Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89251) zack válasza peppe79 (#89245) üzenetére


zack
nagyúr

Szerintem biztos nem egyről beszélünk, mert jó minőség. Bár ha nyomás jelzős, műhely pumpa, abból csak 1 volt az Aldiban.
Miért gagyi? :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#89252) Fred23 válasza ivana (#89250) üzenetére


Fred23
nagyúr

Privi ment, aki meg szereti az agyváltókat, annak EZ is nagyon érdekes lehet!

SACHS Elan 12 agyváltós. :Y Hány lehet belőle az egész országban?

(#89253) peppe79 válasza varsam (#89247) üzenetére


peppe79
senior tag

Köszi! Tényleg szép darab, a geometriája picit hasonlít a régi Gepida Asgard Team vázamra. A gond csak az, hogy nem monti vázat keresek, hanem női city vázat, kb. 54 cm magasságban.

(#89254) peppe79 válasza Fred23 (#89248) üzenetére


peppe79
senior tag

Sajnos ez sincs női vázas kivitelben. :( Nézgelődtem a használtak közt is, de egyelőre nem találtam megfelelőt.

Ez a Torpedo automatic tényleg érdekes darab, eddig nem is ismertem. Duomatic-om volt már, azt viszont nem szerettem. Meg automata nexus4-esem is, na az volt eddig a legnagyobb szívás: télen, -5 fok alatti hőmérsékleten lefagyott az elektronika, és olyankor a leggyengébb fokozatra állt be a váltó. A munkahelyemen kint van a kerékpártároló, és hát zárás után...előfordult, hogy betoltam a szomszédos Tesco áruház szélfogójába a bringát, és ott ácsorogtam 20-30 percig, hogy végre "felébredjen" az elektronika. Most egy 3 fokozatú Sturmey Archert használok. Ezt is kell azért szokni. Amit eddig nagyon szerettem, az a Spectro7-es, és a Nexus3-as volt.

(#89255) peppe79 válasza zack (#89251) üzenetére


peppe79
senior tag

Eresztett az illesztés mentén, a manométer pedig nem valós értéket mutatott.

(#89256) Fred23 válasza peppe79 (#89254) üzenetére


Fred23
nagyúr

Duomatic-ot miért nem szeretted? Napok óta gondolkodom abban, hogy ha lesz egy felénk olcsón, kipróbálom. Illetve az foglalkoztat még nagyon, hogy ez a régi Automatic mennyiben tér el a viszonylag új SRAM Automatix-tól? Utóbbinál a vízállóság hiányára panaszkodtak, és szerintem jogosan, mert egy ilyen bringának pont az lenne a lényege, hogy télen is lehessen vele menni. Nagyon ciki, hogy bejuthat belé a víz! Valamelyik angol fórumon olvastam, hogy a tulaj srác rozsdafoltokat látott benne belül egy idő után a téli használat miatt. Persze egy kicsi rozsdafolt még nem feltétlenül a világ, de azért no...

"Most egy 3 fokozatú Sturmey Archert használok. Ezt is kell azért szokni." Nem tetszik benne valami? Pár napja láttam ezt, szerintem túl van árazva kicsit, viszont lehengerlően szép.

[ Szerkesztve ]

(#89257) jjeahh válasza balazs025 (#89240) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Elég megosztóak a vélemények, hogy kis vázmérettel érdemes-e 29ert venni vagy sem, sokak szerint a nagy kerék + kis váz kombó furán néz ki, szerintem csak ízlés kérdése. Személy szerint én úgy gondolom igen, érdemes, egyrészt nekem nagyon bejön amilyen kis tömzsinek néz ki pl. egy M-es váz 29-es kerekekkel (nekem is ilyen van, 168cm vagyok), másrészt a nagy kerekekkel jobban lehet haladni, nagyobb a biztonságérzeted, a kátyúkat könnyebben veszi és jobban mászik. Persze vannak hátrányai is azért a dolognak, de a kiskerekűeknek is, kérdés, hogy miben vagy hajlandó kompromisszumot kötni.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#89258) peppe79 válasza Fred23 (#89252) üzenetére


peppe79
senior tag

Az Elan nem volt a legjobb konstrukció, emiatt is nem terjedt el.

(#89259) balazs025 válasza jjeahh (#89257) üzenetére


balazs025
senior tag

Értem, köszönöm. Így, hogy személyes pozitív tapasztalatod van hasonló esetben meg még inkább a 29-es kerék felé terel. :)

(#89260) CaNNa3IS válasza peppe79 (#89255) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Eresztett az illesztés mentén az mit jelent, nem pumpált ?
Mennyi volt a hiba a mutatott értékben ?

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#89261) pc360 válasza balazs025 (#89259) üzenetére


pc360
addikt

+ Egyre kevésbé lehet értelmes 26-os felszerelést kapni.
Amúgy neked még a 27,5" lenne érdekes.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#89262) peppe79 válasza Fred23 (#89256) üzenetére


peppe79
senior tag

A Duomaticcal mindössze annyi volt a bajom, hogy egy Picnic (német kemping) kerékpáron volt. Hozzá voltam szokva, hogy kontrával fékezek, és ilyenkor persze váltott is. Aztán próbáltam rászoktatni magam, hogy csak a patkóféket használom, de az meg életveszélyesen gyengén fogott.
Az Automatixot nem ismerem.
A Sturmey Archer agyváltók gyönyörű szépek. Nekem egy újabb, szabadonfutós SRF-3 agyváltóm van klasszikus váltókarral. 10e-ért vettem újonnan egy sráctól. Annyi negatív tapasztalatom van csak vele, hogy például egy szintén 3 fokozatú Nexushoz képest mintha nagyobb erőkifejtésre lenne szükség. Utána is fogok majd nézni, hogy milyen hatékonyságú ez az agyváltó.

(#89263) balazs025 válasza pc360 (#89261) üzenetére


balazs025
senior tag

Ja, 26-st nem is akartam inkább 27,5 gondolkodtam, bár már régebben Runner_fxr mondta, hogy merevből csak 29-st csak eddig nem úgy alakultak a dolgok, hogy végül megvegyem, meg hát nem vagyok egy égimeszelő.

(#89264) Fred23 válasza peppe79 (#89258) üzenetére


Fred23
nagyúr

Gondolkodtam rajta, hogy le kéne csapni rá, de aztán rákerestem én is! Hatalmas súly, meg ez a gyakorin: "15 darabot szervizeltem eddig, ebből 10-nél volt kilincstörés a probléma. Ott sajnos nagyon alul lett méretezve a váltó. Technikatörténetileg egy érdekes darab, de használatra nem ajánlanám." Elvette a kedvem nekem is.

A SRAM Automatix viszont a rozsda ellenére is vonz még nagyon, alaposan utána fogok még olvasni; aztán meg az sem kizárt, hogy 1-2 év múlva már vízálló lesz gyárilag, ha elég panaszt kapnak.

"A Sturmey Archer agyváltók gyönyörű szépek." :K

[ Szerkesztve ]

(#89265) jjeahh válasza balazs025 (#89259) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Azért fontold meg Hasaggymeg érvelését is, mert ő gondolom jóval tapasztaltabb nálam az ügyben, én csak nemrég vettem meg életem első montiját, amatőr csirke vagyok még :D . De amúgy szerintem a külcsín tényleg csak ízlés kérdése, a különböző kerékméreteknek viszont bőven vannak előnyei/hátrányai is a vázmérettől függetlenül, szal ha neked tetszik a nagy kerék-kis váz kombó is, akkor az igényeid alapján válassz, pl, hogy haladni szeretnél, vagy technikázni? Stb...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#89266) CaNNa3IS válasza peppe79 (#89255) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

RE :
Eresztett az illesztés mentén az mit jelent, nem pumpált ?
Mennyi volt a hiba a mutatott értékben ?

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#89267) ivana válasza Fred23 (#89256) üzenetére


ivana
Ármester

Gyárilag mindig kérdéses ezeknek a kenése, de nem hiszem, hogy bármilyen probléma lehetne egy rendes átkenés után, felépítésből fakadóan jobban zár mint egy sima kontra és belül rozsdás sima kontrát se láttam még.

(#89268) Dyingsoul válasza Fred23 (#89248) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Na nekem meg pont cr-mokat ajánlgattok hogy vegyek 30-35 ezerért. :DDD Igaz azt sem tudom mi az de egyet sem találtam.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#89269) peppe79 válasza CaNNa3IS (#89260) üzenetére


peppe79
senior tag

Nem az én pumpám volt, hanem a kollégámé. Valamennyi levegő jutott a kerékbe is, de az alsó illesztésnél nagy részét elengedte.

(#89270) peppe79 válasza Fred23 (#89264) üzenetére


peppe79
senior tag

Na, ezt a régi cikket kerestem. Érdekes, hogy eddig mást tapasztaltam, mint amit a teszt mutat, azaz a Sturmey-t gyengébbnek érzem a Nexus 3-tól.

Nálam elég sok agyváltós bringa megfordult, de két típust szerettem a legjobban: a Sachs/SRAM Spectro 7-est, meg a Nexus 3-ast. Igaz, egyszer kifogtam egy rossz szériás Nexus 3-as agyváltót is, aminek a belseje széthullott. Óriásit firkáltam vele. :DDD De aztán a későbbi agyváltómmal nem volt ilyen gond, azt nagyon szerettem.

(#89271) ivana válasza Dyingsoul (#89268) üzenetére


ivana
Ármester

[link] Pl ez egy crmo monti :)

(#89272) CaNNa3IS válasza peppe79 (#89269) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

ok köszi.
Nekem egy kb 10 éves tescoban vett műhelypumpám van ami hibátlanul teszi a dolgát és kb 3-4k ért vettem anno.
Ütöm vágom és nem nem foglalkozok vele csak arra használom amire kell.

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#89273) zack válasza peppe79 (#89255) üzenetére


zack
nagyúr

De ezért ne húzzuk már rá az Aldis pumpára, hogy gagyi. :F
Azért mert kifogtatok egy hibásat, nem az összes ilyen.
Persze nem digitális tehát nem tizedre pontos, viszont nem is ereszt.
3-3,5 bar használok általában, terepen 2,5.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#89274) peppe79 válasza Dyingsoul (#89268) üzenetére


peppe79
senior tag

Arra a kerékpárra, amit belinkeltél, nem érdemes pénzt költeni. Hasonlóan régi, de megbízható alsó-középkategóriás, Cr-Mo vázas bringák:

- full STX szettes Williger trekking

- Alivio szettes Gazelle trekking

- Alto/Alivio szettes Free Spirit monti

Ha jobban kutakodsz, ezektől akár olcsóbbat is találhatsz. Tavaly a mórahalmi vásárban láttam egy LX szettes Univegát 40 ezerért.

(#89275) peppe79 válasza zack (#89273) üzenetére


peppe79
senior tag

OK, ebben igazad van. A lényeg, hogy nekem már nincs kedvem kísérletezgetni, így marad a szovjet pumpa. :)

(#89276) peppe79 válasza ivana (#89271) üzenetére


peppe79
senior tag

30 éves, Tange double butted csöves retro bringa. :K

[ Szerkesztve ]

(#89277) bunddog válasza zack (#89273) üzenetére


bunddog
tag

nekem is az aldis műhelypumpa van, én 6 barra szoktam vele fújni és semmi probléma nincs vele, 5k-ért tökéletes választás volt

(#89278) Napfénysüti válasza peppe79 (#89275) üzenetére

Ha esetleg minőségibb, nyomásmérős műhelypumpára akarsz váltani akkor ajánlom az SKS márkát. Nekem egy Airkompressor 12.0 van tőlük már egy ideje és baromi jó kis cucc. 12 bárt tud (nekem mondjuk 8,5 elég, eddig is próbáltam), dupla fejes a kétfajta szeleptípushoz. Oké, ez olyan 10.000 Ft körül mozog de mivel nálunk három bringa van (MTB, cross-trekking, országúti) így egy áldás. Az sem elhanyagolható hogy 5 év garanciát vállal rá a gyártó.

Més que un club!

(#89279) Dyingsoul válasza peppe79 (#89274) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Köszi a tippeket ivana-nak is. :R

Hát ezek nagy részére úgy látom még kell költeni még a 48 ezresre is. Engem egyébként nem érdekel a korhűség meg egyéb marhaságok... Ezt csak arra írom, hogy néhol úgy tüntetik fel, mintha ez valami plusz lenne de számomra pont taszító, hogy 20 éves bringákat kell nézni.

De azt bele kellene kalkulálni, hogy nekem ez munkába járós lenne szóval akár esik az eső vagy ilyesmi akkor is fel kell rá pattannom szóval sárhányó kell, jó gumik is kellenek meg kitudja melyikről mi hiányzik még.
Ezért meg is ragadnám a lehetőséget, jellemzően mik azok a dolgok amiket cserélni kell használt bringa vásárlás után?

Jövő havi fizut megvárom, plusz jó lenne "kifogni" valami jó ajánlatot és inkább várok vele még kicsit amíg fel nem bukkan valami a láthatáron. Kicsit határozatlan is vagyok amolyan kettősség van bennem: vagy venni kellene egy épphogy olyan jót ami elvisz A-ból B-be vagy kicsit lehet többet kellene rá költenem és akkor az élmény is jobb lenne. 50-60-tól többet viszont semmiképp nem szeretnék rá költeni, alkatrészekkel együtt sem.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#89280) -=RelakS=- válasza Napfénysüti (#89278) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nekem most jött egy ilyen, kíváncsi vagyok, milyen lesz. Kb 6200 forintnyi euró volt.

A régiekkel az a bajom, hogy a presta rendszeresen ereszt, az autó szelepet meg nem bírom rendesen lehúzni a szelepről -> csomó levegőt kienged. Azt, hogy az óra nem mér pontosan, meg már megszoktam :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#89281) 6030D válasza Dyingsoul (#89279) üzenetére


6030D
Ármester

Rockrider 340?
Új, garanciális, mozog az eleje, ezért kényelmesebb, akár 6 hó ingyen hitelre. Elmegy aszfalton, és ha elfogytak a gyári gumik, akkor veszel rá egy aszfaltra valót, és gyorsabb lesz. Üzletben láttam már 52e Ft-ért is egy-egy példányt kirakva.
Ha veszel egy olcsó használtat, amin mondjuk kopott a hajtás, akkor arra csak egy lánc-sor cserével is elmehet 6-8000 Ft, bowden, fékpofa csere. Bármi lehet.

(#89280) -=RelakS=-: ugyanilyen a lidlis. :DDD Azt tudja valaki, hogy ezeknek a feje hogy működik? Ahova rádugod a szelepet, azt fújja. Kivéve, ha nem vált át/vissza, akkor meg nem fúj, hanem kifúj mellette. Mi a titka ezeknek?

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#89282) Pttypang válasza 6030D (#89281) üzenetére


Pttypang
veterán

Ha munkaba jarna, akkor inkabb a kemel 300, aztan arra venni egy rendes gumit.

Vagy a hasznaltas tortenet, azt meg kitargyaltatok.

Everybody lies.

(#89283) ro_bert17 válasza 6030D (#89239) üzenetére


ro_bert17
őstag

8-8.5 bar-ra
Nekem eddig ez a tippem, hogy a teszkós pumpán hiába a számozás 12-ig, egyszerűen inkább erőtlennek érzem. Pl. amikor végre megbírja mozdítani a szelepet, hogy meginduljon, akkor épp hogy tudok bele nyomni. Viszont ilyenkor az óra is elkezd esni, mintha elengedné. A városi bringám autószelepéhez az 5 bart gond nélkül bele tudom nyomni.
Délután voltam a bringa butikban a tartalék belsőért, tőlük is kérdeztem. Abban maradtunk, lehet beugrok egy próba pumpálásra, mivel az sincs kizárva, hogy a technikámon is van mit csiszolni. :)

(#89242) peppe79: ezt el is felejtettem, hogy azokban még volt kézi pumpa is. :)

(#89284) 6030D válasza Pttypang (#89282) üzenetére


6030D
Ármester

Az már nincs a lista szerint.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#89285) Dyingsoul válasza 6030D (#89281) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Nah erre pl csak sárvédőket, csomagtartót és kitámasztót kell venni. :DDD

Egyébként tetszik, a marokváltó plusz pont mivel olyat szeretnék mindenképp. Ki kéne fogni valami jó akciót, ha mondjuk 40ért lenne ez a bringa már mennék is érte a Decathlonba. :(

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#89286) WP14 válasza -=RelakS=- (#89280) üzenetére


WP14
őstag

Az jobb, vagy többet tud, mint egy ilyen?

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#89287) ivana válasza Dyingsoul (#89279) üzenetére


ivana
Ármester

Ennyiért használt trekkinget tudsz venni, peppe linkelt többet is. Azon szokott lenni sárvédő, meg lámpa is. Újban megoszlanak a vélemények mi az amit érdemes megvenni, én a perverz vonalat képviselem: 200 alatt semmit aminek több sebessége van, 1 sebi olyan 100-tól már van. Általában nincsenek annyira lelakva a használt trekkingek. Vintage montiból 30-ért már brutálisak szoktak lenni, és a 26"-os merev villás kis igáslovak elég jók városba, hetes rendszer alkatrészei olcsók.
Ha nem valami lelakott szar a bringa akkor újrazsírzás kell, esetleg új bowdenek, lánc. Városba jól jöhet utcai gumi én pl. cst-t szoktam az 2-3 ezer egy.

A vintage mtbt azért ajánlottam mert az ár - érték aránya nagyon jó, a pana gép amit linkeltem körbe röhög egy ócska rockrider 340-et. És a merev villásak akár 20-25-ért is megkaphatók.

[ Szerkesztve ]

(#89288) -=RelakS=- válasza WP14 (#89286) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Valami feltűnően hasonlót cserélek le az újra.
Ettől még ez lehet jó, de pl arra figyeltem fel a radonnál, hogy valami fémet is látni a fejben, nem csak egy marék műanyagot. Aztán ez lehet, hogy pont nem jelent semmit :D
Este fogom kipróbálni, addig ez a pumpa csak "van" :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#89289) SSJmeszes


SSJmeszes
senior tag

:DDD

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#89290) -=RelakS=- válasza WP14 (#89286) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Kimentem pumpálni.
Amit leváltok pumpát, erre a Homashitára rendkívül hasonlít, kb mások az anyagok színei, meg kicsit más a mérőóra.
Viszont kb 1 barral fölé mér.
A még régebbi pumpám egy féllel alá ...
Amit most vettem, az meg autószelepnél majdnem pontos, prestánál kb negyed-fél barral alá mér. Cserébe feltolom a végét a szelepre, rövid szisszenés, lezárom, fújom, kinyitom, rövid szisszenés, lehúzom. A régebbieket az autószelepről úgy kell leimádkozni, közben meg szökik a levegő.
Még az fura, hogy ez 4 bar körül már furán visszarugózik. Lehet, hogy a Park Tool jobb lett volna? :DDD Vagy egy euróval többért még a Topeak. Mind1, a szelep miatt feltétlenül megérte.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#89291) Hasaggymeg válasza jjeahh (#89265) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Tapasztalat az túlzás,hisz 27,5"os nem volt nekem,de azt látom,hogy kissé ormótlanul nagy a 29"-os kerék+2" fölötti gumik a 17,vagy kisebb vázon.Ugyanakkor tényleg jobban veszi az akadályokat és van akit nem érdekel,hogy nagynak tűnik a kerék.

(#89289) SSJmeszes...én csak sima no hands,no feet,no teeth-et ismertem. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#89292) Tufa_


Tufa_
aktív tag

Sziasztok,

Bringa vasarlason gondolkozom, munkabajarasra es ezt neztem ki, viszont soha nem volt meg orszagutim. Otthon egy 29-es MTB-m volt es mindig elveztem hogy gyors viszont ugy gondolom hogy egy orszaguti talan jobb es kevesbe nehez gyorsitani vele mint a 29'essel. Szerintetek erdemes megvenni a linkelt kerekpart? Birni fogja hogy nem csak kozuton hanem neha parkokon (nem tukorsima ut, valtozatos utviszonyok, viszont semmi terep) keresztul kozlekedek vele Ennel tobbet nem koltenek ra (max ez, ha jobb?) mivel a tarolasa napkozben es ejszaka kozos taroloban lesz.
22-24km a tav naponta ha ez szamit.

(#89293) Pttypang válasza 6030D (#89284) üzenetére


Pttypang
veterán

Van helyette riverside, biztos rájöttek ,hogy az árokba borulással összhangba hozható így már a neve, meg a hétvégi pecázáshoz is ki lehet menni vele.

Mondjuk ez már erősen low cost felszereltségű, még a 120-nál is félelmet kelt bennem az a hajtókar.

[Ennél] az a dinamó mondjuk olyan pontra ért, hogy felröhögtem.

Az 500-as rivörszájd meg már majdnem jónak tűnik ;] Lol, ez könnyebb, mint a rr340-em, jelentősen.

Aztán el is értünk az agydinamós csodáig, csak ne lenne rajta annyi minden, már látom magam előtt, ahogy csitteg-csattog-törik róla minden a bácsi alatt, amint megcsavarja kanyarban a hátulját. :DDD

Hu, na átnéztem a 100 környéki decatzhlon trekking kínálatot, ez vicces volt.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#89294) Hasaggymeg válasza Pttypang (#89293) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Te lassacskán egy Decathlonos bringa-szakértővé avanzsáltál. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#89295) Pttypang válasza Hasaggymeg (#89294) üzenetére


Pttypang
veterán

Az egyetlen bolt, ahol kovetheto a generaciovaltas es a kozelben is van, legalabb latom, hogy minden valtasnal sporolnak valamin es egyre szarabbat kapnak az emberek ugyanazert a penzert. ;]

Everybody lies.

(#89296) Hasaggymeg válasza Pttypang (#89295) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Át kellene pártolj a Hervishez,azok látszólag egyre jobbak.Már a bakik miatti veszteségeket is be-be nyelegetik. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#89297) WP14 válasza Hasaggymeg (#89296) üzenetére


WP14
őstag

Megkérdezted a profi sofőr barátodat? Éedekel a véleménye a múltkori kerékpáros ütközésről. ;)

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#89298) Pttypang válasza Hasaggymeg (#89296) üzenetére


Pttypang
veterán

Nem pártolok át a hervishez, ahhoz túl szegény vagyok, hogy ott kvázi bármit vásároljak, akármit vettem ott, mindig sírtam a pénztárnál. :N

Everybody lies.

(#89299) Hasaggymeg válasza WP14 (#89297) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Meg...azért hallgatok olyan mélyen! :P

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#89300) Acef


Acef
addikt

Meghalt Nicky Hayden [link] :(((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.