Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#104601) fulton válasza deny330 (#104597) üzenetére


fulton
addikt

jó hát ilyen helyen én gyalog sem járok nem hogy biciklin :D
Csak aszfalt, föld út nem igazán. De az sem jó ha állóra fékezi a kereket, mert kicsuszik...
nekem pl most a V fék, szépen adagolható, simán állóra fogja a kereket ha kell...de nem szoktam mert csak elvesztem az egyensulyom.

[ Szerkesztve ]

(#104602) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

A Schwinn Csepel Landrider-ben ilyen monblokk található: Neco 1,37x24.
Váz festés miatt szedtem ki. Úgy látom, mindkét oldali csészéje műanyag. Nem egy drága bicikli, szóval nagy elvárásom nem is lehet.

De , ha már szétszedtem, azon gondolkodok, ez a Zoggie monoblokk jobb minőségű-e? Az legalább fém csészés mindkét oldalon,. Pár éve ilyet vettem egy Camping kerékpáromba és azzal elégedett voltam.

Mit javasoltok, mennyivel jobb a Zoggie, mint a Neco monoblokk?

Kösz

(#104603) zodo válasza cozmo (#104599) üzenetére


zodo
nagyúr

pedig szoktam venni. Viccet félre téve...
4 éve járok bicajjal melóba ezen az útvonalon és volt már rázós szitu de megúsztam.

Sisakok közül ezek a formák tetszenek mint pl. a Bell Super nem pedig a fejbúbomra helyezett valamik.

Önerőből ezt a BBB BHE-54 Nanga típust találtam mint elfogadható áru model.
Külföldi oldalon van több kép is róla.

Ez már elfogadható kategória avagy mire kell figyelni egy bukó vásárlásakor esetleg jobb ajánlat?

(#104605) 6030D válasza TomMusic (#104590) üzenetére


6030D
Ármester

Hát, hazafelé szerintem nem vigyorogsz. :) Olyan szél volt/van, majd megőrültünk. Persze bármerre mész, mindig szembe. :DDD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#104606) Sleek válasza batagy (#104602) üzenetére


Sleek
senior tag

Gyárilag nekem is ilyen volt az mtb be. Nem bírt többet a drágább shimano sem. Acor t próbáltam még kb az is másfél évig ment el.
Igaz nálam télen is használatban van a bringa

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#104607) eddie1978


eddie1978
aktív tag

Kameratémához: mostanában nézegettem a 360-as kamerákat. Rylo vagy az Insta360 One képstabija egész hatékony. Ráadásul utólag is lehet szerkeszteni a nézőpontot. Még egy kicsit reszelnek rajtuk és jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#104608) Gabesz1019


Gabesz1019
senior tag

Erről a gumiról mi a véleményetek? [link]

Cross trekking biciklimre kellene. Jelenleg Continental City Ride van rajta, de nagyon nem vagyok megelégedve vele. 1 év után berepedezett és esőben elég csúszós. Leginkább aszfalton használom, de olyat keresek amivel lazább talajon is irányítható marad a bicikli valamint esőben is biztonságos. Ennek a Michelin-nek elég jó néz ki a mintázata. Vagy van jobb hasonló árban?

(#104609) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Napi móka:

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#104610) fulton válasza jjeahh (#104609) üzenetére


fulton
addikt

Nem féltek ilyen helyeke tekerni, pl vadállatok (bár nem tudom milyenek vannak arra) ?

(#104611) jjeahh válasza fulton (#104610) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Egyedül félek, társaságban már nem annyira. Van itt medve, farkas, vaddisznó, dínó meg minden :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#104612) fulton válasza jjeahh (#104611) üzenetére


fulton
addikt

Nem csodálom tíírex meg hasonló monstrumok :D
De komolyra fordítva, van egyedül rizikó nemde? tehát olyan környék kép alapján, "melyik bokor mellett" XD menjek...stb

(#104613) jjeahh válasza fulton (#104612) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja, olyan környék, itt már panaszkodtam eleget a medvék miatt :D . Mondjuk ez a hegy/erdő, Csíksomlyó és környéke még talán a legbiztonságosabb, az északi oldal vadasabb, oda egyedül egyáltalán nem merek menni :N

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#104614) fulton válasza jjeahh (#104613) üzenetére


fulton
addikt

volt már valami extrém eseted? mesélj

(#104615) haiiro_o


haiiro_o
tag

Sziasztok. Tesztnapról kérdeznék. Sisakot is tudnak biztosítani, vagy mindenkinek magának kell vigyen?

(#104616) haarmaan


haarmaan
tag

Van valakinek tapasztalata esetleg ezel a nadrágal, kéne egy jó kényelemes short mert nem birja a fenekem.
[link]
[link]

(#104617) jjeahh válasza fulton (#104614) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Őzeket, rókát, nyulat napi szinten látok, de ez gondolom nem nagy kunszt felétek sem és nem bántanak. Farkasba egyszer botlottam bele és tavaly majd' lecsókoltam 3 szarvast. Medve szerencsére nem támadott még meg, pedig felénk szinte naponta megtámadnak valakit/valamit... eddig a legközelebb szerencsére csak lesen keresztül kerültem hozzájuk. Szal semmi extra és remélem ezután sem lesz gond, igaz ha vadas helyen járunk általában ordítunk, meg zajt csapunk, mert remélhetőleg így a medvék elijednek :B

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#104618) fulton válasza jjeahh (#104617) üzenetére


fulton
addikt

hát barátom, kívánom ne is legyen semmi veszélyes! jó túrázást:) Gyönyörű a táj egyéb iránt.

(#104619) haarmaan


haarmaan
tag

Az idei első Julianus.


Elkeseritö hogy a Börzsönyben sikerült az erdészetnek megint rengeteg utat tönkrevágnia. Hihetetlen hogy mit müveltek az utóbi néhány pár évben.

[ Szerkesztve ]

(#104620) dunkel válasza zodo (#104603) üzenetére


dunkel
őstag

Bell, BBB jó márkák, megveheted.

(#104621) emiki6


emiki6
veterán

Szervusztok!

Van most nálam egy bringa próba kölcsönbe, azért írok, hogy megkérdezzem mennyit érhet.
Itt a második vélemény a tulajé (evoearl): [link]
Hozzátette, hogy évek óta csak áll és, hogy annyi változás történt rajta, hogy cserélve lett a pedál egy hibridre.
[Közeli képek]

Mit gondoltok, mennyit ér, mennyit adjak érte kb?

Illetve még annyi, hogy a pedált cserélni fogom simára, ha megveszem, mert agyfaszt kapok, hogy szerencsétlenkednem kell, továbbá a fordítva felett markolatot is cserélni fogom. Mit cseréljek még majd rajta?

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#104622) jjeahh válasza fulton (#104618) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Kösz! :R

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#104623) Solad


Solad
őstag

Ma eleg masnaposan visszatekertem Szolnokrol Godollore. Volt egy szep sik szakasz, 2-3 kilometer a kovi faluig, gondoltam egyet kihajtom.

Erre nem ravertem 4,5 Km/h-t atlagsebessegben a korabbi KOM-ra? :C

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#104624) TomMusic válasza 6030D (#104605) üzenetére


TomMusic
őstag

Na megvolt Vác. Odafele menet Gödnél a gáton (nem tudom már mi annak a helynek a neve) egyik kanyarba olyan gyorsan mentem bele, hogy nem sikerült bevenni. De szerencsére nem lett esés, csak kis pályakorrekció. :DDD

~98km lett a vége, óra szerint az átlag menetsebesség 20.5km/h (ennél szerintem kicsivel több, mert mikor megállok, akkor még egy darabig beleszámolja az átlagba az eltelt időt). Kicsit pihentem Vácon, meg sikerült egy-két sehova nemvezető csapásba bemenni. :DDD Visszafele valóban nehezebb volt "kicsit", bár annyira nem volt vészes.
Ha most menőzni akarnék, akkor leírnám, hogy a teljes útvonalon senki sem előzött meg ;]

Egyébként odafele menet voltam olyan balga, hogy a Római partnál mentem, ami nem túl okos húzás a nagy tömeg miatt. :B

[ Szerkesztve ]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#104625) pittlaren válasza jjeahh (#104609) üzenetére


pittlaren
csendes tag

Ezekkel a képekkel - és helyszínnel persze - nem lehet versenyezni. :)

Mai 56 kilcsis kör, tökre Gyűrük Ura hangulata volt az erdőnek:

Milyen név az, hogy Azim? Cornwalli vagy ír? Mór...

(#104626) zodo válasza dunkel (#104620) üzenetére


zodo
nagyúr

Megrendeltem még délután, ajánlott márkákról kb. volt némi fogalmam csak tapasztalatom nincs de hamarosan már az is lesz.
Mivel idei model biztosan nincs minden második embernek pláne az itteniek közül.
Nyilván a jó időnek vagy választásnak köszönhetően de semmilyen hasznos infót nem kaptam az állítólagos bukósoktól.
Bogárháló volt még kérdéses de úgy voltam vele hogy eddig sem hajhálóban tekertem. :)
Kicsit agyaltam még a színeken mert elsőre feketét gondoltam, zöld semmiképp az uv színű napellenző végett és előbbi talán könnyen koszolódik és nyáron biztosan jobban szívja a meleget így lett végül szürke-piros.
3-5 nap a várható szállítási idő, talán a hétvégére ideér.
Nagy reménnyel várom mert elsőre szimpatikus volt a kinézete, plusz pont a kamera rögzítés pláne hogy adaptert sem kell külön levadásznom a netről hanem a csomag része.

(#104627) Hasaggymeg válasza StLui (#104584) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Már kezdetem irigykedni,hogy bandázás volt,de nejem (akinek vagyon fézbükkje,ugyebár :U ) megnyugtatott,hogy nem volt semmi. :C Hol voltál,és hogy van most a vállad? Jó,hogy nem kulccsont,mert az hamar összejön.Amúgy nejem tegnap panoráma félmaratont futott,nekem meg kötelező program volt szurkolni. :U Közben azért beszúrtam egy Nagymaros Zebegényt a hegyen át,majd vissza az úton és még egyszer fel a hegyre,melyre először nem sikerült egy seggel,így nem hagyott nyugodni...másodszorra is leszálltam a tetejétől 50m-re. :((

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#104628) jjeahh válasza pittlaren (#104625) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Azért ez nem rossz :D

Látom picit megvillant a napocska és az egész topik kiment tekerni :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#104629) gergo5991


gergo5991
őstag

sziasztok, hallottatok már a RETÜL fit vantage mérésről? ma netezés közben felbukkant a reklám hogy nálunk elérheto ez a szolgáltatás, bár 150 euróba kerül.. nem ócó
esetleg valaki volt már ilyen mérésen / beállitáson? tapasztalatok?

(#104630) StLui válasza Hasaggymeg (#104627) üzenetére


StLui
veterán

Normafa, egy új bringás ismerős hívott meg, nagyon jó volt! Viszont itt oda kell figyelmem, hogy ne induljak meg a nálam jóval gyakorlottabbak után, hanem menjek a magam tempójában a lejtőkön.
Ma már gereblyéztem 2-3 órát a füvet gyepszellőztetés után, szóval semmi vész :D
Ahányszor nekem nem sikerül elsőre, ráadásul többet meg meg sem próbálom aznap, elég, hogy föltolom :D
Feledségednek gratula innen is a 13. helyhez!

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#104631) Hasaggymeg válasza StLui (#104630) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Köszi átadom! :R Ma a kiállításon voltam és...csalódás volt. :( Kevés,kicsi és a gyenge szavak jutnak eszembe róla.Ez a cicaharc a Budapest Expo és a Magyar Kerékpáripari és Kereskedelmi Szövetség között nekünk,bringásoknak ártott a legtöbbet. :(((
szerk: Nagymaroson a Fehérhegy utca amiről beszélek,mely meredek,majd még meredekebb,majd egyszer csak rá kell szó szerint feküdni a kormányra,hogy az első kereket lent tartsd,aztán ugyanez fejednyi kövekkel kirakott úton,majd nyomvályús földút és vége...az útnak is és neked is. :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#104632) StLui válasza Hasaggymeg (#104631) üzenetére


StLui
veterán

Pont erre gondoltam amikor megtudtam, hogy ez is lesz és a mozgásvilágos buli is, vajon miért hozták ők most tavaszra, bár ilyenkor van több értelme szerintem. Viszont most örülök, hogy nem mentem ide, mert amúgy nincs ugye messze, de kár lett volna az időt pazarolni.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#104633) Hasaggymeg válasza StLui (#104632) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Amit hiányoltam ScottTrekFocusKTMRoseSuperiorCTMKenzelGiantSpecializedWilier stb-stb,melyek nem képviseltették magukat.Semmi új,semmi különlegesség,nevetséges próbapálya,kevés próbakerékpár.Nagy méretű,XL,de még L-es próbabringa sem nagyon volt,így egy rókával szerelt 19" karbon kockát vettem el kínomban és kihasználva a kölcsönző személyzet teljes figyelmetlenségét,elvittem a pályán kívülre,messze a vasúttörténeti park hátsó udvarára,ahol egy lélek sem volt és ahol a síneken és építési gödrökben erőlködtem 15-20 perc alatt valamennyire összehasonlítani a villát a Manitoummal,a könnyű karbont az alummal és az xt pöcögtetőt,meg féket a Deoremmal.Aligha sikerült.Az aszfalt pályán sisak nélküli suhancok mentek hajmeresztő kamikaze köröket elektromos össztelósokkal,csodával 6áros módon nem ölve meg sem magukat,sem mást. :F
Bent egy animátor erőlködött,összességében izzadságszagú volt az egész.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#104634) Hasaggymeg válasza gergo5991 (#104629) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hacsak nem versenyzel,vagy milliomosként tengeted életed,kétlem bármilyen pontos kerékpárhozzádillesztés megérne 150 eurót. :(

MÁS...Sagan ügyesen odatette,saját pályán megverve végén a pályás múltú szökőtársát.Brutális ez a Párizs-Roubaix,5 óra tiszta gyötrelem,észvesztő ~43km/h átlaggal azon a kockaköves szakaszokkal fűszerezett ~250km távon. :Y

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#104635) eddie1978 válasza gergo5991 (#104629) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Voltam Specialized és Shimano mérésen is hobbista amatőrként.

1. Szerintem ezek azoknak valók inkább egyrészről, akik már ezer éve tekernek egy jól beállított bringán és optimalizálják a teljesítményüket az apró változtatásokkal. Majd rövid idő múlva visszamennek és újra állítanak ha kell.

Nekem nagy csodát nem állítottak. Kb 5mm-t a nyeregmagasságon.

2. Soha nem tekertél és egyből egy belőtt bringán akarsz kezdeni. Amit később lehet optimalizálni tovább.

Érdemes a Bike Fit Adviser csatornát követni. Sokmindent elmond mire kell figyelni.

(#104636) emiki6 válasza emiki6 (#104621) üzenetére


emiki6
veterán

Egy ismerős azt mondta 60-80-at érhet, azért kérdeztelek titeket is, hátha jobban ismeritek a piacot és tudtok ebben segíteni! :R Mennyit mondanátok rá? (mint látszik kinézetre használt, itt-ott horzsolt és a vázon is vannak festés sérülések)

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#104637) Hasaggymeg válasza emiki6 (#104636) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Inkább hatvan,mint 80...vagy még hatvan sem.Minden elemében leharcolt,a nagy felbontású képek csak hátrányára válnak.Ha biztosan el akarnám adni megtakarítanám,gumikat cserélnék és 40-50-el próbálkoznék.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#104638) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

:O :( :(((

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#104639) -=RelakS=- válasza Hasaggymeg (#104638) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

:F

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#104640) madmike


madmike
őstag

Sziasztok!
Biciklis gyerekülést szeretnék venni, elsősorban használtan. Hátra felszerelhető, dönthetőt szeretnék. Hamax-ból és Polisportból találtam eddig. Más gyártónak is van ilyenje?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#104641) 6030D válasza -=RelakS=- (#104639) üzenetére


6030D
Ármester

Katt a sírósra

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#104642) -=RelakS=- válasza 6030D (#104641) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

jahogy :(

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#104643) Hasaggymeg válasza 6030D (#104641) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Infarktus?! :U Ilyenkor sajnos a koxolás gyanúja is felmerül. :( Szerencsétlen látszólag csak úgy nekiment egyedül a töltésnek,így az is lehet már a bringán kapott szívstopot.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#104644) Napfénysüti válasza Hasaggymeg (#104643) üzenetére

Pont néztem én is a tévében hogy szegény hogy kiterült pedig senki nem volt a közelében. Aztán ma olvastam hogy szívinfarktust kapott. Gyanítom attól esett el és nem fordítva. A közvetítésben csak annyit mondtak hogy újraélesztették és helikopterrel vitték kórházba.
De sajnos nem sikerült megmenteni az életét. Nyugodjék békében. :(

Més que un club!

(#104645) kurion


kurion
senior tag

Országuti kerékpárt szeretnék vásárolni párombak ajandékba. Ami kérdésem lenn, mi az ideális váz méret 178cm magassághoz, hol és milyen márkát célszerű nézni? Mivel ajándék lesz szeretnék újat venni a keretem pedig 200k. Remelem ennyiből már lehet használhatót találni.

Válaszokat előre is köszönöm!

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#104646) CptAdamica válasza kurion (#104645) üzenetére


CptAdamica
veterán

Vázméretben én S vagy M-et tippelnék, de lehet hogy már inkább az M. Ha újat szeretnél, akkor szerintem járd be a helyi bringa boltokat és tavalyi, vagy tavaly előtti modelleket keress, azokra már szoktak tenni kedvezményt is. Anno én így találtam rá Debrecenben a Kelly's Arc 3.0-s gépemre, teljes Tiagra szettel és Ritchey kiegészítőkkel. Márkákban szerintem a Merida, Kelly's, Cube, Trek és a KTM is jó lehet. :)

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#104647) Hasaggymeg válasza kurion (#104645) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Egy ilyen ajándékot elég necces vásárolni.Hacsak nem tudod pontosan melyik darab tetszik neki és mekkora a mérete,javaslom együtt vásároljátok meg.Ezekből szoktak aztán lenni az apróhirdetésben új,de mélyen áron alul meghirdetett kerékpárok.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#104648) alázógyík


alázógyík
őstag

Sziasztok!

Van egy NORCO bringám, amit nem használok.
Mennyiért lehetne ezt meghírdetni, ill. hol lenne rá a legnagyob esély, hogy eladjam?
K.b. 3000km van benne.

(#104649) mrfire


mrfire
őstag

Leszedtem egy matricát a bicikli vázáról és konyhai zsivaccsal ledörzsöltem a maradék ragacsot, de úgy nézem ezzel elrontottam a polírozást. Filcanyaggal és pasztával helyre lehet hozni?

(#104650) Hasaggymeg válasza alázógyík (#104648) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ott vannak az összefoglalóban a nagyobb használt bringa forgalmazók.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.