Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29301) bel19ve


bel19ve
tag

Sziasztok

Az lenne a kérdésem, hogy kerékpár váltóhoz (Shimano ST-EF51) lehet-e venni csak alkatrészt valahol? Vagy esetleg használtan hol tudnék venni? Az se baj, ha nem működik, csak a tetején lévő műanyag tört el, azt szeretném kicserélni.

A válaszokat előre is köszönöm :)

(#29302) HollyBoni válasza Pho3bus (#29300) üzenetére


HollyBoni
veterán

Simán kiszeded a kereket és letörlöd egy ronggyal.

(#29303) sanzi89 válasza Pho3bus (#29300) üzenetére


sanzi89
addikt

Egy kidobásra ítélt ronggyal. :))

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#29304) BDave válasza Pho3bus (#29300) üzenetére


BDave
őstag

Szerintem egy egyszerű rongy is elég ehhez.

(#29305) Gyufaaa


Gyufaaa
veterán

De a legjobb egy ünneplős póló vagy pulcsi. (csak, hogy fokozzuk( :DDD

(#29306) beteg válasza BDave (#29298) üzenetére


beteg
őstag

befüled!?

Csak futni kell!

(#29307) Jorus válasza petrusz82 (#29297) üzenetére


Jorus
nagyúr

Valószínűtlen, hogy cal-ba mérne. Ha nagyon sok a nulla, akkor persze lehet. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#29308) BDave válasza beteg (#29306) üzenetére


BDave
őstag

Az idézőjelek lemaradtak. Most végig gondoltam és nem hiszem hogy "átázna" a zsákocska.

(#29309) dqdb válasza bel19ve (#29301) üzenetére


dqdb
nagyúr

[link] [link]
Robbantott ábra cikkszámokkal

De valószínűleg nem lesz olcsóbb, ha netről rendeled, mintha vennél egy új fékváltókart. Annak az esélye, hogy bemész egy boltba, ők megrendelik a nagykertől, és az még ebben az évben évszázadban megérkezik, közel nulla.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#29310) vendingo válasza BDave (#29289) üzenetére


vendingo
veterán

Én ezzel szoktam tekerni.
10 méterig vízálló, a hátuljában légbuborék van, úszik a vízen, illetve véd az eséstől.
Lehet benne telefonálni, fényképezni...

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#29311) Zola007 válasza Pho3bus (#29292) üzenetére


Zola007
veterán

Defektnél majd óvatosan bontsad a gumit, lehet hogy még abba is nyomott a szelepen keresztül :DDD

#29310) vendingo: érintőképernyőt hogy oldották meg?

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#29312) beteg válasza BDave (#29308) üzenetére


beteg
őstag

Egyébként ha annyira félted és rosszul éred magad miatta, amit meg tudok érteni, miért nem veszel egy 1200 forintos xart és ha bringázol, átirányítod rá a számod!?

(Van egy barátom, ők még a távirányítókat is folpakban tartják 20 éve! Nincs is rajtuk egy karc sem! :d )

Csak futni kell!

(#29313) vendingo válasza Zola007 (#29311) üzenetére


vendingo
veterán

Használható a telefon minden funkciója, még telefonálni is lehet vele.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#29314) BDave válasza vendingo (#29310) üzenetére


BDave
őstag

Ez jónak tűnik. Nehéz egy ilyen tok? :) Hogy kell rá feltenni?

beteg: Erre már én is gondoltam, de inkább az okostelefonomat vinném magammal.

[ Szerkesztve ]

(#29315) Because válasza BDave (#29314) üzenetére


Because
őstag

ahogy én látom ez nem rögzíthető sehova a vázon... és a kijelzőjét semmi se védi. egy pufis tasakba is beleteheted és úgy a táskádba a telót vagy vegyél egy vastag telefontokot :) ha pedig bicózás közben látni is szeretnéd arra is van pár megoldás, én pl felsőcsőre tehető batyut használok

[ Szerkesztve ]

(#29316) beteg válasza BDave (#29314) üzenetére


beteg
őstag

ha olyat taknyolsz, teljesen mindegy, hogy miben van a teló
és persze Murphy :)

Csak futni kell!

(#29317) Szakbarbár válasza petrusz82 (#29297) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Nekem a tavalyi verzió van, az kcal-t számol, de csak egy c-t ír elé. De hogy mennyire pontos, azt már nem tudom. Ma mentem 63 km-t, 2 óra 15 perc alatt kb. 700 m szintkülönbséggel, 151-es átlagpulzussal, az óra ~1500 kcal-t ír ki.

[ Szerkesztve ]

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#29318) Pho3bus válasza HollyBoni (#29302) üzenetére


Pho3bus
tag

@Mindenki: Köszi szépen a hozzászólásokat, letöröltem. Furi mert fórumtárstól vettem a kerékpárt, szóval nem is értem hogyan kerülhetett oda.

Másik dolog amiben szeretném a segítségeteket kérni. Ezzel a jelenséggel mit lehet kezdeni? Ahogyan látható a videón csak akkor van nyikorgás, amikor a bowden ház szabadon fut a vázban, ha megfogom akkor csend van. Hasonló hangokat (igazából idegesítőbbeket) ad ki tekerés közben, ami olyasmi hang mintha kis kavicsok verődnének a váznak, viszont ha megfogom a bowden-t mint a videón, akkor elmúlik... Szilikon spray-t próbáltam segített, de nem szüntette meg végleg a problémát. Ha mondjuk kicserélném a teljes bowdenezést akkor elmúlna szerintetek. Előre is köszi minden választ. :R

(#29319) BDave válasza beteg (#29316) üzenetére


BDave
őstag

Ha olyat, akkor persze nem védi meg és nem is a telefon lesz a legnagyobb baj. De egy kisebb esésnél már akár az is a kárát láthatja.

Because: szerintem marad a kistasak. A vázra nem szeretek semmit se aggatni.

[ Szerkesztve ]

(#29320) Solad válasza petrusz82 (#29297) üzenetére


Solad
őstag

Józan paraszti ésszel kitalálható a kapott számból. Ha egy óra alatt kijelez neked 600 000-et akkor az kalória kel, ha pedig 600-at akkor kilokalória :)

De ne feledd hogy szinte hasraütésszerű értékeket ír!

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#29321) Pho3bus válasza BDave (#29314) üzenetére


Pho3bus
tag

Szia!

Én ilyet használok: , befordítom a mellkasom felé, ha netán esnék, akkor is valamennyire megvédené a karom. Ebay-en vettem, kb 500 HUF volt.

(#29322) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Tudtok mondani valami olcsó és jó vezeték nélküli km órát? Nem kell bele semmi sallang, idő, összút, átlag és max.

(#29323) HollyBoni válasza Vasinger! (#29322) üzenetére


HollyBoni
veterán

Lidl-ben most akciós Crivit óra, 2300ft.

(#29324) Narakh válasza dm1970 (#29276) üzenetére


Narakh
senior tag

Köszönöm. A Mali bitang ajánlat azért a pénzért, de egyszerűen nem tetszik. :( A szimpátia meg ugye elég fontos tényező.
Az Aim pillanatok alatt megnyert magának, bár sajnos a Debrecenből rendelés a gari miatt még abban a valószerűtlen esetben sem volna túl szerencsés, ha történetesen van 18-as.

Még egy pösti üzletben megérdeklődöm majd holnap, de ha minden kötél szakad, szerintem beruházok egy idei Aimre. Igazából még az új Polaris sem hangzik rosszul, nagyon tetszik ez a vas (meg valamiért eleve szimpatizálok a Magellannal). Mondjuk Nyíregyháza se épp a szomszédban van.

Mindenesetre köszönöm szépen. :)

[ Szerkesztve ]

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#29325) dm1970 válasza Zola007 (#29281) üzenetére


dm1970
tag

Köszi a választ, ha nem kapok infót a nyíregyi szervizekről, akkor a pótkerék lesz a befutó.
Bár közben érkezett negatív infó is.

(#29282) Kickass
"Most ezzel a Malival kicsit elbizonytalanítottál"
Nem rossz bicó, szerintem elég jó a felszereltsége, most vettünk egyet a gyerkőcnek. Ami elkerülte a figyelmemet, hogy a teló nem lock-s.
Az esetleges vásárláshoz annyit, hogy több boltban is azt mondták, már nem rendelhető, viszont a Mali-nál nekem azt mondták van még készleten és ha jól tudom postázzák is. Nekem egy ismerős hozta le.

(#29324) Narakh
Pedig élőben nagyon ütős. Nincs mit.

[ Szerkesztve ]

(#29326) tatabike válasza Pho3bus (#29300) üzenetére


tatabike
őstag

Petróleum. De ronggyal is szépen le lehet törölgetni. Aztán petróleum. :)

Vannak ilyen kis szilikon gyűrűk, amiket rá lehet húzni a bowdenre, és akkor nem verődik oda a vázhoz.

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#29327) Vasinger! válasza HollyBoni (#29323) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Pont egy Crivitem van, szintén vezeték nélküli, csak régebbi kiadásban, de nem viszi át a jelet a kormányom és a vevő között. Lehet sok neki a 140 mm-es becsúszó + a magas kormánycső vagy hogy hívják azt a részét a váznak.

(#29328) tatabike válasza Vasinger! (#29327) üzenetére


tatabike
őstag

Elemcsere az adóban esetleg?

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#29329) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Mi a véleményetek erről a hirdetésről, érdemes elgondolkozni rajta, ha viszonylag olcsón keresek használható trekking/városi bringát az asszonynak?
Fontos kérdés, mert akkor elhozom, de én nem értek hozzá, ezért kérdezlek titeket. Kicsit leharcoltnak tűnik..

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#29330) dm1970


dm1970
tag

Ránéznétek a fotókra?
Szerintetek milyen állapotban vannak?
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Előre is köszi

[ Szerkesztve ]

(#29331) Narakh válasza dm1970 (#29325) üzenetére


Narakh
senior tag

Egytől tízig mekkora parasztság volna megkérni, hogy lőj róla egy képet? :U

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#29332) tolvaj! válasza dm1970 (#29330) üzenetére


tolvaj!
őstag

Szvsz még van bennük pár száz kilcsi. Nincsenek kihegyesedve és a felszíne sem túl kopott, csak annyira amennyire egy használt, de nem agyonhasznált.

Tatabike

És úgy ropog, mint a géppuska? :DDD

[ Szerkesztve ]

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#29333) tatabike válasza dm1970 (#29330) üzenetére


tatabike
őstag

Ez még bőven jó. Én tudok fotózni olyat, hogy a fogak hegye átszúrja az ujjadon a bőrt... :DDD

tolvaj, inkább pár ezer kilcsit akartál írni, nem? Pár száz a cápafogasban van, ha nem zavar, hogy néha átugrik...aztán egyszer csak elszakad a lánc... :)

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#29334) tolvaj! válasza tatabike (#29333) üzenetére


tolvaj!
őstag

Használat függő... kollégámnál nem érné meg az ezret, amilyen vadállat :)

[ Szerkesztve ]

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#29335) tatabike válasza tolvaj! (#29334) üzenetére


tatabike
őstag

Nekem is van ilyen spanom, de Ő inkább a karbonvázakat töri... Olyan nyomatékkal tud tekerni kiállva, hogy már több vázat hazavágott, egyszerűen szétnyíltak a középcsapágyház és a láncvillák találkozásánál...

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#29336) tolvaj! válasza tatabike (#29335) üzenetére


tolvaj!
őstag

:Y én a magam 130 kilójával nemtudok ilyet tenni! Pedig mostanában is volt egy-két durva érkezésem, de még csak 8as sem lett a kerékben, pedig nem nagy márka... le a kalappal az ismerősöd előtt :)

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#29337) tatabike válasza tolvaj! (#29336) üzenetére


tatabike
őstag

Profi versenyző, országúti. De szerintem ott volt valami gond a vázakkal is, mert mindegyiket kicserélte szó nélkül a gyártó cég, ha jól tudom. Szóval mindenesetre furcsa, maradjunk annyiban, de a srác tényleg nagyon erős.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#29338) elfelejtette válasza Zola007 (#29281) üzenetére


elfelejtette
veterán

Pótkerékkel volt egy jó poénom. Vettem tölük egy láncnyúlás méröt. Másnap visszamentem, hogy nem jó a mérö, amit adtatok. Kicsit megrémültek, kérdezték mi a baj vele. Mondom ráraktam a láncra, oszt úgy beleesett, mint az állat. Lett is röhögés, a szervizes srác még a szerszámot is majdnem elejtette... :)

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#29339) superecneB válasza Zola007 (#29311) üzenetére


superecneB
őstag

Egy sima vezetőképes anyagból van az átlátszó rész így a kapacitív képernyő működik. pl ESD-s akril, vagy olyan ESD-s zacsi amibe a winchestert is rakják (van olyan ami nincs lesötétítve).

(#29340) dm1970 válasza tolvaj! (#29332) üzenetére


dm1970
tag

És (#29333) tatabike

Köszi, sajna valami ilyesmire számítottam. Most jönne az érdekesebb rész. Szerintetek kb. 150 km alatt meg tud így kopni egy új lánckerék, s ha igen mitől? Ebből a 150-ből én mentem kb 100-at sík terepen + 10 volt kb a hegyre felfelé. Középsőt és legkisebbet minimálisan használtam. A maradékot a fiacskám tekerte, szintén sík terepen, ő váltogatósabb fajta :) . Ezen kívül nem is vagyunk nagy súlyúak 75 és 50.

(#29331) Narakh
Megoldható lenne, de fiammal együtt elment nyaralni.
Amúgy teljesen úgy néz ki, mint a képen :DD

(#29341) petrusz82 válasza Solad (#29320) üzenetére


petrusz82
aktív tag

Köszönöm a többieknek is a válaszokat!

A pontosságot tekintve, nekem 24 órára 3840 Kcal jönne ki. 1 órát mértem és ezt 24-el felszorozva jött ez az eredmény. A mérés során csak ültem.

(#29342) A_ScHuLcZ válasza A_ScHuLcZ (#29329) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Kérlek mondjatok erről valamit, érdemes/nem érdemes vele foglalkozni, ha igen, akkor mit kérdezzek/nézzek meg a bringán mindenképp? Asszonynak keresek valami olcsóbb alkalmi, lehetőleg aluvázas trekking bringát kisebb túrákhoz.
Ránézésre szerintem kicsit leharcolt állapotban van..

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#29343) Cathfaern válasza vendingo (#29310) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ez valami hatalmas ötlet, legkésőbb őszre biztos beszerzek egy ilyet :) Aztán akkor amikor hülyére ázok hazafelé tekerve, nem kell aggódnom, hogy a telefon túléli-e a zsebemben :)

(#29344) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Ebben lát valaki valami kivetnivalót? [link]

(#29345) TayRol válasza Cathfaern (#29344) üzenetére


TayRol
veterán

cimbi ilyet akart venni újonnan, szerintem korrekt cucc.

(#29346) Pho3bus válasza tatabike (#29326) üzenetére


Pho3bus
tag

Szia!

Köszi szépen a választ. A zsírt letöröltem egy száraz ronggyal.

A kép gondolom a másik hozzászólásomhoz érkezett. Gondolod a hangot a vázban lévő bowden adja? Mert az alapján amit írtál erre tudok következtetni. Ha véletlenül rosszul fogalmaztam volna, nem az odaverődéstől jön elő a hang, hanem a surlódástól ami a bowdenház és a belső elvezetést segítő kis műanyag mütyür (nem tudom mi a neve) között keletkezik (legalábbis első hallásra nekem nagyon úgy tűnik).

(#29347) Zola007 válasza dm1970 (#29325) üzenetére


Zola007
veterán

Ez neked most garanciális szerviz lenne?
Mert ha nem és mindenképpen fizetős, akkor tudok jóval jobb alternatívát mondani a Pótkeréknél.
Van róluk sok negatív tapasztalat is másoknak, a tulaj tényleg bunkó néha azt aláírom, de ha a nagydarab szakállas szervizes srác van bent, ő jó munkát szokott végezni.

A felsorolt 4 bolt közül egyiket sem ajánlanám egyértelműen, ez ilyen "legkevésbé rossz" ajánlás volt,ha már csak ezek közül lehet választani

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#29348) Zola007 válasza superecneB (#29339) üzenetére


Zola007
veterán

gondoltam, csak elég merevnek tűnt és a videón amit néztem róla, elállt vagy fél centire a telefontól.
Mondom ha ezt így mindig rá kell feszíteni, az problémás :)

Egyébként tetszik, kínai koppintást tud valaki linkelni? :D
Egyébként én megtartottam egy 2000 ft-os kártyás telót bringázáshoz, igaz más a számom, de legalább csak az zavar aki szűk körben ismeri, én meg tudom hívni róla a fontosabba embereket, ha gebasz van

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#29349) syberia válasza A_ScHuLcZ (#29342) üzenetére


syberia
veterán

Nem kicsit leharcolt, ez max 20-at ér ebben az állapotban.

https://howbad.info/

(#29350) dm1970 válasza Zola007 (#29347) üzenetére


dm1970
tag

Igen kb 150 km-t mentem, s átnézés, utána állítás stb. Mondjuk ez is fizetős, de a gari miatt csak ezekhez vihetem. Nem tudom visszaolvastál-e, de tegnap egy sokkal "érdekesebb" dologba szaladtam bele, s várom a hozzáértők véleményét, a hogyan tovább -ról. Ha még nem láttad rá nézhetnél Te is az utóbbi néhány hsz-mre.

Köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.