Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:06:38

LOGOUT.hu

Xiaomi MI9 Lite (pyxis)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Kitűnő telefon 10500 forintért. :Y

(#2) RoBos


RoBos
senior tag

Reméljük hamarosan jön majd a CC9 Pro-ból is global verzió, és akkor lesz csak igazán kánaán! :C

Snapdragon 730G
6.4″ Full HD+ AMOLED
108MP + 13MP (Wide Angle) + 8MP (Telephoto)
32MP selfie camera
4000mAh with 30W+ charging
IR blaster
NFC

(#3) Solten válasza RoBos (#2) üzenetére


Solten
addikt

Mi 9 Lite Pro? :))

Saor Alba

(#4) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Annál, aki a hátlapra tervez értesítési led-et, komoly gondok lehetnek :(((
Az is látszik, hogy a Xiaomi-nál egy ideje már valamilyen "random generátor" tervezi a telefonokat: SE, Light, Pro, Note, Premium, A, K és akkor ott van még az 1 db (!) készülékből álló al-márka a Pocofone). Nem csoda, hogy Hugo Barra sem bírta sokáig náluk ... :(((

(#5) ProEvoFan válasza ProEvoFan (#1) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

A franc, egy számjegy kimaradt :B
105000 akart lenni.

(#6) body007


body007
addikt

Rammsteint ilyen eq mellett hallgatsz? :P

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#7) RoBos válasza <Adamsky> (#4) üzenetére


RoBos
senior tag

Miért?! Lehet, h a szilikon tokot megvilágítja valamilyen szinten ami már látható, valahogy így, de nyilván nem ilyen erősen és csak alul!

(#8) AliceWake válasza RoBos (#7) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

A gyári, füstös tökön szépen átvilágít a LED. Ez a max, egyébként pulzál.

Non omnis moriar.

(#9) dave_gahan


dave_gahan
aktív tag

Köszi a tesztet!

Az értesítéskezelés még mindig rémálom a Xiaominál? Megjön rendben minden app értesítése? Nem tűnnek már el az értesítési ikonok az értesítési sávból? Ha már ennek is használhatatlan/láthatatlan helyen van az értesítési LED-je (mint a Mi 9T-nek), legalább javítottak már az AOD paraméterezhetőségén? Vagy ez is csak néhány gyári alkalmazás értesítését tudja megjeleníteni?(hahó! na és a Viber, eredmenyek.com,stb.?)
A navigációs gombok sorrendjének változtatásán kívül van végre egy 4. gomb is az értesítési panel lehúzásához, mint az LG és a Huawei/Honor rendszereinél, hogy a tepsi kijelzőknél ne kelljen annyira felnyújtózni ujjal? (vagy csak a gesztusos lefelés suhintás marad, amivel viszont a legtöbb alkalmazásnál - amiben esetek 90%-nál éppen vagyok - csupán lefelé görgetek és nem a redőnyt húzom le?) :N
Közelségérzékelő rendben van már végre, vagy 10-ből 2-3 telefonbeszélgetés közben még mindig felold magától a kijelző, hogy aztán a füllel összevissza bevigyen mindent, esetleg várakoztassa a vonal másik végén lévőt, stbstb.
:O ;] :U

Hardveresen a legjobb ár/értékben vannak a Xiaomi-k, de a fentiek miatt még nem mertem venni, csak a párom szenved ezekkel (amelyek egyébként eléggé általános MIUI problémák, mégsem térnek ki egyetlen XIAOMI tesztben sem ezekre). :F

[ Szerkesztve ]

(#10) tomiivagyok válasza AliceWake (#8) üzenetére


tomiivagyok
aktív tag

szép tök. :P

(#11) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Nagyon jó készülék!
Ilyet fogok venni szerintem édesanyámnak Note6pro-t lecserélve karácsonykor.

Egy Gcam-mal az esti képek is rendben lesznek, napközben patika! :)

(#12) AliceWake válasza tomiivagyok (#10) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Ó, istenem, idióta autokorrekt és már javítani sem tudom :U

Non omnis moriar.

(#13) Atomgeszi válasza dave_gahan (#9) üzenetére


Atomgeszi
veterán

"Nem tűnnek már el az értesítési ikonok az értesítési sávból?"

Ezt már javították devben 2-3 hónapja tuti.
Ezen meg elég friss global ROM van. Plusz hamarosan jön rá a MIUI11 is, az alatt is rendesen megjönnek az értesítések.

"legalább javítottak már az AOD paraméterezhetőségén? Vagy ez is csak néhány gyári alkalmazás értesítését tudja megjeleníteni?(hahó! na és a Viber, eredmenyek.com,stb.?)"

Külön állítani nem lehet, hogy mit jelezzen, de amúgy már devben 2 hónapja ez is mind ki van javítva, viber is megjön, telegram is, snapchat. Eredmények.com-ot nem használok.

"A navigációs gombok sorrendjének változtatásán kívül van végre egy 4. gomb is az értesítési panel lehúzásához, mint az LG és a Huawei/Honor rendszereinél? (vagy csak a gesztusos lefelés suhintás marad, amivel viszont a legtöbb alkalmazásnál - amiben esetek 90%-nál éppen vagyok - csupán lefelé görgetek és nem a redőnyt húzom le"

Ilyen nincs.

Az meg szép is lenne, hogy a böngészőben az oldalt akarom pörgetni és erre a statusbar jönne le. :D
Egyébként meg nem is hiányzik ez, annyit nem állítgatok felül, és amúgy is gesztus vezérlést használok, pfúj gombok :))

"Közelségérzékelő rendben van már végre, vagy 10-ből 2-3 telefonbeszélgetés közben még mindig felold magától a kijelző, hogy aztán a füllel összevissza bevigyen mindent, esetleg várakoztassa a vonal másik végén lévőt, stbstb."

Ilyennel sem találkoztam még egyetlen egy Xiaomi telefonnál sem, pedig rengeteg van a családban és ismerősi körben is.

(Mi9em van, ismerősi körben pedig Note 5, Note6 pro, Note 8 pro, Mi9T, Mi5, Mi4c, 4X és egyiknél sincs ilyen probléma.)

Az is segítene amúgy, ha írnál egy konkrét típust. Mert lehet, hogy készülék specifikus, de Mi9 topikban és külföldi topikokban sem panaszkodnak erre.

(#14) LilProphet90 válasza Atomgeszi (#13) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Sokszor szóba kerül pedig a közelségérzékelős anomália, bnő 4X-én rendszeresen várakozásba teszi a hívást stb. Igazából annyi lehet, hogy túlságosan érzékeny a szenzor, könnyedén hajlamos bekapcsolni a kijelzőt. 1-2x nálam is bekapcsolódott Mi9, de nem gyakran (bár alig telefonálok).

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#15) AliceWake válasza dave_gahan (#9) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Á, megelőztek (#13) Atomgeszi :R

Nálam nem volt gond az állapotsáv értesítéseivel, az AoD pedig egészen sokrétűen testreszabható, nekem jött itt minden, de az általad említett appokat pont nem használom, úgyhogy azokat konkrétan nem tudom :(
A navigációs sáv maradt olyan, amilyen, csak a gombok sorrendjét lehet módosítani.
Privátban küldök screenshotot a vonatkozó beállításokról.
Párat telefonáltam, de azalatt nem nyomkodtam el semmit.

[ Szerkesztve ]

Non omnis moriar.

(#16) Atomgeszi válasza LilProphet90 (#14) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Mindig azok a leghangosabbak, akiknek gond van a készülékekkel.

Én ahogy látom ilyen probléma bármelyik másik készüléknél előfordulhat, samus topibkan is olvastam már ilyet, meg iphoneosban is olyat, hogy nem hallják egymást vagy fel sem lehet venni.

Szóval ebből levonni a következtetést nem érdemes.

(#17) Ixion77


Ixion77
őstag

Huawei P30 Lite - Snapdragon 710 - 114278 pont - 6,5 fps
Xiaomi Mi 9 Lite - Snapdragon 710 - 207975 pont - 13 fps

Azért ez gyanús.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#18) novinyul válasza LilProphet90 (#14) üzenetére


novinyul
veterán

9 lite érzekelő jobb szélen van, szóval ha nem takarja az arc akkor bekapcsolhat. Mondjuk nekem nincs problémám vele. Az ujjlenyomat olvasó is baromi jó lett, kijelzőn sem spóroltak semmit.
Ixion: Kirin 710 akart az lenni :)

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 - Samsung Fold 3 - Retro telefonok

(#19) LilProphet90 válasza Atomgeszi (#16) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Cikkekben is rémlik, hogy említve volt párszor, aztán lehet tévedek. Azt tudom, hogy barátnőm sokat panaszkodik miatta.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#20) psypunk válasza Ixion77 (#17) üzenetére


psypunk
csendes tag

Huawei P30 lite - HiSilicon Kirin 710 ;)

[ Szerkesztve ]

(#21) Solten válasza dave_gahan (#9) üzenetére


Solten
addikt

Nem talalkoztam meg ezekkel a problemakkal, a Mi9T ertesitesi LED-je meg tokeletes es lathato helyen van, kinek a pap...

Saor Alba

(#22) dave_gahan válasza Atomgeszi (#13) üzenetére


dave_gahan
aktív tag

Köszi! :R

"Ezt már javították devben 2-3 hónapja tuti."
"devben 2 hónapja ez is mind ki van javítva"
Majd elhiszem, ha a Global ROM-on is rendben lesznek ezek. :K

"Az meg szép is lenne, hogy a böngészőben az oldalt akarom pörgetni és erre a statusbar jönne le."
Pont ez az! Hiszen az esetek nagy részében valamilyen appban vagyok (böngésző, FB, akármibármi), kényelmetlen lenne csak amiatt visszamenni a főmenübe, hogy suhintással lehúzhassam a status bar-t, ha nem akarok ínhüvelygyulladást kapni... ;]

"Egyébként meg nem is hiányzik ez, annyit nem állítgatok felül, és amúgy is gesztus vezérlést használok, pfúj gombok"
Nekem a gesztusvezérlés éppen a fentiek miatt bukik meg.

Redmi 6-on gáz a közelségérzékelő, de ahogy itt más is megerősítette, sajnos ismétlődő probléma egyéb Xiaomi típusoknál is.

@AliceWake: köszi! :R

@Solten: hogy lehet tökéletes helyen, ha nem is felém világít? :N Vagy annyira erős a fénye?

[ Szerkesztve ]

(#23) fateless válasza dave_gahan (#22) üzenetére


fateless
veterán

Solten a 9T-t mondta

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#24) dave_gahan válasza fateless (#23) üzenetére


dave_gahan
aktív tag

Tudom, én is. :K
Ebben a videóban a 40. másodpercnél a kérdés/válasz:
[link]

(#25) hroberto válasza dave_gahan (#22) üzenetére


hroberto
addikt

Globálon még nem javították sajnos. Úgyhogy várom a MIUI 11-et...

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#26) Ixion77 válasza psypunk (#20) üzenetére


Ixion77
őstag

Aha, most már javították. Mikor kimásoltam még nem az volt.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#27) Atomgeszi válasza hroberto (#25) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ő Mi9Lite-ról érdeklődik, ami már akkor jelent meg, amikor dev-en már rég javítva volt ez a hiba. A Mi9Lite-n lévő ROM pedig újabb, mint a Mi9-en lévő. A hiba itt nem áll fent, ezt Alicewake is megerősítette.

(#28) Atomgeszi válasza dave_gahan (#22) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Soha nem megyek vissza emiatt a főmenübe, felnyúlok az ujjammal és lehúzom a menüt. Bár nem sűrűn kell huzogatni. Minden be van kapcsolva. Alig fogyasztanak valamit. Fényerő meg automatikus.
Max a képernyővideót raktam be gyors ikonba felülre, de azt is elérem. :K

Global ROM-okat meg felesleges egy lapon említeni, mivel minden készülék más más ütemben, más más verziószámnál jár.
A Mi9Lite-n meg már olyan build van, amikor dev-en már ez javítva lett, szóval ezt a hibát nem is tartalmazhatja.

Lassan jön rá a MIUI11, az tartogat még újdonságokat.

(#29) dave_gahan válasza Atomgeszi (#28) üzenetére


dave_gahan
aktív tag

Mivel az értesítéseket a status bar-on keresztül nézem meg, így sűrűn húzom le - ha ehhez minden egyes alkalommal fel kell nyúlni egy közel 16 centis készüléken, az probléma... ;]

Örvendetes, ha a Mi 9 Lite Global ROM-jában már végre javították...ez kb. a notch-os telók megjelenése óta (Redmi Note 6 Pro) probléma volt, úgy látszik sikerült 2 év alatt megoldani. :DDD

Köszi mindenkinek a válaszokat! :K

[ Szerkesztve ]

(#30) GreatL


GreatL
őstag

Valahogy lehet hívást fogadni a hangerőgombokkal ezeken a Mi 9x készülékeken?

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#31) püki


püki
aktív tag

2 hete használom a legnagyobb megelégedéssel. :)

Galaxy S24 Ultra Titanium Blue 512Gb

(#32) janeszgol


janeszgol
félisten

Maga a telefon tetszik. A kamera teljes méretben eléggé maszatos képet csinál, de apróbb belenagyításoknál nem esik szét a kép (ugye LG?).
Valaki említette a hátoldali értesítő ledet. Én egy ideig képernyővel lefele tettem a telefonokat a hangszórók miatt. Amióta az alsó peremre helyezik, nincs rá szükség. Viszont! A Marvel sorozatokban nagyon sokszor képernyővel lefele helyezik le a telefont, majd figyeljétek meg. :)

(#33) Atomgeszi válasza janeszgol (#32) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nem csak ott. A Grimmben is sokszor képernyővel lefelé van. (Bár az Apple finanszírozott sorozat, és ott már megoldották a képernyőbe épített ujjlenyomatolvasót is!!! :D )

(#34) eisento


eisento
addikt

Na vegre van rendes topikunk :R

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#35) Atomgeszi válasza eisento (#34) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Gcam-ot szerváltál már rá?

Elvileg 9SE-é jó.

7-es gcamból v2.1 -et megpróbálnád? :R

(#36) novinyul válasza Atomgeszi (#35) üzenetére


novinyul
veterán

Nekem még a 7-s nem ment, csak a 6.2 használható egyelőre.

Pixel 8 - Samsung Fold 3 - Retro telefonok

(#37) fzoli86 válasza ProEvoFan (#5) üzenetére


fzoli86
tag

kuponnal 78500 huf a 6/128-as...nekem már úton van...

(#38) Atomgeszi válasza novinyul (#36) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Night mód milyen? :) 7-es v2.1 még arra is rátesz, de az utáni levő buildek nem olyan jók szerintem. Cserébe kezelik a 3 kamerát.

(#39) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Kár hogy rossz olvasni pl az Mi 8 topikjában amit a szoftverrel csinál a xiaomi

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#40) qge válasza fzoli86 (#37) üzenetére


qge
aktív tag

6/64 magyar boltból 76e, 2 év magyar garival.

(#41) Smiro válasza enginev3.0 (#39) üzenetére


Smiro
senior tag

A "Saomi" a hibás, vagy akik nem a gyári szoftvert használják, hanem romolgatnak és panaszkodnak? Nálam - mint utóbb ott írtam is - magasan hozza az elvártat Global Stabillal. Na meg az esti képek miatt a gcam-mel. Úgy gondolom, hogy ha valaki tuningol és ezért össze-vissza akad a program, nem a Xiaomi a vétkes... A "gyári" alap hozza, amire tervezték. Szerintem.

(#42) novinyul válasza Atomgeszi (#38) üzenetére


novinyul
veterán

Éjszakait nem próbáltam még, nappali képek nagyon jók. Tudsz linket a 7-s Gcam-hez?

Pixel 8 - Samsung Fold 3 - Retro telefonok

(#43) Weeman1


Weeman1
veterán

Nekem tetszik
Lehet beruházok egyre.

Xiaomi 11T Pro

(#44) enginev3.0 válasza Smiro (#41) üzenetére


enginev3.0
félisten

Xiaomi euról van szó, ami nem nagyon tér el a gyáritól, és persze abból mindenki a devet használja

De én egy Dev-től sem tűrném el hogy bluetooth hibák és egyéb nagyobb volumenű gondok legyenek

Nem új gyártó, nem új rendszer, ez nem elfogadható

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#45) novinyul válasza Weeman1 (#43) üzenetére


novinyul
veterán

Note 7 sem rossz, de ez még rátesz egy lapáttal :)

Pixel 8 - Samsung Fold 3 - Retro telefonok

(#46) virkir válasza enginev3.0 (#44) üzenetére


virkir
veterán

Xiaomi EU dev.
Főzött fejlesztői rom.
Nem is értem mi a probléma.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#47) fzoli86 válasza qge (#40) üzenetére


fzoli86
tag

igen, néztem, de nekem az kicsi...duálosban használnám és az sd meg sim összeolvasztast egyelőre elkerülném :)

(#48) enginev3.0 válasza virkir (#46) üzenetére


enginev3.0
félisten

Még egyszer mondom, hogy az, hogy nincs benne több hiba, mint amit a Xiaomi elvét

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#49) fateless válasza qge (#40) üzenetére


fateless
veterán

Ilyenkor biztos nem csak én örülnék egy linknek is a szöveghez :U

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#50) Atomgeszi válasza novinyul (#42) üzenetére


Atomgeszi
veterán

[link]
Mi9-hez való, meglátjuk

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.