Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#105301) lsebestyen válasza flash- (#105270) üzenetére


lsebestyen
addikt

Szerintem drága. Amúgy maga a bringa jó. 150-160 körül lenne szerintem a reális ára.

(#105302) StLui válasza RaiZka (#105292) üzenetére


StLui
veterán

Vékony vagy? Éhgyomorra, vagy csak nem ettél előtte 1, max 2 órával?

Én ahogy olvasgatom, ha nem eszel könnyen hasznosítható szénhidrátot edzés előtt (akár pl a tésztabuli maraton vagy ultrafutás előtt), akkor ahogy kifogynak a tartalékok a szervezetedből legkönnyebben az izom lebontásával jut a szervezeted energiához. Tehát csökken az izomtömeged az edzés miatt. Edzés után viszont fehérjedúsan érdemes étkezni, mert annak segítségével tudja regenerálni a az edzés miatt az izmokban keletkezett mikro sérüléseket, és építi is ezáltal az izomzatot.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#105303) TomMusic


TomMusic
őstag

Használ valaki ilyet?
Michelin Protek Max belső gumi
Arra lennék kíváncsi, hogy vékony külsőnél nem lesz érezhető a mintázat menet közben az aszfalton?

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#105304) Triathlete válasza StLui (#105302) üzenetére


Triathlete
senior tag

Izom bontás edzés közben nincs. Ezt a tévhitet felejtse el mindenki!!! Izom leépülés van, ha nem használsz bizonyos fajtákat. De nincs a kettő szoros kapcsolatban. A szervezeted ennél sokkal jobban ki van találva. Ha eléhezel, leesik a vércukor nem fogsz tudni továbbmenni, jön a hidegrázás, szédülés. Akár nyáron 40°C-ban is fázni fogsz. Aki élt már át ilyet az tudja milyen.

A testalkat sem mérvadó. Az edzettségi szint és a glikogénraktárak mérete ami meghatározó, illetve, hogy tudod a kalorigén tápanyagokat anyagokat használni és pótolni. Az aerob energiarendszer optimális fenntartása ami fontos, több órás edzéseknél.

KovacsK85 / Kovács Krisztián

(#105305) 6030D válasza parkr (#105300) üzenetére


6030D
Ármester

Bungeeeeee :DDD

varsam: nem tudok senkit, én is csak az apróban láttam először. De netes fórumokon írnak róla, nézd meg, hátha találsz valamit.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#105306) RaiZka válasza StLui (#105302) üzenetére


RaiZka
tag

vekony kb 3-4eves koromban lehettem :D most olyan 190cm/97kg szoval inkabb dagadtnak mondanam :)

Regebben sokat futottam, most meg a bringazas, de erezhetoen rosszabbul teljesitek ha 1-2oraval elotte eszek. Sot, mar delutan este is gyatrabban megy mint kora reggel/hajnalban. (mondjuk nalam a tanulassal is ez volt a helyzet anno). Lehet abbol is jon az ehgyomros edzes, hogy hajnalban nem tudok meg enni :)

[ Szerkesztve ]

(#105307) ro_bert17 válasza Triathlete (#105304) üzenetére


ro_bert17
őstag

Tehát akkor hogy is célszerű tudatosabban étkezni?
Előtte 20-30 perccel egy kis csoki, banán? Közben is és folyadék? Utána csirkemell?

(#105308) #30550784


#30550784
törölt tag

Sziasztok,
Kerékpár vásárláshoz szeretnék segítséget kérni. Munkábajárásra kellene,napi 8 km.60 e ft a keretem. Két bicaj között vacilálok: btwin rockrider 340 vagy Neuzer Nelson 30. Esetleg még Adria Nomad 26+Shimano. Véleményetek ezekről,esetleg más valami ebben az árfekvésben. Köszönöm előre is.
Üdv

(#105309) trialboj válasza trialboj (#105277) üzenetére


trialboj
őstag

Senki nem járt már így?

A lényeges kérdés az, hogy ha kiugrott a fék dugattyú elixir 1ről beszélünk, és én egyből visszanyomtam, nem tisztogattam v szedtem szét semmit, a fék viszont működik, akkor nem szükséges elvinni szervízbe hogy széjjelbontsák, és ... csináljanak vele valamit?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#105310) 6030D válasza ro_bert17 (#105307) üzenetére


6030D
Ármester

Ezt így nehéz megmondani, mert egyéni anyagcsere függő. Fontos, hogy normálisan táplálkozz mindig. Az is mindenkinek más, hogy mennyivel eszik tekerés előtt, hogy energia is legyen, meg ki se hányja vagy ne vigye el az emésztés az energiát. Én pl 1,5-2 órával előtte eszem. A folyadékpótlás legyen folyamatos közben is, de otthonról sem úgy kell elindulni, hogy nem ittál semmit. Én kb 3 litert iszok naponta, ehhez jön amit még tekerés közben (nagy kulacs/óra kb). Nekem a közbeni kaja az 45-60 percenként valami, ami 200-250 kcal körül van (zabszelet, fent említett csoki, télen méz, táblás csoki). Esetleg gél, de azt edzésen nem erőltetem. Utána eszek fehérjedús ételt, szénhidráttal, mert azt is vissza kell tölteni. (fehérjepor, zab, aszalt gyümi, dió)

De mondom, mindenkinek más. Én pl éhgyomorra nem bírok elindulni, és reggel sem megy úgy a tekerés, mint délután.

Triathlete: te viszel be pluszban tápkieget? Miket, mikor?

kisskri24: szerintem Rockrider. Az áruházi beállítás nem lesz az igazi, érdemes elvinni egy szervizbe, ahol 5-6e Ft körül átnézik, és beállítják, így elkerülheted az idő előtti kopást a rossz beállítások miatt.

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#105311) Triathlete válasza ro_bert17 (#105307) üzenetére


Triathlete
senior tag

Edzés előtt legalább egy óra kerékpár esetén, de inkább kettő, és megfelelő folyadék mellé. Időt hagyva, az emesztés megkezdésének. (Mivel ülni fogsz egy óra elegendő lehet könnyebb kaja esetében. Futásnál a kettőt azért mindig szoktuk tartani, de 3-4 még jobb, de persze az ételtől is függ.)
Edzés alatt 60g szénhidrát órénként max. bármilyen formában (kb. két Mars csoki lehet) és mellé egy kulacs víz per óra. Ha sokat izzadsz akkor sót vesztesz amit szintén pótolni kell. Sótabletták erre jók. Ez mondjuk 3 órányi terjedelműektől indokolt. Persze lehet alatta is, további regenerációban is komoly szerepe van a sónak és ezáltal az ionháztartásnak. Addig csinálhatsz bármit a tényleges regeneráció nem fog elindulni amíg az ionegyensúly a szervezetedben helyre nem állt.
Edzésen kívül meg sokszor sokfélét, egyszerre keveset kell enni. Nem kell csirkecsöcs meg rizsen élni. Minden egyoldalú táplálkozás valamilyen hiányhoz fog vezetni.

(#105310) 6030D: Én még napi egyszer biztosan iszok egy adagnyi fehérjét (30g) este, tulajdonképpen ez az esti vacsi/csoki illetve ha reggel van úszás azután mindig egy adag. Viszont a fehérjét sem szabad ilyen formában túltolni, könnyen hasmenés lehet a vége, mivel másképp, máshol szívódik, mint a szénhidrát.

[ Szerkesztve ]

KovacsK85 / Kovács Krisztián

(#105312) 6030D válasza Triathlete (#105311) üzenetére


6030D
Ármester

Egyéb? Amino, BCAA, versenyen/előtt valami? :B

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#105313) #30550784 válasza 6030D (#105310) üzenetére


#30550784
törölt tag

köszönöm a gyors válaszodat.

(#105314) Triathlete válasza 6030D (#105312) üzenetére


Triathlete
senior tag

Aminot nem tolok, BCAA-t nagyritkán, de vannak ismerősök akik használják, sőt esküsznek még a Béta-alaninra, és több órás edzésnél a kulacsba raknak BCAA-t is. Próbáltam én is de nálam semmilyen pozitív/negatív hatás nem érződött. Illetve de, ha a BCAA-t és fehérjét is vittem be akkor jelentkezett a hasmenés. :B

Tésztapartyknak sem vagyok nagy híve, mert nem azzal fogod feltölteni a glikogénraktárakat, hanem azt a szervezet megoldja ezen kívül, cserébe nehezen alszol el és emésztesz még álmodban is. Előtte való este egy sós zöldség vagy húsleves, sima rántott szelet, mondjuk rizzsel, szerintem a legjobb választás. Verseny előtt 2 órával már semmi. Csak folyadék.

Nekem legalábbis ezek a tapasztalatok.

KovacsK85 / Kovács Krisztián

(#105315) Monya78


Monya78
veterán

Szerelési tanácsot kérnék.

Adott az alábbi kerékpár [link]

Lánc és fogaskeréksor cserére szorul... 10 sebességes cucc helyett rakhatok fel 9 sebességest? kb. fele árból jönnék ki...nagyon fontos hogy minél kevesebb pénzből jöjjön ki. Minőség sajna nem számít :O

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#105316) trialboj válasza Monya78 (#105315) üzenetére


trialboj
őstag

Én nem tudom az árkülönbséget a két verzió között, de ahhoz hogy 9 sebességre válts, szerintem mindent cserélni kellene, a váltó és váltókart is. És így már nem lesz olcsóbb a csere, csak hosszú távon.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#105317) Hasaggymeg válasza 6030D (#105305) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ebben van hidrogénezett zsír,így :N

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#105318) parkr válasza 6030D (#105305) üzenetére


parkr
őstag

köszi! kipróbálom, bár úgy érzem ez a 30 fokot nem fogja kedvelni :D

(#105319) emiki6 válasza Triathlete (#105296) üzenetére


emiki6
veterán

Elvileg lehet, úgy hívják ketogén étrend. Teljesítményben nem tudom hátrány e.
Ott ugye nem ch-ból nyeri a szervezet az energiát, így nem is tud kifogyni belőle. :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#105320) Triathlete válasza emiki6 (#105319) üzenetére


Triathlete
senior tag

Biztosra veszem, hogy nem lehet akkora intenzitással menni, mivel a zsírból nyert energia előállításához jelentősen több oxigén szükséges, emiatt a tempót kell csökkenteni, hiszen anaerob tarományban ez kivitelezhetetlen. Ez sziklaszilárd biokémia. Vagy meg lehet próbálni de úgyis befejelés lesz a vége.

Túlzottan nem akarok ebbe belemenni. Én sem a ketogént sem a paleo étrendet nem tartom helyesnek, sem a vegánságot és vegetarianizmust.
Paleot próbáltam egy hónapot sem bírtam. Rossz közérzet, hasmenés, fáradtság, kedvetlenség lett a vége. Az összes ismerősöm aki tolja egyiken sem látom azt a kicsattanó életerőt és jókedvet.
Viszont az alkalmi böjtöket (18-24ó) jónak tartom.

-Nem akarok senkit meggyőzni, tiszteletben tartom ha valaki másképp gondolja. Én csak a tapasztalataimra hagyatkozom.

KovacsK85 / Kovács Krisztián

(#105321) emiki6 válasza Triathlete (#105320) üzenetére


emiki6
veterán

Vannak előnyök és hátrányok. Elvileg kúraszerűen alkalmazva (mint a böjtöt), kifejezetten jó hatással van az egészségre. Én nem követném, mert ch központú az étrendem.
De azt tudom, hogy van ketós ultrafutó és az a szuperképessége, hogy nem kell géleket magábapréselnie, mert zsír (és ketonok) az elsődleges üzemanyaga. Persze az más mint a bicikli, de azért érdekes.
Amúgy meg mindenki kövessen olyan étrendet, amit úgy érez, hogy hosszútávon tartani tud és jól érzi vele magát.

Érdemes amúgy a napi étkezéssel tölthető időintervallumot 12 órára csökkenteni és lefekvés előtt 2 órával nem enni. A többi már egyéni preferencia. :K

Amúgy meg ha több oxigén kell, akkor több vörösvértest kell és hasonlók. Problem solved. :D (jobb vo2 max és magasabb anaerob küszöb). Ne vegyél azért teljesen komolyan, néha komolytalan vagyok. :D

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#105322) Triathlete válasza emiki6 (#105321) üzenetére


Triathlete
senior tag

:D -értem a poént. Vagy legalábbis szeretném azt hinni :)

Élmezőnyös az ultrafutó? Ultrával kapcsolatban is a sportérték ami kérdéses számomra. Futás valahol 4perces ezrek alatt kezdődik. Félreértés ne essék én sem tudok 80perces 20km-t, de 10km-en talán igen, 5km-en meg többször futottam már 20p alatt. Tök más a hat perces kocogás, joggolás, vánszorgás -meg ugye valahol el kell kezdeni- és a 3:20-as ezrek. Csak az visszás nekem mikor valaki tud futni 200km-t, közben mondjuk 5km-t nem tudja 25percen belül futni. Sajnos sok ilyen van. :F

KovacsK85 / Kovács Krisztián

(#105323) Tuomas


Tuomas
addikt

Sziasztok!

SPD cipőt-pedált ti mennyi idő alatt szoktatok meg, amíg már nem dőltetek el? :DDD
Hogy érdemes nekiallni megszokni, kialakítani magunkban a reflex mozdulatát a kidokkolásnak?

We were here

(#105324) bunddog válasza varsam (#105294) üzenetére


bunddog
tag

JAVA karbon az törik, régebben utána jártam. Elméletileg mosso alu-t sokan használnak arról nem olvastam rosszat, nekem most egy M6 várja hogy beépítsem így még konkrét tapasztalatom nincs de szerintem a JAVA-t húzd ki a listáról :)

[ Szerkesztve ]

(#105325) emiki6 válasza Triathlete (#105322) üzenetére


emiki6
veterán

Ő az: Zach Bitter (100 mérföldes amcsi csúcstartó).

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#105326) RaiZka válasza Tuomas (#105323) üzenetére


RaiZka
tag

Level 0: haver garazsaban szereltuk at a pedalt. Falhoz odaraktam a bringat, csatolgattam ki es be a cipot, masik oldalt szinten ugyanez. 10 perc mulva kis utcakban folytattam szinte 0 forgalommal, rugo pedig a leggyengebbre allitva. Eleg lassan mentem, ki es be csatolgattam mindket labamat. Utana jottek a jobbkezes utcak, szinten 0 forgalommal. Megall, elindul, lassit, gyorsit. Masodik nap viszonylag kisebb forgalmu uton mentem kb. 20-25km-ert. Harmadnap meg bele a lecsoba es be Pestre. :) Az elso 2 hetben volt hogy parszor (3-4) majdnem borultam, de eddig meg megusztam :) Foleg a lampa a necc, illetve amikor total elfelejted, hogy SPD es reflexbol le akarod rantani a labadat. Persze a gyenge rugonal ez meg ugy ahogy lehetseges is. Illetve ha latod, hogy piros a lampa szepen lassitasz ameddig lehet, hogy ne kelljen lerakni a labadat. Amig nagyon bizonytalannak erzed magadat addig korabban dokkolj ki lampanal es vagy necces szituknal.. Idovel beleerzel.

A csere ota kb. 3000km letudtam vele es teljesen megszoktam, Most gondolkodom a feszesebbre allitason.
+ info: egyelore a lanc is mintha lassabban nyulna..

[ Szerkesztve ]

(#105327) gergo5991 válasza RaiZka (#105326) üzenetére


gergo5991
őstag

lvl99: piros lámpánál egyensulyozva megpróbálsz állni úgy hogy nem kapcsolod ki a pedált :D
én második alkalommal piroson eldőltem mint egy zsák krumpli, az emberek csak ott néztek milyen idióta ez. fájt is rendesen :D
100km után totál megszoktam, azóta nem jelent gondot nekem az spd, nekem elég puhára van állitva, ez jól is jött mert erdőben durva terepen mentem fel és előttem megálltak és hirtelen ki tudtam tépni a lábam, de amúgy akárhogy taposok meg stb nem jön az ki, szóval én emiatt se állitom keményre a zárat

te mennyire tudod vele húzni a pedált? mert nekem úgy alapjában nem is igen huzom a pedált, csak ha direkt úgy tekerek, de még csak minimálisan se, lehet már kinőttem a vázat és amiatt nem áll úgy rá a lábam a pedálra hogy szépen körkörösen tudjam tekerni

[ Szerkesztve ]

(#105328) Solad válasza Tuomas (#105323) üzenetére


Solad
őstag

Kb öt ki-becsatolás kellett hogy rögzüljön az agyamban a dolog. Perec nem volt.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#105329) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Ma jártunk Tesco-ban, és láttam ott olyan gépet, ami messziről, hunyorítva akár még elfogadható gépnek is nézhető.
Legalábbis nem sűrűn találkozok ott gyorszárral, meg Shimano Acera hátsó váltóval.
Persze, ezért a bringáért azért ők is elkérnek 70ezer pénzt, de mellette a kb 40ezresek elég szánalmasan néztek ki :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#105330) Tuomas válasza Solad (#105328) üzenetére


Tuomas
addikt

Nahh hát köszi mindhármótoknak :DDD
Lakásba, fél lábbal az ágynak támaszkodva próbáltam, 2. becsatolás után dőltem, sajna nem az ágy felé :O
Ilyenkor csak a bringát sajnálom.
Új módszer: ágy és szék között fél méter távolság hagyva, közé a biciklit, mindkettő lábam becsatolom, kézzel fogom a szék támláját, majd elengedem. Amelyik fele dőlök, gyors kidokkolás, ha nem jönne össze, valamibe csak megkapaszkodok.
Eddig ez bevált, megkapaszkodnom nem kellett.
A mozdulat bennem van, csak az a baj, hogy ha dől az ember fia, a reflexek lépnek életbe, nincs idő gondolkozni. És eddig a reflex azt mondja h vedd má le a lábad, nem azt hogy fordítsd ki és dokkolj ki.
Majd csak meglesz ez. :))

[ Szerkesztve ]

We were here

(#105331) 6030D válasza Tuomas (#105330) üzenetére


6030D
Ármester

Ha gurul a bringa, akkor egyszerűbb egyensúlyozni. Esetleg menj úgy, hogy csak az egyik van becsatolva.
Én néha már a papucsot is csavarom a pedálon. :D (mosásra jövet-menet)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#105332) Mezga Aladár válasza Solad (#105328) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Te egy hatalmas ász vagy!

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#105333) rob210


rob210
nagyúr

Gyors segítség urak, ezt merre kell tekerni ora mutató járásával megeggyezően vagy fordítva.
Nagyon surlódik ki kéne takarítani.
Gondolom nem ártana hozzá valami spéci kulcs se.

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#105334) Solad válasza Mezga Aladár (#105332) üzenetére


Solad
őstag

Kerdezett, valaszoltam. Mi a problema?

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#105335) Hasaggymeg válasza rob210 (#105333) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Általában ellentétes irányban,éppen ezért kell a láncos kulcs is ellentartani,

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#105336) trialboj


trialboj
őstag

Nincs esetleg valakinek ilyen pedálja? BBB Coolride BPD

Érdekelne hogy mennyire kopik róla a festék. Nem találok róla használt képet.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#105337) dugo_ válasza Hasaggymeg (#105335) üzenetére


dugo_
veterán

Ez egy menetes racsni, nem kell ellentartani.

Viszont annyira be szokott rohadni, hogy háromszor megszül az ember, mire lejön.

(#105338) rob210 válasza Hasaggymeg (#105335) üzenetére


rob210
nagyúr

Tehát akkor ennek a lánckosárnak a leszedéséhez kell egy ilyen meg egy ilyen célszerszám?

Én azt hittem, hogy a 4 kis lukba megy bele valamilyen kulcs és azt kell levenni. :F

Látszik, hogy nem bicikli szerelő vagyok :(

Renault power

(#105339) rob210


rob210
nagyúr

Vagy jól gondoltam és ez kell?

Amivel leszedem azt az anya szerű izét és utána a lánckerék kosár alatt ki tudom takarítani a pici gólyókat meg megkenni?

Renault power

(#105340) szki válasza PartyNewl (#104822) üzenetére


szki
őstag

IT szalag lesz. Nyújtani kell a szalagot. Nekem futásnál jött elő pár éve, de jól kezelhető.

(#105341) -=RelakS=- válasza Hasaggymeg (#105335) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ez nem racsni? Olyat mintha láncos kulcs nélkül cseréltem volna, cserébe letekerni igencsak izommunka

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#105342) -=RelakS=- válasza rob210 (#105339) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Az egy racsni.
Ilyen, vagy ilyen jobb lenne hozzá.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#105343) ivana válasza rob210 (#105339) üzenetére


ivana
Ármester

Kalapács + 100-as szög. De vigyázz kicsik azok a golyók. Racsnit olajozni kell.

(#105344) reaperw810i


reaperw810i
csendes tag

üdv mindenkinek a következő lenne a problémám ha szerencsém lesz járt már így valaki adott egy tektro hidraulikus tárcsafék menet közben sípolni kezd a hátsó fék ha nem húzom be csak akkor! Fékezéskor minden rendben csendben teszi a dolgát csak akkor sípol ha nem fékezek csak gurulok vagy tekerés közben is csinálja a tárcsa melegszik folyamatosan fog ha egy picit megmozdítom a fékkart elhallgat kimostam féktisztitóval a betétek újjak mi lehet a hiba oka?

[ Szerkesztve ]

(#105345) Runner_fxr válasza rob210 (#105333) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ehhez egy ilyen szerszám kell: [link]
és hozzá egy 21-es villás kulcs, vagy esetleg egy állítható fejű villás kulcs.
Ha nagyon rá van szorulva, lábbal is rásegíthetsz, de a legjobb satuba fogni a szerszámot, ráilleszted a kereket, és a keréknél fogva akkora erőkarod lesz, hogy nincs az a rárohadt racsni ami le ne jönne. :)
Egyébkén óramutató járásával ellentétesen hajtod le. Ha nem így lenne akkor a pedálozáskor letekeredne.
Egyébként ha már súrlódik benne a kosz, akkor jobban jársz ha kidobod a fenébe és veszel egy újat. Nem javaslom a szétszedését.

(#105346) haiiro_o


haiiro_o
tag

Sziasztok.
Tavaly nyáron siekrült megvennem a bringámat, ami elég hirtelen döntés volt.
[Ő lenne az!]
Mivel lassan 1 éves szülinapját ünneplem gondoltam egy kis fejlesztés is beleférne.
Melyik alkatrész lehet a "leggyengébb pontja" illetve van amit érdemes cserélni rajta?
A pedált már lecseréltem természetesen egy komolyabbra..
Sajnos semmilyen tudásom nincsen kb az alkatrészekről mi számít jónak vagy rosznak..
Köszi a segétséget.

(#105347) StLui válasza haiiro_o (#105346) üzenetére


StLui
veterán

Mire használod, mit érzel kevésnek, gyengének, rossznak?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#105348) haiiro_o válasza StLui (#105347) üzenetére


haiiro_o
tag

Szinte csak erdőben szoktunk tekerni nagyrészt felfelé, de vannak komolyabb lejtők is errefelé bár nem túl hosszúak sajnos.. Általában egy kör olyan 30km körüli lehet.
Zavaróan rossznak nemérzek semmit.
A hajtókar legnagyobb fokozatban ha véletlenül aszfalton megyek láthatóan hajlik pl nemtudom ez normális e?
A fékekkel megvagyok elégedve bár gondolom ezek még viszonylag belépő szintet képviselnek hiába olajosak..
A villa is ilyen nagyon belépő szint lehet? szivesen kipróbálnék egy komolyabbat is de gondolom a következő lépcső már elég drága lehet..

(#105349) nismoka válasza haiiro_o (#105346) üzenetére


nismoka
addikt

Esetleg egy shimano hollowtech II hajtómű, az sokkal merevebb. Rock Shox Recon vagy Reba teló.

[ Szerkesztve ]

(#105350) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Napi köröcske, 30km jött össze:

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.