Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#104701) eddie1978 válasza trialboj (#104700) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Jobb felül legördülő listában settings, majd privacy. Itt oldal alján megtalálod.

(#104702) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Hali
Outisokat kérdezném, hogy használtan érdemes még 23-as gumis gépeket venni? Mivel egyre jobban már a 25-ös fele megy a piac, van-e még értelme, főleg a nem túl jó utakra?

(#104703) gabro0 válasza IMIIKE1998 (#104702) üzenetére


gabro0
őstag

Jó kérdés, abszolút kezdő vagyok én is. Szerintem ha nem vagy nehéz (<70kg) és jó áron tudnál max. 23-ast fogadó gépet venni, akkor elmegy. A rossz út meg kinek mi, lehet nem is olyan rossz az :)

(#104704) parkr válasza IMIIKE1998 (#104702) üzenetére


parkr
őstag

23-ast is lehet 25-re cserélni. ha estleg a vázban nem fér, az szívás, de ez ritka szerintem.
egyébként óriási különbség azért nincs a kettő között. 25-öshöz jobb a széles felni, onnantól meg 27/28-as szélességű lesz az is.

[ Szerkesztve ]

(#104705) trialboj válasza eddie1978 (#104701) üzenetére


trialboj
őstag

OK, ezt benéztem, köszi Csak WEBES felületen lehet beállítani. És ahogy látom ha 1x megvan akkor az úgy is marad, függetlenül attól hogy a telefonodról lekerült a strava, vagy hosszabb ideig nem használtad.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#104706) 6030D válasza trialboj (#104705) üzenetére


6030D
Ármester

Mobilon bal fent 3 vonal (menü) ->Settings->Privacy controls

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#104707) Csokicsibesz


Csokicsibesz
tag

Sziasztok,

szeretnék méretet váltani (26 ->29). Így az utóbbi időben sokat böngészem a netet, különböző webshopokat, youtube stb. Kicsit úgy érzem, hogy a "közép kategóriás" kerékpárokkal nem nagyon foglalkoznak sehol. Nagyjából 1000 Eur-os kategóriában nézelődök (kb. 300e Huf), de itt is elég hullámzó a minőség.

Kizárólag hardtaileket nézeket, az én felhasználásomhoz, nem kell fully. Nézegetem az aprót is, de hozzátartozik a teljes képhez, hogy jártam már meg használt bringával. Úgy vagyok vele, hogy inkább ráköltöm a különbözetet egy újra, mint cserélgetem, szervízeltetem a gépet vétel után és boszankodom az egészen

Nyilván én is, mint mindenki szeretném a lehető "legtöbb" bringát venni a pénzemért. Nagyjából az alábbi gépeket nézegettem.:

Grand Canyon Al 6.0 999 Eur link

Rose Count Solo 2 999 Eur link

Merida Big Nine 600 350 ezer Huf link

Kellys Gate 50 300 ezer link

Kellys Gate 70 360 ezer link

Igazából számomra specifikációk alapján a Kellys tűnik a legjobb vételnek. Vagy esetleg valamit elnéztem?
Kíváncsi lennék a Ti véleményetekre is, hátha van valami amit elnéztem, vagy esetleg egy típus ami felett elsikadtan.

[ Szerkesztve ]

(#104708) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Csütörtökön rendeltem bikediscount-ról és bikecomponnts-ről, hétfőn meg is jött a csomag sértetlenül.
[kép]

A héten összerakom a bringát, még sok minden hátra van, gyakorlatilag darabokra szedtem, és mindent leszervizelek. Hétvégén lesz az első komolyabb terepezés. Már nagyon kíváncsi vagyok. :)

(#104709) TomMusic válasza Runner_fxr (#104708) üzenetére


TomMusic
őstag

Nájsz! Ez mekkora kerékhez van? :B

[ Szerkesztve ]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#104710) Véreshurka


Véreshurka
senior tag

Hétvégén fog eljönni nálam a szokásos tavaszi felkészítés, ami most teljes mosást, hajtás cserét (lánctányér, fogaskerék, lánc), külső és belső cserét, 3 sebességről 5 sebességre váltást, illete első fék korszerűsítést (rotor + fékpofa) fog jelenteni.

Érdeklődnék, hogy mi a tapasztalat itt a fórumon lánccserét illetően? Eddig 1 lánc - 1 fogaskerék, illetve 3 lánc - 1 lánctányér cserét csináltam általában, de most gondolkodom, hogy átállnék 3 lánc - 1 fogassor, illetve 9 lánc - 1 lánctányér cserére. Ezt úgy gondoltam kivitelezni, hogy 0,5 %-os lánckopásnál mindig feldobnék egy új láncot, majd ha már mindhárom lánc elérte ezt, akkor kezdeném elölről, most már cserénél a 0,75 %-os határra figyelve, végül 1 %-os nyúlásnál lenne hátsó fogaskerék csere, elöl pedig 3 fogaskerék csere után cserélnék lánctányért. Mit gondoltok, van ebben valami ráció? A lánc 1/2 x 1/8-os.

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#104711) 6030D válasza Runner_fxr (#104708) üzenetére


6030D
Ármester

Ilyen zsákban adják a Maxxis gumit, vagy azt külön rendelted?

Véreshurka: Mennyit mész egy évben? Én biztos nem tökölnék vele ennyit.

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#104712) Runner_fxr válasza TomMusic (#104709) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A villa 15 X 110-es agyat fogad, tehetsz bele 29 X 2,35-ig kereket, vagy 27,5 X 3.0-ig.
A külső amit rendeltem, 27,5 X 2,8-as szélességű.

6030D: Nem rendeltem mellé zsákot, én is meglepődtem, ez a gyári csomagolása. De feltételezem, hogy nem az összes maxxis külsőhöz jár. Ez az egyik legdrágább mtb külsőjük, 3c max terra keverék, 120tpi. 85 euro volt szállítással együtt.

(#104713) ivana válasza IMIIKE1998 (#104702) üzenetére


ivana
Ármester

Outiban gyakorlatilag nincs olyan amibe ne férne be 25-ös gumi, 28-as is simán belemegy a legtöbbe. Mostanában szeretnek szélesebb felnit rakni, de 13-assal 28-ig bőven jó vagy, de a 32 is elmegy vele. A 32-es az ami nem szokott már beférni rendesen.

(#104714) 6030D válasza Runner_fxr (#104712) üzenetére


6030D
Ármester

60 a gumi + 25 a zsák ;]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#104715) Runner_fxr válasza 6030D (#104714) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Simán lehet, meg az is, hogy más eladja ugyan úgy 85-ért, zsák nélkül. :D

(#104716) Hasaggymeg válasza Csokicsibesz (#104707) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Innen nekem a Merida,meg a Gate 70,de ezeknek az ára is mutatja.

(#104708) Runner_fxr...faxa! :) Zsákbamaxxka. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#104717) cozmo válasza TomMusic (#104679) üzenetére


cozmo
őstag

Ha lockos a teló, és bowden huzásra nyit, akkor néz rá eléggé húzza e a távirányító a bowdent. Néha megcsúszik és részlegesen lemerevít.

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#104718) cozmo válasza Hasaggymeg (#104696) üzenetére


cozmo
őstag

Ausztáliában a kengurúk rugnak le a bringáról. Aztán a pókok, aligátorok felzabálják a hullád 😂

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#104719) Because válasza cozmo (#104718) üzenetére


Because
őstag

ott szerintem nincs olyan dolog ami ne akarna megölni XD

(#104720) emiki6


emiki6
veterán

Ha nekem az XXL-es vázméret pont jó, akkor vegyek e olyat vagy jó a kisebb is hosszabb nyeregcsővel?

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#104721) Dtomka válasza Hasaggymeg (#104693) üzenetére


Dtomka
veterán

OK, köszönöm!

(#104722) TomMusic válasza cozmo (#104717) üzenetére


TomMusic
őstag

Lockos, de a telón van a pöcök.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#104723) Véreshurka válasza 6030D (#104711) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Úgy kb. 5-6 ezer km. Én is azért csináltam eddig úgy, hogy 1 lánc - 1 fogaskerék, mert nem akartam tökölni vele, gondoltam most megpróbálnám máshogy is, hátha lenne értelme :))

El Psy Kongroo

(#104724) 6030D válasza Véreshurka (#104723) üzenetére


6030D
Ármester

Cseréld a láncot, amikor kell, 0,75-nél. Nem hiszem, hogy tovább tart, ha pörgetsz több láncot, de több pénzed áll benne. Nem tudom hol tekersz, de egy közepes lánc is elmegy 2-3000 km-t átlagosan. Akkor fél évente veszel rá láncot, két évente mondjuk meg egy sort.
Nekem 11e km után most van fent a második sor, az 5 v 6. lánccal. Hajtáson most kell majd egy tányért cserélnem. 120e+ m szintet ment, sár, hó, homok mindent kapott.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#104725) -=RelakS=- válasza Véreshurka (#104710) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Én 4 láncot akartam cserélgetni. Sajnos sorban mentek tönkre a láncok, most talán 3 van, amiből az egyiket jóval később vettem, hacsak a 3. KMC is nem ment tropára az állásban :Y :W (ezt vettem később :D)
Egyelőre a korábbi 1db Shimano - 800km kombó helyett talán olyan 2600km-nél tartok, és még bőven vannak tartalékok a láncokban. A SRAM-ban mindenképp :DDD
Pedig mivel azt hittem, hogy én vagyok a balhere, ezért a legolcsóbb sort vettem meg a Shimanotól, hogy ha azzal megy rendesen a bringázás, és nem barmolom szét, akkor a drágábbal is fog menni.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#104726) emiki6


emiki6
veterán

Találtam egy ilyet újszerű állapotban 145-ért:
"Váz : duplán húzott alu váz 62 cm/ XL (185 cm felett) méretben
Villa : Suntour NEX HLO ,Magnesium , Lock-out
Váltókar : Shimano Altus Rapid fire 27 sebesség
Első váltó : Shimano Altus
Hátsó váltó : Shimano Deore
Hajtókar : Shimano Altust hajtómű
Fogassor : Shimano CS-HG 200
Lánc : Sram XC-9
Fék : Tektro HD-M285 hidraulikus tárcsafék
Kerékagyak : Shimano Center lock
Kerekek : Cube SX 24 (Alexrims) dupla falú alu kerekek
Gumi : Mitas Light , 622x40 reflex csík , defekt védelem"

A képek alapján tényleg újszerű, megéri?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#104727) Hasaggymeg válasza emiki6 (#104720) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ne a nyeregcsővel próbálj számodra megfelelő méretű bringát csinálni.

6030D...0,75nél rendelem,1nél cserélém a láncot.Ha bárhol 1-2 helyen beesik az egyes,azonnal cserélem.Sor cseréje sokat múlik azon is,hogy mennyire változatos terepen jársz,mert meglehet,hogy 2-3 lánckerék viszi el a kopás javát,így erősen megrövidítve a sor életét.

emiki6...meg.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#104728) emiki6 válasza Hasaggymeg (#104727) üzenetére


emiki6
veterán

:R

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#104729) pozsoka


pozsoka
aktív tag

Üdv,
Balaton körbetekeréshez melyik trekking a legjobb vétel 200 ezerig, mert, ahogy nézem bőség zavara van, és az egyik kerékpár üzletnél azt írják, hogy 100 ezer fölött bármelyik megteszi?

Lehet, hogy hülye vagyok, de okos nem!

(#104730) Véreshurka válasza 6030D (#104724) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Régebben mindig a legolcsóbb cuccokat vettem: a legolcsóbb 1/8-os KMC lánc + 1000 körüli egysebis racsni amit csak pontozóval lehet leütni :D Tavaly kezdtem volna el figyelni arra, hogy rendesen karban tartom a hajtásomat: állandó nyúlásmérés, és legalább heti egy, eső vagy latyak utáni állandó kenés, Squirtlube, KMC 710-es lánc vétele, és egy Hebie Chainglider beszerzése, hogy a latyakban minél tisztábban tudjam tartani a láncot. Sajnos a Hebie ugyan beváltotta az ígéreteket és tisztább is maradt a lánc, viszont marhára macerás volt állandóan leszedni, majd reggel indulás előtt felrakni, így a rendszeresség elmaradt és maradtam az érzésre kenem ápolásnál :U Most egy új dologgal szeretnék kísérletezni: [link]. Ezt már nem olyan macerás leszedni majd feltenni, ezért gondoltam rá, hogy kipróbálnám a cserélgetést, bár most azért elbizonytalanítottatok :D pláne, hogy a fogaskerék amit használok 1000 Ft alatt kapható. Egyébként csak aszfalton használom a bringát bármilyen időjárás mellett.

(#104725) -=RelakS=-: akkor jól értem, hogy te cserélgetve használod a láncokat és egy állásban tönkrement láncon kívül :Y meg vagy elégedve az eredménnyel, vagy teljesen rosszul értem a hsz-edet? :))

El Psy Kongroo

(#104731) Hasaggymeg válasza pozsoka (#104729) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem gyártanak külön a Balaton körbetekerésére alkalmas kategóriát,hisz BMX-től időfutam gépig mindennel körbe lehet,és már körbe is tekerték azt. Az is fura lenne,ha valaki csak erre a célra vásárolna egy kerékpárt,de ha már itt tartunk akkor pl. emiki6 által kinézett kerékpár például egyik legelterjedtebb "Balatonkörbetekerő" típus,ha szabad így nevezzem.

(#104725) -=RelakS=-...erről az a számítógépes mondás jut eszembe,hogy én nem a géppel szeretnék játszani,hanem a gépen.Vagyis meglehetősen macerásnak érzem egyáltalán követni 2-3,vagy éppen 4 lánc rotálását,nemhogy még cserélgetni őket,majd meg végül vásárolni egyszerre annyi láncot. :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#104732) d@vee


d@vee
őstag

Sikerült kiválasztani, milyen teleszkóp legyen. Kérdésem ehhez, az mostani csapágy, stb...jó lesz az újhoz, vagy érdemes azt is rendelni újat?

Ja

(#104733) pozsoka válasza pozsoka (#104729) üzenetére


pozsoka
aktív tag

[link]
Ez ajánlott vétel lehet?

Lehet, hogy hülye vagyok, de okos nem!

(#104734) -=RelakS=- válasza Véreshurka (#104730) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nem egészen.
Egy láncot rosszul tároltam, szétment. Egy másikkal nem tudom mi lett, az is elrepedt. Mindkettő KMC. A harmadik köszöni szépen, legutoljára frankó volt. Van még egy Sunrace, az nyúlik, mint a rétes, meg egy SRAM, amit már javítanom kellett, de működik rendesen.
Az okosság az, hogy így a láncok relatíve lassabban nyúlnak (ugye csak egy rövid nyúlás szakaszban, pl 0,20-0,24% használom egyszerre), így talán lassabban megy tönkre a fogaskoszorú is.

Hasaggymeg
Mióta Squirtet használok, a 200km-es lánccsere ideje erősen lerövidült :D Amúgy meg korábban 200km-enként nem láncot cseréltem, hanem átmostam a láncot, és újrakentem, szóval időben nem volt nagy különbség.

A láncrotálás követésére eredetileg az volt az ötletem, hogy 1-2-3-1-2-3, stb, de a hosszak összehasonlításakor kiderült, hogy ez nem megy :D Azóta van egy táblázatom, amiben írom a megtett távolságot és a lánc aktuális hosszát, amit a korábban emlegetett "méterrudammal" (nem félreérteni ;] ) mérek meg. Szóval elsőre bonyolultnak tűnik, de amúgy egy váltót tisztességgel beállítani szerintem több macera.

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#104735) Hasaggymeg válasza pozsoka (#104733) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem tűnik rossznak de drágállom...ugyanakkor nem vagyok az ilyen árazások szakértője,az ilyen sétabringáké sem,így várj más véleményt is. :)

(#104734) -=RelakS=-...még leírni is sok. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#104736) 6030D válasza Véreshurka (#104730) üzenetére


6030D
Ármester

Ez a cucc rajta van menet közben is a bringán? :Y Ha oda bejut a víz, vagy a kosz, akkor még nagyobb gondot csinálhat, mint a nyitott verziónál. Olyan ez szerintem, mint a neoprén/gumi borítás a teló becsúszóján. Nekem nem gyerebe.

Hasaggymeg: nálam is kb így működik, de ha azt írom, hogy 1,0-nél kell cserélni, akkor meg az lesz a baj. Általában a folyamat: jajj, elértük a 0,75-öt, kellene lánc... mi kell még... mi hol mennyi... valakinek valami onnan?... aztán mire itt a lánc, meg van idő cserélni, addigra megvan az 1,0.
A legtutibb az itteni egyik boltos hozzáállás, amikor bemész láncért, és sort is akarnak adni, mert azt egyben kell cserélni. :D Mondjuk aki nem méri annak biztos.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#104737) pozsoka válasza Hasaggymeg (#104735) üzenetére


pozsoka
aktív tag

Köszi, hátha.

Lehet, hogy hülye vagyok, de okos nem!

(#104738) 6030D válasza pozsoka (#104729) üzenetére


6030D
Ármester

Bármivel körbe lehet tekerni, főleg, ha nem egy nap alatt akarjátok. Két éve mi 3 olyan bringával mentünk körbe két nap alatt (120+90 km), hogy az enyém volt a legújabb, egy 2002-es Caprine Cherokee. Mindegyik régi, hi-ten acélvázas 26"-os monti, merev elöl, hátul.
Nézz körül itt vagy itt, és ami tetszik, azt ha belinkeled, valaki mond rá véleményt.
Első körben a méretre figyelj, hogy jó legyen a magasságodhoz.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#104739) anaqer


anaqer
veterán

Sziasztok!

Be tudnátok nekem árazni egy 2009-es Trek 4300-at? Nem gyári állapot, a defaulthoz képest az alábbi főbb cserék történtek rajta, ha ez számít egyáltalán valamit:

Deore FC-M590 hajtókar
Deore XT RD-M750 hátsó váltó
Alivio FD-M431 első váltó

(Bocs, ha rossz helyen kérdezem - az összefoglalóban nem találtam külön linket bringabeárazós topikra.)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#104740) eddie1978


eddie1978
aktív tag

Alsócső alsó felületére keresek védőfóliát. Ki mit használ?

(#104741) pozsoka válasza 6030D (#104738) üzenetére


pozsoka
aktív tag

A méret lényeges mert 190 vagyok, köszi.

Lehet, hogy hülye vagyok, de okos nem!

(#104742) Véreshurka válasza -=RelakS=- (#104734) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Így világos! Hétvégéig van időm átgondolni a dolgot meg, hogy menniyre éri meg, meglátom mire jutok.

(#104736) 6030D: igen, rajta van menet közben is :K A víz már nekem is eszembe jutott, ezt szerintem pár apró lyukkal fogom megoldani, hogy legyen lehetősége kifolyni + rozsdamentes lánc, a koszt meg majd meglátjuk, waxolom majd a láncot. Muszáj próbálkoznom, mert a hebie óta nagyon megszerettem, hogy csak felpattanok a bringára és tökmindegy milyen nadrágban vagyok nem fog összekenni a lánc, de az meg macerás. Amíg nem lesz egy szíjhajtott bringám addig is muszáj valamit kitalálnom :DDD Egyébként a dahon is forgalmazza az egyik bringáját vele, hátha nem lövök nagyon mellé :DD

El Psy Kongroo

(#104743) ivana válasza -=RelakS=- (#104734) üzenetére


ivana
Ármester

200km-es lánccsere ideje erősen lerövidült Ennyit még én se foglalkozok biciklivel :D Pedig most is három épül. Lánccsere az olyan 2000-renként aktuális max. A napi mászkálósban is van már 1800 lánccsere óta, de még semmi baja (igaz én egysebivel nyomom).

6030D Egy váltós rendszernél én bőven szoktam érezni ha kicsit is szar a lánc. Egysebin nehezebb, de ott meg ahogy nyúlik húzni kell rajta, szóval ott is látszik.

(#104744) -=RelakS=- válasza ivana (#104743) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Lánccsere az olyan 2000-renként aktuális max

Nna, ez a különbség. A SRAM láncom szerintem még csak 1200km-en van túl, és már vagy 3 éve használom :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#104745) etrop01


etrop01
tag

Sziasztok! Vettem egy bringát és egy ilyen flat/spd kombó pedál van rajta:

Tudnátok ajánlani valami belépő szintű spd-s cipőt ami jó ehhez a pedálhoz és ha nem jönne be a téma azért még el lehessen használni bringás cipőnek.
Köszi

Az egyszerűség a kifinomultság csúcsa.

(#104746) 6030D válasza etrop01 (#104745) üzenetére


6030D
Ármester

Legolcsóbb a decás 10e-ért, a többi inkább 20+. Túracipő jellegűt keress, ha leveszed a stoplit, akkor lehet flat pedállal is használni. Viszont ha a pedálod mindkét oldala spd, akkor kell venned majd egy flat pedált.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#104747) cozmo válasza eddie1978 (#104740) üzenetére


cozmo
őstag

Keress rám, miket irkáltam itt össze vissza. Erről is ;)

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#104748) ro_bert17 válasza ro_bert17 (#104311) üzenetére


ro_bert17
őstag

Egy rövid használat után, meg szűnt a hátsó fék felől a nyekergés. Szerintem csak túl tiszta volt a bringa, és valahol tapadt... :B Gondolom az aluváz meg felerősítette a hangot.

Apropó. Ilyen ajánlott nyeregcsőre, pedálmenetre, csavarmenetekre? [link]

(#104749) Mister X


Mister X
tag

Sziasztok. Néhány hete segítséget kértem itt,hogy milyen pedált vegyek.Ezt tetszett meg.
Írta valaki hogy be kell állítani a csapágyakat. Nos, ma szét akartam szedni a munkahelyemen egyáltalán hogyan is néz ki belülről és már az első csavart is alig tudtam kiszedni úgy bele van ragasztva. Kérdem én hogy biztos kell állítani rajta? Csupán azért "kételkedem" a szavatokban,mert akkor mi a fenének ragasszák bele gyárilag és annyira hogy a csillag csavarhúzó majdhogynem kifordul a csavarból ? Elég nehézkesen forog,így új állapotban,kézben megpörgetve max fél,3/4 fordulatnyit de hát új csapágyak "szorulhatnak" kicsit. Mi legyen muszáj állítanom rajta? :)

" Nem eshet le a telefonod,ha repülőgép üzemmódban van... "

(#104750) trialboj


trialboj
őstag

Én is túl vagyok az első 2 túrámon, de úgy tűnik még nem sikerült meggyógyulni, nagyon óvatosan tekertem, semmi komoly terhelés vagy rázkódás, az erdőbe is csak mutatóba néztem be.
Túra közben rendben voltam, de utána a sérves lábam combtőnél szúrni kezdett, nem vészesen, de jelezve hogy valami van.
Azóta nem tekertem, ha elmúlik próbálok egy csak minőségi aszfaltos utat a lehető legkevesebb rázkódással, hátha az volt a baj.

Eddig az idő miatt annyira nem zavart hogy csak áll a bringa, most viszont minden nap alkalmas egy jóféle tekerésre, én viszont 2 napja csak csinosítgatom :)).

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.