Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89351) jjeahh válasza Runner_fxr (#89346) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Na ez a nőci bicó tetszik :D :)) . Nagyon kipróbálnék valami Manitou villát, bírom, hogy ugyan visszafogottan nyomulnak, de odafigyelnek a dizájnra is.

Más: amúgy brutál elkezdtek terjedni felénk az elektromos rásegítésű drótszamarak, csak az elmúlt két hétben 3 montival és 1 trekkingel találkoztam, az összes Haibike volt. És méghogy alacsonyak nálunk a bérek... :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#89352) Hasaggymeg válasza Runner_fxr (#89346) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Milyen manitu van abban?

(#89351) jjeahh...nekem is nagyon tetszik az a felirat,az enyémen nem olyan volt. :O Minap (nejem őszinte felháborodására ;] ) le is szedtem. :DDD

Nagyon szépen mozog,de ezt már nevetségesen soxor mondtam. :B

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#89353) 6030D válasza Hasaggymeg (#89352) üzenetére


6030D
Ármester

Fordítsd meg a lábát, rendelj rá matricát, és máris van egy jó villád. :P ;]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#89354) Hasaggymeg válasza 6030D (#89353) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Már megrendeltem de a villát nem tudom megfordítani mert eléri a cipőm a kereket.Visszateszem a vékony gumikat. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#89355) jjeahh válasza Hasaggymeg (#89354) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Pont akartam írni, hogy ebayen mintha fillérekért láttam matricákat. Amúgy ez a Zoom nem valami belépő fapados villa márka? :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#89356) GeneraL_XTX válasza Hasaggymeg (#89350) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

okés megnézem köszi

lehet az a baj, hogy a szervízes megpróbálta leszedni hogy bezsírozza, de nem sikerült neki, mivel felrakáskor haver sztem elbaxta a menetet és rá van szorulva a középcsapágyra :D a szervízes csávó is mondta hogy ha ez csere lesz akkor le kell majd ütni róla :DDD

(#89357) geotigris9 válasza CaNNa3IS (#89336) üzenetére


geotigris9
tag

Én finom műszerolajjal körbefolyatom megnyomkodom és törlöm le a kihozott dzsuvát a becsúszóktól.
Évek óta jól működik nálam.
De azt mondom a rendszerességen van a lényeg.

Azt nem tudom hozna-e többet valami ilyesmire specializált lötty ami esetleg még teflonos is miegymás.

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#89358) Hasaggymeg válasza jjeahh (#89355) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Felső kategóriás cuccról beszélünk,látszik,hogy kezdő vagy. ;]

(#89357) geotigris9...nem hiszem van itt jelentősége a teflonnak,csak mivel én a láncot,váltókat,bovdeneket is ezzel kezelem,hát ez van kéznél.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#89359) Runner_fxr válasza Hasaggymeg (#89349) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Még egyáltalán nem biztos, hogy megveszem, de megeshet. :)

A Bergamont-ban Manitou M30 van.

jjeahh: Anno a Manitou volt a legjobb, manapság sem rossz, de a Rock Shox és Fox elhúzott egy kicsit.

Én úgy gondolom, hogy általában mindenkinek arra van pénze amire szeretné, hogy legyen.
Mindenkinek van egy fontossági sorrendje, és a szerint vásárol. Ha az autók értékéből indulnék ki, akkor azt is mondhatnám, hogy Magyarországon zömében jómódú emberek élnek. :D Pedig nyilvánvalóan nem így van.

Egyébként egy komoly monti nem olcsó, függetlenül attól, hogy normál hajtású, vagy pedelec.

(#89360) Hasaggymeg válasza GeneraL_XTX (#89356) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A hajtókarrögzítő csavar menetére gondolsz? Mert ha még azt el is kúrta,attól nem kellene megszoruljon a hajtókar a nútokon.Lehet nem kapott zsírt a tengely vége,mert amúgy a többi zárt,azt zsírozni nem lehet/kell.Még azt a finom menetet szokták mely a csapágyházban van,mert arra bizony kell vigyázni cefetül!

(#89359) Runner_fxr...most éppen a fitnessz bringád új villájára gondoltam. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#89361) jjeahh válasza Hasaggymeg (#89358) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Gyönyörű :D

Runner_fxr: Azt nem tudom, hogy nekem lesz-e valaha komoly fullym vagy pedelec-em, de az biztos, hogy szép lassan a jelenlegi merev montit fel fogom tuningolni amennyire a pénztárcám meg józan eszem engedi. Vonzóak amúgy ezek a komolyabb Haibike fullyk élőben, azt meg kell hagyni :B

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#89362) den89


den89
tag

Sziasztok!

150 ezer Ft-ig vennék 27,5-es MTB kerékpárt. Preferálnám, ha Kellys, Cube, esetleg Kross márkákból kerülne ki a célpont. Nem az a minden héten túrázós típus vagyok, tehát többek között ezért sem szeretnék rá többet szánni. Városban járkálnék vele, és mondjuk havonta 1-1 kisebb túra, földes úton is.

Amik tetszenek, és szeretnék véleményt kérni róluk, esetleg közülük melyiket ajánljátok:

- Kellys Viper 30 2017 (orange-black)
- Kellys Viper 50 Grey 2017
- Cube Aim 27,5 2016
- KELLYS Spider 30 2017 --> Bár ez már nem az az árkategória.

Köszönöm előre is, ha segítséget nyújtotok.

[ Szerkesztve ]

(#89363) Runner_fxr válasza Hasaggymeg (#89360) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ja hogy arra. :) Az nem az enyém, egy vevőnek a kérésére csináltam, én már lecseréltem a fitness-t egy Cross-ra.

jjeahh: Más élmény egy jó fully, az biztos, én már nem tudnám elképzelni, hogy egy merevvel szenvedjek. :D Elég volt 10 éven keresztül.

[ Szerkesztve ]

(#89364) Hasaggymeg válasza den89 (#89362) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Keresd meg nekünk légyszi és linkeld mert úgy hamarabb segítséget kapsz. ;)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#89365) jjeahh válasza Runner_fxr (#89363) üzenetére


jjeahh
nagyúr

26-os fully vs 29-es merev között is ekkora a különbség a fully javára? Amúgy nekem csak az a bajom a fullykkal az árukat leszámítva, hogy egyelőre nem értek annyira a kerékpár szereléshez, hogy egy fullyt karban tudjak tartani. A helyi szervizekben meg nem bízok. Egyelőre még a merev montimon is vannak dolgok amik hajmeresztőnek tűnnek így laikusként, pl. a hidraulikus fék, tengelyek stb javítása.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#89366) flash- válasza Hasaggymeg (#89234) üzenetére


flash-
veterán

nekem semmi tapasztalatom mert se 27.5-est se 29ert nem próbáltam még, de elgondolkodtató hogy magyarország legjobb MTB versenyzője, olimpikonunk, Parti András 170cm magasságával is egy "s" méretű 29ert hajt.

idéznék a cikkből. "Alacsony termete ellenére nem okoz neki gondot a nagy kerékméret. Mint elmondta, nem szenved csorbát a kezelhetőség olyan mértékben, mint amennyit segít az akadályokon átgördülésben."
[link]

tudom hogy ez az élvonal és ezt nem lehet összehasonlítani a hobbikerékpározással de azért valahol elgondolkodtató

aszfalton különben melyik a haladósabb? 29er?

és vajon aszfalton a 29er az átlagosnál keskenyebb terep köpennyel vs cross trekking közül melyik? vagy kb ugyanannyira?

és vajon ha cross trekkingre 29er ballonos köpeny kerül akkor terepen mennyivel használhatóbb?
értelmes próbálkozás lenne?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#89367) -=RelakS=- válasza Runner_fxr (#89363) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Fullyval egy baj van: ha beveted a testsúlyodat is egy emelkedőn, haladás helyett lesz egy hintád :D

Viszont én is maradok fully-knál, ha valamiért cserélni kéne a masinát :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#89368) den89 válasza Hasaggymeg (#89364) üzenetére


den89
tag

Kellys Viper 30: [link]

Kellys Viper 50: [link]

Cube Aim 27,5: [link]

Kellys Spider 30: [link]

Bár mondom továbbra is, az utolsó már drágább árkategória. De ha azt mondjátok megér ennyivel többet, akkor fontolóra veszem.

Vagy ha mást ajánlotok ebben az árkategóriában (130-150 eFt), akkor azt is átgondolom.

Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#89369) 6030D


6030D
Ármester

Lett topikja. :DDD Aki még nem unja, kiélheti magát. :U Bár szerintem egy beázott csapágy miatt történt a karambol. ;]

(#89366) flash-: néha meg bevallják a versenyzők is, hogy azzal mennek, amit alá adnak. Pl. legutóbb Danny Hart.
Ha a linkelt cikkedből indulnék ki, akkor Partinak nem vált be a bringa, mert már mást hajt, más csapatnál. ;) Ezért van az, hogy azzal megy, amit kap.

Aszfalton a gumi többet fog számítani, mint a kerékméret. Cross és 29" felni ugyanaz, tehetsz rá ugyanakkora gumit is. Trekkingbe a villa miatt nem biztos, hogy befér a nagyobb külső.

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#89370) Runner_fxr válasza jjeahh (#89365) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Az, hogy fully, eléggé tág fogalom. A specialized epic is fully, aztán a régebbi verziók mozogtak 90mm-t hátul, ami inkább egy kényelmes merevre hajazott, mint valódi össztelósra. Meg aztán ott vannak 160-170mm-es Enduro-k, amik már olyat mozdulnak mint egy hintahajó. :) És ugye ezek között is van egy-két kategória.
Tehát nem mindegy, hogy pontosan melyik kategóriáról beszélünk, amikor fully-t emlegetünk.

De hogy a kérdésedre is válaszoljak, igen, 120mm-től fölfelé, már egy 26"-os fully is jóval komfortosabb lesz mint egy merev seggű 29".

Ami egy fully-nál plusz szervizt jelent, az a forgáspont, illetve a tag. A forgáspontokhoz elég ritkán kell nyúlni, a tag-ot kénytelen vagy szervizbe vinni, mert a nagy szervizt csak olyan helyen lehet elvégezni, ahol van nitrogén töltő állomás.

Egyébként a dr.bike-nak van olyan szolgáltatása, hogy viszik-hozzák a bringád háztól-házig.

-=RelakS=-: Ez megint hasonló téves gondolat, mint amiről fentebb írtam. Attól függ milyen fully-ról beszélgetünk? Ezt semmiképp sem lehet kijelenteni, hogy egy fully rosszabbul mászik mint egy merev, van amikor még jobban is mászik mint egy adott merev gép. Rengeteg egyéb tényező is szerepet játszik, pl lock, súly, felfüggesztési rendszer, rugóút. Manapság, egy modern AM gép, 140mm úttal is igen jól mászik, pedig lefelé egy tank. :)

(#89371) Runner_fxr válasza flash- (#89366) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nekem az a véleményem, hogy merevből 29"-et kell venni, akármekkora is vagy. Fully-ból meg 27,5"-öst.

Általában a Cross bicaj haladósabb aszfalton mint a 29"-es monti, de ez is csak akkor igaz, hasonlóak felszereltségben, mert egy jóval könnyebb 29"-es már lehet akár jobb is, aszfalt külsőkkel. Cross-ba egyébként nem fogsz tudni monti külsőt tenni, ez csak fordítva működik, hogy a montiba cross külsőt.

(#89372) -=RelakS=- válasza Runner_fxr (#89370) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Hétvégén kiálltam a nyeregből, és pár fordulat után inkább visszaültem, úgy hintázott alattam az egész fel-le.
Azt nem mondom, hogy rosszabbul mászik, viszont izomból kell feltekerni. Én legalábbis így érzem.
Patent pedál ilyenkor jól jön :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#89373) marel09


marel09
csendes tag

Üdv!

Eddig csak olvastam a fórumot. Nem nagyon értek a kerékpárokhoz, kb 15 évvel ezelőtt volt mountain bikeom, amit évekig nyúztam, majd mikor a fővárosba költöztem, eladtam. Idén valahogy egyszer csak bekattant az agyam, és márciusban vettem egy Kellys cross biciklit, aztán egy hete (40. szülinapomon) ismét kattant valami, és vettem egy országútit is, egy teljesen alap felszereltségű, de csodaszép Bianchit :). Most naponta váltva használom mindkettőt, nagyon más élmény a két bringa. Igyekszem az alapvető szervizelési, karbantartási tudnivalókat a netről összeszedni, és persze minél többet tekerni is. Azért van egy-két dolog, ami homályos, az egyik pl. mi az a trimmelés? A másik pedig az, hogy az országútimon 25-ös gumi van, honnan tudom, hogy a 28-as jó lenne -e rá? (Mert szeretnék celeste peremű külsőt venni a mostani fekete helyett :), és 28-as van, persze 25-ös is, csak az másfélszer annyi, továbbá a budapesti utakhoz lehet, hogy nem hátrány a nagyobb.
Elnézést az amatőr kérdésekért, sajnos ismerettségi körömben nincsenek kerékpárosok. Köszönöm előre is,ha érkezik válasz.

(#89374) Runner_fxr válasza -=RelakS=- (#89372) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Na de milyen fully-ról van itt pontosan szó? Dobj egy képet.
Megfordult a seggem alatt már pár, és bátran állíthatom, hogy sok olyan fully van ami durván jól mászik, még a kicsit hosszabb rugóutasok közt is.

Patent pedált én valahogy nem tudom montin megszokni, én maradtam a platformnál. :)

[ Szerkesztve ]

(#89375) deny330 válasza den89 (#89368) üzenetére


deny330
aktív tag

A Viper 50-et nagyságrendileg tudom ajánlani, amennyiben nem vagy csapatósabb típus, és csak városban mennél vele (bár nekem a promax fékeim elég gyérek, a 17-es modellen hál isten nem az van már). Erre a Viper 30 is elég, vagy bármelyik a linkeltek közül. Bár én a Kelly's-ek geoját (nem is rossznak hanem inkább..) érdekesnek tartom. Ha belefér az a 10k, én mindenképp átgondolnám ezt. A sima aimmal ellentétben ez tárcsafékes. Környezeti hatásoknak jobban ellenáll, mint egy V-fék, a Cube pedig talán ismertebb és kedveltebb gyártó, mint a Kelly's. Én az Aim Pro-t ajánlom 29-esbe. De hallgasd meg a többiek véleményét is, meg persze döntsd el, hogy bele-e fér még a keretbe. :)

[ Szerkesztve ]

(#89376) -=RelakS=- válasza Runner_fxr (#89374) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ilyen fully

Ha már a témánál vagyunk: menet közben valami nyiszog, mintha nedves műanyag csikorogna fémen.
Ha tekerek, csinálja. Ha felállok, és meghintáztatom a bringát, csinálja. Ha megállok, és megnyomkodom az ülést, hogy hintázzon a gép, csinálja. De nem mindig. Pár kilométer, és elhallgat, csak azért, hogy pár kilométer után megint úgy nyiszogjon, hogy árokba akarjam hajítani a gépet :D
Vajon a hátsó rész felfüggesztése adhat ilyesmi hangot? Tegnap este pl hiába nyomkodtam a gépet, meg ugráltam rajta, csönd volt.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#89377) ivana válasza marel09 (#89373) üzenetére


ivana
Ármester

Trim: az első váltó finom állítása, hogy ne érjen bele a lánc a terelőbe, pl. kistányér kiscog esetén hasznos. A nagytányér nagycog kombót hanyagold az kevésbé jó ötlet mint a kistányér kis cog, de utóbbit is csak módjával pl. felfelé ha gyengül az emelkedő. Shimanon asszem egy kat van a kistányéron, a campa első meg olyan mint a frikciós azt össze vissza lehet trimmelni.

Ha alapból 25-ös akkor sanszos belefér a 28-as is, szinte minden outiba belefér kivéve nagyon régi acél highend villákat (hátul mindenbe bele megy). Meg kell nézni mennyi hely van most a villában, ha van akkor belefér. A felni 100%, hogy jó lesz.

Amúgy egyáltalán nem amatőr kérdések ezek...

[ Szerkesztve ]

(#89378) jjeahh válasza 6030D (#89369) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Dehát sztem ez is S méretű 29er :D

Runner_fxr: "nagy szervizt csak olyan helyen lehet elvégezni, ahol van nitrogén töltő állomás"
Na ettől még ijesztőbb a dolog, lehetséges, hogy a városban olyan nincs is :D . Dr.bike meg gondolom nem Erdélyi cég :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#89379) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Ma amúgy erre tekertem egyet, szokás szerint rettegtem is rendesen. Aztán szerencsére nem találkoztam velük, már-már megnyugodtam, erre megtámadt két pásztor kutya :U. Tele van már a ***** a hülye szabadon felügyelet nélkül kószáló pásztorkutyáktól, nem ártana végre tenni valamit az ügyben. Felénk régen a hegyekben terelték a nyájakat, nagyon messze a lakott területektől, de pár éve valamiért behozták őket a városok falvak melletti kirándulóhelyekre, így azóta kirándulni, piknikezni, vagy akár tekerni szívás :W ... gyakorlatilag bármerre megyek minden tele van kutyákkal, néha egyszerre 8-9 támad meg.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#89380) marel09 válasza ivana (#89377) üzenetére


marel09
csendes tag

Köszönöm a választ. Nálam a nagytányér - 3 legkisebb lánckeréknél tapasztalható az, hogy ha erősen hajtom súrlódik a lánc az átdobón, viszont ezen a kattintgatás - trimmelés - sem segít, ezek szerint állítani kell a váltón...? Sajnos a váltók nekem egyelőre mágikus szerkezetek, nem szívesen piszkálom őket, de ezért nem akarom visszavinni a boltba, hogy állítsák be rendesen.

Szemre a 28-as gumi előre biztos befér, most megnéztem, hátul necces, kb 5-6 mm hely van. Nem tudom mennyire biztonságos, ha csak pár mm marad.

[ Szerkesztve ]

(#89381) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

A kis pofátlan

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#89382) andrisbandi válasza -=RelakS=- (#89376) üzenetére


andrisbandi
őstag

Merida MISSION COMP
- Mivel nekem ennek az egyik elődje van, ki merem jelenteni, h ezek már régóta nem számítanak modernek.
A geó és a hajtás is más a mostani bringákon.

Pl a Canyon Neuron össztelós mindenes (all-mountain, trail-fully). Kimondottan ajánlják meredek, hosszú mászásokhoz is (...rear triangle configuration make easy work of long and steep climbs...)

Egy full XT-s már drága, 3.000 EUR (NEURON AL 9.9) egy átlag embernek, de szerintem nem is azokat célozza. Ez már komoly sport eszköz.

De a NEURON AL 7.9, kb 2.100 EUR, Simano SLX, Fox 34, már brutál jó ajánlat.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#89383) Hasaggymeg válasza 6030D (#89369) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

...és szerinted moshatta magasnyomásúval,vagy az autó tetején ázott be me' Fulkrum? ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#89384) atok666 válasza jjeahh (#89379) üzenetére


atok666
őstag

Leloni, aztan a gazda lehet kapcsolna...

Atok

(#89385) ivana válasza marel09 (#89380) üzenetére


ivana
Ármester

A 3 legnagyobb lánckerék, nem? A rövidebb sebességek...

5-6 mm bőven jó be kell férnie a 28-asnak is.

(#89386) Napfénysüti

Írtam egy kis beszámolót az idei Bakony200-ról: [link]

Més que un club!

(#89387) parkr


parkr
őstag

alu canyon akció
ja nem, sorry. normál árak :(

[ Szerkesztve ]

(#89388) 6030D válasza atok666 (#89384) üzenetére


6030D
Ármester

Azért nem kell megölni egy kutyát, mert a gazdája f*sz. Szerez másikat, bármennyit lelőhetsz. Fel kell jelenteni, videó alapján, ha az arrafelé járja. Itt bejött, azt hallottam.

-=RelakS=-: amikor a végén futott, akkor kellett volna belerúgni a fékbe, kiköpte volna az első fogait, és nem csinál többször ilyet.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#89389) ivana válasza 6030D (#89388) üzenetére


ivana
Ármester

Azok tipikusan olyan kutyák amiket nem ártana rohadt messze eltakarítani bármilyen emberi településtől. Mondjuk halottam már olyat is, hogy megtámadott valakit arra a pásztor kutya, megjelent a juhász és bottal agyonverte a kutyát ott helyben.
Nem a gazdája idióta, hanem a kutya, ezek sokszor ilyen félvad kutyák, amik neki mennek a medvének ha kell, de képes neki menni embernek is.

[ Szerkesztve ]

(#89390) Hasaggymeg válasza andrisbandi (#89382) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Egy össztelós nem lesz soha olyan merev mint egy merev,ahogy egy kizárt telójú merev sem fog olyan hatékonyan menni mint egy igazán merev országúti.Még egy merev országúti is hajlong egy erős versenyző alatt,nem hogy egy ezer helyen nyeklő össztelós.Mindegyik más és más felhasználásra készült.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#89391) -=RelakS=- válasza andrisbandi (#89382) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Lehet, hogy elavult, de valamennyire csillapít.
Valamennyire, mert a 115 kilóm miatt eléggé keményre kellett fújni a rugóstagot.

A csökkenő áttételek miatt 29"-os bringákkal szemeztem, abból is az ilyen kialakítású kockákkal, bár korábban volt olcsóbb is :D
Ebike-on van is olcsóbb Merida, csak itt meg az a baj, hogy ami ennek a megoldásnak az előnye lenne, pont az hiányzik: kulacstartónak hely a nyeregcsövön.
Mondjuk az biztosnak tűnik, hogy amíg nem esik szét, a Mission Comp-ot megtartom és használom ^^

(#89388) 6030D
Naja, elkapni, és a saját bringáját a nyaka köré tekerni...

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#89392) Runner_fxr válasza -=RelakS=- (#89376) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Hát ezt azért ne hasonlítsuk egy mai modern géphez. :) A Specialized epic-et utánozta le anno a Merida ezzel a vázzal, nem sok sikerrel. Azért ma már ennél klasszisokkal jobb felfüggesztések, és tagok vannak.

A hang jöhet sokfelől. Pedál, hajtókar, monoblokk, forgáspontok, tag befogatása, nyeregcső, nyereg stb. Végig kell mindent nézni. És az aluváz szépen meg is vezeti hangot, szóval van, hogy elég nehéz kideríteni a hang keletkezésének a helyét.

(#89393) Sterilzona válasza peppe79 (#89347) üzenetére


Sterilzona
senior tag

hoppá
pedig 26os listából néztem ki
[link]

[ Szerkesztve ]

(#89394) Hasaggymeg válasza den89 (#89368) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nincs időm átnézni,de 150e körül bele kell férnie egy alap hidrós féknek.A deny330 kolléga Cube ajánlata sem rossz.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#89395) -=RelakS=- válasza Runner_fxr (#89392) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Naja, nem hallom, hogy honnan jön :W

Mondom, középcsapágy. De abbahagyom a tekerést, átmegyek a göröngyön, nyekeg.
Mondom, a nyeregcső. De felállok a pedálokra, rugózok egy kicsit, nyekeg.
Mondom, akkor a patent pedál és az ócsó cipő. De leszállok, megnyomkodom, nyekeg.

Már arra is gondoltam, hogy elrepedt a váz, de az gondolom cifrább hangot adna :D Szerintem majd elviszem a bringaboltba, szedjék szét, takarítsák ki, kenjék meg, amit lehet, aztán legyen csend :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#89396) szjoci válasza -=RelakS=- (#89376) üzenetére


szjoci
őstag

Csak egy tipp a sok lehetőség közül, és mert megjártam vele, más is okuljon: bowdenházak elöl nincsennek összefogva pl kötegelővel? Nagyon megszívattam magam vele, a teleszkópot is darabjaira szedettem egy szakival a nyefegés miatt... Aztán egy véletlen folytán vettem észre hogy amikor beül a teleszkóp akkor elcsúsznak egymáson a bowdenházak és az adta ki a hangot :DDD :B

[ Szerkesztve ]

(#89397) Hasaggymeg válasza -=RelakS=- (#89395) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én ilyenkor azt teszem,hogy a gyanús helyeken vagy húzok,vagy lazítok,vagy fújok olajat stb.majd figyelem változik-e a hang.Most nálam is van egy érdekes leszállva reprodukálhatatlan pattogás,mely csak extrém terhelésnél hallatszik.Mintha csakis a hajtás nagy terhelésénél jelentkezne,maximum nyomatéknál,mind2 hajtókar lenyomásakor.Nem tudtam azonosítani,így várom hangosodjon,vagy...hallgasson el.A nyeregcső meg reccsenhet úgy is ha nem ülsz,a váz minimális nyeklésétől.Engem eddig az tréfált meg legtöbbször. :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#89398) marel09 válasza ivana (#89385) üzenetére


marel09
csendes tag

Nem, a legkisebbek. Most volt időm alaposan megnézni, az átdobó külső pereme hozzáér a lánchoz. Ezt tudom állítani laikusként, vagy inkább hagyjam?

(#89399) CaNNa3IS válasza marel09 (#89398) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

váltokaron van finomállitó

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#89400) ivana válasza marel09 (#89398) üzenetére


ivana
Ármester

Húznod kell a bowdenen, finombeállító van vagy a fékváltónál, vagy a fejcső aljánál. Ha a húzás nem segít, pedig kellene neki, akkor lazítani kell a H csavaron.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.