Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#112051) EQMontoya válasza zodo (#112050) üzenetére


EQMontoya
veterán

Akkor bukta. Beállítva nincs, és 1ig játszottam.

Same rules apply!

(#112052) Arolotifar


Arolotifar
őstag

Mai nap újoncként két dolgot tanultam meg: Az egyik, hogy hiába van csapat, egyedül vagyok... A másik pedig, hogy soha nem szabad senkinek segíteni... :W Azt hiszem, el is ment a kedvem a játéktól...

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#112053) nyunyu válasza zodo (#112050) üzenetére


nyunyu
félisten

Alapbol mindet menti, vagy csak nekem volt ugy beallitva?

Egyebkent meg van olyan is, hogy Replay Manager, akkor vissza tudod nezni a jatekban a korabbi napokon mentett meccsek vegeredmenyet is. (felteve, ha a replay megvan.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#112054) rlazol válasza nyunyu (#112053) üzenetére


rlazol
addikt

az alapbeállítás az, h csak az utolsót menti.
Arolotifar - fontos leckék, sajnos. :(

[ Szerkesztve ]

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#112055) Arolotifar válasza rlazol (#112054) üzenetére


Arolotifar
őstag

Az a vicces, hogy pont magyarok hagytak a sz@rban... :W Soha nem gondoltam volna, hogy egy T-29 és egy KV-85 ilyen gyorsan el tud spurizni, ha gáz van :) Na mindegy :)

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#112056) zodo válasza nyunyu (#112053) üzenetére


zodo
nagyúr

Én is így emlékeztem hogy csak az "utolsó"-t menti alapértelmezésként.
Replay Manager hasznos de mentségemre szolgáljon nincs két hete hogy előszór használtam és ezért nem is gondoltam rá mint megoldás.
Viszont a játékostársnak nincs beállítva az "mind" mentése ezért ez a lehetőség kiesett.

(#112057) rlazol válasza Arolotifar (#112055) üzenetére


rlazol
addikt

nemzetiség nem számít, vsz ők nem is nézték.
a hp-d pedig csak a Te felelősséged, sajnos.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#112058) Arolotifar válasza rlazol (#112057) üzenetére


Arolotifar
őstag

Dehogynem nézték, csata elején rá is kérdeztek :U

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#112059) jagada válasza Arolotifar (#112058) üzenetére


jagada
őstag

Sokszor nálam is előfordul, hogy 1 vs 29.

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#112060) rlazol válasza Arolotifar (#112058) üzenetére


rlazol
addikt

eh, nem úgy értem.
nem fognak csak azért maradni mert azonos a nemzetiség.
ha úgy ítélem meg, okosabb hátrébb menni, max rápittyegek a másikra, és megyek.
nem az én felelősségem az ő hp-ja és csak azért, mert ő marad nekem nem kell. Ugyanazt látjuk a minimapon.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#112061) Emu


Emu
őstag

Centurion MK1 mekkora szívás stockként? Illik freeből tornyot és löveget venni rá?

(#112062) galervin93


galervin93
őstag

Pershing, optika és vert.stab mellé mi menjen harmadiknak? Töltésgyorsító vagy szellőzés? (BiA van, pontosabban csajok ülnek benne.)

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#112063) Bad Pritt válasza galervin93 (#112062) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Töltésgyorsító. Így is elég lassan tölt szerintem.

(#112061) Emu: Érdemes igen. Az alaptorony és löveg is elég gyenge már azon a szinten. Én csak a tornyot free-ztem, az ágyúba meg goldot töltöttem és úgy bekkeltem ki, de akkor pont egy 5x hétvége volt.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#112064) galervin93


galervin93
őstag

Életem meccse a VK 30.02D-vel: [link] [link] :DD A T29 már reportolni akart a végén, talán meg is tette... "Ne ítélj, hogy ne ítéltess!" :)) A vége izgalmas volt az SU-val, kicsit bénáztam, ripléj.

szerk.: HáGé, köszönöm! T20-on is az van, akkor itt sem változik a felállás.

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#112065) galervin93


galervin93
őstag

Na ne, mindenki bulizik? Elvagyok itt egyedül... :D

Régen égettem már kreditet, így ha már kifejlesztésre kerültek, rögtön meg is vettem az Indient meg a Pershinget. Apró szépséghiba, hogy nincs elég freem a jó(bb) ágyúkhoz... :N Sebaj, most tolok egy kis farmolós grindet, a lé is erősen megapadt, meg hátha összekaparok még pár ezer freet legalább az Indienre, a hírös 88-asra... De addig is legurítok egy sört. :-)

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#112066) Emu válasza galervin93 (#112065) üzenetére


Emu
őstag

Dehogy vagy egyedül, én is most vettem meg centit, aztán lesz ami lesz alapon rátoltam nagy ágyút.

Jó sok sebzéses kör, gg!

(#112067) Plasticbomb


Plasticbomb
addikt

Épp panaszkodni akartam, hogy mekkora idióta küldetések vannak: Heavyvel lőj 2000+ és foglalj sikeresen, vagy védj sikeresen. Szinte nincs olyan csata, amiben olyan a szitu, hogy összejöjjön, erre:

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#112068) fradi81


fradi81
veterán

T-10 dara

moto g72, Ninebot d28e

(#112069) Plasticbomb válasza Jolet (#112028) üzenetére


Plasticbomb
addikt

NO, nekemis meglett az éjjel, tegnap megcsináltam a fele xp-t az 59-16-on, majd éjjel lenyomtam a másik felét is, közben type59el is mentem egy pár jó kört.:)

Nekem másik ágakról megvan minden top modul (+freeből a lánc és a torony), így azokkal szereltem fel, majd a legnagyobb 85össel is ki akarom próbálni, de előtte ki kell fejleszteni... Én Venti+Töltésgyorsító+állandó optikát raktam rá, a legényeimhez így passzol a legjobban. Amúgy is szeretek pofozkodni, az 59-16al 36 csatából talán ha 3-4ben csináltam csak spotot.M

ondjuk az egyik malinovka volt, ahol egyből beálltam egy bokorva a bázisok között félúton, és mint a hülyegyerek izgultam, és rángattam a tornyot, figyeltem, hogy melyik ellenfél néz rám közvetlen, de se ez nem történt meg, se a beszarásjelző nem világított. Igaz, végül meghaltam, de ez a magam hülyesége. Mióta átdolgozták a mapot ebbe a formába, a déli részen hirtelen lesz nagyon mély a víz, én meg megszokásból mindig oda rohanok, hogy fedezékbe kerüljek. És mostmár 2odjára vagy 3jára szépen bele is zúgok a vízbe nyélgázon.... A vége 6k spot lett. és nyertünk. Bár, miután meghaltam, elég nehezen nyertek, nem villogott nekik senki....

WZvel meg az első kör érdekes lett. 4kill Naydin's medál. Nem tudom, hogy jött össze...:D

HJa igen:

T28HTC LT-7 küldi: Most akkor mi is a feladat? Spottolni és sebezni az artykat, vagy spottolni is megölni (akár én, akár más teszi, de haljon meg), az én spottom alatt?

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#112070) Jolet válasza Plasticbomb (#112069) üzenetére


Jolet
őstag

én is tettem rá közben távcsövet, így már talán lát is :-)
viszont a pótellátmányt kivettem és visszatettem a tűzoltót, mert feltűnően sokszor gyújtottak ki
ez így fog maradni a 132 esetében is?

amúgy ha ma nem dolgoznék meglenne ma a 132-is, de talán holnap még megvehetem olcsóbban

[ Szerkesztve ]

WOT - lunczgabo youtube: http://www.youtube.com/user/lunczgabo http://ph3lan.hu/replays?uploader=lunczgabo

(#112071) Sixkiller6 válasza Plasticbomb (#112069) üzenetére


Sixkiller6
őstag

T28HTC LT-7 küldi: neked kell először felspottolni legalább 2 spg-t és mindegyiket neked megsebezni/criticalt ütni rajta

- no es importante -

(#112072) Plasticbomb válasza Sixkiller6 (#112071) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Először? Akkor egalább van magyarázata a dolognak, miért nem sikerült. Egy csatában megvolt a spot, rajtavolt a kismitugrászon, bele is vertem kettőt, előtte a másikat is felspottoltam, lőttem, de a másodikat, a kis mitugrászt nem én spottoltam fel először, csak leesett róla a spot, aztán én felspottoltam megint.

Jolet: Minden orosz és kínai (mivel copy/pasta tankok) kb ugyanígy viselkedik. Anno azért hagytam el a type59el a játékot, mert szinte folyton kigyulladt. Most újrakezdtem, tettem bele új legényeket (a régi most a lightban csücsül), és annyira nem vészes, eddig még nem gyújtottak, igaz, van benn automata tűzoltó is... Nálam mindig ez az alap felszerelés: kis javító, kis gyógyító, automata tűzoltó. Nagyon kevés tankon módosítok ezen, eddig pl cdc, T34, ahol nem a tűz a nagyobb gond, hanem a javítás pl.

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#112073) rlazol


rlazol
addikt

IS-re előbb a nagy ágyút (ami kicsit gyorsabban tölt) vagy a nagyobbik motort érdemes?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#112074) adrian360


adrian360
őstag

Egy kis help kellene, T-10-re milyen cuccot érdemes felrakni ? van szellőzés meg töltésgyorsító, de a harmadik a célzásgyorsító vagy stabilizátor legyen ? mennyiben jobb a stab, én eddig a célzásgyorsítót használtam heavyken, de lehet nem azt kéne

(#112075) Chris0321 válasza adrian360 (#112074) üzenetére


Chris0321
addikt

A stabilizátor annyiban jobb, hogy nem hagyja annyira szétesni mozgás közben a célkeresztet így rövidebb ideig tart míg összeszűkül és mozgás közben is pontosabb lesz.

(#112076) Dr.Én válasza rlazol (#112073) üzenetére


Dr.Én
veterán

én most a 100-as ágyúval tolom, addig amíg nincs meg a nagyobbik motor...kell hozzá XP bőven :(((
utána van tervben a 122-es ágyú... :B

WOT: kissio

(#112077) rlazol válasza Dr.Én (#112076) üzenetére


rlazol
addikt

de 122-esből kettő van: a D-2-5T és a D-25T. Utóbbi még 19k XP és kicsit gyorsabban tölt. Feltegyem vagy szedjek össze még 4k-t a nagy motorra és utána fókuszáljak erre?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#112078) Dr.Én válasza rlazol (#112077) üzenetére


Dr.Én
veterán

én előbb a motorra hajtok...utána a nagy ágyúra.... :B
szerintem előbb a motor... :)

[ Szerkesztve ]

WOT: kissio

(#112079) jagada


jagada
őstag

Azoknál a személyes küldiknél, ahol a saját HP-d többszörösét kell pattintani heavy tankkal, csapattárs lepattanói is számítanak, vagy csak az ellenségé? Két idióta ezzel szórakozott egész csata alatt a kezdőkörben egy M5 stuival meg egy japán heavyvel szakaszozva.

[ Szerkesztve ]

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#112080) po1son válasza rlazol (#112077) üzenetére


po1son
addikt

Olyan hatalmas nagy különbség, mint amit a wotinfon írtak a motornál szerintem erős túlzás.

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#112081) rlazol válasza jagada (#112079) üzenetére


rlazol
addikt

:/ a leírás nem egyértelmű, de mivel csapattárs lövedéke ugyanolyan kért okoz mint az ellenségé, gyanús, h beszámít a csapattárs pattanója is. :F

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#112082) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Haver csinált egy accountot, hogy ő is wot-ozik, meglévő accountot hozzá tudok adni a meghívottaimhoz vagy csináltassak vele egy újat? 2 csatát ha ment vele.

(#112083) rlazol válasza grizlisandor (#112082) üzenetére


rlazol
addikt

nem.
de ha két csatát ment csak, neki is jobban megéri, ha meghívod és kezdi elölről.

[ Szerkesztve ]

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#112084) grizlisandor válasza rlazol (#112083) üzenetére


grizlisandor
addikt

Köszi, biztos rinyálni fog, hogy új nevet kell választania, de majd leküzdi. ;]

Én az IS-re az ágyút húznám ki először, mert kell az a jobb dpm. Meg ha jól emlékszem a nagy motortól nem kapod meg azt a mozgékonyságot, amiért érdemes lenne előrébb venni.

[ Szerkesztve ]

(#112085) zodo válasza rlazol (#112073) üzenetére


zodo
nagyúr

Nagyobb löveg.
Minden tankomon törekszem minél hamarabb kihúzni az elérhetőek közül a gyorsan töltő/nagy sebzésű esetleg pontosabb löveget kihúzni mintsem a nagy motor hogy még korábban tudjak a vesztembe rohanni. :)

(#112086) Bad Pritt válasza rlazol (#112073) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Az ágyút. Nem csak a töltésideje kevesebb, de kisebb a célköre mozgás közben.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#112087) rlazol válasza Bad Pritt (#112086) üzenetére


rlazol
addikt

köszi! :R

általában én is kérdés nélkül megyek a lövegre, de itt a +2mp töltésidőért miatt nem volt biztos, h megéri, tekintve, h a tank nagyon lomha. De amit írttoak, h a naggyal is az lesz, illetve a jobb célzás, meggyőző.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#112088) Bad Pritt válasza rlazol (#112087) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nem lomha amúgy, nagyon mozgékony tank, csak nem megy 37-nél többel. Egyike azoknak a heavy-knek, amikkel tényleg érdemes Himmelsdorf hegyre menni például, mert időben felérhet. Én is most vettem vissza, 75%-os legénységgel is fantasztikusnak érzem.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#112089) Terek


Terek
tag

5 meccs T54E1-el,4 win 1 loss,átlag 4,5k sebzés,6,2k összesített WN8
csúcson kell abbahagyni,még mielőtt "mrSeRB" megszivatna :))

(#112090) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Mondtátok itt páran a +xp-t nagyobb tierben.
PZII-vel Tier3 csatában 4 kill.
Végeredmény: 358xp. :DDD
Hát ha saját tierben nyerünk és kilövök egy tankot, arra többet kapok...

Same rules apply!

(#112091) galervin93 válasza Bad Pritt (#112088) üzenetére


galervin93
őstag

Ugyanez, IS-3-ba mentek tovább a népek, de kellett egy rambozó heavy T7-be, hát megtartottam az IS-t (másik megtartós a T29), 75-ös legényekkel első meccsre Windstormon 3000+ dmg fent a heavyk közt... Azóta már az első skilljük (javítás) felénél járnak. Nagyon jó tank, korábban nem éreztem ennyire vele a játékot, a KV-3-mal sokkal jobban ment. Bár leeht hogy most azzal még jobban menne, annak is meg van a feelingje.

Más: ma nagyon vasárnap van, alig bírom szorzózni a tankokat... Sebzés még úgy-ahogy jön, de csapatjáték, vagy ilyenek... Inkább iszom egy Krusovicét. :-)

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#112092) oke


oke
senior tag

Sziasztok

A type 64 legénysége miért nem kompatibilis az 59-16-éval?

(#112093) rlazol válasza EQMontoya (#112090) üzenetére


rlazol
addikt

először is ferdítesz: nem mutatod, milyen tankokba lőttél, az számít, nem az, h milyen egyebek voltak ott. :(((
másodszor is láthatóan továbbra se vagy hajlandó utánaolvasni a játék alapvető mechanizmusainak. :(((
A győzelem önmagában jelentős XP boost, sokkal többet ér (1,5-ös szorzó!), mint bármi más, csak néhány spéci teljesítménnyel (nagy kaliber, top gun stb) lehet kiváltani.

harmadszor is az általad mellékelt kép is magad ellen beszél: :DDD
a saját csapatodból messze te kaptad a legtöbb XP-t (358, a második 179-vel szemben) de még a győztesek alap XP-jét is túlszárnyaltad, 3 játékost leszámítva. Épp azért, mert sokat sebeztél és vsz +2T-t is.

Te kapod a negyedik legtöbb XP-t és sírsz? ne röhögtess már! Igen, ha győztetek volna, akkor a győzelemért (+minden tank kilövésért+ túlélésért stb) kaptál volna még XP-t, de pont ezek miatt a győzelemre szinte mindig több XP-t kapsz, mint a vereségre, minden mástól függetlenül. Légyszíves, olvas utána a fenti linken a dolgoknak, mielőtt itt trollkodsz újra és újra ugyanazzal a hülyeséggel!

[ Szerkesztve ]

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#112094) zodo válasza EQMontoya (#112090) üzenetére


zodo
nagyúr

Hozzávetőlegesen azért is kevesebb mert vesztettetek a győztes csata után járó 1,5x-es xp szorzóval szemben de itt olvashatsz bővebben a témában.

(#112095) EQMontoya válasza rlazol (#112093) üzenetére


EQMontoya
veterán

Tisztában vagyok a másfeles szorzóval, ez oké. De saját Tierben 1 kill + győzelem bőven elég volt, hogy ennél többet kapjak. (Kép a végén)
És itt az arányok nem jók:
((1 kill + némi sebzés)*1.5 T2-ben) > (4kill + némi sebzés T3-ban)

Ez valahogy nem oké, ezt önmagában nem magyarázza a másfeles szorzó. Főleg hogy a T3 tank kinyírásáért azért illene több XP-t kapni...


[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#112096) lacibacsi válasza EQMontoya (#112095) üzenetére


lacibacsi
addikt

Sajnos te menthetetlen vagy! Kérlek, hogy vagy olvass utána a dolgoknak, vagy csak hallgass a tapasztaltabbakra. Hiába mantrázod a hülyeséged, attól még az nem lesz igaz!

Azt meg ugye látod, hogy hol is kaptál több XP-t? Ugye látod?

[ Szerkesztve ]

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#112097) EQMontoya válasza lacibacsi (#112096) üzenetére


EQMontoya
veterán

379 > 358, akárhogy nézem. :)
Persze, nyertünk. Osszuk le a győzelem miatt:
Tier2-ben 1 kill + némi sebzés = ~250.
Tier3-ban 4 kill + némi sebzés = 358.

Ezt mivel magyarázod? :)

Same rules apply!

(#112098) Mister_X válasza EQMontoya (#112097) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Öhm.. mivel magyarázzuk meg neked, hogy a több killért és sebzésért több XP jár? :F

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#112099) Veatta válasza EQMontoya (#112097) üzenetére


Veatta
aktív tag

Igazad van!

Mi mind hülyék vagyunk.

Topic zárható.

(#112100) EQMontoya válasza Mister_X (#112098) üzenetére


EQMontoya
veterán

Kétszer annyi sebzésért és négyszer annyi killért egyel nagyobb tierben hogy járhat csak 40%-kal több xp?
Ezen a kérdésen mi ennyire bonyolult?

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.