Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89751) Tothgera30 válasza TomMusic (#89741) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Kedvencem. 32-20-assal imádtam közlekedni, bár benne volt hogy a legrövidebb távok után is izzadtam mindenhol. Teleszkóp meg nem nagy durr, ki lehet bírni merev villával is.

Jah, megjött a RockShox Sid RL-em, kíváncsi vagyok, Fox Float 32 Perf. után mit tud nyújtani. ;]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#89752) Pttypang válasza BaLee (#89747) üzenetére


Pttypang
veterán

Nem igazan, a nyomastol fugg, vehetsz ra trekking gumit, de a gyarit ugyse hasznalod sokaig.

Everybody lies.

(#89753) CaNNa3IS válasza varsam (#89749) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Legutóbb láttam egy jó tippet és kipróbáltam amikor hangos volt a betét.

Betét kiszed - pár csepp sima zsíroldós mosogatószer a betétre úgy szárazon és a két betétet jól összedörzsölöd.
Utána lemosod vízzel és megtörölgeted kicsit és mehet vissza.
Nekem utána semmi nyüszögés.

A tárcsák nincsenek "megégve" ? Kicsit ilyen barnásabb a felület és k..va tükör sima.
Erre is kaptam jó ötletet. Normál víztiszta színű ablakmosó (ammonia tartalmú) a tárcsákra és közepes csiszoló papír közé fogva a tárcsát a kereket megtekerem és picit megcsiszolom a felületét.

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#89754) Hasaggymeg válasza TayRol (#89748) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem annyira a zselé megléte,mint a nyereg szélessége fontos.

(#89751) Tothgera30...na arra én is kiváncsi leszek milyen különbséget érzel...utána már csak az indiánok istenét kellene próbáld és teljes lenne a kép. :DDD (bár még ott a DT Swiss,Lefty és egyéb hasonló nyalánkságok)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#89755) varsam válasza CaNNa3IS (#89753) üzenetére


varsam
őstag

köszi, ezeket kipróbálom akkor szerintem.
Tárcsa szerintem nincs megégve, szép fémes színe van.

(#89756) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

A nyolcas számú kazettatest rögzítő csavarról meg tudja valaki mondani nekem hányas imbusz?

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#89757) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Megtaláltam,köszönöm. 10-es.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#89758) Tothgera30 válasza Hasaggymeg (#89754) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Dehogynem, Manitou, gumiharangos Lefty és utódja, SR Suntour pár verziója már le lett tesztelve. Sid is forgott már a kezem alatt, BlackBox és XX is, de tartósabban még nem volt nálam. Most hogy gariból nem találtak ugyan olyan Fox-ot, így nem akartam hogy lemaradjak a szezonról, így ez jött szembe. Szerintem nem fogok csalódni, ez ugye csak 1575g. ;]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#89759) planbmokus válasza Tothgera30 (#89733) üzenetére


planbmokus
senior tag

Akkor nagyon fog tetszeni a mai csomagom, ha végre megérkezik :D

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#89760) ivana válasza 6030D (#89746) üzenetére


ivana
Ármester

40mm-es szélességgel ez akkor is trekking gumi :)) Attól, hogy fancy mintája van nem lesz terep gumi :P

(#89761) Hasaggymeg válasza ivana (#89760) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Aztán ahogy vékonyodik tovább úgy lesz belőle cyclocross,országúti,haj és végül befőttes. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#89762) ivana válasza Hasaggymeg (#89761) üzenetére


ivana
Ármester

Tanyabikeomon van 40-es gumi, igaz az bírja rendesen a földutat is ;)

(#89763) 6030D válasza ivana (#89762) üzenetére


6030D
Ármester

Amíg nincs rajta kavics, sár vagy nyomvályú. Meg nem számít, hogy mennyi idő alatt vergődsz át az előbbieken. Amint ezek fontos dolgok lesznek, máris értelmét nyeri a bütyök.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#89764) -=RelakS=- válasza 6030D (#89763) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ne is mondd...
A hátsóm nagyon kopott, mert addig akarom használni, amíg egyben van (csak, és kész :D)
Namost egy-egy meredekebb kavicsos úton inkább leszálltam tolni, mert odaléptem a pedálnak, a kerék meg csak kipörgött. Az meg bepatentolva annyira nem vicces :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#89765) trialboj


trialboj
őstag

Voltam ma a szervizben hogy megnézzék mekkora a baj a telóval, nem értek rá, de annyit azért mondott a pultos kifelé menet, hogy csak akkor tudják megmondani hogy javítható-e ha szét lesz szedve.

Későn buffereltem be hogy ez mit jelent, de elég alap problémám van, kotyog a becsúszó jobb lába. Erre nem lehet mondani egy szervízdíjat előre? Ha már csináltak ilyet csak kellene tudják mi az amit cserélni kell.

Hogy megy az ilyesmi egy komolyabb szervízben? Elviszem, szétszedik, megmondják h 50k a javítás, és ha nincs annyim, vagy alig ér többet a teljes alkatrész, akkor mivan?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#89766) CaNNa3IS válasza trialboj (#89765) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Ha nem éri meg akkor nem csináltatod meg.
A munkadíjukat kifizeted és kész, elhozod a telót.

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#89767) atok666 válasza ivana (#89762) üzenetére


atok666
őstag

Erdekessegkepp rakerestem, es pontosan 100x irtad le az elmult ket evben azt, hogy tanyabike :D

Atok

(#89768) Strezi válasza 6030D (#89746) üzenetére


Strezi
őstag

Hogy esett a maraton? Bejött amit vártál (felkészülés stb.)?

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#89769) Tothgera30 válasza planbmokus (#89759) üzenetére


Tothgera30
Ármester

A Black Forest kapja meg? :-) Majd mutass képeket is.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#89770) planbmokus válasza Tothgera30 (#89769) üzenetére


planbmokus
senior tag

Nem-nem!
A Black Forest és a Reba is már új gazdinál vannak... ;]

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#89771) 6030D válasza Strezi (#89768) üzenetére


6030D
Ármester

Mondjuk, hogy igen. Én mindig sokkal nagyobb célt tűzök ki, mint ami valós lehet, de azért nem rossz. Idei első verseny volt, illetve az első Szilvásom is.
Több szintet mentem, mint eddig. Előtte nap csak tésztát ettem, verseny délelőtt (4:45-ös keléssel... :((( ) 3 szendó, 4 házi fahéjas csiga, 1,5 l Magnesia, 0,5 l búgató lötty. Minden frissítőn egy fél banán+egy víz, meg ami a kulacsokban volt. Ezekre eddig nem figyeltem, szerintem bejött.
Kategóriában és összetettben is az első 30%-ban végeztem. Eddig 40% volt a legjobb. Számokat nézve nem egy nagy eredmény, de elégedett vagyok. Van még mit fejlődni, azt is tudom, hogy hogyan, de egyelőre ennek örülök.
Illetve az útitársaktól (egyik ezüstérmes lett) kaptam tanácsokat edzésre és technika fejlesztés/karbantartásra is, amik szerintem hasznosak lesznek.
Egyetlen gondom a rohadt sérvből jött. Szerda óta fáj a lábam (valószínűleg a sérv kisugárzik), nem bírok hajolni, meg mozgatni rendesen. Azt hittem elmúlik vasárnapra, de nem. Ami jó, hogy a bringán nem fáj. Kiszálltam a kocsiból, majd megőrültem, úgy fájt öltözésnél, elmentünk melegíteni, jobb lett. Verseny alatt semmi, csak a szokásos derék fájás a hosszú köves emelkedőkön. Utána álldogálás, semmi. 2,5 óra hazaút, kiszálltam, fáj. :W

A lényeg, hogy a bringán nem fáj! Jöhet Crosskovácsi. :C

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#89772) Runner_fxr válasza trialboj (#89765) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Elég sok alkatrész van egy olyan Fox telóban, a kotyogás, meg ha eltört benne a lock, nem alap problémának számít, hanem a komolyabb meghibásodások közé tartozik. Alap probléma az, hogy mondjuk ereszti az olajat a szimmering. Ránézésre még az atya úristen sem mondja meg neked, hogy mennyi alkatrész ment benne tönkre, csak tippelni lehet, akárcsak a javítás költségét. Az is lehet akivel beszéltél nem a szervizes, és nem akart hülyeséget, vagy meggondolatlanul túl alacsony árat mondani. Ez egy speciális szaktudást igénylő művelet, nem is minden kerékpárszerviz ért hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#89773) Hasaggymeg válasza 6030D (#89771) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én azt valahogy kipihenném,kikúrálnám mielőtt nagyobb fába vágom a fejszémet. :K Nekem is szokott fájni,ha a kormányra hajolva húzom azt...de hát én mindjárt 50 vagyok,nekem már nem szégyen. ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#89774) rétisün válasza Hasaggymeg (#89773) üzenetére


rétisün
veterán

"de hát én mindjárt 50 vagyok,nekem már nem szégyen. ;]"

hát igen, így megy ez már ilyenkor.... :U

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#89775) raczger


raczger
őstag

Nekem is megvolt a Szilvás, azt hiszem majdnem sikerült kihoznom magamból, amit most lehetett. 5:30-at akartam, 5:40 lett, összességében ez sem rossz.
Aminek örülök, hogy magas pulzussal végig tudtam menni komolyabb probléma nélkül. A tüdőm viszont nem volt eléggé megedzve, az elején és a végén is fájt a mellkasom, emiatt kicsit vissza kellett vennem a tempóból.

Utolsó előtti emelkedő kezdetekor még egész jól ment, a tetejére kezdtem elfáradni, aztán az utolsó mászás az már kicsit szenvedős volt, nem maradt tartalék.

A pályát egész jól kitakarították, néhány fa maradt csak ott (mondjuk Ördögoldal tetejéről azt az egyet még kiszedhették volna). Sár nem volt, csak néhány pocsolya.

Haveromnak, akivel lementem, volt egy lassú defektje, hiába a Tubeless, mindig szív vele. Úgy érzem jól döntöttem tavasszal, amikor mégiscsak maradtam a hagyományos belsős rendszernél (tavaly augusztusban volt utoljára defektem).

Ami megdöbbentő volt, ahogy Búr Zsolt (Középtáv absz 1.) hogy elment mellettem. 40-50-el döngettem lefelé a közepesen köves lejtőn és gyakorlatilag állva hagyott.

6030D: Grat, jót mentél, ha ennél jobb eredményt szeretnél elérni, sajnos ahhoz sokkal több időt kell az edzésre szánni (amennyit mentél ahhoz képest szerintem mindenképp kihoztad amit lehetett).

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#89776) 6030D válasza raczger (#89775) üzenetére


6030D
Ármester

Köszi, gratula neked is, az is szép eredmény (ilyen fiatal vagy, vagy csak felnőttbe neveztél? :B ).
Igen, tudom, hogy kellene többet menni, csak nehéz összeegyeztetni az egyéb dolgokkal. De talán most, hogy jön a jó idő, és hosszabbak a nappalok, ki lehet nyújtani kicsit az edzéseket. (igaz már késő alapozásnak, de mindegy.)
Azt a fát lehetett balról kerülni, nem volt vele akkora gond szerintem. A vége felé fákon átmászós rész viszont nagyon nem hiányzott (nem tudom az volt-e nektek).
Buzsónál én azon csodálkoztam, hogy középen indult.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#89777) trialboj válasza Runner_fxr (#89772) üzenetére


trialboj
őstag

Értem, köszönöm a felvilágosítást.

Annyi azért még érdekelne, hogy csak véletlenül emelted ki a Fox telót, vagy jelentős felépítésbeli különbség van a Rock Shox hoz képest?

Csak mert ha utóbbi gyártó kevésbé kényes teleszkópokat gyárt, akkor legközelebb olyan bringát nézek amin nincs rókás cucc (:

Tavalyi Cube cmpt 2013as bringámon RS Recon silver solo air volt, kormányról lockolható. +5000kmet megtettem vele, és vígan átcipelt mindenen. Jó nagy marha voltam mikor eladtam mindenestől

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#89778) raczger válasza 6030D (#89776) üzenetére


raczger
őstag

90-es vagyok, tehát jó kategóriába neveztem :)

Aszfalt után be jobbra, igen, az nekünk is volt, évek óta olyan az az ösvény, nem áprilisban dőltek ki azok a fák.

Buzsó elvileg nem érezte magát úgy, hogy a hosszún eredményesen el tudna indulni (ezt hallottam), ezért inkább agyonverte a közép mezőnyt :D

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#89779) jjeahh


jjeahh
nagyúr

No megjött ma az Abus Bordo. Minőségi cuccnak tűnik, a tokja is szuper és egyelőre nem tűnt fel, hogy zörögne a montin, bár meglátjuk majd köves-gyökeres erdei úton lefelé :D . Persze gondolom ezt sem egy nagy mutatvány elvágni, de felénk nem igazán lopkodják a bicikliket, a lényeg az volt, hogy az 1 eurós boltban kapható drótzárnál azért masszívabb legyen és adjanak vázra szerelhető tokot hozzá. Amúgy nálunk mindenki olyan olcsó-gagyi drótzárat használ, így amikor veszem elő, meg nyitom szét általában valaki, főleg a többi bringás megbámulja a mutatványt :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#89780) Strezi válasza raczger (#89775) üzenetére


Strezi
őstag

Gratula mindkettőtöknek, ezek nem gyenge idők :R

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#89781) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Kerékpárszállítás vonaton: Még mindig rosszak az ezzel kapcsolatos tapasztalatok? Kerestem a fórumban, pár 2014-es hsz-t elolvastam de eléggé botrányosnak tűnik az erről kialakult kép...

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#89782) geotigris9 válasza Dyingsoul (#89781) üzenetére


geotigris9
tag

Elvétve szállítottam bringát ami inkább gond szerintem, ha csúcsidőben kell szállítani a tömegben az eléggé macerán-s, de nem lehetetlen. :)
Jó-idős hétvégén meg tele lehet bringával az akasztó.

Kis házi "tornapálya". :D [link] :C

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#89783) 6030D válasza raczger (#89778) üzenetére


6030D
Ármester

Annyi idősen könnyű ennyit menni. :P ;)
Gondoltam, hogy nem idei fák, a lépcső bemarások sem tűntek újnak, de azért na. :D

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#89784) geotigris9 válasza 6030D (#89783) üzenetére


geotigris9
tag

Miért menyi idősen nem jó annyit menni? :P

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#89785) ivana válasza 6030D (#89763) üzenetére


ivana
Ármester

Annyira nem kell azért azt félteni, az a geo és gumi méret és minta cirka 40 év alatt alakult ki a 20-dik sz. eleji kritikán aluli minőségű utakra, amíg sík elmegy az mindenen :DDD

(#89786) szjoci válasza Dyingsoul (#89781) üzenetére


szjoci
őstag

Nézd meg a járatszámot, fel van tüntetve hogy van-e lehetőség kerékpárszállításra. Ha nincs, akkor az első vagon elején vagy az utolsó vagon végén szállíthatod. Vonatoztam már egy párszor bicóval, nem volt gond. Biciklis pótjegyet ne felejts el venni.

[ Szerkesztve ]

(#89787) ivana válasza Dyingsoul (#89781) üzenetére


ivana
Ármester

Annyira azért nem para, ha van rendes bringás kocsi (elvirán látszik) akkor az nagyon faja, felcsapod a bringát, kinyitod résnyire az ajtót, polifoam a földre, szisszen a sör (mávon lehet sörözni teljesen nyugodtan, mert nem tiltja semmi :) ) :))
De ha ilyen modern motor vonat van az is kellemes, ha véletlen nem 30 bringás száll fel egyszerre, ami Balaton felé gyakori.
Arra kell vigyázni, hogy olyannal ne akarj menni amin nincs bringának kialakított hely, mert onnan le is szállíthatnak, meg ha fel is engedik rakni körülményes.

(#89788) Tothgera30 válasza planbmokus (#89770) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Akkor nagyon le vagyok maradva.

#89775 raczger: Ahogy látom te hosszún mentél. tőlünk Strava szerint 66,3-on mentek. Sajnos pont éjszakásból voltam, illetve a bringám is szervizben volt, így nekem kimaradt. Búr Zsolt pedig nagyon más kategória, pár ilyen srác úgy elhúz lefelékben öklömnyi kavicsokon hogy öröm nézni, és a gépeiket nem féltik int mondjuk jómagam.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#89789) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Tudom, dobjam el hirtelen, de vajon ez a gumi még mit bír?
Azon kívül, hogy terepen valószínűleg "nem teljesít úgy", mint újkorában :DDD

Az is igaz, hogy azt hittem, ennyi km után már rég szövetig fog kopni, de most, hogy már ennyire sima, nagyon jól bírja a kis genya...

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#89790) ivana válasza -=RelakS=- (#89789) üzenetére


ivana
Ármester

Ez kérdés? :U Kukába való...

(#89791) -=RelakS=- válasza ivana (#89790) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Aszfalton még kiszolgál :DDD

Bár van rá egy huszasom (mármint húsz forint :) ), hogy a gumi is tehet arról, hogy nehéz tekerni a bringát, nem csak a súlyom és az erőtlenségem.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#89792) g0dl


g0dl
addikt

Van egy pár már lassan elég kopott 26-os schwable silento gumim. Budapesten ( Óbuda) hol érdemes hasonló minőségű ( nem a kopottságra gondolok ;)) külsőt venni. Ahol eddig néztem, ott alig volt választék. ( azért azon meglepődtem, hogy árulnak kerékpár abroncsot olcsó autóabroncs árban is) Esetleg van megbízható webshop (nyitvatartási időben alig tudok odaérni bárhova) ?

[ Szerkesztve ]

(#89793) geotigris9


geotigris9
tag

Na ennek aztán van vér a pucájába ... :DDD videó :C

La azzal a bizonyos kalappal előtte. :)
(Azért érdekes sok biciklissel nem futott össze. ) :D

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#89794) zoo8800 válasza -=RelakS=- (#89789) üzenetére


zoo8800
veterán

Végig ki van fizetve! :DD
Kb ilyen kopásnál szoktam eldobni a gumikat.

rip and tear, until it is done

(#89795) -=RelakS=- válasza zoo8800 (#89794) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Igazából csak kíváncsi vagyok, mennyi erőfeszítésbe kerül szövetig koptatni. Egyszer sikerült olyat, de az BMX bringán volt sok farolással (csalás :D )

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#89796) geotigris9 válasza -=RelakS=- (#89795) üzenetére


geotigris9
tag

Jaj! - én is úgy nyomtam anno BMX-l. :D

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#89797) LustaDick123 válasza -=RelakS=- (#89795) üzenetére


LustaDick123
tag

Túlparázod. Cimborámnak Rózsahegy/Ruzoberok környékėn szóltam át pirosnál, hogy nézzünk rá a håtsó gumijára.
Kificcent a vászon, ami egy Yamaha FJR-en (1300ccm, 145LE, 300kg, autopályán elfogó rendőrmotorként is használjåk a tipust) 250 kilométerre otthonról nem túl jó jel.
Hazaértünk egyben. :))

(#89798) CaNNa3IS válasza geotigris9 (#89793) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Ez nagyon jó. Ilyenkor érzed, hogy élsz vagy ilyesmi ... :R

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#89799) -=RelakS=- válasza LustaDick123 (#89797) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Akkor ezzel még radírozok egy ideig :C :W :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#89800) geotigris9 válasza CaNNa3IS (#89798) üzenetére


geotigris9
tag

Azért hozzá kell tegyem nem egy déli nép sarja. :N (De nem azért mondom, hogy bármit levonna a teljesítményeiből a srácnak.)

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.