Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89301) WP14 válasza Hasaggymeg (#89299) üzenetére


WP14
őstag

Nem véletlenül van szép magyar mondásunk, hogy a hallgatás beleegyezés. :D
Köszönöm szépen! :C

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#89302) zack válasza Acef (#89300) üzenetére


zack
nagyúr

:((
Állítólag van kamera felvétel. Meg nem erősített infók szerint, ő volt a hibás. Zenét hallgatott, elbambult, és behajtott egy kereszteződésbe.
Sajnos én már napokkal ezelőtt tudtam. Láttam egy videót, ahol konkrétan olyan dolog látszott, ami kizárja, hogy túlélheti, vagy ha igen, akkor bárcsak inkább meghalt volna, mint zombiként éljen. :(
Itt megnézheted a felvételt: 34 másodpercnél

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#89303) zack


zack
nagyúr

Vidámabb téma. Megjött az XT sor. Szerdán vihetem a Maliba.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#89304) Hasaggymeg válasza WP14 (#89301) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ugyanakkor nem szabadulsz ennyire könnyen,mivel beszélgetéseim során úgy megvilágításban látom az esetet,így kíváncsi vagyok véleményedre is.
Tehát ha az autósnak (a KRESZ szerint sem!) nem biztosított a szembe jövő sávokra,felfestéseke való rálátás,ő nem dönthet ezek alapján kinek kell és kinek nem kell elsőbbséget adni,ergo,ha ő nem látja (és miért is láthatná?) mi van felfestve a szembe jövő járműnek (nyíl jobbra,vagy jobbra és előre),nem látja (és miért is láthatná pláne egy sport autóból mondjuk egy domb tetején?),a felező vonal éppen melyik oldalán közlekedik egy bringás,akkor csakis az szerint dönthet,hogy minden szemből jövő járműnek elsőbbséget kell adjon.Főleg egy olyannak mely nem jelez letérést és nem lassít.Na erre varrj gombot! ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#89305) WP14 válasza Hasaggymeg (#89304) üzenetére


WP14
őstag

Szerintem, ilyen közlekedési helyzet nincs, ha pedig van, azt jelzőlámpával oldják meg, pontosan azért, hogy egyértelműsítsék az elsőbbségi jogokat.
Az adott kisfilmben áll a balra kanyarodni szándékozó autós és tisztán látszik onnan, hogy két sáv van, az egyik CSAK jobbra kanyarodó, a másik egyenesen. Ráadásul direkt van egy "forgalom elől elzárt terület" is, ami szintén jelzi az autósnak a szemből továbbhaladás rendjét számára. Egyértelmű az eset.

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#89306) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Más.Ma elvittem a Cube Cross Race hátsó kerekét az Eco bike-ba garanciális javításra.Volt kis ez-az,hogy miért szereltem le a sort róla,meg miért vettem ki a tengelyt,meg,hogy ha beázott már nem garis,de nehéz napom volt így hamar elborult az agyam és értésre adtam,hogy ha itt a kifogásokat keresik a jogos segítség helyett,a Paul Lange-tól a Cube-on át a Fucrumig mindenkinek írni fogok egy-egy olyan panaszlevelet,hogy azt nem teszik ki az ablakba! Itt vitázok Strezivel a magasnyomású mosás veszélyeiről,ezek meg ki akarnak fizetni azzal,hogy ha beázott nem garis?! :(( Végül azt mondták ők visszateszik a sort is és telefonálnak majd mit értek el a forgalmazó/gyártónál.Gari nélkül,valami jobb csapágyakkal biztos 20 fölött lenne a kazettatest cseréje.Mondtam,hogy kazettajavítást kösz de nem kérek,csak cserét,mert ez a szivacsos mosástól (!) ázott be! :U Folyt.Köv.

(#89305) WP14...szóval azt állítod,hogy az autós látja,látnia kell,hogy szemből jövő bringás a felező vonal melyik oldalán megy,~50cm-re ide vagy oda,és az szerint kell döntenie ad-e vagy sem elsőbbséget? Nem fogunk ebben egyetérteni,mert én (egyelőre) továbbra azt mondom,hogy ha a bringás (vagy autós aki szemből jön) lassít és jelez,majd mégis előre megy,akkor is elsőbbséget élvez. :K

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#89307) balazs025 válasza Hasaggymeg (#89304) üzenetére


balazs025
senior tag

Gyakran járt arra és ismerte a felfestéseket, ;]

(#89308) WP14 válasza Hasaggymeg (#89306) üzenetére


WP14
őstag

A jobbra kanyarodósávot próbáld felfogni úgy, hogy az azon haladóknak folyamatos zöld jelzés van jobbra, viszont egyenesen meg piros jelzés, mert a kötelező haladási irány pontosan azt jelzi nekik. Ugyanúgy, az egyenesen haladó sávból sem fordulhat jobbra az adott kereszteződésben.

És igen, azt állítom, hogy minden közlekedőnek tudnia kell az adott közlekedési helyzetben az elsőbbségi viszonyokat. A közúti jelzéseket, lámpákat úgy és oda helyezik ki, hogy egyértelműsítse azt, pontosan a közlekedők biztonsága érdekében és azért, hogy a "bizalmi elv" érvényesüljön.

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#89309) Strezi válasza balazs025 (#89307) üzenetére


Strezi
őstag

Kb. már az élő fába is beleköt a topiktárs ;)

Segítségképpen még, mekkora gondot okoz eldönteni egyenes úton, akár több száz méter távolságból, hogy a szembejövő autó a felező vonal melyik oldalán jön??!!

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#89310) 6030D válasza Acef (#89300) üzenetére


6030D
Ármester

Azért amikor egy emberi test, meg a 8 kg-os bringa meghajtja egy fémtetős cabrio szélvédő keretét... ott lehettek erőhatások. :(

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#89311) TomMusic


TomMusic
őstag

Na felraktam az új külsőt a hátsóra. A régi 622x50-es volt, ez 622x52-es, tehát csak minimálisan nagyobb.
Viszont a képen látni, hogy ez már eléggé közel van az első váltóhoz. Attól félek, a lánc hozzá fog érni a gumihoz (az most ázik a petróban..).
Szerintetek mennyire vészes?
Holnap majd próbálok valami jobban látható képet csinálni.
Szerk.: itt most a váltó a legkisebb fogaskeréknél van.

[ Szerkesztve ]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#89312) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Ez egyébként mennyit ér szerintetek?

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#89313) WP14 válasza Strezi (#89309) üzenetére


WP14
őstag

Kinek szól ez és a kérdés?

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#89314) 6030D


6030D
Ármester

Szilvásvárad maratonra jön valaki Bp környékéről? Társulnék autóba, vagy tudok vinni embert+bringát.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#89315) Hasaggymeg válasza WP14 (#89313) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Jelen! ;]

(#89312) Dyingsoul...szerintem 30-ért is jó vétel.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#89316) Hasaggymeg válasza TomMusic (#89311) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szerintem ami még elfér a láncvillák között az nem nagyon érhet a láncba.Komoly tervezési hiba lenne,ha ez nem lenne így.Szerintem...

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#89317) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Ilyen bringát akarok! ;]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#89318) peppe79 válasza Dyingsoul (#89312) üzenetére


peppe79
senior tag

Egy teljesen átlagos "diszkont" kerékpár. 19 kilós össztömeg, szénacél váz, a legegyszerűbb fix (nem állítható) első teló, olcsó Saccon V-fékek, Tourney és DNP váltó, olcsó kerekek, utólag rászerelt régi prizmás pedál stb. Annyi előnye van, hogy ha veszel rá egy Teszkós U-lakatot, a tolvajoknak nem éri meg vergődni vele, és valószínűleg békén hagyják.
Viszont szerintem már túl van azon az összegbeli határon, amiért megérné lázasan kapkodni érte.

(#89319) peppe79 válasza Dyingsoul (#89317) üzenetére


peppe79
senior tag

Nagyon komoly. :DD Ilyet mi is játszottunk még úgy 7-8 évesen, amikor kitekertük az összecsukható kemping bicikli vázát tartó csavart. :))

(#89320) Dyingsoul válasza peppe79 (#89319) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Mi is csak az volt a gond, hogy csak az egyik irányba lehetett oldalazni vele. Voltak is csúnya pofára esések! :DD

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#89321) geotigris9 válasza peppe79 (#89242) üzenetére


geotigris9
tag

Nekem is van (vélhetően orosz) műhelypumpám min. 30 éves ütött kopott már a festése látszik, hogy volt már rendesen használva az egy bajom vele nyomásmérő óra nincsen rajta. (Ja és fa nyele van neki. :) ) Tökéletesen jól működik, de azért kíváncsi lennék mit bír max. belefújni egy gumiba.
De most kompresszorozok pumpálásnak szóval nem igen van használva a fent említett pumpa inkább csak az óra hiánya miatt.

(#89305) WP14 És mi van leesik egy kis hó és nem jár vagy nem járt arra még hókotró akkor, hogy látod a felfestett jeleket? :D

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#89322) jjeahh válasza TomMusic (#89311) üzenetére


jjeahh
nagyúr

29x2.25-ös gumik az én montimon is ilyen közel vannak az első váltóhoz, az elején én is féltem tőle, de eddig nem okozott gondot szerencsére, bár a sarat így szépen felgyűri a váltóra. Csak nézz rá néha, mert így kényesebb a nyolcasra, pici nyolcassal már hozzáérhet a váltóhoz, főleg ha a gumikban van egy kis deformáció is.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#89323) ro_bert17 válasza ro_bert17 (#89283) üzenetére


ro_bert17
őstag

Na délután elugrottam a bringa butikba, ahol egyébként kedvesek és segítőkészek (szóval nem mellékesen szerintem ajánlott bolt részemről, főleg hogy nagyon jó árak vannak)

Nos az elvileg sokat látott ottani pumpával se volt jobb a helyzet. Első kanyarban pumpa, pumpa, puma, semmi.... Végig zárva volt a szelep. Aztán átraktuk az elsőre. Ott is ez, majd egyszer, amikor már a pumpafejnél dudorodott a tömlő, akkor megindult. Visszatettük a hátsóra, aztán végül ott is így. De a boltos is azt mondta, még nem nagyon látott ilyet.

(#89324) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Fox teleszkópok garanciáztatásával kapcsolatban mennyire jártas valaki? Feljogosít az garanciális javításra/cserére az, hogy a Remote Lock nem húz vissza?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#89325) Hasaggymeg válasza Tothgera30 (#89324) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Egy telefont megér a K2-höz,ők hivatalos Fox szerviz,talán útbaigazítanak.A leírt jelenség elég garanciagyanús,hisz mi az,hogy nem húz vissza?!

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#89326) Tothgera30 válasza Hasaggymeg (#89325) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Konkrétan úgy néz ki a dolog hogy ha áll a bringa, vagy aszfalton megy, akkor szépen lockolható, és fel is oldható a lock. Ha viszont terepen nyúzom, és alulról kap ütést, már nem lockolható le, és a lock kar nem húz teljesen vissza. Ergo szerintem a lock kar hibás. Bovdent cseréltem, már többet, több méretben is kipróbáltam, és egyik sem oldott a problémán, tehát koszos rendszer kizárva.

#89306 Hasaggymeg: Bírom ezt a tipikus, kis hazánkra jellemző stílust. Ott a gond hogy ilyenkor Pault kellene rögtön keresned, hogy tudjon a dologról. Bár vicces, mert két csapágy úgy Bringaland-ból megvolt 5k körül, és 2k szerelési díjat kértek el. Nem hinném hogy ez többe kerülne az Ecobike-nak.

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#89327) jilian válasza Hasaggymeg (#89325) üzenetére


jilian
addikt

Elmennek ám jó búsba!
Há milyen árak ezek?

"minden 30 üzemórát követően vagy évente"

Ne mondjátok nekem hogy szinte havonta vinnem kéne egy kis szervizre? :F

Mert az a 30 óra tekerés bizony egy hónap alatt lazán összejön....

De azért milyen értelmetlen egy megfogalmazás.

30 óra vagy évente....azért itt rohadt nagy a szakadék a kettő között...

[ Szerkesztve ]

(#89328) TomMusic válasza jilian (#89327) üzenetére


TomMusic
őstag

Ha sok pénzed van, 30 üzemóra után, ha nem, akkor évente. :D

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#89329) jilian válasza TomMusic (#89328) üzenetére


jilian
addikt

De akkor is nevetséges.
Most ha elfingik valami fél év után, elviszed garanciáztatni.
Ott meg azt mondják neked, baszod ha hamarabb hozod nem fingik el....

(#89330) Hasaggymeg válasza Tothgera30 (#89326) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az egyértelmű gyári hibának tűnik,de azért ha visszaviszed kerüld az olyan szavakat,hogy "verseny" és "nyúzod". ;] Ami a kerekemet illeti,szerintem egy csapágy,a hajtásoldalival ellentétes,és egy kazettatest kell,melybe már eleve bele van préselve a második csapágy.Nekem a kazettatest sz@r és a belepréselt csapágy,ugyanakkor kivételnél ki kell nyomni a másik csapágyat is,mely igy szintén cserés lesz.Neten nézelődve olyan 60-70 euró egy ilyen kazettatest,majd még kell a másik oldali csapágy,na meg a munkadíj.

(#89323) ro_bert17...bringabutik és kedvesség együtt elég furán hangzik. :DDD

(#89327) jilian...el tudom képzelni,hogy ez a szervizintervallum a legkeményebb,legmostohább igénybevételnél érvényes.Manitou is ilyeneket ír elő,de én mikor tavaly ~20 hónap,16e km és kábé 900(!) óra 80%aszfalt+20% terephasználat után elvittem a Dr Bike-ba,csodálkoztak mennyire újszerű.Szerintem a minden tekerés utáni becsúszó kenés/törlés csodákat művel.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#89331) TomMusic válasza Hasaggymeg (#89330) üzenetére


TomMusic
őstag

Szerintem a minden tekerés utáni becsúszó kenés/törlés csodákat művel
Na Te vagy az én emberem! :D
Eddig nem tudtam eldönteni, hogy kell törölni/kenni a becsúszókat vagy sem. Van aki azt állítja, hogy hozzá se kell nyúlni, van aki azt írja, törölni kell, de csak xy akármivel lehet.. stb.
Te hogy szoktad?

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#89332) szjoci válasza TomMusic (#89331) üzenetére


szjoci
őstag

Ejnye... A becsúszóknak mindig úgy kell csillognia mint a Salamon töke. Tessék tisztán tartani, meghálálja! Én minden tekerés után áttörlöm. :K

(#89333) Hasaggymeg válasza zack (#89302) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Sors fura fintorai mikor a motorost halálra gázolják bringával,a forma egyes autóversenyző síbaleset miatt vegetál,vagy a krokodilokkal szórakozó idomárt végül (feljegyzések szerint elsőként a világon!) halálra szúrja egy tüskés rája.Mondjuk mind olyanok akik keresik az izgalmat,de akkor is fura és ezt juttatja eszembe.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#89334) Hasaggymeg válasza TomMusic (#89331) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ezzel lefújom,hagyom pár másodpercet oldja fel a lehúzógyűrűk köré rakódott dzsuvát,megnyomogatom istenesen a telót ami kohozza onnan a begyűlt koszt és végigkeni a becsúszószárat,majd egy csíkra szakított ronggyal körbetekerve,letörlöm.Főleg a szimering körül jól le kell törölni,mert ha nem akkor csak gyűjti oda a koszt.Én így csinálom.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#89335) TomMusic válasza Hasaggymeg (#89334) üzenetére


TomMusic
őstag

Köszi!
szjoci: Neked is.
A mai nap folyamán, de legalább záros határidőn belül beszerzek én is egyet. :K

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#89336) CaNNa3IS válasza Hasaggymeg (#89334) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Nekem ezt ajánlották régen és azóta ezt használom.
Hogy jobban csúszna e, nem tudom de legalább megtettem amit lehet.

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#89337) jjeahh válasza Hasaggymeg (#89334) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Na ez az amit én laikusként is automatik megcsináltam az első perctől kezdve ahogy megvettem a bringát :D . Szvsz a teló megindulásán is sokat segít, ha a lehúzógyűrűk tiszták és nem nyakig dzsuvásak.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#89338) zack válasza szjoci (#89332) üzenetére


zack
nagyúr

Finomabban is mozog. Elöl, hátul áttörlöm indulás előtt, olajos alapú cuccal (WD40, szilikon).

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#89339) 6030D válasza Hasaggymeg (#89330) üzenetére


6030D
Ármester

Szerintem a bringabutikos István teljesen rendben van (ő kezeli a leveleket), személyesen bent még nem voltam. Eddig szinte mindent megszereztek, amit kérdeztem és jobb áron, mint más. Amit nem (kesztyű), arra meg leírta, hogy másmilyen sincs.

Én a villákat amióta nem fújkálom semmivel, azóta nem gyűjti annyira a port. :) Heti egyszeri mosással tisztul, nincs dzsuvagyűrű a szimeringen. Februárban nem volt koszos belül sem, nyáron kiderül, hogy mit változott. Szerintem semmit.

(#89327) jilian: mtb-ről beszélünk, amit nem kávézásra találtak ki. Ha valaki versenyszerűen használja, akkor bizony előfordulhat, hogy elég hamar kell szervizelni. Ilyen körülmények között bír ki valószínűleg 30 órát.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#89340) Runner_fxr válasza 6030D (#89215) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Megbeszélhetünk valamit, majd szólok az ismerősöknek is. :)

Nem nagyon értek ehhez a strava-hoz, hogy állítom azt a flag-et?

Még mindig mozgatja a fantáziám ez a gép: [link]

[ Szerkesztve ]

(#89341) Hasaggymeg válasza TomMusic (#89335) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem muszáj pont olyan vásárolj,főleg,hogy jó drága is.Előtte én ilyennel kentem,de ahogy Zack írja bármilyen vékony,fújható víztaszító kenőanyag jó lehet.

(#89339) 6030D...nekem sincs bajom velük,legtöbbet tőlük vásároltam eddig,csak...olyan furák,főleg a nő.Nem egy kedves,vevő centrikus alkat.Amúgy meg rendben van.
Ami a becsúszószárat illeti,ha teljesen szárazon hagyom akkor is összegyűlik a por a lehúzógyűrű tetején,ami gondolom idővel csak összekaristolja a szárat.Nem tudom könnyebben indul-e meg ha kenve van vagy csak placebo,de szeretem ha valami víztaszító van rajta,hisz a nedvességtől az akár meg is rozsdázhat.(Előző Dart1-em azt tette).

(#89340) Runner_fxr ...de most már megrendelted (meg is jött?) a Bergamont,nem? Tényleg szép az a Lapierre,bár azt a villanyos részt nem szeretem.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#89342) 6030D válasza Runner_fxr (#89340) üzenetére


6030D
Ármester

Közben rájöttem, hogy az is elég lehet, ha az Edit activity-ben átállítod a Sportnál a Ride-ot E-Bike ride-ra.

Szóljatok melyik hétvége jó és egyeztetünk. (Nekem most és két hét múlva kilőve.)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#89343) CaNNa3IS válasza Runner_fxr (#89340) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Ezt a magic maryt említetted vagy másik fajtát ?
[link]
Előre, hátulra ezt raktad ?

[ Szerkesztve ]

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#89344) Sterilzona válasza peppe79 (#89244) üzenetére


Sterilzona
senior tag

Igen, ajándék féle.

(#89345) Tothgera30 válasza Hasaggymeg (#89330) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Vicces lenne ha egy versenyfelhasználásra szánt, millás bringát emiatt tennék tönkre, mert épp arra a célra veszem igénybe, amire tervezték. Bár poén hogy pont én vagyok aki kib@szott igényes a cuccaira, még a szervizes srác is alig vette észre a hibát, sőt, legtöbben csak akkor vinnék be, ha már beállt volna mint a szög. Elvileg a kazettatestből ki lehet szedni a csapágyat, legalábbis én is így jártam a Red44-el (OEM Power HP), az is gyári hibás volt (sohasem mostam sterimóval, és kb. 100km-t tettem bele, de nem akartam tökölni vele, 4 csapágyat kapott, kazettába gyáriakat, SKF-et pedig az agyba. 12k volt cakk-pakk, és azóta még a hangja is szebb.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#89346) Runner_fxr válasza Hasaggymeg (#89341) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Megrendeltem, de egyelőre ülnek a rendelésen, mert a minimum az 5 bringa, pedig még alkatrészek is vannak a rendelésben, ami kellene, de úgy látszik csesznek küldeni, amíg legalább nem jön össze az 5 bringa.
Szóval arra is gondoltam, most inkább veszek valami mást, aztán majd ha megjön lesz vele valami, maximum eladom.

Én sem próbáltam még Ei shock vezérlést, de azért kíváncsi lennék rá. Ha nem jön be, ki lehet kapcsolni.
Szóval semmiképp sem hátrány, hogy van benne ilyen is.

6030D: Szólok mindenképp ha megyünk. Köszi!

CaNNa3IS: Igen, ez van nekem is. Előre raktam fel, hátul maradt a Nobby. Hátra szerintem már túlzás lenne, maximum DH bringán lehet indokolt.

Mai melóm, Swing-et a Fitnessb-e! :D

Így nézett ki eredetileg:
[kép]
És ez lett belőle:
[kép]
[kép]
[kép]

Érkezett ma egy egész pofás kis női Bergamont: [kép]

(#89347) peppe79 válasza Sterilzona (#89344) üzenetére


peppe79
senior tag

Alacsony a hölgy testmagassága? (a 24"-os kerekű bringából kiindulva)

(#89348) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Hajj gyerekek faxkivan már, épp, hogy felkerült a bringámra az új tárcsafék,(ami amúgy remek lett, köszi mindenkinek aki segített rendelésben anno) az új ülés és szépen le lett szervizeltetve erre most nem elkezdett kattogni a középcsapágy :( :( :O

Most költöttem erre a xarrakásra ~70k-t erre költhetek megint... gondolkodtam egy ilyen Deore integrált hajtókar beszerzésén, jelenleg egy Octalinkes Alivio hajtókarom van mennyivel lene ez tartósabb?

[ Szerkesztve ]

(#89349) Hasaggymeg válasza Tothgera30 (#89345) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az a baj,hogy itt a kazetta test is akadozik,recseg-ropog,tehát nem elég a csapágyat cserélni belőle,mert a kalapácsoknál is baj van.Gondolom cserés lesz.Amúgy hívott az Eco Bike és azt mondta vihetem a kereket a Bringaland-ba mert ők a Fulcrum magyarországi forgalmazói.Ma elhozatom,majd írok a fejleményekről.

(#89346) Runner_fxr...majd érdekel a tapasztalatod ezzel a rugócsodával.

(#89348) GeneraL_XTX...ez sem egyértelmű.Nejem (~50kg-os) bringáján egy év után bekrepált Deore),enyém már harmadik éve megy hibátlanul (az is Deore,vagy SLX szintű a csapágy az SLX hajtóművel). Tény,hogy egy állaterős combnak merevebb és könnyű szervizelni is,hisz kitekered/betekered és kész.Az Octalink kissé macerásabb,meg a hajtókar is furán megy fel a tengelyre.(nekem csere után leesett menet közben! :Y )

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#89350) Hasaggymeg válasza GeneraL_XTX (#89348) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

...amúgy nekem egyszer egy kis ráhúzás segített és elhallgatott a kattogás.Az a műanyag szorító elég gyatrán fut a csapágyház apró alumenetében,ha úgy is cserés egy próbát megér.Húzz rajta egy kicsit ha lehet még.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.