Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#177551) cooi11 válasza Kiki18 (#177545) üzenetére


cooi11
senior tag

Lehet hogy rosszul tetem fel a kérdést,
de az IS3 egész jól teljesít csak szórás, szűkülés, nem a legjobb.

(#177552) fradi81 válasza cooi11 (#177551) üzenetére


fradi81
veterán

Arty kell neked.

moto g72, Ninebot d28e

(#177553) ollie válasza fradi81 (#177552) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem.

***

(#177554) zola96 válasza sanya53 (#177543) üzenetére


zola96
senior tag

Egesz hetem. 200 csata utan 45% wr. Be is csukta. Majd jovohet szerdan kinyitom talan..

(#177555) cooi11 válasza fradi81 (#177552) üzenetére


cooi11
senior tag

Nem, a M4A1 rev, hez hasonló ágyú.
Haevy vagy med. tank kellene.

(#177556) zseko


zseko
veterán

Most öcsémnél belefutottunk olyanba, hogy kis tankkal (II-es vagy III-as szint talán) beállt a bozótosba, környékére, onnan lövöldözte (volna) aki elé került (egyet ki is lőtt amúgy), majd kicsit odébb ment, egy idióta csapattag meg egy VII-es szintű tankkal nekiment, kitolta a rétre, aztán addig lőtte amíg ki nem végezte, utána meg irkált lengyelül olyasmit hogy idióta hülye kemper :F

HR24.hu

(#177557) Gyuri27 válasza zseko (#177556) üzenetére


Gyuri27
félisten

Régen egy light kaphatott +3-as csatát. Ma már csak +2.
Azaz ha hetes tolta ki akkor 5-ös tankban ült.
Van ilyen amúgy. Simkák már csak ilyenek.
Report. Mást nem tud tenni.

Amd - Radeon - Ryzen

(#177558) peterson79


peterson79
őstag

húúú, ma nem nagyon adta a játék, de azért sikerült behúznom a T55A-t :)

Maus-al megcsináltam a blokkolj, lőjj és szenvedj el 12000 HP-s küldit. Ha nem lett volna idióta a csapat akkor megvan kitüntetéssel, bár a sebzésem lehet nem lett volna elég. Na mindegy, a lényeg, hogy megvan, jöhetnek az obj 260-asok :)

(#177559) fradi81 válasza cooi11 (#177555) üzenetére


fradi81
veterán

na de miben hasonlítson az ágyú? tier 8-as tank kell?

moto g72, Ninebot d28e

(#177560) KISDUCK válasza cooi11 (#177555) üzenetére


KISDUCK
addikt

Nézd végig a játékban a fejlesztési fán a tankokat, hogy melyiknek tetszik a lövege papírforma szerint, de a löveg az egy dolog, nem mindegy hogy milyen tankon van, mert nagyban befolyásolja a játékot. Franciáknál a 9-es táras mednek a nagy lövege ugyan az mint ami a 9-es táras heavy utolsó előtti lövege, de a játék stílus amit követel és a lehetőségek eléggé elütnek. Ha szeretsz mozogni és csipkedni akkor valami pontosabb csúzlis medet nézz ki magadnak. Én most a T44-t húzom, ma több alkatrészt megszereztem rá és nagyon tetszik a gép, igazi kis árva gyáros a 100mm LB-1 löveggel.

(#177561) zseko válasza Gyuri27 (#177557) üzenetére


zseko
veterán

Bocs, lehet igazad van, akkor 5-ös vagy 6-os lehetett a másik, mert 4-nél nagyobb tankja nincs tesómnak. Azok a jelölések is kicsit megzavartak amikkel a tank osztályokat jelölik (remélem tényleg azt jelölik) (kocka, kis rombusz, kis rombusz egy vonal, nagy rombusz két vonal, háromszög). Tesómé sima kis 'tankocska' volt, kocka vagy rombusz, ami nekiment az meg (fizikailag) nagyobb volt majdnem mint a kétszerese, 'két vonalas', és ez megzavart. Régen játszottam, belezavarodtam :B

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#177562) zsolthee


zsolthee
senior tag

Sziasztok!

Az ünnepi kampány alatt szerzett női legénységi tagokat muszáj még a kampány alatt kiosztani valamelyik tankba vagy később is ráér? Azaz a barakkba maradhatnak kihasználatlanul, nem vesznek el később? ;] :U

(#177563) kchryss válasza zsolthee (#177562) üzenetére


kchryss
addikt

(#177564) zsolthee válasza kchryss (#177563) üzenetére


zsolthee
senior tag

Köszi!

(#177565) Zolee_70 válasza zseko (#177556) üzenetére


Zolee_70
senior tag

Light nem arra való, hogy beállj a bokorba és lövöldözz, hanem felderítésre. Ezért tolt ki a koma.

Javaslom, hogy tanuld meg az osztályokat, mi mire való, és annak megfelelően használd a tankokat:
Könnyű (Light)=felderítés,
Közepes (medium)=támogatás a támadásban és védekezésben,
Nehéz (Heavy)=támadás,
Tankvadász (TD)=védekezés,
Önjáró löveg (Arty)=hátulról támogatás

Ezen felől nem árt ismerni a térképeket, és a tankokat.

Biztosíthatlak, az a legrosszabb taktika, amit alacsony tierben előszeretettel alkalmaznak: beülök az első szimpatikus bokorba és várom, mi történik....

Még valami: a jobb alsó sarokban levő kistérkép (minimap) nem dísz, hanem a legfontosabb információforrás a csata aktuális helyzetéről. Ez alapján kell eldöntened, hova helyezkedsz, milyen irányba figyelsz, hova kell a támogatás.

Ma már nagyon sok oktatóvideó, magyar nyelvű leírás van a neten, tájékozódj.

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#177566) ollie


ollie
MODERÁTOR

Szörnyű ez a tank. Vagy tier 4-snek kéne lennie, vagy javítani kéne pár tulajdonságán.

***

(#177567) ollie


ollie
MODERÁTOR

Ez a csávó, 8 és fél hónap alatt, amióta kijött a Progetto, több mint 7 ezer játékot játszott ezzel a tankkal, ez kb 30 csata naponta (csak a Progettoval).

Ehhez képest amúgy iszonyat rosszul játszik vele, a csapatomban top tier volt (3-5-7), és nem mert nekimenni egy tier 6-os tanknak úgy, hogy majdnem max élete volt.

A nevéből amúgy arra lehet következtetni, hogy 2017-ben kezdte, és már 40k csatája van. Olyan 70-80 csatát játszhat naponta.

[ Szerkesztve ]

***

(#177568) Jokerdapro


Jokerdapro
senior tag

Egy kis balance az op gépekre :P ;]

(#177569) Dr.Én válasza ollie (#177567) üzenetére


Dr.Én
veterán

[link] kicsit nagyon kocka :D
nekem a Skorpion G azon tank, amivel lassan elérem a 1000 csata számot . DE ahhoz is nagyon sok csata kell még :))

WOT: kissio

(#177570) zseko válasza Zolee_70 (#177565) üzenetére


zseko
veterán

Köszi a kioktatást, bár nem tudom feltűnt-e, hogy nem én játszottam, mivel nálam nem indul el a játék. Egyébként sem szoktam online játszani. Még valami: a személyes névmások használata sem dísz, hanem információ arról, hogy ki a cselekvő fél. Ezeket sem árt ismerni. Ettől függetlenül akkor is parasztnak tartom az ilyet, ha gondja van akkor minimum ne utólag irkáljon, de akkor is legalábbis értelmes nyelvet használjon hogy mi a baja, mert én pl. nem fogok nekiállni google fordítózni cseh, lengyel, ukrán, orosz, japán, bantu, stb. mindenféle idióta nyelvről játék közben. Az olyanokat pedig végképp parasztnak tartom, aki neki áll csapattagot lőni, mert nem tetszik neki valami. (És ha épp valamiért ott kell hagyja a másik pár percre a gépét? Csönget postás, stb?)
Hozzáteszem, tesóm nem szokott kempelni csak nagy ritkán és keveset, mindig megy valamerre, mert nem az a türelmes típus, hogy megvárja 'hátha jön erre valaki'.

HR24.hu

(#177571) Dr.Én


Dr.Én
veterán

Ma nagyon feltűnően sok a szellem lövedék! :O :W
Teljesen tiszte célpont, semmi tárgy nincs előtte, teljesen beszűkült ágyúval nincs találat :(((

WOT: kissio

(#177572) Gyuri27 válasza Dr.Én (#177571) üzenetére


Gyuri27
félisten

Wotinfón nem nézted utolső tögy videót?
Ott volt egy 268 ami mindenről pattant meg ilyenek. Minden egyes lövése és nem 4-500 méterről.
[link] 00.15-től nézd.

Amd - Radeon - Ryzen

(#177573) Dr.Én válasza Gyuri27 (#177572) üzenetére


Dr.Én
veterán

megnézem!!! :R Jókat nevetek azon össze állításokon :K
:R
igen, ez meg a másik, hogy papír tankról pattanok, vagy meg eszi a lánc a skulót :W
Játék, ez van :DDD

[ Szerkesztve ]

WOT: kissio

(#177574) Zolee_70 válasza zseko (#177570) üzenetére


Zolee_70
senior tag

Nagyon félreértettél....nem kioktatásnak szántam, hanem segítségnek. De szabadság van, annak veszed, aminek akarod. Ha nem rólad szólt, add át a haverodnak, tesódnak bárkinek, aki úgy játszik, ahogy leírtad.

Tanulni nem szégyen. No offense, peace.

[ Szerkesztve ]

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#177575) K_Gabor


K_Gabor
tag

Tényleg elég durva így most a karácsonyi+hétvégi bónusszal + egy boostot ráeresztve a játék... Tegnap nekifeküdtem a t49-nek hogy meglegyen a troll gun meg blackprince-t befejezzem. Eltoltam egy 2órás boostot, T49-re kb 20k+ xp, blackprince 25k+ . :Y Egy normálisabb kör 4-5k xp. Ahhoz képest, hogy t49-cel láma vagyok jól hozta az xpt. Blackprince meg így 60. csatára véget is ért, ász meglett, 52. csatára meg az első jel is felkerült a csőre, caernarvon kifejlesztve. Amúgy ez a BP azt leszámítva, hogy atom lassú egész jó móka volt, sokkal rosszabbra számítottam. ONI még 87k xp körül van, ma szerintem megtolom azt is és abból is kihúzom a 8ast, és lehet lóvét termelni.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/k_gabor_3#aprohirdetesei

(#177576) Elcan


Elcan
tag

Tegnap furcsa mód engedett játszani a rendszer. Caernarvonnal erőltettem, 2-3000 sebzéses körök, élvezetes csaták. Majd mintha egy kapcsoló átfordult volna, megkezdődött tegnap a durva buktató sorozatok egyike. 13 csata zsinórban bukás, minden mellé ment, ha eltalálom akkor nem üti át, stb. És minden második csata 15-1-2-3 oda.
Ma reggel gondoltam megnézem tart-e még. Első csata Caernarvonnal: Célzok, mellé, célzok mellé, hiába tornyozok átlőnek, célzok nem üti át, stb. Fölnézek 1:10. Végeredmény 1:15. Ok Alt+F4
Most visszanéztem. Első 5 csata: 2:15,1:15, 5:15, 3:15, 1:15, 100% bukó. Totál el van lehetetlenítve az oldal, ahová pakol. Van az az előre eldöntött végkimenetel, amikor bukó oldal, de tudsz is csinálni valamit, engedik, hogy tedd, amit tudsz, de ez pont a legrosszabb vonal, amikor buknod kell, de úgy, hogy ne is tudj semmit se csinálni. NOMI-s gyerekek voltak nálunk 10000+ belső értékkel, de minek? Egyszerűen senki nem tud semmit csinálni.
Mondja már meg valaki, hogy lehet az, hogy 1:15-re kikapunk úgy, hogy 14-en! 900-at sem tudunk sebezni tier 8-9-ben? 3,5 perc alatt? Ez mi? Ennyire ne csinálják már nyíltan. Lenne néha 1-1 ilyen csata, mint régen, -amikor print screent csináltunk az ilyenekről, mert olyan furcsa volt, hihetetlen, aztakurva, stb-, akkor egy szót se szólnék, de így, menjenek a k. anyjukba.
Ja és váltottam tankot, hátha...5:15... no comment.

(#177577) nomic


nomic
aktív tag

Hali!

Obj 277 vélemény? Megéri visszavenni a T-10et hogy kihúzzam? IS-4, IS-7-hez képest milyen?

Ryzen 5 5600 / RX 6700 XT NITRO+

(#177578) sanya53


sanya53
aktív tag

Szerintetek hol a hiba? Miért nem megy a bia a legényeimnél?

(#177579) zozyk válasza sanya53 (#177578) üzenetére


zozyk
addikt

Hol a 4.ik ember a tankból? :F

(#177580) sanya53 válasza zozyk (#177579) üzenetére


sanya53
aktív tag

Jaj de farok vagyok, igazad van már látom.
Már 15 perce keresgélem a hibát. :W

(#177581) fradi81 válasza nomic (#177577) üzenetére


fradi81
veterán

Hali
Csak 10 csatám van vele felszerelés nélkül, nem kiemelkedő, de lehet vele jó köröket menni, nem olyan jól páncélozott mint az is7 de az eleje tud pattintani beforgatva, az ágyúja használhatóbbnak tűnik.

moto g72, Ninebot d28e

(#177582) ollie válasza nomic (#177577) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Jó a 277, de az IS-7 jobb. Az IS-4 meg a fasorban sincs.

***

(#177583) kdr730


kdr730
tag

Tegnap kezdetét vette nálam a "Törött kéz" hadművelet, melynek 1. napján 33 csatát toltam arty-val.
Majdnem eret vágtam, de aztán a végére besikerült egy ász kör!
De legalább az arty-s küldik haladnak.

[link]

(#177584) 5-ös kezelő válasza Zolee_70 (#177574) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Én szívesen fogadok minden okítást, jöhet bátran! Melyik pályán hová célszerű általában helyezkedni a lighttal-meddel-heavy-vel. Privátban is jöhet. Magyar nyelvű streamereket is ajánlhattok, ahol nem üvölt a zenei aláfestés és trágár duma, inkább magyarázós, ha van ilyen.
És ajánlatot kérek IX-es OP tankra, a kedvezmény miatt. Mindegy milyen osztály, csak ne tüzér legyen. X-es már nem lesz meg a díszekből. :((
Köszi!

(#177585) Barret001 válasza Elcan (#177576) üzenetére


Barret001
addikt

Ilyenkor csalj vissza! Használd fel azt a hatalmas tudást,amire idővel szert tettél.Le kell menni,szét rúgni a homokozót :D Mindjárt megváltozik a leosztás!

(#177586) Barret001 válasza 5-ös kezelő (#177584) üzenetére


Barret001
addikt

Én örültem,hogy a 9-es szint összejött...Ha szeretsz külföldieket nézni, LemmingRush az embered! Jól játszik,folyamatosan kommentál,és nem kapkod :) Mindenféle tankkal megy.

(#177587) Barret001 válasza 5-ös kezelő (#177584) üzenetére


Barret001
addikt

Ha magyart kellene ajánlanom,akkor : ( Mars1991).

(#177588) zseko válasza Zolee_70 (#177574) üzenetére


zseko
veterán

Ok, lehet félreértettelek akkor, sorry. Persze, tanulni nem gond, tanácsot is mindig szívesen fogadok és megköszönöm, viszont az 'a kistérkép (minimap) nem dísz, hanem a legfontosabb információforrás' elvitte számomra kötözködés jellegűbe. Mintha hülye lenne a másik és ennyit nem tudna. Számomra az ilyen megnyilvánulás nem tanács, segítség, hanem kötözködés, lenézés szagú. Na meg az, hogy írtam, játékot néztem és nem játszottam, ennek ellenére rám lett fogalmazva az egész.

-----

Más, pc újraindítás után tudtam játszani, viszont előbb-utóbb kidob a már említett hibával, és csak egy újabb restart után enged vissza. Van hogy egy meccset tudok csak játszani, van, hogy akár három is megy, de aztán kidob. Ami a fura, hogy fix 999 ping van állandóan, persze a játék teljesen jól fut, a szerverválasztáskor 65/90 pingeket ír, és tesómnál is 40-70 között szokott lenni játék közben.
Megnéztem mobilneten használva is, teljesen ugyanez a helyzet.

HR24.hu

(#177589) KISDUCK válasza zseko (#177588) üzenetére


KISDUCK
addikt

Hát haver, nem tudom mi lehet nálad, lehet érdemes lenne minden oldalról megnézni a dolgot. :F Miről játszol laptop, asztali gép? Esetleg nem melegszik túl a masina? Milyen vírusvédelmet használsz? Nem fut esetleg a windows deffender a háttérben? Nincs valami másik folyamat ami pörgeti a cput? Nekem az antimalware része hajlamos túlkapásokba bocsátkozni ami túlpörgeti a cput, ha netán ez lenne a dolog akkor itt leírás amivel megoldható a túlpörgö windows defender probléma.

(#177590) fradi81 válasza 5-ös kezelő (#177584) üzenetére


fradi81
veterán

9-esek közül amik megvannak egyiket sem érzem rossznak, de amivel szeretek is játszani mostanában az az E50 és centi 7/1.

moto g72, Ninebot d28e

(#177591) Project: A


Project: A
tag

Hogy is működik ez az 5000 kötvényes dolog?
Megveszed 5.000 kötvényért pl a töltés gyorsítót 7,5% és akkor annak használati limitje van vagy korlátlan felhasználás?

(#177592) ollie válasza Project: A (#177591) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nincs korlát, végtelen ideig használhatod. De vigyázz, mert 200 kötvény kell a leszedéséhez, vagyis érdemes olyan tankra tenni, amin rajta is akarod hagyni.

***

(#177593) zseko válasza KISDUCK (#177589) üzenetére


zseko
veterán

Asztali gép, Avast vírusirtó. 70-80% körül van a proci játék alatt, nagyjából egyenletesen. Ezen a játékon kívül semmi más - mármint abból a kevésből ami van - online játék nem problémázik, csak ez. Hálózati hibára hivatkozik mindig, de tesómnál meg normálisan megy a játék, a legjobb lenne újratenni a win-t, csak hát leírtam miért nem szeretném most. Meg ugye minden más működik rendesen.
A fix 999-es ping is érdekes, mikor elindul akkor még csak 250 körül van, aztán pillanatok alatt felugrik 999-re és ott is marad.

HR24.hu

(#177594) Razermazer


Razermazer
őstag

Ezt láttátok már[link] hegyikecskék előnyben, nem tudom még melyik tank tudna ezekre a helyekre felmászni a rheinmetal-on kívül, érzésem szerint az új orosz csodalight még esélyes megvan hozzá a sebessége.
Meg se tudtam jegyezni hogy hova kell felmászni :D maradok a kijárt ösvényen.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#177595) Flash Gordon válasza Razermazer (#177594) üzenetére


Flash Gordon
senior tag

Pl. a most jövő kerekesek tier 8 tól, a x tieres 110 el megy...egyébként hamarosan megszüntetik az összes lehetőséget, legalábbis ezt igérték.

"...még egyszerűbben: Olyanra tervezik átszabni a kezelőfelületet, illetve az egérhasználat módját, hogy ha éppen nincs kedved billentyűkkel matatni, akkor se legyél elveszve, de ettől még nem vagy rá kötelezve, hogy csak egérrel játssz."

(#177596) Barret001 válasza Flash Gordon (#177595) üzenetére


Barret001
addikt

Mindent körbe kell keríteni kőkerítéssel! Az a biztos :)

(#177597) kchryss válasza Razermazer (#177594) üzenetére


kchryss
addikt

Az 1.0-át úgy hirdették, hogy azzal kivették az ilyen mászós boostokat a játékból. Látszik jól sikerült nekik. :DDD
Ez is durva ugyanarról a csatornáról: EBR 75 (FL 10) - CHEATING POSITION !!! ★ Fjords!

(#177598) nomic válasza ollie (#177582) üzenetére


nomic
aktív tag

Idén elsők közt fogják buffolni az IS-4et, hát nagyon remélem hogy megéri várni rá, mert ha tényleg lesznek most hó végén leárazások akkor lehet megveszem. Annyira nem lehet rossz, én ST-I-vel is bőven elvagyok tier 10-ben.

Ryzen 5 5600 / RX 6700 XT NITRO+

(#177599) Stigma.HC válasza Razermazer (#177594) üzenetére


Stigma.HC
senior tag

Pár napja linkeltem egy képet hova mászott fel két light Mountain Passon. 1.0 frissítéssel "új" helyek jöttek létre.

"Mikor veszítek, nem azt mondom, hogy a te hibád. Csak azt mondom, hogy én téged okollak" Kösz :D -------- WoT: Szecska_Mester

(#177600) kchryss


kchryss
addikt

Most olvasom, hogy pár hete skill4ltu-t és quickybaby-t összerakta az mm egymás ellen és előbbi elég csúnyán lealázta utóbbit.
Quickybaby vs Skill4ltu
Csata végén egy kis oltás

Teljes csata skill szemszögéből: [2ó20p20mp-től]
Teljes csata qb szemszögéből: [5ó14p01mp-től]

Az eset extra érdekessége (azon túl hogy a bannolós botrány óta érthetően nincsenek jóban), hogy qb amikor kijött a 430u azt mondta róla, hogy gyenge tank, nem lesz jó semmire, ami mint tudjuk pont fordítva lett. Ezt az állítását azóta sok streamer kifigurázta már. Most ebben a csatában 430u-val volt qb. :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.