Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89601) CaNNa3IS válasza ShiTmano (#89598) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

ipar csapágy = zárt porvédős csapágy.
lehet cserélni. SKF -ben veszel 1-2k ért új csapágyat, a régit kiütöd az újat vissza.
Jó pár hátsó és első agyban cseréltem de ha neked nincs hozzá szerszámod akkor beviszed és kicserélik bármelyik bringaboltban. De itt azért ügyes srácok vannak szerintem.
Akár a porvédőt is ki tudod pattintani bezsírozni és vissza a porvédőt ha nem akarsz cserélni.

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#89602) Hasaggymeg válasza ShiTmano (#89598) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A Fulcrumét is megzsírozták,de én azért cserélném.Minden a tömítés ki/beszerelésén múlik és az így elég lutri.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#89603) balintka válasza sityupityu (#89599) üzenetére


balintka
addikt

Nekem Track 30 van, az is kikapcsol sztem 5 perc múlva. Sőt, bekapcsolni is gombnyomásra kapcsol be, a kerékforgás nem indítja el. Lehet ezen meg ez a hiba :D

(#89604) sityupityu válasza balintka (#89603) üzenetére


sityupityu
veterán

Már visszahívtak tuti, hogy nem jó. A boltban kipróbáltak egyet és az is kb 5perc alatt kikapcsol.
Akkor a tied sem 100-as, mert be kéne kapcsolnia kerékforgásra. :DDD

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#89605) sityupityu válasza balintka (#89603) üzenetére


sityupityu
veterán

Csak még egy kérdést szeretnék feltenni az órával kapcsolatban ha már neked is hasonló van. A boltban amit kipróbáltak az ugyan kikapcsolt, viszont nekik sem a teljes kijelző. Azt mondták, hogy az időt kikapcsolás után is mutatja. Ez neked is így van? Köszi.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#89606) Atke válasza ShiTmano (#89579) üzenetére


Atke
senior tag

(#89583) belaazallat

Köszönöm szépen :R

[ Szerkesztve ]

(#89607) Pszihonaranc válasza deny330 (#89375) üzenetére


Pszihonaranc
senior tag

Neked viper 50ed van? Ha igen melyik évjárat?

(#89608) balintka válasza sityupityu (#89605) üzenetére


balintka
addikt

Igen, mutatja az időt alvó módban is :).

(#89609) Runner_fxr válasza Hasaggymeg (#89590) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Utánfutón voltak a bringák. :)

Még mindig fent van a Zesty az aprón.
Reverb nélkül 740-re tartja. Gondolkozom rajta, hogy teszek egy utolsó ajánlatot, ha reverb-el együtt odaadja, akkor összekaparom azt a 740-et.

(#89610) trialboj válasza Runner_fxr (#89609) üzenetére


trialboj
őstag

De utálom mikor megírom a kérdést és a végén jövök rá a válaszra :))

nem értettem hogy olyan drága az az üléscső, mikor nekem is az van, és max 50kt ér neked meg 880 ról 740re engedi... aztán láttam hogy 740 a bringa, viszont akkor nem értem miért 880 ért van listázva? Mikor először linkelted én azt hittem a 740ez valami típus jelzés :)))

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#89611) Fred23


Fred23
nagyúr

Budapest és Fehérvár között mi a legcélszerűbb útvonal kerékpárral? 7-esen van most valahol tiltás? Vagy jobb a Lovasberény-Alcsútdoboz-Etyek irány?

(#89612) Runner_fxr válasza trialboj (#89610) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Gondolom azért hagyta meg a 880-at is, hogy lássák az emberek, már mennyit engedett az árból. :)
De mondjuk amikor 880-ért kínálta, még reverb-el együtt volt értendő az ár.

[ Szerkesztve ]

(#89613) 6030D


6030D
Ármester

Gyáá... remélem csúszkált is neki...mondjuk sárférőhely szempontból tényleg jobb. :U

Runner_fxr: az ilyen embereket nem értem, akik nagyobb árral fenthagyják. pl ha én 750-ért keresek bringát, 800-ig állítom a keresőt, hogy vagy alku, vagy picit jobb beleférjen. Na őt pont nem dobná ki... :)

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#89614) deny330 válasza Pszihonaranc (#89607) üzenetére


deny330
aktív tag

Igen, 2016-os! :))

(#89615) Zsolt74 válasza CaNNa3IS (#89592) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Ha beázik a csapágy akkor napok alatt berozsdásodik, és ha nem ipari csapággyal van szerelve hanem csak sima kónuszos akkor rosszabb esetben az egész agyat dobhatod a kukába, ipari csapágyasnál meg csak a néhány száz forintos csapágyakat kell ilyenkor kicserélni.
A zárt ipari csapágyba ,ha bemegy a víz, akkor onnan nem igazán fog kijönni.

Zsolt

(#89616) CaNNa3IS válasza Zsolt74 (#89615) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Olvass vissza. Ez már le lett írva.

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#89617) varsam


varsam
őstag

Váá, elsőre nem értettem mi a gond, meg kellett néznem még kétszer. Értelmes fajta... :Y

(#89618) Hasaggymeg válasza 6030D (#89613) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Annyit pont elég ha kimozog,ez csak egy róka. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#89619) Hasaggymeg válasza Runner_fxr (#89609) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nagyon ott van az a kerékpár,de most látom 1/11es.Pedelec után belecsapnál vele a lecsóba rendesen. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#89620) inifini válasza Strezi (#89584) üzenetére


inifini
tag

Ezt nem nagyon értem...miért igénytelenség? Helyhiány?

(#89621) Werkly


Werkly
őstag

Kérdezném, hogy a bringámon 40-622 700x38C kűlső van, de amit vettem azon ez szerepel 40-622 700x40C. Most akkor ez nem jó rá? Defektvédett a gumi ha ez számít. Kösz a tájékoztatást!

(#89622) K_Gabor


K_Gabor
tag

Mai bringaboltos pozitívum:
Régebben említettem a Cateye Velo9-cel kapcsolatban, hogy egy idő után eldobja az átlagtempót és csak egy szép "E" betüt mond helyette.
Na, ez szépen ismétlődik is 400-500km-enként nálam is, ahogy egy kolléga is említette, hogy találkozott a jelenséggel. ( Az adatok nullázása -nem a total reset- helyrehozza átmenetileg. )
Gondoltam akkor bemegyek szépen a boltba ahol vettem és említem megint az eladónak ami tegnap meg is történt.

Reakció:
Meglepődés, mert ilyennel elvileg még nem találkozott, lekaptuk a kormányról kérte, hogy hagyjam ott neki, mert úgyis jön hozzá szállító másnap és kapok egy másik órát és legyek szíves holnap bemenni érte.
Ma bementem, 3percet voltam a boltban kikapta a dobozból a zsír új órát és indulhattam a dolgomra.
Nem lepődnék meg, ha ez az óra is bug-os lenne, de meglátjuk mit mutat majd :)
Az órára nem, de a bolt hozzáállására ismét nagy pirospont jár. :R
Veszprém környékieknek érdekes lehet, Kusziékról van szó.

Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/k_gabor_3#aprohirdetesei

(#89623) deny330


deny330
aktív tag

Használ itt valaki krossz bukósisakot? Ha igen, milyet - őszinte leszek; fogalmam sincsen, milyet kellene vennem 35.000 forintig behatárolóan?! Mivel a közeljövőben tervben van egy motor vásárlás, szeretném letudni egybe a biciklis és motoros bukósisakot. A krossz bukót meg amúgy is jobban szeretem, a biciklisbe hülyén érzem magamat - még ha hülyének is néznek, hogy motoros sisak van rajtam, miközben bicóval megyek akkor is. :DDD Valami kis egyszerű letisztult jó lenne, vagy ha van rajta mintha vagy bármi felirat, akkor már bőségesen legyen az egészen. :)

(#89624) ShiTmano válasza K_Gabor (#89622) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Kusziékkal nekem is jó a tapasztalatom. Kár, hogy már nem árulják az olcsó Sram váltókat/váltókarokat.

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#89625) Jester01 válasza Fred23 (#89611) üzenetére


Jester01
veterán

7-es Tárnok-Pettend szakaszon biztosan járható, a Velencei tó mellett meg ott a kerékpárút.
Az etyeki az mindenképp hangulatosabb csak kicsit több a dombocska és hajszálnyival hosszabb is.

Jester

(#89626) Pszihonaranc válasza deny330 (#89614) üzenetére


Pszihonaranc
senior tag

Szuper! Én is pont most rendeltem egy olyat. Mióta használod? Meg tudnád osztani a tapasztalataidat? Mire figyeljek oda vele? Milyen erősségei/ gyengéi vannak...stb.
Kíváncsi vagyok nagyon! :))

[ Szerkesztve ]

(#89627) Tothgera30 válasza Hasaggymeg (#89558) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ez akkora nettó hülyeség hogy kettétéptem a reggeli zsömlémet. Ilyen nincs, sőt magasnyomásútól sem ázik be, ha felülről mosod, és nem irányítod percekig a csapágyak felé. Szerintem ott kezdődik a dolog hogy kifogtál egy gyárilag hibás csapágyas kereket, emiatt mint szokás kis hazánkban a kereskedő húzza a száját. Az meg amit mondtak hogy OEM szett az olcsósított, annak lenyomnám a torkán a Cube féle OEM Red Power XL és HP, alias Red 66 és 44 szetteket. Mert szétszedve, sőt nagykerből rendelve Red Power alkatrészek mennek bele, sőt megmérve, grammra pontosan egyeznek, ergo csak a matrica más. Erre varrjanak gombot derék hozzá nem értő "internetről majd berendeljük" kereskedők.

#89561 ShiTmano: M675-M785 - más munkahenger, Free Stroke, különböző pin (tüske/menetes), kiegyenlítő tartály és apróságok. Bár ebben a szériában best/buy az M615. A három nullás M széria lehúzását nem értem, testbike se mindenható, hogy bibliaként abból okuljon az ember, és vakon higgyen. Nem vándorol ott nyomáspont, szebben adagolható mint a 785, részemről jobban tettszik, és már pár szettet használtam (több bringán is), de velem lehet a hiba.

#89613 6030D: Csak kikíméli a rugóutat. Bár a Kashima bevonat nem fog örülni.

#89618 Hasaggymeg: Még egy ilyen humor, és... ;]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#89628) Caldera1


Caldera1
tag

Tegnap áttöröltem tiszta alkohollal a tárcsákat. Ilyen karcok vannak benne. Szerintetek fékbetét mellett tárcsát is kéne cserélnem? :U

[ Szerkesztve ]

(#89629) nismoka válasza Caldera1 (#89628) üzenetére


nismoka
addikt

Ez természetes hogy karcos, emiatt nem kell cserélned a tárcsát. Ha el is van vékonyodva, kivan nagyon vállasodva is akkor persze csere kellhet.

[ Szerkesztve ]

(#89630) andrisbandi válasza nismoka (#89629) üzenetére


andrisbandi
őstag

A tárcsaféknél mennyire gyakori jelenség a "nyikorgás"?
Száraz időben, erdőben és földutakon használva.
Ha az számít SLX, vagy XT szettnél.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#89631) szatocs válasza andrisbandi (#89630) üzenetére


szatocs
őstag

Nekem XT vízben nyikorog (sikít), de valószínűleg ehhez hozzájárul, hogy a gyári fémes betét van benne. Egyéb esetben viszont nagyon halk, imádom.

[ Szerkesztve ]

=== Szatocs ===

(#89632) Hasaggymeg válasza andrisbandi (#89630) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szerintem a fémes betétek,esetleg nedves tárcsa jellemzője.Gondolom a szennyezett betét is visong6.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#89633) trialboj


trialboj
őstag

Caldera1 Nézd meg mennyire észlelhető a kopás a tárcsán. A kopott rész és a merevítő karok közt mozgasd a körmöd, ha alig észlelhető nincs nagy gond.

Nekem eddig viszonylag szerencsém volt a fékekkel, de van ismerős aki a poklot megjárta míg rátalált a megfelelő kombóra. Fékbetétet de tárcsát is cserélt, és kb érthetetlen okból múlt el a nyiszorgás mikor már majdnem feladta.

Másik havernak ráfolyt a fékolaj a betétekre. Próbálta kiégetni, de nem segített, tiszta erővel húzva is simán tekert miközben olyan kürt hangot adott ki mint egy vonat.

A mostani félmetál fékbetét az első 200 tárcsán visított mint a veszett, bekerült hátra, ugyan olyan avid tárcsára, csak 180mm és csendben van, szóval elég komplex feladat megtalálni hogy melyik bringán hogy viselkedik.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#89634) andrisbandi


andrisbandi
őstag

Köszi az infókat srácok!

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#89635) eeXaa


eeXaa
addikt

Ki milyen gps eszközt használ, ajánl? Garmin nem érdekel... a Bryton 310, Lezyne super enhanced, vagy micro gps, ill a wahoo element közt vacillálok...
Talán a Bryton 310 pack a szenzorokkal a legjobb vétel, de tartok attol a negatív feedback áradattól hogy nem lehet telóval sync-elni...

[ Szerkesztve ]

(#89636) Def26


Def26
félisten

Szerintetek balaton kört lehet élvezni 27.5" mtb -vel vagy kell hozzá a 29". Outim van, MTB -vel még nem tekertem ennyit. Egy baráti társasággal mennék és nekik MTB kerékpárjaik vannak. Arra gondoltam veszek 100k körül valami használt bringát de túl nagy eltérés van (árban) a 27.5" és a 29" között.
Használtan 27.5" -ban gyönyörű bringák vannak már 100-120k -ért is. Ugyanezen felszereltség mellett 150k fölött van 29" -ban.

Szóval a lényeg, éves szinten 3-4 lakalommal mennék vele, de akkor nagyobb köröket (100km). Szerintetek elég a 27.5"?

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#89637) pc360 válasza Def26 (#89636) üzenetére


pc360
addikt

A gumin múlik, nem a kerékméreten vagy típuson. Ha slicket raksz rá, akkor 20 colos kerékkel is körbe lehet tekerni. Én 26-ossal nyomtam párszor egyhuzamban... Teljesen jó a 27,5".

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#89638) Def26 válasza pc360 (#89637) üzenetére


Def26
félisten

Értem. Egyébként sokkal sokkal gyorsabban lehet haladni 29" -al? Ha pl. a többieknek az van akkor én erős hátrányban leszek velük szemben?

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#89639) zoli03 válasza Def26 (#89638) üzenetére


zoli03
őstag

Ugyanakkora erőbefektetéssel sík úton nem lesz gyorsabb a 29". Mitől lenne egyáltalán gyorsabb?

(#89640) Def26 válasza zoli03 (#89639) üzenetére


Def26
félisten

Azt olvastam könnyebb vele tartani a sebességet, nem igazán tudom szakmailag alátámasztani a kérdést. Ezért tettem fel. :)

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#89641) pc360 válasza Def26 (#89640) üzenetére


pc360
addikt

Ha van is, a különbség elenyésző, illetve az is terepre vonatkozik. És akkor az a 26-29 összehasonlítása, 27,5 és 29 közt még kisebb az eltérés. Gyakorlatilag fél col + (az országútihoz viszonyított) gumivastagság, ami miatt 29-esnek hívják a valójában 28-ast.

Én anno 28 km/h átlaggal nyomtam le a 203 km-t 26-os montival, az első egyharmadában 33 fölött voltam. :) Hurricane rulez (már nem kapható 26-osban).

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#89642) szjoci válasza eeXaa (#89635) üzenetére


szjoci
őstag

Bryton 330-am van, az wifin keresztül is fel tudja lökni az adatokat stravara. A 310-nél szerintem az az egyszerűbb megoldás ha rádugod gépre és stravara feltöltöd róla a mentett trackeket.

De vannak a topikban 310 tulajok is, biztos tudnak bővebb infót is adni a készülékről

[ Szerkesztve ]

(#89643) Def26 válasza pc360 (#89641) üzenetére


Def26
félisten

Köszi az infót. :)

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#89644) eeXaa válasza szjoci (#89642) üzenetére


eeXaa
addikt

Köszi.. jól sejtem hogy van rajta live magasságmérő? Ha igen, muszáj kalibrálni, vagy a gps adatokból olvassa be?
Ill. Tud thirdparty heart rate szenzort csatlakoztatni vagy csak bryton-t?

[ Szerkesztve ]

(#89645) eeXaa válasza eeXaa (#89644) üzenetére


eeXaa
addikt

Még az 530 is lehetséges, viszont fontos a thirdparty komp.

(#89646) szjoci válasza eeXaa (#89644) üzenetére


szjoci
őstag

Barometrikus magasságmérő van benne, az kiindulóponttól +- irányba logolja a magassági értékeket. GPS adatból is ad neked egy indulómagasságot, de az nálam vagy 40m-t tévedett. Ha pontos magasságadatot szeretnél látni célszerű kézzel beírni azt. 5 helyet így el is lehet tárolni, és induláskor csak ki kell választani.
Hr szenzorom még nincs, de szerintem akármilyen bt-ssel vagy ant+-ossal működik.

[ Szerkesztve ]

(#89647) eeXaa válasza szjoci (#89646) üzenetére


eeXaa
addikt

Ok.. köszi a tanácsot.

(#89648) zoli03 válasza Def26 (#89640) üzenetére


zoli03
őstag

Ez teljesen hülyeség. Ilyen felfogással nagy kerékkel kéne gyártani az autókat, mert akkor kevesebb lenne a tüzelőanyag fogyasztás.

(#89649) Runner_fxr válasza zoli03 (#89648) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Szerintem meg ez a hülyeség. :) A 29" jobban tartja a tempót. De ezt érzed is ha kipróbálod.

Hasaggymeg: Azért egy 30-42-es áttétellel lehet mászni. :) Annyira nem vagyok puhapöcs, napi szinten járok normál hajtással is.

[ Szerkesztve ]

(#89650) zoli03 válasza Runner_fxr (#89649) üzenetére


zoli03
őstag

Ezt alá is tudod támasztani valami magyarázattal, vagy csak érzed? Mert szerintem fizikailag nincs rá magyarázat, hogy miért tartaná jobban. Ismétlem, sík útról beszélünk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.