Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

[ Módosította: Qru ]

(#2) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

Ha van meg valami javaslat, hogy mit tegyek az elso HSZ-be, akkor johet! Helyesirasi javitasokat is varok, de privibe kuldjetek legyszives.

:)

(#3) Luissimo válasza adriankoooo (#2) üzenetére


Luissimo
veterán

Nagyon nagyszerű az ötlet, már éppen ideje volt, mert mindig volt valaki fanyalgó , aki nemértette hogy mért a Samu körül forog a világ !!
ÉLJEN

Ami kimaradt az elsőből, az majd belekerül a többi posztba, nyugi, lesznek itt még ötletek !!

(#4) adriankoooo válasza Luissimo (#3) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Dabdabtol kertem szerkesztesi jogot, mert egy par kiemelest elfelejtettem vegrehajtani, meg meg egy par dolgot hozzairok majd. Remelem megkapom :U

(#5) csaba19


csaba19
csendes tag

Sziasztok!

Vettem, egy 40"-os B650-est. A számítógéppel összekötve tudja az 1920x1080-at, de két fekete kb. 5cm-es csík van a két oldalon. Hogy kell beállítanom, hogy ez ne legyen? UPC médiaboxal jön a TV adás, viszont a felbontás 1280x720 és 50Hz. Hogyan tudom Full HD-ben nézni a TV-t és a filmeket?

(#6) Bandus99 válasza adriankoooo (#4) üzenetére


Bandus99
őstag

Udv Itt is.

Ez ugy mukodik, hogy leirod a megfelelo topikban mit szeretnel modositani a hsz.ben mire es egy modi megteszi a valtoztatasokat.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#7) adriankoooo válasza Bandus99 (#6) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Udv itt! Mar megkaptam az instrukciokat dabdabtol is :R :)

(#8) sittes79 válasza adriankoooo (#2) üzenetére


sittes79
addikt

SamyGO-ról lehetne valami mert engem érdekel de nem merem feltenni ill. nem is tudom hogy kell:)

(#9) Bandus99


Bandus99
őstag

En csak azert vagyok szomoru, mert az uj fw-vel a 650es kepes lesz dts lejatszasara, de ezt ugye 550re nem lehet feltenni gondolom, igy az ezek utan sem lesz alkalmas ra.
Raadasul nem is szamithatunk erre, hiszen gyarilag nem is tud videot lejatszani tehat tuti nem irjak bele az 550-nek szant fw-be ezt a funkciot.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#10) sittes79 válasza Bandus99 (#9) üzenetére


sittes79
addikt

honnét veszed hogy az új firmel megy a dts?

(#11) guriga1234 válasza Bandus99 (#9) üzenetére


guriga1234
addikt

Nincs DTS az újban sem, megnyugodhatsz.

(#12) guriga1234 válasza adriankoooo (#1) üzenetére


guriga1234
addikt

"Az első szám a helye a létrán, a 3-as a legalapabb belépőszint, a 4-es a tömeg-belépőszint, az 5-ös a középszint, a 6-os a közép-felső szint, a 7-es a felső és a 9-es a csúcskategória." - van ám 8000-es is, az kimaradt!

(#13) adriankoooo válasza sittes79 (#8) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Elso HSZ-ba az kicsit eros lenne, de hatha akad valaki aki majd leirja..! Erosen dolgozik a csapat a PVR (adas rogzitese, stb) kepessegeken, jo kis projekt! En is figyelemmel kiserem.

Guriga1234:

felveve a javitandok listajara. Engedelmetekkel nem minden percben fogom a modival javittatgatni, hanem, ha osszegyulik egy szerkesztesre erdemes mennyiseg.

;)

[ Szerkesztve ]

(#14) adriankoooo válasza Bandus99 (#9) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Egyenlore nincs DTS support az uj FW-ben sem, de felek tole, hogy mar nem is lesz. Esetleg a C650-ben lesz, ott azert is el tudom kepzelni, mert ez az egyetlen ok amiert mondjuk valaki valtana a regebbi modellekrol :( .

(#15) Bandus99 válasza sittes79 (#10) üzenetére


Bandus99
őstag

Bocsanat akkor valamit felreolvastam a regi topikban.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#16) tothbe válasza adriankoooo (#2) üzenetére


tothbe
addikt

szerintem az én leírásom annyiból jobb az 550-hez, hogy ott nem nő a boot idő.

By(e) Tothbe

(#17) mArZsi


mArZsi
tag

Segítséget szeretnék kérni, a következő porbléma megoldásához: Adott egy Samsung LE32S81BX LCD tv, monitorral együtt van használva, kiterjesztve. Csatlakozás DVI-HDMI csatlakozóval megy, 9600 GT hajtja. Sokáig nem működött 1360-as felbontásban (Nem támogatott üzemmód), majd rájöttem, hogy Nvidia Control Panelen, felbontásnál a HDMI - HDTV legördülő listából az Audiót le kell tiltani. Így megy is, de restart után szintén nem támogatott üzemmóddal fegyeget. Ilyenkor újra engedéjezni kell az Audiot, majd letiltani. Találkozott már valaki hasonló problémával? Sikerült valahogy megoldani?

(#18) H4CKmyM1ND


H4CKmyM1ND
tag

Na most akkor fel lehet tenni az új firmware-t vagy sem? Mi ez a riogatás? :)

A SamyGO-t összefoglalhatná valaki.... légy szí'

(#19) H4CKmyM1ND


H4CKmyM1ND
tag

Meg ezek az open source fájlok mik?
http://www.samsung.com/global/opensource/

Ez is mehetne a kiemeltbe, ha valaki hozzáértő összefoglalná...

(#20) adriankoooo válasza tothbe (#16) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Ezt akartam eloszor kirakni, de mintha azt olvastam volna utanna, hogy az uj firmwarekben nem lehet mar igy allitani -persze lehet, hogy nem igaz. Meg tudod erositeni/cafolni? :)

(#21) adriankoooo válasza H4CKmyM1ND (#19) üzenetére


adriankoooo
senior tag

A Samsung nyilt forraskodot hasznal fel fejlesztesei soran, igy azokat a licensz ertelmeben kozze kell tenniuk..sajnos ez edeskeves sajat firmware forditasahoz -meg mielott valaki feltenne a kerdest.

(#22) einstein válasza adriankoooo (#1) üzenetére


einstein
senior tag

Alakul a nyitó hsz. :)
Szerintem egy két dolgot kiemelhetnél még a típus különbségeknél. Pl. ha külön benne van az 530<>550 különbsége szerintem mindenképp bele kéne rakni a 650<>550 közti eltéréseket is. Ez a téma elég gyakran feljön...
Illetve lehetne valami kis figyelemfelhívó szöveg, hogy az X5X -es modellszám jelenti a fullos modellt kategórián belül, az X3X vagy az X1X pedig butított verziók.

(#23) bakobuci


bakobuci
csendes tag

hali!

olyan kérdésem lenne h a B650esemen hogy tudok új widgeteket előcsalogatni? sokat olvastam vissza és írtátok (guriga1234) a fw cserét 2005.0-ra, de azt nem akarja feltenni nekem sehogyse. próbáltam h visszaállítottam az eredeti fw-t de ugyse ismerte fel a 2005.0-t.
eredetileg a 2004.8 as volt fent azt frissítettem 2006.0ra és most azzal megy. sajna abban sincs új widget csak az alapok (youtube,accuw,usa today)

a válaszokat köszi előre is

A tanulásba fektetett energia meghozza a gyümölcsét... és mint tudjuk: a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#24) adriankoooo válasza einstein (#22) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Jo otlet! Tegnap gyorsan raktam csak ossze, a v 1.1 jobb lesz, az otleteted is majd belerakom. :K

(#25) tothbe válasza adriankoooo (#20) üzenetére


tothbe
addikt

Sajna megerősíteni tudom, hogy az újakkal pl. 2008, már nem megy. :(

By(e) Tothbe

(#26) Gaben360


Gaben360
senior tag

A nyitó HSZ-be szerintem még elfért volna a panelkérdéses dolog is.
PL:panelgyártók,melyik mekkora méretig gyárt,előnyök hátrányok,a gyártók típusjelzése és egyebek!
Reméljük,hogy életképes lesz ez a topik! :)

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#27) guriga1234 válasza Gaben360 (#26) üzenetére


guriga1234
addikt

A panelkérdést mellőzni kéne, mert semmi konkrét dolgot nem lehet tudni. Aki panelezni akar, az csináljon egy panel topicot, és ott élje ki magát. Itt tévéről van szó, nem panelről.

(#28) guriga1234 válasza tothbe (#25) üzenetére


guriga1234
addikt

2008 :F

(#29) guriga1234 válasza bakobuci (#23) üzenetére


guriga1234
addikt

A 2005.0 valószínűleg azért nem ment fel neked, mert W-s fw-t akartál feltenni a P-s tévére, azt meg nem lehet.
A 2006.0-ban is ugyanúgy benne van a többi fw, de azt kell tudni róla (ezt is leírtam a másik topicban), hogy vagy azok mehetnek, amik most vannak neked, vagy a yahoo-s widgetek. A yahoo-s widgetek többen vannak, de hidd el nekem, hogy a jelenlegivel jobban jársz. A youtube ugyanis klasszisokkal jobb a tiedben, mint a yahoo-s verzióban.

(#30) jozefgucci1


jozefgucci1
addikt

Szerintem is jó ötlet volt a topik megnyitása.A másikban már nem volt könnyű eligazodni és azért ömlöttek rendesen a hsz-ek nap mint nap.Nagy valószínüséggel itt is így lesz.

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#31) GazRic


GazRic
senior tag

B650-esem van, próbálta ezen valaki a SamyGo-t?
Hogy lehet ezt telepiteni?

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#32) Sannya27


Sannya27
csendes tag

Lehet volt rola szo ,de ha a forumot bongeszem egesz nap akkor nem tudom a tv-em csodalni.Szoval, van egy UE40B7000 led tv.Eddigi infok szerint ismeri az srt.felirat formatumot.De akkor mert nem jatsza is le ,hangsujoznam DivX film mellet van es nem mkv.
Abban az egy esetben ismeri a feliratot ,csak ha a filmre van egetve.So,help me please!! :W

(#33) guriga1234 válasza H4CKmyM1ND (#18) üzenetére


guriga1234
addikt

A SamyGO-féle hackek érdekes próbálkozások, de semmi közük a hivatalos, gyári állapothoz. Soha nem raktam fel ilyesmit, és nem is állt szándékomban kipróbálni bármelyiket is, mert nincs rá szükségem. Akár haza is lehet vágni a tévét, annyit meg nem ér meg.

(#34) guriga1234 válasza Sannya27 (#32) üzenetére


guriga1234
addikt

A 7000-esnél nem tudom, hogy mi van, de a 650-nél a filenévnek egyezni kell. Vagyis pl: film.avi és film.srt
de pl. így már nem menne: film.xvid.avi és film.srt

(#35) guriga1234 válasza Sannya27 (#32) üzenetére


guriga1234
addikt

Ha a felirat bele van égetve a filmbe, akkor nincs mit felismerni, hiszen a felirat ugyanúgy része a képnek.

(#36) Gaben360 válasza guriga1234 (#27) üzenetére


Gaben360
senior tag

Jól van na!
Nem kell egyből megkövezni!!
Ez csak egy ötlet volt semmi több!
Tudom hogy tévéről van szó,de a panel jelentős szerepet játszik képminőség terén!
Valakinek fontos valakinek kevésbé.Gondolom a pénzéért mindeki a legjobbat szeretné kapni! :R

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#37) guriga1234 válasza Gaben360 (#36) üzenetére


guriga1234
addikt

Teljesen értelmetlen a dolog. Nem tudsz panel alapján tévét rendelni. Szeme meg van mindenkinek. Ha van lehetőség vásárlás előtt válogatni, akkor is a látott képminőség alapján tud mindenki dönteni. Ha meg nincs eleve lehetőség, akkor miről beszélünk?

(#38) adriankoooo válasza Gaben360 (#26) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Szandekosan nem irtam a panelekrol, ha letezik is a problema _nem_tudod_elore_megnezni_ milyen panellel szerelt, igy csak foloslegesen elrontod az uj TV iranti oromodet, ha nem az a panel van benne ami a forumokon szerepel..kinek hianyzik ez? ;) A kepe tetszen egy tevenek ne a panel :)

(#39) Sannya27 válasza guriga1234 (#34) üzenetére


Sannya27
csendes tag

Kosz a gyors valaszt!Este kiprobalom.

(#40) reks válasza guriga1234 (#29) üzenetére


reks
csendes tag

A 2006.0-ban is ugyanúgy benne van a többi fw, de azt kell tudni róla (ezt is leírtam a másik topicban), hogy vagy azok mehetnek, amik most vannak neked, vagy a yahoo-s widgetek. A yahoo-s widgetek többen vannak, de hidd el nekem, hogy a jelenlegivel jobban jársz. A youtube ugyanis klasszisokkal jobb a tiedben, mint a yahoo-s verzióban.

A Yahoo-s widget a szürke-fekete hátterű, asztali billentyűzetet utánzó gui-s, a "másik" pedig a világoskék hátterű, telefonos billentyűzetet utánzó gui-s? Vagy..? :F

(#41) sittes79 válasza adriankoooo (#38) üzenetére


sittes79
addikt

én igen jó áron jutottam hozzá a samukámhoz(46B650) :) ezért tökömet érdekli a panel
ami télleg kékül, de normál használatnál nem venni észre és k.baszo*** jó képe van

aki meg jön a panellal és küldözgeti vissza a tévéket ott elgurult a gyógyszer
az is biztos :))

életemet a DTS-ért :DD

(#42) guriga1234 válasza reks (#40) üzenetére


guriga1234
addikt

Igen, olyasmi.

(#43) BBéci válasza sittes79 (#41) üzenetére


BBéci
titán

A dts téma engem is izgat, ha lehet választani, mindig azt hallgatom, nem a Dolby Digitalt.
Viszont a BD filmek legtöbbjén ott a HD hang is, azt még szívesebben hallgatnám, arra viszont várhatunk ítéletnapig, hogy a tévék le tudják játszani.
A megoldás egy komoly mediaplayer. Gyűjtenünk kell rá!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#44) vegyszer


vegyszer
addikt

Szervusztok!

Én egy 32B530-nak vagyok büszke tulaja, és most lesz 4 hónapos a kicsike, mikoris az alsó "díszlécen" repedéseke vettem észre portörlés közben!

Ez gariztatható hiba?
Vagy elküldenek vele melegebb égtájakra?
Csak a közvetlen fény csalogatja elő őket, meg a vaku...
De látszanak, és 110000 HUF-ért egy kicsit sokallom az ilyen design-bakit. :W

erről lenne szó:

Tapasztalt valaki hasonlót?

Más: a TV-t praktikusan HTPC monitornak használom, és felmerült, hohy rá lehet-e venni a készüléket, hogy valamely különleges fondormány útján, ha a PC elküldi a "monitor kikapcsolása" üzenetet, ne a "nincs jel" és barátai ???hiba???üzenet jöjjön fel, hanem mint mindem monitor az energystar ota, kapcsoljon ki.
(ezt kézzel meg lehet tenni: beállítás->általános->energiagazdálkodás-kép kikapcsolása [és az audiótartalom megy tovább, az nincs lelőve, pl DVB-T rádiónál jön jól], de mennyivel jobb lenne ha autómatikusan megtenné helyettem ezt a készülék)

vagy túl környezettudatos vagyok?

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#45) guriga1234 válasza BBéci (#43) üzenetére


guriga1234
addikt

Ezt már sokszor elsütötted. Az a helyzet, hogy nem csak egy jó külső lejátszó kell oda, hanem erősítő és hangfalak. De annyival nem szólnak jobban azok a méregdrága cuccok, mint amennyivel többe kerülnek. Ráadásul ahhoz, hogy azokat az eszközöket tényleg ki tudd jól használni, kvázi olyan szobát kell kialakítani, mint egy stúdió (hangszigetelés, hangelnyelő burkolat, stb.) Ezt a többség nem tudja bevállalni, mert sem az adottságok, sem az anyagi lehetőségek ezt nem engedik meg. Szerintem ezeket inkább a magazinokba írjad, mert ide felesleges.

(#46) simi12345 válasza Sannya27 (#32) üzenetére


simi12345
tag

egyforma nevűnek kell lennie a filmnek és a feliratnak.

csak így fogja lejátszani, (ha egy vesszővel-kis-nagy betűvel stb. más a felirat a filmtől vagy fordítva már nem fogja felismerni a feliratot)

(#47) bakobuci


bakobuci
csendes tag

és a yahoo-s widgeteket h tudom előcsalni, mert arra még nem jöttem rá ???

A tanulásba fektetett energia meghozza a gyümölcsét... és mint tudjuk: a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#48) guriga1234 válasza bakobuci (#47) üzenetére


guriga1234
addikt

Jobban jársz, ha nem tudod. Mert utána meg azt kérdeznéd, hogy hogyan tudod visszaállítani.
PS: tudsz egyáltalán angolul? Mert ott semmi sem lesz magyar nyelvű!

[ Szerkesztve ]

(#49) BBéci válasza guriga1234 (#45) üzenetére


BBéci
titán

Miért kel megint belémkötnöd? Nem kértem a tanácsodat arra vonatkozólag, hogy hová, mit írjak. Nem vagy moderátor, szakadj le rólam!

Látszik, hogy fogalmad sincs a HD hangokról és a házimoziról.
Aki a dts-t hallgatja szívesebben, a veszteségmentes változatnak még jobban örülne, nem kell hozzá méregdrága cucc.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#50) tothbe válasza guriga1234 (#28) üzenetére


tothbe
addikt

530-hoz verzió:
T-CHL5DEUC-2008.0

By(e) Tothbe

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.