Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89551) ShiTmano válasza deny330 (#89540) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Erről a konkrét típusról (BR-M775) túl sok jót nem olvasni. Széria hibás volt, folyatta az olajat.... rá a betétre/tárcsára! Itt is többen írják. Az utána következő M785-öst viszont a legjobb fékként jellemzik.

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#89552) Vanir


Vanir
veterán

Trekkingből monstercross, avagy mé' ne raknék rá oúti kormányt meg 47-es gumit? Nagyon böszme, átmegy mindenen, kényelmes és még csak nem is különösebben lassú. :)

(#89553) ivana válasza Vanir (#89552) üzenetére


ivana
Ármester

Ez a váltókar szemét, nem értem minek kellett az oda. Sokkal értelmesebbet lehetne össze rakni ebből a vázból, mert az ötlet amúgy nem hülyeség.

(#89554) Hasaggymeg válasza bobalazs (#89542) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Fura! Biztos felmegy az oda? Amúgy én is sima villás kulcsot használok a pedálhoz,az újak már épp elég keskenyek,hogy jók legyenek.

Tothgera...még jó,hogy nem a tavaly kezdtem gyanakodni rájuk,mert csak nekik volt a fehér-piros Cross Raceből 53as. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#89555) Vanir válasza ivana (#89553) üzenetére


Vanir
veterán

Máshova nem tudtam felrakni sajnos, mert 22.2-es az átmérője, és a 23.8-as kormányra nem megy rá. Útban nincs, váltani nem kényelmetlen vele és meglepően pontos (nem egy Tourney, simán beállítottam fél perc alatt, minden fokozatot simán és gyorsan vesz). Majd ha lesz sok pénzem upgradelek valami normálisat. :) Addig viszont nekem így tökéletes - még ha nem is szép.

(#89556) ivana válasza Vanir (#89555) üzenetére


ivana
Ármester

Ja hogy ez a tied :D Én dobtam volna rá egy hetes fékváltót meg sort azzal kicsit csapatósabb lenne a cucc szvsz.
Az eredeti stucni megtartása szerintem jó ötlet volt.

(#89557) Hasaggymeg válasza truefx (#89544) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Durva! Ott egy helyen több terepezési lehetőség van mint itt egész országunkban.Másak a méretek,na!

Runner...egy fitness bringára nem is kell több,csak éppen ne rázza szét a magyar aszfalt az izületeidet.Csodálkozom,hogy nem érezhető irányításán.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#89558) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Na elhoztam a kereket a bringaföldről.Agygenerált fizettem érte,1600pénz,de érzik.a beázott csapágy avétossága.A kazettatestet szépen pucolták,zsírozták,most egyelőre faxán műxik.Várok Paul Lange válaszára majd megy a postagalamb kjúbékhoz és fulkrumékhoz.Amúgy azt mondták a teljes felújítás valahol 20 alatt állna meg.Kazetta+csapágycsere.Összességében inkább pozitív a tapasztalat,nem úgy mint a Fulcrum garanciális ügyintézésével kapcsolatban.A kerék 80%,hogy az autó tetején ázott be a Mátrából hazafele tartó úton az esőben. :((( 3as út,90km/óra alatti sebességgel. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#89559) ivana válasza Hasaggymeg (#89558) üzenetére


ivana
Ármester

Mondjuk ez röhejes vittem már minden féle bringát autón, szakadó esőben is, 110-el autópályán a kocsi tetején, semmi baja nem lett egyiknek se. Mióta ilyen ipari csapágyak vannak spórolnak a porvédőn :(((

(#89560) deny330 válasza ShiTmano (#89551) üzenetére


deny330
aktív tag

Szóval egy vele egy árban lévő teljesen új SLX fék jobban megérheti?

(#89561) ShiTmano válasza deny330 (#89560) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Mindenképpen. Az M675-ös tudtommal csak annyiban különbözik az XT-től (M785, ilyen van nekem is), hogy nincs rajta Free Stroke fogáspontállító. Ugyanúgy kerámia dugattyús pl. Az újabb M7000-es szériát nem ismerem, de az XT testvérét (M8000) szídják a testbikeon (pl. mindjárt az első hsz.), a vándorló nyomáspont miatt. Az M675-ösben biztosan nem fogsz csalódni.
De amúgy biztos van itt valakinek SLX, majd mond rá valamit.

Itt vannak vélemények róla, érdemes elolvasni.

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#89562) nismoka válasza ShiTmano (#89561) üzenetére


nismoka
addikt

M8000-et használok, semmiféle nyomáspont vándorlást nem tapasztalok csak annyit hogy egy brutál jó fék.
Hasonlóan jó az M7000 is az biztos! :K

(#89563) ShiTmano válasza nismoka (#89562) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Akkor szerencséd van. :) A net tele van vele, még a Bikemag is írta, meg asszem Tóthgera is. De a linkelt Testbike hsz-ek is erről szólnak, így nem merem feltétlenül ajánlani neki. De lehet, hogy azóta kijavították.

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#89564) zack válasza ShiTmano (#89561) üzenetére


zack
nagyúr

SLX van, tárcsák is azok. Szerintem remek fék. Nem nyúlik, nem melegszik túl, fix nyomáspont volt eddig minden esetben. Nyomáspont állítás van.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#89565) Vanir válasza ivana (#89556) üzenetére


Vanir
veterán

Az a baj, hogy a hetes fékváltó, meg mellé a hetes sor és még egy másik hátsó váltó már 30 fölött lett volna, ezekhez meg szinte mindenem volt itthon. Kb. hatezerből kijöttem. :)
Stucniból jó lenne egy rövidebb, ez egy kicsit hosszúnak érződik, de lehet, hogy idővel megszokom.

(#89566) Runner_fxr válasza Hasaggymeg (#89557) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Szerintem nagyon jól passzol a fitness-be. Mivel alapvetően olyan mint egy merev villa, nem igazán érzel különbséget egy merev villához képest, csak minimálisat. A megváltozott geo-t lehet érezni, a merev villával kicsit sportosabb, de simán vállalható.

(#89567) nismoka válasza ShiTmano (#89563) üzenetére


nismoka
addikt

kb fél éve használom az M8000-et, XT tárcsákkal és resin betétekkel, másik bringámon régebbi saint van és mondhatom hogy jobb annál pedig az is hibátlan. :K

[ Szerkesztve ]

(#89568) madgie


madgie
titán

Üdv! Ma vettem egy bringát, soha nem volt agyváltós biciklim, ezek tényleg ennyire "kattognak"? Hajtás közben is elég hangosan kerreg. Normális ez? Nexus 3 agyváltó egy alap cruiserben.

(#89569) ShiTmano válasza zack (#89564) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Melyik van neked? Még az M7000-esen is csak fékkar távolság állítót látok. Nincs rajta fogáspont állító.

Vagy fékút állító?

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#89570) nismoka válasza zack (#89564) üzenetére


nismoka
addikt

SLX-en nincsen nyomáspont állítás (free stroke), csak fékkar távolság állítás van.

ShiTmano: :K

[ Szerkesztve ]

(#89571) ShiTmano válasza nismoka (#89567) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Ok, elhiszem, de én nem mertem azt venni, mert a Bikemagon azt írták, -többször is- hogy a régi (M785) jobban tetszett nekik, így az lett. (Egy régebbi hsz-omban megtalálod a hivatkozásokat).
Lehet, hogy már kijavították a nyomáspont vándorlást.

De itt is írják amúgy. Mindjárt az első két hsz.

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#89572) nismoka válasza ShiTmano (#89571) üzenetére


nismoka
addikt

Igen olvastam több helyen is, lehet szerencsém van de az nem baj. :))
Volt régebbi Deore-m is, na az borzalmas volt, minden percben máshol fogott... :U

[ Szerkesztve ]

(#89573) deny330


deny330
aktív tag

Köszi a rengeteg HSZ-t srácok! Így mindenképp SLX lesz (ha sikerül megegyezni)! :K Ez a Free Stroke mode valahogyan nem kötött le soha. Nagyon hasznosnak tűnik, de ha nem érzem csutka keménynek a fékkart, akkor úgyis babrálok valamit a fékrendszerrel. A fékkar távolság állító mondjuk érdekelne, nem igazán láttam még.

160-as és 203-as/180-as tárcsa közötti fékerő különbség mekkora egyébként? Még mindig félek, hogy csóri XCT telómat megcsavarná az SLX 203-assal (meg adapterrel sem szívesen bajlódnék :U ), de érdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#89574) Hasaggymeg válasza ShiTmano (#89569) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ennek a fogáspont állításnak nem is értem a jelentőségét. :F

(#89559) ivana...pedig van porvédő mind2 csapágyon.Én sem értem hogyan ázhat be,hisz így ránézésre,még a sorral is rajta már nem is tudja direkt víznyomás érni. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#89575) nismoka válasza deny330 (#89573) üzenetére


nismoka
addikt

Ne izgasson a free stroke, nekem is gyári alaphelyzeten van tehát a legkeményebben, nyugodtan vedd az SLX-et. 203-as tárcsát használok, a fékerő brutál de szerezz be jobb telót. Amúgy meg bőven elég a 180-as is de a 160-as is megállít mint a satu. :K

[ Szerkesztve ]

(#89576) ShiTmano válasza Hasaggymeg (#89574) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Ízlés kérdése. Valaki azt szereti ha hosszabb úton mozog a fékkar, valaki azt ha szinte azonnal fog. Ezt lehet ezzel állítani. Gyakorlatilag a fékkar útjának hossza. Míg mondjuk az SLX-nél ez fix 2cm, az XT-nél lehet 0,5centitől 2,5 centiig állítani. Nem mért értékek, csak úgy mondtam valamit. Szerintem átlag embernek nem olyan fontos, talán versenyzőknek többet számít.

(#89575) nismoka: Én meg az elején össze-vissza tekergettem, mert nem tudtam, hogy mi az, aztán úgy hagytam. Azt sem tudom, hogy volt gyárilag, de jó így.

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#89577) deny330 válasza nismoka (#89575) üzenetére


deny330
aktív tag

Telón gondolkozok, de egyenlőre nyüstölöm, ameddig tudom. Ha télen nem fagy be akkor lehet, hogy átrakom a régi montimra, és ott fogom használni. Azt úgyis télen használom csak, jelenleg meg merev villa van benne, annál az XCT fényévekkel jobb lesz. A mostani Promax fékeket meg lehet, hogy megkapja akkor az. V fékkel nincsen jó tapasztalatom télen. :DDD

Telóból mi lenne a legalsó határ? (Bár nem tudom, hogy ezt a Viper50-et mennyire érné meg fejlesztgetni a maga 26-os kerékméretével. A fék csere más. Ha megleszek elégedve az SLX-szel, akkor ezt úgyse adom el kb.. soha. :DDD Egy váz csere jó lenne talán, de hirtelen felindulásból nincsen most erre pénzem - kapásból másik kerékszett is kéne és teleszkóp.

(#89578) Atke


Atke
senior tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hogy jelenleg 3x9-es rendszerem van, szeretnék 2x10-re váltani "részletekben"
2x10-es hajtókarral lehet használni 9-es váltást? Mert a hajtással annyira nem vagyok kibékülve, így azt cserélném,de a 9 sebességgel nincs bajom, viszont ha egyszer csereérett lesz, akkor 10-esre váltók.
bikemag-on találtam egy cikket de ez csak érinti a témát.
Szóval ha a hátsó fogassor pl 12-36, és ez bele esik a 2x10 (valszeg SLX 675) hajtókar kicsi-nagy tűrésébe, akkor működni fog a rendszer?
Illetve 10-es váltó 9-es koszorúval,és lánccal a cikk szerint "általában sépen muzsikál" akkor esetleg az is cserélhető?
Előre is köszönöm :R

(#89579) ShiTmano válasza Atke (#89578) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Nekem a Cubeomon pont ez a rendszer volt! :) Elöl SLX 675 2x10-es (24-38), hátul meg 12-36fogú kilences Shimano HG400 sor. Sram X9 hátsó váltóval, X5 triggerrel, Sram PC 951-es lánccal tökéletesen működött.

Azóta az egészet átraktam a fat bikeomba a hajtómű kivételével, ami Sram GX 1000lett, szintén 2x10-es, és így is faxa. 9-es rendszer eléggé szabványos, a tízessel már lehetnek gondok (Pl. Dyna sys.)

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#89580) zack válasza ShiTmano (#89569) üzenetére


zack
nagyúr

Fékkar távolság van. :)

(#89574) Hasaggymeg

Én sem. :DDD Azt hittem ez a kettő egy és u.a. :B

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#89581) jjeahh válasza deny330 (#89577) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A viper 50-et nem XCT-vel adták gyárilag? Amúgy vigyázz a telókkal, nehogy csalódás legyen belőle... lehet csak én érzem így, de a XCT szintje alatt amilyen telók vannak, hát akkor már inkább merev villa :DDD . Az XCT már városba és enyhe terepre okés, bár amiket én eddig próbáltam viszonylag kemények voltak, melegben picit puhulnak, de a 60 kilóm alatt így sem rugóznak ki 70mm-t sem. A Dart 3-ra mondják még, hogy egy tűrhető minőségű belépő, de arról nem tudok nyilatkozni, mert amit próbáltam az kvázi merev villaként viselkedett alattam, valszeg azért, mert a legkeményebb rugó volt benne.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#89582) Hasaggymeg válasza zack (#89580) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Fékkar távolságot értem,hisz egy kis kezű nő nem ott szorít ahol egy lapátmancsú,amilyen én vagyok,de a fogáspont az nekem pontosan mutatja fékbetéteim kopottságát,így azt amúgy sem szívesen állítanám ide-oda.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#89583) belaazallat válasza Atke (#89578) üzenetére


belaazallat
addikt

Hali!

Igen, sőt 11-es hajtókarral(szerk FC 5800) is megy a 9-es rendszer, Egy 11-es Shimano 105-ös hajtómúvel simán működik a 2x9-es tiagra váltókarom.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#89584) Strezi válasza Hasaggymeg (#89558) üzenetére


Strezi
őstag

:W
Értem már, pár percen át, ésszel mosni nagynyomásúval a bringát ördögtől való,
de kitenni az autó tetejére esőben, órákra, minden forgáspontját folyamatosan veretve természetes :Y

Szerintem a legnagyobb igénytelenség a bringát autón kint szállítani ...

Tedd már meg légyszíves, hogy ha legközelebb nem értesz velem egyet vagy poénosra veszed a hozzászólásomat, akkor először elolvasod és értelmezed a saját aláirásod?!

Elöre is köszönöm magam és talán mások nevében is!

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#89585) WP14 válasza Strezi (#89584) üzenetére


WP14
őstag

Jogos, ha az esőcseppek csak 20 km/h-val zuhannak és 90 km/h-val beléjük száguld a bringa, autó tetején, akkor is ~100 km/h-val erőszakoskodik a víz az alkatrészek belseje felé. :D

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#89586) belaazallat válasza Strezi (#89584) üzenetére


belaazallat
addikt

"Szerintem a legnagyobb igénytelenség a bringát autón kint szállítani ..."

Mesélj nekem légy szíves, hogyan kéne szállítani akkor a kerékpárokat? Ha 4-en mentek 1 autóval, hova, hogyan rakod a bringákat? :U

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#89587) Hasaggymeg válasza Strezi (#89584) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A 100km/h,vagyis 28m/s sebességű átlagos sűrűségű víz nyomása 3,92bar.Csaxólok... :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#89588) WP14 válasza Hasaggymeg (#89587) üzenetére


WP14
őstag

Szóltál, és? :D Mennyi a megengedett kerékpárok mosására? Van ilyen egyáltalán? Mert akkor a 3.92 bar is sok, ha nincs. :D ;]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#89589) Runner_fxr válasza Hasaggymeg (#89587) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Olvastam egy cikket régebben erről, ott az autó hátulján szállított bringákról volt szó.
Azt írták, hogy a keletkező turbulencia miatt, elég nagy nyomással érheti a víz a bringát ha esik az eső.
Egy ismerősömnek így ázott be a pedelec monti. Pedig elég jól szigeteltek, bírják esőben sárban a használatot, de neki valahogy még is beázott a motor.
Mondjuk egyszer én is szállítottam esőben, vagyis az Alpinbike, amikor jöttünk haza a keszthelyi túráról tavaly.
Nekem nem ázott be.

(#89590) Hasaggymeg válasza WP14 (#89585) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Mivel oldalra nem tudunk egyelőre haladni,tolatni meg csak vagy 30km/h-val,így a tetőre szerelt esetében egy irányból (elől,vagy hátulról,attól függően merre szereled fel a bringát) kaphat maximum mondjuk 21 bar nyomást,ha a szinte lehetetlen 200km/h fölött nyomod neki.Ez bár már elég extrémnek tűnik,egyrészt ugyanolyan irányból éri a forgó részeket mint ahonnan a magasnyomású hívei mossák bringáikat,másrészt így is messze elmarad még egy ultragagyi magasnyomású által előállított nyomástól is.De hagyjuk is,Strezi már lassan halálos ellenségem lesz ez miatt,mindenki saját felelősségére úgy moshatja ahogy akarja,saját és szerelők tapasztalataira támaszkodva egyelőre nem fogom ajánlani az összefoglalóban. :N

Runner...a természetben legfeljebb a Marianne Árok vetexik a magasnyomásúval. :DDD Ugyanakkor én sem szállítanám az autó tetején ha teherautóval kirándulnék,ez egy kényszereset mely során nem hiszem be kellene ázzon egy minőségi csapágy,vagy éppen terepezésre szánt,szigetelt motor.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#89591) WP14 válasza Hasaggymeg (#89590) üzenetére


WP14
őstag

Nem mondtam, hogy ajánljad, viszont a kérdésemre sem válaszoltál semennyire. :D Mennyi a megengedett víznyomás kerékpár mosásra? Legalább egy kézikönyvből idézz! :D ;]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#89592) CaNNa3IS


CaNNa3IS
senior tag

Mi a gond azzal ha beázik a csapágy vagy kap egy kis vizet ?
Nem értem ezt a f@sz vitát ezen.
Amúgy is illik néha szétszedni újrazsírozni.

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#89593) Hasaggymeg válasza WP14 (#89591) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nincs ilyen,vagyis nem tudok róla.Ahogy arról sincs mennyi a megengedett max./min. hőmérséklet,nedvességtartalom vagy besugárzás ami ajánlott.Ugyanakkor nem is nagyon lehet,hisz a víz esetében minden azon múlik hova irányítod a vízsugarat.Egy csapágy porvédőjére irányítva még a 3 bar is sok lehet,miközben a gumi simán elviseli a gőzborotvát.Lényeg az,hogy egy kis házi magasnyomású is 110 bart tud,ami megsebzi a kezed ha közel tartod,így van némi kockázat kezelésében a bringa forgó részeinek közelében.Ahhoz már csak józan paraszt ész kell,hogy tudd ezeket a csapágyakat nem víznyomásra tervezték...és igen,egyetértek,még szállítani is bent kellene,mert az a 3 bar is sok lehet ha rossz helyen éri.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#89594) WP14 válasza Hasaggymeg (#89593) üzenetére


WP14
őstag

Erről van szó és ahogy CaNNa3IS is említette, a karbantartás a lényeg.

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#89595) deny330 válasza jjeahh (#89581) üzenetére


deny330
aktív tag

De, gyárilag XCT-vel szerelték. A merev villa a másik montimon van (amit most már csak télen használok). Csak mondtam, hogy ha úgy alakulna és a Viper kapna egy komolyabb első telót akkor valószínűleg rárakom a régebbi montimra az XCT villát. Hát én 66kg vagyok, olyan 60-70-et mozoghat alattam is a villa. A lockoutnak egyenesen semmi értelmét nem látom, de legalább jól néz ki, hogy van rajta. :DDD Nem tompít rosszul szerintem, viszonylag puhának mondanám az előző teleszkópjaimhoz képest, nekem komoly előrelépés volt már ez is. Dart3-at nem láttam használtan most, de Fox CTD van pl 45k körül - nem tudom, mennyire jó vétel, csak írtam egy példát. :))

(#89596) sityupityu válasza deny330 (#89595) üzenetére


sityupityu
veterán

Üdv!

Ma vettem egy Kellys track 10 vezeték nélküli kilométerórát. Az a gondom vele, hogy ez kb 15-20 perc után sem kapcsol ki nyugalmi helyzetben. Jól gondolom, hogy valami nem oké vele?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#89597) Hasaggymeg válasza sityupityu (#89596) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha a leírásra alapozunk akkor cserés.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#89598) ShiTmano válasza CaNNa3IS (#89592) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Ipari csapágyat újrazsírozni? :U Hasaggymegnek az van a Fulcrumban.

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#89599) sityupityu válasza Hasaggymeg (#89597) üzenetére


sityupityu
veterán

Hm, köszi. Az előbb felhívtam a kellys-t, azt mondták, hogy kipróbálnak egyet a boltban, hogy mit csinál, mert lehet, hogy még várnom kéne egy kicsit, hogy kikapcsoljon. :DDD :N Mondtam az embernek,hogy szerintem felesleges, mert már fél órája megy egyfolytában (szerintem öt perc alatt ki kéne kapcsolnia).

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#89600) szjoci válasza ShiTmano (#89598) üzenetére


szjoci
őstag

Azt is lehet ám ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.