Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#79201) h1mpi válasza 04ahgy (#79198) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Köszi és az mennyire használható a saját tierben? 86 pen mire jó? Kv1, kv85, T1, M6 ellen kevésnek tűnik...

Akkor köszi ez nem kell :D

[ Szerkesztve ]

Eladó újszerű Edifier MR4: https://hardverapro.hu/apro/edifier_mr4_hangfal_elado_garis_2025_01_ig/friss.html

(#79202) adamgreen válasza h1mpi (#79201) üzenetére


adamgreen
senior tag

Sok jót ne füzz hozzá egy ilyen kirakat nulla áthuzva tank egy tier 1 es meggyköpövel. :DD

Aki gyüjti ezeket annak elfér amugy ennyi.

(#79203) 04ahgy válasza h1mpi (#79201) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem használhatóbb, mint a T-34-85M, a nyolcasok közt... Sajna a prém. orosz med felhozatal szegényes.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#79204) Tuco Ramirez


Tuco Ramirez
őstag

Megvette már valaki a shopban a T-34-85M-et? Érdekelne a véleménye a járgányról...

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#79205) fsb1000 válasza Sixkiller6 (#79199) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Milyen fikáról beszélsz?
Leírtam a véleményem, hogy kb semmit nem ér a 8 kill olyan csatában ahol az ellenfeled 10 db céltábla Pz II D.
.
Bárki bemegy T18-al vagy H35-el (vagy aminek 40-es a páncélja) 3-4 körön belül csinál 8 killes eredményt.
Ezen sértődsz be?

(#79206) fsb1000 válasza fsb1000 (#79205) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nem kellett sokáig várni a WoT szemetjére. Csapattárs T18 kilött közvetlen közelről.
13K-s narancs színű okoska azt válaszolja a kérdésemre miért is tette: Mert gay vagyok és előle lövőm ki az ellenfelet.
Szóval már megindult a torzsalkodás a koncon.
.
Szerk: Ma ez az első vereség.

[ Szerkesztve ]

(#79207) adamgreen


adamgreen
senior tag

Félelmetes mi van ma a csatamezökön :D

42% vérvörös tomatohuszárok premcsi tankokkal :C
minden második tank prémium legyen az tier 5 vagy 6-7-8
:C

(#79208) KisApám


KisApám
addikt

Ezek közül?

a német TIER VIII LÖWE (nincs TIER limitje...)
a francia TIER VIII FCM 50t
a kínai TIER VIII 112

:F

Egyikre beruházni kellene.

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#79209) Bad Pritt válasza KisApám (#79208) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

FCM.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#79210) Zolee_70 válasza KisApám (#79208) üzenetére


Zolee_70
senior tag

Ezek közöl csak az FCM, de igazából attól függ, Te milyen stílust kedvelsz.
Én megnézném még a T34-et is és a Jagdtiger 8.8-at, ez a kettő hozza a legjobban a kreditet.

[ Szerkesztve ]

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#79211) zsloti


zsloti
senior tag

Sziasztok
Ha az egyik tankból átrakom a legénységet az újba átképzés nélkül akkor milyen negatívumok lesznek ?
Zs

Xiaomi max SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#79212) fsb1000 válasza zsloti (#79211) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Az alapképzettsége csökken a legénységnek.
Ha nem azonos tankosztályba rakod akkor nagyon csökken.
És nem fejlődnek.

Szerk: Szerintem a skilleket nem használják, de lehet ez változott rég próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#79213) zsloti válasza fsb1000 (#79212) üzenetére


zsloti
senior tag

A Skilleket használják?

Xiaomi max SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#79214) Tuco Ramirez válasza Zolee_70 (#79210) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Én megnézném még a T34-et is és a Jagdtiger 8.8-at, ez a kettő hozza a legjobban a kreditet.

Ja, csak a játékélmény közelít a nullához velük... :(

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#79215) fsb1000 válasza Tuco Ramirez (#79214) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Jagtiger 8.8 miért nem ad elég játékélményt?

(#79216) zsloti válasza Tuco Ramirez (#79214) üzenetére


zsloti
senior tag

köszi

Igazából spotter tankot szeretnék ami most van az a LTTB és most megvettem a t54 light ot
Azt szeretném kipróbálni anélkül hogy az LTTB legénységét át keljen képeznek
Igy viszot tényleg kaki :(
Az igazán királyt sajnos kivették (t50/2) :(
Zs

Xiaomi max SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#79217) Bad Pritt válasza fsb1000 (#79215) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Mert nagydarab, lassú, nehézkes, igencsak be van határolva, hogy merre lehet menni adott pályán, ráadásul sok esetben a csapattársakra van utalva.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#79218) 04ahgy válasza Bad Pritt (#79217) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Szerintem magában is ad játékélményt, mind a 8,8-as Jagdtiger, mind a T34. Utóbbi nekem is megvan, és nem érzem vele élménytelennek a játékot.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#79219) fsb1000 válasza Bad Pritt (#79217) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Lehet... én általában ilyen tankokkal játszom, úgyhogy nem tünik fel.

(#79220) zuchy válasza Akcok94 (#79107) üzenetére


zuchy
őstag

Feltettem notimra a nem teszt szerverest, gond nélkül felment, úgyhogy hálózaton átküldöm az asztalimra és megkerülöm a telepítést. :)

PC-STYLE.hu

(#79221) jr1994 válasza 04ahgy (#79218) üzenetére


jr1994
addikt

Nekem JT88 van és valóban kellemes vele a játék. Brutál dpm, valahova beásom magam és gyakran le se veszem az ujjam a tűzgombról. Kreditet meg fossa, előtte a tavaly kifarmolt IS-6-tal farmoltam, a célnak az is megfelelt de JT-vel sokkal jobban szeretek játszani, egyszerűen azért mert van egy jó ágyúja.

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#79222) Jadro


Jadro
veterán

Haláli ez a T18-as móka.... :DDD Egy top gun összejött másodikra.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#79223) arpeen2


arpeen2
senior tag

Sok jóra nem lehet számítani mikor így kezdődik a meccs :)

(#79224) Zolee_70 válasza Bad Pritt (#79217) üzenetére


Zolee_70
senior tag

Szerintem nem ismered ezeket a tankokat eléggé. Mindkettővel nagyon jó csatákat lehet menni, persze meg vannak a maguk gyenge pontjai (mint minden egyéb tanknak a játékban).

A Jgt8.8 jó kezdőknek, a T34-hez már kell valami rutin (nem tolerálja a hibákat).

Példák:
Jt8.8-al ellövöm szerencsétlen láncát, és vége, mert nem tudja felrakni...eldugom a testet, és a tornyot nem ütik át (pl. Himmelsdorf halálutca)
T34 bármilyen hulldown pozíció, és az iszonyat jó ágyúja....

[ Szerkesztve ]

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#79225) Bad Pritt válasza Zolee_70 (#79224) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nem ez volt a kérdés, hanem, hogy pl. az FCM-hez képest milyen a játékélmény velük. Nem mentem sokat egyikkel sem (ezért nem is vettem meg őket), de a franciával összehasonlíthatatlanul pörgősebb, akciódúsabb meccseket lehet menni. Ez szerintem nem a játékos stílusának a kérdése, sokkal inkább a tank képességeié. Cserébe kevesebb pénzt hoz a konyhára x sebzésért.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#79226) Zolee_70 válasza Bad Pritt (#79225) üzenetére


Zolee_70
senior tag

A kérdést megválaszoltuk, a 3 választhatóból egyértelműen az FCM a jobb. Én meg felvetettem, hogy a 3 lehet 5 is, és akkor tényleg a játékos stílusa, tudása dönti el, melyik illeszkedik legjobban hozzá.

Az FCM gyenge játékos kezében kínszenvedés, oda kell a skill...és csak ebben az esetben adja a legjobb játékélményt.

[ Szerkesztve ]

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#79227) fsb1000 válasza Bad Pritt (#79225) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nem... rosszul mondod. Ez volt a kérdés:
.
"Jagtiger 8.8 miért nem ad elég játékélményt?"
.
legalábbis erre válaszoltál.

(#79228) Zolee_70 válasza fsb1000 (#79227) üzenetére


Zolee_70
senior tag

OK, legyen Neked Karácsony :R

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#79229) Flickering


Flickering
aktív tag

Valamelyik nap olvastam, hoyg egyik tankra írtatok itt ajánlott sebzést.

Betudná valaki linkelni ezt az oldalt, hogy megnézhessem én is, mely tankommal mit kéne lőni? :)

(#79230) Bad Pritt válasza Zolee_70 (#79226) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ez is igaz. Mindenesetre szerintem az FCM van a játékélmény-hasznosság-kredithozam háromszög közepén nagyjából. Bár most jön egy francia med hasonló képességekkel, lehet azt megvárnám...

(#79229) Flickering: Targetdamage.com

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#79231) Bobyjack válasza Zolee_70 (#79226) üzenetére


Bobyjack
senior tag

Az fcm-nek mi a nagy előnye? Nagy a gun depressionje? Nekem Löwém meg egy ingyen T34-em van, amikkel teljesen elégedett vagyok, de felcsigaztatok az érdeklődésemet, mert nem emlékszem olyan esetre, amikor igazán nagy kihívást okozott volna valaha is ellenfélként az fcm. Tisztára papírként asszociálok rá. Valaki testközelből írna róla?

(#79232) Zolee_70 válasza Bad Pritt (#79230) üzenetére


Zolee_70
senior tag

Erre gondolsz?

Bobyjack
Nekem nincs, nem tudok első kézből infot adni.

[ Szerkesztve ]

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#79233) Flickering válasza Bad Pritt (#79230) üzenetére


Flickering
aktív tag

köszönöm!

(#79234) fsb1000 válasza Zolee_70 (#79228) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nekem ettől függetlenül is Karácsony van / lesz amit a családommal töltök.
.
Amúgy pedig nincs azzal baj, ha másként ítéljük meg a játék elemeit, én kíváncsi voltam, hogy egy jó játékosnak mi gondja lehet a jJgtiger8.8-al.
A válaszából azt szűrtem le, hogy más játékstílust részesít előnyben, mint ami az ilyen TD-kel sikeres szokott lenni.
.
Egyre jobban meggyőződésem, hogy a játékosok többsége csak egyféle stílusban tud játszani eredményesen, vagy nagyon nehéz átállnia medről HT-ra, vagy TD-ről LT-ra, stb, stb.
Ezért aztán jelentősen eltérőek a tankokról alkotott vélemények.
Erre jó példa a TOG vagy az új Lightok esete, de örök vízválasztó az arty téma is.

(#79235) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Lehet tudni, hogy mi a Panzer II Ausführung D Battle Tier besorolása? A szokásos, Tier 2-re vonatkozó, vagy valami speciális?

Amúgy remekül lehet most irtani a jó kis Panzerjäger I-el, de a Pz38H sem kutya... :DDD

(#79236) Bad Pritt válasza Zolee_70 (#79232) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Bizony ez, ez medként besorolt med lesz remélhetőleg. Csak a legénység miatt lesz fontos. :D

(#79234) fsb1000: A játék részesít más játékstílust előnyben. Az agilitás, álca, nagy látótáv jelenleg fontosabb ebben a játékban, mint a páncél. Elég megnézni a második német és brit td vonalat, milyen szörnyszülött, majdhogynem op jószágokkal van teletömve. Szoktam menni nehezekkel, voltak nehéz td-im, végigmentem a T110E3-ban végződő ágon, de ha elő kell venni mondjuk tier 6-ban egy tankot, amivel befolyásolni lehet a meccseket pályától függetlenül, akkor az med lenne, nem heavy.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#79237) Zolee_70 válasza fsb1000 (#79234) üzenetére


Zolee_70
senior tag

Egyetértek. Peace.

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#79238) xAttilax válasza Bobyjack (#79231) üzenetére


xAttilax
senior tag

mobilitás, jó dpm, jó pen, és a tier limit.
Van Löwém és FCM-em is.
NEKEM a löwével szenvedés a játék, mert lassú, nincs páncél, kicsi az alfa + arty imádja. míg az fcm tök jó kis medes támogató tank, egy frankó kis ágyú plusz ha gáz van akkor gyorsan el lehet menni. (meg amúgy is jó ha van egy tanknak mobilitása)

[ Szerkesztve ]

"sem több, sem kevesebb, csak ember lehetek,"

(#79239) fsb1000 válasza Bad Pritt (#79236) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Azt én is így gondolom, hogy a játék jelenlegei állapotában leginkább a medekkel lehet csatát befolyásolni, de csak azoknak akik jól játszanak medekkel.
Szerintem akik HT és TD tankokban ülve sikeresek, azok viszont ezekkel a tankokkal tudnak többet hozzátenni a csatákhoz, nem pedig egy meddel, amivel bénáznak.
Szóval oda jutunk vissza, hogy a játékelemek objektív megítélése kevés, mert a játékosok szubjektíven megítélhető játék-tudása és játék-stílusa az igazán döntő.
.
(#79238) xAttilax: Bocs, de ebben a hsz-ben is kiviláglik, hogy a saját játék-stílusod és eredményeid alapján mondasz véleményt tankokról. Nincs ezzel semmi gond, ha elfogadod, hogy mások másként gondolják.

[ Szerkesztve ]

(#79240) Bad Pritt válasza fsb1000 (#79239) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Aki heavy-ben meg td-ben sikeres az nem egy kretén, úgyhogy megtanulhat meddel is játszani-> méginkább befolyásolhatja a küzdelmet, mert gyorsabban tud helyet változtatni (meg egyáltalán: helyet tud változtatni), legtöbbször jó álcaértéke és megfelelő látótávja van. Ott az E 25, nem véletlenül ezt veszik ki a shopból és nem a SU-122-44-et, vagy a Dicker Maxot, JT 8.8-at, SU-100Y-t. Ott volt a Hellcat, mint op tier 6, ott van a Borsig tier 8-ban, ahova jött most a Charioteer is. Ott vannak az olyan medek, mint a Cromwell, Comet, Easy Eight, T20, Centurion, Type 61, ha ezekkel tapasztalt játékos játszik (pláne szakaszban), akkor a lassú tankok köszönőviszonyban nincsenek a meccsekkel. Ez tapasztalat, de igazából mint mindig, most is azt gondolsz amit akarsz, de az biztos, hogy előbb parázok be egy tapasztalt FCM játékostól, mint Jagdtigertől.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#79241) xAttilax válasza fsb1000 (#79239) üzenetére


xAttilax
senior tag

szerinted miért van nagybetűvel, hogy NEKEM?

"sem több, sem kevesebb, csak ember lehetek,"

(#79242) fsb1000 válasza Bad Pritt (#79240) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Én is ezt gondolom a medeket kedvelőkről. Nem kretének, HT-vel is meg tudnak tanulni játszani.
.
Szerintem unalmasak lennének a random csaták, ha mindenki meddel menne. Jól van ez kitalálva, és ugyan a tankosztályok arányai az MM által korlátozva vannak valamennyire, de mégis a játékosok döntik el mivel játszanak.
.
Ha tényleg annyira domináns és kedvelt lenne a med, akkor a csaták tanklistája nem úgy nézne ki ahogy most.
.
(#79241) xAttilax: Mert szerintem te sem vagy kivétel (ahogy én sem) és a saját szűrődőn keresztül ítéled meg a játék elemeit. Ezt tartom természetesnek.
Sőt fontos is hogy tapasztalatainkat megosszuk. Nagyon sokan vásároltak most JT 8.8-at és sok Löwe tulaj is van. Én úgy látom kevesen panaszkodnak és csatákban is lehet ezekkel a tankokkal találkozni
Type59-el, minimaussal viszont nagyon ritkán.
Ez is egy (össznépi)vélemény a játékos társadalom részéről.

[ Szerkesztve ]

(#79243) Bad Pritt válasza fsb1000 (#79242) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Azért nem medekkel megy mindenki, mert a játékosok jelentős részét nem is érdekli, hogy mivel, miképpen tudja a csata alakulását befolyásolni.
Nem maga a med domináns és kedvelt hanem (ismétlem): sebesség, álca, látótáv. A heavy-k többsége ezzel nem rendelkezik, cserébe kap páncélt, amit nem minden esetben tud hasznosítani. Az sem mellékes, hogy pl. JT 8.8-cal elindulsz egy irányba, ha ott jön a lemmingvonat, akkor befürödtél. Nem indulsz el, inkább védekezel? Ha a mieink áttolják a pályát, akkor megint befürödtél. Meh... Gyakorlatilag 0 flexibilitás, 100% erődjelleg, jelenleg a játék képe nem ezt kívánja meg.
Aranyos, hogy nagyon védeni akarod a heavy-ket, de lehet, hogy ehelyett inkább zúznod kéne pár száz meccset tier 6 medekkel és akkor rájönnél, hogy milyen az, amikor majdnem minden helyzetben így vagy úgy, de felül tudsz kerekedni még a nagyobb ellenfelek ellen is.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#79244) xAttilax válasza fsb1000 (#79242) üzenetére


xAttilax
senior tag

nyilván nem más szemével látom :) de a témához visszatérve, a löwe nem jó tank, nincs egy olyan tulajdonsága ami miatt sok csata után is élvezné az ember. (ez nem csak az én véleményem).
Nyilván van olyan aki imádja és lenyom vele 2-3k csatát DE a nagy átlag nem. Sokan nem tehetik meg, hogy több drága prém tank-ot vesznek, így ha valaki vett egy löwét vagy jt8.8-at akkor azzal játszik. Ha belehetne cserélni 8-as prémtankot egy másikra azért kíváncsi lennék mennyi löwe menne vissza.

"sem több, sem kevesebb, csak ember lehetek,"

(#79245) otto14


otto14
senior tag

Ez az app hasznos lehet néhányunknak.

M103 3. skill? Gondolkodtam BIA -n, esetleg újraosztani pár legényt, parancsnoknak még lenne hasznos, többieknek nem nagyon, szerintem. :F

[link]

asd

(#79246) fsb1000 válasza Bad Pritt (#79243) üzenetére


fsb1000
nagyúr

"inkább zúznod kéne pár száz meccset tier 6"
.
aha....

(#79247) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Néztem FCM replayeket és szinte az összes tankász úgy született, hogy toptier volt vagy 2-3. a tierben. 9-es tankok között eléggé el van veszve. A T34 azért jó, mert a pen-alfa része jobb magasabb tierben, bár ha nincs test rejtési lehetősége, akkor átlövik, mint a papírt.

Eladó újszerű Edifier MR4: https://hardverapro.hu/apro/edifier_mr4_hangfal_elado_garis_2025_01_ig/friss.html

(#79248) emre válasza otto14 (#79245) üzenetére


emre
veterán

A parancsnoknak inkább felderítő 100%-on 2-ik, 3-ik javítás,
A lövésznek pillanatképet tennék másodikra, a többire meg (kövezzetek meg de) álcát tennék.
Mondjuk jó lenne tudni hány százalékon van a harmadik skill. Ha 50% alatt akkor sima ügy az álca, és majd ha eléri a 80-90%-ot el lehet gondolkodni az arany nélküli újra osztáson.

(#79247) h1mpi

Az FCM-hez kell a skill, a T34 jóval bolondbiztosabb.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#79249) Pete55555 válasza h1mpi (#79247) üzenetére


Pete55555
addikt

Aha. Nem.

Azért elég jó a penje az FCM-nek, páncélja gyakorlatilag nincs, de legalább mindegy, hogy 8-ba vagy 9-be megy, ígyis úgyis átlövik, de kihasználhatod a mozgékonyságát.
T-34 viszont megy T10-be is, ott meg az szvsz jobban el van veszve, mint az FCM T9-be.

De tény, hogy a T-34 bolondbiztosabb.

...Szeretem leracsniztatni...

(#79250) Akcok94 válasza emre (#79248) üzenetére


Akcok94
senior tag

de szerettem ez a "bolondbiztos" kifejezést.

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.