Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29401) tolvaj! válasza yodamester10 (#29397) üzenetére


tolvaj!
őstag

kíváncsi vagyok, alattam hány métert bírna ki :DDD

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#29402) anorche1


anorche1
őstag

Megjött az 1 dolláros kazetta leszedőm. Még nem próbáltam ki, de érzetre jó minőségű.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#29403) Pttypang válasza anorche1 (#29402) üzenetére


Pttypang
veterán

WoW ilyet nekem is kell majd rendelnem :Y
Hajtokart, etc mivel szoktatok leszedni? Esetleg ebayes keszletet osszeszedegetett mar itt valaki? :)

Everybody lies.

(#29404) Because válasza anorche1 (#29402) üzenetére


Because
őstag

akkor lennél hardcore, ha valami hulladék csőből kiköszörűlted volna a bordákat :)

(#29405) anorche1 válasza Pttypang (#29403) üzenetére


anorche1
őstag

Nekem folyamatban van, a legközelebbi egy hajtókar leszedő lesz: [link]
Illetve a középcsapágyhoz egy ilyen: [link]
Kónusz kulcsom, csőkulcsom, imbusz készlet, stb. van, esetleg még a kormánycsapágyhoz fogok beszerezni valamit, de ahhoz még azt se tudom h mi kell.

Más:
Nyösszen egyet a jobb pedálom, mikor erősebben megnyomom, de csak akkor ha klipszes oldal van felfele, ha megfordítom akkor nem. Szétszedtem, de szinte még új volt benne a zsír, de azért megtisztítottam és újra zsíroztam, de így is. Ötlet? Mondjuk annyira nem fontos, mert már nézegetem a spd cipő + pedál párost.
Cipőt hogy érdemes venni? Pont jó legyen a lábamra, ne legyen elől/hátul hely? Vagy egy számmal nagyobbat? Mert egy 43 -as shimano cipőt próbáltam, az tökéletes, de akkor inkább egy 44 -eset?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#29406) HollyBoni válasza anorche1 (#29405) üzenetére


HollyBoni
veterán

Cipőben utcainál, görkorinál én úgy szeretem hogy érzem a végét, bringázni viszont nem ilyet használok hanem kicsit nagyobbat mert különben hosszabb távon fájnak a lábujjaim. Szóval ÉN olyat vennék ahol elől van egy kis hely, ha normálisan meghúzod hátul nem lehet hely, az rossz is szerintem.

(#29407) zoli03: "Ebay-es" elég tág fogalom. Attól hogy ez párszáz forint lehet ugyanolyan jó mint amit itthon kapsz 1500ft-ért. Nagyon sok apróságot rendeltem már ebay-ről ami teljesen ugyanaz, márka típus minden mint itthon csak negyedannyiba kerül.

[ Szerkesztve ]

(#29407) zoli03 válasza Pttypang (#29403) üzenetére


zoli03
őstag

Hajtókarleszedővel. eBayes szerszámot biztos, hogy nem vennék. Szerszámból sose szabad rossz minőségűt venni, úgyis csak a gond van vele, meg ha szétmegy (márpedig hamar szétmegy), akkor már többe került, mintha elsőre vettél volna jót. Szerintem az Icetoolz otthonra bőven jó, és olcsó is.

(#29408) Pttypang válasza zoli03 (#29407) üzenetére


Pttypang
veterán

Nincs masik neve? Ez meglepett :B
Meg meggondolom ezt, de szeretnem felepiteni az elkepzeleseimet, mire a bicikli eljut hozzam, hogy ne akkor kelljen valogatnom :)

Everybody lies.

(#29409) D.Orion válasza zoli03 (#29407) üzenetére


D.Orion
veterán

Szerintem egyikben sem fog csalódni. Sajnálatos módon a célszerszámok a legtöbb esetben túl vannak árazva. Persze lehet hogy az olcsósággal pont az anyag edzését hagyták ki. De majd az idő eldönti, hogy jól választott-e.

(#29410) tolvaj! válasza anorche1 (#29405) üzenetére


tolvaj!
őstag

akkor már miért nem egyben rendeled meg?

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#29411) imyourfriend válasza sza.sa (#29360) üzenetére


imyourfriend
őstag

A Cannondale mint márka igen, viszont ilyen felszereltséggel nem tudom inkább nem venném meg.. Shimano Claris az valahol nagyon méllyen van.. nekem acél vázas gépemen igaz hogy sunrace fékváltó kar van meg br450-es féktestek de mellette 105-ös hajtómű és első váltó, tiagra hátsó váltó valamint ultegra sor. Ezért én személy szerint nem adnám egy KTM strada 1000-es alá ha választanom kellene országútit. Egyrészt mert azon már Tiagra szett van, meg normális kerekek és carbon első villa. Igaz 300ezer környékén van de az már élvezhető mutatványt nyújt azért. Tudom nincs annyi keret rá, így a Wiliert ajánlom, esetleg gondolkoztál használt gépben is?

(#29412) Narakh


Narakh
senior tag

Ma reggel felhívtam az üzletet, és nagy örömömre kiderült, hogy mindkét utolsó tavalyi Aim 18"-os (különböző színekben), így szinte magától értetődő volt, hogy lecsapok a szürkére.

A boltba megérkezve fogadott a kellemetlen meglepetés, hogy a bringa hibás árral szerepel a webshopon, és valójában huszonnégy rugóval drágább. A srác százharmincig lett volna hajlandó lemenni, de úgy gondoltam, akkor már jobban megéri egy idei tárcsás kiadás - mire némi utánajárással-telefonálgatással kisült, hogy az idei modellből se V-s, se tárcsás nincs sehol a méretemben, de még csak nem is rendelhető már. A "csúnyábbik" darabjuk meglett volna 114-ből, de a színével sehogy sem tudtam megbarátkozni, meg kormány és stucni is vékonyka került rá, így inkább hanyagoltam.

A buszmegállóba szaladt utánam(!) a srác, hogy beszélt a főnöknőjével a webshopos gikszerről, az meg talált a másik üzletükben egy tavaly előtti, fekete-fehér Aimet, ami 18"-osnak tűnik, és ha érdekel, menjek át megnézni. Az meg első látásra szerelem volt, így meg is rendeltem. :)
A leányzó segítőkész és mindenek előtt türelmes volt, ráadásul a gyári Rapid Rob külsőt - ami nem mellesleg már két éve áll a paripán - ingyen cserélik Land Cruiserre. Abszolút örülök, hogy náluk vettem bringát. Hogy a későbbiekben is megmarad-e a kellemes tapasztalat, az persze még elválik, de egyelőre mindenképp ajánlani tudom őket.

A jó hír az, hogy így még megvan az akciós Cannondale - ha esetleg valakit lázba hoz. :)

[ Szerkesztve ]

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#29413) TayRol válasza imyourfriend (#29411) üzenetére


TayRol
veterán

Egyre inkább úgy gondolom, hogy ez a Courier DT ezzel a Claris szettel 90e forintért jó vétel volt. Csak úgy röpködnek itt a többszázezrek...

(#29414) beteg válasza Narakh (#29412) üzenetére


beteg
őstag

Én meg pont most dühöngök a bringalandon, hogy mennyire nem akarnak eladni semmit!!??
Kedden bent voltam náluk, érdeklődtem -tökegyszerű kérdés. Felírták a számom, hogy szerdán visszahívnak. Ma rákérdeztem, hogy mikor hívnak. Azt ígérték, hogy délután... na.

Csak futni kell!

(#29415) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Ha menetes racsnit szeretnék cserélni ahhoz ki kell venni a tengelyt, kilazítani a kónuszt? Most nézem ahonnan rendelnék mást 600ft a kulcs hozzá, a helyi bringa "szervízben" szerintem simán elkérnének ennyit, de attól félek azt sem tudják mi az. Múltkor mentem felniszalagért, akkor is csak néztek hogy he az mi? Pestre bemenni meg többe kerül mint a szerszám. :))

(#29416) rétisün válasza HollyBoni (#29415) üzenetére


rétisün
veterán

nem kell kiszedni a tengelyt.

ilyen szerszámnak illik lenni egy bringaszervízben, viszont elég egyszer megvenni, és nem kell szervízbe mászkálni.

(én apránként összeszedegettem az ilyen speckó szerszámokat, azóta se voltam szervízben :N )

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#29417) zoli03 válasza HollyBoni (#29415) üzenetére


zoli03
őstag

Nem kell kiszedni semmit, de balmenetes.

(#29418) imyourfriend válasza TayRol (#29413) üzenetére


imyourfriend
őstag

KTM legalapabb gépe a strada 800 amin egyenes kormány van 250ezer pénzbe kerül igaz azon már van némi Sora is. Meg kell fizetni ami azt illeti a márkát is, nameg rajta a szettet esetleg ha komolyabb kerékszettet tesznek bele. Nekem is szerencsém volt mert masszív gépet kaptam relatíve jó áron, de inkább az volt a szerencse hogy ismerőstől vettem. De mindig van feljebb, csak pénz kérdése ez is, viszont azért említettem egy strada 1000-est carbon villával mert ott kap az ember egy jó geometriájú idei esetleg tavalyi vázat amit utána tud apránként fejleszteni.

Szerszámokat én is nekiálltam megvenni, igaz az országútihoz egy imbusz készlet meg egy fogaskeréksor leszedő és egy integrált hajtómű leszedő elég is kb. ;] 3-4-5ezer forint, pedig bent készséggel megcsinálják ha úgy adódik. De ennek ellenére jó ha van itthon szerszám hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#29419) tolvaj! válasza HollyBoni (#29415) üzenetére


tolvaj!
őstag

tengely marad, csak az anyát vedd le és a távtartót. aztán berakod a fogaskoszorúba a kulcsot, kicsit visszatekered felé az anyát, hogy ne tudjon kiugrani a nútból véletlenül, de annyit hagyj, hogy ki bírd tekerni amennyire kell.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#29420) HollyBoni


HollyBoni
veterán

:R

Tudom elég alap egy szervízben, de itt nagyon ratyik a "szervízek". Nem is hívnám annak. Én is inkább összevásárolgatom a szerszámokat, az a legjobb.

(#29419) tolvaj!: Milyen anyáról és távtartóról van szó? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#29421) Teasüti válasza HollyBoni (#29420) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Van hozzá satud is? Önerőből villáskulccsal esélytelen lelazítani. :)

(#29422) bigdady válasza anorche1 (#29402) üzenetére


bigdady
nagyúr

Azonnal rendeltem egyet :R

(#29423) HollyBoni válasza Teasüti (#29421) üzenetére


HollyBoni
veterán

Van.

Most már asszem értem ezt a záróanya dolgot. :K

[ Szerkesztve ]

(#29424) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Tudom a többségnek messze van, de akkor is pozitívum :) [link]

(#29425) sza.sa válasza imyourfriend (#29411) üzenetére


sza.sa
tag

Tudom hogy az alsó árkategóriában a felszereltségen spórolnak, de most sajna ennyi a keret... Pedig jöhetne a Strada 1000-es vagy Wilier 105-össel. (a pénz a fényképezőgépem eladásából jönne majd, plussz házvételben vagyunk, és ugye az is egy pénznyelő...)
Nézegetem a használtakat is, de ami tetszene is, nem nagyon találok ebben az árkategóriában, csak főként régebbi acél vázasokat. (amit nem szeretnék)

sza.sa

(#29426) HollyBoni válasza sza.sa (#29425) üzenetére


HollyBoni
veterán

Mi az árkategória 220 mint a Cannondale? Annyiért nagyon nagyon szép állapotú használt gépeket kapsz 105 vagy Ultegra felszereltséggel. Múltkor volt fent egy gyakorlatilag új fóliás full Ultegrás Scott 220-ért, el is vitték vagy fél nap alatt. Ennyiért 10/9 használt bicó alu vázas karbon villás, nem acél.

[ Szerkesztve ]

(#29427) Solad válasza sza.sa (#29425) üzenetére


Solad
őstag

200 környékén olyan használtat kapsz hogy ihaj :)

Íme 1-2 csak az apró első 3 oldalát átböngészve (méretet és állapotot nem vettem figyelembe, csak kattingattam azoknál ami belefér árban). Mind bőven jobb felszereltségű:
[link]
[link]
[link]
[link]

Szerk: A speci kifejezetten tetszik

[ Szerkesztve ]

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#29428) imyourfriend válasza sza.sa (#29425) üzenetére


imyourfriend
őstag

Régebbi darabot nem nagyon érdemes venni, pedig vannak "best buy" darabok a piacon mindenféle csodás szettekkel csak az előéletét nem tudja az ember az a gond. [link] Lelhető 150ezerért is elfogadható darab (bár a 105-ös fékek iránt vannak kétségeim) de ha tehetném ismerőstől vennék csak használtat, ha nincs ilyen lehetőség akkor új gép. Ott van az X év garancia és az a tudat hogy sértetlen esésmentes gépet kap az ember ami felbecsülhetetlen kb. :)

(#29429) imyourfriend


imyourfriend
őstag

[link] Egy ilyent el tudnék képzelni használtban, de felőlem lehetne rajta 5-10 éves ultegra meg dura-ace szett is akkor sem kellene olyan felszereltségű bringa mert az 1-2 éves shimano 105 ugyanazt tudja vagy még többet. :)

(#29430) Solad válasza imyourfriend (#29429) üzenetére


Solad
őstag

105-ről nem tudok nyilatkozni, de egy kétéves Tiagrához képest a 10 éves Ultegrám ég és föld :)

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#29431) HollyBoni válasza Solad (#29430) üzenetére


HollyBoni
veterán

Meg régen legtöbbször még nagyon jó minőségű dolgokat csináltak, bár 10 éve ez még nem tudom hogy volt. Revomag-on volt egy régi Campa hátsó váltó teszt, ez onnan van:

"az itt bemutatott Croce hátsó váltó – végtelenül szerethető, csodaszép darabok. Egy olyan korban születtek, amikor már adott volt a technológia ahhoz, hogy szinte bármit le lehessen gyártani, ellenben a tervezett elavulás elveinek alkalmazása az ipar bizonyos szegmenseiben még nem volt bevett gyakorlat."

Szvsz ez tényleg igaz nagyon sokszor. :(

[ Szerkesztve ]

(#29432) Solad válasza HollyBoni (#29431) üzenetére


Solad
őstag

Pont most akadtam bele ebbe a szettbe, olyan gyönyörű.

Sztem az enyém is ez a széria, csak hosszúkanalas, és hajtómű híján :(

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#29433) HollyBoni válasza Solad (#29432) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ja, régen tényleg gyönyörű alkatrészeket csináltak. Ezért is találtam ki múltkor hogy építek valami nagyon szép retro országútit. :D

(#29434) imyourfriend válasza Solad (#29430) üzenetére


imyourfriend
őstag

Nehéz nyilatkozni erről, nekem csak hátsó váltóm volt tiagra. Igaz picit nehéz volt de tette a dolgát rendesen, sohasem váltott félre. Ez a mostani gép meg már más dimenzió, ezért sem akartam régebbi venni pedig elég lett volna a 2x9 is. Csakhát egy carbon váz mellé egy 5-6 éves szettet hát nem tudom.. van idei zsírúj tiagra szett használtan 100 környékén akkor inkább már azt. Persze kinek mik az igényei, valószínű nem találnék 6600-as szetthez alkatrészt ha beszarik rajta valami, nem is kellene tartani attól hogy tönkremegy de titkon akkor is..

(#29435) sza.sa válasza Solad (#29427) üzenetére


sza.sa
tag

Használtban már nem 200k környékén nézegettem, inkább a 100-150k közötti kategóriát, de arra rájöttem, hogy a jó vételek 1-2 nap alatt elmennek... Ezek közül a Cube pl. bejönne, meg a Spec is.
De majd akkor ha a pénzmag a kezemben lesz...

Ősszel, télen egyébként jobb vételeket ki lehet fogni?

sza.sa

(#29436) sza.sa válasza imyourfriend (#29428) üzenetére


sza.sa
tag

Igen, a tudat számít hogy új... Nekem egyelőre megfelelne egy új, alap felszereltséggel, mint egy (ki tudja milyen) használt komolyabb cuccal. Jelenleg is alap Tourney van a montin, jól beállítva tökéletesen teszi a dolgát. Gondolom egy alap Shimano országúti szettel se lehet ez másképp :)

sza.sa

(#29437) Narakh


Narakh
senior tag

26-os montira milyen sárvédőt érdemes venni? Jó lenne valami olyasmi, ami nem nyeklik-nyaklik vagy hullik szét, és felfogja a retket a hátamtól. Ha nem kerül tízezrekbe, az sem hátrány.

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#29438) Narakh válasza Narakh (#29437) üzenetére


Narakh
senior tag

Lejárt a szerk...

Egy ilyen kis kütyü lefedi az átlagos montin előforduló imbuszokat?

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#29439) HollyBoni válasza Narakh (#29438) üzenetére


HollyBoni
veterán

:K

(#29440) Narakh válasza HollyBoni (#29439) üzenetére


Narakh
senior tag

Köszönöm. :) Már csak valami emberi árú kormányszarvat kell találnom.

[ Szerkesztve ]

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#29441) Narakh


Narakh
senior tag

Még egy kérdés: Acera hajtóműhöz a műanyag védőke kapható valahogy külön? Az üzletben nem tudtak róla, hogy lenne, de csak létezik valami megoldás. Elég idegesítő, hogy állandóan összeolajozom a lábam.

[ Szerkesztve ]

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#29442) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Ha jól tudom vonaton az összecsukhatós bringákat ingyen lehet vinni. Esetleg nem összecsukhatókat, de kisebb kerekűeket is lehet?

Köszi: RR

═════════════════════════════════════════

(#29443) tolvaj! válasza RootRulez (#29442) üzenetére


tolvaj!
őstag

Már nem. Régen 24" alatti kerék átmérővel ingyen lehetett szállítani, valamint vasúti alkalmazottként bármely kerék mérettel szállíthatták. 2012 május óta azthiszem (a dátum nem biztos) az összecsukható kerékpáron kívül minden fizetős.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#29444) RootRulez válasza tolvaj! (#29443) üzenetére


RootRulez
félisten

Értem, köszi!

És az összecsukhatókat össze is kell csukni? :U

═════════════════════════════════════════

(#29445) Solad


Solad
őstag

Kerékpárszállítás a villamoson

Haladás. Bár van ahol bringával neked sem kell jegyet venned, itt meg plusz egyet, de azért üdvözlöm a változást.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#29446) razzorr


razzorr
őstag

Egy kis érdekesség, ha még nem volt:
Az autós és a kerékpáros egyenjogúsítása

(#29447) Cathfaern válasza RootRulez (#29444) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Alapvetően az a probléma a kerékpár szállítással, hogy egy bicikli nagyon hosszú, és a vonatszerelvények belseje nem egy hosszú "csomag" elhelyezésére vannak kialakítva. Szóval igen, össze kell csukni, mivel onnantól alakra jobban hasonlít egy nagy bőröndre, mint egy biciklire.

(#29448) Cathfaern válasza razzorr (#29446) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ha tényleg őrzött parkoló, akkor nekem csak szimpatikus a dolog (feltéve, hogy nem olyan parkolóról van szó, ahol egész napokra akarja otthagyni az ember a biciklijét).

(#29449) Solad válasza Cathfaern (#29448) üzenetére


Solad
őstag

Szerintem csak annak megakadályozására van hogy mindenki ott tárolja a bringáját.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#29450) Narakh válasza tolvaj! (#29443) üzenetére


Narakh
senior tag

Az egészen kicsik ingyen vihetők. Egy barátom az aprócska flatlandes BMX-ét rendszeresen ingyen viszi, mert méret alapján még gyermekbringának számít. :)

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.