Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#79701) mefistofeles válasza MZsoltee (#79700) üzenetére

Nem hiszem, hogy IE függő a játék..... :F
Rakj fel egy chrome-ot vagy firefoxot........

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#79702) MZsoltee válasza mefistofeles (#79701) üzenetére


MZsoltee
veterán

A launcher használja az IE-t. De az megdöglött launcer nélkül akarom telepíteni és futtatnia programot.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#79703) mefistofeles válasza MZsoltee (#79702) üzenetére

A launcher az internetet használja. Bármilyen böngésző jó hidd el....

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#79704) #95904256


#95904256
törölt tag

A tier5-ös Matilda BP mégsem olyan jó tank, mint régen gondoltam. Legalábbis farmolásra nem jó. Egyszerűen kiröhögik a 70 dmg-és lövéseit, ami találat esetén sem hozza vissza az APCR lövedékenkénti 2400-as árat. Ez meg kell, mert nem lehet a könnyű meg közepes harckocsik után rohangálni a 15-18km/h tempóval. Az ágyú egyébként gyors és pontos.

(#79705) MZsoltee válasza mefistofeles (#79703) üzenetére


MZsoltee
veterán

Hidd el, hogy használja. Futtatom az ntallt elindítom a launchert és ez fogad. Se előre se hátra

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#79706) mefistofeles válasza MZsoltee (#79705) üzenetére

Az az igazság, nem pontosan értem a problémádat.......
Gondolod itt mindenki InternetExplorert használ :F

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#79707) Warton válasza GaburroSan (#79698) üzenetére


Warton
őstag

És ez neked miért is fáj? :F :U

(#79708) MZsoltee válasza mefistofeles (#79706) üzenetére


MZsoltee
veterán

Nyírd ki teljesen az internet explorert és próbáld futtatni a lanchert. a launcher egy exlporerben futó valami.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#79709) v!ct0y válasza MZsoltee (#79708) üzenetére


v!ct0y
veterán

Akkor csináld meg az ie-t másképp nem lehet letölteni meg telepíteni.

(#79710) mefistofeles válasza MZsoltee (#79708) üzenetére

Nézd, töredelmesen bevallom, nem vagyok szakértő a témában de kizártnak tartom, hogy IE kell a wot telepítéséhez és futtatásához! A böngésző csak egy kapcsolat a világháló és a géped között.
Max tegyél fel egy másik böngészőt (azt írtad az IE nem kell) és töltsd le újra a wot install fálját és kizárt, hogy nem fog lejönni, települni és futni a játék!

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#79711) Zolee_70


Zolee_70
senior tag

Játszhatatlan most a WOT...full idióták mindenütt. Mára abbahagytam, majd felkelek 6-kor és játszok 2 órát.

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#79713) MZsoltee válasza v!ct0y (#79709) üzenetére


MZsoltee
veterán

De miért kell egy játék futtatásához IE???

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#79714) Pete55555 válasza Zolee_70 (#79711) üzenetére


Pete55555
addikt

Nos, én is tapasztalom a játékosállomány retardáltságát. Ettől függetlenül szerencsére tartom magam a szintemhez, és még a WR-em sem esett sokat.
Ez tegnap reggel óta:

...Szeretem leracsniztatni...

(#79715) Stigma.HC válasza Bingisz (#79690) üzenetére


Stigma.HC
senior tag

Ez valami jóféle text. mod lenne? Mert akkor rád dobnám a 122-44-re :D Már ha az

"Mikor veszítek, nem azt mondom, hogy a te hibád. Csak azt mondom, hogy én téged okollak" Kösz :D -------- WoT: Szecska_Mester

(#79716) fsb1000 válasza MZsoltee (#79713) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Gondolom lefizette a WG-t az MS és így akartak neked bosszúságot okozni.
Egyébként melyik IE kell hozzá?
.
Ha gondolod átnevezem az IE-t a gépemen és kipróbálom elindul a löncser vagy sem. (Win8.1 / IE11)

(#79717) v!ct0y válasza fsb1000 (#79716) üzenetére


v!ct0y
veterán

Lehet benne valami. Használja az IE-t

MZsoltee: Programoknál van egy olyan hogy telepített frissítések. Ott szedd le az IE-t és tégy fel egy újat.

[ Szerkesztve ]

(#79718) Dirtyz


Dirtyz
őstag

Nem találtam sehol választ, így megkérdezem: egy adott tankkal megszerzett XP-t csak arra a tankra (ágra) tudom felhasználni, vagy másikra is? (német vs. orosz pl.)

Védd a fákat, egyél hódot!

(#79719) v!ct0y válasza Dirtyz (#79718) üzenetére


v!ct0y
veterán

Csak az adott tankon tudod felhasználni. Illetve a kör végén kapott xp-d 5%-a szabad tp. Azt bármelyik tankon felhasználhatod. Jobb felső sarokba van a szabad tp.

[ Szerkesztve ]

(#79720) Dirtyz válasza v!ct0y (#79719) üzenetére


Dirtyz
őstag

ok, köszi

Védd a fákat, egyél hódot!

(#79721) #95904256 válasza Dirtyz (#79718) üzenetére


#95904256
törölt tag

Amennyiben elit tankkal játszol ( elit tank = bármelyik tank amelyik teljesen ki van fejlesztve, premium tankok kapásból ilyenek ) akkor az ott felhalmozott harci tapasztalati pontokat ( akkor tudod felhalmozni, ha a legények felett "A legénység fejlődésének felgyorsítása" nincs bepipálva ) aranyért át tudod váltani szabad tapasztalati pontokká. Január 9-12 közt lesz erre 35 XP / arany akció, egyébként 25 XP / arany az ára. A szabad tapasztalati pontot már olyan tank fejlesztésére fordítod ami jólesik... Már én is várom ezt az akciót. Majd egy milla XP-ét váltanék... :))

[ Szerkesztve ]

(#79722) MZsoltee válasza v!ct0y (#79717) üzenetére


MZsoltee
veterán

Sajnos nem megy. Nincsenek elvileg frissítések.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#79723) v!ct0y válasza MZsoltee (#79722) üzenetére


v!ct0y
veterán

Akkor nyiss egy cmd-t: FORFILES /P %WINDIR%\servicing\Packages /M Microsoft-Windows-InternetExplorer-*9.*.mum /c "cmd /c echo Uninstalling package @fname && start /w pkgmgr /up:@fname /quiet /norestart

Majd gép restart és nézd meg utána a wotot.

[ Szerkesztve ]

(#79724) ng0ofy válasza Dirtyz (#79718) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Csak arra a tankra. Van Free XP is, jobb felső sarokban.

(#79725) MZsoltee válasza v!ct0y (#79723) üzenetére


MZsoltee
veterán

Sortöréssel beírnád, hogy mit kell egyszerre írnom?

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#79726) fsb1000 válasza MZsoltee (#79722) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Töröltem a teljes ie mappát és hiba nélkül belépek a WoT-ba.
Persze lehet valamely szolgáltatást használja a löncser, amely nálad szintúgy beteg.

(#79727) bluyoo


bluyoo
nagyúr

Valaki nem tudja, tényleg nem kompatibilis a TOG II legénysége az angol nehéz tankokkal?

Bazinga!

(#79728) fsb1000 válasza bluyoo (#79727) üzenetére


fsb1000
nagyúr

De tudom, hogy kompatibilis, lehet benne képezni angol legénységet.
nekem is az van benne.

(#79729) bluyoo válasza fsb1000 (#79728) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Köszi!
Az jó mert tervezem, hogy ha Churchill I meglesz, átpakolom a legénységet bele.
Bár azt nem tudom megéri-e. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#79730) fsb1000 válasza bluyoo (#79729) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Kell bele egy +töltő.
Hogy megéri??? Ha szeretsz menni a TOG-al,akkor igen, amúgy a játékosok 80%-a csak szenved vele.
A TOG kamoja nagyon jó, érdemes azt a képességet kihúzni, viszont a többi nehéz tankon nem sokat ér.
A tűzoltásra sincs nagy szükség, ha automata tűzoltót használsz.

[ Szerkesztve ]

(#79731) v!ct0y válasza MZsoltee (#79725) üzenetére


v!ct0y
veterán

FORFIELS-től a norestartig mindent.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#79732) bluyoo válasza fsb1000 (#79730) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Én pont fordítva akarom. :DDD
Mivel az egyetlen prém vasam (és jó ideig az egyetlen angol), majd 500 csatát toltam vele.
Így ebben fejlesztettem a legénységet.
Gondoltam nem lesz olyan "szenvedős" az angol nehéz ág, ha van benne normális legénység!
Bár így a TOG II maradna jó legénység nélkül.

Bazinga!

(#79733) fsb1000 válasza bluyoo (#79732) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nem marad legénység nélkül, hiszen bármikor visszarakhatod bármelyik HT-ból, amikor TOG-ozni szeretnél.
Viszont ha az angol HT ágat fejleszted akkor kérdéses mikor rakod át a jól képzett TOG legényeket. t5-6 szinten?: Vagy t8-nál?
Mert ha mész tovább akkor tierenként lehet átképezni és az 1000 goldba fáj szintenként vagy veszítesz 10%-ot. Magasan képzett legénységből én nem szeretek még 10%-ot sem leadni,

(#79734) dfsz34 válasza bluyoo (#79727) üzenetére


dfsz34
őstag

Nem az, bár nincs olyan nagy gáz, mert +2 ember van benne a másik 4 meg megfelel a brit nehezeknek. A gyorsított képzés így nem igazán használható, de más probléma nincs vele.

(#79735) fsb1000 válasza dfsz34 (#79734) üzenetére


fsb1000
nagyúr

" A gyorsított képzés így nem igazán használható"
.
Miért nem?

(#79736) 04ahgy válasza mefistofeles (#79710) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Azért ez így nem teljesen igaz. Az IE olyan szinten van a mindenkori winekbe integrálva, hogy kismillió dolog használja magát a motort, illetve a fájljait.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#79737) 04ahgy válasza fsb1000 (#79733) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A kredites, -10% tankonként átképzéssel a skilleket, perkeket semmilyen mértékben nem bukják, 80-90%-ról a fő képzettség meg pillanatok alatt visszamászik 100%-ra.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#79738) mefistofeles válasza 04ahgy (#79736) üzenetére

Elvileg már nem így van. Ezért is van az, hogy ha telepítesz egy windowst akkor előjön a böngésző választó. Kénytelenek voltak a kizárólagosságról lemondani, mert komoly pereknek néztek volna elébe.

Lehet, hogy kipróbálom már csak kiváncsiságból, hogy letörlöm az IE-t a wot-ot és mondjuk chrome böngészőböl töltöm le az installert és telepítem. Nem tudom elképzelni, hogy ne működne!

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#79739) dfsz34 válasza fsb1000 (#79735) üzenetére


dfsz34
őstag

Mert mindig az 1-2 tog specifikus legény kapja a dupla tapasztalatot, azaz a brit nehéz tankok nem profitálnak belőle. Feltételezve persze, hogy valaki nem orrba szájba tog-al nyomja, ami amúgy is elég perverz dolog lenne. A plusz prémium tankos legénységi 50% xp-t megkapja minden legény így is, úgy hogy lehet vele húzni a legénységet, de a duplázásból kimaradnak.

(#79740) 04ahgy válasza mefistofeles (#79738) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Váááááááá. Két külön dologról beszélünk, aminek nincs ok-okozati összefüggése. Azért, mert nem nyomja az IE-t a képedbe, hogy használd azt böngészésre, és a kék e betűs ikonnal indítsd, no meg a böngészőválasztót biztosítja, még esszenciálisak maguk az IE által is használt fájlok rengeteg winen belüli folyamathoz, külső programhoz. Azt senki nem tiltotta, hogy a fájlok ne lehessenek a motorháztető alatt használatban.

Vagy már arra akarod kötelezni az MS-t, hogy win folyamatokhoz használjanak chrome vagy opera fájlokat?

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#79741) fsb1000 válasza 04ahgy (#79737) üzenetére


fsb1000
nagyúr

aha... akkor gondolom te másként képzed át a legényeket.
Ha goldot nem használok, akkor mindig elöbb feloldom a képességeket és azokból képzem, át a legénységet.
Így mindig a leghatékonyabb legénységgel játszom.
.
Persze megint pontatlanul fogalmaztam, de a kedvedért akkor sem fogom visszavenni a 2 évvel ezelőtti stílust, amikor mindent 6 körmondatban kellett megfogalmazni ügyelve a kivételekre mert 3-4 jóképességű várta mibe köthet bele.
.
Lásd: mire kapjuk a Tankászt.
Mióta beszóltál azzal kapcsolatban hogy nem sebzésre megy legalább 20-an ugyanazt írták mint én: X sebzésre meg van vagy még nem adta. Csak nálam javítottál, mintha nem értenéd, vagy úgy gondolnád nem tudom mire jön a tankész.
Egyébként személyesen ismerjük egymást, legfeljebb te nem tudod ki vagyok.

(#79739) dfsz34
ne már.... magad is leírod:
"A plusz prémium tankos legénységi 50% xp-t megkapja minden legény így is,"
tehát igenis megéri TOG-al húzni, mégha el is veszítjük a duplázást 1 (nem 2) legénységi tagnál.

[ Szerkesztve ]

(#79742) 04ahgy válasza dfsz34 (#79739) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Simán lehetséges, hogy az egyik tankba az egyik töltőt viszi tovább, a másikba a másikat, így szinkronban marad a fejlődésük.

Én a KV-5-ben egyszerre képzem az IS-4 és az IS-3 töltőjét. :)

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#79743) bluyoo válasza fsb1000 (#79733) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Elsőnek úgy gondoltam, hogy már a Churchill I -el, ugye a t5 szinten.
Éppen abban nem vagyok biztos hogy megéri átrakni őket már t5-ben, vagy ahogy írod majd csak a t6-7-ben lépjem meg. Gold-ot semmiképpen nem fordítok rá.

(#79734) dfsz34
Jól értem, akkor csak a legénység egy része rakható majd át, pl. a Churchill VII -be?

(#79737) 04ahgy
Akkor ez így vállalható.

Bazinga!

(#79744) mefistofeles válasza 04ahgy (#79740) üzenetére

Én nem akarom kötelezni semmire de hidd el, hogy a többi nagy böngésző fabrikáló, árgus szemmel figyeli őket.
Amúgy meg a wot az nem egy win folyamat...........
A windows alatt fut de ennyi erővel minden és megint ott lennénk a kizárólagosságnál. Nekem egyébként tök mindegy, de manapság még egy microsoft nagyságú cégnek sem igazán engedik a monopóliumot.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#79745) fsb1000 válasza bluyoo (#79743) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ha goldot nem használsz akkor szerintem az a jó módszer az átképzésre amit írtam:
1. Képességek feloldás 90%-al
2. Átképzés 90%-al
3. TOG-al visszahúzni a képességet.

.
Churchill és prince esetén 1 töltővel van több a TOG-ban. Azt nem kell átképezni, mindig benne hagyod.
t7-től meg már nincs külön rádiós, azt is benne hagyod a TOG-ban.
.
Urban legend, hogy a TOG nem használható legénységi képességek gyorsított fejélesztésére.

(#79746) 04ahgy válasza fsb1000 (#79741) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem belédkötésből írtam (kár, hogy annak vetted, szerintem az általad felemlegetett eset óta éppenséggel meglehetősen sok kérdéskörben egyetértettünk), de a te módszereddel képzésenként rengeteg XP-t buksz. Egyrészt bukod a kumulatív XP 10% (az 5 skillesnél nagyon sok!), másrészt bukod a fő képzettség egy részét.

Amikor nem goldért képzek át, inkább megyek pár csatát 80-90%-os főképzettségű legénységgel, és megmaradó teljes kumulatív XP-vel (az ötskilles legénység kevés főképzettségbeli vesztesége elenyésző a teljes 10%-ának elvesztéséhez képest), mert pikkpakk visszatermelődik 100%-ra, legfeljebb kicsit óvatosabb, türelmesebb vagyok az elején.

A következtetésed egyébiránt teljes mértékben helyes, hisz valóban nem ugyanúgy képezzük át a legénységet.

UI.: a sebzéses ászos kérdéskör pedig szerintem sajnálatos, hogy ennyire él a köztudatban, mert akkor erre várja, és nem jön. Hiszen kisebb sebzésmennyiség, de nagyobb tierbeli járművekbe, több spot (szintén esetlegesen nagyobb tierbeli járművekre), több kill, vagy akár a több modulsérülés is növelheti az XP-t, amire végül a tankász jár. Másrészt a tankász szint nem csak az egyéni teljesítménytől függ, hanem a közösségitől is, épp pár napja volt egy ilyen eset, azt példaértékűnek tekintem. Ha több jó, kiemelkedő kör volt az adott tankkal, akkor nehezebb az ászt is elérni.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#79747) fsb1000 válasza 04ahgy (#79746) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Igen így 10%-al többet veszítek, de kihagyod a képletből, hogy a visszahúzás prémtankkal történik (általában)
Nem pedig egy 90+ százalékos legénységű normál tankkal, ahol még a tank jobb moduljai sincsenek meg, hiszen most lett megvéve.
.
nagyon nem mindegy....
.
De mindegy.. mindenki úgy képez legénységet, ahogy neki a legmegfelelőbb. Én golddal az esetek jó részében, azon nincs vita.

(#79748) dfsz34 válasza 04ahgy (#79742) üzenetére


dfsz34
őstag

Ez okés, de ugye két párhuzamos szovjet nehéz ágról mondtál tankokat. A brit esetben csak akkor jöhetne ez szóba, ha valaki a tier x tank mellett valamelyik másikat is megtartja. Ez nem túl életszerű, de ha így van, akkor valóban működhet, bár még itt is bekavarhat, hogy tier8-tól nincs rádiós sem, de mondjuk ez már nagyon részlet kérdés és szerintem elenyésző azok száma, akik megtartják valamelyiket a tier x mellett.

(#79743) bluyoo Igen, az egyik töltő benne marad a TOG-ban. Tier8-tól meg a rádiós sem kell, az is marad a TOG-ban végleg. Azért mondtam, hogy nincs olyan nagy gáz, főleg mióta buffolták a prém tankok legénység képzési funkcióját és minden legény +50%-t kap. Az egyedüli hátrány, hogy a dupla xp-t, amit a gyorsított képzés ad, TOG specifikus legény(ek) kapják és abból már nem profitál a brit nehéz tank, de ez minden, a plusz 50%-t megkapják.

Egyedül a churchill I trükkös kicsit, abban két lövész van, ki tudja miért? Oda venni kell egy 75%-os aztán tovább már nem lesz rá szükség.

[ Szerkesztve ]

(#79749) 04ahgy válasza fsb1000 (#79747) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Amikor ilyen akciós az átképzés, én is a goldot használom (egyébként is, csak óvatosabban). Tisztább, szárazabb érzés. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#79750) fsb1000 válasza 04ahgy (#79746) üzenetére


fsb1000
nagyúr

"a sebzéses ászos kérdéskör"
Tudod ez olyan mint amikor a kocsmában azt mondja a komám, hogy holnap jó idő lesz menjünk ki vitorlázni. Erre jön egy okoska és megmagyarázza nekünk, hogy hajós szempontból a "jóidőnek" mint fogalomnak több ismérve is van és nem elég ha x csomóval fúj a szél.
Ettől mi még holnap kimegyünk. ...vagy nem, ha úgy tartja kedvünk.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.