Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89101) vtomi2 válasza hegyimorc (#89033) üzenetére


vtomi2
őstag

Külföldi vagyok, és nálunk pár helyen árulják csak, de egyik sem bejáratott üzlet, és inkább nem rendelek olyan helyről

(#89102) Caldera1 válasza pc360 (#89100) üzenetére


Caldera1
tag

Köszi!
Cseréltem elemet a komputerben és lőn csoda :R Kár, hogy minden adat elveszett így, emiatt (is) nem a kedvencem ez a komputer, de mégiscsak egy megbízható márka :D Asszem már 7 éve használom :D

(#89103) geotigris9 válasza Caldera1 (#89098) üzenetére


geotigris9
tag

Az utolsó véleményt olvasd.
[link]

Ha mindent megpróbáltál és nincs eredmény és van rá gari. visszavinném gondolom ez nem opció ...
Megnézném az elemek feszültségét is multiméterrel esetleg, de ha új az elem nem szükséges.
Esetleg nem oxidált valahol az ellentartó, a kontakt hiba kizárt a jeladóban és az órában is?
Kontakt folyadékkal áttörülgetném a kontakt felületeket elemeket is.
Amúgy meg eladás.

Én ezért is preferálom a vezetékes km órákat a tapasztalat azt mutatja azért megbízottságban csak jobbak.
(Mellesleg jeladásból esetlegesen adódó hiba is teljesen kizárt. És nem kell + 1 elem az üzemeltetéséhez sem.)

Lekéstem .. :D

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#89104) Caldera1 válasza geotigris9 (#89103) üzenetére


Caldera1
tag

A testbike hozzászólást olvasva... talán ő sem cserélt egyszerre elemet a jeladóban és a komputerben? :DDD

(#89105) geotigris9 válasza Caldera1 (#89104) üzenetére


geotigris9
tag

Az a baj ezeknél a jeladós óráknál ha az adóban vagy vevőben /tehát csak már az egyikben/ gyengébb az elem feszültség már hiba lehet jeladásban, téves mérés nem mérés fals adatok ...

De órában én is a Cateye párti vagyok mert megbízhatóságban tényleg a legjobb és már 1946 óta létezik a márka és 1981 óta csinál km/órát szóval nem ma kezdte.

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#89106) Strezi válasza Hasaggymeg (#89097) üzenetére


Strezi
őstag

Nekem írhatsz, én meg csak röhögök ezen ;]
Úgy látszik van az a hulladék agy, ami még a híd alatt állva is beázik :C

Sokszor elhangzik, hogy nem éri meg a magasabb minöségü csoportot venni a jobb váz helyett, na a víz és porvédelem miatt meg mégis...

Az xt és ipari csapágyas egyakat többször mostam/maratonoztam sárban mint te valaha fogod... semmi bajuk ;)

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#89107) hegyimorc válasza vtomi2 (#89101) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"Külföldi vagyok, és nálunk pár helyen árulják csak, de egyik sem bejáratott üzlet, és inkább nem rendelek olyan helyről"

Értem. Ez jó hely, többször is rendeltem tőlük, szerintem külföldre is elküldik. Kérdés mennyiért.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#89108) atok666 válasza Hasaggymeg (#89097) üzenetére


atok666
őstag

Csak erdekessegkepp - gondolom sokan lattatok mar ezt a videot - Should You Jet Wash Your Bike? | Maintenance Monday @ GCN.

Atok

(#89109) Csokicsibesz


Csokicsibesz
tag

Sziasztok,

most már lassan egy éve Avid Elixir 1-es fékeket használok és finoman fogalmazva nem vagyok megelégedve velük. Számomra gyenge a fékereje, ezzel szemben magas a karbantartási igénye és elég könnyen levegősödik.

Az elmúlt időszakban nagyon nehezen találtam olyan szervizest, aki vállalta volna a fékek légtelenítést (nyilván sok a munka + pepecs munka). A légtelenítés után sem éreztem érdemi változást a fékerőben. Próbálgatás után megkérdeztem, a boltos srácot, hogy tényleg légtelenítve lett a fék, mert nem érzek változást. Az ő elmondása szerint, ez a fék ennyit tud.

Kicsit utána néztem a neten található véleményeknek és igazából teljesen megoszlanak a fékről a vélemények.
Nem tudom, hogy a boltban vertek át és továbbra sincs megfelelően beállítva a fékem, vagy tényleg ennyit tud a rendszer.

Érdemes lenne esetleg lecserélni az egész fékrendszert?
Vagy esetleg, csak egy fékkar cserével orvosolható a dolog? A rendszerek kompatibilisek egymással (érsd: a fékrendszer csak Elixir 1-es fékkarral használható, ha Elixi 5-ös fékkart rakok be nem lesz üzemképes)? Egyáltalán lenne értelme a fékkar cserének?

Próbáltam nézegetni Shimano hidraulikus fékrendszereket, de egyáltalán nem vagyok otthon bennük. Nem ismerem ki magam az egyes típusok között. Abban sem vagyok biztos, hogy kevesebb problémám lenne ha más típusra váltanék.

Érdemes egyáltalán nézni a használt fékszetteket?

Tudom, hogy sok kérdést tettem fel így egyszerre, de szeretném a lehető legjobban átlátni a lehetőségeimet, illetve a technikai hátteret.

(#89110) pc360 válasza Csokicsibesz (#89109) üzenetére


pc360
addikt

Az Elixir-ekkel valóban elcsúsztak, én is inkább maradtam a Juicy 7-esnél, az, meg a Code-ok még jók voltak. Allítólag az új Sram-ok már úgy készülnek, hogy megpróbálják kijavítani a csorbát, amit az Avid ejtett a fékek image-én, újratervezve a dolgokat. Legalábbis volt erről egy videó. Ha minden igaz, a Level az új széria (egyáltalán nem emlékszem, de csak ez lehet, ha mostanság jelent meg - már ha megjelent már). A Sramok jók szoktak lenni, Avid meg már így nincs is... úgy nézem, a palettán ragadt 2 féle féken kívül még a Sram oldaláról is eltávolították őket.

Shimano-ból egy Deore-ral és fölötte már nem fogsz mellé. Egy XT tuti elég. Szerintem használtan is megéri, ha tudod, hogy mit kell nézni rajta, és ismered a hátterét.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#89111) Caldera1 válasza vtomi2 (#89016) üzenetére


Caldera1
tag

Szia!

Kb. 30 euróért lett volna FX-70 (Lumenetről) tavasszal, de végül nem azt választottam, hanem egy NiteRider Lumina 600-at. Kiváló összerakási minőség, hatalmas fényerő. Megéri a pénzét. Az FX_70-hez hasonlóan van nappali menetfény funkciója. Igaz én elsősorban emiatt vettem, mert elegem lett abból, hogy nem adják meg az elsőbbséget (többnyire nem szándékosan, hanem egyszerűen valamiért nem látják a tempósan haladó bringást) és nem szerettem volna úgy járni, mint a korábban a kanyarodósávban elütött bringás videón. :DDD
Tavaly már egy Cateye-t használtam erre a célra (a feleségemtől kértem kölcsön) és az egész szezont azzal nyomtam végig. Érezhetően javult az autós közlekedési morál a szemszögemből. :D Tavasszal visszaadtam a páromnak a Cateyet és jött a NIteRider. Brutál jó. A minapi egy éjszakai bringázáson élesben is bemutatkozott, nem okozott csalódást. A kátyúkat időben észrevettem tempós haladásnál is.
Talán majd a testbikere is teszek fel véleményt valamikor. Abszolút zsákbamacska volt a cég, csak youtubeos források alapján figyeltem fel rá. Eddig nagyon bejött. :K

(#89112) vtomi2 válasza Caldera1 (#89111) üzenetére


vtomi2
őstag

Köszönöm a részletes leírást, de ez már kiesik a keretemből. Egyébként megrendeltem a Buster 200-at, remélem nem csalódok benne, ha minden igaz jövő hét elején meg is kapom :)

(#89113) Runner_fxr válasza Csokicsibesz (#89109) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A légtelenítés nem kifejezetten növeli meg a fékerőt, inkább a fék nyomáspontja lesz optimális, illetve nem lesz olyan puha a fékérzet, hanem hamarabb fog. Ha már van az embernek rutinja, egy Avid/Sram fék légtelenítése sem macerásabb mint egy Shimano vagy egyéb gyártóé, eleinte én is szidtam mint a bokrot ha ilyen féket kellett légtelenítenem, de ma már azért elég hamar megvan. Sokan nem ismerik azokat a fortélyokat, hogy kicsit túltöltsék a féket olajjal, és ezt elmulasztva, csak a gyári leírásokra támaszkodva, bizony előfordulhat, hogy légtelenítés után is puha marad a fék. Ettől függetlenül én továbbra sem kedvelem az Avid/Sram fékeit.
Nekem már eleve a fékkar kialakítása sem tetszik. Még a 4 dugattyús Guide sem egy nagy eresztés. Shimano-val jobban jársz. Ár/érték alapján én XT-t vagy Zee-t választanék. Felhasználástól függően.
Egyébként lehet mixelni az Avid/Sram féknyergeket és karokat, de sok értelmét nem látom.

[ Szerkesztve ]

(#89114) TomMusic


TomMusic
őstag

Hali,
A külső gumin van egy ilyen szám megadva: 50-622, ami ha jól sejtem, az ETRTO szám lesz. Azonban a felnin ez szerepel: ETRTO-622-19
Ez utóbbi mit jelent? Külön jelölés van a felnire?
Szerk.: vagy lehet hogy az utóbbi nem metrikus? Mert a 19-et 2.54-el beszorozva majdnem 50-et kapunk..

[ Szerkesztve ]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#89115) rétisün válasza TomMusic (#89114) üzenetére


rétisün
veterán

az ETRTO-622-19 a felni belső szélessége.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#89116) Pttypang válasza TomMusic (#89114) üzenetére


Pttypang
veterán

19 mm szeles a felni

Everybody lies.

(#89117) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Sziasztok!

Már kb 10 éve teljesen mellőzöm a biciklit, de most úgy gondoltam itt az ideje felújítani a régi mountain bike-om, ebben kérném segítségeteket-tanácsotokat.

Szóval adott egy MTB, amire szeretném használni: városban járni vele melóba, bevásárolni ilyesmi. A havi bérletet szeretném kiváltani vele.
Jelenleg V fékes, kb minden noname rajta és a minőség legalja szerintem. Utóbbi időben keveset is volt használva. Amit megtartanék belőle, az a Shimano váltója a váltó minden részével (fogaskerekek, marokváltó stb..), a váz, kormány.

Amiket szeretnék rá:
-Olyan felniket amik tűrik az úthibákat (ne kelljen havonta centíroztatni).
-Városi gumikat, új belsőt.
-Szeretnék tárcsaféket.
-Új nyerget.
-1-2 apróságot (csengő, prizma stb de ezek említésre sem érdemesek sztem mivel filléres tételek).

Szerelni már rég nem szereltem bringát, de gyerekkoromban sokat állítgattuk a dolgokat, plusz az internet segítségével szerintem nem fog gondot okozni a dolog. A topik összefoglalót átolvastam, de a legnagyobb nehézség számomra az, hogy eldöntsem honnan kellene indulni, mi az első amit egy ilyen felújításnál "el kell dönteni". Na én úgy láttam, hogy ha tárcsaféket akarok az nagyon sokmindent befolyásol, ezért ezt vettem kiindulópontnak.
Fék: Az összefoglaló szerint ki is néztem ebayen az AVID BB5-öt, egész jó áron van. Ehhez még kell fékbowden de azt szerintem fel tudom használni az előző fékből, ha mégsem akkor veszek másikat az sem drága úgy láttam így azt már itthonról venném. Szeretném 10-12 ezerből megúszni a féket.

Kerékagy: Mivel úgy látom a tárgyafékhez kellene speciális, ezzel kompatibilis kerékagy, az ebike-on néztem ki a Shimano 2200-at. Kerékagyra is olyan 10.000-t szánnék, első+hátsó összesen. Ha olcsóbban jövök ki az csak jobb nekem.

Na és ezek után egy kicsit el is akadtam, hogy mit kezdjek a kerékabroncsokkal, mert hát a célom az, hogy jól tűrje az úthibákat, ne legyen bennük 8-as túl könnyen. Most akkor vegyek abroncsot, amibe gondolom nekem kell majd befűzni a küllőket de itt nem tudom mire kell figyelni. Az a bajom nem tudom mi mivel kompatibilis ráadásul úgy látom a webshopon, hogy van disc-es meg nem disc-es. Gondolom akkor a tárcsaféket itt is figyelembe kell venni bár nem tudom az abroncsnak miért van köze a tárcsafékhez. Itt jól jönne egy kis segítség, főleg úgy hogy olcsó maradjon a dolog.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#89118) Dyingsoul válasza Dyingsoul (#89117) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Nah kerékagy módosítás, mivel azt most változtattam arra a setre mert az olcsóbbnak tűnt. Szóval első:
Shimano Tourney (HB-TX505)
hátsó: Shimano FH-RM33

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#89119) Runner_fxr válasza Dyingsoul (#89117) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Dobsz egy képet a bicóról? Mert ha ilyen nagyon legalja darab, pl tesco színvonal, akkor semmit nem költenék rá. A tárcsafékre átalakítás meg teljesen felesleges arra a felhasználásra, és árban sem éri meg. Akkor már kompletten vennék egy új bringát, ami gyárilag tárcsás.

(#89120) szjoci válasza Dyingsoul (#89117) üzenetére


szjoci
őstag

Még mielőtt belevágnál: egy fényképet lehet jó lenne berakni ide, hogy lássák a segíteni szándékozó fórumtársak egyáltalán megérné-e pénzt fektetni a gépbe, vagy esetleg ezt eladva egy jobb minőségű használt bicaj lenne a nyerő.
A tárcsafék jó dolog, de ha már olyat szeretnél célszerű lenne hidraulikus fékeket rárakni, már ha a vázon és a villán van egyáltalán kialakítva ezekhez felfogatási hely.
Duplafalú szegecselt felnivel nem szokott gond lenni, az agy amit kinéztél sajnos nem jó mert nem lehet rá rögzíteni a tárcsát. Azt is jó lenne tudni hogy a hátsó agy menetes (általában a 7>= fogszámú) vagy kazettás (8-tól felfelé), ha át akarod rakni a régi dolgokat.
Hirtelen ennyi jutott nekem eszembe, annyira nem egyszerű dolog ez ;)

(#89121) TomMusic válasza Pttypang (#89116) üzenetére


TomMusic
őstag

Köszi! (rétisünnek is)
Közben nagyjából rájöttem, hogy is vannak ezek a számozások. Ezek szerint akkor végülis csak a 622-es számra kell figyelni a méretnél esetemben?

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#89122) geotigris9 válasza szjoci (#89120) üzenetére


geotigris9
tag

Én így megmondom látatlanba, hogy nem éri meg a restaurálást. :D
Aminél megérné /nem feltétlen anyagilag/ egy régi, de minőségi bringa.

(#89121) TomMusic
Azért nem ért ha minden szám passzol. :D (Pl.: A felniszalag sem lesz jó, ha nem jó a mérete.)

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#89123) atok666


atok666
őstag

Tom egy allat! :)

Atok

(#89124) Dyingsoul válasza Runner_fxr (#89119) üzenetére


Dyingsoul
veterán

és (#89120) szjoci:
Köszönöm a segítséget! Estefelé rakok fel képeket. :R
Egyébként én is gondolkodtam ezen, azzal kezdtem, hogy átnyálaztam a használt bringákat de egyiket sem találtam jobbnak. Igazából azt is lehetne csinálni, hogy minimál költségből felújítani a jelenlegik, V-fékekkel együtt és majd x hónap múlva venni egy jobbat ha van rá igényem. Ezt még én sem tudom csak hát a jelenlegi dolgokat mindenképp kell cserélni ezért gondoltam csak a tárcsafékre, ha már cserélek mindent (abroncsok, gumik+fékek). Szóval azért a kettősség rendesen megvan bennem, mindent az árak befolyásolnak. :DDD

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#89125) skroy


skroy
senior tag

Fitnesz bringára milyen kormányt lehet rakni? Trekking? Már 2 órája hazaértem egy 40 km-es tekerésről, de még mindig zsibbad a kisujjam. Bár lehet, hogy egy markolat csere is segítene, de inkább kormányt is cserélném. Ez az egyenes kormány nem bejövős. :(

(#89126) TomMusic válasza geotigris9 (#89122) üzenetére


TomMusic
őstag

De egyelőre csak külsőt akarok cserélni.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#89127) Gravity1234


Gravity1234
tag

Sziasztok!

Meg mindig varnek tanacsokat, otleteket, ajanlasokat.
(#88982) Gravity1234

Koszonom.
G.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#89128) zack


zack
nagyúr

Északról komoly vihar jön pest felé...Onnan jöttünk, de megelőztük.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#89129) Tothgera30 válasza Hasaggymeg (#89091) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ez teljesen más életérzés, egy olyan underground stílus amit nem látunk át. Fulcrum Race 77-hez kapcsolatban keresd fel a forgalmazót, valószínű két csapágy kell bele, nekem is az ment szét a szinte vadi új szettembe, azóta még a hangja is szebbnek tűnik. Amúgy a magasnyomású egyértelműen beviszi a redvát, ez nem kérdés, szinte mindegyik kerékszettnél.

#89125 skroy: Flat, riser mehet rá. Szerintem egy 680-ast vegyél rá, és esetleg abból vágsz ha úgy alakul.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#89130) LustaDick123 válasza Fred23 (#89085) üzenetére


LustaDick123
tag

Naponta játok el ott és sok minden előkészületet nem látok. Konkrétan van ott rengeteg épület, telephely, aminek gondolom megpecsételődne a sorsa, ha ott építkezés kezdődne, mert a le és felvezető utaknak, felvonulási terülletnek kellene a hely.

(#89131) LustaDick123 válasza K_Gabor (#89072) üzenetére


LustaDick123
tag

Korrekt, gratulálok!

Én ma beírtam a Decathlonnak egy nagy fekete pontot. Garanciális bringa és kikotyogósodott a kormánystucni. Előfordul.
Felhívtam őket, van is cseredarab. Időpontot nem tudnak adni, vigyem ki a bringát és hagyjam ott pár napig, mert ez egy nagy szerelés és nem lehet megvárni stb.
A sarki boltban vettem egyet, egy youtube video alapján 15 perc alatt kicseréltem úgy, hogy utoljára a Camping bringámat szereltem gyerekkoromban.

(#89132) trialboj


trialboj
őstag

Nem értem miért van tele ezekkel a flaskákkal a piac?!

Ez egy 15km-res erdős túra utáni állapot, tiszta por. Gyűlölöm a számba venni, többnyire csak messziről szoktam belelspriccelni, de akkor általában sikerül nyakon öntenem magam.
Persze 26 efféle verzióra van 3 olyan aminek van 1 rendes kupakja, de az vagy 5000ft, vagy olyan műanyagból van ami 1 hét után letörik (pl a decathlonos).

Csak engem idegesít ennyire, mindenki másnak megfelel, az ilyen típusú kulacs?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#89133) Tothgera30 válasza trialboj (#89132) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Biotech-be vettem, az korrekt, illetve Fanaticban volt Merida/Kelly-s ami szintén rendben van. Bírják a dobálást, versenyen még át is mentek rajta, később hozták vissza, és még azóta is patent.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#89134) TomMusic válasza trialboj (#89132) üzenetére


TomMusic
őstag

Nekem innen van a baloldali, fehér: [link]. Itt vettem, még tavaly kb. augusztusban, azóta rendszeresen használatban van, abszolút meg vagyok vele elégedve. Mást nem próbáltam, ez teljesen rendben van, a kupakja se akar letörni.
Ha venni akarsz, ezt merem ajánlani, és nem is drága.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#89135) ShiTmano válasza skroy (#89125) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Ilyet vettem a Monsterre, meg szereztem egy vastag szilikon markolatot. Azóta nem zsibbad a kezem. Régebben 5perc után már alig éreztem a tenyerem. Egyenes kormány fakíroknak való.

szerk: Mondjuk fitnessre lehet inkább kost kellene installálni.

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#89136) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Elkészültek a képek a bringáról (katt a képre). Kicsit poros, de amúgy patika állapotú.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#89137) Caldera1


Caldera1
tag

Este elmentem tekerni. Mégsem mutatja korrektül a sebességet a computerem. :(

(#89138) rétisün válasza Dyingsoul (#89136) üzenetére


rétisün
veterán

erre a bringára nem tudsz tárcsaféket tenni.

de ha a mostani canti fék helyett teszel rá v-féket, az már sokat javít a fékhatáson.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#89139) CaNNa3IS válasza ShiTmano (#89135) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Hogy lehet ilyen kifordított csuklóval bringázni ?

Dyingsoul : Erre szerintem egy fillért ne költs.

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#89140) Apollo_21 válasza ShiTmano (#89135) üzenetére


Apollo_21
addikt

Ő izéé...én olvasgattam az írásaidat, hogy itt zsibbad ott zsibbad...reménykedem benne nemez a kormány volt fent, mert kb ledemóztam a szitut..én kb az oldalamba nyomom a könyököm ebbe a testhelyzetbe.
Tehát ha a kormány ugyanez volt akkor nem a markolattal a baj:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#89141) TomMusic válasza Caldera1 (#89137) üzenetére


TomMusic
őstag

Ennek szerintem 2 oka lehet:
- nincs jól beállítva a kerék-átmérő (vagy az a hossz, amit a kerék 1 teljes fordulat alatt megtesz)
- nincs elég közel az érzékelőhöz a mágnes

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#89142) ShiTmano válasza CaNNa3IS (#89139) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Pont az egyenes kormány fordítja ki a csuklót. :K
Tedd magad mellé a kezed, a tenyereid egymás felé néznek. Most emeld fel vállmagasságba, de közben ne forgasd erőből semerre a csuklód, csak tartsd lazán. Na ez az anatómiailag természetes kéztartás.
Van akit nem zavar az egyenes, vagy hozzászokott, de a hátrahajló mindenképpen kényelmesebb.

(#89140) Apollo_21: Egyenes kormánnyal zsibbadt a kezem (és sokan másoknak is), ezzel nem. A könyököm vagy 20 centivel az oldalam előtt van, nem igazán tudom az oldalamba nyomni. Mivel a tanyabájkokon hasonlók vannak évtizedek óta, ezek mondvacsinált problémák. Az egyenes kormány 20-30éve jött be a montain bikeokkal azelőtt nem létezett (max elvétve). Ha száz évig jó volt a tanyabájk kormány meg a kos, annyira rossz azért nem lehet.

Amúgy ezt már többször kitárgyaltuk nem kívánok megint magyarázkodni meg vitalavinát elindítani.

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#89143) geotigris9 válasza TomMusic (#89126) üzenetére


geotigris9
tag

De mint írtam az egy pl.: tehát példa senki nem írt olyat, hogy cseréljél szalagot ... :D

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#89144) geotigris9 válasza trialboj (#89132) üzenetére


geotigris9
tag

(#89134) TomMusic Nekem is hasonló fazonú van porvédővel, teljesen jó elfordul körbe a porvédő hosszú rugalmas szárral van csatlakoztatva nem kis fix ponton van rögzítve mint egyes porvédők, így nagyon jól bírja strapát nem törik le én is csak ajánlom ezzel a megoldással szerelt kulacsokat. :K

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#89145) geotigris9 válasza Caldera1 (#89137) üzenetére


geotigris9
tag

Ha nagyon jó a hallásod azt azért meg tudod állapítani, hogy a küllőmágnes és az érzékelő között jó a kapcsolat. Emeld meg az első kereket (ha azon van a mágnes) olyan környezetben ahol síri csend van, és pörgesd meg a kereket. Kell, hogy haljál nagyon halkan kattanás szerű hangot, ha hallod akkor biztosan jól van beállítva a mágnes nincs elmozdulva és ott a jeladó mér. És továbbra is a korábban amit írtam opciókat még meg lehet próbálni.

trialboj (#89132) Ilyet ne vegyél porvédős opcióban ez a könnyen törő megoldás a kis füles.: [link]

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#89146) Hasaggymeg válasza Strezi (#89106) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Még nem tudom ebbe,most éppen víz ment-e bele,de magasnyomásúval továbbra sem ajánlom mosni a bringát.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#89147) Runner_fxr válasza Dyingsoul (#89136) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Én egy fillért nem költenék erre a bringára. Jobban jársz ha ezt visszatámasztod a sufniba, és veszel egy normális kerékpárt.

(#89148) geotigris9


geotigris9
tag

Tessék 29er KONA KULA 2008 -l. [link]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#89149) zack válasza geotigris9 (#89148) üzenetére


zack
nagyúr

Szép neve van. ;]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#89150) Zsohi válasza zack (#89149) üzenetére


Zsohi
őstag

Főleg ha hozzá tesszük, hogy a 'cona' szó jelentése pina a portugálban... :DDD

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.