Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#112151) Atti777 válasza rlazol (#112146) üzenetére


Atti777
senior tag

Meg lehet, hogy kevésbé esik szét vele a célkereszt mozgás közben

Путин, иди нахуй!

(#112152) joergie válasza Jolet (#112149) üzenetére


joergie
őstag

Mert tier8as a wz132. Csak tier5-6-7 van leárazva. De el ne add a wz131-et leárazva :))

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#112153) nyunyu


nyunyu
félisten

Ez a hetvegi akcio nem igazan mozgatta meg a nepek fantaziajat, alig latni kinai tankot BT8-10-ben. :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#112154) fradi81


fradi81
veterán

Végre ez a nap is eljött meg vagyok keresztelve :DDD

moto g72, Ninebot d28e

(#112155) vgabri1 válasza fradi81 (#112154) üzenetére


vgabri1
tag

0 sebzésed volt? Legalább már nem vagyok egyedül.:-)

(#112156) Jadro válasza Jolet (#112149) üzenetére


Jadro
veterán

Én tegnap este az 59-16-ot még 30%-kal olcsóbban vettem.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#112157) kchryss válasza vgabri1 (#112155) üzenetére


kchryss
addikt

Nincs hitlogja, volt killje is szóval biztos sebzett. A képen meg a bekapott találatokat kell szerintem nézni. Kapott aranyesőt egy celebtől. :)

(#112158) po1son válasza rlazol (#112146) üzenetére


po1son
addikt

Gyorsabb forgás és nagyobb teherbírás. Mivel kicsit modul érzékeny lehet vki a felszerelésekből a nehéz repesz páncélt rakja fel, ami mellet ha van egy töltésgyorsító és célzásgyorsító, akkor már nem elég az alap lánc. Mondjuk én szerintem a best összeállítás a venti töltés/célzás gyorsító.
Én azt javaslom, hogy rakjad fel mert 35ös fordulással + toronyforgással nem fognak körbe rohangálni a scout tankok, ha egyedül lennél vagy ha vki éppen hátulról lepne meg, akkor rögtön rátudsz fordulni.

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#112159) fradi81 válasza vgabri1 (#112155) üzenetére


fradi81
veterán

volt sebzés csak nem sok, nálunk nem volt használható spotter így a mester le is hozta :)

moto g72, Ninebot d28e

(#112160) Arolotifar válasza fradi81 (#112159) üzenetére


Arolotifar
őstag

Lehozta/lepuffantotta? :)

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#112161) SoulReaver válasza fradi81 (#112154) üzenetére


SoulReaver
veterán

Látom bearanyozta a napod valaki... :D

(#112162) Jolet válasza joergie (#112152) üzenetére


Jolet
őstag

Nem adtam még el csak ha előbb észre veszem nem sietek ennyire a 131 - el. Így jártam...

WOT - lunczgabo youtube: http://www.youtube.com/user/lunczgabo http://ph3lan.hu/replays?uploader=lunczgabo

(#112163) rlazol válasza po1son (#112158) üzenetére


rlazol
addikt

köszönöm, mindenképp ráteszem, csak furcsáltam, eddig mindig volt olyan, amit nem bírt el az alap, ez az első, ahol ilyen nincs.

és még olyan se volt, h 1290 alap XP-re ne kapjak ászt Tier 7-ben:D
pedig a wotreplaysen van, aki IS-sel már 1231-re is megkapta... :O

[ Szerkesztve ]

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#112164) nyunyu válasza rlazol (#112163) üzenetére


nyunyu
félisten

Aktualis TotTban reszvevo tankon ne csodalkozz, hogy magas a lec.

Egyebkent par napja 1272XP volt a hatar.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#112165) rlazol válasza nyunyu (#112164) üzenetére


rlazol
addikt

pfff... igazad van, erre nem gondoltam. :U

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#112166) lionskull


lionskull
tag

Azt hiszem, picit tele lett a hócipőm a random penekkel. Eset egy:
ELC troll ágyúval 2 méterről Chaffe oldalát telibe... Persze nem viszi át, pedig pont az kellett volna hogy megnyúvadjon... Második eset: ARL nagyágyúval Hellcat oldalát telibe úgy 150-ről... na persze no pen, ki is lő, még az se hogy felső széle, lánctalp-páncéltestnél lőttem meg. Szerintem amíg ilyenek történnek, sokan el fognak fordulni ettől a játéktól, mert szinte rámennek, hogy arannyal lőj, lassan már az összes random gameban mással se találkozok. :W :W :W

(#112167) rlazol válasza lionskull (#112166) üzenetére


rlazol
addikt

replay pls, biztos van rá magyarázat ha más nem az RNG :D

ELC nél melyik a troll ágyú? :F
amúgy vsz mindkét esetben elnyelte a lövésed a lánc. :(

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#112168) nyunyu válasza lionskull (#112166) üzenetére


nyunyu
félisten

Lanctalp felett kell loni, nem a lanctalpat.

Amugy arannyal meg rosszabb, azt meg jobban nyeli a lanc.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#112169) lionskull válasza rlazol (#112167) üzenetére


lionskull
tag

A 90mm-es. Jó, legyen lánctalpastól mondjuk 100mm páncélja. Ha azt akármilyen szögben 150mm minimum, max 210mm pen ágyúval belövöm, nehogy már ne vigye át! El van itt szúrva valami és szerintem direkt.

(#112170) po1son válasza rlazol (#112163) üzenetére


po1son
addikt

Hát szerintem elégé OP, ha minden kivan fejlesztve, jó felszerelések, legénységen BIA + Javitás van.
Nincs annyira sok tankom, amivel zöld vagyok (+100 csata), de az IS közöttük van. :K

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#112171) rlazol válasza lionskull (#112169) üzenetére


rlazol
addikt

ehh... nem.
Olvass utána...
A lánctalp elnyeli a lövedéket, pentől függetlenül.

Kérdezd csak meg h1mpi kollégát, miért adta el a Jagdpanzer E100-t ;] (mert állandóan elnyelte a lövését a 7-es meg 8-as lightok lánctalpa :DDD ). Pedig ott 299-es penről beszélünk. vagy épp 420-ról, ha épp HEAT-tel lőtt.
De a lánctalp, ha megnézel egy tankot láthatod, a legkisebbek esetén is 30-40 centi széles, vagyis annyira nem irreális, de nem ez a lényeg. Olvasd el a Battle mechanics részt a wikin, az első hsz-ben lévő oktatóvideókat meg leírásokat. Ott részletesen le van írva, mi miért és hogyan sebez.Nem az a kérdés, h mi a reális vagy mennyire utálatos a láncnak ez a tulajdonsága. Ezt sajnos tudomásul kell venni, mert változni nem fog, ennek megfelelően nem a lánc/test határára, hanem a testre.
Chaffee-nak 25 mm, a hellcatnak még annyi se (12).
A 90-es mióta troll gun?
250-es átütése arannyal van, nyugtass meg, hogy nem azzal lőtted ezeket a papírtankokat! :Y Ha igen, megérdemled, mert az (tulajdonságaiból fakadóan) még könnyebben elakad a láncban.
Ezeket a szutykoknak az oldalát HE-vel kellett volna lőnöd, simán beütöd oldalról azzal is.

po1son - én is úgy érzem, jó lesz ez. ;] egy garnitúra csaj van benne, összesen a harmadik skill végén. nagy motor és lánc hiányzik még. Egyelőre tetszik, de sajnos a user errorjaim ellen nem véd. :D

[ Szerkesztve ]

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#112172) Emu


Emu
őstag

Múltok ment a vita, hogy több xp jár killekért:

Megcáfolva ;]

(#112173) lionskull válasza rlazol (#112171) üzenetére


lionskull
tag

Egy kezemen meg tudom számolni mennyi aranyat lőttem el idáig randomban. A prém lőszert egyébként érthető hogy nyeli, mert az úgy van kitalálva hogy átégesse a páncélt, szóval ha 2 rétegen kell áthaladnia, már nem hatásos. Mind az ARL mind az ELC nagyágyúja valami 210 körül penel max.

(#112174) vgabri1 válasza fradi81 (#112159) üzenetére


vgabri1
tag

Bocsi csak az én xvm szerint néztem és nekem mindig fönt írja a sebzést.
Az a linkin az a linkin?

[ Szerkesztve ]

(#112175) rlazol válasza lionskull (#112173) üzenetére


rlazol
addikt

akkor jó. :)
sajnos a lánc pentől függetlenül nyel el. Valahol logikus (40-50cm rugalmas acél), de nem az a lényeg, hanem hogy elnyeli és jónapot.
A HEAT az, amit átégeti, a legtöbb ágyú goldja APCR az nem éget.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#112176) jr1994 válasza lionskull (#112166) üzenetére


jr1994
addikt

Ilyen esetekben gyakran az szokott lenni a baj hogy a lövedék átviszi a láncot de túl lent találod el és egyszerűen nincs mögötte páncél. Ahhoz hogy sebzést okozz, magát a tank testét is át kell ütni.

[ Szerkesztve ]

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#112177) Szasinka


Szasinka
tag

A következő tény mindent elmond a tegnapi napomról:
42 csata, négy védő medál, 428 védő pont....

Más: A T32-ről mi a vélemény? Gondolkodom rajta, hogy nekiugrok az E5-ért de tartok tőle, hogy az az ágyú, ami a T29-en a szint egyik legjobbja az Tier 8-on már sovány lesz...

(#112178) jr1994 válasza Szasinka (#112177) üzenetére


jr1994
addikt

A T32 teljesen jó tank és ha klánban vagy SH-ban is lehet húzni, utána az M103, na az egy guruló hulladék. Szerencsére a napokban x3 mellé aktivált személyes tartalékkal meg prémiummal tudtam csillagozni, de még mindig messze az E5 :(

[ Szerkesztve ]

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#112179) Szepi1979 válasza Szasinka (#112177) üzenetére


Szepi1979
senior tag

Teljesen jó tank, az a löveg még jobban is működik mint az elődjén. T10-ben igényli az aranyat. Nem kell félni tőle.

“ nem kell mindig nyerni “

(#112180) SoulReaver válasza jr1994 (#112178) üzenetére


SoulReaver
veterán

Miért lenne hulladék?

Ugyan az a lövege, mint az E5 nek, csak picit lassabb. A tornya ugyan belőhető szemből is, de ha mocorogsz vele, akkor kivédhető.. Szerintem jó kis tank. Kivéve, ha még mindig alap csúzlival használod. Amíg a T29 löveggel használtam, én is 2x eladtam miatta...

(#112181) ballington válasza lionskull (#112173) üzenetére


ballington
addikt

ARL-nek az AP-ja 210 körül van, az APCR még több. Én abba nem is tettem APCR-t, 6-os szinten ekkora átütés több, mint bőséges.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#112182) jagada válasza Szasinka (#112177) üzenetére


jagada
őstag

Betöltő képernyőnél, ha látom, hogy T9-T10 csatába sorsolt, már töltöm is a goldot neki. A múltkorában 4x pattantam zsinórban egy MT-25 elejéről golddal :DD .

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#112183) Veatta válasza jagada (#112182) üzenetére


Veatta
aktív tag

Vérnyomásod rendbe tette gondolom :)

(#112184) EQMontoya válasza Emu (#112172) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nájsz!

Mit csinált a másik, rengeteget spottolt, bázist foglalt, foglalási pontokat csökkentett?
Gondolom, Neked ebből nem sok volt.

Más: KV-1-nek mik az érzékeny pontjai? Mert a múltkor oldalba kaptam egy Marderrel, elég ügyetlen volt a srác, szóval mire észrevett, 3 lövést kapott. Egyet torony alá, egyet a kicsit a torony elé a testbe, egyet a torony mögé, a motor környékére. Egyik se ment át.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#112185) KisApám válasza EQMontoya (#112184) üzenetére


KisApám
addikt

Attól függ milyen szögben kapta (ha kb. min. 40 fokban volt már, akkor pattoghat a test oldaláról Marder - a Mardereknek 108 mm a penje). 75 mm az oldala a KV-1 testének (torony körbe 110).
Láncoltad?

(#112186) EQMontoya
akkor az a -25% RNG oda van érted, a "barátod".

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#112186) EQMontoya válasza KisApám (#112185) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az egyik láncolt, igen.
A szög elég kicsi volt, gyakorlatilag bemászott elém, szóval majdnem merőlegesen lőttem. Mindhárom esetben 20 foknál kisebb szögben találtam el a merőlegeshez képest.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#112187) lacibacsi válasza EQMontoya (#112184) üzenetére


lacibacsi
addikt

"Mit csinált a másik, rengeteget spottolt, bázist foglalt, foglalási pontokat csökkentett?
Gondolom, Neked ebből nem sok volt."

Ezt most pont úgy mondod, mintha eddig nem éppen te állítottad volna, hogy a több killért több xp-t kellene kapnod... Változnak a szelek...

ON1: Melyik Marder? II vagy 38T? Mert a 38T-vel ciki nem belőni oldalról a KV-1-et.

ON2: A néma csendből úgy látom, hogy a mára beharangozott 9.14-ből nem lett semmi. Jól látom?

[ Szerkesztve ]

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#112188) EQMontoya válasza lacibacsi (#112187) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ezt most pont úgy mondod, mintha eddig nem éppen te állítottad volna, hogy a több killért több xp-t kellene kapnod... Változnak a szelek...

De ott mindkét csatát én játszottam, láttam mindkettőnek az értékelését, és egyikben sem spottoltam sokat vagy szereztem komolyabb mennyiségű bázisfoglalásért járó pontot.

Ott pont ezt a fura, hogy alapvetően annyi különbség volt a két csata között, hogy az egyiket túléltem és nyertünk, a másikban meg meghaltam. A túlélés és a győzelem összehozása pedig több xp-t hozott, mint hogy a másik csatában 3-mal több tankot lőttem ki, és kétszer annyi sebzést osztottam ki.
Így adja az XP-t a játék, oké, csak kicsit fura.

ON1: Melyik Marder? II vagy 38T? Mert a 38T-vel ciki nem belőni oldalról a KV-1-et.

Marder II. Az eddig tapasztalt egyetlen tank, ami kb. soha nem kerül saját Tier csatába. :D

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#112189) rlazol válasza Emu (#112172) üzenetére


rlazol
addikt

Emu: milyen távolságból lőtt egyik és másik? Melyik ellenfeleket lőtt egyik és másik? Mennyi criticalt lőtt, spotolt, védett, foglalt egyik és másik?
Ez a kép önmagában provokatív, flame. :(((

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#112190) po1son


po1son
addikt

9es skodat szerintetek fogják mostanság nerfelni ?! Nyomatom 1000el a cseh ágat, de félek mire oda érek már pofára esés lesz....

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#112191) Szasinka válasza jr1994 (#112178) üzenetére


Szasinka
tag

és a többiek.

Köszönöm a visszajezéseket. Nem vagyok klán tag így az SH kiesett. A premium lőszerrel én is számoltam, hogy fokozottabban kell használni az esetében (Tier 8 amúgy is egy szerencsétlen tier a BT12 kivétele óta). Kredit van dögivel így annyira nem érdekel csak mégis, na :)
Mozgékonysága a gyakorlatban milyen a T29-hez képest?
A Leo PTA-t kezdtem el még mivel főleg medekkel megyek de gondoltam egy kis változatosságot beleviszek.

(#112190) po1son

Nagyon remélem, hogy nem. Perpill a személyes kedvencem, meg van a tízes is egy ideje, már a garázsban van de mindenféle mondva csinált okokkal még nem kezdtem neki nagyon (kell egy jobb legénység bla bla bla :)) )

XP: nem tök mindegy? annyit ad a rendszer amennyit akar, amennyi lamentálás ment itt azzal egy tizest már ki lehettt volna húzni ;]

[ Szerkesztve ]

(#112192) sutyi^ válasza lacibacsi (#112187) üzenetére


sutyi^
senior tag

Ha arra gondolsz hogy annyit mondtak, hogy Március 8-a után akkor ma nem is lesz. Leghamarabb csütörtök, de inkább Péntek. Ha a héten lezarjak a tartalmat.

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#112193) lacibacsi válasza sutyi^ (#112192) üzenetére


lacibacsi
addikt

Jogos! Én vagyok a figyelmetlen. Nem "-án", hanem "után". Az meg lehet akár május 35. is... :((

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#112194) rlazol válasza sutyi^ (#112192) üzenetére


rlazol
addikt

nálunk a patch szerdánként szokott jönni. Az oroszoknál kedden.
Ha kedden nincs az oroszoknál, biztos lehetsz benne, h azon a héten nem lesz.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#112195) kchryss válasza EQMontoya (#112184) üzenetére


kchryss
addikt

Itt megnézheted a kv-1-et hol kell lőni: [link]
Bal felső sarokban a nézetet Collision-ról váltsd át Live-ra és akkor látod, hogy a Marder II ágyújával hol milyen szögben mekkora esélyed van átütni.
Ha közel merőlegesen álltál az oldalához akkor egyébként elég sok helyen 100% eséllyel kellett volna beütnöd. Elég szerencsétlenül találhattad el.

(#112196) Szepi1979 válasza Szasinka (#112191) üzenetére


Szepi1979
senior tag

Mozgékonyabb mint a T29. Jobban is fordul. Az eleje is egész jó, a felső lemezéről pattanhatnak a 170 mm átütésű lövedékek is. Sidescrape óvatosan, csak a lánc nyel el valamit, a test oldalról papír.

“ nem kell mindig nyerni “

(#112197) mcwolf79


mcwolf79
veterán

Arty-téma:
Hát visszavettem a GW Tiger P-t, és hát ez még mindig borzasztó xar arty.

Másik:
6-os amcsi arty-nál mit csinálok rosszul hogy olyan nyújtott a célzókör? Túl közel vagyok?

[ Szerkesztve ]

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#112198) EQMontoya válasza kchryss (#112195) üzenetére


EQMontoya
veterán

Köszi, frankó ez az oldal! :R

Ez alapján tényleg irtózatos pechem lehetett, simán át kellene volna lőnöm.
Főleg azért volt dühítő, mert 9% élete volt még, tehát biztosan bele is halt volna, ha sikerül átlőni.

Same rules apply!

(#112199) Warton válasza Emu (#112172) üzenetére


Warton
őstag

Nincs megcáfolva, mert az ebből nem derül ki, hogy ki mennyit spotolt, illetve, hogy te, illetve a másik mennyi olyan sebzést lőtt(él), amit más spottolt és mennyit spottolt(ál) saját maga(á)dnak. Sőt az sem derül ki, hogy ki milyen tierű ellenséget sebzett, illetve mennyi saját sebzés volt. stb. stb. stb. soroljam még?? :DDD

(#112200) po1son válasza mcwolf79 (#112197) üzenetére


po1son
addikt

gw panther után tényleg egy átok az a arty. :DDD
Amúgy van értelme rá kifejleszteni a nagyobb motort??? Ahogy néztem csak +40 lóerőt és hát elégé kételkedem benne, hogy 31e xp-t érdemes rá költeni...

STEAMID/WOT nick: po1son_

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.