Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#104451) szabacsik


szabacsik
őstag

Shimano deore hidraulikus fékkel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. Megoldható, hogy kicsit hamarabb fogjon? Mert a jobboldali karhoz képest jobban be kell húzni és bár nem zavaró de kényelmesebb lenne ha otthon egyszerűen meg tudnám csinálni.

/\____/\

(#104452) pc360 válasza szabacsik (#104451) üzenetére


pc360
addikt

Ha nem állítható a fékkar forgáspontja, akkor nem tudod megoldani. Marad a fék újratöltése / légtelenítése, vagy a fékpofák cseréje.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#104453) Véreshurka válasza Alu (#104450) üzenetére


Véreshurka
senior tag

A granit x plust az ára miatt nem linkeltem,mert a kryptolok-al már meghaladná a költségedet. De ha már ilyen ben is gondolkodsz akkor vegyél egy bordo granit x plus-t, és mellé egy kryptolok s2 std-t, talán így tudnád a legegyszerűbben a zárakat hordozni. A bordoval szerintem le tudnád zárni az elsőkereket+vázat (mondjuk ezt vásárlás előtt valahogy kipróbálnám), a krypto meg mehetne csak a vázra, esetleg meg lehet próbálni vele még +-ban a hátsókereket is.

El Psy Kongroo

(#104454) szabacsik válasza pc360 (#104452) üzenetére


szabacsik
őstag

Köszönöm. Akkor azt hiszem inkább úgy hagyom. Annyira nem vészes :)

/\____/\

(#104455) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Ma voltam bent megint a szervizben valami alkatrészért és akkor raktak ki néhány új bringát, amiken megakadt a szemem... pl. valami Cannondale f-si carbon lefty villával nagyon állatul nézett ki, volt egy Merida big seven team, meg pár Haibike elektromos fully, azok is nagyon bejöttek... a Haibikeok tankok :D . Amin mindíg meglepődök, az a Devron riddle széria, kb. 100k forintnyi összegért xcr, hydroforming váz csiszolt heggesztésekkel, gyönyörű festés, egyszerűen az összkép borzasztóan igényes, legalábbis ezen az árszinten... mellette a hasonló árú Kellys-ek meg belépő Meridák gagyinak hatnak, pedig elvileg az előbbi is jó ár/érték arányú márka.
És a nap kérdése: mi a francért olyan rövid szinte az összes láncbontó nyele, markolata vagy mije? :DDD Ahányszor láncot kell bontanom tisztára kínszenvedés az egész és full feltöri a tenyeremet mindíg...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#104456) Véreshurka válasza jjeahh (#104455) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Bár nem olcsó, de van még remény:[link]

El Psy Kongroo

(#104457) CptAdamica válasza Véreshurka (#104456) üzenetére


CptAdamica
veterán

Jók ezek a parktool-ok, csak nagyon drágák. :P

Megyen!

(#104458) StLui válasza jjeahh (#104455) üzenetére


StLui
veterán

Bónusz kérdés, miért bontasz olyan sokszor láncot? Én még az életben nem csináltam ilyet :D

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#104459) Godimodi válasza Véreshurka (#104389) üzenetére


Godimodi
tag

Köszi a meggyőző linket.Ha így elmehetek 12ezer forintig,akkor milyen zárat válasszak? Első,hátsó agy is gyorszáras,egy U lakat+huzal jó megoldás, vagy másban gondolkodjak?Ha van megoldás ,akkor ma pesten boltban meg is venném.

############ KIÁRUSÍTÁS ############ BMW - MINI gyári, új alkatrészek kedvezménnyel: http://bit.ly/m/kekfeher ############

(#104460) Hasaggymeg válasza Alu (#104450) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ilyen van nekem mint az első Abus lánc.

jjeahh...azt amúgy is finoman kell kezelni,ha mellényomod,túlnyomod stb. veheted ki azt a szemet.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#104461) StLui válasza Hasaggymeg (#104460) üzenetére


StLui
veterán

1:32-nél azért látszik, hogy megroppant a szem anyaga? (amikor megfordítja)

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#104462) jjeahh válasza Véreshurka (#104456) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ennek is rövid a nyele, annyi, hogy kényelmesebb, mert gumiborítást kapott :( . Nekem valami ilyesmi van, csak más márka, azt a kis rudat, vagy nyelet ki szoktam venni és helyette bedugok egy méretesebb csavarhúzót, amit meg lehet markolni rendesen...csak azt nem értem, hogy miért nem csinálják meg gyárilag ilyenre, miért kell minden gyártó összezsugorítsa ezt a szerszámot? Néhány láncot b*romira nehéz szétszedni, egy ilyen mütyürrel hamarabb letörik az ujjam :DDD

StLui: Gyárilag több szem van az összes láncon, mint amennyire nekem szükségem van ahhoz, hogy ne csapkodja állandóan a láncvillát, szal szeretem ha tökéletes a méret, terepen a laza lánc engem zavar.

Hasaggymeg: rendes méretű markolattal is simán lehetne finoman kezelni szerintem, vagy nem? A csavarhúzós megoldással még sosem csesztem el, nélküle viszont gyakran szét sem tudom szedni a láncot.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#104463) TomMusic válasza StLui (#104461) üzenetére


TomMusic
őstag

Az szerintem nem roppanás jele, hanem csak a gyártás közbeni illesztés helye. Amúgy elég ellenállónak tűnik ez az Abus. Nekem ilyen van:[Kryptonite Kryptolok] és a videó megnézése után kissé elbizonytalanított a lakat megbízhatósága. :B
Bár eléggé megszenvedett vele, mire átvágta. :U

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#104464) cozmo válasza JackFeryll (#104427) üzenetére


cozmo
őstag

Hát pedig pont leszarja az utca népe, hogy viszik a bringád. Ezt nézd végig...https://youtu.be/J7zb8YXrmIA

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#104465) trialboj válasza cozmo (#104464) üzenetére


trialboj
őstag

Gondolkoztam már rajta, hogy ilyenkor ha odamész és azt mondja hogy az övé, de valami idióta rárakott még 1 láncot, akkor hogy bizonyosodom meg róla hogy igazat mond?

Az h rákérdezek valami kevésbé szembetűnő alkatrészre azért nem jó, mert nem mindenki rakta össze a bringáját saját kezűleg, lehet a kormány márkáját sem tudja megmondani mert ő csak közlekedni használja.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#104466) StLui válasza trialboj (#104465) üzenetére


StLui
veterán

Én a mai napig alig tudok valamit kinyögni a bringámról, képtelen vagyok megjegyezni, mekegek-makogok ha kérdeznek róla valamit :B (pl elsőteló, rugóstag márkája hol eszembe jut, hol nem, típusukról végkép fogalmam sincs)

jjeahh de azt egyszer megcsináltad ezek szerint és jólvan!?

Mostanában gondolkodom, hogy veszek egy ilyet, mert a múltkori túrán láttam láncszakadást

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#104467) jjeahh válasza StLui (#104466) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Minden új láncal egyszer csinálom meg csak. De az elég is, tavaly tavasztól 3-at szétnyúztam, most tettem fel a negyediket... de igazából hamarabb kellett volna, mert a legutóbbi már nagyon topára volt menve :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#104468) StLui válasza jjeahh (#104467) üzenetére


StLui
veterán

Már teljesen felcsigáztok itt a sok lánccsere témával, alig várom, hogy egyik bringán a családban láncot kelljen cserélni :D Mondjuk gyanítom a majdnem legújabbon kell majd legelőször.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#104469) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Nem tudjátok, hogy a Strava-t össze lehet kapcsolni a Mi Band 2-vel és ha igen, akkor csak a Strava prémium-al érhető el, vagy nélküle is?

Megyen!

(#104470) jjeahh válasza StLui (#104468) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha nem terepezel sokat, akkor valszeg tovább tartanak azok is, de akkor is érdemes szerintem bontani legalább az utolsó szemet már csak a patentszem miatt is, mert ha azzal rakod fel akkor egyszerűbben leszedhető-takarítható.

Más: Boltban nem találtam ilyent és ha már lassan egy talicskányi régi láncom van, akkor csinálnék házilag egyet... nincs valakinek valami egyszerű tippje, tutoriálja, amit fúrás nélkül is meg lehet úszni? No meg lövésem sincs hogyan lehet így ráaplikálni a láncot :B

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#104471) bunddog válasza TomMusic (#104463) üzenetére


bunddog
tag

Alap hogy soha nem rakjuk a földre, se u-lakatot se semmit, én szinte mindig derék magasságban zárom oda akármivel is vagyok (krypto keeper vagy krypto lánc).

(#104472) RaiZka válasza 6030D (#104423) üzenetére


RaiZka
tag

ne panaszkodj, Te még mindig jobban jártál mint én :) Indult az erős pofaszéllel Fót-Bp, sebaj gondoltam visszafele ez remek hátszél lesz.. Fordultam egyet oldalszél, oké ez normális.. Fordulok vissza, azaz a hátszélnek kellett volna jönnie, erre megint pofa.. Nagy duzzogva arra jutottam, hogy akkor Dunakeszin majd az emelkedőn lesz mázlim.. Szerinted volt?! NEM! :D

(#104473) 6030D válasza RaiZka (#104472) üzenetére


6030D
Ármester

Én már ott jobban jártam, hogy nem úgy jelenik meg, hogy "Today at 4:06 AM" :Y Ismerem az okokat, sokadszorra is minden elismerésem. :R Remélem a hétvégén azért enyhül a szél.

san01: az nem tud trackelni ugye, csak pulzus mér? Itt azon sírnak, hogy nem lehet, de ha nem tud trackelni, akkor nem is értem mit szeretnének. Mert simán telefonos mérés mellé hozzá lehet adni pulzusmérőként.
iOS, de ugyanez az android is
Itt valami saját programot is ad, de fogalmam sincs mit magyaráz :U

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#104474) RaiZka válasza 6030D (#104473) üzenetére


RaiZka
tag

burkoltan lehülyéztél? :C

és ha tudnád, hogy novembertől még ennyi lehetőségem lesz.. Lehet ezért kell nekem az outi? A km maradjon, de nyerjek 30percet :D

Apropo. Squirt? Vegul csak rendeltem en is.. 120ml-es verzio melle egy 15ml-es kiszerelest is.

[ Szerkesztve ]

(#104475) 6030D válasza RaiZka (#104474) üzenetére


6030D
Ármester

Dehogy is! Tényleg a mintapélda lehetnél, hogy aki tekerni akar, az megoldja! Nincs kifogás!
November? Bővül a család?

Squirt: patikában vehettél volna szemcseppes flakont és töltesz bele. :D

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#104476) CptAdamica válasza 6030D (#104473) üzenetére


CptAdamica
veterán

Igen, szerintem csak pulzust és egyéb dolgokat mér, trackelésre meg ott a teló. De összekapcsolható, szóval köszi. :)

Megyen!

(#104478) Alu válasza Véreshurka (#104453) üzenetére


Alu
senior tag

Nem tudom milyen árakat néztél, de a Kryptolok most 20e helyett 12e lenne és ehhez terveztem volna még egy max 20e körüli U lakatot. A lényeg, hogy nagyon szeretnék megállni 30e környékén. Ha máshogyan csinálom, akár két U lakattal, vagy más gyártó láncosával+U lakattal, sehogy nem jövök ki ennyiből.
Az Evolution 4 STD +17e lenne
Az Abus Granit X-Plus 540 +25e
Eleinte ezért dobtam fel a Kryptolok 2 lánc + Evolution 4 U párost, mert árban ők férnének bele a keretbe, de azonos zár miatt lebeszéltél róluk.

A colstok zárakkal ez a bajom: [link]

Hasaggymeg Abusa viszont meggyőző. Lehet jobb lenne láncosból ez, U -ból pedig egy Evolution 4 STD. Árban mondjuk 40e lenne a kettő, nem tudom....
Egyébkpént az Abus és a Kryptolok is 9mm -es láncokból áll, előbbi mégis ennyivel erősebb lenne?

(#104460) Hasaggymeg: Jól írtam feljebb, hogy ez az Abus City Chain 1010? Meggyőző, bár nem tudom a videó végén a lánc vagy az erővágó adja meg magát?

Összegezve:
A kiszemelt zárak listája szépen ritkul, és így kb. ezek a kombinációk vannak most előttem:
(ugye a kitételek: 2 lakat, egy láncos és egy U, colstokos kizárva)

--Láncos------------------------------U----------------------Össz ár----Flex kábellel
Kryptolok 2-----------------Evolution 4 STD-------------~29e----------~33e
Kryptolok 2-----------------Abus Granit X-Plus 540----~37e------nem férne bele
Evolution 4-----------------Evolution 4 STD-------------~37e------nem férne bele
Abus City Chain 1010---Evolution 4 STD-------------~41e------nem férne bele
vagy
Kryptonite New York STD/LS U lakat, ami ~31e körül lenne, viszont akkor csak 1 lakatom van, ráadásul U, amihez macerásabb megfelelő lakatoló helyet találni.
37e Ft -ot a természetem egyszerűen sokall lakatra és mire ennek a bejegyzés végére érek egyre tanácstalanabbnak is érzem magam. Szerintetek lenne értelme rááldozni azt a +8e Ft -ot valamelyik 37ezres párosra és ha igen, melyikre? Esetleg Krypto New York?

Bocs az előző kommentért, de a listám rettentően összegányolódott megosztás után, remélem most nem fog... Szerk.: dehogynemfog.....

[ Szerkesztve ]

λŁƯ™

(#104479) M3aN


M3aN
senior tag

Sziasztok!
Felmerült bennem, hogy a 2 éve nem használt járgányt lecserélem egy elektromos rollerre, munkába járni. Haibike Power SL, mint a képen is látható. Nagyjából 3-4 éves, összesen 1 szezont használt, minden gyári rajta és tényleg sérülésmentes, felületi sérülés sincs.
Mit gondoltok, mennyit érhet?
link

A kép illusztráció, de ugyanez a típus

[ Szerkesztve ]

(#104480) dunkel válasza jjeahh (#104470) üzenetére


dunkel
őstag

(#104481) jjeahh válasza dunkel (#104480) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Kösz! Jól sejtettem, hogy ehhez kell azért egy adagot barkácsolni... lehet inkább rendelek majd valami kínait, egyszerűbb :DDD :B

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#104482) dunkel válasza jjeahh (#104481) üzenetére


dunkel
őstag

Ezeöté' kapsz készet, nem érdemes vele foglalkozni hacsak nincs minden kéznél. Én megcsináltam, jó is lett de volt is hozzá minden.

(#104483) trialboj válasza jjeahh (#104481) üzenetére


trialboj
őstag

A kínainál már ez a megoldás is jobb :P 5 perc alatt kész, és szinte ugyan olyan jó mint a parkolós

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#104484) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Kipróbáltam a lidl-s láncmosót, nem rossz, de csodát nem kell várni tőle, a nagyját leszedte, mondjuk hozzá kell tenni, hogy extrém retkes volt a lánc. A többi meg egy rogy megoldotta. :)

Megyen!

(#104485) jjeahh válasza dunkel (#104482) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja, erre gondoltam én is.

trialboj: Ez viszont gyönyörű, meg is csinálom és amíg megjön a netről rendelt, jó lesz ez is :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#104486) PartyNewl


PartyNewl
tag

Strava-n a szegmenseket csak prémium előfizetőként lehet létrehozni?

(#104487) trialboj válasza PartyNewl (#104486) üzenetére


trialboj
őstag

Tavaly simán létrehoztam ingyenes accal, szerintem nem változtattak rajta. Nézz róla videót YTon, nem bonyolult.
[link]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#104488) parkr válasza PartyNewl (#104486) üzenetére


parkr
őstag

nem. de lehet, nem ártana. nem lenne ennyi marhaság ;]

(#104489) PartyNewl


PartyNewl
tag

Garmin Connect-al összehoztam a szegmenseket laptopon de azt nem látja a Strava pedig össze van kötve a kettő (Edge 520). Vagy telefonon nem lehet, csak webes felületen létrehozni?

(#104490) StLui


StLui
veterán

10seb-es fogaskoszorú, shimano 11-36 xt helyére fel lehet rakni ezt, sunrace 11-42 ?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#104491) hegyimorc válasza PartyNewl (#104489) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Mi köze a garmin connect szegmenseknek a strava szegmensekhez? Szerintem semmi, teljesen függetlenek.

[ Szerkesztve ]

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#104492) PartyNewl válasza hegyimorc (#104491) üzenetére


PartyNewl
tag

Ja igen igaz sajnos semmi közük egymáshoz. Na sikerült közben laptopon webes felületen összehozni a szegmenseket.

(#104493) Véreshurka válasza Godimodi (#104459) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Ha csak 12 ezer ft-od van akkor vagy vegyél 2 db keepert, vagy egy kryptolok series 2 ulakatot. Később akár elgondolkodhatsz akár egy pinhead vagy pitlock rendszeren is. Én a pinheadet ismerem, az elsőkerekemet és a kormánycsapágyamat védi.

san01: én is csak szép lassan cserélgetem a szerszámaimat, a kiinduló bázisom egy anno 10ezer ft-ért vásárolt acor táskás szett. :DDD

Alu: én egy szavazatot adnék a kryptolok+abus granit x plus kombóra.

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#104494) M3aN válasza M3aN (#104479) üzenetére


M3aN
senior tag

Valaki erre a kérdésre esetleg? ☺️

(#104495) Runner_fxr válasza StLui (#104490) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Persze, de vegyél mellé sunrace láncot is, mert azzal csendesebb mint shimano láncal. Én is Sunrace-t rendeltem, nem csúnya darab.

[ Szerkesztve ]

(#104496) zoli03 válasza M3aN (#104494) üzenetére


zoli03
őstag

Én 50e Ft-nál többet nem adnék érte.

[ Szerkesztve ]

(#104497) pc360 válasza zoli03 (#104496) üzenetére


pc360
addikt

Én is 60-at akartam írni irányárnak, ha tényleg olyan jó állapotbaan van.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#104498) M3aN válasza pc360 (#104497) üzenetére


M3aN
senior tag

Köszönöm a válaszokat, inkább nem reflektálok ☺️

(#104499) pc360 válasza M3aN (#104498) üzenetére


pc360
addikt

Sajna ez ilyen. Régi 26-os gép, közel alapfelszereltséggel, használtan, montihoz méltatlan teleszkóppal.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#104500) IMIIKE1998 válasza M3aN (#104498) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Sajnos igazuk van, az én, gyakorlatilag 1 hónapot használt, újonnan 180k-s bicómat sem fogom tudni eladni 100-110 k felett, pedig 27.5, deore, stb...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.