Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29251) belaazallat válasza beteg (#29244) üzenetére


belaazallat
addikt

Szia!

A Bad Boy visszalépés lenne a treckinghez képest, venned kéne rá vékony kereket, valamint az áttételezése is kisebb lenne, valamint szerintem súlyban sem lennél előrébb.
A Specialized mind áttételben, mind súlyban előrelépés és később versenykormány és fékváltókar beszerzése után országútit tudsz belőle csinálni.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#29252) TayRol válasza beteg (#29244) üzenetére


TayRol
veterán

én ugyan így voltam. csak jóval kisebb keretből gazdálkodtam, mint te.:D

(#29253) beteg válasza belaazallat (#29251) üzenetére


beteg
őstag

Köszi belaazallat és Cathfaern
:R
logikus amit mondtok és hiába tetszik nekem is a bad boy, mert nagyon jól néz ki, már le is mondtam róla. Fontosabb a funkcionalitás.

TayRol: hát még nekem is kell spórolgatnom rá jövő nyárig :B

Csak futni kell!

(#29254) vendingo válasza Runner_fxr (#29236) üzenetére


vendingo
veterán

Köszi a kimerítő választ.
Ha vételre kerül a sor, akkor a marzocchi lesz.

Nem tudom, hogy miért hanyagolják el ennyire a nagy gyártók a trekking telókat. Alig lehet kapni normálisat.
Marzocchi se hozott ki újabb modellt, a suntour csinál egyedül nagyobb választékot, de nagy része annak is alja kategória.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#29255) Atke válasza deicide (#29250) üzenetére


Atke
senior tag

Én a futástól jobban tartok. Az úszás valahogy mindig is feküdt (mellben :) )
Akkor hajrá,szerintem egyszer meg kell csinálni...Az Ironmant kicsit elmebetegnek tartom, de ez a 70.3 amolyan igazi embert próbáló teszt, az ésszerűség határai között. Persze ez személyes vélemény,nem akarok egy elmebeteget sem megbántani aki lenyomja a teljest :DDD

(#29256) Zola007 válasza V.Stryker (#29221) üzenetére


Zola007
veterán

A Schwalbe oldala 2125mm-t ír [link]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#29257) deicide válasza Atke (#29255) üzenetére


deicide
veterán

Köszi. Mert jövőre egy ironmant biztos bevállalok, nem olyan vészes az. ;]
De azért jó érzés lehet egy olyan csoportba tartozni, aminek nincs túl sok tagja. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#29258) Kickass válasza Narakh (#29242) üzenetére


Kickass
őstag

Én ajánlanám ezt neked ha szállításos vásárlás szóba jöhet:
Jóbringa

Én rászánnám a pluszt a GT-hez képest komolyabb szamár hidrós tárcsákkal.

(#29259) Syd69 válasza beteg (#29238) üzenetére


Syd69
aktív tag

Igen

Alma

(#29260) fpeter07 válasza deicide (#29257) üzenetére


fpeter07
veterán

Ha bejön az úszás még lenyomhatsz oceans seven-t is. ;)

(#29261) TayRol válasza Kickass (#29258) üzenetére


TayRol
veterán

ez de jó áron van. kár, hogy nem tarthatok két bringát itthon.

(#29262) Kickass válasza TayRol (#29261) üzenetére


Kickass
őstag

Bezony.
Én ma/holnap megyek egy Analog-ot megrendelni, remélem még lesz méretben, az összes kifutó Cube-ra 30% kedvezmény limitált darabszámmal.

kértem itt is segítséget használttal kapcsolatban de végül arra jutottam az új mégiscsak új.

(#29263) deicide válasza fpeter07 (#29260) üzenetére


deicide
veterán

Annyira biztos nem jön be, bőven elég nekem az Ironman 3.8km-e :Y

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#29264) vendingo


vendingo
veterán

A levegős teleszkópokhoz spéci pumpa kell, vagy sima biciklipumpa/kompresszor jó hozzájuk?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#29265) Zola007 válasza vendingo (#29264) üzenetére


Zola007
veterán

Igen, telópumpa kell hozzá
Nem jó a kompresszor, mert attól hogy nagy nyomás van a telóban még kevsé levegő kell bele és a kompresszor szétviszi a tömítéseket + általában koszos és olajos a fej
A sima pumpafej pedig jó eséllyel rá sem megy

Ha vagytok 2-3-an barátok, akinek levegős telója van, akkor vegyetek egyet közösen, fejenként 2000 ft nem nagy tétel

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#29266) HollyBoni válasza vendingo (#29264) üzenetére


HollyBoni
veterán

Telópumpa, nagyon kevés levegő kell a telóba, és telópumpákon szokott lenni egy kis gomb amivel eresztessz, nagyon finoman lehet vele szabályozni a nyomást.

[ Szerkesztve ]

(#29267) vendingo


vendingo
veterán

Köszi a pumpás infókat.

Nem jár valaki véletlen a Mali boltban? (Bécsi út 250.)
Szeretnék venni egy telót, de tárolásból eredendő sérülések vannak rajta. Valaki meg tudná kukkantani nekem a telót, hogy érdemes-e megvenni, jó állapotban van-e?
Részemről elég fontos lenne, mert nem mindegy, hogy 55-ért, vagy 25-ért veszek teleszkópot.
Ha valaki megszánna, az dobjon rám egy pm-et.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#29268) Because válasza vendingo (#29267) üzenetére


Because
őstag

én a vázaikat néztem ki, hirdetik bikemag aprón. mehetünk együtt :)
(érdemes azt személyesen megvenni, mert felhívták a figyelmed és postán tuti a "csúnyább" darabokat küldik)

(#29269) vendingo: értem, de lehet ő megnéz egy darabot a raktáron lévő 20-ból amiken kisebb-nagyobb bibik vannak :)
néha el szokott pukkanni az agyam ilyenen, legutóbb is új hajtókar gyári légmentes csomagolásban, ez alatt pedig a karon is fólia és az alatt pedig egy karc... és ekkor vááááááááááááááááááá :W

[ Szerkesztve ]

(#29269) vendingo válasza Because (#29268) üzenetére


vendingo
veterán

Azért tettem fel a kérdést, mert nekem nagyon messze van.
Valaki megnézhetné nekem, utána meg lerendelném magamnak, ha okés a teló.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#29270) vendingo válasza Because (#29268) üzenetére


vendingo
veterán

Max azt lehetne csinálni, hogy valaki megnézi, aztán ott a helyszínen mondja, hogy küldjék ki EZT a példányt nekem az én címemre, vagy tegyék félre XY névre én meg lerendelem a félre tett példányt.
Megnézném én is szívesen, de majdnem annyi lenne a benzin, mint a telo.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#29271) Because válasza vendingo (#29270) üzenetére


Because
őstag

azt hittem vonatozunk egy jót, onnan meg sétálunk. általában így oldom meg a dolgokat :DDD

(#29272) dm1970 válasza Kickass (#29262) üzenetére


dm1970
tag

Nagyon ne éld bele magad. A linkelt aim már márciusban is csak 14 és 22-s méretben volt. Elviekben utána néztek az egész országban. Persze más típusból elvileg lehet nekik, menj ki minél hamarabb.

(#29273) Zola007 válasza Because (#29268) üzenetére


Zola007
veterán

Általában nem a hibátlan darabokat szokták ilyenkor kiszórni
Én is allergiás vagyok ha valamiért új, teljes árat fizetek és mégsem hibátlan, de szerintem ne idegeskedj ilyenek miatt, mert használati tárgy és lesz azon még sok másik karc.
Én rengeteg ilyesmin kattogtam régen, de nem éri meg az idegeskedést az egész

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#29274) Narakh válasza Kickass (#29258) üzenetére


Narakh
senior tag

Köszönöm, ez tényleg egy baromi jó vétel. Csak legyen 18-as.

[ Szerkesztve ]

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#29275) Pttypang


Pttypang
veterán

WoW, nezegettem a sarvedo szetteket, egy normalis, rendesen fedo [kvazi treking] szet ilyen draga lenne? [10k kornyeken lattam]

Everybody lies.

(#29276) dm1970 válasza Narakh (#29207) üzenetére


dm1970
tag

Szia!
Én megnézném ezeket is:
[link], utolsó darabok 18" és 20"
[link], bár ebből már csak S-s van, de nem tudjuk a méreted.
Vagy ha nagyon bejön a Magellan, valahol 80 és 90 között volt még több darab (abból amit linkeltél sram5 + V Avid) itt: [link], nem tudom postáznak-e.

Gondolom visszaolvastál.

Más
Látom van most itt néhány debreceni, ebben egy kis segítség: [link]

[ Szerkesztve ]

(#29277) fpeter07 válasza Pttypang (#29275) üzenetére


fpeter07
veterán

Sajnos a normálisan védő műanyag is ennyi. Előbb utóbb behozza az árát.

(#29278) Pttypang válasza fpeter07 (#29277) üzenetére


Pttypang
veterán

Persze, csak azert ez igy hirtelen meglepett. Inkabb a femet valasztanam, a muanyag nemgyerebe :N
[Ha mar az ar nagyjabol ugyanaz..]

Everybody lies.

(#29279) Kickass válasza dm1970 (#29272) üzenetére


Kickass
őstag

ha lesz nekem nem Aim lesz, hanem Analog, pénteken voltam bent a boltban egy nappal az akció indulása előtt, akkor azt mondta van méretembem, holnap rendelem ha lesz, ha nem akkor meg így jártam :D

(#29280) dm1970 válasza Kickass (#29279) üzenetére


dm1970
tag

Akkor hajrá nem elszalasztani.

(#29281) Zola007 válasza dm1970 (#29276) üzenetére


Zola007
veterán

miskolci Bombastic elég kisvárosi hely, általában pont az nincs ami kellene. Egyébként segítőkészek

debreceni Pótkerék pedig egész korrekt, ha épp nincs ott a tulaj. Na neki van egy olyan flegma stílusa, mintha ő sz.rta volna a spanyol viaszt. Szervizmunka korrekt, gyakran megvárható

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#29282) Kickass válasza dm1970 (#29280) üzenetére


Kickass
őstag

Most ezzel a Malival kicsit elbizonytalanítottál :D

(#29283) rfjanika


rfjanika
tag

érdeklődnék, hogy rendeltem egy gt aggressort , és mondták úgy küldik hogy már minden be lesz állítva rajta.

észrevettem, hogy az első és a hátsó kerék is a villában közelebb van a bal oldali villához, tehát nem középen helyezkednek el a kerekek a villában. ez természetes dolog vagy nincs jól beállítva?

(#29284) Jorus válasza rfjanika (#29283) üzenetére


Jorus
nagyúr

A kerék teljes kerületén igaz ez? A felninél nézed egyébként? Ha vmeik oldali villához közelebb van, akkor vagy a váz ferde, vagy a kerék lett félre fűzve, de semmiképp sincs rendben. Az, hogy aszimmetrikus a fűzés (hajtás- és fékoldali küllők rövidebbek), az normális.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#29285) HollyBoni válasza Jorus (#29284) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nem lehet hogy csak simán gyorszáras és rosszul lett berakva?

(#29286) Jorus válasza HollyBoni (#29285) üzenetére


Jorus
nagyúr

Hátul még elképzelhető, de az első villába nem lehet rosszul berakni a tengelyt a rövidebb papucs miatt.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#29287) vendingo válasza vendingo (#29267) üzenetére


vendingo
veterán

Senkisenem tud segíteni nekem egy szemlével?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#29288) caprine válasza beteg (#29201) üzenetére


caprine
aktív tag

Én akkor vagyok mérges, ha azért esem, vagy zuzom a technikát mert éppen "hülye" voltam. Pl. tavaly kirongyolnák a lépcsőházból, de nem tártam elég szélesre az ajtot, a pedál beakadt, persze izomból oldottam meg a dolgot, ennek eredményeképpen a bringa amit az ülésnél fogtam kicsuszott a kezemből, lépcsőn lebuckázott. Eredmény a hidraulikus tárcsafék fékcsővének a tövénél az alu ház eltört, külön nem kapható, sőt csak setben, így örültem, hogy 40-ből megusztam, és mindezt egy apró fellángolás miatt. :W

Tudnák még érdekes baleseteket írni :DDD

Ja tényleg, hétfőn volt 3 hete egy KTT esésem aminek többek között kettős kulcsont törés lett az eredményE, szóval én tényleg szívből kívánok mindenkinek balesetmentes bringázást. Nyomjátok helyettem is :D :C

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#29289) BDave


BDave
őstag

Ti mivel véditek a telefonotokat az izzadságtól, esetleg bukástól?

(#29290) tolvaj! válasza BDave (#29289) üzenetére


tolvaj!
őstag

Otthon hagyom. De komolyan, táskámba beteszem és annyi. Ha úgy esek, akkor nekem is annyi lesz, nem a telefonom fog érdekelni. Ha minden jól megy jövő héten érkezik egy kormány tartó, Szunya1 nek már ígértem beszámolót.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#29291) #48525824 válasza BDave (#29289) üzenetére


#48525824
törölt tag

Elmormolok elindulás előtt egy imát.

(#29292) Pho3bus


Pho3bus
tag

Sziasztok!

Épp készültem letakarítani a bicót, amikor a következővel találtam magam szembe, mivel első kerékpár, így nem vagyok benne biztos, hogy amit láttam az egészséges-e, vagy sem így gondoltam bekérdezek. Az előző tulajdonos mondta, hogy mielőtt eladta volna a biciklit jól bezsírozta a kerekeket, de hogy ennyire. Mármint ha nem árt akkor is gusztustalan egy picit. A kérdésem csak az lenne, hogy ezt mindenképp így kell hagyni, vagy le lehet takarítani valamivel, mert ez már túl sok? Íme néhány kép:


(#29293) Solad válasza BDave (#29289) üzenetére


Solad
őstag

Tekerés után letörlöm :D Törés ellen meg készülékbiztosítással.

(#29292) Pho3bus Lehet nem mondta neki senki hogy a csapágyakat belülről kell zsírozni :D

[ Szerkesztve ]

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#29294) Szakbarbár válasza BDave (#29289) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Én a nyeregtáskában tartom. De amúgy sem drága, mert újonnan 2500 Ft volt. :D

(#29292) Pho3bus
Látom nem sajnálták a zsírt. :D Minél hamarabb letörölném, hogy ne gyűjtse a port.

[ Szerkesztve ]

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#29295) glacious válasza Solad (#29293) üzenetére


glacious
addikt

Lehet azt gondolta, így nem kell szétszednie, majd beissza magát. :)

(#29296) superecneB válasza Zola007 (#29281) üzenetére


superecneB
őstag

Érdemes is megvárni, mert én onnan hallottam cifra történeteket. Én személy szerint csak rosszat tapasztaltam és hallottam arról a helyről. Mondjuk más boltokkal is vannak negatív tapasztalataim. Inkább szerelőt szoktam fixen választani, és épp ahol dolgozik oda megyek.

(#29297) petrusz82


petrusz82
aktív tag

Sziasztok!

Vásároltam egy Crivit márkájú pulzusmérős, kalóriaszámlálós órát. A kérdésem az lenne, hogy a kijelzett kalóriaérték kilókalóriában, vagy kalóriában értendő? (C vagy Kcl)

Váladzotokat előre is köszönöm!

(#29298) BDave válasza tolvaj! (#29290) üzenetére


BDave
őstag

Legszívesebben én is otthon hagynám, de ha bármi gond van, akkor valahogy telefonálni kell. Gondoltam beteszem egy napszemüveg-tartó kis zsákocskába, de abba talán belefülled :)

(#29299) XmoD válasza BDave (#29289) üzenetére


XmoD
aktív tag

egyik telom xcover 2 (ez van tarton). a masik meg taskaban lunatik taktik extreme tokban.

[ Szerkesztve ]

(#29300) Pho3bus válasza Szakbarbár (#29294) üzenetére


Pho3bus
tag

Először is köszi a válaszokat. Másodszor mivel lehet lemosni/letörölni? Sima mosogatószeres víz, vagy inkább valami zsíroldó?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.