Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#177901) Flash Gordon válasza kchryss (#177891) üzenetére


Flash Gordon
senior tag

Leírod hogy eu szerón 130 ilyen tank van, aztán drámázol hogy ha buffolják akkor romba döntik a játékot. Értem...egyébként egy olyan tankról van szó amit jó ha 1% fog megszerezni. A másik hogy olyan tankról van szó aminek papír oldalai vannak, az ufp íves szélei miatt nem lehet beforgatni mert átlőhető ott, a fenéklemezt szemből minden lánc közé kapott HE találat átlőtte, és egyébként is egy modulérzékeny fos volt, amivel csak a topban lehetett darálni azzal az is4 ből átemelt lövegével, mert tier 10 esek szétkapták seperc alatt.

[ Szerkesztve ]

"...még egyszerűbben: Olyanra tervezik átszabni a kezelőfelületet, illetve az egérhasználat módját, hogy ha éppen nincs kedved billentyűkkel matatni, akkor se legyél elveszve, de ettől még nem vagy rá kötelezve, hogy csak egérrel játssz."

(#177902) Flash Gordon válasza Flash Gordon (#177901) üzenetére


Flash Gordon
senior tag




Persze akik nem tudják hol kell lőni azok így jártak, de mint minden ritka tankot, előbb utóbb kiismerik és akkor annyi az op-ságnak.

"...még egyszerűbben: Olyanra tervezik átszabni a kezelőfelületet, illetve az egérhasználat módját, hogy ha éppen nincs kedved billentyűkkel matatni, akkor se legyél elveszve, de ettől még nem vagy rá kötelezve, hogy csak egérrel játssz."

(#177903) wwenigma válasza Flash Gordon (#177902) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Aha, 25% rng-vel majd belősz 2 pixelt. Ez am a frontal weakpoint.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#177904) ollie válasza Flash Gordon (#177901) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szóval akkor semmi gond, mert csak minden 100. csatában találkozol vele, amit automatikusan elvesztesz? Milyen érv ez?

***

(#177905) Flash Gordon válasza wwenigma (#177903) üzenetére


Flash Gordon
senior tag

Haha, a HE splash fogalmat ismered? Elég a földbe vagy a láncok közé lőni....
#177904 ollie
mondjuk minden 100 csatában lesz 1 ilyen, nem oszt nem szoroz, mivel ugyanúgy elvesztheted anélkül is hogy lesz vagy nem, majd ha lesz 1vs1 csatamód és akkor berakhat téged 8 as tierként egy ilyen ellen, akkor beszélhetünk automatikus vesztésről...
még egyszer mondom hogy ha megnéz valaki pár óra streamet akkor világos lesz hogy ez a tank egy HE, arty érzékeny heavy, pl. type5 csemege, minden találat visz lőszerrekesz, stb. modult, csak tök szemből tud tankolni, oldala papír, alja magasan van és minden repesz átmegy rajta ami alúról éri, sarok harcra alkalmatlan mert belőhető az eleje.
Persze hitvitákba is bonyolódhatunk anélkül hogy komolyabban utánanéznél a képességeinek, de sztem annyit nem ér.

[ Szerkesztve ]

"...még egyszerűbben: Olyanra tervezik átszabni a kezelőfelületet, illetve az egérhasználat módját, hogy ha éppen nincs kedved billentyűkkel matatni, akkor se legyél elveszve, de ettől még nem vagy rá kötelezve, hogy csak egérrel játssz."

(#177906) ollie válasza Flash Gordon (#177905) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Pár órán keresztül néztem, amikor skill4ltu játszott vele, és nem nagyon volt ellenfele.

***

(#177907) wwenigma válasza Flash Gordon (#177905) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Át is tárazom minden tankom, 50% HE ezentúl!

Na most jol kiderult hogy csak a vérvörös siemkáknak van igazuk a végén a HE spammal.... :))

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#177908) Flash Gordon válasza ollie (#177906) üzenetére


Flash Gordon
senior tag

Én nem néztem őt, de néztem 4-5 másikat, értelem szerűen a "nem nagyon volt ellenfe" nagyrészt abból fakad hogy nem ismerték még ki a tankot.
Mindegyik streamer elmondta hogy mivel eddig nem látták, senki sem tudja hol kel lőni és mennyire királyság hogy a nemlétező lfp jét lövik arannyal, persze voltak meccsek ahol volt pár skillesebb ellenfél, vagy egyszerűen csak olyanok jöttek szembe mint a type, vagy kapott arty találatot stb. ott gyorsan rájöttek hogy szopás ha jön a HE, vagy ha kicsit is alá látnak.
Mindegyik streamer meglepődött azon hogy mennyire érzékeny a tank, hogy az alja, mivel jó magasan van nagyon sokszor kap direkt találatot, pl. domb harcnál, hogy az oldalát mennyire könnyen belövik még kis szögből is, amit más heavykkel simán meg lehet tenni ennél tilos, hogy sarokharcnál a kapáslövéseket mennyire könnyen benyeli az ufp íves része, stb. Persze amikor tier 8 jött szembe akkor lehetett alázni, de hát tudjuk az mennyire releváns...

[ Szerkesztve ]

"...még egyszerűbben: Olyanra tervezik átszabni a kezelőfelületet, illetve az egérhasználat módját, hogy ha éppen nincs kedved billentyűkkel matatni, akkor se legyél elveszve, de ettől még nem vagy rá kötelezve, hogy csak egérrel játssz."

(#177909) Barret001 válasza ollie (#177906) üzenetére


Barret001
addikt

Az a mendemonda járja állítólag,hogy 10 000 alatti sebzéses videokat a Youtube alapból tiltja ennél a tanknál :D :D Kell neki a buff!

(#177910) Flash Gordon válasza Barret001 (#177909) üzenetére


Flash Gordon
senior tag

Én nem fogom irigyelni attól az 1%-tól akik kihúzzák, ha valaki annyit szív érte, akkor megérdemli hogy legyen egy használhatóra buffolt tankja :DDD

"...még egyszerűbben: Olyanra tervezik átszabni a kezelőfelületet, illetve az egérhasználat módját, hogy ha éppen nincs kedved billentyűkkel matatni, akkor se legyél elveszve, de ettől még nem vagy rá kötelezve, hogy csak egérrel játssz."

(#177911) PitLee válasza Flash Gordon (#177901) üzenetére


PitLee
őstag

Azóta sikerült javítani eme problémát :)
https://youtu.be/4nXwZ3cCRTY?t=343

(#177912) Flash Gordon válasza PitLee (#177911) üzenetére


Flash Gordon
senior tag

Nagyon helyes, az volt a legszarabb része, attól még a HE ugyanúgy beveri :DDD

"...még egyszerűbben: Olyanra tervezik átszabni a kezelőfelületet, illetve az egérhasználat módját, hogy ha éppen nincs kedved billentyűkkel matatni, akkor se legyél elveszve, de ettől még nem vagy rá kötelezve, hogy csak egérrel játssz."

(#177913) Kelvin válasza Flash Gordon (#177912) üzenetére


Kelvin
őstag

Látom Te még mindig nem érted az alapvető mondanivalóját kchryss-nek és a saját igazadat bizonygatod sokakkal szemben.

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#177914) Flash Gordon válasza Kelvin (#177913) üzenetére


Flash Gordon
senior tag

Talán észrevetted hogy egyébként sem szokott befolyásolni a "sokak" véleménye amíg megvan rá az okom... :DDD

"...még egyszerűbben: Olyanra tervezik átszabni a kezelőfelületet, illetve az egérhasználat módját, hogy ha éppen nincs kedved billentyűkkel matatni, akkor se legyél elveszve, de ettől még nem vagy rá kötelezve, hogy csak egérrel játssz."

(#177915) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Én azt mondom, aki ezt összesz**ja az legyen is OP vele :K

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#177916) struszi


struszi
aktív tag

Üdvözlet Parancsnokok!

Annyi a kérdésem, hogy meghívtam egy barátomat az 5 invite lehetőség közül az egyikkel.

Én mire számíthatok ezzel kapcsolatban? A másik fórumon volt, valami ilyesmi, hogy jár ezért valami kedvezmény. Nem is nekem kellene hanem neki. Illetve valami kis működő kódocska ha valakinek van felesleges.
Én megkaptam az igazolást, hogy regisztrált.

A segítségeket, tanácsokat köszönöm!

"Hűségem a becsületem"

(#177917) kchryss válasza Flash Gordon (#177914) üzenetére


kchryss
addikt

Na látom nem jól jött át a mondandóm lényege. Én nem azért sírok mert ez a tank op lesz és félnék tőle. Én a hozzáállás és a hozzá nem értés miatt sírok. Úgy érzem a tankok balanszáért felelős részlegén teljesen alkalmatlan emberek dolgoznak. Ennek következtében nem hiszek abban a mesében amit év elején betoltak tűzoltásként a 2019-re tervezett dolgokról. Nem hiszek benne, hogy a jelenleg sok szempontból élvezhetetlen metát át tudnák alakítani élvezhetőbbé. Ha jönnek a kerekes járművek akkor az eddigi 4-5 perces csaták 3-4 percesre fognak rövidülni.
Amennyit én láttam a streamerektől erről a tankról az alapján egyáltalán nem szorult rá a buffolásra és azt sem tudom, hogy milyen statisztikák alapján teljesített alul. Én csak azt látom, hogy 65% a szerver szintű győzelmi aránya ami az összes 10-es heavy közül magasan a legjobb. Tudom, hogy keveseknek van meg és azok a kevesek pont a jó játékosok ezért természetes, hogy magasabb a győzelmi arány, de a 65% globális wr az jó játékosok körében is beteg.

(#177918) Flash Gordon válasza kchryss (#177917) üzenetére


Flash Gordon
senior tag

A mondandód lényege az örökös elégedetlenség és a játék temetése bármilyen új elem bevezetésekor. Mivel az évek alatt jó náhány hasonló esetre volt már példa, párat felsorolnék ezek közül:
Az artyk bevezetése majd tier 10 ig felhúzása, a goldammo ezüstért vásárlása, a táras tankok bevezetése. Mindegyik esetben temették a játékot a hozzád hasonlók...és persze mindig alkalmazkodtak hozzá.
Most a kerekeseket lenerfelve behozzák, a 10 tieren kívül még az eredeti statjaikkal sem befolyásoltak volna semmit, mivel már akkor látszott hogy a látótáv és a kezelhetőség miatt alig fog 1% érvényesülni vele, így hogy nerfet kaptak kb. a lightok alá nerfelve jönnek.
A balansz lehetne jobb, de akármennyit szarakodnak vele nem lesz tökéletes és a játékosok összetétele többnyire még mindig nagyobb befolyásoló tényező a csatákban mint bármilyen balansz anomália.

Az obj.279 nem véletlenül kapott buffot, gondolom ennél az adatlapnál részletesebb statisztikával dolgoznak a wg-nél és nagyon jól látják hogy pl. a kezdeti top tierbe kerülés és a fogalmatlan, nem létező lfp-re lövő játékosok miatti szituációk nem kompenzálják a hiányosságait, az is4 löveg már rég túlhaladott azzal a karakterisztikával tier 10 ben, minimálisan húztak rajta, a tantest alja lehetetlen szar volt ezért tier 10 ben nem számított komoly feltartó erőnek, különösen ha előkerült a goldammo, a 65% win az általad már leírt dolgok miatt lett annyi amennyi és idővel be fog állni.Ha meg nem, akkor max visszarakják a kartonlemezt az aljára :D

[ Szerkesztve ]

"...még egyszerűbben: Olyanra tervezik átszabni a kezelőfelületet, illetve az egérhasználat módját, hogy ha éppen nincs kedved billentyűkkel matatni, akkor se legyél elveszve, de ettől még nem vagy rá kötelezve, hogy csak egérrel játssz."

(#177919) notika77 válasza Flash Gordon (#177918) üzenetére


notika77
senior tag

Azért az általad felsorolt dolgok mind a mai napig a WoT-ban lévő rossz dolgok közé tartoznak, amik még évekkel a bevezetésük után is rontják a játék élvezhetőségét! Talán a legkisebb mértékben a táras tankok - az IS-3A-t nem számítva -, de a többi még mindig nagyon gáz. Ha ezekben hallgattak volna a "hisztiző" normális emberekre, ma egy sokkal jobb játékkal tölthetnénk az időnket.

[ Szerkesztve ]

(#177920) Flash Gordon válasza notika77 (#177919) üzenetére


Flash Gordon
senior tag

Így van, gáz. De azt is be kell látni hogy a játékosok mindig alkalmazkodtak hozzá, a másik hogy egy 8 éves játékról van szó amibe rendszeresen kerül új tartalom, olyannyira hogy rá sem lehet ismerni a kezdeti állapotához képest, a harmadik hogy eddigre már kiderült hogy mindegyik konkurens játék beleállt a földbe pedig fogadkoztak hogy majd ők jobban megoldják, többek között a balanszt is :DDD , mert másolni és jobbat csinálni más kárából okulva elvileg könnyebb mint mindent kitalálni az alapoktól, de láttuk mire jutottak.

[ Szerkesztve ]

"...még egyszerűbben: Olyanra tervezik átszabni a kezelőfelületet, illetve az egérhasználat módját, hogy ha éppen nincs kedved billentyűkkel matatni, akkor se legyél elveszve, de ettől még nem vagy rá kötelezve, hogy csak egérrel játssz."

(#177921) Pug válasza Flash Gordon (#177920) üzenetére


Pug
veterán

Ja, alkalmazkodtak? Az elmult egy evben mennyivel is csappant meg az EU szerver jatekos szama? ....

[ Szerkesztve ]

(#177922) lacibacsi válasza Pug (#177921) üzenetére


lacibacsi
addikt

FB-on ez a válasz megérne pár lájkot...

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#177923) Flash Gordon válasza Pug (#177921) üzenetére


Flash Gordon
senior tag

Ha az EU megszűnne, akkor is bőven nyereséges lenne a RU szerverek miatt :D , 8 éves játéktól így is szép teljesítmény, tekintve az egyre idiótább játékos bázist talán nem is lenne baj ha megtörténne :DDD egyébként megnézném ha pl. 2 év múlva lehúzzák a redőnyt, mekkora jajveszékelés lenne itt a beinvesztált kemény magyar forintok miatt :DDD

[ Szerkesztve ]

"...még egyszerűbben: Olyanra tervezik átszabni a kezelőfelületet, illetve az egérhasználat módját, hogy ha éppen nincs kedved billentyűkkel matatni, akkor se legyél elveszve, de ettől még nem vagy rá kötelezve, hogy csak egérrel játssz."

(#177924) Papooo válasza notika77 (#177919) üzenetére


Papooo
senior tag

Ha hallgattak volna a hisztizőkre, még jobban elcseszték volna a játékot, mert mindenki hisztizik.
A bokorlakó a klikkerre, a bunker tankos a goldskúlóra, a defenderes azért mert megy t10-be, a light azért mert egylövésezhetik a td-k, a medek meg azért, mert néha golddal nem tudnak szemből 400 méterről lebontani valakit.
Ott van még a negatív rng (mert a pozitívat általában észre se veszik)
Akkor még "az engem folyamatosan szopat a játék" szindrómát is idevehetjük.
Most csak ennyi jutott hirtelen eszembe. :D

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#177925) kchryss válasza struszi (#177916) üzenetére


kchryss
addikt

Itt le van írva minden ezzel a toborzó programmal kapcsolatban: Refer a Friend: The Recruitment Program!

A lényeg: onnantól hogy először játszotok egymással szakaszban az első 24 órában x3 xp minden győztes csatátokra amit szakaszban játszotok, utána 1 hétig x2 xp szintén szakaszban veled aztán 1,5x xp ha még nem érte el az összesen 350,000 xp-t.
Ha megveszi az első 10-es tankját akkor kapsz egy Т95E2-t.
Igazából a meghívottnak csak ennyi előnye van, hogy több xp-t kap egy ideig.

Február 5-étől megszűnik ez a program. Át fogják dolgozni és új toborzó programot terveznek, más bónuszokkal: Referral Program 1.0 Draws to a Close

Meghívó kódot regisztráció alatt kell használni, így már hiába adunk kódot, nem tudja felhasználni az illető.

(#177926) PitLee


PitLee
őstag

Nosztalgia lv 100 :D
https://youtu.be/PnET5C4o_tw?t=579
(most elég sokat látom ezt a pályát, mert pár napja kíváncsiságból újra kezdtem, furcsa nagyon, szokni kell a sok változást)
A SD és a HD grafika között van átjárás ha jól sejtem,
SD-ből lehet HD-t upgradelni, azt láttam, de a HD-ből is van vissza út ha sok lenne SD-re?

(#177927) fradi81 válasza PitLee (#177926) üzenetére


fradi81
veterán

Ebben az időben még valahogy jobb volt a játék kevesebb volt a barom és e-penis játékos.

Sd és hd között kb semmi látható különbség, de ha letöltötted a hd-t egy gombnyomással vissza lehet rakni sd-re.

moto g72, Ninebot d28e

(#177928) Zolee_70


Zolee_70
senior tag

Írjuk már össze mik voltak az elmúlt évek jó és rossz fejlesztései! Közösen. Kezdem, ami hirtelen eszembe jut. Akinek van kedve folytassa.

Jó dolgok, amik előre vitték a játékot
1.0 grafika
Új fejlesztési ágak
Új map-ek
Karácsonyi akciók
Átdolgozott UI
Festés, álca, emblémák, matrica
Csalás elleni fellépés, ban hullám
"Hivatalos" modok

Nem jött be
Ezüstért goldammo
Arty stunt mód
MM
OP prémium tankok
célzás nerf
törölt régi map-ek
japán heavy ág
tankok állandó módosítgatása
map-ek állandó módosítgatása

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#177929) ollie válasza Flash Gordon (#177918) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

És okkal temették. Nézd már meg a statisztikákat, egyre kevesebb a játékos. Te a tényekkel vitatkozol.

***

(#177930) zodo válasza Pug (#177921) üzenetére


zodo
nagyúr

A játékos szám csappanás ténye hallatán én csak pislogok :U
Részben láttam streamer videót ennek elemzéséről/fejtegetéséről de ha visszanézem a korábbi és jelenlegi mentett képeimen az "xvm online szerver" számlálóit, nem látok érdemi változást.
Aktivitásban lehetnek holtidők pl. idén dec. 13. csütörtök este 19 órakor ~175.000-en míg 2016 dec. 16. vasárnap ~195.000-en voltak jelen de a hétköznapi értékek eu1 ~ 60-70k sem a haldoklást mutatja.

Ez amolyan "ugorj a kútba" persze a játékos állomány összetétele és rangsorolása már egy más kérdés!

(#177931) notika77 válasza Zolee_70 (#177928) üzenetére


notika77
senior tag

- Új fejlesztési ágak - 430U, 268.v4 egyik sem javított a játékélményen
- Új map-ek - leginkább csak szidják őket a játékosok, a bugokról nem is beszélve. Itt inkább annyi volt a jó, hogy a korábban betett rossz városi pályákat (Kharkov, Stalingrad) kivették, de volt egy csomó pályaváltoztatás is, amivel csak rontottak (pl. Erlenberg vagy a hónapokig az egyik oldalról majdhogynem játszhatatlan Fjords).
- Átdolgozott UI - ha itt a közel használhatatlan küldetés képernyőre vagy a korábbinál kevesebb információt mutató a garázsban látható tulajdonságlistára gondolsz, nem tudok egyetérteni veled

[ Szerkesztve ]

(#177932) Pug válasza zodo (#177930) üzenetére


Pug
veterán

Hát pisloghatsz, attól még tény marad.

Magad is ellenőrizheted...

(#177933) Papooo válasza Zolee_70 (#177928) üzenetére


Papooo
senior tag

Az arty stun még mindig jobb mintha menetből kicsapna fullhpról.
A japó heavy ágról (a kilencest hajtom) az artyfókusz és az aranyeső jut eszembe. Az igaz, hogy egy picivel bolondbiztosabb mint a többi, mert a repesz majdnem mindig sebez, és tovább tart míg lebontják, de itt ki is merül az előnye.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#177934) h1mpi válasza notika77 (#177931) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Minden játéknap van maximuma, a WoT ezt már elhagyta, akkor is csökkenne a játékosok száma, ha semmi hiba nem lenne benne.

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#177935) Pug válasza Pug (#177932) üzenetére


Pug
veterán

Az alábbi kép magért beszél....

(#177936) Zolee_70 válasza Papooo (#177933) üzenetére


Zolee_70
senior tag

#177931 notika77
#177933 Papooo

Kiveszem hogy jó vagy nem jó, akinek tetszik tegyen egy "+"-t, akinek nem egy "-"-t. A listát nyugodtan bővítsétek. Egy kis játék, semmi több.
(a legjobb az lenne, ha Ctrl+C és Ctrl+V kimásolnátok a kistát és beírnátok a véleményeteket (+ vagy -).

1.0 grafika +
Új fejlesztési ágak +-
Új map-ek +-
Karácsonyi akciók +
Átdolgozott UI +-
Festés, álca, emblémák, matrica +
Csalás elleni fellépés, ban hullám +
"Hivatalos" modok +
Ezüstért goldammo -
Arty stunt mód -+
MM -
OP prémium tankok -
célzás nerf -
törölt régi map-ek -
japán heavy ág -+
tankok állandó módosítgatása -
map-ek állandó módosítgatása -

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#177937) zodo válasza Pug (#177932) üzenetére


zodo
nagyúr

Ha ezt a kicsi mintát átlagoljuk, el is lehet engedni a történetet.

US és SEA szervert nézném akkor egyetértenék de EU-n ez még szinte semmi csak nem volt mivel foglalkozni így tereltek az egyéb problémákról.

[ Szerkesztve ]

(#177938) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Tudjátok mi a baj, rájöttem, hogy játék nélkül nem lehet kihúzni egy ágat sajnos, mert a free xp váltáshoz is kell játszani :DDD ;] :P

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#177939) Flash Gordon válasza ollie (#177929) üzenetére


Flash Gordon
senior tag

Iigen? Milyen tények is ezek? Évekkel ezelőtt megszűnt volna a játék mert annyian leléptek, egy tartalom fejlesztés miatt, vagy már nem nyereséges a cégnek a jelenlegi helyzet?
Vagy mutas egy példát arra, hogy egy 8 éve létező játéknál nem csökkent valamilyen formában a játékosszám.
Az hogy minden játéknak van egy szavatossági ideje amit elodázhat az intenzív tartalom fejlesztés, még nem teszi örökéletűvé.
A dolgok kicsit komplexebbek, sem minthogy itt pár látnok megmondja a tutit...
Természetes hogy abbahagyják a wotot, mert a többség ráun. Mint ahogy az is természetes hogy a játékfejlesztés divatirányzatai a jól felismert igények kiszolgálásával olyan irányba hatnak, hogy 0 erőfeszítéssel szórakoztassanak, battle royale és társai...mert pl. melyik mai tizenéves player fog éveket beleölni pl. tankágak kifejlesztésébe...
Mindentől függetlenül a játék elég sikeres, ahogy itt pl. egy elég friss tény is mutatja a felsorolásban
Golden joystick
vagy nyereséges :DDD

"...még egyszerűbben: Olyanra tervezik átszabni a kezelőfelületet, illetve az egérhasználat módját, hogy ha éppen nincs kedved billentyűkkel matatni, akkor se legyél elveszve, de ettől még nem vagy rá kötelezve, hogy csak egérrel játssz."

(#177940) Papooo válasza Pug (#177935) üzenetére


Papooo
senior tag

Cserélődik, illetve kopik a játékosállomány.
A változó életmódnak (más meló, gyerek, stb), vagy a megváltozott érdeklődési körnek (a tini felnő és inkább csajozik), az újabb játékoknak, és megcsömörlésnek (szopat a játék szindróma) köszönhető.
Ettől még nem temetném a játékot.
Elég változatos, és folyamatosan jönnek új tartalmak.
Ha ráfeküdnének a reklámokra, és csinálnának jó kezdő alkciókat, akkor megint özönlene a nép tankozni

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#177941) Pug válasza zodo (#177937) üzenetére


Pug
veterán

Már elnézést, de a heti mintavételezés miért lenne kicsi akkor, mikor a heti aktív játékost mérjük? :DDD

(#177942) Yofej75 válasza Papooo (#177924) üzenetére


Yofej75
aktív tag

:C

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#177943) Flash Gordon válasza Pug (#177941) üzenetére


Flash Gordon
senior tag

Inkább várj egy kicsit és mutass egy augusztusi hetes mintát, amikor mindenki vakációzik, az hatásosabb lesz :DDD
azzal ne is fogakozz hogy egy gyakorlatilag játékosszám és bevétel szempontjából még mindig top listás 8 éves játékról van szó :DDD

"...még egyszerűbben: Olyanra tervezik átszabni a kezelőfelületet, illetve az egérhasználat módját, hogy ha éppen nincs kedved billentyűkkel matatni, akkor se legyél elveszve, de ettől még nem vagy rá kötelezve, hogy csak egérrel játssz."

(#177944) Pug válasza Flash Gordon (#177943) üzenetére


Pug
veterán

Ha nem tűnt volna fel, az adott statisztika az utóbbi 4 és fél év heti adatait öleli fel (nem túl bonyolult értelmezni). De segítek számszerűsíteni:

Peak-ek minden évben Januárban voltak, lowest-ek Július- Augusztus (idén persze ez még lehet máshogy).
De ha ránézel a grafikonra, akkor szintén egyértelmű a játékos állomány csökkenése az év teljes intervallumára nézve (erre jó egy statisztikai adathalmaz grafikus ábrázolása ugyebár).

- 2015 Jan 5: 1.2 millió
- 2015 Júl 27: 0.86 millió

- 2016 Jan 4: 1.18 millió
- 2016 Aug 1: 0.82 millió

- 2017 Jan 2: 1.34 millió
- 2017 Aug 21: 0.82 millió

- 2018 Jan 1: 1.09 millió
- 2018 Júl 30: 0.66 millió

- 2019 Jan 7: 0.95 millió

A csökkenő játékos szám tény. Az elmúlt négy és fél évben nem volt olyan alacsony az aktív játékos szám, mint 2018 H2-ben.

Persze azt már megtanulhattuk, hogy neked a tények ignorálása jól megy.

[ Szerkesztve ]

(#177945) Flash Gordon válasza Pug (#177944) üzenetére


Flash Gordon
senior tag

Úgy mondod mintha azzal bárki is vitatkozna hogy csökken (hol írtam ilyet?) :DDD Tudod a drámát fokozhattad volna ha az augusztusi honapokon rugózol, mert akkor játszanak a legkevesebben :DDD
Hogy az ignorált tényeknél maradjunk, szerinted a csökkenő játékosszám tendenciáját alapul véve még hány évig lehet majd amiatt itt siránkozni hogy a játéknak vége, miközben játszák-(uk) és persze bőven nyereséges? :DDD

"...még egyszerűbben: Olyanra tervezik átszabni a kezelőfelületet, illetve az egérhasználat módját, hogy ha éppen nincs kedved billentyűkkel matatni, akkor se legyél elveszve, de ettől még nem vagy rá kötelezve, hogy csak egérrel játssz."

(#177946) BÁ Nutrition válasza Flash Gordon (#177945) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

En arra lennek kivancsi mennyi premiumelofizeto van. Es mennyit valtozott a bevetel tekintve h 2 eve bevezettek egy rakas op premtankot. Sot rendszeresen erosebb mar mind mint a standard t8.
Amit a topicban latok az alapjan akar evente 50-80k foritot is "szivesen" elkolt az atlag merthogy nemcigizek legalabb ezt engedhessem meg maganak. Vagy nem akarsz hatranyban lenni egy pay to win rendszerben. Stb
A wg meg szivesen lemond a 30%rol aki ebbe mar nem akar olni foleg h az ujak elso dolga h lowet vegyenek stb

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#177947) Pug válasza Flash Gordon (#177945) üzenetére


Pug
veterán

Szoval nem mondtam, hogy a jateknak vege, csak marha rossz iranyba tart (felhasznaloi szempontbol)...

[ Szerkesztve ]

(#177948) Flash Gordon válasza BÁ Nutrition (#177946) üzenetére


Flash Gordon
senior tag

Nem értek hozzá, csak annyit látok hogy amíg van tartalom fejlesztés, addig lesz játékos és nyereség a cégnél, ha ez a folyamat megáll, akkor is eltart egy darabig az agónia, csökkentett infrastruktúra, összevont szerverek, stb.
Az e-sport része látványosan beszart, hiába öntöttek rá tonnaszám lóvét, ez rossz ómen..

Ha optimista lennék akkor azt gondolnám, hogy mivel a wg több lábon áll, (az igazi bevétel a mobilos plattformban van) megteheti hogy tovább húzza a végét, amíg minimálisan is rentábilis, de ugye van profitmaximalizálás is, és nem tudom mennyire sajátították el ezek a belaruszok a karvalytőke működésének alapjait, mindenesetre úgy látszik a marketing elég jól hasít :DDD
Szvsz ez az időtartam lehet 2 vagy 5év is akár... :DDD

"...még egyszerűbben: Olyanra tervezik átszabni a kezelőfelületet, illetve az egérhasználat módját, hogy ha éppen nincs kedved billentyűkkel matatni, akkor se legyél elveszve, de ettől még nem vagy rá kötelezve, hogy csak egérrel játssz."

(#177949) Flash Gordon válasza Pug (#177947) üzenetére


Flash Gordon
senior tag

Ok, hány évig fogjuk gajdolni még hogy rossz irányba tart, miközben játszunk, stb.stb? mert már legalább 6 éve ez megy kb. minden 5-ik postban :DDD

"...még egyszerűbben: Olyanra tervezik átszabni a kezelőfelületet, illetve az egérhasználat módját, hogy ha éppen nincs kedved billentyűkkel matatni, akkor se legyél elveszve, de ettől még nem vagy rá kötelezve, hogy csak egérrel játssz."

(#177950) struszi válasza kchryss (#177925) üzenetére


struszi
aktív tag

Köszönöm a választ! Így tiszta minden! :)

"Hűségem a becsületem"

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.