Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#104801) Ijk


Ijk
nagyúr

Csepel Royal-ról vagy Gepida Spesis-ről milyen véleményetek van?
105kg/188cm, egyszerű, könnyű, gyors, kis karbantartásigényre kellene városi használatra.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#104802) draco31


draco31
veterán

Sziasztok!
Ez ha jól sejtem csapágyas hajtómű. És kell valami speckó szerszám a kicsavarásához, belül pedig menetes a váz ha jól sejtem igaz? Nem volt még dolgom csapágyas hajtóművel, csak ezért kérdezem.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#104803) Hasaggymeg válasza draco31 (#104802) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

[link]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#104804) TomMusic


TomMusic
őstag

Adott egy női MTB féle bicó, melyen gumikat kéne cserélni (külső-belső).
54-559 | 26 x 1.95 méret szerepel a külsőn. Kérdés, hogy a külsőnél mennyire lehet ettől eltérni?

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#104805) 6030D válasza TomMusic (#104804) üzenetére


6030D
Ármester

Mármint belsőnél?
Külsőnél mindegy, csak 26" legyen, és beférjen a vázba.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#104806) TomMusic válasza 6030D (#104805) üzenetére


TomMusic
őstag

Igen, de belsőnél is mindegy úgymond, nem?

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#104807) Véreshurka válasza TomMusic (#104806) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Belsőnél általában megadják a dobozon a szélesség tól - ig határát. Pl. nekem 622x28-as külsőm van. Ehhez nem igen találok jó belsőt, mert az országúti belsők általában 25 szélességig mennek, a trekking-ek viszont 32-től indulnak. Így pl. a conti tour all szelepét használom ami 622x32-47. Néha csak a szelephosszal szokott gond lenni, főleg magas peremes felniknél.

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#104808) 6030D válasza TomMusic (#104806) üzenetére


6030D
Ármester

Nagy eltérés ne legyen a belső mérethatára meg a külső között.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#104809) ivana válasza draco31 (#104802) üzenetére


ivana
Ármester

Ez ha jól sejtem csapágyas hajtómű csapágy mindegyikben van :U

Ez egy sima négyszöges monoblokk, a tripla hajtásból ítélve szinte biztos, hogy angol menet. A Hasaggymeg által linkelt szerszám kell hozzá, a hajtókar csavarral és egy alátéttel szorítsd rá mert szeret kiugrani, meg kell egy elég nagy villáskulcs.

(#104804) TomMusic 559 esetén teljesen mindegy ott szó szerint minden kompatibilis mindennel.

(#104807) Véreshurka Mindkettő jó bele, de én inkább a 32-estől kezdődőt javaslom mert az vastagabb.

[ Szerkesztve ]

(#104810) pozsoka


pozsoka
aktív tag

Mostmár retro trekkinget keresek
[link]
[link]
melyik jobb néha tekergetni?

Lehet, hogy hülye vagyok, de okos nem!

(#104811) draco31 válasza ivana (#104809) üzenetére


draco31
veterán

Köszönöm!
Van 46-os villáskulcsom is, szóval ez nem akadály.
Akkor bármely angol menetes bicajra átrakható?
Az nem golyóskosár véletlenül ami mindegyikben van? Csak mert nekem eddig olyannal volt csak dolgom. A csapágy az meg a klasszik csapágy, én így értettem.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#104812) ivana válasza draco31 (#104811) üzenetére


ivana
Ármester

32-es szokott lenni.

Angol menetes a kerékpárok olyan 95% és nagyjából kompatibilis. Annyi, hogy a normál szélesség 68mm és montin van 73-as.

Ez valószínűleg (mert láttam már ilyen classic kónuszost is) monoblokk lesz ami egybe cserélhető és nem lehet kenni [link]

pozsoka A pözsi jobb, az aelle a ktm-nél nem rossz cső de a lemezpapucs fos. De ezek szvsz eléggé túl vannak árazva.

[ Szerkesztve ]

(#104813) pozsoka válasza ivana (#104812) üzenetére


pozsoka
aktív tag

Köszi.

Lehet, hogy hülye vagyok, de okos nem!

(#104814) szkink válasza Hasaggymeg (#104793) üzenetére


szkink
aktív tag

Ezt mondom én is :DD na majd kiderül,lehet csak a képet kapom a termékekről :O :DDD

gabro0: minden képpen

(#104816) pc360 válasza Hasaggymeg (#104775) üzenetére


pc360
addikt

Ó nem, ez nagyon más, mint a Tesco-s. A Konás képen egy picit jobban lehet látni, hogy milyen is. Az a renderelt kép nagyon fura róla, ami a weboldalon látható. Egyáltalán nem olyan rücskös a valóságban, sokkal gömbölyűbb. Gyakorlatilag slick módjára halad aszfalton (4 - 4,5 baron), terepen, kanyarodáskor pedig megfogják az oldalbordák. Iszonyat jól ki van találva, ezért hozom elő mindig ezt a típust itt, a topikban. :) A Schwalbe jól kitalálta ezt, de nem is egy olcsó külső.

Azelőtt használtam már mindenféléket, de nem gondoltam, hogy ilyen mértékű stabilitást tud adni csak a gumi. Montit így, hogy javarészt aszfaltozok én is, nem használnék mással. Ha kizárólag aszfaltra kellene, csak akkor gondolkoznék el valami slicken.

(#104776) gabro0: Köszi a pontosítást!

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#104817) Ellia válasza vendingo (#104786) üzenetére


Ellia
addikt

Én ilyen dekásat használok, elég vastag, jól fog, ha nem nadrágon van akkor állt a táska pántján - mindig nálam van.

Persze n+1 félét találsz, akár olcsóbban is. Én csak annyi tanácsot adnék, hogy mindenképpen fényvisszaverős legyen.

[ Szerkesztve ]

(#104818) PartyNewl válasza szabop27 (#104792) üzenetére


PartyNewl
tag

Ohh na ne, nem hangzik túl jól. Hozzátartozik a mondandómhoz hogy nekem soha semmilyen egészségügyi problémám nem volt de tényleg, a térdem is fasza alapesetben lekopogom...
Csak bementél az ortopédushoz elmondtad mi a problémád és tudta is, vagy hogy derült ez ki? És csak a jobb térdem a ballal semmi, így is lehet?

(#104819) draco31 válasza ivana (#104812) üzenetére


draco31
veterán

Értem, Köszönöm!
Sajnos az én gépem pont abba az 5%-ba tartozik bele, nincs a hajtóműnek menet, hanem a hajtó tengelyen van a menet, és úgy kell összecsavarozni. Pedig szerettem volna erre átcserélni.

[ Szerkesztve ]

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#104820) ivana válasza draco31 (#104819) üzenetére


ivana
Ármester

Most nem teljesen értem miről beszélsz, ez tuti nem beütős hajtás. A megfelelő szerszámmal ki lehet szedni a monot és ott menetes a középcsapágyház.

Vagy a másik beütős? Ahhoz tudsz nyomni képet? Nagyjából mindenhez van manapság alkatrész 100 éves WM-hez is.

[ Szerkesztve ]

(#104821) draco31 válasza ivana (#104820) üzenetére


draco31
veterán

Szóval a lánckerék és a hajtókar egyben van a tengellyel, és a másik oldalon menetes a tengely, amire a lezáró kupakkal egyben lévő csavart kell megszorítani. Belül nincs menet a vázon sajnos egyáltalán.
Alkatrész tudom hogy van mindenhez, csak jobb az ingyenn jó cuccból dolgozni, mint megvenni. :)

[ Szerkesztve ]

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#104822) PartyNewl válasza jjeahh (#104800) üzenetére


PartyNewl
tag

Na valahol itt fáj, és csak a jobb oldalon, hosszabban tartó terhelésre... :(

(#104823) trialboj


trialboj
őstag

Erről a Geocaching ről hallottatok már? Nem próbálta valaki? Vagy bringával nem megoldható, mert nagyon el vannak dugva a ládák?

Nagyon jó ötletnek tűnik, most bukkantam rá, kíváncsi vagyok hogy ez csak fejlett országokban létezik, vagy akár nálunk is van rá esély hogy működjön. Rohadt jó motivációnak tartom, hogy nyeregbe ülj akkor is ha nem feltétlen van kedved céltalanul tekerni egyet,

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#104824) emiki6


emiki6
veterán

Átnéztem minden ajánlott használtbringás oldalt, ezeket találtam, amik kb a méreteim és talán jók:
Rabeneick Vabene 120k
Cube nature 140k
Staiger 162k
Winora Jamaica 130k
Kalkhoff Cross Track 120k
Giant 150k

Van köztük kihagyhatatlan ajánlat amit "azonnal vegyek meg" vagy olyan, amit azonnal felejtsek el? Melyik éri meg, melyik nem ajánlott? Előre is köszönöm!

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#104825) Ellia válasza trialboj (#104823) üzenetére


Ellia
addikt

Nem új dolog és működik nálunk is :) Biztosan sok ládát meg lehet találni kétkeréken is, de a legtöbb inkább gyalogos túrával érhető el. Persze ez ne tántorítson el, 4436 db láda van szanaszét az országban... :)

Ide már nem árt egy kézi gps, mobilos nem igazán pontos hozzá.

(#104826) Mister X válasza Véreshurka (#104768) üzenetére


Mister X
tag

Ez jó hír :DD mármint hogy nem kell hozzányúlnom. Felszerelve azért már pördül egy egészet úgyhogy jó lesz ez. Platform pedált azért nem akartam venni mert több helyen is olvastam,hogy a szögek eszik a cipő talpát. Majd ha ez tönkremegy vagy nagyon nem válik be akkor kipróbálom. Nem,nem inbusz. :N a képpel ellentétben csillag nyílású csavarral van szerelve.

" Nem eshet le a telefonod,ha repülőgép üzemmódban van... "

(#104827) Véreshurka válasza Mister X (#104826) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Amire gondolnak azok a cserélhető szöges platformok szerintem. Amit linkeltem az nem eszi. De használd egészséggel a pedált. Azért nézz néha rá a keretre és húzz utána ha szükséges. Durva hogy csillagcsavarral van rögzítve. Ha elkezdene mozogni fontold meg hogy kicseréled inbusz csavarra. Esetleg +-ban beszerezhetsz csavarrögzítőt is, úgyis mindig jó ha van kéznél :))

El Psy Kongroo

(#104828) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Elég érdekesnek néznek ki ezek az új Pirelli gumik. Remélem nem annyira foszlanak, mint az F1-es gépeken. :D Mondjuk az árukra kíváncsi leszek.

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#104829) parkr válasza ivana (#104809) üzenetére


parkr
őstag

ss bringámon is négyszöges van, a bal hajtókar állandóan lelazul.
azt mondod egy alátét megoldhatja ezt?
sima kell vagy esetleg rugós?

(#104828) san01 tudtommal már lehet ezeket kapni de úgy hallottam a hutchinson gyártja őket nem a pirelli

[ Szerkesztve ]

(#104830) Mister X válasza emiki6 (#104824) üzenetére


Mister X
tag

Giant !!! :C :DD Csak hazabeszélek :D :D Ez van nekem is de a 2-es,ami egy fokkal gyengébb felszereltségű. Kényelmes,városi használatra,túrázásra megfelel. pont arra amire kitalálták. Két hónapja van meg úgyhogy gyenge pontokról nemigen tudok mit mondani. Annyit mégis hogy a gyári pedál gyengusz gyártmány (de még az is lehet hogy a roam 1-re minőségibb darab van) ezt közölték velem az üzletben is. épp fél órája cseréltem ki. :)

" Nem eshet le a telefonod,ha repülőgép üzemmódban van... "

(#104831) Mister X válasza Véreshurka (#104827) üzenetére


Mister X
tag

Majd akkor figyelem. Most már mindegy ez van. :) ha gond lesz vele csak akkor cserélem le. Dehogy veszek csavar ragasztót. Kérek Bélától (ő a raktárosunk) a munkahelyemen. :D

[ Szerkesztve ]

" Nem eshet le a telefonod,ha repülőgép üzemmódban van... "

(#104832) LustaDick123 válasza trialboj (#104823) üzenetére


LustaDick123
tag

Bringával szoktam nyomni a városban, kirándulások esetén. Magamnak és a gyerekeknek jó motiváció. Sima androidos mobillal meg szoktam találni a pontokat.
A geopont leírásban benne van hova tudsz bringával is odamenni. Van androidos app, Geoládák néven, tudja kezelni a merretekerjek.hu térképet is

[ Szerkesztve ]

(#104833) emiki6 válasza Mister X (#104830) üzenetére


emiki6
veterán

"városi használatra,túrázásra megfelel."
Pontosan arra kell. :K
Rámegyek akkor.

A többiről bármi véleménye valakinek? :B

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#104834) TomMusic válasza Véreshurka (#104807) üzenetére


TomMusic
őstag

Köszi a választ!
(#104809) ivana + (#104808) 6030D nektek is köszi!

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#104835) Véreshurka válasza emiki6 (#104833) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Nekem pl. a Winora is tetszik, egész jó felszereltségűnek tűnik. Világítás, sárvédő, csomagtartó. Ezekre már +-ban nem kellene költened. Fékerőben sem szenvednél hiányt :D

El Psy Kongroo

(#104836) Benir8


Benir8
senior tag

Sziasztok!
Tudtok ajánlani egy légszűrő maszkot? Budapesti városban kelene. Jó a legolcsóbb is?
Előre is köszönöm a választ. :)

[ Szerkesztve ]

(#104837) ivana válasza draco31 (#104821) üzenetére


ivana
Ármester

Ez bizony beütős az tuti, valszeg 40mm, de sublerrel le kell mérni. Sajnos a németek ezt sokáig használták. Ez a régi szabvány (kb. a II. vh-ig volt mainstream).

Van égszöges waffenradom, meg WM-em ilyen középcspival...

[ Szerkesztve ]

(#104838) RaiZka


RaiZka
tag

na sracok, indulhat a menet

Sikerult egy tarcsas Spezi DIVERGE COMP-ot meg egy Trek Emonda SL 6-os joszagot :DD

[ Szerkesztve ]

(#104839) Hasaggymeg válasza draco31 (#104821) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha régiségként akarod helyrehozni rendben,de ezt használni már nem kóser. :(

(#104831) Mister X...lehet Bélát éppen most rúgattad ki? ;]

(#104824) emiki6...a Stiger messze jobb felszereltségű mint bármelyik onnan,a Cube-al együtt integrált hajtóművel van szerelve,ami sokat dob árán,minőségén.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#104840) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

üdv,

külföldről rendelni érdemes? valami kezdőbb fatbike-t néznék, 100-as környékén... :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#104841) emiki6 válasza Hasaggymeg (#104839) üzenetére


emiki6
veterán

Köszi!
Ez azt jelenti, hogy egyértelműen a Staiger nyert? Vagy a cube is majdnem olyan jó vétel? (Előbbi kecskeméti, nemtom hogy venném át, de nyilván megoldható, utóbbiért meg simán el tudok menni)

Szerk: Most azt írja egy haver, hogy ő nem venne ilyen drágát, mert nem lehet sehol otthagyni. Most már tényleg nemtom milyet vegyek...

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#104842) draco31 válasza Hasaggymeg (#104839) üzenetére


draco31
veterán

Nem épp restaurálásra való ez a szekér. Csak már 13 éve nyúzom, és túlságosan hozzám van nőlve. Nincs egyébként hajtómű gondja, csak a fogaskerék van már bajban.
A jelölt helyen már volt hegesztve mindkét oldalt a váz 2x. :D

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#104843) Because válasza draco31 (#104842) üzenetére


Because
őstag

fogaskerék Vs lánckerék vajon melyik van a kerékpárokon :DDD

- ezt már rég jegyeztem meg, de még mindig furi keverve olvasni - :R

(#104844) ivana válasza draco31 (#104842) üzenetére


ivana
Ármester

Dobd ki ezt a vázat a fenébe, hasonló vázat 2-3 ezerért kapsz, angol menetettel, nem heggesztve. Ha nem lenne javított azt mondom talán, de így nem érdemes vele szórakozni.

Nekem is volt egy ilyesmi, ott is vázcsere lett a vége.

[ Szerkesztve ]

(#104845) Hasaggymeg válasza emiki6 (#104841) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Tény hogy drágább a Staiger,de a képek szerint kifogástalan az állapota,szinte újszerű...otthagyni valahol őrizetlenül meg egyetlen 100kilo fölötti kerékpárt sem lehet. :N

(#104838) RaiZka...betábláztam úgy magam mint a zasszonyt is 10 órától 16-ig! :Y Lesz ott e-biketúl,össztelósig minden ami belefér.(Elektromos nem nekem :DDD )

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#104846) Hasaggymeg válasza Mr.Csizmás (#104840) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Érdemes,sokan is teszik.Ugyanakkor vigyázni kell a mérettel,biztos kell legyél benne.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#104847) draco31 válasza ivana (#104844) üzenetére


draco31
veterán

Van egyébként egy ilyen vázam, ezzel érdemes foglalkozni? Ebben van a fentebb mutatott csapágyas hajtómű. Az a baj vele, hogy nem tetszik ez a váz nekem.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#104848) RaiZka


RaiZka
tag

En nem tervezem, csak 3-4bringa kiprobalasat. 2 befoglalva es meg valszeg a Rose outikat meglesem, remelem lesz elerheto Pro-sl..

(#104849) Mr.Csizmás válasza Hasaggymeg (#104846) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

hmm, köszi.

és milyen webshopok ajánlottak? :D :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#104850) varsam válasza Hasaggymeg (#104845) üzenetére


varsam
őstag

10-től 2ig én is befoglaltam 4 bringát, a többit meg majd a helyszínen. Rose Root Miller 2-t tavaly nem sikerült, idén jó lenne megcsípni, meg még egy Haibike túrát is :)

Ott találkozunk...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.