Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#216651) jano_77 válasza dualface (#216620) üzenetére


jano_77
nagyúr

Nem hiszem, hogy EZ a játékos az akiről Te beszélsz, ellenkezőleg! Ő pont, hogy nem hülye, hanem pont, hogy egy PRO játékos! Persze ha csak nem vett acc és egy agyhalott vette meg. :U :F

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#216652) Geller72 válasza ollie (#216650) üzenetére


Geller72
veterán

A wotinfón is van róla poszt.

Komment szekcióban kifejtik.

[ Szerkesztve ]

(#216653) Kolter válasza dualface (#216620) üzenetére


Kolter
junior tag

Hát az ilyen élősködőket egyáltalán nem értem. Hisz ennek az arty nyomoronc csaló osztálynak semmi köze az eredeti atykhoz.Nekem egy darab sincs , egyszer elkeztem fejleszteni , de elszégyelltem magam. Ebből kiindulva szerintem sejtitek erről mi a véleményem. Minap épp kaptam három nap bant azért . Mert a parazita élősködő arty , a csata elején belém lőtt. Semmi szükség nem volt rá. Rámentem egy az egyben az ebre. Sima dolog lett volna simn kicsinálom. Ere a barom full le sokkol , ebr simán el szivárog., semmilyen sebzésel. Én kaptam tőle egy shotot ammit elkerülhette volna . Ha debil arty nem sokol.És belöt az enemy retard egyetemista is. Mire Sikerült észhez térni , a fél életem oda . Szépen vissza battyogtam a az egyetemista gyűjtőhelyre,.És szét szorakotam magam , a debil csicskán. Ha már az én játékomat szét basz........É s nem őt büntették meg ha nem , én kaptam három nap bant. ARTY=anal idiot parasita cheater

[ Szerkesztve ]

(#216654) Pug válasza kchryss (#216649) üzenetére


Pug
veterán

A valaszok a kerdeseidre sorban:

Igen,igen,igen,nem

BTW a linked nem mukodik.

[ Szerkesztve ]

(#216655) Moleman válasza Moleman (#216648) üzenetére


Moleman
addikt

Korai volt az öröm, csak azokat nyerték meg, ahol utolsó voltam, mikor top10-en belül sikerült teljesíteni, mind vereség. :D Nehogy kapjak 5x-öst.

(#216656) Kolter


Kolter
junior tag

És olyan is volt. Ami ugyan az eset. Magyar volt az egyetemista , azt birta magából ki böfögni. Hogy ez egy ilyen játék , ö nem kér elnézést. Hisz szar... basz.. más játékát.

(#216657) kchryss válasza ollie (#216650) üzenetére


kchryss
addikt

Jobb is ha 404-et dob a linkem. Korben retardált képe lett volna a link mögött. :)
Épp ezért kérdeztem a kollégát hogy ha már előhozta akkor biztos utána nézett a forrásnak hogy pontosan mit mondtak és mi volt a probléma.

Én sem tudom pontosan mik történtek csak olvasgatom a google által lefordított ruszki kommenteket a ruszki közösségi oldalon (VK) az eseménnyel kapcsolatban.
Amit kihámoztam az alapján teljesen felesleges összehasonlítani az EU eventtel. Ott ez nem csak egy egyszerű játékos verseny volt hanem vérre ment. Nagyon komolyan vették és hű lenyomata lett az orosz társadalmat feszítő ellentéteknek.
Ha jól értem volt itt kampányolás, politika, csalás, vesztegetés, fenyegetés, internetes zaklatás, rendőrségi feljelentések, sárdobálás. Ők ezt nem versenynek vették hanem háborúnak. Ráadásul jó szoros lett a vége egy hajszálon múlott hogy nem érte be a második páros az elsőt.

#216652 Geller72
Az orosz eseményekkel kapcsolatban itt csak annyit fejtenek ki hogy nincs mit kifejteni mert nem tudnak oroszul. :)
Pug fórumtárs is nyilván ebből a wotinfo-s hírből másolta ide az idézetet. De ez a két mondat így önmagában nem ér sokat. Gondolom egy hosszabb orosz forrásból lett egy ilyen rövid angol amit átvett a wotinfo, de konkrétum így nem derül ki belőle semmi.
Ugye nem mindegy hogy mi volt a problémája az eventtel kapcsolatban a 2 streamernek. Ha a versenykiírással kapcsolatban nem tetszett nekik valami akkor jogosan idézte őket a fórumtárs és ki lehetne elemezni hogy igazuk van-e azzal kapcsolatban amit kifogásolnak, de ha például a sárdobálás/csalás/közösségi háború miatt nem indulnának jövőre akkor tök felesleges volt előhozni őket az én hozzászólásomra reagálva, mert ez orosz specifikus probléma, minket nem érint mert itt nyugisan zajlott a verseny.

#216654 Pug
Na ha tudod mi volt a konkrét problémájuk akkor írd le, mert én nem találtam meg.

[ Szerkesztve ]

(#216658) Pug válasza kchryss (#216657) üzenetére


Pug
veterán

A neten elérhető infomorzsák alapján Corben-nek konkrétan az event kiírással volt/van problémája (hogy pontosan mi, azt én se találtam meg amúgy...)

Azon a tényen továbbra sem változtat, hogy nem csak az általad nemesis-ként utált QB-nek vannak erős fentartásai a TC-vel kapcsolatban a streamer közösségből... ;)

[ Szerkesztve ]

(#216659) zodo válasza kchryss (#216643) üzenetére


zodo
nagyúr

Valami biztos elromlott a wr történetben.
Te igazán tudhatod hogy nem vagyok pro sőt, közép mezőny alja.
Jelenlegi csataszám: 23862
WN8: 1367
Total WR: 51.31%

4312 csatával 885 WN8-al 50%
6113 csatával 995 WN8-al 50.5%
7526 csatával 1067 WN8-al 51%
9956 csatával 1102 WN8-al 50.89%
11383 csatával 1145 WN8-al 51%
11975 csatával 1215 WN8-al 51.21%
21664 csatával 1346 WN8-al 51.55%

Karácsonyi etap előtt megjósoltam hogy baj lesz és talán vissza esik majd de hogy ennyire.
23862 csatával 1368 WN8-al 51.31%

0.01% x 4 csata = 96 csata full-full bukó amiben akár a monitort is kikapcsolhatód mert mindegy.
Kompenzáció már sehol mint anno volt hogy jön 2 esetleg 3 nap szopó de különben a saját szintemen jó napokat zártam.
6-8 győztes csata zsinórban mint anno?
Hónapok óta nincs max. szakaszban.

Egyéb mutatók pedig nem romlanak, sőt mint ahogy mindig is emelkedő számokat hozok.
de ez valahogy что это девушки ? ( mi ez lányok? )

Hab a tortán hogy hetek óta szinte minden tankom kap ammo rack-et minden csatában, legjobb mikor kettőt ha nem pukkan le a torony.
Nagy vonalakban ahhoz hogy nyerjek végre egy élvezhető csatát, unicum szintet kell hoznom tier X csatában tier 8 tankkal.

Mai (11 óra meló utáni kis kikapcsolódás) első csata: yt videó

Erre még rádobnak egy "Happy Hour" kupont hogy jól érezd magad.
Alt+f4
Ja, minden fasza.

Nyilván erre is van magyarázat csak ne nekem.
Ne vedd magadra, nem neked szól!

(#216660) ChristianID


ChristianID
tag

Miért van az, hogy mindig akad egy megmondóember már a csata közepén, aki persze 2 perc után halott, de csata közben téged mond el retardáltnak... mint ez a "farevk" nevű tag...
A végén megnyertük, én meg belementem az alábbi chat-be:
[kép]

A csata vége egyébként ez lett...

De nyilván ő az okos... :)

...Only when the last tree has died and the last river been poisoned and the last fish been caught will we realise we cannot eat money....

(#216661) kchryss válasza Pug (#216658) üzenetére


kchryss
addikt

Nem vagyok QB hater. TC-vel kapcsolatban viszont jogosan zrikálom. Tavaly megcsinálta a dráma videóját róla hogy milyen szar esemény milyen sok idő kell a parancsnokok megszerzéséhez. Aztán ahogy tavaly úgy idén is 6-8 óra ráfordítással kényelmesen ki lehetett pörgetni.
Azt egyébként beismerhetnéd hogy a streamerek többsége kifejezetten jónak tartja ezt az eventet. Még azok is akik nem vesznek benne részt. EU streamerek közül konkrétan én csak QB-ről tudok akinek nem tetszik.

(#216662) Swinegod


Swinegod
őstag

Sandboxos HE változtatásokról mit gondoltok? Az egész szerintem arra van, hogy még jobban a goldspamet bátorítsa a WG. Most legalább egy nagy kaliberes HE tud csinálni valamit hulldown chieftain-el meg 279e-vel, de ezek után tényleg semmi más csak az arty meg az 1 az 1 milliárdban esélyes kupola lövések fogják őket bontani. Sidescrapelő 705a-val mondjuk mit csinálsz? A tornyát nem fogod soha bevinni semmivel és mostmár a HE se ér semmit. Az egyetlen rendes változtatás az a tereptárgyakon nem fennakadó HE lesz + hogy a kerék nem fogja meg

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 9 | Custom PC | Acer Nitro 2016 17.2" || Steam: swinegod

(#216663) 3 válasza Swinegod (#216662) üzenetére


3
senior tag

A videóban azt ígérték, hogy alaposan megrágják a sandboxos eredményeket. Szerintem ez azt jelenti, hogy legkésőbb a nyáron megkapjuk. Legutóbb is valami hasonlót gondoltam, tehát ha akkor tévedtem, most biztosan nem.

Én nem tudok hinni egy olyan rendszerben, amiben egyes tankokat (pl. KV-2, T49, kukás) ki kell vonni a rendszer szabályai alól, hogy működjenek.

Ha a moderátor indokolja a döntését, korrektül tegye. Vicc.

(#216664) 3 válasza Kolter (#216653) üzenetére


3
senior tag

Mintha magamat látnám egy sokkal gyengébb kiadásban. :B

Ha a moderátor indokolja a döntését, korrektül tegye. Vicc.

(#216665) 3 válasza Swinegod (#216640) üzenetére


3
senior tag

Ha nem vagy elégedett az ezer csatára számított átlagos WR-eddel, játssz OP tankokkal, és nyújts velük magasan kiemelkedő teljesítményt. A WR-t - egy bizonyos arány felett - nem pofára osztogatják.

Ha a moderátor indokolja a döntését, korrektül tegye. Vicc.

(#216666) kchryss válasza Swinegod (#216662) üzenetére


kchryss
addikt

A HE a legidiótább mechanizmus a játékban. A béna játékosok miatt van jelenleg ilyen nagy sebzése hogy legyen sikerélményük.
Múltkor megcsináltam a kritikus sebzéses obj279e küldetést 60TP-vel. 8 csata alatt kész lett kitüntetéssel. 2700 átlag sebzésem volt ebben a 8 csatában úgy hogy csak repeszt lőttem, nem is vittem más lőszert magammal. Nem is céloztam csak köptem a tankok felé tornyozós pozícióból, teljesen agyatlan játékkal.

A legdurvább jelenet ami jól mutatja a repesz balanszolatlanságát az volt amikor studziankin mentem a hangárhoz a 60tp-vel, ellenféltől pedig egy obj279e jött oda. Amint felbukkant rárántottam az ágyút, ráköptem a tornyára egy 400-as sebzést, az obj279e azzal a lendülettel fogta magát és átszaladt a pálya másik oldalára a med-ekhez. Érted, feladta a számára legjobb pozíciót ahol taktikailag a helye lenne, ahol ki tudná használni a páncélját azért mert egy idióta repeszes 60TP ellen semmit sem tud csinálni. Tökéletesen sidescrape-elő E100-ba stabilan lőttem a 300-as sebzéseket a láncába, hiába forgatta jól a tankját, hiába használta jól a tudását, megbüntettem azért mert okosan játszott ...
Repesz ellen nem lehet védekezni. A repesz miatt nem tudja kihasználni az előnyeit egyik páncélozott tank sem. A sidescrape-elő tankok nem tudnak sidescrape-elni a tornyozó tankok meg nem tudnak tornyozni.

Kérdésedre válaszolva hogy mit lehet csinálni egy sidecrape-elő 705a-val vagy egy hulldown chieftain/obj279e-vel. Miért kéne tudni simán sebezni egy sidescrape-elő 705a-t vagy egy tornyozó chieftain-t? Miért kéne csinálni velük bármit is? Miért lenne baj az hogy egy tank ki tudja használni az előnyeit és be tudja tölteni a pozíciót amire tervezték? Miért megy oda a sok retardált idióta hozzájuk és játszik ellenük olyan pozícióban amiben hátrányban vannak ellenük? Miért van az hogy ahelyett hogy kicsalnák őket a nyílt terepre ahol aztán sebezhetőek inkább oda mennek hozzájuk megdögleni aztán sírnak hogy a csúnya op tank lemészárolta őket.

Ha megfigyelitek az op tankok miatt jellemzően a gyengébb játékosok sírnak a legjobban, sokszor még a valójában nem is op tankok miatt is. Azért mert hülyék hozzá hogy elkerüljék őket vagy taktikusan játszanak ellenük és sokszor ezek által halnak meg. Op a táras tank mert kiszedi őket 1 tárból, op az fv td mert kiszedi őket 1 lövésből, op a sidesrape-elő 705a és a tornyozó 279e mert nem tudják sebezni őket. Mindig az op tank a hibás és sosem a játékos aki balga módon kisétál a táras tank vagy az fv td elé vagy aki leáll az ellenfélnek kedvező pozícióban harcolni.
Az unikum játékosok sokkal ritkábban sírnak az op tankok miatt, ellenben a repesz miatt ők sírnak a legjobban. Jogosan.

#216612 hulp01
Ez az egész repesz téma kapcsolódik ehhez a posztodhoz. Én is láttam QB-nek ezt a videóját. Tényleg annyira balanszolatlan tank a Foch mint ahogy beállítja? Itt van QB összes tier 10-es TD-jének a statja: [kép]
Sokat mondó hogy a "balanszolatlan" Foch B-vel van szinte a legrosszabb statja mind átlag sebzés mind wr szempontjából az összes 10-es TD közül. Csak a kukáskocsival rosszabb nála. Az is sokatmondó hogy alig látni Foch B-t randomban. Nem is emlékszem mikor találkoztam vele utoljára. Nem játszik szinte senki vele. QB berakott egy jó kört vele ami kb 1000-ből 1x jön össze neki így. Ha az ellenfél kukáskocsija jó játékos akkor már a csata felénél kilőtte volna QB-t.
Én ha Foch B-t vagy Fv4005-öt látok az ellenfélnél akkor örülök, mert free dmg. Lövést nagyon ritkán kapok tőlük és akkor is nagyrészt az én hibámból. Azt elismerem hogy ha több van belőlük egy csatában akkor az a csata nagy eséllyel szar lesz, de ez nem a tank hiája hanem az mm-é.

Ezt meg tisztázzuk:
"ha olyan tankokkal szeretsz játszani, amik nem a páncélra építenek, akkor elhiszem, hogy nem zavar a goldammo. Engem tegnap az obj-tel eléggé idegesített, hogy sokan szinte célzás nélkül lőttek át."
Ez így csúsztatás amit írtál. Nem írtam olyat hogy engem nem zavar a gold ammo. Engem is zavar és várom a gold ammo nerf-et is. Azt írtam hogy a két problémás lőszer, a célzás nélkül mindenbe túl nagyot sebző repesz és túl nagy átütésű semmi hátránnyal nem rendelkező prém lőszer közül engem a repesz jobban zavar. És ha megkérdeznénk 10 unikumot 8 biztos egyetértene velem ebben, pedig én nem is vagyok az unikum szint közelében sem. :)
Láttam iyouxint nemrég kihúzni a maus-ra a 3 jelet. Több mint 3000 felett pattintott átlagban pedig őt is golddal lőtték legtöbbször, csak ő jobban forgatja a tankot mint az átlag játékos. Sosem láttam őt azért sírni mert gold lőszerrel belövik, a repesz miatt viszont rendszeresen nyafog mert az ellen hiába forgatja jól a tankot, nem megy vele semmire.

szerk. Ezt úgy általánosságban írtam a repesz jelenlegi állapotára alapozva. Nem néztem meg még hogy a sandbox-on mit változtattak rajta. De például amit pozitívumnak írtál hogy már nem akad fent a tereptárgyakon az pont egy valósághű és a játék szempontjából jó tulajdonsága volt a repesznek. Ha ezentúl átmegy a tereptárgyakon akkor az nem erőre lépés hanem visszalépés és még "butábbá" teszi ezt a lőszertípust.

szerk2. Még mielőtt félreértenétek ezt is: a chieftain és az obj279e szerintem is túl op és nerfelni kéne őket. De azért nem okoznak olyan kárt a játéknak mint amennyire azt sok játékos beállítja. A chieftain-nel például nem az a probléma hogy nehéz belőni a tornyát hanem hogy emellett még gyors is és aránylag jó az ágyúja. Van egy csomó tank aminek van ugyanolyan jó tornya mégsem sír miattuk senki, mert vagy lassúak vagy rossz az ágyújuk. A 279e-vel meg az a baj hogy alacsonyabb szintű tankok semmit sem tudnak ellene tenni, full 10-es csatában annyira nem op. A 705a-val meg nincs semmi baj, nem is játszanak vele sokan. Csak arra jó hogy egy sarkot megtartson, ha valaki odamegy hozzá sidescrape-elni az megérdemli hogy megbüntesse.

[ Szerkesztve ]

(#216667) Swinegod válasza kchryss (#216666) üzenetére


Swinegod
őstag

Sidescrapelő 705a-val tényleg mit kezdesz? A flankelés nem opció mindig, sőt általában nem, csak nem kiállni elé és hagyni hogy vigye az oldalt aztán meg kurvajó ötlet. 279e-re meg mindent mondhatsz csak azt nem hogy nem OP. Az ellen mit csinálsz mondjuk egy St 2-vel? Kijön a fedezékből, talán, valszeg nem mert minek tenné, ott a jó kis orosz HEAT, AP-t úgyse visz magával ha meg kijön a fedezékből na akkor is mi a rákot csinálsz vele? Lövöd az alsólemezt? Uh, hoppá. Lövöd a felső lemezt? Tök jó, 300mm eff mindenhol, 310mm pened van, sok sikert megölni úgy, hogy a "gyengepontot" is csak minden 2. lövésre viszed be

(Az mondjuk nagy igaz a szar gold penes tankokkal nem fogod lelőni őket max hp-ról HE-vel)

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 9 | Custom PC | Acer Nitro 2016 17.2" || Steam: swinegod

(#216668) 3 válasza Geller72 (#216641) üzenetére


3
senior tag

Hosszú távon nincs. Épp az irrealitása miatt nem kellett volna felhoznod. Különösen abban a kontextusban, hogy a tiédnek kellene annyinak lenni. :D

Ha nem tudsz mit tenni, akkor nem tudsz mit tenni. Mindenkivel előfordul, nem csak veled.

Ha a moderátor indokolja a döntését, korrektül tegye. Vicc.

(#216669) kchryss válasza Swinegod (#216667) üzenetére


kchryss
addikt

Van 705a-d? Az egyetlen jó tulajdonsága hogy tud sidescrape-elni. Ne vegyük már el tőle az egyetlen dolgot amiben jó.
Miért akarsz minden áron csinálni vele valamit amikor fogja a kis sarkocskáját? Fordítva is tedd fel a kérdést a 705a mit tud ellened csinálni ha nem mész oda a kis sarkocskájához? Nem tud csinálni semmit mert lassú, hátsó tornyos, nincs csőlehajlása és pontatlan. Ha támadnia kell akkor egy partra vetett hal amit könnyű eltakarítani.

(#216670) Swinegod válasza kchryss (#216666) üzenetére


Swinegod
őstag

És egyébként azért, mert teljesen immunisnak lenni a dmg-re hulldown közben egy OP hülye faszság ami megöli a játékot. Sidescrape még oké lenne, mert ott legalább valamennyire ki kell jönnöd az immunitásból a lövéshez, de a hulldown az tényleg hülyeség

Nincs, de harcoltam már ellene eleget. Alsólemez egy csalás, tölthetem rá a goldot saját tieres tankban, hurrá, felsőlemeze dettó a tornya meg gyengepontmentes 340mm a legvékonyabb helyen, sok sikert bevinni bármivel, ha meg szerinted a 705 lassú ajánlom elvinni az E100, Maus, Is 4 ágakat, na azok lassúak, a 705a kifejezetten jó heavy szinten. Ja, nem 60km/h mint a 277 de attól még superheavy szinten nagyon is jó

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 9 | Custom PC | Acer Nitro 2016 17.2" || Steam: swinegod

(#216671) 3 válasza kchryss (#216669) üzenetére


3
senior tag

Az orosz tankok pontatlansága hírhedt. Különösen a német tankosok körében, akik szeme elcseppen, ha 555 méterről tízből csak nyolc lövés megy be.

Ha a moderátor indokolja a döntését, korrektül tegye. Vicc.

(#216672) Thrawn


Thrawn
félisten

Hm, meglepően jó a ping a tesztszerveren. Ez a HE-rework jobban sikerült, mint az előző próbálkozásuk, de lesz itt még sírás ahogy elnézem :K

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#216673) kchryss válasza Swinegod (#216670) üzenetére


kchryss
addikt

Előző 4 hét normál 10-es heavy-k győzelmi arány alapján:
RU szerver, nagyobb minta: [kép]
EU szerver: [kép]

Obj705A az utolsók között kullog statisztika alapján is. Szerintem mi nem ugyanazzal a játékkal játszunk. Én nem szoktam tapasztalni olyat hogy az ellenfélnek az obj705a hozza le a csatát. Én pont azért nem fejlesztettem még ki mert ellenfélként nem szokott semmi problémát okozni, nem tett rám mély benyomást. IS4-től jobban szoktam félni mint az obj705a-tól. Nekem a hasa nem szokott pattogni.
E100 egyébként pont előnyben van vele szemben, mert magasabb és így overmatch-elni tudja a torony és a test között oldalt.

[ Szerkesztve ]

(#216674) Swinegod válasza kchryss (#216673) üzenetére


Swinegod
őstag

Alsólemez értelmesen döntve 270mm, sok sikert bevinni AP-val, én St 2-vel nem szoktam
Hát én nem tudom mit csinálnak vele az oroszok, de azt tudom, hogy az E5 nem jobb nála, az E5 annyira objektíven a legrosszabb 10-es heavy amennyire valami lehetséges. Az EU szerver szerintem jobban reflektálja milyen erősek a tankok
Maus és 60tp valszeg azért vannak ilyen magasan, mert az egyik leg-hülyebiztosabbak az összes 10-es közül ez alapján pedig a 705 az E100 erősségi szintjén van ami a buffjai után szerintem egész realisztikus
Mentem párat sandboxon vele, nagyon tetszett, 2 perc alatt 5000 pattintás, igaz, Sandbox, ott majdnem mindenki egy idióta, de mégis

Huawei Mate 9 | Custom PC | Acer Nitro 2016 17.2" || Steam: swinegod

(#216675) kchryss válasza Swinegod (#216674) üzenetére


kchryss
addikt

Jól látod hogy a Maus és 60TP valóban azért vannak ennyire elől mert hülyebiztosak. Ugyanakkor az E5-öt rosszul látod, baromi jó tank lett a buff óta, de nagyon skilles tank. E5 csak a jó játékosok kezében jó. Mióta buffolták egy szinten van a sconq-kal, ha nem lenne kupolája akkor jobb lenne mint a chieftain, tulajdonképpen a kupola balanszolja és akadályozza meg hogy op legyen. Remek tank lett az E5, én szeretem.

A 705a-t meg én sem tartom egyébként annyira rossz tanknak mint amennyire a RU szerver stat mutatja, de míg én a középmezőnybe pozícionálom addig te az élmezőnybe ami azért elég nagy különbség.
Lehet hogy ha játszanék vele akkor megváltozna a véleményem pozitív irányba, de lehet a tiéd is megvoltozna negatív irányba ha éles szerveren játszanál vele többet.

Kicsit kapcsolódó videó, skill4ltu értékeli az összes 10-es tankot: TIER X MEGA REVIEW | World of Tanks
47:16-nál beszél a 705a-ról, neki is bejött. Mint ahogy az E5 is bejött neki. Ez egyébként szubjektív lista nála, nem kell vele mindenben egyetérteni. Az én listámon a 705a és az e100 helyet cserélne az övéhez képest.
Kajzoo 24:45-nél beszél róla és egész jónak értékeli: [link]
QB középmezőnybe rakja: [link]

[ Szerkesztve ]

(#216676) kchryss


kchryss
addikt

Na megnéztem Dez videóját az új repesz teszteléséről: New HE Shell Rework is a BUFF and a NERF... | World of Tanks Sandbox 2021

Nem értem a logikát abban hogy a tereptárgyakban nem akad el de a rétegelt páncélban igen. Illetve a régi rendszerben realisztikusabb volt hogy a robbanási sugár miatt sebzett ha puha páncél volt a találat közelében, például obj268v4 cső tövét lőtted ott kemény páncél van, de alatta közel ott a motorháztető ahova berobbant a repesz.
Ezt a két dolgot leszámítva viszont sokkal jobban teszik az új rendszer. Sokkal többet kell gondolkodni az új repesszel mint a régivel, sokkal skillesebb lőszer lett. Ez a jó játékosoknak fog kedvezni, végre nem a hülyéket favorizálják.
Sokkal kiszámíthatóbb az új rendszer. Szerencsére meghagyták a penetráló magas sebzéseket így aki jó játékos és ismeri a gyenge pontokat az a tudását kihasználva növelni tudja a sebzését. A nem penetráló találatok sebzését pedig helyesen erősen csökkentették így a sok bot repesz spammer feldughatja magának a repeszét ha nem tanulja meg a gyenge pontokat és nem tanul meg célozni.

(#216677) 3


3
senior tag

Szerethető tank. Képtelen vagyok eladni. :D

Ha a moderátor indokolja a döntését, korrektül tegye. Vicc.

(#216678) po1son válasza kchryss (#216676) üzenetére


po1son
addikt

Rosszul látod, a GOLD lőszer nagyobb problémát jelent a mostani metában, sokkal jobban tudja befolyásolni a meccs alakulását egy gold spam, mint egy he spam. Tegnap is néztem a kettő top magyar stream-ert vacsora közben, hát szó szerint fogtam a fejemet...
Gondoltam látni fogok valami újat taktika szempontjából, ami nekem is a hasznomra válhat, de összességében csak gold spam-ról szólt a műsor (tier 10-es tankba ülve és minden tier ellen azt lőtték).
Jó tudom ilyenkor jön a kioktatás, hogy jaj ők gold nélkül is így játszanak és tudják fejből a gyenge pontokat. Nem vonom kétségbe a tudásukat, tényleg tudom hogy unqium szinten játszanak, de számomra ez tisztességtelen játék.
Így is úgy mennek csatába, hogy a tank "150%-os", fel van szerelve mindenféle szarral (nem értem anno miért kellettek ezek a lila felszerelések).

Tehát fikázhatod bármennyire a rossz játékosokat, hogy jaj de hülyék miért használnak HE lőszert a másik oldal sem jobb!

Az lenne a logikus döntés a WG részéről, ha a HE NERF mellett a GOLD lőszernek az alfa sebzését lecsökkentenék 75%-ra.

[ Szerkesztve ]

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#216679) wwenigma válasza kchryss (#216676) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Gyakorlatilag a hulldown/páncélozott tankokat erősítették ezzel. Egy rakat hulladék ebben a formában a HE rework.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#216680) notika77 válasza Swinegod (#216662) üzenetére


notika77
senior tag

3 csatát mentem a kukáskocsival. 8 találó lövésem volt és 1 sebzett egy 113 seggébe 34x-et. 2x lőttem el EBR-t, az egyik a kerék alja volt, nem volt mögötte tank 0 sebzés, a másik a kerék teteje volt, mögötte volt tank, de szintén 0 sebzés. Maus: szemből a nyitott motortér felett robbanó lőszer 0 sebzés. Progetto 65: szemből sikerült a felső lemezt eltalálni, 0 sebzés.
A 3 csata után a véleményem megalapozottnak érzem :(((

ui.: kaptam legalább 3 arty lövést is. T92 1400+ (nem volt több), BC 2x lőtt meg összesen sebzett 300 körül és elvitt 4 legénységi tagot + sárga cső, torony és ammorack, ezek szépen felgyűltek az egymást követő két lövése után, mert előtte el kellett használnom a gyógyítót és a javítót is.

[ Szerkesztve ]

(#216681) 3 válasza po1son (#216678) üzenetére


3
senior tag

"vacsora közben"

Micsoda gyomor!

Ha a moderátor indokolja a döntését, korrektül tegye. Vicc.

(#216682) hulp01 válasza kchryss (#216666) üzenetére


hulp01
senior tag

Hú mennyi komment. Egy korábbi hozzászólásod maradt meg a fejemben, hogy meddel játszol elsősorban, és ott nem igazán zavar a goldammo. Pedig amúgy ott is rohadtul zavaró, mert pl. egy tornyozó stb máris hátrányban van. Amúgy szerintem tök nem releváns, hogy az unikumok miért sírnak. Persze, hogy nem sírnak a goldammo miatt, mert a nagy részük azzal játszik. Rogyásig vannak credittel meg golddal. Skillt is nem egyszer láttam golddal blindshotolni sorozatban. És ő még alapból normál lőszerrel tolja, és tényleg csak akkor használ goldot, amikor szükséges plusz egy szavazás óta bounty felszerelést se rak a tankokra. Sőt, sokszor láttam már szar legénységgel is tolni és akkor is jó volt. De azt ő is mondja nem egyszer, hogy 100%-os mark of excellence-re full golddal megy. Szóval a HE nerffel meg még rosszabb lesz a helyzet. A hétvégi játékos majd lövi a goldot, az unikumnak meg nem kell tartania a HE-től. Ez egy win-win szituáció a wg-nek. Ég a credit, veszik a prémiumot, csörög a kassza, miközben a hangos kisebbségnek is befogják a száját.
Az érvelésedet meg is fordíthatjuk. Nem kell leállni a 279e-vel. Ok, akkor nem kell leállni a HE-t spammelő 60tp-vel se. Amúgy az a tank szerintem nyílt terepen is mocskosul op. És a feltételek miatt eleve csak nagyon jó játékosok tudják megszerezni (a fizetett megszerzéstől most tekintsünk el).
Amit a balanszolhatatlan tankokat illeti én pont azt vettem ki QB véleményéből, hogy nagyon egy paraméter köré építik az egészet. Nem azt mondta, hogy op a Foch B, hanem azt, hogy eredetileg volt rajta egy brutális ágyú, aztán össze-vissza kellett mindenhol nerfelni, hogy ne legyen brutálisan op, aminek az lett az eredménye, hogy nem játszik vele senki, mert az ágyú egy paraméterét kivéve egy fos. A wt-vel, Foch 155-tel ugyanez volt a gond. Foch 155-tel van a dmg rekordom a játékban (valamivel 8k felett, szóval semmi extrém nagy). 3 lövés a tárban egyenként sebzett vagy 800-at. Hát vicces volt (na persze nem ellenfélként). Ráadásul még a frontpáncélja is állat volt. És ehhez még mindig hármat kellett lőni, hogy annyit sebezz, mint a kukáskocsival egy lövésre. És itt jön be, amit mások írtak korábban, hogy játssz vele és meglátod milyen szar. Mert azt is ki kellett egyensúlyozni valahogy. Lassú, világít, papír és még a pontossága is vacak. Amúgy a WT-nek mind megvoltak ezek a tulajdonságai. Ok, az ágyúja az pontos volt. Viszont nem volt HESH-e, amivel ha csak egy med környékére lősz, már bukta a fél hp-ját. Azzal legalább el kellett találni az ellenfelet a megfelelő helyen. És mégis kivették, mert nem lehetett mit kezdeni vele. Na ezt jelenti nekem a balanszolhatatlan, és szerintem QB is ezt fejtette ki a videóban.

De majd meglátjuk mi sül ki belőle. Az equipment 2.0 pl. egész jól sikerült szóval van némi remény.

(#216683) BÁ Nutrition


BÁ Nutrition
addikt

wow, meg mindig nincs Daki parancsnok, azt hittem ma mar jovairjak :U
mod:
wg oldalan: The unique commanders will be credited during the post-event phase before February 9 at 14:00 CET (UTC+1) along with any unclaimed personal and team rewards.

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#216684) e-newsee


e-newsee
addikt

Valaki összefoglalná, hogy mi is a tervezett HE változtatás, ami most a tesztszerveren van? Foszlányok megvannak, de az nem sok. A videót megnézni nem tudom melóban, otthon meg csak nagyon későn este, játszani pedig mostanában az éles szerveren sincs energiám, nemhogy a teszten. Le sincs töltve.
Ezer köszi! :R

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#216685) galervin93 válasza kchryss (#216676) üzenetére


galervin93
őstag

Egyik szemem sír, a másik nevet. Egyrészt valóban ésszel kell ezentúl használni a HE-t, és ha az rng oda viszi a lövést, akkor meghálálja ezt a nagyobb sebzéssel. Ugyancsak rng-függő, de elvileg végre lehet lőni a kerekes szutykokat HE-vel, mert penetrálni fog (meg pár pillanat alatt lebontják egymást haleluja :DDD ). Másrészt viszont bizonyos tankokat egyensúlyozni kell, mert nem lesznek alkalmasak a szerepkörül betöltésére. Igen, pl. a két FV TD. Persze marginális, hogy két tank mit tud, de nem is annyira. Mindkét tank a HE(SH)-mechanikára épül. Mármint a jelenlegire. Az újban kvázi használhatatlanok lesznek. Heavyt nem fogsz tudni penetrálni, ha meg nem penetrálsz, akkor alig sebzel (+ "elakadás" ágyúban stb.). Könnyebben páncélozott tankok ellen meg sebesség (hogy oda érj), vagy páncél (kukás - lol), vagy sniper ágyú (bokorbúúúl lőhessek) kellene. Hm...

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#216686) 3 válasza e-newsee (#216684) üzenetére


3
senior tag

Megszüntetik a splasht. Helyette - ha a lövedék nem ütötte át a páncélt - az eltalált páncélzat belső oldaláról leváló repeszek sebeznek a tankon belül. A terepet továbbra is lehet splashsel rombolni. A kerítésen, vékony páncélrétegen és hasonló - AP-val átlőhető - dolgokon HE-vel is keresztül lehet lőni (átütés-érték csökkenés mellett). A prémium és HE-specifikus járművek HE lövedékei valamilyen kivételezésben részesülnek (majd, a teszten nem). Az átütésjelző jelzi, hol nem sebez a lövedék, hol sebez részlegesen, és hol 100%-osan. Ezek a változások csak a nem artákra vonatkoznak.

[ Szerkesztve ]

Ha a moderátor indokolja a döntését, korrektül tegye. Vicc.

(#216687) Thrawn


Thrawn
félisten

HE-rework ahogy én látom:

- jelenlegi állapotában a tesztszervernek semmi értelme, a játékosok 90%-a kizárólag a feladatok teljesítésére hajt, hogy megkapja majd érte a jutalmakat, ebből kifolyólag csak golddal indul csatába. Nesze neked teszt...

- a HE pontosan úgy működik, ahogy azt a tegnapi videóban részletesen kifejtik, szóval az implementációja jól sikerült.

- a HE használhatósága az eddigi játékmenethez képest rendkívül korlátozottá válik, az alacsonyabb átütésű HE feleslegesen veszi el a helyet a többi lőszerfajtától. Nyugodtan el lehet felejteni és a helyette inkább több goldot vinni. A magasabb pennel rendelkező HE sem lesz olyan hatékony, mint régebben volt, de valamennyire használhatóbb marad. De csak valamennyire, mert hiába ismeri valaki a gyenge pontokat, a legtöbb HE lőszer kevés ahhoz, hogy ott bármi kárt okozzon, vagy ha okoz is az nem számottevő. Nehéz tankokra, jól páncélozott medekre és TD-kre egyáltalán nem használható, lepattan és nem sebez. Aki ezekkel a járgányokkal szeret játszani ezentúl számítson az eddiginél is jóval több goldspamre.

- a "fun factorra" épülő tankok, mint pl KV-2, FV4005, stb, nem lesznek mókásak többé, mennek a levesbe úgy ahogy vannak. Sokan azért mennek ezekkel a járművekkel csatába, hogy egy jót nevessenek egy random beadott HE-pen okozta egyhiten. Ennek az esélye a rework után ha nem is nullára, de jelentősen le fog csökkenni. Tegnap simán lőttem nulla sebzést KV-2 repesszel egy E-25-be, mire újratöltöttem volna már ki is csinált, szóval az minden volt csak nem fun. Tudom, sokan véresen komolyan veszik ezt a játékot, de ne felejtsük el, hogy ez egy játék, sokan csak szórakozni szeretnének. Nos, ők nagyon csalódottak lesznek, hogy azt a kis élvezetet is elveszik tőlük. Az meg ugye nem reális, hogy pl egy medet becserkészel FV4005-tel hátulról, hogy jól megpenetráld.

Ha összegeznem kellene a tapasztaltakat a játékosállomány szempontjából, akkor érzésem szerint sokkal többen lesznek azok, akiket hátrányosan érint a HE rework és hozzájuk képest igen kevesen vannak akik elégedetten fogadják a változtatást. Üzleti szempontból nézve kétélű fegyvernek látom (pay-to-win goldnoob vs olcsó HE-t használó, a játék apró örömeiért játszó gamer). A kérdés az, hogy az utóbbi kategóriába tartozók mennyire lesznek hajlandóak áttérni az első kategóriába, vagy ellenkező esetben netán abbahagyni a játékot.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#216688) 3 válasza Thrawn (#216687) üzenetére


3
senior tag

A KV-2 és társai, meg a prémiumok külön elbánást kapnak. Szerintem azt később sem fogják kitenni tesztre.

Ha a moderátor indokolja a döntését, korrektül tegye. Vicc.

(#216689) hulp01 válasza Thrawn (#216687) üzenetére


hulp01
senior tag

Egyet eddig még nem említett senki, ami szerintem elég hátrányosan érint majd mindenkit a szuper unikumtól kezdve a botig. Ez pedig a foglalás visszalövése HE-vel. Vagyis persze a foglalónak ez tök jó. ;]

(#216690) notika77 válasza e-newsee (#216684) üzenetére


notika77
senior tag

Wotinfo cikk: [link]

(#216691) galervin93 válasza hulp01 (#216689) üzenetére


galervin93
őstag

Mert? Pont hogy most már a kis kaliberű ágyúk is nagyibb eséllyel tudnak visszalőni HE-vel foglalást.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#216692) phoenix1989 válasza galervin93 (#216691) üzenetére


phoenix1989
őstag

szerintem nem. mivel régen a robbanási sugárban meg kereste a leggyengébb pontot és ott sebzett , a teszten viszont már nem. Vagyis eddig elég volt telibe verni a tankot tök mindegy hol nagy eséllyel sebezted és meg volt a reset, viszont most majd be is kell céloznod különben cseszheted.

[ Szerkesztve ]

(#216693) EQMontoya válasza kchryss (#216675) üzenetére


EQMontoya
veterán

E5-rol irtad, hogy jobb jatekosoknak valo.
Tudsz errol picit meselni, hogy milyen jatekstilust kivan, mire kell figyelni, milyen skilles legenyseggel erdemes hasznalni, stb?

Elore is koszi!

Same rules apply!

(#216694) galervin93 válasza phoenix1989 (#216692) üzenetére


galervin93
őstag

Hát már közepes kalibernél is sokszor necces a HE. Ellenben az új rendszerben nem a kalibertől, hanem az átütéstől fog függni. Persze igen, célozni kell, tény és való, de pont ez a lényege, talán egy fokkal skillesebb játékra sarkall, bár lehet ez kimerül majd a goldozásban... Fene tudja.

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#216695) Swinegod válasza kchryss (#216675) üzenetére


Swinegod
őstag

Uhm, miért van egy szinten a Super Conquerorral? Szó szerint mindenben rosszabb nála, egy darab dolgot nem tudsz nekem mondani amiben akár csak megegyezik nem hogy jobb nála
E5 oldalpáncél kuka, alsó része 44mm, 150mm-es minden be fog vinni, tegnap tapasztalta ellenem a sidescrapelő E4, SupConq-nak 100mm ami már elég jó de overmatchelni nem fogja semmi az biztos. Aztán jobb a szórás, dpm és ami még fontosabb, az ágyúsüllyedés. 8° nem rossz, de érezhetően nem 10. És akkor ott van az a méteres kupola ami tönkreteszi a tankot, és mivel a fele tornyod kiteszi a kupola, magasságban és szélességben is, így lehetetlen elrejteni

Lehet nem én vagyok a legjobb E5 játékos a világon, de az biztos, hogy se nekem nem okozott gondot soha kiszedni egy E5-öt se nem okozott senkinek problémát kiszedni engem se E5-el

Ez persze mind csak általános heavy közelharcra érvényes, mert távolról elismerem az E5 mocskos jó tank, ha nem tudják megbízhatóan eltalálni a kupolát akkor nagyon tankos, a teste határozottan jobb mint a Conquerornak

Huawei Mate 9 | Custom PC | Acer Nitro 2016 17.2" || Steam: swinegod

(#216696) phoenix1989 válasza galervin93 (#216694) üzenetére


phoenix1989
őstag

pont ebből fakadóan lesz nehezebb resetelni, mert célozni kell vele nagy kaliber esetén is.

(#216697) hulp01 válasza galervin93 (#216694) üzenetére


hulp01
senior tag

De sokszor pont az volt a lényege, hogy célzás nélkül odalő a védő és ezzel már sikerül annyi időt nyerni, hogy vagy visszaérjenek a többiek, vagy újabb már célzott lövést tudjon leadni. Nem egy olyan csata volt, hogy a visszaérő védő játékosnak egy kapáslövést sikerült leadni HE-vel, ami nagy valószínűséggel nem pattant le és már ki is szedték. De ez elég volt arra, hogy más visszaérjen, és legyen esélye fordítani. Most meg majd állhatsz le weakspotokra célozgatni.

(#216698) galervin93


galervin93
őstag

Értem mit mondotok, ebből a szempontból nehezebb persze. Kérdés baj-e, hogy így alakul? Én abszolút nem bánom, hogy HE-vel esetleg nehezebb lesz resetelni, igaz én most is szívesebben megyek a kritikus találatra (pl. lánc sárgulás bőven elég, és ennél is kell célozni). Hagy legyen csak kicsit nehezebb, ne segítse már mindig a nyomikat a mechanika. :)

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#216699) jano_77 válasza kchryss (#216675) üzenetére


jano_77
nagyúr

olyan érdekes és egyben mulatságos olvasni egy olyan tankról az eszmecseréteket, ami egyikőtöknek sincs meg ;] ;)

A 705A szerintem egy jól sikerült balanszolt heavy tank. Nem túl lomha, bitang nagyot lövő löveggel és jól pattintó páncéllal. Bár minden tank ilyen jól lenne balanszolva.....de nem így van sajnos ezt tudjuk.

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#216700) peterson79


peterson79
őstag

Csak félve jegyzem meg, hogy ez csak Teszt-szeró. Közel sem biztos, hogy így fog bekerülni a játékba, még akkor sem, ha sokan vélekednek majd pozitívan erről a változásról. Személy szerint azt se tudom, hogy ezt hol kellene megtenni? WG fórumán? Teszt-kliensen belül valahol/valahogy?
Arra is gondoltam, hogy eleve egy csomó minden statisztikailag megvan a WG-nek, hiszen minden csatáról jelentés készül. Abból is láthatják milyen ágyú, milyen lőszer, milyen sebzést okozott.
Dez videójából jónak tűnik a dolog, talán kicsit könnyebb lenne pár küldetést abszolválni, de ugye ha nem jó a HE, akkor váltok premiumra nem lesz jó dolog...

Meglássuk srácok, möglássuk...

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.