Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#56651) zsolthee válasza Th1sN04ll (#56632) üzenetére


zsolthee
senior tag

Szerintem meg piszok jó kis med a type58 :K

(#56652) Simi37


Simi37
őstag

Ma az MM megkímélt 1 csata erejéig előtte 3k dmget buktam de ez tényleg nagyon FUN volt :DDD

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#56653) xenom0rph


xenom0rph
őstag

FElraktam a gnomefathers féle gun sound modot és most motor hangok nincsenek:( Ez normális?

[ Szerkesztve ]

halahala

(#56654) zsolthee válasza Th1sN04ll (#56645) üzenetére


zsolthee
senior tag

Nem bántásként írom, mert biztos tényleg sok munkád van a replayek szerkesztésében, szóval respect :R
De a szóismétlésekre figyelj, meg egy kicsit legyen összeszedettebb a mondanivalód a video(k) alatt. Ügyes vagy meg minden, de gondoltam szólok.
:R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#56655) Th1sN04ll válasza zsolthee (#56654) üzenetére


Th1sN04ll
senior tag

Fun videók alatt nem nagyon szoktam szignifikánsan fogalmazni, tankbemutatók során igyekszem :DDD De megfogadom :K

(#56656) zsolthee válasza Tomi0703 (#56644) üzenetére


zsolthee
senior tag

Ezt le. :K
gg

:R

(#56657) dfsz34


dfsz34
őstag

Azért az már überdurva, hogy tier 1 és 2 is tele van aranyköpőkkel. Most komolyan, oda minek? Nem is tudok hirtelen olyan tankot mondani, amire kellene tényleg, mert annyira kicsi az átütése.

(#56658) RaZroX


RaZroX
addikt

Ha klánban le akarjuk váltani a logót, ki lehet előtte próbálni valahogy, hogy hogyan néz ki a tankon ?

This is the way

(#56659) Tomi0703 válasza zsolthee (#56656) üzenetére


Tomi0703
őstag

Köszi. :R

(#56657) dfsz34: T1-gyel néha lövök, de csakis Otsu-ra. :B

[ Szerkesztve ]

(#56660) #43783936


#43783936
törölt tag

Az előbb megtapasztaltam a T10-es kombinált csodafegyvert.
A T95-öm tolta egy Jpz E100, amit egy Maus tolt.
Csak tolató ellenféllel találkoztunk, persze csak amíg meg nem pusztultak. :D

(#56661) xenom0rph válasza xenom0rph (#56653) üzenetére


xenom0rph
őstag

legénységi hangok sincsenek :F

halahala

(#56662) KaLeun válasza KaLeun (#56130) üzenetére


KaLeun
senior tag

Azt mondja a support, hogy komolyan veszik az ilyet bla-bla... De arról nem adhatnak infót, hogy mennyi pihenőt kapott az illető (ha kapott...) . Amúgy meg használjuk a játékbeli jelzést aka sportszerűtlen viselkedés vagy mi lehet az magyarul.

Cila

(#56663) #56230144 válasza xenom0rph (#56661) üzenetére


#56230144
törölt tag

Soundmodoknál csinálja most ezt, szedd ki a modot, de nagy esélyel újra kell raknod a játékot...

(#56664) xenom0rph válasza #56230144 (#56663) üzenetére


xenom0rph
őstag

Pontosan... Már tölti is.

halahala

(#56665) jr1994


jr1994
addikt

Az elvileg holnap kezdődő superpershing eventről van bármi hivatalos infó? Wotinfón és a játékon a következő küldetéseknél sincs semmi róla.

Mindenesetre, tegnap meg ma ráhajtottam az új accban is az összes nemzet fejlesztésére. Csak a kis szintű tankok olyan gyorsan megvannak hogy csinálnám a következőket de "elérted a napi tank eladások számát" :))

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#56666) TESCO-Zsömle válasza #56230144 (#56663) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Azért csinálja "most" azt, mert egy ideje a gnomefater-féle hangmodok már nem a res mappában írják felül a fájlokat, hanem csinálnak egy audio mappát a res_mods-on belül. Na mármost, ha ez a mappa létezik, az egy üzenet a játéknak, hogy a hangokat a res_mods mappában kell keresni. Amennyiben te -vagy bárki más- csak a modokat rakta fel, úgy a felrakott mod hangokon kívül nem lesz ott semmi, amit beolvasson. Ezért kell minden mod előtt az audio, gui, scripts és text mappákat átmásolni a res_mods/0.9.0/ mappába.

Megjegyzem az utóbbi mondat a legtöbb mod telepítési útmutatójában szerepel. Viszont a Windows készítői nem voltak hülyék, így ha ezt nem tetted meg előzetesen, megteheted utólag, mert létetik a másolásnak egy olyan módja, hogy "összefésülés". Ilyenkor szépen bemásolod a mappákat oda, ahol már vannak, de nem írsz felül semmit. Így csak a hiányzó fájlok kerülnek másolásra.

Job done.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#56667) mcwolf79


mcwolf79
veterán

T28 Prot-nál megéri előbb a motort berakni? Hoz annyi kraftot, hogy gyorsabb legyen valamivel a dög?
Vagy inkább előbb a top ágyú mindenképp?

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#56668) #43783936 válasza mcwolf79 (#56667) üzenetére


#43783936
törölt tag

Mindig az ágyú a legfontosabb.
Hiába érsz oda, ha nem tudsz sebezni.
Amúgy se igazán lehet észrevenni hogy gyorsulna. :D

(#56669) dfsz34 válasza mcwolf79 (#56667) üzenetére


dfsz34
őstag

Ágyú, ez mindenképpen dög lassú.

(#56670) Iron Funeral válasza mcwolf79 (#56667) üzenetére


Iron Funeral
őstag

Látatlanba megmondom hogy az ágyú kell.

Top motorral is olyan lassú mint a lajhár (csak úgy mint a T28).

Which Twilight do you like the most? Twilight of The Thunder God! /,,/

(#56671) Chris0321 válasza xenom0rph (#56653) üzenetére


Chris0321
addikt

Tudtommal előbb az ágyú majd a motorhangot kell felrakni. Kezd előröl, bemásolsz egy tiszta audio és scripts mappát a res_mods-ba és a már leírt sorrendben bemásolod a modokat.

(#56672) Chris0321 válasza mcwolf79 (#56667) üzenetére


Chris0321
addikt

TD-re főleg nagyobb tierben mindíg a legfontosabb a top ágyú. Ez alól egy kivétel van, ha nem tudod felszerelni és felrakni az ágyút a lánc nélkül és nincs rá free xp-d akkor első a lánc majd ágyú és utána jöhet a motor és ha kell a rádió.

(#56673) Napfénysüti válasza mcwolf79 (#56667) üzenetére

Csakis az ágyú. Ráadásul a legjobb motorral is tetű lesz, ennél a tanknál ezt meg kell szokni.

Més que un club!

(#56674) jr1994


jr1994
addikt

"Hiba a csatlakozásban. A játékszerver újraindul."

Valami ilyesmi fogadott az imént amikor kilőttek és vissza akartam menni a garázsba. Remélem gyorsan berakják az SP eventet :D

szerk: á dehogy is, nem változott semmi :O

[ Szerkesztve ]

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#56675) mtade


mtade
aktív tag

Tegnap Hetzeremtől a KV2 kapott egy óvatos 340 körüli találatot, mire beírja a szokásos "goldnoobot".
Válaszolok neki, hogy sajnos elfogyott a HE így 1300 körüli damage-nél, erre visszaírja, hogy "Thats Nice".
Ilyet se láttam még... :DDD Persze nyílván én fogtam ki az összes vastagbőrűt, osztogattam a 100 körüliket HE-vel...

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#56676) jr1994


jr1994
addikt

Mostantól 1 hónapig csak 100 arany (!!) a garázshely és úgy nézem az SP megszerzése is sokkal könnyebbnek ígérkezik a vártnál. Azért ez elég durva akció.

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#56677) Napfénysüti válasza jr1994 (#56676) üzenetére

Hogy érted hogy könnyebbnek ígérkezik? Faragtak a kritériumon?

Més que un club!

(#56678) TESCO-Zsömle válasza Napfénysüti (#56677) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ítéld meg magad, én ezen nem tudok kiigazodni:

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#56679) Ebit válasza jr1994 (#56676) üzenetére


Ebit
addikt

Küldetésben, is lehet szerezni.

(#56680) Napfénysüti válasza TESCO-Zsömle (#56678) üzenetére

Azt én sem látom hogy minden nemzetnél kellene 75k xp de valószínűnek tartom.

Més que un club!

(#56681) dfsz34 válasza Napfénysüti (#56680) üzenetére


dfsz34
őstag

Minden nemzetnél kell, ha elkezded megcsinálni, akkor már mutatja, hogy pl franciából ennyi van már meg a 75k-hoz.

A jó hír, hogy a napi dupla beleszámít, lehet, hogy mégis vennem kell pár nap prémet.

(#56682) Napfénysüti válasza dfsz34 (#56681) üzenetére

Azt hiszem akkor ez most kimarad. :)

Egyébként fura hogy SP-ért megy a móka, mostanában alig látok SP-t csatában, vajon lehet ahhoz köze hogy már nem tűnik túl népszerűnek?

Més que un club!

(#56683) TESCO-Zsömle válasza Napfénysüti (#56682) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nyilván. Usákoknál T34-ért megy a móka és 100k kell.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#56684) dfsz34 válasza Napfénysüti (#56682) üzenetére


dfsz34
őstag

Az biztos, bár ez még így is elég szép ajándék, plusz prémium napok plusz az 5 garázshely.

Az IS6-t is alig látni már csatában, pedig biztos nagyon sokat kiszórtak pár hónapja, akit meg látok, az szinte mind aranyat köp. A 175 pen ugye csak jó játékosoknak elég, a többség nem nagyon tud vele mit kezdeni vagy betölti az aranyat, de akkor meg nincs bevétel, úgyhogy inkább mennek más prém tankokkal, ha farmolni akarnak.

Az SP ágyúja pontosabb, de kisebb pen, mint az IS6, úgyhogy kb ugyanazt tudhatja, szóval átlag vagy átlag alatti harczos nem tud vele mit kezdeni, mert az autoaim-el nem tudja sebezni az ellent.

Ja is6-ról jut eszembe, diegho volt a nagy mestere, most az sg-n osztja a tudást, ha valaki szerette olvasni a hozzászólásait, ott megtalálja.

[ Szerkesztve ]

(#56685) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

XVM bezanzult? Azt mondja, hogy 1256-tal zöld vagyok, miközben noobmeter szerint 1148-al sárga... :F

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#56686) Veatta válasza dfsz34 (#56684) üzenetére


Veatta
aktív tag

Valamelyik fejlesztői hírcsokorban volt benne, hogy alig 10 k IS-6 -ot osztottak ki akkor.

(#56687) TESCO-Zsömle válasza dfsz34 (#56684) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én általában zöld, vagy jobb játékosoktól kapok csak aranyat (nem csakIS6-ból), és ha szóvá merem tenni, akkor legjobb esetben is "büdös balkáni noob" vagyok, akinek nem telik drága lőszerre...

Az IS6-nak pedig nem az átütése szar, hanem a pontossága. Simán megeszek bármit, amivel összekerülhetek, ha a golyó oda megy, ahova célzok, ám utóbbi gyakran nem történik meg.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#56688) #43783936 válasza TESCO-Zsömle (#56687) üzenetére


#43783936
törölt tag

Van amikor goldra golddal válaszolok.
Általában megkapom utána a goldspammertől. hogy nem a goldot kell lőni, hanem meg kell tanulni játszani.
Volt olyan lila, aki magyarul írta be.
Csak azt tudtam beírni, hogy meg se próbálom, mert neked se sikerült. :D

(#56689) Simulacrum válasza TESCO-Zsömle (#56685) üzenetére


Simulacrum
senior tag

Valamiért 50-100-al nagyobb értékeket ad WN8-ra az új xvm mod, viszont a WN6 értéket jól kezeli, ezért én át is állítottam arra, mert zavart, hogy nem jól mér.

(#56690) TESCO-Zsömle válasza Simulacrum (#56689) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Lehet félreértettél valamit, mert a global WN8-amra dob rá 110-et pluszba.

Amúgy IS6-tal mentem.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#56691) athomi válasza Napfénysüti (#56682) üzenetére


athomi
veterán

Nem élvezetes vele a játék. Lassú és gyenge az ágyúja, ráadásul könnyebben átlövik mint anno.
Mostanában 1-2k csatás embereket látok vele szaladgálni, mondanom sem kell milyen eredménnyel. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#56692) dfsz34 válasza TESCO-Zsömle (#56687) üzenetére


dfsz34
őstag

Én azt értem, hogy a 175 pen mindenre elég, aztán valahogy mégse, maximum ha top tanknak rak be. Van vele kb 50 csatám, de egyszer sem voltam top dog, nem tudom, hogy mennyire tipikus.

Persze, ha az ellenfél mozdulatlan, ha szép kényelmesen be lehet célozni, ha az rng miatt nem megy félre, akkor simán elég bármire a 175, csak ilyen helyzet az ritka.

Annyit lehet rajta javítani, hogy már kezdem sejteni, mikor lehet elengedni a lövést, nem kell megvárni a teljes becélzást, sokszor nem is lehet, de az is6 ilyenkor is betalál. Sajnos, annyira nem tetszik a tank, hogy több időt
fordítsak rá, úgyhogy nem fogom ezt begyakorolni.

Az alfája viszont jó az is6-nak, ha betalál, akkor az fáj, meg a páncélja is elég pattogós, sokan nem tudják, hol kell lőni.

(#56693) Kotomicuki válasza Napfénysüti (#56682) üzenetére


Kotomicuki
senior tag

Én visszaadtam, 500 csata után, amikor nerfelték és goldért váltották vissza!
Az ok nagyon egyszerű: a páncélja volt a gép mindene, ami mögül "kényelmesen" lehetett zaklatni az ellent, de ezt elvették -> addig a 260+ pent sem mindig engedte át, utána a Tigris P-mel, 5-ből 3x sebeztem a frontpáncélján keresztül (nem golddal)... :(
Gyorsabb nem lett, az ágyúja sem javult, így meg sokkal nehezebbé vált annak a 2-3k sebzésnek a kiosztása, amiért már a nettó 50k-t is hazahozta.

[ Szerkesztve ]

A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

(#56694) TESCO-Zsömle válasza dfsz34 (#56692) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Tipikus orosz heavy. Városban villantja ki a foga fehérjét, ahol csak egy utcával odébb kell lőni. :))

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#56695) Napfénysüti válasza Kotomicuki (#56693) üzenetére

Na ezért nem izgultqam rá erre az eventre. Nekem se a szívem csücske az SP az eddig hallottak alapján. Még a nerf előtt is simán kiszedegettem őket más 8-as heavykkel. A gold ammo korában meg apáncél szinte semmit nem ér.

Més que un club!

(#56696) Iron Funeral válasza Kotomicuki (#56693) üzenetére


Iron Funeral
őstag

Nerf előtt is lehetett sebezni Tigerrel (10/10), de meg kell hagyni, hogy jobb volt mint most.

Which Twilight do you like the most? Twilight of The Thunder God! /,,/

(#56697) sith7 válasza athomi (#56691) üzenetére


sith7
nagyúr

Nem élvezetes vele a játék

14k csatám van, abból a legtöbb 1694 csata az SP - vel , többek között tegnap is mentem vele, a tetejét még mindig nem egyszerű eltalálni, főleg messzebbről, a beforgatott has meg még mindig pattint, a pénzt meg jól hozza :U

Persze az ágyúja lehetne erősebb is, de csak ismerni kell a weak pontokat, kicsit beforgatni, és hozza a manit ... amire elvileg ki van találva

(#56698) Simi37 válasza dfsz34 (#56692) üzenetére


Simi37
őstag

8as francia artyval az alaplőszerével frontból átütöttem sebeztem 1110et bele. Úgy meglepődött h ki tudták lőni a 6osok is utána :D

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#56699) Kakumix válasza sith7 (#56697) üzenetére


Kakumix
senior tag

Szerintem jobb volt, mikor egy hónap próbára lett bocsájtva, hogy eladod aranyért vagy megtartod. Azóta viszont inkább az IS-6-tal megyek, a jobb páncél és a sokkal nagyobb alfa miatt. Ráadásul a mozgékonysága is hasonló vagy jobb, mint az SP-é.

Szerk. 1: Mindenesetre a 7200 goldot így is megkapom, hogy el sem adtam :)

Szerk. 2: Ha eladtam volna, most nem biztos, hogy hajtanék azért, hogy újra meglegyen.

[ Szerkesztve ]

Legyen szép napod!

(#56700) K6000 válasza LobiDrg (#56628) üzenetére


K6000
tag

A kínai ág könnyebb, szerintem mint az orosz. A tier 5 és a tier 10 heavy tankot kivéve pedig szerintem könnyebben játszható is.
A heavy ágat kell választani, és ha eljutottál a wz-111 szörnyetegig akkor lehet ráugrani a med ágra. A problémás tankok listája igen rövid, az első ami gondot okoz az a type -34 (az orosz t-34 egyértelműen jobb). A elvileg nincs különbség a 2 tank között, (sőt elvileg a kínai a fejlesztett, javított verzió) de az orosz jóval jobb álcával rendelkezik (ugye a camo értéket a wg balanszolásra is használja) ami jelentős könnyítés, a másik nagy különbség, hogy míg a kínai csak -5° csőkitéríthetőséget enged (ami igen kevés) addig az orosz testvére -8°. 200 csata felett mentem mind a 2 tankkal, de a t-34 egyértelműen könnyebben játszható olyannyira, hogy meg is tartottam.
A type 58 már nagyon rendben van, (meg is maradt a t-34-85 vacakot meg eladtam) mozgékonyabb, jó látótávolság, 2 másodpercenként szórja a 150-180 HP-s demage-et, így nem is kell rá töltésgyorsító, helyette a +10% látótávolság növelést használom, így a legénységi extrákkal bőven 420m feletti látótávom van menet közben ami tier 6 csatában igen nagy előny!
IS-2 kihagyhatatlan, még nem találkoztam olyan kék - lila játékossal aki ne zengett volna ódákat róla. Én sokkal bénább vagyok náluk, de még nekem is sikerült vele jól játszani (lásd IS-2 statisztikám) akik meg a pontatlanságát hozzák fel hibának, azoknak üzenem, hogy nem 600 méterről egy bokorból kell vele lövöldözni, mert nem arra való, és még nekem is sikerült közel 80% találati arányt elérnem vele!
110 páncélozott dög, IS-3 tulajok a fél karjukat odaadnák egy ilyen front páncélzatért, szemből egyszerűen nem kap lőszerrekeszt! Szerintem az ESL királya (elfogult vagyok) mert sokkal mozgékonyabb, lényegesen nagyobb a látótávolsága, mozgás közben 2x jobb camo érték, plusz van egy remek ágyú is rajta, ami pontos gyorsan tölt, gyorsabban szűkül.
WZ-111 személyes kedvencem, kiemelkedően jó mobilitással, remek páncélzattal (üreges oldalpáncél + brutális torony) a 130mm ágyú pedig elvileg ugyanaz mint amit az IS-7 tulajok használnak, de ezen a tankon jól működik (csak papíron pontatlan).
113 nos hát igen ő az ág másik mumusa, nem is értem, hogy gondolta ezt a WG egy olyan med mellett mint a 121. Egyszerűen mindenben jobb. Azt várná a játékos, hogy azért a 113 heavy keményebb mint a med 121, vagy legalább komolyabb ágyú lenne rajta, de nem. Így viszont, több mint vicces, hogy a 121 keményebb, az ágyúja pontosabb, gyorsabban tölt és nagyobb páncélátütéssel rendelkezik mint a 113.

Ha eddig eljutottál jöhet a med ág aminek a végén olyan tankok vannak amire én is nagyon vágyom, az útkönnyű lesz, az ágyúk - motorok - rádiók jelentős része már a heavy ágon ki lett fejlesztve...

ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.