Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#216101) EQMontoya válasza Pug (#216098) üzenetére


EQMontoya
veterán

Most lehet, hogy en nem tudok olvasni, de ha a normal benne van, akkor hogy tudja nem figyelembe venni a becsapodasi szoget? A normalvektor ugye pont az iranyvektor meroleges komponense.

Same rules apply!

(#216102) notika77 válasza Pug (#216096) üzenetére


notika77
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

(#216103) Pug válasza EQMontoya (#216101) üzenetére


Pug
veterán

Nem az olvasással van a gond, csak az angollal.

It is a simple comparison of your penetration rating versus the target's armour thickness along the normal at the aim point and does not take into account the impact angle,

Itt ugyanis a normal jelentése az, hogy merőleges. Magyarul mindig merőleges beeséssel számól, ebből fakadóan nem veszi figyelembe a lövésed valós szögét. ;)

[ Szerkesztve ]

(#216104) notika77 válasza köpet (#216095) üzenetére


notika77
senior tag

Ugye az RNG azonos mértékben kell, hogy érintse mind a két csapatot, vagyis ugyanannyi tagot kell, hogy sújtson ill. jutalmazzon mindkét oldalon.
NEM! Túl kicsi a minta. 1 csata 2 csapatának 30 játékosa kis minta. Véletlen -> előre nem meghatározható vagyis akár lejthet is bármelyik irányba a pálya kis mintán és csak kellően nagy mintán vizsgálva egyenlítődik ki.

(#216105) tasiadam


tasiadam
veterán

Akármennyire szenvedek, a 2 gunmarkot istenért nem tudom összeszedni vele. Konkrétan az RNG elmúlt 3-4 meccsben ellenem van. 7 lövésből 4 track (többi mellé). meg a fszom már. De h 2x ugyan úgy ugyan oda track.

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#216106) Swinegod válasza Pug (#216098) üzenetére


Swinegod
őstag

Akkor maga a WG sem tudja hogy műkdöik a kretén indikátorja, mert az alapján amit leírtak mondjuk szintén 250mm pennel szó szerint minden 190mm fölötti páncéllemeznek zöldet kéne mutatnia mindegy milyen szögben áll, amit tudok tanúsítani, hogy nem igaz.

Jó nagy baromság is lenne mikor mindenhol azt olvasnád fórumokon, hogy az indikátor szerint zöld de nem vitted be, tapasztalatom szerint ami zöld azt 99%-ban beviszem
Szóval ez amit leírtál vagy valami régi rendszer és nem így működik már vagy a WG idiótákból áll és nem úgy működik az indikátor ahogy itt leírják

Eleve nem értem miért így csinálnád meg ahogy írják, semmi értelme, csak simán vegyék alapul azt, ahogy a tényleges beütés mechanika működik és arra varrjál 3 színt

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 9 | Custom PC | Acer Nitro 2016 17.2" || Steam: swinegod

(#216107) Pug válasza Swinegod (#216106) üzenetére


Pug
veterán

Tetszik, nem tetszik, az indikátor nem számol a beesési szöggel, ez van...

(#216108) notika77 válasza Swinegod (#216106) üzenetére


notika77
senior tag

Itt a probléma nem az effektív páncélvastagság számolásával van, amit már pár éve jól számol és mutat, hanem azzal, hogy a különböző lőszerek becsapódásakor azok beesési szögét különböző mértékben normalizálják (90°felé igazítják pár fokkal vagy nem) és ezt nem mutatja illetve talán a túl kis szögben érkező, automatikusan lepattanót sem mutatja pirosnak.
Remélem jól értem, mert ezt én sem tudtam korábban, de nem is tűnt fel, hogy rossz lenne az indikátor.

[ Szerkesztve ]

(#216109) phoenix1989 válasza tasiadam (#216105) üzenetére


phoenix1989
őstag

hát ez ilyen xD 1500avg sajnos nem elég

(#216110) tasiadam válasza phoenix1989 (#216109) üzenetére


tasiadam
veterán

De bele rohadok is teljesen fos az egész. Ha trollgunnal megyek akkor álladóan pattog, ha simával, az is lő mindent, de nem sokkal pontosabb. Papiron jaj de jó, valójában ugyan úgy hullik.
Ja meg a perma tier10. Aztán örülök ha a 8at átlövi.

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#216111) phoenix1989 válasza tasiadam (#216110) üzenetére


phoenix1989
őstag

erre nem tudok mit mondani xD szerintem jó tank a kis lövege meg elég pontos. egy td vel meg nem panaszkodunk ha nagyobb a tier, simán elég az átütés.

[ Szerkesztve ]

(#216112) inferno88


inferno88
őstag

Megint bemákoltam az epic twitch dropot és megkaptam a két dragon parancsnokot.

Semper fi!

(#216113) kchryss válasza Pug (#216103) üzenetére


kchryss
addikt

Az indikátor effektív értékkel számol már régóta !!!

Elavult a wot wiki. Már évek óta effektív páncéllal számol az indikátor és figyelembe veszi a beesési szöget.
15:48-tól hallgasd hazánkfia ph3lan-t. Már több mint 3 éve így működik. Csak szokás szerint a patch notes-ba nem írták bele, mert ilyen fontos apróságot minek beleírni ...

(#216114) Swinegod válasza kchryss (#216113) üzenetére


Swinegod
őstag

Mert én is mondom, ha igaz lenne az amit a source ír akkor zöld lenne a Maus oldala, de nem az. Most felmész egy csatába és megnézed akkor látod, hogy csak simán nem igaz

Huawei Mate 9 | Custom PC | Acer Nitro 2016 17.2" || Steam: swinegod

(#216115) Pug válasza kchryss (#216113) üzenetére


Pug
veterán

Es az elmult 3 evben vegzett kismillio WOT wiki-s article frissitesben ezt nem sikerult beleszoni, hat az komoly :DDD
Akkor reszemrol innen a WOT wiki kuka.

Koszi az infot :R

(#216116) peterson79 válasza kchryss (#216113) üzenetére


peterson79
őstag

Ettől függetlenül még mindig csak támpont, mert nem biztos, hogy pont oda csapódik a lövedék és hogy pont akkora RNG-t kapsz..vagy nem jól gondolom?

(#216117) peterson79


peterson79
őstag

Amúgy jól érzékeltem, hogy peccselték a peccset? mi nem sikerült megint?

(#216118) notika77 válasza Pug (#216115) üzenetére


notika77
senior tag

Szerintem ennek még utána kell nézni, mielőtt verdikt lenne, mert az effektív páncélvastagság nem feltétlenül tartalmazza a lövedékek normalizációját, a 2x és 3x kaliber szabályt vagy az autobounce szögeket.

#216117 peterson79: Én csak az erőd csatákról tudok, ami annyira félresikerült, hogy pár napra be is zárták :).

[ Szerkesztve ]

(#216119) szbalogh


szbalogh
őstag

Már kitéptem a hajam az SPG-15 küldi miatt. Most végre sikerült. De miért nem adta meg?
Első lettem XP szerint és 3200-nál többet kábítottam.


Nick: HE_Storm

(#216120) jano_77 válasza peterson79 (#216117) üzenetére


jano_77
nagyúr

Ne viccelj már! Kibírt egy napot anélkül, hogy mikropöcs jött volna rá, csak most dobták ki hozzá pénteken. Azért ez is nagy szó szerintem. Volt már másnap is mikropöcs, ne feledjük el. ;] :DDD
szerk: lehet hogy kifelejtették a ma induló TeamClash - vagy micsoda - akciót, eventet? :F :Y

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#216121) notika77 válasza szbalogh (#216119) üzenetére


notika77
senior tag

Mind a két csapatban kell a top XP :(

(#216122) szbalogh válasza szbalogh (#216119) üzenetére


szbalogh
őstag

[link] Replay

Nick: HE_Storm

(#216123) szbalogh válasza notika77 (#216121) üzenetére


szbalogh
őstag

Na neeeeeeee :O
Amúgy köszi

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#216124) kchryss válasza notika77 (#216118) üzenetére


kchryss
addikt

Ha nem tartalmazza őket akkor is 100x megbízhatóbb mint amilyen az eredeti volt ami csak a merőleges vastagságot nézte.
Tesztelhetjük gyakorlóban ha gondolod. Szerintem egyébként a legtöbb dolgot figyelembe veszi. Például a 3x kaliber szabály szinte biztos hogy működik az indikátornál mert ha nagyon lapos szögben amikor biztos pattanna becélzod a papír motorháztetőt akkor zöldnek szokta jelezni és be is viszi a 3x kaliber szabály miatt. Normalizációt nem tudom hogy tudnánk tesztelni, de ha a becsapódás szögét megoldották akkor csak beleszámolták azt is. Autobounce szögek ha nincs 3x kalibered emlékeim szerint pirosak szoktak lenni mint amilyennek lennie kell.

#216116 peterson79
Nyilván csak támpont mert nem azt jelzi hogy hova fogsz lőni hanem hogy hova célzol. :)

[ Szerkesztve ]

(#216125) jano_77


jano_77
nagyúr

Team Clash előrehaladást lehet vhol nyomon követni? Ha jól emlékszem az előző etapnál, mikor Skill4ltu-ék voltak, akkor nyomon lehetett követni, hogy melyik csapat hogy áll éppen!? :F

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#216126) kchryss válasza notika77 (#216092) üzenetére


kchryss
addikt

Azt lehetett előre tudni hogy Skill Orzit választja. Ez szerintem nem befolyásolja a végeredményt.
Én tartom hogy szerintem Daki és Circon lesz az első kettő. Ami még eszembe jutott Circon javára, hogy a legtöbb mezei játékos nem is néz streameket és fogalmuk sincs róla hogy kik ezek, ők szerintem Circont választják legnagyobb arányban mert neki olyan extrém fizimiskája van. Jól eladható a karaktere. De azért még így is Dakit mondanám elsőnek. Őt több unikum fogja választani és valószínűleg szakaszozni is fog a fame-es haverjaival ebben a játékmódban.

#216125 jano_77
Tavaly sem volt látható az első napon. Akkor mindenki megnézné ki vezet és azt választaná.

[ Szerkesztve ]

(#216127) kchryss válasza jano_77 (#216125) üzenetére


kchryss
addikt

Tévedtem, már mutatja az állást:


Daki jól belehúzott, de nem tudom ki milyen boostert aktivált már. A másik hogy ugye van olyan booster ami azoknak segít akik le vannak maradva és nekik több bónuszt ad.
Tavaly szerintem nem mutatta ilyen hamar az állást.

(#216128) notika77 válasza kchryss (#216126) üzenetére


notika77
senior tag

17:10-es állás szerint 1. 2,1m Daki, 2. 1,2m NewMulti2k, 3. 1,1m Circon és 4. Orzanel 700k-val

(#216129) jano_77 válasza kchryss (#216127) üzenetére


jano_77
nagyúr

Ezt hol érted el? Nekem csak a 4 karaktert mutatja, hogy válasszak közülük, de nincsenek helyezések és pontok!? :F :U
Amúgy Daki most is szakaszozik! 6.2E nézik Dakit. Skill4ltu-nak szokott a legtöbb nézője lenni, most durván veri Daki

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#216130) notika77 válasza jano_77 (#216129) üzenetére


notika77
senior tag

Csak, ha már választottál, akkor mutatja az állást! Tavaly is csak választás után volt eredmény.

(#216131) jano_77 válasza notika77 (#216130) üzenetére


jano_77
nagyúr

Milyen tankokkal érdemes tolni inkább? Gondolom a mozgékonyak vannak előnyben!?
EBR úgy tűnik jó lesz ide ;]

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#216132) jano_77


jano_77
nagyúr

Valaki esetleg szakaszt, aki szintén Daki csapatot választotta?

BASSZA meg a WG! Már megint chat banra raktak február 12-ig! Nem unják még ezek a köcsögök!? :W :o :(((

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#216133) kchryss válasza jano_77 (#216131) üzenetére


kchryss
addikt

Gyors táras tankok nagyon jól működnek. Legjobb taktika ha mindig mindenki a cap-re megy, ne menj kerülni, mert nem szokta megérni.
Most volt egy csatám ahol lakeville-en 3-an elmentek tőlünk a mocsár felé kerülni. Öreg hiba.

(#216134) 3 válasza notika77 (#216118) üzenetére


3
senior tag

A csatákban én úgy érzékelem, effektív páncéllal számol, beleértve a normalizációt és a kaliber szabályokat is, csak a lövedék sosem megy oda, ahová az átütést számolta. :)

Ha a moderátor indokolja a döntését, korrektül tegye. Vicc.

(#216135) Pug válasza jano_77 (#216131) üzenetére


Pug
veterán

nekem eddig a T100LT jóval jobban adja, itt most a látótáv szerintem többet ér...

[ Szerkesztve ]

(#216136) zozyk


zozyk
addikt

AMX 13 57 Ace. :B
Replay


[kép]
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#216137) jano_77 válasza Pug (#216135) üzenetére


jano_77
nagyúr

Majd kipróbálom azt is. Ami most látszik, hogy szakaszban baromi lassan kerülünk csatába, vagyis jelenleg nem éri meg szakaszban tolni. :(
Azért az vicc, hogy 2K ember áll sorba és nem tud ez a szar játék csatába tenni!? WG ismét alkotott szokásához híven! :W

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#216138) Jadro válasza kchryss (#216127) üzenetére


Jadro
veterán

Orzanel csapatába majdnem az összes retardált bekerült. Azért csak majdnem, hogy ne sértsek meg mindenkit, aki hozzájuk ment. :) Én nem vagyok kivétel, vállalom. :DDD Látszik is az eredményen. Már most tetemes a lemaradás. Amit a csatákban művelnek az egy vicc. A legutóbbi körben, hárman nulláztam. Tier 10-es szinten. Azért az valami.

Egy hónapot pihentettem a játékot, de gondoltam az olasz heavy ágra visszanézek. Hát, kár volt. Mindegy, pár sör mellé elmegy.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#216139) joergie válasza kchryss (#216133) üzenetére


joergie
őstag

valaki írjon rád ingame, nem tudok kommunikálni, chatban van holnap estig. geforce now ilyenkor este túl van terhelve, kbnem látok semmit, egy homályos massza a játék, azért artyznék teamclashben.

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#216140) jano_77 válasza Jadro (#216138) üzenetére


jano_77
nagyúr

Valszeg túl sokan választották Dakit, mert alig lehet bekerülni csatába! Vagy pedig a szakaszt bünteti az MM. :U :W
Mondjuk az igen fura, hogy Daki ahogy rányom a Csata gombra, azonnal beteszi a csatába! Csapat kapitányoknak ez kiváltságuk!? :F :U

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#216141) Jadro válasza jano_77 (#216140) üzenetére


Jadro
veterán

Igen, elképzelhető. De ugye van 3 másik csapat akikkel összerakhatja. Az durva lenne, ha ennyivel több lenne az ő csapattagjainak a száma.

Én Orzynál gyorsan bekerülök, de nincs benne köszönet! :DDD

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#216142) kchryss válasza jano_77 (#216137) üzenetére


kchryss
addikt

Játszhatatlanul lassú az mm. Lehet hogy csak a Daki csapatoknál mert túl sokan választották őt? Az is lehet hogy bug és majd finomítanak az mm-en.
Az lenne a lényege ennek a módnak hogy gyorsan pörögjenek a 2 perces csaták. Mindenki megy a cap-re aztán gyors fókusszal nyer.

[ Szerkesztve ]

(#216143) jano_77 válasza kchryss (#216142) üzenetére


jano_77
nagyúr

Nem tudom, de baromi bosszantó, hogy rengeteget várunk mire csatába kerülünk! Daki meg ahogy nézem közben a stream-ét azonnal, hogy rányom a Csata gombra! Elég különös. :((( :O

HÁROM (3) perc kellett hogy csatába kerüljek! Nevetséges :W

Eddig csak NeMulti2K csapattal kerültem szembe

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#216144) Raidon válasza kchryss (#216142) üzenetére


Raidon
őstag

Circon csapatban folyamatos 3GM-es csapattársakat kapok akik elmennek magányos farkasként megdögleni :DDD

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#216145) kchryss válasza jano_77 (#216143) üzenetére


kchryss
addikt

Remélem holnapra majd rendeződik. Mindegy, ma 6 csatát mentem abból 5-öt nyertem. Mondjuk az gáz volt hogy a full bér tankos kezdő polák seregtől kikaptunk. :DDD

(#216146) jano_77 válasza kchryss (#216145) üzenetére


jano_77
nagyúr

pont az egyik szakaszos csatánk nekünk is úgy zárult, hogy a bérelt WZ 111-5A tankokkal elpicsáztak mint zápor eső a határt! :DDD

Daki most indított egy dupla személyes pontot a 4 percnél rövidebb győztes csatákért.

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#216147) kchryss válasza po1son (#216090) üzenetére


kchryss
addikt

Elméletileg az amazon fiókot nézi, a címet amit ott megadsz és a bankkártyát.
Twitch fiókból felesleges újat csinálni, előbb a prime trialt kell megszerezni és ha az megvan akkor már biztos a siker és összekapcsolhatod mindig ugyanazzal a twitch fiókkal. Én mindig a saját twitch fiókomhoz kapcsolom az újabb és újabb trialokat így egy fiókra tudom gyűjteni a prime-mal behúzható többi ingyenes játékot is.
Én úgy szoktam csinálni hogy azelőtt aktiválom pár nappal hogy lejár az egyik, mert általában utána rögtön szokott jönni a következő így 1 hetes trial-lal be tudok húzni 2 havi wot loot-ot. (Most mondjuk pont pórul jártam mert nem jött időben a mostani loot.)

A bankkártya lehet a szűk keresztmetszet. Ha azt nézi akkor szívás. Én 2 bankkártyát váltogatok és eddig nagyjából működik, az előző 6-7 loot-ot behúztam ingyen. Viszont volt egy alkalom amikor azt hittem trial-t indítok és pénzes 30 napos lett belőle, de nem estem kétségbe, behúztam a lootokat aztán írtam a supportnak hogy trial-t akartam, töröljék az előfizetésem és adják vissza a pénzem. Simán visszaadták. :)

1 amazon fiókkal 1 évben 1 trial-t lehet kérni. Tehát elvileg 6-7 amazon fiók elég az összes wot loot behúzásához az évben és utána nem kell újakat csinálni csak elölről kezdeni a régiekkel.

[ Szerkesztve ]

(#216148) joergie


joergie
őstag

Most rakott be egy csatába, csapatomban volt egy ebr platoon és egy t100lt....ellennél ugyanez csak nem platoonban, szóval kapásból meg lett hackelve ez a fain mm. de már fele pont majdnem megvan artyval :DDD

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#216149) K_Gabor


K_Gabor
tag

Hoppáka, ez jól esett. :D 83.5%körül volt, gondoltam megyek egyet vele, mert régen használtam utoljára. Nem vagyok nagy gunmark gyűjtő, ez az első ilyen tankom.

Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/k_gabor_3#aprohirdetesei

(#216150) kchryss


kchryss
addikt

Ruszkiknál idén streamer párok közül lehet választani. Van egy nagyobb streamer és egy kisebb vele párban akit promótál.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.