Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89951) planbmokus válasza Zsolt74 (#89949) üzenetére


planbmokus
senior tag

+1

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#89952) Vanir válasza -=RelakS=- (#89948) üzenetére


Vanir
veterán

Sisak nélkül, csúcsforgalomban a közúton, jobbról kielőzve, harmincnál gyorsabban. Megérdemelte.

(#89953) -=RelakS=- válasza ivana (#89950) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

ezaz, hogy ugyan elmehet, de az a kitétel is szerepel, hogy ha egy jármű jelzi az irányváltoztatási szándékát, akkor azt nem zavarhatja.
Mondjuk az autó indexét ebből az irányból nem láthatta.
A kamerás autó miatt meg a beforduló autót sem -> fokozott óvatossággal kellett volna megközelítenie a kereszteződést.

Tehát ugyan az autós nem adta meg az elsőbbséget (mégis, mit látott a bringásból?), de itt azért a bringás a hunyó szerintem :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#89954) Pttypang válasza Vanir (#89952) üzenetére


Pttypang
veterán

Maga a fejreállás fura :N

Everybody lies.

(#89955) Hasaggymeg válasza -=RelakS=- (#89937) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hát én egyszer (nem április elsején) nekiestem és vékony,fűzőszélességűre tépett rongyot egyenként áthúztam minden 2 csapszeg között,hogy végre tiszta legyen az az átkozott lánc. :U Na hát hangos is lett utána mint állat,többet ilyent nem is csináltam. :N

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#89956) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Kazettamizéria képekben.
Darabokban.

Érdemes megfigyelni,hogy a 4 kalapács nem szimmetrikusan van elhelyezve.Nem hittem a szememnek. :F

Hetvenvalahány golyó.

...és a helyükön.

Összerakva.

Holnap meggyötröm,lássam érdemes volt-e ezzel kínlódni,vagy rendelhetek egyet 10e körüli pénzért a Bringabutiktól. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#89957) Zsolt74 válasza ivana (#89950) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Én úgy tudom hogy jobbról nem lehet előzni.

Jobbról ne előzz!

A jobbról előzést tiltó szabályt ajánlatos betartani: az autósok ugyanis a legritkább esetben figyelnek a jobb oldalról felbukkanó biciklisekre vagy motorosokra és lehet, hogy éppen akkor jut eszükbe jobbra kanyarodni (például egy parkolóhelyre), amikor az elhúzna mellettük. A jobbról előzőt nem látja a szemből érkező, balra kanyarodó autós sem. A dugóban az a legbiztonságosabb (ha nincs kerékpársáv), ha a biciklis a két kocsisor között, az úgynevezett motorossávban halad, mert ott a legkisebb az esélye, hogy nekimegy egy hirtelen mozduló autónak.

Zsolt

(#89958) Humbucker


Humbucker
senior tag

Üdv.

26-os mezei MTB-be lelehet cserélni a kereket 28-asra, vagy 24-esre?Vagy csak a 26-os jó hozzá?
Lemértem a felnit. 57 cm a teljes átmérő, gondolom ez a 26-os, a gumi oldalára is az van írva, hogy 26*

(#89959) Runner_fxr válasza trialboj (#89944) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Az tény, hogy a Shimano fékei szerintem is jobbak mint a Sram féle megoldások, de azért a Sram-ot is meg lehet szokni, ha rájössz a technikára, pillanatok alatt fog menni a légtelenítés, de ehhez rutin kell, más megoldás nincs, sokszor meg kell csinálni. Egy ideig én is téptem a hajam mire megtanultam.

Viszont a világ legjobb kerékpár féke is DOT olajjal működik :) [link]
Valószínűleg nem véletlen, bár én is jobban szeretek ásványi olajjal dolgozni.

[ Szerkesztve ]

(#89960) pc360 válasza Humbucker (#89958) üzenetére


pc360
addikt

A 26-os keréknek 559 mm-nek kell lennie az átmérőnek, úgyhogy valami nem stimmel.

Ez inkább a 650C méret (571 mm), amit mérhettél.

Az, hogy a 26-os MTB-be berakható-e 27,5-ös kerék, az attól függ, elfér-e gumival együtt a villákban, és kompatibilis lesz-e a fék, amennyiben nem tárcsafékről van szó, hanem V-fékről. Illetve ezen felül van egy értelmi faktora a dolognak, ami lehetséges, hogy a nulla felé konvergál.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#89961) Humbucker válasza pc360 (#89960) üzenetére


Humbucker
senior tag

Akkor lehet 650C mert én 57 cm-ert mértem. A keróm nem V fékes , hanem patkófékes, csak most néztem új felniket és láttam egy két hírdetésben tárcsafékes kerekeket is, és most ezen gondolkozok, hogy lehet tárcsafék kellene

(#89962) pc360 válasza Humbucker (#89961) üzenetére


pc360
addikt

Patkófékes bicajba tárcsafékes kerék... Szörnyszülött szagot érzek.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#89963) Humbucker válasza pc360 (#89962) üzenetére


Humbucker
senior tag

Miért is?

(#89964) pc360 válasza Humbucker (#89963) üzenetére


pc360
addikt

Milyen bringáról van szó?

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#89965) Humbucker válasza pc360 (#89964) üzenetére


Humbucker
senior tag

Nem tudom, elég régi már, több mint 20 éves már a váz

(#89966) Pszihonaranc válasza Runner_fxr (#89929) üzenetére


Pszihonaranc
senior tag

És 6030D és hasaggymeg és hegyimorc köszi mindenkinek a választ. Megpróbálok intézkedni valahogy. Bár nem tudom milyen kimenetelre számítsak.

(#89967) Hasaggymeg válasza Pszihonaranc (#89966) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Mindegy,hisz vesztenivalód nincs,legalábbis olyan értelemben nincs,hogy makacsabb fellépéseddel már úgysem rontasz fékjeid működésén.Ha végül kapsz fájdalomdíjként mondjuk egy 5000 forintos vásárlási utalvány tőlük,akkor is megérte kardoskodni igazadért. ;)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#89968) 6030D válasza Pszihonaranc (#89966) üzenetére


6030D
Ármester

Küldd oda zack-et! Kapsz egy új bringát is. :DD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#89969) fpeter07 válasza trialboj (#89897) üzenetére


fpeter07
veterán

Szuper! Pont ilyen lesz a kövi gumim. (26, Ust, majd egyszer felni is lesz hozzá) Még nem kaptam tőle rossz gumikat, de érdekelne mások véleménye.

(#89970) Hasaggymeg válasza 6030D (#89968) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Zack meg kap 300 óra közmunkát,így senki sem megy haza üres kézzel. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#89971) Pszihonaranc válasza Hasaggymeg (#89967) üzenetére


Pszihonaranc
senior tag

Végülis mi vesztenivalóm van... Mire hivatkozzak majd, vagy milyen részletnél kössem az ebet a karóhoz? Ami miatt biztosan nem tudnak lerázni

Ki az a zack? Ha megoldja nekem, a fél bringámat neki adnom ;]

(#89972) flash-


flash-
veterán

"kis edzéssel" elég szépen lehet fejlődni..
(idén már 730km-ert letekertem..)

legutoljára
68km-ert 260m szintemelkedés, már 26.5 ös átlaggal megyek cross trekking bringával,és nem haltam meg a végére..
(97kg,180cm,átlagos izomzat,jópár kg felesleg)
Köpeny:Schwable smart sam 37-622

és még hosszú a nyár, és tart a diéta..
hú mi lesz itt még :)

ez átlagos fejlődés,vagy átlagnál jobb?:)
tavaly kezdtem el bringázni de akkor heti 30-50km-ert toltam tavasztól őszig,télen semmi...
februárba kezdtem el idén heti 70-100km...

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#89973) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Barátnőmnek most vásároltunk egy alap bringát. Sajnos a kereke nem gyors-csatlakozós, ezt utólag ki lehet cserélni sima csavarosról gyors-csatlakozósra? Ha igen, mit kell keresnem?

(#89974) Hasaggymeg válasza Pszihonaranc (#89971) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha elolvasod a kerékpárral kapott garancialevelet,ott egyértelműek a jogaid.Ők gondolom beállítva,menetre készen vállalták átadását,rossz esetben még fizettél is azért valamit külön.Sőt most látom ilyent is kaphattál,így amúgy is vissza kellene vinni egy ingyenes átvizsgálásra. :K

(#89972) flash-...hacsak nem versenyre készülsz szerintem ne görcsölj a fejlődéseden.Akármennyit fejlődsz az már jó,a lényeg,hogy élvezd és jól érezd magad tőle a bőrödben.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#89975) WP14 válasza Zsolt74 (#89957) üzenetére


WP14
őstag

Jól tudod.

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#89976) bogabi


bogabi
senior tag

Azonnali kérdés: jelenleg 40x622 (700x38C) gumi van a felnimen. Felrakhatok erre 37x622-es (700x35C) gumit? Cserélnem kell a mostani belsőt is, vagy az maradhat?

Eladó ASUS RT-AX58U v2 router. A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#89977) Hasaggymeg válasza bogabi (#89976) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Igen,nem.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#89978) parkr válasza BaLee (#89973) üzenetére


parkr
őstag

tengelyt kell hozzá cserélni, de egyszerűbb ha az agyakat cseréled gyorszárasra (bár ez valamivel drágább lehet)

(#89979) zoli03 válasza parkr (#89978) üzenetére


zoli03
őstag

Szerinted egyszerűbb egy agyat kifűzni, utána az újat befűzni, kicentrírozmi a kereket, le és felgumizni, beállítani az új agyat, mint a régiben kicserélni egy tengelyt?

(#89980) bogabi válasza Hasaggymeg (#89977) üzenetére


bogabi
senior tag

kösz! a belsős választ úgy értelmezem, hogy az maradhat...

Eladó ASUS RT-AX58U v2 router. A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#89981) Hasaggymeg válasza bogabi (#89980) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Maradhat,kicsi az a különbség.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#89982) bogabi


bogabi
senior tag

thx!

Eladó ASUS RT-AX58U v2 router. A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#89983) Humbucker


Humbucker
senior tag

Van egy régi biciklim, már kb 20 éves a váz. Az első és hátsó villán még a féknek a konzolja sincs , így V féket sem tudok feltenni rá. Tárcsafékes kereket tudok használni ezen a biciklin?

(#89984) ivana válasza Humbucker (#89983) üzenetére


ivana
Ármester

Nem tárcsafék offos. Milyen bringa ez? Dobj fel képet.

(#89985) 6030D válasza BaLee (#89973) üzenetére


6030D
Ármester

Gyorszáras tengely kell, de kellenek bele hézagolók is, hogy a helyén legyen. Jobban jársz, ha egy szervizben kicserélik, szerintem max egy ezres a munkadíj.

Humbucker: tárcsafék konzol van a vázon? ;)
Mennyit szánsz az átalakításra, fejlesztésre?

WP14: jól, csak itt nem előzésről, csak elhaladásról van szó. A kocsik állnak, a kresszben meg akkor előzöl, ha gurulnak vagy lassítanak. Ez van az általad linkelt részben is.
A videóhoz annyit, hogy a bringás volt a hülye, de az autóst fogják megbüntetni, mert nem adott elsőbbséget, nem győződött meg teljesen arról, hogy befordulhat. Volt ilyen a családban, kocsi vs kocsi között. Úgy bírálták el az esetet, mintha senki más nem lett volna a környéken, csak a két autó. Melyiknek volt elsőbbsége? A másik a bűnös.

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#89986) -=RelakS=- válasza ivana (#89984) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ez alapján csak egy régi kontrás masinára tudok gondolni...

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#89987) Humbucker válasza ivana (#89984) üzenetére


Humbucker
senior tag

majd csinálok egyet, patkófékes a keró.
MI miatt off a tárcsafék?

(#89988) szjoci válasza Humbucker (#89987) üzenetére


szjoci
őstag

Egy 20 éves patkófékes vázon kicsi az esély hogy legyen rajta tárcsafékhez konzol. De egy fénykép tényleg segítene, lehetőleg bal oldalról.

[ Szerkesztve ]

(#89989) Pszihonaranc válasza Hasaggymeg (#89974) üzenetére


Pszihonaranc
senior tag

:R tényleg, elolvasom azt is.

(#89990) andrisbandi


andrisbandi
őstag

Szerintetek fatbike-ra létezik defekt mentes hajtogatós külső?

Sima monira vettem egy Contit, nagyon elégedett vagyok vele.
Continental
Der Kaiser 26x2.40" Projekt ProTection Folding

A védelem;
ProTection Apex
ábra

Tubeless-t nem igazán szeretnék, mert nem lenne rendszeresen használva.
Van, h hetekig csak kocogni járok.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#89991) WP14 válasza 6030D (#89985) üzenetére


WP14
őstag

Szerintem pedig rosszul tudod. Hol az a KRESZ szabály, ami engedi a jobbról kikerülést, ha nem épp járdasziget, vagy egyéb akadály, amin a kikerülési irányt jelző tábla azt engedi?Kerékpárosoknak is csak az előresorolást engedélyezi piros lámpánál, nem pedig dugóban. Javíts ki, ha tévedek! :)

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#89992) ivana válasza -=RelakS=- (#89986) üzenetére


ivana
Ármester

Az jöhet abban profi vagyok :))

(#89993) 6030D válasza WP14 (#89991) üzenetére


6030D
Ármester

Ott van a linkedben, gondolom az MKK a kreszből vette:
Álló kocsisor melletti előre sorolás
A KRESZ szerint kerékpárral előre szabad sorolni piros lámpánál a jobb oldalon, feltéve hogy elég hely áll rendelkezésre, és a jobbra kanyarodókat nem szabad akadályozni. Ha élsz ezzel a lehetőséggel, akkor nagyon óvatosan és lassan csorogj előre, és különösen figyelj arra, hogy az előresorolás közben és utána jól lássanak az autóvezetők. Ez a KRESZ paragrafus csak az előresorolásra vonatkozik, előzésre nem, jobbról sose előzz!

Ne előzz jobbról!
Ne előzd a megállni készülő vagy lassan haladó járműveket jobbról! Bármikor rádnyithatja egy utas az ajtót, vagy jobbra húzódhat az egyik kocsi, mert befordul egy parkolóhelyre vagy kocsibeállóba. Ha jobbról előzől, láthatalan vagy a szemből balra kanyarodó autósnak is. Lehet, hogy éppen azért lassított le az általad előzött jármű, hogy elengedjen egy szemből jövő balra kanyarodó másik járművet.

Az, hogy dugó vagy piros lámpa az tök mindegy, álló autóról van szó. Ha baleset miatt áll egy autó, azt ki lehet kerülni? :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#89994) WP14 válasza 6030D (#89993) üzenetére


WP14
őstag

"Az, hogy dugó vagy piros lámpa az tök mindegy"

Ezt te önkényesen beilleszted a Kresz szabályai közé, vagy hogy gondolod? :D

"Ez a KRESZ paragrafus csak az előresorolásra vonatkozik, előzésre nem, jobbról sose előzz!"

Ezt ne hagyd figyelmen kívül! Vagy szerinted csak az a szabály, amit te elfogadsz? :D

A kisfilmen a bringás még véletlenül sem előre sorolást hajtott végre! ;)

[ Szerkesztve ]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#89995) Humbucker válasza ivana (#89984) üzenetére


Humbucker
senior tag

Itt vannak a kért képek, nem egy mai gyártmány elég ütött kopott.


(#89996) 6030D válasza WP14 (#89994) üzenetére


6030D
Ármester

Ha ismeretlen helyen tekersz, és nem tudod, hogy az álló kocsisor, amit utolértél, mi miatt áll, akkor megvárod, míg elindulnak, vagy elhaladsz az álló kocsisor mellett? Álló kocsi. Ezek a kulcsszavak!

Akármennyiszer leírhatod, akkor is ugyanazt írod. Álló kocsi mellett előresorolsz (amit szabad), mozgó kocsi mellett előzöl (amit nem).
Piros lámpánál, balesetnél, zebránál, bárhol... ha áll az autó, elhaladhatsz mellette. Ha mozog, akkor nem.

A videóban az ütközés előtt a Fiesta 10 másodperce áll, a kamerás kocsi 8 másodperce, amikor megjelenik a bringás és ütközik. Ő mellettük elhaladt.

De ez már nagyon off, meg nem is szeretek vitatkozni, ha tudom, hogy igazam van ;] , úgyhogy hagyjuk. Dobd be ide, hátha itt van, aki igazat fog neked adni. Részemről ennyi. :R

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#89997) varsam válasza Humbucker (#89995) üzenetére


varsam
őstag

Erre nem fogsz tudni tárcsaféket szerelni, nincsenek tartó konzolok sem a villán sem a vázon hátul.

(#89998) WP14 válasza 6030D (#89996) üzenetére


WP14
őstag

Te közlekedj csak úgy, ahogy gondolod és a bringás a filmen, nem nekem ártasz vele, ha azt hiszed igazad van. :D Részvétem a hozzátartozóidnak. ;]

Mellesleg, ha "ismeretlen helyen tekersz", az nem jelenti azt, hogy látásromlás lép fel és nem tudod megállapítani, hogy a látótávolságban van-e jelzőlámpa, ami pirosat mutat. :D

[ Szerkesztve ]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#89999) parkr válasza zoli03 (#89979) üzenetére


parkr
őstag

nem mondtam hogy sajátkezüleg....

(#90000) -=RelakS=- válasza Humbucker (#89995) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

naszóval,

Ahogy nézem, ezek országútira való oldalt húzós fékek.
Tárcsafékes előre szerelt kerék esetén a felnin nagy valószínűséggel nem lesznek meg azok a felületek, amiket fékeznél ezekkel a fékekkel, szóval az a fajta kerék nem játszik. Sima felnifékes kerekek viszont játszhatnak.

Ha a fékkel bajok vannak, és cserélnéd, akkor szerintem ezek közül válogathatsz.

Vagy tényleg patkófék :DDD

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.