Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#104951) pc360 válasza ivana (#104947) üzenetére


pc360
addikt

Oké, én a rozsdakollekciókról szóló képek láttan írtam azt, amit. Tudtommal bringás topikról van szó, nem az andalgás a roncstelepen(ről). De ha azt mondjátok, hogy létezik e Földön értelmes női váz, akkor hajrá. Max nem hiszek nektek. :)

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#104952) apholyon


apholyon
aktív tag

Üdv!
Új MTB-t szeretnék vásárolni a közeljövőben, 60% terep, 40% aszfalt használatra (csak hobbi). Keret 150-200k. Ilyen árkategóriába ha jól látom már beleférnek a középkategóriás Shimano cuccok, első teleszkóp (nyilván nem high-end) és első-hátsó hidraulikus tárcsafék. A kérdéseim:
- mikre kell odafigyelni vásárlásnál
- hol érdemes nézelődni (akár online)
- ilyen árban mik a biztosan ajánlott márkák (esetleg konkrét típusok, Kellys és KTM amiket eddig láttam...)
- bármi egyéb tanács
Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#104953) bunddog válasza emiki6 (#104909) üzenetére


bunddog
tag

Én is úgy látom hogy nem kell nagy generál annak a Staiger-nek, mindenképp megnézném. Korrekt a felszereltsége.

(#104954) Hasaggymeg válasza pc360 (#104951) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Mintha feleségemet hallanám,annak is csak férfi váz kell.Hagass mán asszan! ;]

Apholyon...leginkább a méretre kell odafigyelni.Én tavalyi,2017-es bentragadt darabokra keresnék rá,ott találhatsz jó vásárt.Gugli a barátod,ugyebár.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#104955) pc360 válasza apholyon (#104952) üzenetére


pc360
addikt

Középkategória? Épphogycsak, és max részben. Teleszkópban még mindig az alját fogod kapni annyiért. Nincs ajánlott márka, ár/érték arány van. Használtan nézz inkább, ennyiért már egész jó gépet vehetnél, akár jobbféle Rock Shox vagy Fox telóval! Már ha találsz 29-es bringát, ugyanis 26-ost már nem érdemes venni.

A többi kérdés annyira általános, hogy azokra nem is lehet válaszolni. Neked kell megtalálni azt, hogy mi tetszik, az árakat meg meg lehet nézni a következő oldalakon: wiggle, rosebikes, bike24, bike-discount, a használtakat pedig ezeken.

Hasaggymeg: Becsüld is meg, értelmes asszonság! :D

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#104956) jjeahh válasza pc360 (#104936) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ezek is nőci gépek: [link] [link] :D

Más: ma minden meg akart támadni... no szerencsére nem medve, csak valami hülye óriás vörösshangyák kezdtek el csipkedni. Aztán amikor végre elmenekültem előlük, előbújt egy fehér kígyó oszt jött nekem, hiába mind löktem arrébb :D .Asszem többet le sem szállok a bringáról, nem biztonságos :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#104957) Hasaggymeg válasza jjeahh (#104956) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Most lebuktál,mert tekerve egyik sem támadhatna meg! Kikarikázol az erdő szélére,henyélsz,fényképezgetsz,majd előadod itt magad nagy bringásnak,mi?! ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#104958) jjeahh válasza Hasaggymeg (#104957) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Eddig még eszembe sem jutott tekerve pisilni, na de majd ezután megpróbálom, ilyen trükköt még úgysem csinált senki :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#104959) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Srácok! Lesz valami baja a kulacsnak, ha megtöltöm vízzel és berakom a fagyasztóba, amíg belefagy? Mármint gondolom így a műanyag hamar szétmegy, pár alkalom után törik stb. Elég sz*r, hogy ilyen melegben már félóra tekerés után langyos a víz benne, próbáltam 8-10 jégkockát tenni bele, de az sem tart sokáig... :N

Más: valami tuti olcsó kínai hátsó lámpát tudna valaki ajánlani? A régi 1 dolcsis akkus 1 évnyi saras-havas-poros csapatás után behalt, elégedett voltam vele, de kipróbálnék valami újat és dög vagyok keresgélni :DDD . Elemes, akkus, minden jöhet, csak pár elvárásom van: legyen fillérb*szó, ne menjen tönkre 1 hét alatt és legyen pici, szal a lényeg, hogy ha a bringán marad, akkor ne nézzen ki ormótlanul.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#104960) 6030D válasza jjeahh (#104959) üzenetére


6030D
Ármester

Én meg úgy örülök, hogy végre nem kell jégkásás vizet inni. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#104961) Zsohi válasza Hasaggymeg (#104920) üzenetére


Zsohi
őstag

Az egy másik állatfaj képviselője és igen, ahogy mondod. :D Majd május végén kezdődik a szezon.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#104962) Hasaggymeg válasza jjeahh (#104958) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

[link] :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#104963) cozmo


cozmo
őstag

"Könnnyű" xc pálya

Szobabicikli, mert semmi sem sík.

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#104965) emiki6


emiki6
veterán

Felhívtam a Staigert áruló személyt, azt mondta eléggé újszerű és megkímélt és hogy "Németországból hozták", szóval gondolom ő csak árulja vagy a fene tudja. Mindenesetre még nem vitték el, szóval vasárnap megnézem.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#104966) jjeahh válasza Hasaggymeg (#104962) üzenetére


jjeahh
nagyúr

:DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#104967) Benir8 válasza pc360 (#104931) üzenetére


Benir8
senior tag

Köszönöm a választ. Mennyire koszolódik össze a szűrő ha naponta 1 órát bringázok? Mert ahogy néztem a szűrőket, nem olcsók.

(#104968) IMIIKE1998 válasza Triathlete (#104923) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Hali!
Mi a véleményed a Pinarello-n lévő ülésről?

(#104969) ivana válasza pc360 (#104951) üzenetére


ivana
Ármester

Mostanában a veterán bringáknak nagy kultusza van amúgy is, én pl. szedtem már össze tényleg olyan gépet amit a roncstelepről kellett összekotorni. De egy nagyjából egybe lévő háború előtti gép eredeti alkatrészekkel egy kincs kb. és lassan ilyen 100-150-ért mennek felújítva.

De ez konkrétan itt két váz volt az egyik ami tényleg kuka, valami német szar a 80-as évekből. Meg egy rendes női túra outi váz szintén kb. akkorról, az utóbbi ha már van nem kidobandó, és maga a váz se volt egyáltalán rozsdás.

(#104932) draco31 Bowdenházból tuti ne vegyél színest, drága és szar. Sima jagwire kell oda. Alapból ha már ilyesmit akarsz én a vázat szintereztetném neonzöldre :))

[ Szerkesztve ]

(#104970) Runner_fxr válasza Hasaggymeg (#104920) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A használt bringák témához még pár gondolat. Ma úgy volt, hogy végre összeáll a bringám. Erre kiesett még egy csontváz a szekrényből (kerékpárból), a kormánycsapágy alsó csapágya kuka. Beázott és ez bizony karbantartva nem volt, szétszedtem, de menthetetlen. Gondoltam sebaj, majd veszek egy új csapágyat aztán kicserélem. Cannondale-hez itthon semmi sincs. A legnagyobb kerékpárboltoknak se. Elég speciális méret, ilyen csak Cannondale-ben van. Szóval cseszhetem a hétvégi bringázást. Még a Német webshop-ok se nagyon tartanak ilyet.
Aztán egyik ismerősöm ajánlására rákerestem erre az oldalra:
Dr. Cannondale
Úgy néz ki itt van minden. Szóval akinek esetleg Cannondale bringája van, és kellene valami speciális alkatrész, az itt keresgéljen.
Ha már rendelek csapágyat, akkor még mellédobok ezt azt. Már nézegettem a láncvilla védő utódját, mert az is kezdi elengedni magát, ez is elég speciális, kifejezetten a Moterrához van. Van az is: [link]
És van még egy jópofa cucc, egy plusz védő burkolat az akkuhoz alulra, hogy kevésbé érje sérülés vagy szennyeződés: [link]

Szóval összegezve, megvettem egy 1 éves, prémium kategóriás bringát, 2000 pár száz km-el. Ránézésre makulátlan állapotban volt.
Hibalista:
Lánc kuka, sor kuka, hátsó agy csapágyai kuka, első agy csapágy szárazon futott, de az menthető volt. Kormánycsapágy alsó része kuka, a hajtás is elkezdett recsegni, a motor tartó csavarokat be kellett zsírozni és alul, a motor védő burkolat csavarja alá is kosz ment, és az is recsegett, de ugye itt az a macera, hogy megtaláld mi recseg. Ezen kívül még ki kell cserélni a váltó bovdent és házat, ami egy ilyen váznál szintén elég macerás, mert nem egyszerű belül elvezetni a házat. És természetesen a telók is csont szárazok voltak belülről, azokat is le kellett szervizelni. Gondoltam még a forgáspont csapágyakra is, de az szerencsére gyönyörűen mozog, semmi hangja, nem lóg, így ahhoz nem nyúlok. Ja és természetesen a fékeket is légteleníteni kellett. Ha ezt nem magam csinálom, és mindent kiskerből szerzek be, akkor nagyjából így nézne ki a ránézésre makulátlan, 1 éves kerékpár korrekt rendbetétele. Munkadíj kb 30 ezer ft. Sor 20 ezer, lánc 10 ezer, kormánycsapágy 15-20 ezer, hátsó agy csapágyak kb 10-12 ezer. Durván 90 ezer ft, és utána már száguldhat is a boldog tulaj. :D Természetesen én még megfejeltem pár új alkatrésszel (Pike villa, Reverb nyeregcső, Maxxis külső), de az más tészta.

[ Szerkesztve ]

(#104971) eddie1978 válasza Runner_fxr (#104970) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Dr. Cannondale jó. Én is onnan rendeltem alkatrészt.

(#104972) eddie1978


eddie1978
aktív tag

Ma átjött jóbarátom, hogy valami kattog a bringán. Meglett a probléma.


Szerintetek érdemes még ezzel foglalkozni? 1992-es Wheeler 6800 comp line Tange CroMo csöves gép.

[ Szerkesztve ]

(#104973) ivana válasza Runner_fxr (#104970) üzenetére


ivana
Ármester

Ezek a csapágyak brutál mód túlárazottak, kiváncsi lennék mennyiért gyártják, meglepődnék ha egy ezresnél többért. Az ilyen felsőbb kategóriás bringás cuccok sokszorosába kerülnek a reálisnak, motorba, autóba olcsóbb az alkatrész. A mostani 20 féle szabvány meg egy külön vicc. Colos menetes kormánycsapággyal 70 évig mentek, az volt mindenen. Angol menet szintén. Olyan ez mint a bringa zsír, sima jó minőségű autózsír tartósabb és abból 700 Ft-ért nem 40g kapsz, hanem legalább 250-et.

(#104972) eddie1978 Ez szét van rohadva, kuka (nem tudom, hogy néz ki egybe, de szinte biztos, hogy javíthatatlan)

(#104974) SidCorky


SidCorky
senior tag

Mennyiért csinálhatnak meg kb egy gumi külső-belső cserét szervizben? A tárcsafékek és a váltó miatt kicsit félek én szétszedni, pontosabban az összerakástól félek :D Nem akarom elcseszni, ha 3-4 ezerből megvan akkor inkább szakemberre bíznám.
Continental Double Fighter III és Maxxis Welther Weight kombó lett egyébként, kíváncsi leszek milyen lesz a gyári után.

Szerk: megvan a cucc, átlag munkadíjra irányult a kérdés, anyagköltség nélkül :)
Írtam néhány szervíznek a közelben, de lehet csak hétfőn válaszolnak, hátha tudtok valamit mondani, nem vészes összeg, vagy inkább tanuljam meg netről :D

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#104975) Runner_fxr válasza ivana (#104973) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A kerékbe a csapágy sima SKF, 4db van a hátsó agyba, szabvány méret, ennyi az ára. Persze a felső kategóriás cuccok nyilván nagyon elrugaszkodott árazással rendelkeznek. De ez mindennel így van, nem csak a kerékpárnál.
Colos menetes kormánycsapágy szuper jó volt a parasztkergetőkbe 70 évig, de azért ma már nagyobbak az igények. És ez hozta magával a rengeteg fejlesztést, ami nyilván sok új szabvánnyal járt együtt. Emlékszem, hogy anno 2006-2007 körül már milyen viccesen nézett ki az 1/18 fejcső egy hosszabb rugóutas bringán. Ráadásul nem csak viccesen nézett ki, hanem technikailag is vitatható volt, mert érezhetően rugalmasak voltak ezek a villanyakak egy 140-180mm körüli rugóút tartományban. Utána jött az 1,5 coll, ennek kiküszöbölésére, brutál merev is volt, csak felesleges súlyt adott a villának. Aztán hamar rájöttek, hogy a tapered, alul 1,5, felül 1/18 ugyan azt a merevséget tudja, de könnyebb. Azóta is ez az elterjedt. Az 1 coll ma már technikailag elképzelhetetlen lenne egy mai montiba, amellett balesetveszélyes is lenne. A Cannondale meg mindig különc volt, ott vannak olyan megoldások ami semelyik más gyártóra sem jellemző.

(#104976) StLui válasza SidCorky (#104974) üzenetére


StLui
veterán

Azért kéne hogy megcsináld, hogy defekt esetén ne érjen meglepetés, én 45 évesen csináltam először, és rá pár hétre egy túrán a semmi közepén kellet is alkalmaznom a tudásom :)

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#104977) SidCorky válasza StLui (#104976) üzenetére


SidCorky
senior tag

Ez a gondolat is fúrja az oldalam, de városban használva nem nagyon vagyok elveszve egy defekttel :) Később viszont kimerészkednék távolabbra is...
Most viszont nem nagyon vannak szerszámaim, azok nélkül annyira nem erőltetném a dolgot. Nyáron több időm lesz erre a hobbira is, akkor beruháznék néhány dologra, de addig melóba is járni kell valamivel, unom a gyaloglást :)

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#104978) Zsohi


Zsohi
őstag

Ilyet se láttam még, szinte már nevetséges. :C

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#104979) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Hangulatos kis videó. Ja és egy jó példa, a jól irányítható 29"-re. :)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#104980) Runner_fxr válasza ivana (#104973) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ami a zsírt illeti, azért egy minőségi bringa csapágyba én nem tennék autóhoz való zsírt. Egy ilyen doboz elég sokáig elég. [link]

(#104981) jjeahh válasza Runner_fxr (#104979) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nekem amúgy fura, hogy a legtöbb ilyen montis oldal, amiket rss-en követek, szinte teljesen a pályázásra meg a trail/AM/enduro vonalra van ráálva, mintha XC, gravel nem is létezne és mintha mindenki gondosan feltakarított, ugratókkal telepakolt pályákon lejtőzne :F .

A használt bringa témához meg: egyetértek veled, mert mostmár ha vennék egy használt bringát, én is azzal kezdeném, hogy szétkapnám amennyire tudom és szervizelném, de kíváncsi lennék itt az átlagjúzerek többsége, akik az első használt bringájukat veszik meg 150k körüli összegekért, észrevennék-e egyáltalán, hogy problémásak azok az alkatrészek, amiket te elkönyveltél kukaérettnek. Szerintem nem, simán eltekernének vele minimum egy-két évet, amíg valami el nem kezd durván kotyogni, vagy valami, én is ezt csináltam mostanáig :D . Sőt, én egy év után sem éreztem, hogy bármi csereérett lenne a használtan vásárolt bringámon (a láncot leszámítva, mert azt ugy-e már többször cseréltem, na meg a gumi is elkopott, de ezeket egy laikus is észreveszi), szal én is csak azért szedegetem szét lassan a vasamat, mert hát biztos, ami biztos, nem akarom, hogy terepen essen szét alattam. Ergo egy átlagember, aki nem ért különösebben hozzá, szerintem egy tűrhető állapotú használt bringával simán elteker akár évekig anélkül, hogy bármit cserélne rajta... persze feltéve ha vásárláskor leellenőrzi, hogy a fékek fognak, a váltók váltanak és nem kotyog semmi... mert ezeket azért bárki észrevenné.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#104982) 6030D válasza Runner_fxr (#104970) üzenetére


6030D
Ármester

Látod, ezért javasolják, hogy legyen veled vásárláskor olyan ember aki ért a bringákhoz. :D
Viccet félre téve, valószínűleg, amit te kukázol, azt sokan még használnák, de igen, ezért is rizikós a használt bringa.
Kisüt a nap, jönnek a mit vegyek kérdések azoktól, akik bringát csak messziről láttak eddig, aztán páran elküldik használtat venni. Nekem eddig a kedvencem az a Merida volt, amit bármerre gurítva fordult a hajtókar is, lötyögött benne az 1.0... alig használtuk... Aha.. 90e ft

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#104983) StLui válasza SidCorky (#104977) üzenetére


StLui
veterán

Ehhez max egy-két db gumileszedő műanyag, összesen pár száz forintos cucc kell, de kiváltható sok mindennel ami hasonlít rá, pl kanál nyele. ( Jelzem, mobilról linkeltem, tehát lehet :o

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#104984) sanzi89 válasza jjeahh (#104981) üzenetére


sanzi89
addikt

Ugyan nem ez az árkategória, mint amiről beszéltek, de az újonnan vásárolt bringákat is lehet bütykölni a vásárlás napján. A mindennapi rohangálósnak szánt Schwinn Csepel Elite TX51 bringámat is darabjaira szedtem és jó pár dolgot cserélni kellett rajta, mire használható állapotba került.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#104985) jjeahh válasza sanzi89 (#104984) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Na igen, kérdés kinek mit jelent a használható. Mi itt általában törekszünk a legjobbra amit meg tudunk fizetni, de valszeg nem mi vagyunk a többség. A haverom pl. tavaly vett egy belépő Kellys tnt 50-et XCT villával stb., számára az a bringa maga a kánaán, teljesen Kellys fanatikus lett és el sem tud képzelni jobbat :D . Talán mondanom sem kell, sosem venné észre ha valami kezd elhasználódni, max ha nagy a baj, még a láncot sem takarította vagy olajazta meg soha, én érzem, hogy m*rhára darál, de őt nem érdekli :D . A bringás haverinám meg szintén tavaly vett spider 50-et, ami szintén belépő XCM villával, ő sem tartja karban, pedig maratonozik is vele, + kb. napi szinten teker, rengeteget terepezik. Állítása szerint az előző Kellys montijával sem matatott, mégis hosszú évekig bírta, szal minek foglalkozzon... ha valami teljesen szétmegy rajta, max elviszi szervízbe.
Persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy nem kell a bringát szervizelni, csak azt, hogy egy átlagember szerintem ha megvesz egy viszonylag jó állapotúnak kinéző használt bringát, valszeg évekig ellesz vele gond nélkül, mert hát ha nem lát bele a lelkébe, nem tudja milyen amikor valami csereérett, akkor letojja, szal az ember amiről nem tud, azzal nincs is gondja :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#104986) HardSanyeee


HardSanyeee
őstag

Sziasztok! Pumpát szeretnék vásárolni az alábbi feltételekkel:
- 4-5 bar-ra szeretném felfújni a gumit (trekking kerékpáron)
- Legyen rajta nyomás mérő. Nem tudom mennyire reális elvárás, de ha 0,25 bar-nál nem nagyobb a hibahatár az számomra megfelel.
- Leginkább itthoni felhasználásra kéne, így a méret nem igazán számít, lehet műhelypumpa is
- Mindenképp előny ha nem kell hatalmas erőt kifejteni a fent említett nyomás eléréséhez

Jelenleg van egy 1000 Ft-os Decathlonos pumpám, de az kb egyik feltételnek sem felel meg, legalábbis én személy szerint nem tudom felfújni 2 bar fölé, sajnos nem igazán megfelelő a karom fizikuma hozzá.

Árban 5-6 ezer Ft-ra gondoltam, nem tudom, hogy a fentiek figyelembe vételével a kitűzött összeg reális-e. Külföldi rendelés is szóba jöhet, ha a postaköltség nincs elszállva.

Milyet tudtok ajánlani? Előre is köszönöm!

(#104987) Hasaggymeg válasza jjeahh (#104985) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Embere válogatja,van aki olyan zajos,karbantartásért szinte rímánkodó kerékpárt nyúz,hogy fáj a fülem tőle,engem meg egyetlen apró reccsenés,pattogás is azonnal gondolkodóba ejt.Nyilván ez a 2 véglet.

Runner...te még így is pénzednél vagy,de egy nem szerelő most vakar6ná fejét,az biztos...hacsak nem az fentebb említett előbbi típus.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#104988) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Sziasztok!
Szerintetek egy fitness bicó mennyire bírja az enyhébb terepet, illetve a rosszabb minőségű utakat?(Kb. kerékpárút szerű, sokszor rázós.) Erre egy cyclocross gondolom megfelelne, csak a gond az, hogy az olyan 270k körül kezdődik. Míg egy fitness 180k körül simán beszerezhető. Csak a kérdés az, hogy bírja-e, ha gagyi utakon használjuk?

(#104989) Because válasza IMIIKE1998 (#104988) üzenetére


Because
őstag

Cross Trekking kategória? ha majd most sikerül megszabadulnom a jelenlegi 3 bringámtól ilyet fogok építeni :)

(#104990) zoli03 válasza IMIIKE1998 (#104988) üzenetére


zoli03
őstag

Miért ne bírná? Maximum raksz rá szélesebb gumit, ha nem elég kényelmes (bár szerintem alapból is elég széles, 28-asnál keskenyebbet nem hiszem, hogy raknak rá, bár az terepre nem biztos, hogy elég, főleg, ha slick). Maximum a kereke nem bírná, de egy mai országúti kerék is elég erős, te meg ráadásul extra könnyű vagy.
De azért a kettő bicikli tök másra való. Fitness bicón nincs koskormány, így nem csoda, hogy sokkal olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#104991) Runner_fxr válasza jjeahh (#104981) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Gondolom azért, mert ezek a látványosabb videók, és mert elég dinamikusan fejlődik.

Sajnos azért van ez a mentalitás, mert rengetegen gondolkoznak úgy, hogy a bringázás ingyen van, mivel lábbal tekered és nem kell tankolni. Az emberek nagyon fog húzva hajlandóak bringára költeni. Sajnos a többségre ez a jellemző.

6030D: Gondoltam is rá, hogy elviszlek magammal, de ezt elb@sztam. :D
Egyébként igen, simán lehetett volna úgy használni ahogy van, a váltón kicsit kellett volna állítani, esetleg egy bovden csere. A csapágyak problémája összerakva nem érződött. A csere érett csapágy és a már használhatatlan között bőven van azért különbség. Sajnos sokan megvárják a használhatatlan állapotot, én ezt semmiképp sem ajánlom. Ráadásul az enyém ugye egy nagy súlyú, és durva felhasználásra szánt bringa, alap kritérium, hogy a csapágyai kiváló állapotban legyenek. Nyilván van benne szakmai ártalom is, hogy szeretem ha minden tökéletes, de ezeket a csapágyakat nem viccből cseréltem. A hátsó agy csont szárazon, zajosan forgott, pedig a bringában ezt nem lehetett érezni vagy hallani. Első agy szintén csont száraz volt, a kormánycsapágyból konkrétan rozsdalé folyt zsír helyett amikor szétszedtem. Pedig forgott szépen és nem kotyogott. Használt bicókat a legtöbb esetben úgy adnak el, hogy foglalkozzon vele az új tulaj. Ha tényleg korrektül leszervizelik eladás előtt, az az árán is látszódni fog, csodák nincsenek. És persze vannak szerencsés esetek, amikor egy használt, pár éves bringa tényleg megkímélt, alig használt. De ettől még a zsír elöregszik benne, és a telókat is karban kell tartani a hosszú állás után is. Tehát a használt bringák szervizelését ritkán lehet megúszni. Érdemes tehát belekalkulálni az árba. Az én bringám karbantartása szerintem annyi volt, az előző tulaj által, hogy amikor sáros lett gőzborotvával lecsapatta, aztán jó napot. Mindezt úgy hirdetve, hogy hibátlan.

[ Szerkesztve ]

(#104992) coccolino


coccolino
aktív tag

Szeretném kérni a tanácsotok
Lámpából milyet ajánlotok előre hátulra

''I am the world bigest washed up SUPERSTAR!''

(#104993) pc360 válasza coccolino (#104992) üzenetére


pc360
addikt

Milyen célra?

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#104994) pc360 válasza Benir8 (#104967) üzenetére


pc360
addikt

Ez azért így nehezen megjósolható. Eddig én csak a City változatot próbáltam, amiből csak 2 méret van, és a nagyobb sem fér a képemre, úgyhogy személyes tapasztalatom nincs. De szerintem fogd fel úgy, hogy minél jobban koszolódik, annál kevesebb szutyok jut a tüdődbe - és erre szerintem van értelme többet is költeni. Terheléstől függően 1-2 hónapot biztosan bírnak.

Jó, hogy szóba került, mert most nézem, hogy Respro Cinqro-ból van nagyobb méret is. Végre lesz maszkom.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#104995) coccolino válasza pc360 (#104993) üzenetére


coccolino
aktív tag

Varos, turazas

''I am the world bigest washed up SUPERSTAR!''

(#104996) pc360 válasza coccolino (#104995) üzenetére


pc360
addikt

Részemről a tölthető Infiny-ket tudom ajánlani.

Első | hátsó

Nekem I-273P Micro Luxo-m van, nagyon bírom. A full fényerő városban kicsit sok is. Túrázáshoz esetleg nézz valami nagyobb akkukapacitásút! Hátsóból I-260R Lava-rel szerintem nem foghatsz mellé, de ott is vannak nagyobb darabok.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#104997) 6030D válasza Runner_fxr (#104991) üzenetére


6030D
Ármester

:DDD

Tekertem ma egyet helyetted is. ;)

Végre a természetes környezetébe került a fóka
[kép]
A lejtő alja érdekesre sikerült, de legalább kiöblítettem a cipőmet. :C
[kép]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#104998) SidCorky válasza StLui (#104983) üzenetére


SidCorky
senior tag

Gumileszedő pont van, a pumpámhoz adtak ajándékba :) Váltóhoz, fékekhez nem kell semmi speckó szerszám? Van valami kisokos ehhez, hogyan kell újra beállítani őket? Gondolom nem csak kerék lecsavar, kiszed, régi gumi leszed, új felrak és visszacsavaroz, vagy tévedek?

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#104999) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

Bontrager H4 gumiról milyen véleménnyel vagytok? 35, vagy 38-asban agyalok. A Trek DS-en még a gyári "bütykös" gumi van, azt szeretném cserélni kevésbé bütykösre, inkább aszfaltgumira.

Bontrager-ben gondolkoztam főként, ha már trek a bicaj. Amiket néztünk, H1-H2-H4-H5.

Esetleg Continental-ból E.CONTACT, vagy hasonló, bár ezek kicsit borsosabb árúak már.

Előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#105000) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Tök jó, hogy végre hétágra süt a nap, alig mozog a levegő...
Én meg bent bujkálok a szobában, mert a hét elején tekertem 3*20km-t, és még mindig taknyos miatta a szemem :O
Az allergia monnyon le!

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.