Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#105401) Mariann294


Mariann294
őstag

Sziasztok!

Ahány oldal annyi vélemény, ezért itt kérdezném hogy ebben a szituációban ha én kerékpárral jövök, mondjuk bal kéz felől, akkor csak azzal szemben van elsőbbségem aki balról jön (stop tábla), vagy azzal szemben is aki a fő útról jön velem párhuzamosan ill szemből? Szóval itt most nekem elsőbbségem van, vagy jobb kéz szabály van érvényben? Ha a panel házak felől jövök akkor az autósoknak akik a főútvonalról jönnek jobb kézre esek, tehát akkor mindenképp elsőbbségem van ha jól gondolom. Akik meg jobb oldal felől jönnek azokkal szemben mindeképp.

És itt? Ha a Duna felé haladok ezen a bringagyalogon, akkor csak a balról érkezők kötelesek nekem elsőbbséget adni? Mert ha a Fő útvonal felé megyek akkor gondolom mindenkivel szemben elsőbbséget élvezek.

Én eddig úgy tudtam hogy minden esetben nekem van elsőbbségem, mivel az autók felém kanyarodnak, de kezdek kételketni. Valaki világosítson fel! :)

Vagy hol tudnék ennek utánannézni?

[ Szerkesztve ]

(#105402) 6030D válasza Mariann294 (#105401) üzenetére


6030D
Ármester

Szerintem mindenhol a bringásnak van elsőbbsége, mert védett úton közlekedik. Útburkolati jellel is fel van festve, olyan, mint a gyalogosnak a zebra.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#105403) Tuomas válasza 6030D (#105402) üzenetére


Tuomas
addikt

Kivéve ha a kerékpárosnak elsőbbségadás kötelező tábla van kint, pl körforgalmaknál.
A képen a stop tábla egyértelmű, a záróvonal a kerékpárút előtt van egyébként pedig az autónak elsőbbségadási kötelezettsége van a rákanyarodás miatt a kerékpárosokkal és gyalogosokkal szemben is. Hacsak nincs a bringásnak tábla.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#105404) ro_bert17 válasza ro_bert17 (#105279) üzenetére


ro_bert17
őstag

Írtam tegnap reggel az oldalon található email címre. Nem válaszoltak, viszont most már mindenhol működik a tervezés. :)

(#105405) Hasaggymeg válasza RaiZka (#105400) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Mutass rá a térképen,lehet mégis én voltam...de kint a kettesen nem voltam. :F

(#105399) 6030D... :C ...Más:most mondja munkatársam,hogy eddig nem is jó helyen próbálkoztam a Naszály felé,hisz nem a kis háznál kell feltérni. :U :W

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#105406) 6030D válasza Tuomas (#105403) üzenetére


6030D
Ármester

Az említett két esetben mindenhol.

Hasaggymeg: hát nem :DD Kell tenni egy nagyobb kerülőt Kosd irányában, és úgy visszakanyarodni. Lassan meg kell szerveznem azt a túrát, igaz? :U

Addig is itt egy tavalyi. Ha viszed az egeret a szintrajzon, látod, merre érdemes felmenni és lejönni.

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#105407) rob210


rob210
nagyúr

Na ma mindent megrendeltem a műtéthez, meg találtam jó áron egy alivio váltót azt is bedobtam, a kosárba ha már költségekbe verem magam.
Még egyszer köszönöm a segítséget mindenkinek.

Renault power

(#105408) Tuomas válasza 6030D (#105406) üzenetére


Tuomas
addikt

Jepp :DDD

We were here

(#105409) RaiZka válasza Hasaggymeg (#105405) üzenetére


RaiZka
tag

majdnem ott amit Mariann294 linkelt elsonek :D Csak picit feljebb (Göddel ellentétes irányba..) a bringa úton. Mondjuk ha bukóval jársz akkor tárgytalan, mert akit láttam azon nem volt. Én kotortam a Malomárok fele házat nézni..

Mariann294 az elsőnél teljesen egyértelmű, hogy neked van elsőbbséged. 2. esetben meg a Stromfeld A. utcaig jo vagy mindket iranybol. Ott viszont meg kell alnod az atjaronal, latszik is a tablan hogy bringa ut vege.
Persze, az hogy az autos megadja e az masik kerdes, sokszor olyankor is belassitok amikor tudom, hogy elsobbsegem van. Volt már rá példa, hogy fo uton haladtam es smian bevagott elem jobbrol a szuzukis az alsorendu utrol.. Erosebb kutya..

[ Szerkesztve ]

(#105410) Véreshurka válasza SG3rg0 (#105398) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Ez a két bringa nagyjából ugyanaz, max 1-2 kiegészítőben térnek el egymástól, de minőségben ugyan ott vannak. Vedd azt amelyik olcsóbb / jobban tetszik. Ha ilyen árban keresel jobb felszereltséggel trekkinget azt csakis a használt piacon fogsz találni, ha egyáltalán...

El Psy Kongroo

(#105411) LustaDick123 válasza Hasaggymeg (#105373) üzenetére


LustaDick123
tag

Egyik ismerősöm azt hittem hülyéskedik, mikor megemlítette a acélbetétes, munkavédelmi, női cipőt.

Kiskosztümös állásban dolgozik egy gyárban és néha le kell mennie a gyártási területre, ahova csak munkavédelmi felszerelésben mehet. Vett magának munkavédelmi cipőt, mindenféle minősítéssel:

Ha szeretnél a munkában is igazi nő maradni, ez a női munkavédelmi cipő a megoldás a számodra.

Minden munkavédelmi követelménynek megfelel és mégis csinos és kényelmes. Nem hiszed? Próbáld ki!

- Minőségi portugál gyártású női védőcipő
- Vízelpergető bőr felsőrész
- Direkt befecskendezéses PU talp
- Acél kapli a ujjak védelme érdekében.
- Kevlar átszúrásmentes talpbetét védi a lábat: 70%-ban könnyebb az acélbetétnél 100% védelmet nyújt a talp külső behatásai ellen, szemben az acélbetét 85% védelmével.

:))

(#105412) totyaNYC


totyaNYC
csendes tag

Sziasztok! Kerékpárvásárlás előtt állok. Elsősorban régebbi, 'retró' versenybringákat keresek, amikkel gyorsan lehetne haladni a városban. A neten fellelhető hirdetésekkel kapcsolatban feltűnt, hogy nagyon sok az ország nyugati(devecseri) oldalán feladott hirdetés. Olvastam a devecseri lomispiacról is, ahová állítólag tömegével hordják be a Nyugat-Európában leselejtezett kerékpárokat. Van valakinek tapasztalata a lomis piaccal kapcsolatban? Érdemes kinézni? Jó lenne azt az árrést is megspórolni, amit a neten hirdetők rátesznek az esetleg ott beszerzett kerékpárokra... :)

[ Szerkesztve ]

(#105413) Hasaggymeg válasza 6030D (#105406) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Lassan meg! :K ...amúgy azt mondta kollégám,hogy van a gyalogösvény a táblajelzésnél, és az után is csak a második balra.Úgy van? Én ott a laposabbra érve,a mező után a kis viskónál próbáltam rögtön balra,de meredek és tiszta dzsumbuj volt mindig,így mindig feladtam...most meg kerítés és villanypásztor is van.

(#105409) RaiZka ...én (fél éve :DDD ) mindig sisakos voltam. :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#105414) Tuomas


Tuomas
addikt

Jelentem megvolt az első, éles teszt, amikor a kerékpárhoz "láncoltam" magam :DDD
Dőlés, esés nem volt, bár nem is volt olyan helyzet, ami hirtelen cselekvésre kényszerített volna, így lassítás közben volt időm kidokkolni.
A bedokkolás viszont nehezebben ment, mint gondoltam, nem találtam el mindig a kapcsot, emiatt időt vesztettem, persze ez gondolom idővel majd megszokott lesz.
A cipő viszont nagyon jó, sokkal pörgősebben lehet tekerni, kevésbé esek ki a ritmusból egy-egy döccenőt követően és az ellentétes lábbal való húzás (főleg emelkedőn) is kényelmesebbé teszi a menetet. Nem bántam meg. :C

We were here

(#105415) 6030D válasza Hasaggymeg (#105413) üzenetére


6030D
Ármester

Kb :) Táblás után köves, lejtő, kisimul, balra van egy elágazás, ami háromszög alakú, ott kell felmenni. De feljebb van egy 5 ágú kereszteződés, az bonyolultabb :DDD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#105416) Mariann294 válasza Tuomas (#105403) üzenetére


Mariann294
őstag

Az egyértelmű ha nekem van elsőbbségadás kötelezőm. :K

(#105409) RaiZka: Nem vagyok hülye, én is tudom jól hogy csak annak van elsőbbsége akinek megadják! :K Mindig lelassítok, és keresem a szemkontaktust, vagy az egyértelmű jelzést hogy el fog engedni. Mindenre számítani kell. Nekem olyanom is volt már, a 2. képen lévő helyen, hogy Dunkeszi irányába mentem, (Nap utca felé) szemből jött egy autós aki elengedett, a mögötte lévő meg dudált rá, és beelőzte. Még jó hogy figyeltem, simán elütött volna ha azonnal átmegyek miután az első elenged.

Mindenkinek: Köszönöm srácok a válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

(#105417) #68216320


#68216320
törölt tag

Gyors help kéne! :)

Ha szemben állok a pedállal, akkor a pedál tengelyt az óramutató irányában vagy ellentétes irányban lazítom? Cserélném, de semerre nem mozdul, mintha "belegyógyult" volna a hajtókarba. (Új bringa, nem valószínű, de meg sem moccan)

(#105418) JackFeryll válasza #68216320 (#105417) üzenetére


JackFeryll
őstag

én úgy jegyeztem meg ha előre állítod a hajtókart és a váz felől beteszed az imbuszt vele párhuzamosan akkor lefelé nyomva old
[Mellékeltem Móricka-ábrát.]

(#105419) #68216320 válasza JackFeryll (#105418) üzenetére


#68216320
törölt tag

Köszönöm. :) Nem imbuszos, villáskulcsal lehet oldani a másik oldalon, de így már érthető a forgási irány.

(#105420) kw3v865


kw3v865
senior tag

Sziasztok!

Shimano Altus hátsó váltókkal mik a tapasztalataitok? Gyárilag 8 sebességes Alivio (2010-es) volt a bringámon (a váltókar szintén), azonban teljesen berohadt a télen a sótól és a sok hótól, ezért ki kellett cseréltetnem. A szervízben Altust raktak rá. Vajon a hegyekben (aszfalt) hogy fog viselkedni emelkedőkön? Trekking bringa, több napos túrára készülök. Szerintetek be lehet vállalni vele egy hosszabb, 5 napos sátras, hegyi túrát? Teljesen új még, végül is működik. Sík terepen tudtam csak tesztelni, itt nem rosszabb, mint az Alivio volt. Ide biztos jó lesz, de vajon hegyi túrázásra megfelel-e?

(#105421) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Sziasztok!
Sikerült eladnom a rossz vázméretű bicóm.
Keresnék a közeljövőben egy fitness/outit, ami bírja, ha rosszabb utakon is megyek vele. ,
Gondolkoztam, hogy veszek egy Btwin triban 500-at és teszek bele szélesebb gumit vagy Merida Speeder 100, bár ez nem olcsó. Használt is szóba jöhet, de az inkább max. 60k. Szerintetek mivel járnék jobban?
Jelenleg egy ilyet használok, ez mindenhol elmegy, ahol én járok. Annyi, hogy annak ellenére, hogy ez egy városi kerékpár, úgy ülök rajta, mint egy sportosabb fitnessen vagy montin, mivel ilyen a geo-ja.(Vagy csak nagy? :DD )

(#105422) lsebestyen válasza IMIIKE1998 (#105421) üzenetére


lsebestyen
addikt

Én 70-ért vettem a triban 500-am, alig használtan (kb 100km volt benne). Szóval nem lehetetlen jó áron találni. Nem rossz amúgy, ahhoz képest, hogy outi elég turistás, ellenben kényelmes. 120-at mondjuk nem ér szvsz.

(#105423) ivana válasza jjeahh (#105388) üzenetére


ivana
Ármester

Szerintem ez krossz motor, a szekér sem sincs tiltva, pedig az felétek szerintem azért nem ritka :) (Itthon falun és nagyon elvétve látni) A balta is szerintem a favágás tilalma. Ezek csak piktogrammok.

(#105424) Yahhher válasza totyaNYC (#105412) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Szia.

Szerintem nem érdemes ezért elutaznod Devecserig. ( 15 percre lakom onnan, most voltam 2 hete utoljára )

1 - Hajnalban ( 4-5 között ) a "felvásárlók" úgyis elvisznek mindent, amiben van fantázia
2 - Ami megmarad, az hulladék, alkatrésznek való tanyabike, ütött-kopott vázak, meg azok a komoly kerékpárok, amiket jóérzésű ember nem venne meg, mert nagyon hiányzik valakinek valahol...
Komoly és gyakorlatilag új e ktm-ek voltak most, trekkingek. Itt azért megálltam egy pár percre, mert a "mi" Lakodalmas Lajcsink ezekre alkudozott éppen mikor ott voltam. Ha neki ez kell, hát tegye...
3 - Putri van, és 500 ft-os parkolás, nem túl bizalomgerjesztő helyen, esetleg sár a parkolóban.
4 - Amit innen felvásárolnak, és meghírdetnek, nem biztos hogy olcsóbban kapnád meg Te ott, ismeretlenként, 1db-ot vásárolva.

Üdv B.

(#105425) StLui


StLui
veterán

Azért nem néztem soha az bolha.tesztbike oldalt mert képtelenség volt úgy beállítani, hogy feladási dátum sorrendben mutassa a hirdetéseket, erre most ugyanezt csinálja az ujapro.bikemag is :(

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#105426) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Van egy ilyen pedálom ma szétkaptam, már elég darabosan fordul, kitisztítottam. Honnan tudom meg, hogy milyen méretű csapágy golyók kellenek bele?

Megyen!

(#105427) ivana válasza CptAdamica (#105426) üzenetére


ivana
Ármester

Leginkább fogsz egy sublert és leméred :) A pedálban nincs standard. 5/32 vagy 1/8 col szokott lenni a legtöbbször.

(#105428) CptAdamica válasza ivana (#105427) üzenetére


CptAdamica
veterán

Szerintem most pont nincs tolómérőm. :D Lehet holnap elviszem a csapágyboltba és majd a muki leméri. Ebike-on nézegettem, gondolom minőségben nincs nagy különbség egy Shimano csapágygolyó és egy csapágybolt csapágygolyó között. :D Köszi.

Megyen!

(#105429) ivana válasza CptAdamica (#105428) üzenetére


ivana
Ármester

Sajnos tényleg nem megy nélküle, de a csapágyboltos megoldás jó ötlet. (De azért egy érdemes otthon tartani egy tolómérőt sokszor hasznos ;) )

A shimano semmi extra, jó minőség csak retek drága, de simán kapni csapágyboltban is olyat.

(#105430) eddie1978 válasza IMIIKE1998 (#105421) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Rosszabb út alatt mit értesz? Én pár száz km alatt lejártam a Continental GP 4 Season 23mm gumijaimat köves úton. Nem is a futófelület ami nem bírta, hanem az oldalfala szakadt szét a kövektől.

(#105431) IMIIKE1998 válasza eddie1978 (#105430) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Hát elég rossz aszfalt, sokszor teli repedéssel.

[ Szerkesztve ]

(#105432) CptAdamica válasza ivana (#105429) üzenetére


CptAdamica
veterán

Van amúgy szerintem, de ilyen elemes hoki, az meg lemerült. De mindenképpen beszerzek egyet. :)

Más: Itt a bogár szezon, mindig viseljetek szemüveget, ma egy combosabb bogár csattant a lencsémen, tegnap meg egy köcsög cserebogár a homlokomon. :D

Megyen!

(#105433) ivana válasza IMIIKE1998 (#105421) üzenetére


ivana
Ármester

Ez nem egy városi kerékpár :)) Az valahogy így néz ki ;]

mivel ilyen a geo-ja. Vagy csak nagy? A leírásból ítélve inkább kicsi, ott szokott sportosabb lenni a dolog a kelleténél.

32mm gumiszélesség alatt szinte alkalmatlan városba egy kerékpár. Egy 28mm széles gumival szerelt outi elmegy, de telén az is szívás, ha esik, vagy ha nagyon poros az út stb. szóval az esetek 50%-ban szívsz. 40mm-es tanyabikeal meg hóban is szoktam csapatni.

eddie1978 Én pár száz km alatt lejártam a Continental GP 4 Season 23mm gumijaimat köves úton Te egy mazohista állat vagy :DDD Tuti megdöglenék 2km után :N

(#105432) san01 Túrázáshoz mindenképpen, nekem pattant már az arcomon légy (vagy valami hasonló nagyságú), olyan durván, hogy meg kellett állnom, pedig szemüveg volt rajtam.
Városba nem feltétlen kell szvsz, csak ha esik.

[ Szerkesztve ]

(#105434) IMIIKE1998 válasza ivana (#105433) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Én ritkábban megyek országúton, inkább városban "száguldozok". Lehet egy fitness ideálisabb lenne, de abból szinte lehetetlen normális áron, Magyarországon beszerezhetőt találni normális geoval.(Kb. Merida Speeder és ennyi). Használtan meg Hajdú-Bihar és környékén nem is nagyon lehet értelmes bicót találni, vagy túlárazott vagy "kókányolt".

[ Szerkesztve ]

(#105435) 6030D válasza StLui (#105425) üzenetére


6030D
Ármester

Ha 1-2 naponta ránézel, akkor a legfrissebb/24h teljesen jó. Annyit nem hirdetnek, napi 2-3 oldalnál nincs több.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#105436) StLui válasza 6030D (#105435) üzenetére


StLui
veterán

Amióta új van naponta ránézek, és ebike-ban kimaradt 5-6 legalább, mert az első oldalon csak ugyanazokat láttam, kiemelt sem volt napokig, most meg lett egy rakat kiemelt, de azt sem értem milyen sorrendben adja be, sima montiknál nézem még a kiemeltek is összevissza, meg utána a nem kiemeltek is, próbálom az időrendes lekérdezést de az is kuka.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#105437) totyaNYC válasza Yahhher (#105424) üzenetére


totyaNYC
csendes tag

Köszönöm a részletes választ! :) Akkor ez tényleg nem az én világom.

(#105438) Hasaggymeg válasza kw3v865 (#105420) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Altus kettővel az Alivio alatt van,ez pöcögtetőtől függően,érződni is fog.Ugyanakkor még akár egy gyengébbel is elindul6sz,hisz ezek hátsó váltók elég msgbíz6óak. :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#105439) c4bB


c4bB
csendes tag

nem rendel valaki mostanság bike-components.de-ről?egy 38€-s,készleten lévő tétel lenne.

(#105440) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Rendelnem kell még pár cuccot, és azon agyalok, hogy mellécsapok egy ilyen fék szettet. :)
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#105441) Zsohi válasza Runner_fxr (#105440) üzenetére


Zsohi
őstag

Az E4-es variánst már évek óta nyúzom és néhány dologtól eltekintve megkérdőjelezhetetlenül a kapható legjobb fék a piacon. Az adagolhatósága mesés, a fogáspontja halálpontosan minden alakalommal ugyan ott van, melegedésből adódó fékerő csökkenéssel se találkoztam, megbízható, nem levegősödik fel hosszas állás után se és ami még igazán káprázatos, hogy minden egyes alkatrésze kapható külön hozzá. Néhány 'hibáját' azért meg kell említenem, miszerint ha a fékkar állító csavarok alá por, piszok kerül legyen ember a talpán aki azok után képes tekergetni az ujjaival. Az acélhálós fékvezeték megrövidítése SZOPÁS és ez nem vicc, sör, cigi, barátnő, vagy valami legyen a közelben ami képes ellazítani. :DDD A légtelenítése egyszerű, de elég barom módjára lett megoldva figyelembe véve, hogy DOT folyadékkal működik a rendszer, se a festésnek, se neked nem tesz jót... Az ára elég meredek, de cserébe olyan, mint Hamupipőke báli ruhában. :)

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#105442) bunddog válasza Runner_fxr (#105440) üzenetére


bunddog
tag

Ne gondolkozz rajta ;)

(#105443) Hasaggymeg válasza Runner_fxr (#105440) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az ára miatt is találó a neve,sokunknak csak egy szép hóup marad. :DDD ....amúgy nem is harminccal ereszkedő mugliknak való,az biztos. :B

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#105444) Runner_fxr válasza Zsohi (#105441) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Köszi az infókat. Hope fékem még nem volt, de már évek óta tervezem. Most egy kicsit mérséklődött az ára, bár még így sem nevezhető olcsónak. A másik alternatíva egy Saint lenne, de gyakorlatilag közel egy árban vannak. A Saint-ről azért hallottam jó pár negatívumot is, Hope-ról kevésbé. Kinézetre meg nem kérdés, hogy melyik néz ki jobban. :) Fémhálós vezetéket még nem rövidítettem. Miért szopás? Gondolom nehezebb elvágni mint egy hagyományos vezetéket.
A DOT olajos fékeket én sem szeretem. Nagyjából ennyi tartott vissza idáig a Hope fékektől.

Ma már mindenképp összerakom a bringát, megjött a rendelésem a Dr. Cannondale-től is. De van még egy dolog, ami lehet cserés, a kazetta test már nem néz ki túl jól. [kép]

(#105445) szuszinho


szuszinho
őstag

Sziasztok,

Egyelőre nagyon nem értek a bringákhoz, ezért szeretnék segítséget kérni. Elkezdtem kicsit kutakodni, odáig jutottam, hogy trekking vagy fitness (utóbbiak elsőre jobban tetszenek) fog kelleni. Többnyire városban, de néha egyszerűbb terepre is használnám. Gyerekülést is lehessen majd rátenni ideiglenesen.

Köszi!

(#105446) Benir8


Benir8
senior tag

Sziasztok!
Jó ez az adásvételi mintája? Kinyomtatnám pár darabot.
Ha jól nézem Shinamo alkatrész szett sorrendben elsőbe Sora felszereltségűek jobbak mint a Claris>Tourney?

[ Szerkesztve ]

(#105447) emiki6


emiki6
veterán

Nézegetem a lakatokat és, hát bőség zavara...
A sodronyos arra jó, hogy az ne vigye el, akinek nincs csípőfogója.
A lánc elképesztően nagy és nehéz.
A legtöbb lakat erővágóval átvágható, kivéve ha elég vastag ahhoz, hogy gondot jelentsen. Fűrésszel pedig bármi átvágható, de minél vastqgabb annál több idő.

U lakatból elvileg a Kryptonite Fahgettaboudit (aszittem ez valami német név, de most jöttem rá hogy az angol "Feledkezz meg róla"-ból jön) a legjobb. Pici és 18mm vastag ... 2kg... úgy érzem az egy sodronyossal kombinálva (a kerekek miatt) egy jó hétköznapi lakat lehet, bár az Abus Granit X-Plus 54 Mini csak 1 kg, ami kicsit praktikusabb, de csak 13mm vastag. Na, melyiket válassza az ember?

Aztán vannak a colstok láncok, amik kis helyen elférnek, nagy a kerületük, szélesebb körben alkalmazhatóak (szó szerint).
...Vagy az ormótlan U lakatok.

Ti mit gondoltok? (Azon kívül, hogy nem szabad otthagyni)?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#105448) Hasaggymeg válasza Benir8 (#105446) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szerintem jó az a szerződés,a Sora meg a Claris fölött van egy fokozattal.

emiki6...én a jó lánc híve vagyok.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#105449) CptAdamica válasza ivana (#105427) üzenetére


CptAdamica
veterán

Végül valóban 1/8-ad col a csapágygolyó, csapágyboltban persze nem volt, ebike-on sincs, szóval jöhet a netes vadászat. :)

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#105450) emiki6 válasza Hasaggymeg (#105448) üzenetére


emiki6
veterán

Nincs is jobb, mint 4,5-8 kg láncot hurcolászni. :))
Bár ha jobban belegondolok, kiváló kiegészítés saját testsúlyos gyakorlatokhoz... :DDD
Mondjuk egy komolyabb lánc már van a háztartásban, azt talán kölcsön tudom kérni néha, ha épp kell, de általában valami kompaktabbat kell vegyek.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.