Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#48901) Bad Pritt válasza Scheff (#48897) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Lesz egy kemény mag, aki nézni fog téged, hidd el (köztük én is). :))
Sose feledd: Gubicza úr is kapott thumbs up-ot, szóval nincs reménytelen helyzetű Youtube-feltöltő. :DDD

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#48902) bullseye válasza Scheff (#48900) üzenetére


bullseye
addikt

Szerintem csak el*szta. Én írtam is a videója alá, mert ilyen hős vagyok. Majd egyszer talán észreveszi.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#48903) Scheff válasza bullseye (#48902) üzenetére


Scheff
tag

Többen is írták neki, hogy korrigálni kellene a dolgokat, de mindegyik erre vonatkozó hozzászólást ignorálta, de biztosan csak véletlenül. :)

World of Tanks Twitch csatornám: https://www.twitch.tv/mrscheff

(#48904) #95904256 válasza Bad Pritt (#48896) üzenetére


#95904256
törölt tag

Ebay-en lehet találni ilyesmit. Játékban eddig összesen kétszer találkoztam ilyen tankkal. Egyszer kilőttem, másodszor meg úgy 300 méterről spotoltam a PzIIJ-vel. Ez utóbbi még mókásabb tank, csak az APCR-t lövöldöző gépágyú iszonyatosan viszi a krediteket. :)

[ Szerkesztve ]

(#48905) Enzolord válasza #95904256 (#48904) üzenetére


Enzolord
addikt

Mennyiért vetted? Mert én egy ilyet találtam 180 fontért...:)

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#48906) #95904256 válasza Enzolord (#48905) üzenetére


#95904256
törölt tag

200 euró, ami "jó vétel". Nem ritka az 50-60 licit egy-egy ilyen bónusz kódra. Múltkor volt egy MTLS-1G14. Arra nem mertem lecsapni, mert első termékes eladó volt, valami orosz focista. :)

(#48907) Bad Pritt válasza #95904256 (#48906) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Na várjál: 200 euróért mit kaptál cserébe? Ugye nem csak ezt a dobozt? :Y

(#48898) dfsz34: Nem általánosságban 3000 sebzés tier 10-ben volt a téma? Nekem csak az E3 van, ami az alfa miatt 3000 átlag fölött lehet a jelenlegi tudásommal. :(

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#48908) Mister_X válasza #95904256 (#48906) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Nan to ita? :Y

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#48909) Enzolord válasza #95904256 (#48906) üzenetére


Enzolord
addikt

Az tényleg jó..
Most néztem, a PZ2J meg ez a kis csoda is 60000 FTnál van..:)

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#48910) Bingisz


Bingisz
addikt

Patrick is odatette magát E75-el.

Replay

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#48911) Angel1981 válasza Scheff (#48897) üzenetére


Angel1981
veterán

Ok, értem, köszi a választ!
Ment a lájk a videóra! ;)

És mindenkinek köszönöm a választ az E-100-ra! :R

[ Szerkesztve ]

(#48912) otto14


otto14
senior tag

Ez sikerült ma este a T1 heavy-vel :))

asd

(#48913) Viktoár


Viktoár
addikt

Olyankor mit lehet tenni ha egy gyökér elárulja a csapattársai helyzetét a végjátékban? Azért mert ő stathuszár és kilőtték,elkezdett köpködni. :(

Márcsak ketten voltunk a 6 ellen és mindkettőnk pozicióját elárulta.Én kértem hogy jelentsük de szerintem rajtunk kívül már mindenki kilépett.Van értelme a jelentésnek? :F

A nyomi gyerek neve: Stavrim[BGTC] és T32-vel volt.Van replay-em is róla.

Üdv:Viktor

(#48914) emre válasza Viktoár (#48913) üzenetére


emre
veterán

Arrébb kell menni.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#48915) bullseye válasza Viktoár (#48913) üzenetére


bullseye
addikt

Van report külön erre... halottnak csók kb. :)

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#48916) Chris0321 válasza Viktoár (#48913) üzenetére


Chris0321
addikt

Még a csatában vagy később a csatajelentésen rákatt a nevére és kiválasztod a feljelentést és kiválasztod miért akarod jelenteni, közte van a csapattárs helyzetének elárulása.

emre: Én is találkoztam már ilyen játékossal, ő poenból csinálta. Állandóan bemondta az artynk helyzetét hiába ment arrébb.

[ Szerkesztve ]

(#48917) Mister_X válasza Viktoár (#48913) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Nekük olyan volt, hogy a mi hármas platoonunk maradt életben, le voltunk sérülve, de csak öten voltak ellenünk (igaz, XVM szerint jobb játékosok), ebből egy arty. Aztán az egyik díszpolgár szépen beírta a pozícióinkat. Akkor lepődtem meg, amikor az ellenfél csapatától érkezett a durvaanyázás és hogy reported. Mi is reportoltuk.

Fair play volt. Persze kiszedtek minket, mert egy ammorack sérült Jagdtiger, egy fél hp-s IS-2 meg egy szintén haldokló T-28 nem sok mindent tudott tenni.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#48918) Viktoár


Viktoár
addikt

Oks ezen túl vagyok de van-e jelentősége? Nyilván nem nyertünk volna ketten a hat ellen főleg hogy én tüzérrel voltam de akkor is bosszant. Márcsak 2 perc volt a csatából mikor elárult minket.

Feljelentettem az összes válaszlehetőséggel,az ötödik után már nem választhattam. :D

Üdv:Viktor

(#48919) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Amúgy ezeknek a reportoknak van valami értelme?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#48920) csapee válasza Mister_X (#48919) üzenetére


csapee
senior tag

Nem sok, amugy ha mar csak az utolso tankot keresik van amikor en is megadom a poziciojat. Ha rovid ido van hatra nem, de most 8 percig ne ucsorogjon mar a bokorjaban ha nem tudott addig egy ellenfelet keresni.

Csapee

(#48921) Viktoár válasza csapee (#48920) üzenetére


Viktoár
addikt

Hát veled sem játszanék szivesen. :U Én sem szeretem ha valaki végigkempeli a játékot még akkor sem ha valami lomha td-vel van de a játék legyen neki is játék.

Az egyetlen amiért nem tartom undorítónak ha az utolsó tank afk.Akkor nincs értelme várni hogy megkeressék.

Üdv:Viktor

(#48922) sith7 válasza Bingisz (#48910) üzenetére


sith7
nagyúr

jó kis meccs volt , grat :K :C

(#48923) Patrick76496 válasza Angel1981 (#48861) üzenetére


Patrick76496
őstag

Végül is jogos. :)

(#48863) Mister_X: De akkor gondolom ami iPad-en fut, az iPhone-on nem. Viszont ha Android-ra adják ki, akkor egyaránt lehetett volna tesztelni telefonon és táblán is. Tesztelésre jónak jó...

(#48866) Djuree: Azért írtam csak 3-mat mert azzal nem vagyok tisztában, hogy külföldön kinek milyen telója van. Mondjuk remélem ott sincs annyi iDiot. ;]

(#48910) Bingisz: *...stock lánctalpas, stock motoros, stock löveges (hosszú 105-ös) E-75-el, aminek 7,5 HP/t (volt akkor) a fajlagos teljesítménye. ;) Mondjuk ez is elég volt, hogy feltartsak egy E5-öt és egy másik E-75-öt. Nagyon beteg ez a tank.

[ Szerkesztve ]

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#48924) Mister_X válasza Patrick76496 (#48923) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Szerintem első körben az irányítást akarják finomhangolni és tabletre könnyebb megírni, onnan meg lefele telefonra. Az se biztos, hogy telefonon elérhető lesz, Androidon is lehet nyomni táblagép korlátozást... aztán már csak a WG-n múlik, hogy ingame fel tudja-e ismerni mondjuk egy Xperia M-re telepített apk-t.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#48925) joergie válasza diegho (#48892) üzenetére


joergie
őstag

Ez hülyeség. Én pl amx50b-vel megvagyok 3k fölött és 98% alatt vagyok(asszem). (feltételeztem hogy egyénenként bármelyik tier10-re gondolsz, nem mindegyik tier10 átlagdmg-ére általában, mert írtad hogy "főleg medekben").

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#48926) mrszitya válasza mrszitya (#48874) üzenetére


mrszitya
senior tag

Nos, nem voltatok valami közlékenyek, de szerencsére a vBAddict szoftvere besegített. Úgy tűnik, ezek az ultra nagy wn8 értékek valóban teljesen normálisnak(?) számítanak. Így kiderült például, hogy egy mai 7 killes, kempelős (Murovanka) vereségem T29-cel, 8.264 pontot ér WN8-ban (bár igazából a WN7 is vicces => 5.596 pont). :Y Screenshot

Persze a rossz teljesítményt azért a WN8 sem díjazza: egy másik meccsen ugyanezen tankkal, nulla sebzéssel (csak spot dmg) 145 WN8 pontot zsebeltem be, a WN7 itt 265 volt.

No mindegy, így mindenesetre már merem publikálni a Session Stat modom WN8-as verzióját. (A korábbi verziót is aktualizáltam, amit a Wothungary-ről tölthettetek le: a WN7 színskála és ikonok módosítva.)

Letöltési link

(Egyébként a Vitiris által tegnap, a Wothungary-re feltöltött session stat már a csaták után automatikusan, oldalt felugró eredmény ablakba is beírja a WN8-at, ha valakinek ilyen kell.)

[ Szerkesztve ]

(#48927) Chris0321 válasza mrszitya (#48926) üzenetére


Chris0321
addikt

Kösz, kipróbálom mindkettőt. A te mododdal is kompatibilis amit Vitiris feltöltött?

(#48928) zsolthee


zsolthee
senior tag

Sziasztok!

Már több tapasztalt játékosnál is azt látom, hogy heavy-re gyorsító+vert.stab.+venti hármas tesznek.
Én utóbbi helyett még néhány tanknál - pl T34, tier VIII - célzásgyorsítót használok.
A venti ennyivel többet segítene a célzásban? Mert ha nem a 3,4 mp-es szűküléshez rakjuk fel a célzásgyorsítót, akkor mihez? De ugyan ezt látom az orosz tankok esetében is, ugyan ezt az összeállítást használják. Ott sincs célzásgyorsító... :U

(#48929) zozimoto


zozimoto
aktív tag

Ez kellett az IS-4--hez. :)


[ Szerkesztve ]

"...az enyémre az van írva hogy sivatagi sas 0.50"

(#48930) emre válasza zsolthee (#48928) üzenetére


emre
veterán

A vert stab-al mozgás közben is kisebb a célkereszt, tehát eleve kisebb méretről szűkül és ventivel többet ad mint a sima célzásgyorsító, aminek csak fix toronynál érvényesül a hatása.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#48931) Djuree


Djuree
félisten

tegnap megint le lettem noobozva egy stat alapján valóban noob által. :DDD
t-54-el voltam, 5 másik tank vett körül, sebeztem így is 1600-at. sztem nem az én hibám h kilőttek...meg az se hogy nem a lemming trainnel mentem, mindig megfogadom h megyek velük szarok én rá nem halok meg egyedül, erre csak nem, mindig vonz a kihívás. :D

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#48932) mrszitya válasza Chris0321 (#48927) üzenetére


mrszitya
senior tag

Jelen formában ez a két mod nem nagyon lehet kompatibilis egymással.

(Majd én is ki akarom próbálni valamikor, Vitiris mit alkotott pontosan, mert a Wothungary-s leírásában szerintem hülyeséget írnak.)

(#48933) dfsz34 válasza zsolthee (#48928) üzenetére


dfsz34
őstag

A venti kb 2,3%-t segít, a célzásgyorsító meg 10%-ot ugye, de a venti so minden másban is segít.

Mindezzel együtt én is azt gondolom, hogy modulokkal az adott tank gyengeségé(ei)t érdemes javítani.

Lassan tölt a T34, tehát töltésgyorsító kell, az alap.

A másik gyengesége a célzás idő és ugye a vert stab + célzásgyorsító adja a legjobb célzás időt.

Érdemes viszont egy dolgot megfontolni, jelesül a tank látótáv növelését. Én sokat próbálgattam a modulokat és minden csatában van olyan helyzet, amikor a nagyobb látótáv konkrét előnyhöz juttat, nem is beszélve a spot dmg után kapott plusz xp-ről. Győzelem vagy vereség is számtalan múlik azon, hogy ki látja meg az ellenfelet hamarabb.

Úgyhogy nálam a látótáv növelés is kötelező, T34-re binot tettem, mert egy eléggé statikusan használható tank a hull down miatt és az alap látótávja elég kicsi, tehát a plusz 25% juttat igazából stratégia előnyhöz.

Az igazi kérdés, hogy akkor most a vert stab maradjon vagy a célzásgyorsító. Ez erősen használattól függő dolog, hogy melyiket érdemes meghagyni. A VS úgy általában jobb hatásfokú, ha mozogni kell. A célzásgyorsító meg akkor jobb, ha mozdulatlanul lövök többször.

Ez egy igazi dilemma és végül a vert stab-ot használom, bár tudom, hogy ez ellent mond a bino-nak. A helyzet viszont az, hogy nem kizárólag egy fajta stratégiát kell használni egy csatában és sokszor nem kell a bino-t használnom, hanem mások által spotolt ellenfelet kell lőnöm vagy közelharcban. A tank fejét ilyenkor én meg nem szoktam kint hagyni, akkor sem, ha az ellenfél nehezen lövi meg, hanem ki-be mozgok és olyankor jobb a VS, illetve közelharcban is jobb. Összeségében tehát a VS több helyzetben ad előnyt, mint a célzásgyorsító, ezért a VS maradt harmadiknak.

Szerintem venti olyan tankokon lehet jó választás, amik alapból is nagyon gyorsan célozni, pl a Jt8.8-ra hót felesleges célzásgyorsítót tenni, azon ventit használok.

[ Szerkesztve ]

(#48934) Szilu


Szilu
tag

A tier10es tankok sebzését nagyon nehéz megítélni. Van aki csak addig használ egy tankot amíg "OP". Van aki E100ba csak aranyat tölt, van akinek olyan CW taktikát használ a klánja, ahol tilos a batnek lőni, vagy 6 IS7ből 4 a 3. percet előre betervezve, esetleg az első tíz percben csak az artyk sebeznek stb...
Itéljetek tier7, tier9 alapján, tisztább képet ad. (Én pl.már csak cw-re használok tankot miután megvan a 100%-os legénység. Nem hiszem, hogy normális, hogy alig van sebzésben különbség az Is3-am és 7-em között... Az E100 is tipikusan egy olyan tank, amit azért visznek, hogy minél több sebzést bekapjon, és nem azért, hogy rekordot döntsön lövöldözésből.)

[ Szerkesztve ]

(#48935) sith7 válasza mrszitya (#48926) üzenetére


sith7
nagyúr

köszönjük a munkádat :R

(#48936) Szilu válasza Szilu (#48934) üzenetére


Szilu
tag

6 IS7ből 4 a 3. percet előre betervezve
=
6 IS7ből 4 a 3. percet nem éli túl, előre betervezve

(#48937) emre


emre
veterán

Urak AMX AC48-ra nagyon user error lenne a venti helyett álcahálót rakni (a töltésgyorsító és a célzásgyorsító mellett)? Valahogy a camo-t fontosabbnak érzem amíg meg nincs a top löveg.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#48938) Djuree válasza emre (#48937) üzenetére


Djuree
félisten

sztem amúgy is hasznosabb, én már nem használok sehova ventit, kiszámolgattam szinte semmit nem jelent, minimum 4 skilles legénység kell hogy talán, ismétlem talán jelentsen valamit.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#48939) dfsz34 válasza emre (#48937) üzenetére


dfsz34
őstag

látótáv növelés inkább

stratégiailag fontosabb

(#48940) atis123 válasza Scheff (#48897) üzenetére


atis123
tag

Rám biztosan számíthatsz ;)

"Nincs az elbaszva, csak másra lesz jó!"

(#48941) emre válasza Djuree (#48938) üzenetére


emre
veterán

Köszi! :R
és neked is (#48939) dfsz34 :R

Szerintem beáldozok pár csatát a próbára. Jelenleg álcaháló van fenn.
Először megnézem ventivel, aztán távcsővel is, mondjuk nem akartam eljátszani 20-30 aranyat a cserére, de úgy tűnik ez a biztos.

Ja, a kérdésem azért lényeges a számomra, mert még nincs hatodik érzék a parancsnoknak. :B

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#48942) zsolthee válasza dfsz34 (#48933) üzenetére


zsolthee
senior tag

+ (#48930) emre

Köszönöm a válaszokat! Átgondoltam ezek alapján még1x. Marad a töltésgyorsító+VS+célzásgyorsító.
Saját szintjén nagyon jó tank, és vajként lövöm át őket. Tizesek között pedig életmentő ha minél hamarabb be tudom lőni a gyenge pontot.
Az mondjuk igaz, hogy oroszoknál azért is jó a venti célzásgyorsító helyett, mert azzal inkább közelharcra kell menni és ott annyira nem kell beszűkíteni a célkeresztet.
Erről jut eszembe. Tegnap néztem egy replay egy 11k dmg-es T30-ról. A nagy ágyút nem is szűkítette be teljesen és úgy is nagyon pontos volt. A 276-os penhez persze nem is kell nagyon célozni...
Most nyomatom a T28 prototype-ot és gyűjtök a T30-ra. Egyre jobban kedvelem az amcsi gépeket és ez a 9-es TD egy szörny.Simán lehet heavyként használni.

(#48943) Angel1981 válasza #95904256 (#48906) üzenetére


Angel1981
veterán

Várj, várj, várj!

200 Eurót adtál egy olyan bónuszkódért, ami tartalmazott egy ilyen tankot?!?!?!?!

Mondd, hogy rosszul értettem, és mega noob vagyok!!!

(#48944) Napfénysüti válasza Angel1981 (#48943) üzenetére

Én is erre gondoltam és szintén remélem hogy rosszul értelmeztem csak. 200 euro az marha sok pénz hogy így egyszerre a játékba toljam. :Y

Més que un club!

(#48945) Djuree válasza #95904256 (#48906) üzenetére


Djuree
félisten

amúgy meg ha van rá dellád akkor miért ne? én is megvennék minden szart hozzá ha megtehetném. meg sztem mindegyikünk.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#48946) Bingisz


Bingisz
addikt

"Pár" kép a 9.0-ról: [link]
Szép lesz! :K

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#48947) Djuree válasza Bingisz (#48946) üzenetére


Djuree
félisten

hű elég fasza lesz. félek újíthatok gépet...megint. :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#48948) Napfénysüti válasza Djuree (#48947) üzenetére

Nálam laposon marad a butított grafika. :D

Més que un club!

(#48949) PR0JECTNR56 válasza Bingisz (#48946) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Kellemes a látványvilág. A tankmodellek is szépek, bár a Tiger I tornyának oldalán található kör alakú kitekintő nyílást megint sikerült egy kicsit elrontani, de már nem akarom ezzel ekézni a WG-t. :D

(#48950) Simulacrum válasza Angel1981 (#48943) üzenetére


Simulacrum
senior tag

Keress rá az Ebayen! Ott megtalálod, hogy jár hozzá még 3 hónap prémium fiók és 10 ezer gold. Illetve a garázshely és 100%-os legények. Van licites is éppen, az még csak 130 eurónál tart.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.