Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89051) zoo8800 válasza bogabi (#89038) üzenetére


zoo8800
veterán

Csak a futárral rendelt bringákat küldték ki. Az előre fizetett, de személyes átvétellel kért bringák rendeléseit törölték.(pl az enyémet)
Nem hinném, hogy úriember-módra viselkedett a Hervis, egyszerűen csak nem tudtak elég gyorsan utána nyúlni minden rendelésnek. :DDD

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#89052) Gravity1234


Gravity1234
tag

Erre valaki valamit? (#88982) Gravity1234
Koszi.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#89053) Hasaggymeg válasza jjeahh (#89050) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Éppen 2 napja láttam ilyent.Nem tűnik rossznak,ugyanakkor minden az anyagminőségen múlik,mert ha azok a csapok gyengék,egy erővágóval bevágva a 2 lap közé,könnyen elnyírható a szegecselés feje.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#89054) CaNNa3IS válasza K_Gabor (#89031) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

:DDD
Nekem is jött egy 46-os
Nem kaptatok emailt, hogy téves kiszállítás és küldjétek vissza ?

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#89055) andrisbandi válasza zoo8800 (#89051) üzenetére


andrisbandi
őstag

"Hervis .. csak a futárral rendelt bringákat küldték ki."
- Köszi az infót, ezt megjegyzem. Következőre majd így kérem :-) .. most nekem is törölték a személyesen átvevőset.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#89056) szjoci válasza andrisbandi (#89055) üzenetére


szjoci
őstag

+1
Csak poénból rendeltem (úgyse lesz belőle semmi) hervises átvétellel, de ezek nem sz@roznak :Y
Gratula azoknak a géphez, akik megkapták!

(#89057) zoo8800 válasza andrisbandi (#89055) üzenetére


zoo8800
veterán

Én is tanultam a esetből :D

rip and tear, until it is done

(#89058) TomMusic


TomMusic
őstag

Hali!
A 29er MTB, [hátsó külsőm] már annyira elkopott, hogy nagyon (2ezer km van benne). Nagy részét (sajnos) aszfalton mentem, de bőven kapott terepet meg mindent, amit el lehet képzelni. Mondjuk a kanyarban sokszor kellett izgulni, hogy ne vágódjak el, de ezt leszámítva abszolút meg voltam vele elégedve. Ja, ami a legdurvább, hogy a 2ezer km alatt egyszer volt csak defekt, de az a belső hibája volt több mint valószínű, mert a külsőn nem találtam semmi nyomot.
Szóval ezt cserélném le, csak nem tudom mire. Nedves környezetben egyáltalán nem használom, csak száraz aszfalton/terepen! Nem tudom hogy létezik-e olyan gumi ami nekem megfelelne 5ezer Ft környékén: jó defekttűrő képesség, viszonylag halk, megbízható, aszfalton és terepen is.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#89059) bogabi válasza zoo8800 (#89051) üzenetére


bogabi
senior tag

Miért nem volt "úriember"? Mert kiküldte a bringákat cca. 400.000 bukóval? Máshol elhajtanak, mint a legyet, és még nem is reklamálhatsz, mert benne van az ÁSZF-ben. Itt meg benyelték. Részemről ez korrekt. Biztos engem is bántana, ha pl. én rendeltem volna személyes átvétellel, és nem kaptam volna meg, de még így is korrekt.

@CaNNa3IS: azt mondjuk nem tudom, hogy ilyet meg lehet-e tenni? Banknál van rá pl. hogy a téves utalást vissza kell a banknak utalni (ha nem teszed meg, büntetőeljárást is kapsz a nyakadba), ez logikailag ugyanaz, csak itt ugye termék van mögötte, nem "csak" pénz, de érdekes a felvetés :)

[ Szerkesztve ]

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#89060) pc360 válasza TomMusic (#89058) üzenetére


pc360
addikt

Esetleg Hurricane 2.0 szélességgel? Van 29-es - úgy nézem, hogy már csak az. Aszfalton iszonyat gyors és halk (4 bar). Száraz hegyi úton nekem még remekelt (3 bar). Viszont drágább darab (7-8 ezer)... 10 évig használtam kb. (nem egy szettet természetesen), őskedvenc. A menettartása a legjobb. Sokkal jobb ilyet kormányozni, mint a szokásos, futóélmentes mintákat - aszfalton legalábbis.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#89061) zoo8800 válasza bogabi (#89059) üzenetére


zoo8800
veterán

Miért nem volt "úriember"?
A válasz ott van a hsz-ban :)

rip and tear, until it is done

(#89062) bogabi válasza zoo8800 (#89061) üzenetére


bogabi
senior tag

kinek hogy (félig tele pohár, félig üres pohár ...)

[ Szerkesztve ]

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#89063) Pszihonaranc


Pszihonaranc
senior tag

Szerintetek egy hidraulikus tárcsafékes kerékpár megér 10 ezer forint felárat egy mechanikushoz képest? Tegyük fel, hogy a többi paraméter azonos.

[ Szerkesztve ]

(#89064) CaNNa3IS válasza Pszihonaranc (#89063) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

hell yeah

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#89065) bunddog válasza TomMusic (#89058) üzenetére


bunddog
tag

schwalbe g-one speed? az asszem bitang jól gördül

(#89066) ivana válasza Pszihonaranc (#89063) üzenetére


ivana
Ármester

Persze, a mechanikus tárcsafék konkrétan 90%-ban szemét, egyenes kormányos gépen 100%-ban, kivéve ha valami nagyon régi.

(#89067) fpeter07


fpeter07
veterán

Ezért kell szeretni a matematikát és a fizikát 0,6 km 160 m 26% 20+°C. Mennyi az esélye, hogy ezen valaki felteker? :)

(#89068) geotigris9


geotigris9
tag

Fényképet a KTM cangákról akinek korán jött a karácsony. :DDD

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#89069) Runner_fxr válasza CaNNa3IS (#89054) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Én sem gondoltam volna, hogy bárki megkapja. Szerencsétek volt. :) Pontosan melyik típust küldték?

(#89070) bunddog válasza geotigris9 (#89068) üzenetére


bunddog
tag

Várom én is a képeket, mert el tudom képzelni hogy viccesek voltak a hervisnél és ott lesz benne egy 40 ezres x-fact a ktm dobozban ;] ;]

(#89071) jjeahh válasza jjeahh (#89040) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Na én valamit brutál elszámoltam az elején, nem 118 szem van a láncomon, hanem 108, ami még furcsább :Y . Ilyent kapni nem lehet és amikor a legnagyobb fogaskerékre váltok surlódik nagyon, összeül a váltó... szal valamit az előző gazdája vagy a szerviz nagyon elcseszett itt :F . Most akkor vajon hány szemest vegyek? Laikus vagyok hozzá, első lánccserém lenne, szal megszívtam :D . Szerintetek vegyek 116-ost, majd ha túl laza pattintsak le róla 2 szemet? Ha elcseszem mert túl rövid lesz, a szemeket vissza lehet rakni? Gondolom nem :B

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#89072) K_Gabor válasza bunddog (#89070) üzenetére


K_Gabor
tag

Én is attól tartottam, hogy valami olyasmi lesz benne :D
De végül tényleg ő volt a dobozban:

Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/k_gabor_3#aprohirdetesei

(#89073) geotigris9 válasza jjeahh (#89071) üzenetére


geotigris9
tag

Akkor van gáz ha túl rövid a lánc és nem éri körbe. Annyi szemet bontasz ki amennyit akarsz. Ha esetleg nem jól méred le és nem jó helyen bontod meg össze lehet szegecselni újra, de az már nem olyan egyszerű főleg ha csap is ki van teljesen tolva szemből.

(#89072) K_Gabor Nejlonokkal fogod használni..? ;]

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#89074) TomMusic válasza K_Gabor (#89072) üzenetére


TomMusic
őstag

Hát egy szóval összefoglalva: szép! :D
Igazából azért írtam, hogy: le tudnád írni a külső pontos típusát? :DDD
Köszi!

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#89075) bunddog válasza K_Gabor (#89072) üzenetére


bunddog
tag

Gratula :C kár hogy nem csaptam le egyre eladás vagy 2. bringa céljából bár a hajtást azért elfogadnám róla :K

(#89076) jjeahh válasza geotigris9 (#89073) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ok, kösz, akkor rendelek 116-ost oszt nem aggódok :) . Max ha hosszú és lötyög kiszedek 2 szemet.

K_Gabor: Gratu! Én lemaradtam arról, hogy ez végül milyen bicó, annyit látok, hogy valami trekking? :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#89077) eddie1978 válasza jjeahh (#89076) üzenetére


eddie1978
aktív tag

(#89078) zoo8800 válasza K_Gabor (#89072) üzenetére


zoo8800
veterán

Grat! :)

rip and tear, until it is done

(#89079) jjeahh válasza eddie1978 (#89077) üzenetére


jjeahh
nagyúr

:R Közben én is olvasgattam a témában, nagyrészt mindenhol ugyanígy van leírva.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#89080) Because válasza K_Gabor (#89072) üzenetére


Because
őstag

na ennyibe kellene kerülnie alapjáraton a kerékpároknak és máris lenne forgalom! :)

(#89081) bunddog válasza Because (#89080) üzenetére


bunddog
tag

dugó lenne a bringautakon :D

(#89082) parkr válasza bunddog (#89081) üzenetére


parkr
őstag

ha 20kmph+ sebességre vágysz már így sem lehet rajtuk menni..
jól jönne már az a kresz módosítás. (legalább feleslegesen dudálna a sok tuskó.)

[ Szerkesztve ]

(#89083) bunddog válasza parkr (#89082) üzenetére


bunddog
tag

hát ja durva néha milyen forgalom van, vagy 3x annyi bringás van mint tavaly

(#89084) Tothgera30 válasza 6030D (#89034) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Komplett M7000 SLX szettből még 10-es kazettával rendelkezőt nem láttam, soha! Ahogy lesem 11-40-es és 11-42-es van, mindkettő 11-es. De persze én laikus vagyok, attól még létezhet a dolog.

#89039 Hasaggymeg: Mosméénem? Leszakíccsalak?

#89072 K_Gabor: Ez nagyon szép. Nagyon korrekt döntés volt a cégtől, nem mertem volna fogadni rá hogy kiküldenek pár darabot. Ha előre tudom, akkor rendelek vagy 20-at.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#89085) Fred23


Fred23
nagyúr

Wow, "Az útszakasz mentén kerékpáros infrastruktúra is épül." Számomra ez új, és ami azt illeti, a Galvani hídnak tudnék örülni nagyon! Vajon hol tart most az építkezés?

(#89086) 6030D válasza Tothgera30 (#89084) üzenetére


6030D
Ármester

Amit linkeltem az is az, meg itt a gyári, ahol mondjuk pont a kazettát nem adják meg, de gondolom nem 11-et adnak a 10-es hátsó váltóhoz. Aztán az is lehet, hogy sima HG81-et adnak hozzá, bár marketinges szemmel nézve egy új színnel (fekete tányérok) simán adhatnák ugyanazt M7000-nek, vinnék, mint a cukrot.
Elnézést a tudatlanságomért, de ki ez a csávó, akiről ennyi videó van? Az megvan, hogy alleycat, meg sok szöveg, de volt ő valaki? Vagy csak a szövege miatt felkapott?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#89087) Tothgera30 válasza 6030D (#89086) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Végül is, minden készleten lévő dolgot el kell sózni. Ettől függetlenül még eladó sorban, vagy bringán M7000-es SLX-et 10-es sorral nem gondolom gyakorinak. De a sima M670/675-ös szériával elvileg megegyező, akkor értelmetlen dolog a három nullásokra váltani.
A fasziról: Fácán becenéven fut(ott), pár éve volt "felkapva", bringás futár, persze főleg az arca miatt lett ennyire híres bizonyos berkekben. De azért csajok közül se gyenge eresztések vannak.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#89088) 6030D válasza Tothgera30 (#89087) üzenetére


6030D
Ármester

Vazzeg, rosszat fogok álmodni. :O

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#89089) geotigris9 válasza Tothgera30 (#89087) üzenetére


geotigris9
tag

:DDD :DD :DDD

(#89085) Fred23 F@sza, hogy akartnak oda hidat mintha nem lenne elég néhány kilométeren keresztül itt a Dunakanyar környékén a Dunánál vagy 80 km-n keresztül egy büdös híd nincs. :(

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#89090) Fred23 válasza geotigris9 (#89089) üzenetére


Fred23
nagyúr

Felénk meg Ercsi, Adony, vagy Százhalombatta is megérdemelne egyet, az tuti! :K

[ Szerkesztve ]

(#89091) Hasaggymeg válasza Tothgera30 (#89084) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Kemény kombó az a Colnago sapi,cigi a kézben,alkoholgőz a szemekben és a tanyabájk háttérnek,miközben úgy osztja az eszet ezerrel mintha legalább nyert volna egy szakaszt valamelyik 3hetesen.A lány viszont rokonszenves...még így részegen és törött foggal is. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#89092) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

A nejem Cube Cross Race-je hátsó Fulcrum Race 77 kerekén besz@rt a kazettatest,mely úgy recseg-ropog mint az állat. :O Bár garis,megszervizeltem volna magam,de ipari csapágyas és sem csapágy ki/benyomóm nincs,sem 12-es imbusz kulcsom mellyel csak az előbbi kinyomása után férnék hozzá a kazettatest csavarjához. :( Muszáj visszavigyem az Eco bike-ba b@sszák meg! :((
Tudja-e valaki,hogy egy ilyen csapágyat csak 1x lehet-e bepréselni,mert kinyomásnál tönkremegy? :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#89093) geotigris9


geotigris9
tag

Vlog 55 - Group Ride Laughs

29er

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#89094) Pszihonaranc


Pszihonaranc
senior tag

CaNNa3IS & ivana :R

[ Szerkesztve ]

(#89095) bunddog válasza Hasaggymeg (#89092) üzenetére


bunddog
tag

Nem egyértelmű teljesen,

1. le tudtad venni a kazetta testet és abban kéne csapágyat cserélni
2. nem tudtad még levenni
3. vagy nem a kazetta testben recseg a csapágy? :) és csak a testet szeretnéd első körben levenni? ("sem 12-es imbusz kulcsom mellyel csak az előbbi kinyomása után férnék hozzá a kazettatest csavarjához. "

(#89096) Hasaggymeg válasza bunddog (#89095) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem tudtam levenni a kazetta testet sem,mert ahhoz ki kellene tolnom/húznom egy csapágyat,mely közepén nem fér át a testet tartó csavart fellazítandó 12 es imbusz.Ha ki is tolom/ütöm esetleg,utána újabb szerszám kellene visszapréselni a csapágyházba (kerékagy) ha egyáltalán jó-e még egy a közepétől kitolt csapágy visszahasználni és nem kell pl. már újat bepréselni.
A Fulcrum oldalán ott az egyik pédéefben,a Technical manual freehub body[link]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#89097) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

....és ha már itt tartunk,írok egyet Strezinek is,egy képpel.Na ott bizony bemegy a magasnyomású,a tengelyre merőlegesen érkező vize,egyenesen a reteszelő kalapácsokhoz...legalábbis a Fulcrum agyaknál.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#89098) Caldera1


Caldera1
tag

Sziasztok!

Van egy Cateye MC-100W vezeték nélküli komputerem, ami egyik napról a másikra nem vagy csak részben mutatja a sebességet, azaz 0 km/h-t mutat, aztán néha gondol egyet és mutat valami false értéket, pl. megyek mondjuk kb. 30-al, de 12.8-at mutat, de azt stabilan, mindegy hogy közben gyorsítok vagy lassítok... :N
Cseréltem elemet a jeladóban, de semmi. Viszont minden más értéket "számol" és mutat, megtett távolság, átlagsebesség, más kérdés, hogy rosszul, mivel legtöbbször azt érzékeli, hogy állok.
Ez most kuka lett szerintetek? :U

(#89099) bunddog válasza Hasaggymeg (#89096) üzenetére


bunddog
tag

Melyik pdf az? Megnéztem egy 2016-os freehub body service manual-t és ugyanúgy kell leszedni a kazettatestet mint a novatec-ről, a road és cx agyakról, a pdf szerint.

(villással ráfogsz az anyára és 5-ös imbusz a tengelybe és megnyitod, lejön a kupak és csak lehúzod a kazettatestet)

(#89100) pc360 válasza Caldera1 (#89098) üzenetére


pc360
addikt

Cserélj a comp. részében is elemet (biztos jót raktál a másikba?), de még inkább igazítsd meg a mágnest; legyen jó közel a jeladó érzékelőjéhez! A legtöbbször csak elmászik, de egy mozdulat a korrekció.

Ha mégse jönne össze, akkor vevő vagyok egy érzékelő egységre, avagy eladó egy - remélhetőleg - jó computer rész (már ha kompatibilisek, és nem egyedi frekvencián kommunikálnak).

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.