Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) wednesday


wednesday
őstag

Steamen se áll valami fényesen. 29%

A negatív értékelés mind a teljesítmény problémákra érkezett. Hogy maga a játék milyen, arról szinte nem ír senki.

(#2) Farkassacred


Farkassacred
őstag

Ha az Ign 70-et ad, akkor már tényleg baj lehet. :DDD

(#3) Silenzio válasza wednesday (#1) üzenetére


Silenzio
addikt

A kritikák elég jól megfogalmazzák. A legrosszabb értékeléssel kezdtem, de konzisztens a fanyalgás. Dead Space koppintás, redundáns, hülyének nézi a játékost, csőlineáris, bugyuta, ostoba a sztori, unalmasak a karakterei, nincs miben elmerülni, nincs tétje, nincs kiért aggódni, nem ad teret a beleélésre. A pozitívumok is egybehangzóak: az effektek és a gunplay baromi jók. Féltem tőle, hogy ez egy béna epigon lesz, mert túlontúl a DS-vonatra akart felkapaszkodni, és tartok tőle, hogy igazam lett. Lelketlen iparosmunkának tűnik, szóra sem érdemesnek, főleg, ha survival horror kedvelő vagy. Más kérdés, ha akkora fanja vagy ennek a(z) (al)műfajnak, hogy mindent, válogatás nélkül bezabálsz. Akkor tetszhet.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#4) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Ez elég szomorú, pedig azt hittem, hogy ma egy újabb remek horror játékkal leszünk gazdagabbak. Steamen nagyon sokan panaszkodnak a teljesítményre, nem tudom mennyire van köze ennek a denuvo-hoz, vagy a jó öreg UE a hibás, de ha az utóbbi, akkor kiolvashatók a következtetések, hogy:

1, A játékipar agyon hype-olt motorja, az UE egy hulladék, arra jó, hogy lehessen demózni hogyan festene xy játék UE motorral, nulla interakcióval,
2, Szokásos veterán fejlesztők szindróma, agyon hype-olunk valamit, mert xy cég volt fejlesztői alapították.

Kivárok még a vásárlással, szomorú...

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#5) NKing válasza CptAdamica (#4) üzenetére


NKing
tag

Ez megint Cyberpunk szindróma lesz. Valahogy abból is sokan csak a bugokra akarnak emlékezni és közben majdhogynem feledésbe merül, mennyire fantasztikus játék is a CP 2077. Mert felültek a hype-vonatra és fejben felépítettek valami eszményit, aminek a játék soha nem tudott volna megfelelni.

Egyelőre nem volt szerencsém játszani kicsit a Callisto Protocollal (Milyen mókás, a Cyberpunk is CP, meg ez is :D ) , de csak a kezdeti performancia problémák miatt ekézni egy játékot... ezért baromi káros a mega-hype! Mert mindenki úgy rápörgeti magát, hogy aztán a legkisebb problémából is elefántot csinálnak. De valahol minősíti a közönséget is, hogy az utóbbi időben egyre kevésbé toleránsak az ilyesmivel. Pedig szép számmal tudnánk sorolni azokat a játékokat, amelyek a launch idején stuttereltek, fpsdroppoltak, fagyogattak, bugoltak és mégis klasszikusok lettek, sokak kedvencei.

Önmagában ez nem jelent semmit - ha a játék amúgy jó. Majd kijavítják. De ha egy játék alapvetően elhibázott, akkor ott nincs mit tenni, futhat majd akármilyen jól, nem fogják szeretni - és erre bizony van rengeteg példa. Kijönnek, sehol egy fps drop, de a játék egy rakás hulladék. Én inkább ettől félnék, mint attól, hogy launchkor droppol az fps. Reméljük, a CP nem tartozik majd ide... :U

(#6) CptAdamica válasza NKing (#5) üzenetére


CptAdamica
veterán

Sokan, köztük én is nagyon vártam, de ha ilyen komoly teljesítmény gondok vannak, meg összeomlások, akkor nem túl nagy öröm játszani vele. Persze, ha ez a denuvo műve, akkor pedig a fejlesztőknek kell elgondolkodni, hogy a mai cancel culture időkben mennyire éri meg feláldozni a teljesítményt 1 hét denuvo miatt, ezáltal sok negatív kritikát generálva.

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#7) kona005


kona005
senior tag

Gyenge dead space kopinak tunik gameplay alapjan

(#8) Fitzgerald válasza Silenzio (#3) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Ebből a "Dead Space koppintást" olvasva csak a karjaimat tudom széttárni, mindenki tudta/tudhatta előre, hogy ez egy Dead Space játék lesz.
Tényleg az lett...akkor ez most mért is negatívum (nem neked szánom a kérdést nyilván)?
A csőlinearitás, az ostoba sztori, és az unalmas karakterek meg pl. a Resident Evil 2 remakeben is ugyanígy megvannak, ezek szerint ott akkor a nosztalgia vitte el a hátán az egészet...

(#9) Bad Pritt válasza kona005 (#7) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Pedig nem az. Mondom ezt 5 óra játék után.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#10) Kvelstadt


Kvelstadt
veterán

Na ezek aztán vegyes értékelések.
Mondjuk meg tudom érteni az alját is meg a jókat is.
Részről ez valszeg lemezes vétel lesz.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#11) wednesday válasza Fitzgerald (#8) üzenetére


wednesday
őstag

Hát ha van olyan jó, mint a DS akkor ok.

Most a Dead Spacenek sokkal jobb értékelései vannak, mint mikor megjelent. Anno nem tette lea haját tőle senki. Jó volt az atmoszféra, igazi scifi horror, átlagos történt, karakterek? Hmm azok nem nagyon voltak.

Én szerettem főleg a hangulat miatt. Ezt kell hoznia a CP nek a mai színvonalon.

(#12) hajbel válasza NKing (#5) üzenetére


hajbel
addikt

Azért Cyberpunkban ott volt a nagy lore, a nagyon jó mellékküldetések. Ez csak egy sima cső horrorjáték. Azt vártam, hogy változatos lesz a gameplay, elsősorban a harc és lesz egy jó történet mellé, de úgy tűnik, hogy nem kapom ezt meg. Pedig már nagyon vártam egy jó játékot, majdnem elő is rendeltem. Azért még megvárom a ph-s véleményeket, érveket és lehet, hogy leárazva megveszem.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#13) Montanaxy


Montanaxy
aktív tag

Ne már. A Dao Inquisition óta nem vettem day one full price játékot, erre ez meg rossz. Reggel vettem meg megyek haza melóból beröffenteni.

(#14) Bad Pritt válasza Montanaxy (#13) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nem rossz a játék. Még ha adni is lehet a kritikusok véleményére (nem lehet), a 76% akkor sem egy rossz játék....

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#15) BoneDragon válasza kona005 (#7) üzenetére


BoneDragon
veterán

Mivel ugyan azok csinálták...

(#16) OlegG


OlegG
csendes tag

Eleg szarul fut 12600k 4090 el...arrol meg nem tudok nyilatkozni milyen a game inkabb varok vmi peccsre.. :))

(#17) Kvelstadt válasza wednesday (#11) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Én letettem. Tetszett ez a marker mizéria, az atmoszféra az olyan volt hogy még ők sem tudták megismételni, a játékmenet is nagyon tetszett, meg az hogy a hud a karakteren volt, és így nem kellett sehova pillantgwtni a képernyő sarkaiban, meg úgy egyébként is tök vagány volt.
Nem mondom hogy best a zsánerbe, de nekem azonnal kedvencek közé került, és az ending után kezdtem is előről, meg azóta már annyiszor végigjátszottam különbözó platformokon hogy az teljesen indokolatlan. 😅

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#18) Sonja


Sonja
veterán

DF Tech review

Rögtön a PC-s verzióra való időbeli ugrást linkeltem. Ismét a stutter a probléma a shaderek előállítása miatt. Sajna nincs precompile shaders. :N De több minden van, érdemes megnézni (meg az egészet, aki a többi platformra kíváncsi).

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#19) CptAdamica válasza Sonja (#18) üzenetére


CptAdamica
veterán

Ez elég tré sajnos, úgy látom konzolon sem jobb a helyzet, ezt tudják vajon patch-elni, vagy UE fícsőr?

Megyen!

(#20) hajbel válasza CptAdamica (#19) üzenetére


hajbel
addikt

UE-t nem szereti az AMD.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#21) Montanaxy


Montanaxy
aktív tag

Azt írják a denuvo miatt is lehet stutter. Steamen követelik a kivételét.

(#22) pRoject22


pRoject22
őstag

Ma reggel úgy mentem melóba, hogy majd hazaérek és rárepülök és a délutánom meg is van oldva, erre olvasom mindenhol ,hogy kuka. :W

¯\_(ツ)_/¯

(#23) shotika válasza Montanaxy (#21) üzenetére


shotika
őstag

Szerintem semmi köze a Denuvohoz. Egyszerűen nem tesztelték le rendesen a játékot.

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#24) Sonja


Sonja
veterán

The Callisto Protocol Twitter

"We’re aware that some users are experiencing stuttering issues on the PC. We’ve got a patch that will be available in a few hours to improve performance, with a number of additional updates on the way."

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#25) NKing válasza shotika (#23) üzenetére


NKing
tag

AMD driveres hírben Abu leírta, hogy mi az oka. UE4 shader compile cache kezelése. Ha a Denuvo lenne, akkor konstans FPS drop lenne, de itt időszakosan van, ráadásul bizonyos idő után (amikor a shader compile-ok már lefutottak párszor), egyre ritkább. Én most tolom kicsit több mint 1 órája és már csak nagyon ritkán fordul elő - mondhatni annyira, mint más új címekben, amelyeknek nagyobb a gépigénye és meg-meg röccen. Hogy tudják-e ezt javítani, az kérdéses - ha ez engine sajátosság, akkor maximum valami workaround lesz rá.

(#26) Scholes9 válasza OlegG (#16) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Kell egy PS5 ;] Csak belenéztem és tökéletesen fut rajta :B

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#27) Montanaxy


Montanaxy
aktív tag

Eléggé jelentkezik az fps drop nálam is. Resi 2-3 Remakkel egy szint a grafika kb, azok viszont tökéletesen tudnak futni.

Remélem lesz javítva.

[ Szerkesztve ]

(#28) flexxx2 válasza Sonja (#18) üzenetére


flexxx2
őstag

Szerintem ezt ha más nem de vmilyen workaround-all meg lehet oldani, semmi para, lesz ez olyan jó mint a Dead Space, azt de szerettem.

(#29) RpPRO


RpPRO
őstag

Dr Disrespect ebben a pillanatban is ezt tolja, már jó 5 órája. Két részben akarja végig játszani. Helyenként monoton, de eszméletlenül látványos.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#30) shotika válasza NKing (#25) üzenetére


shotika
őstag

Nézem a gameplayt róla, és baromi idegesítő megoldás a pályabetöltésre. Gondolom azért van, hogy ne az orrunk előtt rajzolja ki a textúrákat, ami egy régi hibája az UE-nek. Én mondjuk sose rajongtam ezért az engine-ért...

Amúgy a játék faszának tűnik.

[ Szerkesztve ]

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#31) pRoject22 válasza shotika (#30) üzenetére


pRoject22
őstag

Most jött egy update hozzá, kb 90%-ban megoldotta az akadozást, nagyobb bajom vele az ,hogy szétmosott a kép, hiába próbálom az élsímitást akár az nvidia profilban felül íratni egyszerűen nem működik és zavaróan homályos a kép vagy pixeles.

¯\_(ツ)_/¯

(#32) sh4d0w válasza hajbel (#20) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

[link] Nyilvan itt sok az AMD... :U

https://www.coreinfinity.tech

(#33) hajbel válasza sh4d0w (#32) üzenetére


hajbel
addikt

Ez miben kapcsolódik ahhoz, hogy konzolon is ugyanolyan problémák vannak a játékkal? Esetleg ahhoz, hogy rosszabbul fut, és kevésbé stabilan az UE4 AMD-n, mint Nvidián?

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#34) Kr/\toS válasza kona005 (#7) üzenetére


Kr/\toS
senior tag

Ugyanazok a kulcsemberek készítették mint a DS-t.

(#35) Sonja


Sonja
veterán

Twitter :D

"In The Callisto Protocol, if you connect a USB keyboard to your PlayStation 5 and press the TAB key, a strange border appears at the edge of the screen and the D-Pad stops working. You have to re-load your last checkpoint to undo it. Some kind of leftover debug mode?"

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#36) sh4d0w válasza hajbel (#33) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Esetleg trehany modon van megirva a prduktum? Ez lehet?

https://www.coreinfinity.tech

(#37) NKing válasza pRoject22 (#31) üzenetére


NKing
tag

FSR nálad be van kapcsolva? Csak mert az szétmosottá teheti a képet. Már a Sniper Elite 5-ben sem voltam lenyűgözve tőle. A DLSS-hez képes sehol nincsen minőségben. Ha meg a teljesítmény miatt mosott képet akarok nézni, akkor natívban visszaveszem a részletességet, de ennek így nem sok értelme van. Én most néztem a peccselt verziót és nekem nem mosott semmi - igaz nem használom az FSR-t. :U

(#38) pRoject22 válasza NKing (#37) üzenetére


pRoject22
őstag

Próbáltam FSR-el meg sima FXAA és temporallal is, mindenhogy fos, most néztem 4K streamet, ott tökéletesen szép a kép, szerintem ez 4K-ra van optimalizálva, mármint kép élesség szempontból, hülyén hangzik de nézd meg;

[link]

¯\_(ツ)_/¯

(#39) #95462144


#95462144
törölt tag

Nagyon jó játék kicsit sem zavar a Dead Space attittűd, sőt... Illetve Series X-en játszva tökéletesen fut nincs vele problémám.

(#40) NKing válasza pRoject22 (#38) üzenetére


NKing
tag

Nekem pont ugyanilyen 1440p-ben, nem tudom nálad mi lehet a gond. Esetleg még a felbontás skálázás ha 100% alatt van, akkor lesz mosottas (mert akkor alacsonyabb felbontásban renderel, hiába natív).

(#41) Raijin


Raijin
tag

Ebben a játékban új értelmet nyer a "kitapos a beled 10 creditért" illetve a "minden ajtó nyitható, ha elvágod a szalag kábelt" kijelentések. :)

Live long and prosper.

(#42) pRoject22 válasza NKing (#40) üzenetére


pRoject22
őstag

100%-on van, temporal élsimitáson vagy?

¯\_(ツ)_/¯

(#43) Scholes9 válasza #95462144 (#39) üzenetére


Scholes9
nagyúr

2 óra játék után nekem is ez a véleményem, annyi különbséggel, hogy PS5-ön játszom :B

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#44) hajbel válasza sh4d0w (#36) üzenetére


hajbel
addikt

Igen, de ez semmilyen formában nem kapcsolódik sem az alap hsz-hez, sem pedig az én válaszomhoz.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#45) #95462144 válasza hajbel (#44) üzenetére


#95462144
törölt tag

Performance módban Series X-en beton stabil 60fps van 4-óra játék után 1-2 átvezetőnél beesik pár fps-t, de a játékmenet közben nagyon fluid. Én úgy voltam vele, ha a Dead Space szintjét hozza, akkor már nem panaszkodom. Nekem hozza... A hangok meg a hangulat hozzá nagyon jó.

[ Szerkesztve ]

(#46) Raysen623


Raysen623
addikt

Jó lenne ha nem ülne fel a többség állandó jelleggel a fikavonatra. Rohadtul fárasztó az állandó jellegű negatív hangvétel, és nem csak játékok terén. VR Pisti belevágott a projektbe, eddig 4 rész ment le és még én is remegtem a fotelban. Valami hihetetlenül jól meg van csinálva az egész, és számomra durvább mint a Dead Space volt hajdanán. Egyelőre parkolópályára teszem, mert nincs kedvem ennyit vacogni egy játéktól :DDD

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#47) Scholes9 válasza Raysen623 (#46) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Így van :K Alig várom, hogy holnap folytassam fejhallgatóval a fejemen :C :B

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#48) cyberkind válasza Raysen623 (#46) üzenetére


cyberkind
félisten

Én gondolkoztam, hogy behúzzam-e a kritikák ellenére is, de aztán elkezdtem nézni az általad említett videóst, és el is ment a kedvem, csak megerősített ez is, hogy a DS Remake itt a lényeg, ez meg elolvadt hópénisz se. :K

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#49) Raysen623 válasza cyberkind (#48) üzenetére


Raysen623
addikt

Azt gondolom ez így rendben van, mivel te legalább már a látottak alapján ítéled meg a játékot, és gondolom komolyabb összevetésed van a DS-el mint nekem. Nem erre az esetre vonatkozott a felvetésem.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#50) DR01DMAN


DR01DMAN
aktív tag

Epic-es verzióra jött valami javító patch, nekem még mindig fos az egész?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.