Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#104051) HaZsolt válasza CptAdamica (#104036) üzenetére


HaZsolt
őstag

Tehát a Rose-on jobb a váltó stb. A Kellysnek csak a váza jobb? Szénszálás váza van, de mégis az aluminiumos Rose-nak kisebb a súlya, hogyhogy? Azt szeretném nagyon megtudni, hogyha a Kellysnek nagyobb a tömege és gyengébb a felszereltsége, hogyhogy azt ajánlod (nem nagyon értem) a szénszálas váz előnye, hogyan fog kijönni?

Bocs a láma kérdésért, de ezek nagyon magas árú biciklik nekem és mindenképpen a jobb alternativát szeretném választani és érteni is akarom, hogy miért.

(#104052) inifini válasza HaZsolt (#104051) üzenetére


inifini
tag

A ROSE Pro lett ajánlva, mert annak jobb a felszereltsége, a Kellys előnye a váz, ami emelkedőkön jelenthet előnyt, illetve valamivel jobban nyeli el az úthibákat.

(#104053) HaZsolt válasza inifini (#104052) üzenetére


HaZsolt
őstag

értem, még annnyi, ha van egy 9kg-os alu és egy 9kg-os karbon vázas bicikli, akkor az emelkedőn, hogy jelenthet előnyt? Úthiba, tiszta sor, jobban nyeri a carbon a rezgéseket.

(#104054) Runner_fxr válasza 1eske (#104043) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A villán lehet csinálni egy kis szervizt. Bár elvileg 2000km-ig nem probléma, pláne ha nem saraztál vele, és törölgetted a becsúszót. De azért érdemes átnézetni mindenképp, abban az esetben ha nem értesz hozzá alap szinten. Fellazulhatnak csavarok, szorulhat egy bovden. Abból baj nem lesz ha egy szaki ránéz.

Crytec210: A forgáspontok azért nem olyan kényesek egy minőségi vázon. Pláne nem 1000km után, ez nem decathlonos fully, hanem egy Focus. Ha nem DH szintű a felhasználás, legalább 5-10 ezer km mire elkezd egy minimálisan kotyogni. Akkor sincs még nagy gond, de akkor már érdemes cserélni. Az sem nagy tétel. A tagot villát 2000km után bőven ráér szervizelni. Max akkor indokolt sűrűbben ha mostoha körülmények között használod. Én a Pike-ot 2000km után szétszedtem, de úgy fénylett belülről mint a salamon töke, pedig szinte csak terepen használtam.

[ Szerkesztve ]

(#104055) inifini válasza HaZsolt (#104053) üzenetére


inifini
tag

Mert hajtásnál merevebb, így jobban át tudod adni az erőt a hajtásra. De ez nem biztos, hogy annyit jelent, mint amennyit a magasabb kategóriájú alkatrészek a Rose-nál. Kérdés, hogy mennyit mész emelkedőkön, mennyire számít a tempó, vagy jobb, ha a váltás/fék jobban, gyorsabban, hatékonyabban működik.

(#104056) zoli03 válasza 1eske (#104050) üzenetére


zoli03
őstag

Ahogy Runner_fxr írta, telón lehetne szervizt csinálni. Ha most elviszed, akkor szezon közben nem kell vele foglalkoznod.
Sok mindent nem tudsz csinálni az ipari csapággyal, persze ha nagyon muszáj, újra lehet őket kenni, de én pl egy kerékben cserélném, ha eljön az ideje. Addig meg semmit nem kell vele csinálni.
Nem tudom, milyen apróbb beállításra gondolsz, de biztos, hogy nem kell szétszedni.

(#104057) StLui válasza Runner_fxr (#104054) üzenetére


StLui
veterán

Legalább kicsit csökkentetted a lelkiismeret furdalásom :)

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#104058) Benir8


Benir8
senior tag

(#104059) Hasaggymeg válasza StLui (#104045) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Megkockáztatom,hogy a te 1000 km-ed felér az ő 3-4000ével,hisz 90% terepen tetted meg,sarazva,porozva.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#104060) Sleek


Sleek
senior tag

Sziasztok ki mennyi szemes láncot használ a 9es rendszerhez ?
Úgy értem akinek hosszú kanalas hátsó váltója van. 11-32 sor ,hajtómű meg 40-30-22.
Nekem a 114 szemes Sram pc 971 es lánc nagyon lógott.
Ezért kiszedtem belőle 2 szemet . Így olyan hosszú lett mint a régi 8 as hajtásomon volt. Igaz ott 42-32-22 volt a hajtómű fogszáma.
A hátsó váltó m410 es alivo

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#104061) Solad


Solad
őstag

Sracok! Hasznal valaki ultegra 6800 szettet? Foleg a fek erdekelne. Az enyem elegge nyulos, a 6500 az elozo bringan sokkal merevebb volt.

Videó

[ Szerkesztve ]

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#104062) Hasaggymeg válasza Sleek (#104060) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

[link]...én az első módszerrel szoktam.

Benir8...abban a kategóriában igen.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#104063) Benir8 válasza Hasaggymeg (#104062) üzenetére


Benir8
senior tag

Tudsz pár dolgot írni, hogy miben jobb? Érdekel a véleményedre. :)

(#104064) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

2 hete szervizeltettem a régi 26-os bicómat és mondták, hogy költeni kellene rá, mert a lánc kuka, a hátsó váltó rugója kuka, a hátsó fogaskerekekből 3 legalább cserés. Szerintetek érdemes ennyit költeni rá vagy inkább használjam közlekedni és vegyek egy másikat komolyabb használatra?

(#104065) Solad válasza IMIIKE1998 (#104064) üzenetére


Solad
őstag

Nem mindegy azert hogy milyen bringa :)

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#104066) StLui válasza Hasaggymeg (#104059) üzenetére


StLui
veterán

Ünneprontó! :P

Nem baj, nekem most kényelmesebb, és megnyugtatóbb rá hallgatni :D

Különben is milyen sár meg por, néha ráfröccsen egy kicsi max!

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#104067) IMIIKE1998 válasza Solad (#104065) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

26-os, merev villás, 10 éves SixTeam acél monti.

(#104068) 5381 válasza IMIIKE1998 (#104064) üzenetére


5381
aktív tag

Vegyél újat. Régóta azt tervezed úgy is. Lassan beindul a jó idő is :)

[ Szerkesztve ]

(#104069) Sleek válasza Hasaggymeg (#104062) üzenetére


Sleek
senior tag

Közben megtaláltam mit ír a három lánctányérra.
Három első lánckerék esetében fűzzük a láncot a váltón át, tegyük elöl a legnagyobb, hátul a legkisebb lánckerékre, és annál a hossznál bontsuk a láncot, ahol a váltókanál függőleges helyzetben van.

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#104070) TomMusic válasza batagy (#104037) üzenetére


TomMusic
őstag

Szia,
Köszi szépen!
Viszont utóbbi időkben annyira rossz tapasztalataim lettek az ilyen külföldi rendelésektől, hogy egy jó darabig biztos nem veszek "kintről" semmit.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#104071) gabro0 válasza Solad (#104061) üzenetére


gabro0
őstag

Nem tudom mennyire húzod, de megnéztem az új 5800-as fékem kb. harmadennyire "nyúlik" olyan fékerőre, amitől már orra állnék.

[ Szerkesztve ]

(#104072) jjeahh válasza Sleek (#104069) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én is így csinálom :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#104073) Hasaggymeg válasza TomMusic (#104070) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem 1szerűbb a videóban látott első,vagy második módszer,mint nézni mikor áll éppen függőlegesen a váltókanál? :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#104074) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Sziasztok!

3 dolgot keresek. Kérlek segítsetek, hogy ne lőjek nagyon mellé.
1. Lápa amivel látok is és nem csak látszom:
Lild-ben van most 8k körül szett. Az szerintetek jó? Vagy tudtok ajánlani vmit, max 10k-ért?

2. Sisak. 7-8k km-et letekertem anélkül, hogy sisakot hordtam volna. Eljött az idő, hogy elkezdjem. 10k körül szánnék erre is. Eddig ezt találtam:[link]

3. km óra:
- vezeték nélküli
- könnyen szerelhető
- háttér világítás és hőmérséklet mérés az alapfunkciókon kívül (össz táv, túra táv átlag, aktuális seb, idő)
- elemcsere estén ne vesszenek el az adatok
- lehessen hozzá később kapni érzékelőt, illetve órarögzítő keretet, ha eltörne elveszne. Nem tudom egyáltalán akinézetthez lehet-e kapni.
Eddig ezt találtam:Sigma 16.16

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#104075) jjeahh válasza MZsoltee (#104074) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Lámpára esetleg egy olcsó alternatíva, ha külföldről rendelés is játszik... Convoy S2+, kuponkóddal 6-7$ körül kifoghatod, hozzá egy 18650-es akksi és egy LiitoKala Lii-100 töltő ugyaninnen, + ha szeretnéd, hogy a szembejövök ne vakuljanak meg, akkor egy ilyen lencsét is vehetsz hozzá. Ez a szett valszeg szénné alázza a lidl lámpát és olcsóbban megúszod, a maradék pénzből vehetsz egy szintén jobb hátsót is.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#104076) TomMusic válasza Hasaggymeg (#104073) üzenetére


TomMusic
őstag

Ezt biztos nekem akartad írni? :D

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#104077) atok666 válasza IMIIKE1998 (#103886) üzenetére


atok666
őstag

Ha mogotte mentel, akkor rengeteget sporol neked a szelarnyek. Traktor mogott siman lehet negyvennel haladni, de probaldd megelozni es elotte tekerni.

Atok

(#104078) MZsoltee válasza jjeahh (#104075) üzenetére


MZsoltee
veterán

Tetszik a cucc, de hogyan lehet rögzíteni a bringára? Ez nem "csak" egy sima zseblámpa?

A lencsét be lehet szerelni különösebb mókolás nélkül?

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#104079) StLui válasza MZsoltee (#104078) üzenetére


StLui
veterán

Azért kell a lencse, hogy ne zsblámpa legyen, meg kell tartó is, nekem van (lehet más márka), de nem nagyon szeretem, nehéz is terepen a súlya miatt nem tudom rögzíteni annyira, hogy ne hajoljon össze-vissza.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#104080) jjeahh válasza MZsoltee (#104078) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Asszem bele lehet mókolni egyszerűen, de én még nem próbáltam. Tartót elfelejtettem linkelni, nekem ilyen van és ezt is szokták ajánlani. Picit durva terepen remeg a szilikonnal, de amúgy teljesen oké, a második tartóval nincs személyes tapasztalatom. A convoy fénye szerintem elég brutál, néhány autó lámpáját is alázza... egy negatívumot tudnék rá mondani: max fényerőn hamar túlmelegedik. De valszeg közepes fényerőn is erősebb az összes 10k alatti bringalámpánál, szal...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#104081) MZsoltee válasza jjeahh (#104080) üzenetére


MZsoltee
veterán

Nekem a csavaros jobbnak tűnik. De lehet nem az terepen nem igazán lesz használva, cross trekkingre lesz rakva. Egy feltöltött aksival kb meddig bírja?

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#104082) jjeahh válasza MZsoltee (#104081) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem tudom, mert még nem sikerült lemeríteni, a télen rendeltem én is és azóta max 30-40km távokat mentem vele, mert hóban terepen hosszabbat nem bírok meg :DDD , annyi idő alatt nem merült le. Amúgy ha van régi használaton kívüli laptop akkud, ha szétszeded, valszeg abból is jók lesznek a cellák belé, én is azt csináltam, így most van 5-6db használható akkum... annyi, hogy egy multiméter-el egyenként le kell őket mérni.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#104083) MZsoltee válasza jjeahh (#104082) üzenetére


MZsoltee
veterán

Megrendeltem a cuccot, hozzá aksival is meg kétféle rögzítővel, hogyha az egyik nem jönne be. Ha itt lesz kipróbálom és kiderül meddig bírja. Ha kevés lesz, akkor hordok majd magammal +1-et tarcsiba.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#104084) jjeahh válasza MZsoltee (#104083) üzenetére


jjeahh
nagyúr

No, remélem beválik :D . Amúgy tudom későn szólok, de remélem akkuból valami megbízhatót vettél, a kínai noname akkuk töredékét tudják annak, ami rájuk van írva.

Más: mindenki belel, fekszik és ócska filmeket néz, semmi tekerés? :D Mert nálunk a családban reggeltől ez megy, alvás-evés-alvás-evés, már nem bírom idegekkel, ki akartam menni egy körre, erre vihar lett :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#104085) RaiZka válasza MZsoltee (#104083) üzenetére


RaiZka
tag

Nekem van 1 convoy s2+ pontosan a csavaros tartoval. A fenyereje tenyleg jo de azert a katyukat keruljed mert nem szereti. Nalam siman kikapcsolgatott amikor rossz minosegu uton mentem. Mondjuk en meg mindig 2 elso lampaban latom a megoldast :) Bar az is igaz, hogy en sokat megyek sotetben..

Mas: sikerult megcsinalnom a hatso tarcsafekemet es mar nem kerreg-zörög. Az en hatalmas hozzaertesemmel ez mar bizony nagy dolog :)

(#104086) jjeahh válasza RaiZka (#104085) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Lehet, hogy a rugó gyenge, vagy valami nem érintkezik ott szerintem, én szinte csak terepen használom, nálam eddig nem volt ilyen probléma vele... de lehet, hogy az akkun is múlik, némelyik mintha picit rövidebb (?) :F , vagy csak simán egy gyengébb darabot fogtál ki. Én a melegedéstől félek, lehet, hogy nyáron max fényerőn gyakran túl fog hevülni, a télen -10 fok alatt szerencsére ezzel nem volt gond. No de majd a kemény kánikulákban kiderül, hogy mennyire vészes a dolog, ha zavarni fog, akkor le lesz váltva egy Convoy M1-re, az elvileg már nem melegszik.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#104087) RaiZka válasza jjeahh (#104086) üzenetére


RaiZka
tag

Nalam marad zseblampanal, meg meha szereleshez, arra tokeletes.

(#104088) Solad válasza jjeahh (#104084) üzenetére


Solad
őstag

Epp pakolom fel a gorgogumiut a kerekre... Kurv@ eso.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#104089) batagy válasza jjeahh (#104075) üzenetére


batagy
őstag

Szia!

Ez a lencse vajon ezzel az elemlámpával is kompatibilis?

(#104090) pittlaren válasza MZsoltee (#104074) üzenetére


pittlaren
csendes tag

A minap vettem ezt a Gaciront, beépített akkus, 400 lumen-re írják, szerintem elég meggyőző a fénye, bőven teljesíti a"látni, nem csak látszani" kritériumot. webshopból 5490,-

Szerk: most látom, már okafogyott... Az S2 is jó, de én azt inkább zseblámpának tartom.

[ Szerkesztve ]

Milyen név az, hogy Azim? Cornwalli vagy ír? Mór...

(#104091) MZsoltee válasza pittlaren (#104090) üzenetére


MZsoltee
veterán

Hát, ha ez nem válik be, akkor marad "B" tervnek. De reméljük nem kell! :)

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#104092) cozmo


cozmo
őstag

Vigyázzatok magatokra!
MTB Fail compilation: Broken bike edit #3
Amúgy a legtöbb bringa rendeltetésének megfelelően van használva a felvételeken, mégis törnek. Vajon miért? :U

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#104093) jjeahh válasza batagy (#104089) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem tudom, de arra tippelnék, hogy nem. De szerintem kérdezd meg elemlámpás topikban, lehet ott tudnak válaszolni.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#104094) Solad válasza cozmo (#104092) üzenetére


Solad
őstag

Az elso kettot neztem meg. Az elso valszeg anyagfaradas, biztos voltak ott korabban jelei annak hogy torni fog. A masodiknal meg rendesen odab@ssza a sanc elejenek, az annyira nem rendeltetesszeru terheles :D

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#104095) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Nézegetem az órákat. Mi a legolcsóbb olyan készülék, amivel navigálni is lehet? Tehát itthon megtervezem az útvonalat, rátöltöm, és navigál a kis szerkezet.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#104096) zoli669


zoli669
tag

Sziasztok!

Rockrider 540-m van, szeretném a hajtást lecserélni erre:

-SHIMANO DEORE középcsapágy SM-BB52
-SHIMANO ALIVIO hajtómű FC-T4060
Jó lesz hozzá?

Köszönöm!

(#104097) zoli03 válasza MZsoltee (#104095) üzenetére


zoli03
őstag

Tudtommal a legolcsóbb a Bryton Rider 330, de ez csak egy vaktérképre rajzolja rá az útvonaltervet, ami szerintem terepen nem igazán alkalmas navigálásra. Drágábban ott van a Garmin Edge 520. Ha komolyan akarod használni, akkor nagyon sokat kell rákölteni. Én inkább vettem egy használt androidos telót, aztán azt használom, az megvolt 15e Ft-ból.

(#104098) hegyimorc válasza zoli03 (#104097) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"Tudtommal a legolcsóbb a Bryton Rider 330"

Szerintem a Garmin Edge 25 olcsóbb, de aki tényleg szeretne rendes navigációt annak ezt sem és mást sem ajánlanék ami nem térképes.

Ha az az elvárás, hogy végigvezessen egy előre megtervezett úton, azt tudja. Fordulók előtt előre jelzi, hogy majd fordulni kell, amikor odaérsz csipog, nyíl mutatja merre ... de ez kb addig jó amíg tényleg követed az utat. Ha már eltédtél akkor szívás. A semminél jobb, de leginkább azt mondanám rá, hogy ha amúgy tudod merre kellene menni, akkor segít abban, hogy ne bizonytalanodj el.

[ Szerkesztve ]

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#104099) MZsoltee válasza hegyimorc (#104098) üzenetére


MZsoltee
veterán

Köszönöm mind a kettőtöknek!

Utána olvasgattam és rájöttem én is, hogy ez sajnos kereten kívül van nekem. 20k körül be tudnám vállalni, annyiért még vannak kínai órák gps-sel, de ezek ha jól értem csak trackelnek. (Nem tudom mi abban a nagy ugrás, ha már ír egy fájlt, akkor olvassa is és viszonyítsa a jelenlegi pozit).
Pl.: IGPSPORT [link], [link]
Arra lett volna jó, hogyha elbizonytalanodok, akkor segítsen. Ha nagy a gond elő lehet venni a telót. Csak egész nap nem bírja, ha ilyen 100-130 km-eket megyünk.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#104100) hegyimorc válasza MZsoltee (#104099) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"Csak egész nap nem bírja, ha ilyen 100-130 km-eket megyünk."

Elég olyankor bekapcsolni amikor kell, nem kell folyamatosan mennie.

Ha úgy is otthon tervezed meg az utat, akkor végigmehetsz rajta a google street viewval, ha terepen megy, akkor pedig a mapillaryval. Sok megmarad abból amit látsz, főleg ha direkt próbálsz arra figyelni, ami segíthet az útvonal követésében.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.