Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29451) Runner_fxr válasza Cathfaern (#29447) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A vonaton mennyire biztonságos a kerékpár szállítás? Nagy értékű kerékpárról lenne szó. Nem igazán szoktam vonaton kerékpárt szállítani, de most úgy néz ki szükség lesz rá.

(#29452) kovsol válasza dm1970 (#29325) üzenetére


kovsol
titán

Nekem megvan már 6 hete a Mali Viper 20" méretben. Akkor felhívtam vagy 5-6 boltot ahol 105k ért mérték, de mindenhol azt mondták nincs már, és nem is lesz. Mali weblapján leadtam a rendelést, és még aznap hívott egy hölgy, hogy egyeztessen a rendeléssel kapcsolatban.

Meg vagyok elégedve amúgy a bicajjal. Lehet itt sok embernek nem üti meg a mércét a felszereltsége, de nekem bevált ez a kerékpár. Remélem az idő múlásával nem változik meg a véleményem.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#29453) Solad válasza Runner_fxr (#29451) üzenetére


Solad
őstag

Teljesen, csak ott kell ulni mellette :D

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#29454) Jorus válasza Runner_fxr (#29451) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ahogy Solad is írja, simán lehet szállítani, csak ne tágíts mellőle. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#29455) Runner_fxr válasza Solad (#29453) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

És van erre lehetőség, hogy ott üljek mellette? Én úgy gondoltam, hogy van egy külön kocsi a kerékpároknak.

(#29456) kovsol válasza Runner_fxr (#29455) üzenetére


kovsol
titán

Több féle kerékpárszállító vagon létezik. [link] [link]
De én olyannal még nem találkoztam ahol ne lett volna legalább pár lehajtható ülés ahonnan rálátsz a bicajra. Igaz így nem lesz valami kényelmes az utazás.

May the Force be with you!

(#29457) lsebestyen válasza Runner_fxr (#29455) üzenetére


lsebestyen
addikt

Igen, én is így jöttem haza pár hete Balatonról, leültem a bringám mellé a földre. Olyan érzésed van mintha egy marhavagonba lennél, de legalább ott vagy a bicó mellett.

(#29458) Runner_fxr válasza kovsol (#29456) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Hát ez valóban nem lesz túl kényelmes. :) Tényleg marhavagon feeling. Ez van, inkább kényelmetlen utazás, mint, hogy valaki elvigye véletlenül az enyémet és otthagyjon valami sz@rt.

[ Szerkesztve ]

(#29459) Zola007 válasza Runner_fxr (#29458) üzenetére


Zola007
veterán

Pedig ez még a jobbik fajta kocsi :K
Ha Kelet felé jöttök, akkor rosszabbra számíts
Egyébként meg ha elfér, akkor érdemes vinni felfújható párnát, mert van amelyik kocsiban nincs még lehajtható ülőke sem (amelyiknek az egyik fele személy, másik fele bringaszállító)

ilyesmi lenne a kulturált

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#29460) dm1970 válasza kovsol (#29452) üzenetére


dm1970
tag

Mint írtam is:
"Az esetleges vásárláshoz annyit, hogy több boltban is azt mondták, már nem rendelhető, viszont a Mali-nál nekem azt mondták van még készleten és ha jól tudom postázzák is. Nekem egy ismerős hozta le."
én is így jártam.
Nem rossz kis bicaj ez, a fiam nagyon szereti.

(#29458) Runner_fxr
Természetesen az sem mindegy mivel utazol, IC-n általában olyanok a kerékpáros kocsik [link], hogy a külön álló utastérből rálátni a tárolóra.

[ Szerkesztve ]

(#29461) xylevi


xylevi
tag

Sziasztok!

A baratnommel es ket cimboraval megyunk egy par napos laza, Balaton kerulesre, napi 50 km-el kalkulaltunk kb.

Az en kerekparom: sajat foto

Baratnom kerekparja: webshop foto

Tudom, hogy egyik sem egy turakerekpar, nem is ilyen celra hasznaljuk a hetkoznapokban, de evi egy, ilyen laza, par napos turahoz nem szivesen vasarolnank meg 1-1 biciklit.

A kerdes az lenne, hogy ezekre milyen csomagtartot tudnek felrakni? Nezelodtem, a Ruckus-ra lenne idealis, ha talalnek egy normal, nem csak ulescsore csatlakozo csomagtartot, mert annak a teherbirasa eleg kicsi. Egyik kerekparon sincs a vazon csomagtarto rogzitesre lyuk. Kerestem alternativ rogzitest, talaltam egy kontrabilincses megoldast: ilyent

Mit javasoltok?

Koszi elore is a valaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#29462) Zola007 válasza xylevi (#29461) üzenetére


Zola007
veterán

50 km-t azt szinte bármin letekersz, de esetleg 2db 1,5-1.75 külső gumit vehettek rá a 2.1-es gumik helyett
CST, Kenda, Rubenaból megússzátok 5 ezer alatt fejenként

Pl. CST C1446 tracer city 26x1.75 méretben 2000 ft/db

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#29463) dm1970 válasza Runner_fxr (#29458) üzenetére


dm1970
tag

A jó link: [link]

(#29461) xylevi
Esetleg egy ilyen: [link] ?

[ Szerkesztve ]

(#29464) xylevi válasza Zola007 (#29462) üzenetére


xylevi
tag

jaja, azert van az 50 km belove, mert azt siman barmin le lehet tekerni...itt a csomagtarto inkabb a kerdeses...de koszi a valaszt

(#29465) Runner_fxr válasza Zola007 (#29459) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Hát igen, az lenne a normális, amennyi pénzt elkérnek manapság egy vonatjegyért igazán lehetne kulturáltabb.
Balatonra megyünk, 2 bringát viszek magammal. Kölcsön kaptam egy országútit, azt autóval lehozza öcsém, de a montit is le akarom vinni mert lesz egy terepezős túra is.

(#29466) Narakh válasza Runner_fxr (#29465) üzenetére


Narakh
senior tag

Ha a Déliből mész, onnan elég sok helyre indul az újabb fajta "piros vonat". Azon elég korrekten le lehet kötni a szamarat, és rögtön mellé tudsz ülni, fölötted meg három térfigyelő kamera.

Én speciel elővárosi távon (Déli-Fehérvár vonal) járok rendszeresen ilyennel, de szerintem a Balaton felé is mennek.

[ Szerkesztve ]

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#29467) Runner_fxr válasza Narakh (#29466) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Köszi mindenkinek az infót, majd akkor ennek utána nézek, jó lenne ha nem a marhavagonnal kéne utaznom 200km-t. :)

(#29468) beteg válasza xylevi (#29461) üzenetére


beteg
őstag

Viccelsz!? Ezekkel egy nap alatt körbe is tudod kerülni az egépszet!

Mi is most voltunk és a "sógor" ezzel jött és papucsban tekert :D

[ Szerkesztve ]

Csak futni kell!

(#29469) xylevi válasza beteg (#29468) üzenetére


xylevi
tag

nem a gyors korbetekeres a lenyeg, legalabbis nekunk :)...szepen beosztva, napi nehany ora tekeres, nehany ora lazulas :)

(#29470) beteg válasza xylevi (#29469) üzenetére


beteg
őstag

Vigyázzatok magatokra! Nagyon sok elmebeteg módon közlekedő, másokra tekintettel lenni képtelen bringás van lent.

Csak futni kell!

(#29471) Pttypang válasza xylevi (#29461) üzenetére


Pttypang
veterán

Kabelkotegelovel barmit rogzithetsz :D

Everybody lies.

(#29472) zoli03 válasza Runner_fxr (#29467) üzenetére


zoli03
őstag

Itt meg tudod nézni, hogy melyik vonat milyen kocsikból áll össze (a vonatszámot meg tudod nézni Elvirán). Azért nem 100%, hogy ugyanaz a kocsi összeállítás lesz (bármilyen külső okból), de ahogy néztem, a mi vonalunkon jól mutatja.

(#29473) Zola007 válasza zoli03 (#29472) üzenetére


Zola007
veterán

ez tök jó, nem is tudtam hogy létezik ilyesmi :R

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#29474) evilskati


evilskati
aktív tag

Sziasztok, egy olyan kérdésem lenne, hogy mivel tudnám a régi ~15-20 éves hajtókart szép fémszínűre pucolni? Csinált már valaki ilyesmit? Sok használt acélvázas országúti hirdetést láttam, és olyan szépen csillognak-villognak rajtuk a régi alkatrészek, hogy ihaj.

Lecserélni nem szeretném, még a felületi rozsda is alig ütötte fel a fejét(1-2 apróbb pont), az szépen le is jött rozsdaoldóval. Viszont a sima tisztítószer hatástalannak bizonyult.

Láttam korábban, hogy petróleummal tisztítjátok a láncot, ha leszerelem a hajtókar és beáztatom az jó megoldás lenne? Meg akkor mindjárt a hátsó váltót is bedobnám mellé, hogy a sokéves port is kiszedje :D

Nemrég sikerült szereznem egy Puch Clubmant, abból szeretnék egy túragépet csinálni. Nem igazán országúti a váz a sárvédő és csomagtartó szemek miatt, na meg ugye dinamónak is van hely. Ebből a bringából szeretnék egy Randonneur félét összerakni magamnak :)

A szétszerelési fázisnál vagyok, újrazsírozok mindent amit kell, de ha már szétszedem, akkor úgy szeretném összeszerelni, hogy esztétikailag ne lehessen belekötni :)

(#29475) Cathfaern válasza Runner_fxr (#29451) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Három verzió van, volt szerencsém mindegyikhez:
1. Nincs külön kerékpár szállításra alkalmas vagon, de felvihető kerékpár. Ilyenkor az utolsó vagon legvégén tárolhatod a biciklit. Ez a legrosszabb verzió, mert biztonságosan se tudod letámasztani sehova, se mellé ülni nincs lehetőséged. Volt szerencsém ilyenhez 1,5 órán át, nem egy élmény. Legjobb ha valamelyik közbülső állomáson csatlakoztatnak újabb kocsikat a vonathoz, ugyanis ilyenkor le kell szállnod, és át kell ballagnod a vonat új végébe...
2. Van külön kerékpár szállító vagon. Ilyenkor a biciklit kampóra tudod felaggatni, ahol nagyjából stabilan áll. Ha kicsit ügyeskedsz, és van egy nagyobb zárad, itt le is tudod lakatolni a kerékpárt. Közvetlen rálátás nincs, mert a bicikli szállítós rész ajtóval le van választva az utastértől, de ahogy írták páran, a biciklik mellett is van pár lehajthatós ülés. Aztán azok vagy foglaltak vagy nem. A dolognak annyi előnye van, hogy a bicikli tárolós résznek csak két ajtaja van, egyik oldalt ahol fel tudod pakolni a biciklit, a másik az utastér fele, ahol ülsz. Szóval ha minden megállón odamész a biciklidhez, akkor nagy probléma nem lehet.
3. Nincs külön kerékpárszállító vagon, de van nagy tér hagyva babakocsiknak / bicikliknek, felhajtható ülésekkel. Ez egyben van értelemszerűen az utastérrel, szóval itt a legjobbak az esélyeid. Ha nincsenek 2-3 biciklinél több, akkor jó eséllyel akár közvetlenül a biciklid mellé is le tudsz ülni :) Ha kicsit többen vannak, akkor a biciklid mellé nem, de azért simán rálátsz. A probléma akkor kezdődik ha nagyon sokan vannak, és nincs hely a bicikliddel egy térben. Ilyenkor elvileg ugyanaz a helyzet, mint a 2. esetben, gyakorlatilag viszont rosszabb. Ugyanis itt a bicikliket nem tartja semmi, ráadásul ha sok bicikli van, akkor még falhoz se lehet támasztani őket. Ez főleg akkor gáz, ha nincs kitámasztó az ember biciklijén...

Szóval ha kulturált módon szeretnéd szállítani a biciklidet Magyarországon, akkor ne tömegközlekedj :) (vagy inkább: :( )

(#29476) zoli03 válasza evilskati (#29474) üzenetére


zoli03
őstag

Szerintem polírozni szokták, máshogy nemigazán tudom elképzelni, hogy újnak nézzen ki. Persze előtte alaposan le kell pucolni, én pl Brigéciollal szoktam.

(#29477) Olcsi


Olcsi
senior tag

Sziasztok! Adott egy gepida alboin 200 crs alapfelszereltsegu bringa. A leirasa alapjan gepida alloy kerekagy van benne, amivel onmagaban nem lenne semmi bajom, egyedul az zavar, hogy nem gyorszar fogja a villahoz a kerekeket. Ezt mennyire egyszeru kicserelni e bicaj eseteben? Illetve a kerekagy mennyire gyorszar -kompatibilis? Roviden: kell -e kerekagyat cserelnem ahhoz,hogy gyorszarat tudjak beletenni, vagy netan kulon is mozgathato a tengely? Remelem nem kerdezek irdatlan nagy baromsagot :)

(#29478) evilskati válasza zoli03 (#29476) üzenetére


evilskati
aktív tag

Brigéciolba nyugodtan beáztathatom az alkatrészeket? Teszem azt ha egy edénybe öntök belőle addig a szintig, hogy mindent elfedjen, akkor attól nem lesz baja?

(#29479) Runner_fxr válasza Cathfaern (#29475) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Hát ez nem hangzik túl jól. Az biztos, hogy nem hagynám őrizetlenül, ahhoz igen drága volt, meg azt se szeretném ha összekarcolódna, mert eldől vagy nekidöntenek egy másik bringát. Már látom, hogy nem lesz egyszerű ez... :)

zoli03: Köszi, ez jó, akkor megpróbálok olyan vonatot választani ahol többcélú tér is van.

[ Szerkesztve ]

(#29480) kovsol válasza Runner_fxr (#29479) üzenetére


kovsol
titán

Budapest-Balaton útvonalon biztos lesz bicajos vagon. Amúgy meg most két óra utazás az kibírható bármilyen körülmény között is tudsz oda ülni/állni a bicaj mellé.

May the Force be with you!

(#29481) Expendable


Expendable
aktív tag

Valószínű, hogy adás-vételivel és eredeti számlával árulja...

hirdetés

[ Szerkesztve ]

(#29482) zoli03 válasza evilskati (#29478) üzenetére


zoli03
őstag

Felesleges beáztatni, szórófejes tartályból fújsz rá keveset, aztán valamilyen kefével lekeféled, ha nagyon mocskos, akkor még megismétled 1-2 alkalommal. Ha beáztatod, nagyon sok elmegy, teljesen felesleges, kefélni meg akkor is kell valószínűleg.

(#29483) Cathfaern válasza Runner_fxr (#29479) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Igazából ha biztosra akarsz menni, akkor mindhárom verzióban biztosan megoldható, hogy a bicikli mellett állsz. Csak az egy idő után nem túl kényelmes :)

(#29484) evilskati válasza zoli03 (#29482) üzenetére


evilskati
aktív tag

Rendben, köszönöm!

(#29485) imyourfriend válasza Cathfaern (#29483) üzenetére


imyourfriend
őstag

Én ezért nem viszem vonaton a gépet, annyit nem ér hogy leverjék róla akár egy pöttyet is a festéket vagy megkarcolják. :)

(#29486) sanzi89 válasza Cathfaern (#29483) üzenetére


sanzi89
addikt

Én most Békéscsabáról Szolnokra utaztam bringával, majd vissza, és semmi se volt. A legelső vagon legelején kellett a bringa mellett ácsorognom, a bringa egy gumipókkal rögzítve egy fix ponthoz. Minden le és felszálló engem anyázott, végig álltam, alig fért el mindenki, de legalább másik bringás nem jött, akkor mit lett volna... És mindezért fizettem 500Ft-ot pluszba...
A MÁV és a kulturált kerékpárszállítás két különböző fogalom. Mikor Balaton körre mentünk a kerékpárszállító vagonban ültünk a földön a retekben, de mivel mi még Szolnokon szálltunk fel, legalább volt hova. Akik Pesten szálltak fel be se fértek a kerékpár vagonba, és a folyosón álltak a kerékpárjukkal, természetesen érvényes jeggyel...

De a MÁV-ról inkább semmit, csoportos utazást szereztünk, e-mailban egy emberrel, telefonon két emberrel tartottam személyesen én a kapcsolatot, hogy adott napon adott járatra lenne 40 fős csoport, hetekkel előre jeleztünk. Természetesen se oda se vissza nem volt semmi leszervezve, amikor elküldtem a k. annyába az állomásfőnököt, hogy mégis ezt hogy képzelik, ekkora állami cég ezt se bírja leszervezni, akkor szó szerint ez volt a válasza - amit azóta sokszor idézünk - :
"Ez nem az a cég."

Tehát, ha kulturált kerékpárszállításra vágysz, "Ez nem az a cég."

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#29487) csokszi


csokszi
tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni bringa vásárláshoz! Szeretnék egy komolyabb bringát venni keret kb. 250-280 ezer!
Néztem a Hervisben egy KTM-et de nem tudom hogy meg ér e ennyit ez a felszereltség KTM. Eléggé kezdő vagyok nem volt még ilyen komoly kerékpárom ezért is kérnék tanácsot. Olvasgattam a fórumot és úgy láttam az a vélemény hogy a KTM mostanában túlárazott. Több helyen olvastam hogy nem igazán szabad venni kerékpárt a Hervisben ez ilyen kategóriánál is fenn áll?
Válaszokat előre is köszönöm!
Valami más ilyen kategóriában (CUBE)?

Esetleg hol érdemes venni KTM kerékpárt sajnos budapest tőlem nagyon messze van szegeden valami jó hely?

(#29488) Zola007 válasza csokszi (#29487) üzenetére


Zola007
veterán

250-280 ezer jómagyarforintot semmiképpen nem a hervisben költenék el a helyedben

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#29489) csokszi válasza Zola007 (#29488) üzenetére


csokszi
tag

Végül is mi a gond ott? A kerékpár vagy a hozzá értés hiánya esetleg szervizelés?
Néztem másik helyen is [link] ezt csak ez már jóval többe kerül plusz összehasonlítva nem igazán tudom melyik jobb? Mint írtam kissé kezdő vagyok ezen a téren!

Elég nagy összegről van szó! Nem szeretnék mellényúlni!

[ Szerkesztve ]

(#29490) HollyBoni válasza fireproof (#28608) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nem sok tapasztalatom van vele, viszont az F Moser nem rossz márka, és ez a típus Columbus SL csövekből van építve ami az egyik legjobbak közé tartozik a Columbus palettáján.

(#29491) Jorus válasza sanzi89 (#29486) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ha az utasok veled anyáznak a MÁV hülyesége miatt, akkor udvariasan figyelmezteted őket, hogy még egy ilyen, és a búrájuk ki lesz fordítva és bele lesz építve a poggyásztartóba. :)

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#29492) imyourfriend válasza csokszi (#29489) üzenetére


imyourfriend
őstag

Üdv!

A hervis (és társai) boltok túraboltok, azt jelenti hogy van bennük mindenféle sporteszköz meg ruha meg egyebek. Ezekkel alapvetően még nem is lenne gond, viszont az ott dolgozó szakember nem feltétlen van olyan szaktudással felszerelkezve mint azt egy ilyen értékű kerékpár eladása megkíván. Mindenesetre tegyük fel hogy ez még nem is lenne gond mert megoldja valahogyan a problémát, odaadja a jó méretű kerékpárt és megfelelően beállítja. Na de milyen kerékpárt, amit 399ezerről leáraztak 279ezerre? És az ebike-on is 325ezer forintba kerül ami relatíve olcsó oldal? Itt jön a fekete leves, ugyanis ebből a gépből kispóroltak némi alkatrészt, vagy valami turpisság van a dologban. És ezt a turpisságot nehéz kiszűrni olykor, lehet hogy épp sikerül egy jó vételt lebonyolítani de az is lehet hogy belenyúlsz egy rossz gépbe aztán megette a fene. Akciós volt te meg kaptál az áron és elhoztad bánatodra. Ezt előre nem lehet tudni egy hervis szintű áruháznál aminek a kerékpár csak egy elenyésző ágazata, ezer meg egy más terméket árul és mit érdekli hogy az oda befáradó vásárló mit vesz. A lényeg hogy legyen óriási ár írva majd leakciózva hogy a laikus azt gondolja ez micsoda jó bringa 400ezerbe kerül de most csak 280ezer hú megveszem. (régebben ugyanez volt az 5ezer forintos nike hátizsákokkal is amik azt hiszem 16 környékéről voltak leárazva, hú de jó 5ért van egy f*sza táskám ami 16ot ér..) Visszatérve a lényegre, nem véletlen az hogy drágább egy szaküzletben a kerékpár mint egy hervis szintű boltban. Mivel bemész a szaküzletbe és ott kerékpár eladásra szakosodott emberek fogadnak, adott esetben látnak el tanáccsal (néhol 20-30 éves tapasztalattal a hátuk mögött) míg egy hervis szintű boltba általában fiatalokat vesznek fel akik alig múltak 20 évesek (idős kerékpár eladót még nem láttam ezen áruházban) és gondolhatod hogy mennyi tapasztalatuk lehet egyáltalán a méret kiválasztásában, vagy abban hogy miként kell beállítani a kerékpárt. Szóval mielőtt bármit is vásárolsz, érdeklődj szaküzletben és mondjad hogy neked milyen gép kell (amúgy nem rossz paripa ez, tetszik nekem is) aztán az eladó aki reményeink szerint jobban ért hozzá mint egy hervises eladó segíteni fog a megfelelő paripa kiválasztásában. Mind méret mind típus és felszereltség tekintetében. Legalábbis ahova én járok (Szombathely 4sport) ott így cselekednek az eladók, egyik Úriember már régebb óta szerel kerékpárokat mint ahány éves vagyok. ;] Picit részletesen írtam le, no offense de így szoktam meg. Meg amint látom kezdő vagy a témában így nem árt eme hangvétel. :)

(#29493) csokszi válasza imyourfriend (#29492) üzenetére


csokszi
tag

Köszönöm a választ!
Találtam szegeden egy kerékpár szaküzletet holnap bemegyek oda és körbenézek [link]!
A probléma csak az hogy ott nincs KTM viszont megnézem milyenek a CUBE bringák.

(#29494) kovsol válasza imyourfriend (#29492) üzenetére


kovsol
titán

Amúgy szerintem a beüzemelés még a legkevesebb, mert beviszi az ember egy normális kerékpár szervizbe és pár ezerért megcsinálják, majd elviszed egy hónap után még1x újra átnézésre.

May the Force be with you!

(#29495) HollyBoni válasza kovsol (#29494) üzenetére


HollyBoni
veterán

+ többen vettek már innen Hervisből bringát és semmi gond nincs velük, többen pedig azt mondták hogy oda biztos csak sz*r bringák kerülnek de alátámasztani akkor sem sikerült semmivel... :N Nem azt mondom hogy ott kell venni bringát vagy nem, de eddig senki nem írt hogy rossz tapasztalata lenne, csak találgatás ment.

[ Szerkesztve ]

(#29496) rétisün válasza imyourfriend (#29492) üzenetére


rétisün
veterán

ha jól tudom, a 4sport forgalmaz giant bringákat. van náluk raktárkészlet, meg lehet nézni, vagy csak rendelésre hoznak?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#29497) csokszi válasza kovsol (#29494) üzenetére


csokszi
tag

Pont ezen gondolkodtam tegnap hogy ha sikerülne kifogni valami jó darabot ilyen helyen esetleg el tudom e vinni máshova szervizeltetni!

Sajnos a hervis nem sok infót ad a kerékpárokról igy nem igazán tudom hogy az megéri e az árát!
Találtam infot [link]

Ezekkel a paraméterekkel megéri a 280 ezret?

(#29498) Solad válasza csokszi (#29493) üzenetére


Solad
őstag

Miért ragaszkodsz a KTM-hez ennyire?

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#29499) hegyimorc válasza HollyBoni (#29495) üzenetére


hegyimorc
senior tag

" eddig senki nem írt hogy rossz tapasztalata lenne, csak találgatás ment."

És kik vásároltak ott? Kb a kérdezőhöz hasonló emberkék, akik hozzá hasonlóan kb nulla info alapján választottak bringát, ennek megfelelően a tapasztalataik is csak arrra lennének jók, hogy vak vezessen világtalant.

Aki nem ért hozzá, az vásároljon szaküzletben! Jobban jár.
(Aki meg ért hozzá, az nem a hervisben veszi :D )

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#29500) Teasüti válasza csokszi (#29489) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Az, h szar az ár/érték arány. Nem mintha nem lenne az összes újonnan vett gépé szar, de minél drágább kategóriákban járunk, annál gyengébb ez az arány.
Mondjuk én csendben maradok, mert elvből sem vennék új járművet.
Használtan feléből is jobbat kapni...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.