Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#105851) Because válasza Játékos (#105849) üzenetére


Because
őstag

persze ha az első váltó nem lett ennek megfelelően utánállítva

(#105852) SidCorky válasza Véreshurka (#105843) üzenetére


SidCorky
senior tag

Szuper, ez kell nekem is. Okosan vettem első-hátsó prizmát, de a tartó amit adtak hozzá nem megy fel a nyeregcsőre meg az első villára, túl vastagok. De ez még jobban is fog neki állni mint a prizma.

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#105853) Játékos válasza Because (#105851) üzenetére


Játékos
addikt

Köszönöm a választ! Nem az első váltóval van gondom, az biztos, mert az be van állítva, nem ér a lánchoz egyik oldalt sem, a jelenség teljesen más, de sajnos nincs rájó kifejezés, nem tudom jól leírni, viszont kifejezetten idegesítő... :(((

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#105854) Hasaggymeg válasza Játékos (#105849) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

2,5 mm lesz az,és bizony odalesz a láncvonal.Az átdobón is állítani kell,hogy jó legyen,hisz ha a hajtómű távolabb került a váz közepétől,akkor közelebb került a lánc is a terelő külső feléhez,nemde?!

#105840) coccolino...ismersz valakit,akit ezért megbüntettek? Hát olyant aki ismer valakit akit ezért megbüntettek? Igaz nem vagyok egy társasági ember,de én olyant nem ismerek. :F

(#105839) Pendragon911...én kint nem tárolnám,de ha mégis,akkor feltétlenül kell a ponyva ami ugyanott talál6ó.[link]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#105855) Véreshurka válasza coccolino (#105844) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Ha nagyon félsz a leszedéstől akkor egy tipp: felmelegíted mondjuk hajszáítóval és egy damillal lefejted a vázról, a ragacsot meg vagy ujjal, vagy alkohollal leszeded. De egyébként pl. a 3M azért nem ragad olyan durván, illetve hajlatba is nehéz tenni, ellenben az oracal fólia, amit csomagtartóról akartam volna leszedni, de eléggé megszenvedtem vele, viszont van fekete (inkább sötétszürke) színű is, ami bowdenházon, vagy pl. a a-head-es hézagolókon igencsak jól nézhet ki.

El Psy Kongroo

(#105856) ivana válasza Játékos (#105849) üzenetére


ivana
Ármester

Igen, a leírt jelenségeket valószínűleg az új tengely miatt elmászott láncvonal okozza.

(#105857) Játékos


Játékos
addikt

Köszönöm mindenkinek a megerősítést! :R
Egy kérdésem maradt! Miután kidobtam a régi alkatrészeket, meg lehet állípítani valahonnan boztonsággal, hogy milyen széles volt a gépben, vagy inkább, hogy milyen való bele? Vagy ezt "ki kell találni"?
Köszönöm szépen! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#105858) bunddog válasza ShiTmano (#105847) üzenetére


bunddog
tag

azért a többi contit ne hasonlítsd hozzá, de próbáld ki az akáccal (az gyakoribb és vállalható példa) és ha átmegy rajta kapsz tőlem 2db majdnem 0 km-eset

(#105859) Hasaggymeg válasza Játékos (#105857) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem is olyan egyszerű...először lemérve a hátsó vázpapucsok távolságát,megkeresed a váz közepét és feljelölöd az agyra,majd megméred attól mennyire van a középső fogaskoszorú,vagyis pl. 7-es sornál a 4-es,vagy 10-es sornál az 5. és 6. közötti rés.Na az a váz közepétől mért láncvonalad,vagyis jól beállítva ott kell legyen az egyes hajtómű tányérja,a kettes hajtómű 1-2 tányér közötti rése,vagy éppen a hármas hajtómű középső tányérja a csapágyház,alsó vázcső közepe,nyeregvázcső közepe stb.tól,vagyis a váz középvonalától mérve.
Vigyázat,a váz tengelye nem a hátsó agy közepe!

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#105860) Begbiebike válasza eastsider (#105830) üzenetére


Begbiebike
csendes tag

Könnyebb mint egy átlagos belső+külső páros.
Nem hiszem hogy túl hamar kockásra lehetne fékezni, de én outin amúgy se blokkolok sose. :)

Találsz róla teszteket azért a neten.
Hátrányok: drága, otthon szenvedős lehet felrakni, fix keménység.

(#105861) Tothgera30 válasza Ezekiell (#105850) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ahogy lesem, jó irányba haladsz, tehát trekking vonalon érdemes továbbmenni. A Landrider elég strapabíró, volt a családban, több évig, nem sok baj volt vele. Viszont ha szeretnél egy kicsit jobbat, akkor érdemes használt vonalon is szétnézni (például vagy itt). Személy szerint, biztos ilyesmit néznék (01, 02, 03).

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#105862) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Mennyi tapló autós van az utakon... 30 centire húz el mellettem 70-nel...

(#105863) Hasaggymeg válasza IMIIKE1998 (#105862) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Miközben te fórumozol? ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#105864) Játékos válasza Hasaggymeg (#105859) üzenetére


Játékos
addikt

:R :R :R
Délután megméregetem...

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#105865) 6030D válasza IMIIKE1998 (#105862) üzenetére


6030D
Ármester

Ezért kell mtb-t venni, az őznem fog neked futni. ;]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#105866) parkr válasza 6030D (#105865) üzenetére


parkr
őstag

de az őzig is el kell jutni valahogy, ha nem az erdő szélén laksz :D

(#105867) -=RelakS=- válasza parkr (#105866) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Felrakod az autóra, és 30 centire elhúzol az összes többi bringás mellett, amíg elérsz az erdőhöz :DD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#105868) Hasaggymeg válasza 6030D (#105865) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Persze... ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#105869) Hasaggymeg válasza Játékos (#105864) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha tudod a régi és az új tengely hosszát,akkor sok méregetés nélkül is megtud6od,hisz pont annyival lesz messzebb/közelebb a váz közepétől,amennyivel rövidebb vagy hosszabb a mostani.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#105870) coccolino válasza Hasaggymeg (#105854) üzenetére


coccolino
aktív tag

annyit vegyél figyelembe, hogy ha telibever egy platós IFA, ahol ő a vétkes, ellenben te megszegted a KRESZ szabályait azzal, hogy nem voltál látható, úgy átszáll rád a felelősség és lehet occón vesét meg új vázat nézni az aliExpresszen
én emiatt döntenék a prizma mellett, akkor is, ha nekem se tetszik :R

''I am the world bigest washed up SUPERSTAR!''

(#105871) Hasaggymeg válasza coccolino (#105870) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én sem ismerek senkit.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#105872) Tuomas válasza coccolino (#105870) üzenetére


Tuomas
addikt

Ha telibever egy platós ifa, sztem az lesz a legkisebb probléma, hogy kié a felelősség. Ha prizmával együtt csap el, és az ő felelőssége lesz, attól még a bringásnak ugyan olyan szar lesz kórházban (vagy a koporsóban) feküdni.

We were here

(#105873) 6030D válasza Hasaggymeg (#105868) üzenetére


6030D
Ármester

Az "antelope" az nem őz. Az őz egy nyugis állat. ;)
Amúgy én is utálok úton menni, mostanában ez elég sokszor előfordul. Tegnap egy mercis érezte úgy Gödön, hogy a "megelőz, de még be tud kanyarodni jobbra" meglesz. Rajtam múlt, hogy sikerült. Egy hete egy suzukis gondolta, hogy a 30-ra korlátozott rádi kanyarban majd jól megelőz, csak ugye a bringa befordul, ő annyira nem, szemből meg jöttek, rám húzta... Előtte egy audis nem bírta kiszámolni, mennyivel kell megelőzni két bringást, hogy beférjen, haverom jött mögöttem, azt mondta 10 cm volt a tükör meg a markolatom között. Mondjuk ha outival mentem volna, akkor 23 cm marad, ez igaz. :D

coccolino: nem volt prizmám... :(

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#105874) coccolino válasza Tuomas (#105872) üzenetére


coccolino
aktív tag

persze, ebben teljesen egyetértünk
az esetleg felmerülő, akár komoly anyagi tételek vagy jogi következmények nem lesznek elhanyagolhatóak, ha főleg másokra hagyod a sarat :F

''I am the world bigest washed up SUPERSTAR!''

(#105875) -=RelakS=- válasza 6030D (#105873) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

"Tegnap egy mercis érezte úgy Gödön, hogy a "megelőz, de még be tud kanyarodni jobbra" meglesz."

Ezt velem egy Ford Mondeós játszotta ebben a kereszteződésben.
szerintem a hátul ülő kisgyerek azóta is ordibáló bringással rémálmodik :DDD

A vége az lesz, hogy még az outisok is ilyen csodával kell, hogy tekerjenek, ha nem akarják, hogy az autók elüssék őket.
Kéne kormányra valót is árulni, ami kb 30 centire kinyúlik? :D

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#105876) rushty válasza ShiTmano (#105847) üzenetére


rushty
senior tag

#defekt

Revolut meghívó pü-ben

(#105877) trialboj válasza Tothgera30 (#105838) üzenetére


trialboj
őstag

Én félek a szénszálas dolgokatól, főleg váznál. Egyszer eldől a bringa v elesek vele, megüti egy nagyobb kő, és ott a vége, megreped és nem lehet tovább használni.

Azóta kaptam 1 havertől 1 tippet hogy nézzek fel a canyon oldalra, és ott is szinte ugyan ennyiért (450k FT) lehet idei modelt rendelni, ami csak telóban gyengébb mint ez, és ott legalább színt, és méretet is lehet választani... Csak még nem állok készen új bringát venni, pontosabban elviselni az érzést hogy ahogy kifizettem legalább 500 eurót esett is az ára.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#105878) PartyNewl


PartyNewl
tag

Van itt olyan aki Garmin 520-ast használ? Sebesség szenzort melyik kerèkre tegyem? Össztelós a bringám. :F

(#105879) l4cz


l4cz
csendes tag

Simpson Zionrol valaki tud vmit?https://www.jofogas.hu/magyarorszag?q=undefined

[ Szerkesztve ]

(#105880) Tothgera30 válasza trialboj (#105877) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ezt ki mondta/hol olvastad!? Mert ez egy nagyon nagy butaság. Míg országútiztam, 7kg alatti pihe vázas bringa alsó csöve kapta a köveket rendesen, néha olyat koppant rajta hogy megálltam megnézni a vázat. Hogy felvázoljam a területet, egy olyan rész a vázon, amit egy újjal is be tudtam nyomni, és 1-2cm-es köveket simán feldobott. Esetleg csak a lakkot kapta le, de semmi egyéb. Nagyon sok szénszálas bringám volt már, egyik sem tört el. A másik dolog hogy a szénszálas vázat a legegyszerűbb javítani. Az általad felvázolt eldőlés, vagy repedés az alunál ugyan úgy benne van a pakliban, csak ott a sörösdoboz vastagságú csöveket még javítani se nagyon lehet. Bár hegesztéseknél máriusz rá tud dolgozni, de egybefüggő részt deformációt követően életképtelennek látom.

#105878 PartyNewl: Első kerékre érdemes, bár édes mindegy, mivel a Edge 520 GPS alapján is egész szépen belövi a sebességet. Semmilyen szenzort nem használok hozzá, mégis nagyon pontos.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#105881) height válasza Tothgera30 (#105861) üzenetére


height
aktív tag

És a váz anyaga mennyire számít ?

a topic össze foglalójában azt írja:

- alumínium: könnyű, nem olyan rugalmas, mint az acél, ezért hasznos élettartama 3-5 év; [link]

(#105882) -=RelakS=- válasza PartyNewl (#105878) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Amelyikre akarod, szerintem.
ROX 10 még sebesség és csapásszámmérővel jött, ott az első kerékre tettem.
ROX 11 már kombinált sebesség és csapásszámmérővel jött, feltétlenül a hátsó kerékre kell tennem.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#105883) Napfénysüti válasza trialboj (#105877) üzenetére

A második részére: ha kicsit hosszabb távra tervezel akkor ne foglalkozz vele. Én a Focusomat is újan vettem és most egy annál háromszor drágábbat tervezek újan venni. Ha azon agyalnék amin te szerintem telesírnám a párnám. :DDD
De úgy vagyok vele hogy több évre veszem így baromira nem érdekel az értékvesztése (tavaly voltam ugyanígy autóval). :N

Més que un club!

(#105884) RaiZka válasza 6030D (#105873) üzenetére


RaiZka
tag

szintén szuzukis megyeri ut.. utana is indultam, nagy mazlijara pirosat kaptam, bar ha akkor outival lettem volna lehet elkapom..

(#105885) Hasaggymeg válasza RaiZka (#105884) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Jól leszorítottad volna,mi?! ;]

Tothgera30...a rengeteg hájp ellenére,az,hogy a karbon kényesebb nehezen vitat6ó.

height...melyik volt az az állat,aki ezt nem frissítette?! :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#105886) dunkel válasza PartyNewl (#105878) üzenetére


dunkel
őstag

Első kerékhez közelebb van a computer.
Amikor görgőzöl akkor érdemes a hátsó kerékre tenni. :DDD

(#105887) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Pf, egy fél napig tekerek, oszt amikor hazaérek nem győzöm olvasni az új hozzászólásokat, pörög a topik rendesen :D :))

StLui: 16 éves külső? :Y . Meg a múltkor is írta valaki, hogy szívesen megválna egy 1 évestől... kezdem azt hinni, hogy nem normális az, hogy nekem 1 évet tartanak a külsők, ennyi idő alatt az összes bütyköt elkoptatom :D

coccolino: Tudtommal nálatok csak a sima prizma felel meg a szabályoknak, de montin szerintem veszélyes tud lenni. Legalábbis az enyém terepen nagy sebességnél elszabadult, szerencsére nem a fejemet találta el...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#105888) -=RelakS=- válasza jjeahh (#105887) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

"egy fél napig tekerek,"
Pff... más meg dolgozik ... meg kimegy másfél órára, és két napig csipás utána

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#105889) PartyNewl válasza Tothgera30 (#105880) üzenetére


PartyNewl
tag

Volt egy gyanúm hogy ez nem is kell, de aztán olvasgattam és láttam ilyet, meg kereste az érzékelőket na mondom kell venni azt is mert dobozba nem volt... :DDD de akkor aztmondod az a szenzor nem is kell?
Amugy is csinál fura dolgokat mikor nézem a sebesség adatokat látom hogy néhol nem is mér semmit leszakad a diagramm 0ra.... szóval nem lenne baj ha elhagynám. És akkor csak nem használom és ennyi? Pontosságot milyenre állítsam intelligens vagy 1 mp? A GPS+Glonass az mi lenne?

(#105890) Hasaggymeg válasza jjeahh (#105887) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ő ezekre gondol...legalábbis én úgy értettem.A küllőprizmát én is szükségesnek tartom még ha nem is prizma,hanem amolyan fényvisszaverő küllőcsík formájában.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#105891) ivana válasza jjeahh (#105887) üzenetére


ivana
Ármester

A matrica szabályos, fényvisszaverő az előírás nem prizma. De a legtöbb lámpában amúgy is van prizma, mondjuk az elsőt feleslegesnek tartom, úgyis ott a lámpa.

(#105892) -=RelakS=- válasza Hasaggymeg (#105890) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

"A küllőprizmát én is szükségesnek tartom"
Elsőre szükségtelent olvastam. Eszembe is jutott a videó, ahol a csávó az összes prizmát lepattintgatta az új bringájáról, még a pedálból is.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#105893) 6030D válasza Hasaggymeg (#105885) üzenetére


6030D
Ármester

Monnyon le! :DDD
A suzukis is te voltál, tuti! ;)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#105894) jjeahh válasza -=RelakS=- (#105888) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nekem sem ártana többet melózni (freelancer vagyok), de nem bírom ki, hogy ne menjek minden nap egy kört :DDD.

Hasaggymeg, ivana: Ja bocsi, összekevertem :D . Ezek helyett én is öntapadóst használok.

Más, tegnap hazafele szép fények voltak, kár, hogy nem vittem állványt...

Tegnapelőtt meg reggel 6-kor terepeztem egyet, még a medvék aludtak... :DDD . Szeretem a kora reggeli hangulatát a tájnak, meg néha ilyenkor minden fotogénebb.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#105895) atok666 válasza PartyNewl (#105889) üzenetére


atok666
őstag

Sebessegmero szenzorra akkor van szukseged, ha sokat tekersz suru erdoben meg alagutakban, ahol nincs gps jel :)

Atok

(#105896) Napfénysüti

Ez szerintetek is replika lehet?
Dogma F10

Més que un club!

(#105897) PartyNewl válasza atok666 (#105895) üzenetére


PartyNewl
tag

Hát javarészt a Bükkben használom az erdőben. De akkor nem is indokolt a használata basszus de jó én hülye... hajítom a picsába :DD

(#105898) zserrbo


zserrbo
aktív tag

Első biciklimet fogom megvenni. Tavaly tekertem 100km-t egy Alpina C05-ön aszfalton és földutakon (nem erődben), de más viszonyítási alapom nincsen.
Elsősorban a Bükkben akarok vele menni, de nem akarom nagyon csapatni. Mivel nem csak aszfalt lehet és emelkedő is akad, gondolom a MTB lesz az ajánlott nekem. Használtban nem találtam a környéken 29er-t és tartok is tőle, hogy laikusként nem venném észre a rejtett hibáit, ha vannak.
180cm vagyok és nincs túlsúlyom. MTB-ból 29er bicikliket 19"-ban néztem.

Találtam az egyik webshopban pár akciós biciklit. Ha van valakinek kedve megírhatná melyiket érdemes venni. Nem tudom mennyi az az ár, amit még kihasználnék. Szerintem két hetente fogok vele tekerni egyszer kb 20-50km-t, kivéve ha kedvem lenne melóba is járni vele a városon belül, de nem valószínű egyelőre.
Sárvédőt szeretnék rá.

Cube Aim 2018 135e
Cube Aim pro 29 2016 136e
Cube Aim Race 29 2017 157e
Cube Aim SL 29 2016 160e
Cube Aim SL 29 2017 173e

Vagy Crossból néztem még olcsóbban egy Alpina C20-at (87e és ez van helyben is), de gondolom kevésbé ajánlott a többihez képest.

[ Szerkesztve ]

(#105899) atok666 válasza Napfénysüti (#105896) üzenetére


atok666
őstag

Csak a vaz millios tetel, ugyhogy minimum gyanus...

Atok

(#105900) Hasaggymeg válasza 6030D (#105893) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Vagy a zasszony!...még jó,hogy gyorsabb volt mint RajiZka. :DD

Napfénysüti...500km van benne,de talált egy jobb színűt?! :o ...de jobb mesét azt már nem. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.