Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#56351) Bad Pritt válasza Simi37 (#56348) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Én töltés, célzásgyorsítót tettem rá plusz szerszámkészletet.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#56352) xenom0rph


xenom0rph
őstag

Használ valaki nagyméretű szerszámkészletet? Van ennek valami értelme? Mert van 125 db a depóban, most néztem.. Szerintem eladom

halahala

(#56353) Chris0321 válasza xenom0rph (#56352) üzenetére


Chris0321
addikt

Én nem mert szeretem kiválasztani mit javítok meg vagy egyáltalán javítok-e. Csak poroltóból használok goldért vehetőt is mert nemcsak magától oltja el a tűzet hanem csökkenti is az esélyét.

(#56354) Simi37 válasza Chris0321 (#56349) üzenetére


Simi37
őstag

Hamarabb meglesz a Tigris2 mint a Ferdi...csak akkor lesz 45 02A-m ha eltadtam a Tigris P-t ugyanis nincs annyi helyem a garázsban, hogy egyszerre legyen minden. Ebből jön, hogy az E75 hamarabb lesz mint a Béla. Tehát szerintem ilyen problémám nem lesz.

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#56355) xenom0rph


xenom0rph
őstag

Első tier 8-as tanknak, Tiger 2, vagy IS-3?

halahala

(#56356) mtade válasza xenom0rph (#56355) üzenetére


mtade
aktív tag

Nekem az IS3 jobban bejött. Alkalmasabb a rambo stílusomra szerintem... :)

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#56357) Chris0321 válasza Simi37 (#56354) üzenetére


Chris0321
addikt

Van szabad xp-d a Ferdi 105 mm-es ágyújára? Ha nem szerintem érdemes félretenni rá mert így hamarabb meglehet rá a 128 mm-es löveg amit elérni elég szenvedős volt nekem legalábbis de utána meredeken emelkedett a win rátám. Plusz ha jót akarsz magadnak akkor csak azután kezded el használni a Ferdit ha már ki lesz fejlesztve az Aladáron legalább a középső motor de megvárhatod a legerősebbet is. A nélkül elég lomha tud lenni, de a legnagyobb motorral és fejlesztett lánccal egy IS3 nem tudott leforogni.

xenom0rph: Attól függ milyen tankkal szeretsz jobban játszani. Az IS3 első vonalbeli tank, a KT nem igazán persze top tierként megfontoltan lehet vele előre haladni.

[ Szerkesztve ]

(#56358) mynames válasza Habib[HUN] (#56347) üzenetére


mynames
senior tag

Mert a kutya is csak akkor néz rá ha hús van rajta...

(#56357) Chris0321: akkor az az IS3 nem volt kifullozva...IS3 szerintem simán leforogja a Ferdit. Ki kellene próbálni gyakorlóban!

[ Szerkesztve ]

(#56359) Chris0321 válasza mynames (#56358) üzenetére


Chris0321
addikt

Azt nem tudom milyen motor volt benne de az biztos, hogy fejlesztett torony és BL-9 volt rajta.

(#56360) mynames válasza Chris0321 (#56359) üzenetére


mynames
senior tag

Azért kicsit elbizonytalanodtam...tényleg ki kellene próbálni mert "életet" menthet ez az infó!
Vagy hátha megmondja valaki.

(#56361) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

urak! Jelen állapotában érdemes lenne IS-3-ra elindulni?
Med ágról ki van fejlesztve az IS és kéne egy kompetens 8-as nehéz a Centi mellé. Cérna azért nem játszik, mert a Centi kb ugyanaz, csak kicsivel jobb.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#56362) Chris0321 válasza mynames (#56360) üzenetére


Chris0321
addikt

Kívülről nem tudom megmondani milyen legénységgel és milyen motor lánccal használta a tankot.

HáGé: Szerintem érdemes, persze vizes lőszerrekeszt és a biztonságos elhelyezést érdemes használni rajta ha nem akar ez ember sokszor felrobbanni. A BL-9 kifejlesztéséig kicsit nehéz lesz de érdemes azt kifejleszteni először utána már könnyebben ki lehet fullozni.

[ Szerkesztve ]

(#56363) 04ahgy válasza Bingisz (#56194) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Hogy ment az majd' 3km-t? :) LOL...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#56365) 04ahgy válasza SoulReaver (#56333) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Én épp megvenni akarom. :) Akciós ez is, vagy csak az M4 45?
A nagy csövet azonnal kapja freeXP-ből, a kicsivel nem fogok hajat tépni, az biztos.

HáGé (#56361): Igen. Nagyon jó tank, ajánlom, úgyhogy +1 az IS-3-ra!

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#56366) mynames válasza 04ahgy (#56365) üzenetére


mynames
senior tag

Oszt' jó lenne ha előkerülnél szakaszozni! :K

(#56367) 04ahgy válasza mynames (#56366) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Holnap délután + este leszek. :) Most vendégségben vagyok, illetve megyek egyikből a másikba, épp száguldok a MÁV IC608-asán az első osztályon pöffeszkedve Győrből Debrecenbe. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#56368) joergie válasza Bad Pritt (#56361) üzenetére


joergie
őstag

szvsz is3 frontját túlnerfelték. legjobb t8 heavy a 110(akarom mondani t32, de a 110 jellegét tekintve jobban hasonlít az is3-ra). egyéni vélemény.

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#56369) Tomi0703 válasza xenom0rph (#56352) üzenetére


Tomi0703
őstag

Aha, 50 100-on használok, mert párszor mellényúltam és így bekaptam 1-2 lövést. Annál a tanknál meg létfontosságú, hogy mennyi hp-d marad mert nincs páncél ami megvéd.

(#56361) HáGé: Mindenképp. Ha van rá jó legénységed akkor safe stowage elég rá. Nálam ritkán lőnek ammot. Már 1v1 versenyt is nyertem vele. :B :DDD

[ Szerkesztve ]

(#56370) Chris0321 válasza 04ahgy (#56365) üzenetére


Chris0321
addikt

A láncot is fel tudod rakni free-ből, mert ha jól számoltam a nagyobbik ágyú felmegy de semmi felszerelést nem tudsz mellé felrakni pedig elég nagy a célzási ideje ezért ajánlott hozzá a vertikális stabilizátor és célzásgyorsító. Nem volt olyan rossz az alap ágyúval sem és azzal sokkal rövidebb a töltési ideje ha nem volt még táras tankod lehet jobb lenne szoktatásnak.

(#56372) Simi37 válasza Chris0321 (#56357) üzenetére


Simi37
őstag

Az Aladár nem rég lett kifejlesztve a Ferdi még 140k xp...addig biztos összejön a moduljaira is :DDD
Bár főként nem a Tigris Pvel szoktam menni tehát szépen lassan kómotosan meglesz.

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#56373) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Megvettem az IS-t, hosszú út elé nézek.
Legénységem van, 2 skilles T-54 legényeket pakoltam bele, majd meglátjuk milyen lesz. :))

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#56374) jr1994


jr1994
addikt

Béláim az Úrban!

Jelentem már a garázsban csücsül az M6-os nehéztank, bár még nem mentem vele. Egyelőre T1 Heavyben fejlesztem a legénységet (60% a javítás mindenkin). Rájöttem hogy nekem is van 500k értékben eladható nagy javítóm így meg tudom venni az utolsó felszerelést a tankra :D töltésgyorsító és nagy repesz páncél van jelenleg. Harmadiknak szellőzés/célzásgyorsítóban gondolkodtam, esetleg periszkóp de az talán mégse mert ezzel nyomulok előre mint az állat :)) Ti mit ajánlanátok?

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#56375) #43783936 válasza jr1994 (#56374) üzenetére


#43783936
törölt tag

Nálam mindenen van periszkóp.
Amikor bedob nyolcasok közé és indul a kempfeszt, jó hasznát lehet venni.

(#56376) jr1994 válasza #43783936 (#56375) üzenetére


jr1994
addikt

Köszi, de most a T1 heavyről beszéltem :B az nem megy T8-ba. Azon akarom kifejleszteni a legénységet amíg meg nem lesz a 6. érzék. Erre is érvényes amit mondtál, hogy fontos rá a periszkóp?

fanatikus tag lettem :)

[ Szerkesztve ]

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#56377) #56230144


#56230144
törölt tag

Magyar srác azért hisztizett, mert TÁVOLRÓL löttük ki...wtf

(#56378) #43783936 válasza jr1994 (#56376) üzenetére


#43783936
törölt tag

Arty kivételével mindenre teszek csigaszemet.
Még a vécére is azzal megyek. :D

(#56379) jr1994 válasza #43783936 (#56378) üzenetére


jr1994
addikt

Akkor legyen csigaszem, azt úgyis lehet pakolászni máshova ha úgy adódik :)

Malinovkán csata kezdődik, indulok fel a hegyre, a jó kis T1-gyel, fél-kötőjel-egy perc múlva oldalba lő a 6-os francia arty. Bumm, meghaltam. Telitalálat lehetett (AP volt asszem), és rohadt nagy mák. :((

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#56380) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Jó ez az event, tiszta élvezet minde pure heavy meccs.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#56381) dfsz34


dfsz34
őstag

Holnap lejár a prémiumom és szerintem egy ideig nem fizetek újra elő, csak haladok a napi duplázókkal.

Viszont ennek örömére ma sokat mentem prém tankokkal, hogy legyen még egy kis kreditem és új xp rekordot sikerült elérnem az egyik kedvencemmel.

Lemming horda balra el, mind el is pusztult, ahogyan kell. A kolobanovot egy idióta tiger miatt nem kaptam meg (nekem kellett volna tk-ban kilőnöm még időben, amikor 5 ellen volt még, akkor lett volna még egy medálom), semmit nem csinált kb, de oldalát mutatva kimászott egy su100 elé, meg is pusztult. Örültem neki, ezzel a dög jt-vel nem lehet két irányba harcolni, de szerencsére sikerült még időben kiszednem a su-t és vissza tudtam fordulni.

999 alap xp-vel szereztem többet, mint az utánam jövő tank, mókás egy csapat volt az biztos. Hagytak kibontakozni.

Győzelem!
Csata: Fjords
Jármű: 8,8 cm Pak 43 Jagdtiger
Szerzett tapasztalat: 5 472 (x2 minden nap az első csatáért)
Szerzett kredit: 158 523
Csatában elért Achievement: Top Gun, Acélfal, Nagy kaliber, Radley-Walters medál, Hidegfejű, Spártai, Kiváló sofőr jelvény: "Tank ász"

(#56382) #43783936 válasza jr1994 (#56379) üzenetére


#43783936
törölt tag

Vannak tuti helyek, ahol szinte biztosan dekkol valaki, azokra érdemes néha vakon is odalőni, a poén kedvéért.
Az art nyomon tud követni a kidöntött fák, lerombolt dolgok alapján.
Ha egyenesen haladsz, állandó sebességgel, akkor könnyű célpont vagy neki.

Mivel manapság egyre több a pálya végében gubbasztó scout, ezért létfontosságú a nagyobb látótáv.
Ma karélia védelemben én spottoltam borsiggal az előttem kb 20-30 méterre dekkoló heavyknek.

Délelőtt három kv-1s-t kaptam szét Dickerrel, mert csak az utolsó jutott olyan közel hozzám hogy észrevegyen. ;]

Kell az a csigaszem.... :)

(#56383) mcwolf79


mcwolf79
veterán

Ezt nem hiszem el, hogy az IS-3-on Vizes lőszerrekesz és Biztonságos elhelyezés mellett is szinte minden meccsen kilövik az ammo-rack-et :W :W :W

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#56385) Patrick76496


Patrick76496
őstag

Nem lehetne valahogy visszahozni a régi potenciális sebzés mérőt a csata jelentésbe? Ez a damage blocked by armor semmit sem ér...

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#56386) Chris0321 válasza mcwolf79 (#56383) üzenetére


Chris0321
addikt

Sérülni nekem is többször sérült de legalább nem robbant fel. A javítókészletet csak arra tartottam, hogy ha megsérül meg tudjam javítani.

Zsolt_72: Ezen az oldalon meg lehet nézni elég sok tank gyenge pontja hol helyezkedik el, az IS-3 jobb és bal oldalán és a torony elég nagy részén lőhető ammo rack. Szinte csak szemből kicsi az esély kilőni a lőszerrekeszt bár tudtommal ilyenre is volt példa elég nagy űrméretű ágyúval.

[ Szerkesztve ]

(#56387) Bad Pritt válasza Patrick76496 (#56385) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Pont ez mutatja meg, hogy mennyi az annyi. Meccs közben látod, hogy mennyi hp-d maradt a végén, a többit meg leírja oda, így lehet látni, hogy mennyire ffektív a páncélod vagy épp, hogy mennyire használod jól.
Gondolok itt arra, hogy a régi rendszerben egy Mausnál a 4000 jelentheti azt is, hogy max hp-n végigment és felfogott 4000-et, vagy azt, hogy alig úszta meg és sikerült a 150 tonna páncéllal felfognia 1000 sebzést...

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#56388) SoulReaver válasza 04ahgy (#56365) üzenetére


SoulReaver
veterán

Még nem adom el, mert 5% kell a Bia-hoz, azt még kihúzom, mielőtt átmennek az 50 120-ba. Velem tartasz platoonba? :)

(#56389) Simi37


Simi37
őstag

De jól kezdődik a nap!! :W :W
B-C 155 55 nem spotolt senki lövés után arréb mentem 100m-t!! És kilőtt az ellen artyja...azt mégis hogyan? :F :Y Van 6. érzékem és nem jelzett tehát valószínű nem spottotak...mondjuk előfordul h nem jelez. 10/8 jelez...

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#56390) Patrick76496 válasza Bad Pritt (#56387) üzenetére


Patrick76496
őstag

Nekem jobban tetszett, ha az átütő lövések is benne voltak, végül is azt a sebzést is felvettem... Ráadásul ez a szar új rendszer azt nem is méri, ha spaced armor (/track) vagy kémleló vette fel a sebzést (0 dmg crit).

Szerk.: És ha jól tudom a HE sem számít bele.

[ Szerkesztve ]

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#56391) Chris0321 válasza Simi37 (#56389) üzenetére


Chris0321
addikt

Vagy eleresztett egy lövést és szerencséje volt, vagy csak előre hátra mozogtál és kitalálta kb. hova fogsz állni vagy lehet átmentél valamin, kidöntöttél fát, kerítést romboltál és így látott meg. Néha nézni szoktam a jobb játékosokat miután kilőnek és csodálkozni szoktam amikor még van arty az ellenfélnél nem kerülnek ki semmit pedig az elárulja merre mennek ha véletlenül pont oda néz egy arty.

(#56392) mcwolf79 válasza #40993792 (#56384) üzenetére


mcwolf79
veterán

Robbani még ne mrobbantam, de ha kilövik (volm már hogy 1 meccsen 2-szer is) a 20 mp-es újratöltés annyira nem buli :(

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#56393) Simi37 válasza Chris0321 (#56391) üzenetére


Simi37
őstag

Jóval arréb mentem mint ahol voltam nem egy helyben mozogtam és fát sem döntöttem ki...random shot?
És persze meg is nyertük :W :W Mentem most utána 3k sebzés és természetesen veszítettünk -.-

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#56395) Chris0321 válasza Simi37 (#56393) üzenetére


Chris0321
addikt

Lehetséges, hogy véletlenül eltalált ha semmin nem mentél keresztül. Vagy csak még nem jelzett a 6. érzék mert pár másodperccel később teszi mint, hogy meglátnak.

(#56396) xenom0rph


xenom0rph
őstag

No, megvettem az IS-3-at, szívesen várom a tanácsokat ehhez a tankhoz, mit és hogyan kéne vele ccsinálni? Beforgatni annyira nem kell, a csuka orr miatt nem? Amúgy azt hittem jobban pattint a frontja.. Mindenki átlőtte szinte, bezzeg mikor én lövök is-3ra...

halahala

(#56398) dfsz34


dfsz34
őstag

Nem tudom, hogy mikor pontosan, de már több esetben észrevettem, hogy amikor kapok egy kedves TK-t a csapatomtól, akkor több kompenzációt kapok és nem is kevéssel, kb40-45%-al.

Azért nehéz ezt figyelni, mert ugye akkor lehet csak egyértelműen látni, ha 1 lövést kapok csak az egész csatában és azt is csapattárstól és ez azért ritka helyzet.

Pl. most obj263-al megyek és belémb.sz egy derekasat az isu, mert az ellenfél mögém mozgott és hát neki lőnie kellett azt a kilógó fél métert, hátha sikerül alapon csak ugye én voltam a célzókörében kb 60%-ban.

Kaptam 12280 kompenzációt és 8487-be került a javítás.

Arra határozottan emlékszem, hogy korábban mindig kevesebb kompenzációt adott, mint amennyibe a javítás került, de most valamelyik patch-el ezt módosították.

(#56399) Simi37 válasza Chris0321 (#56395) üzenetére


Simi37
őstag

Mountain Pass déli oldal a hegyen voltam és lementem a pálya sarkába...a 6. érzék a kilövésem után sem jelzett tehát szerintem nem voltam spotolva, de ha mégis akkor sem láthatta volna ha ilyen messzire megyek. Valószínű random :(((

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#56400) Simi37 válasza dfsz34 (#56398) üzenetére


Simi37
őstag

Nem lehet, hogy prémiumod van? A prém a kompenzációt is emeli 50%al.

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.