Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#206101) jano_77 válasza kchryss (#206086) üzenetére


jano_77
nagyúr

3K dmg és 2 kill arra volt elegendő, hogy ha nem védett szinten lennék, akkor elbuktam volna ismét 1 sráfot! Király nem!? :W :o
Tök mind1, hogy mit csinál az ember, ha a retek játék nem akarja, akkor nem fog haladni! Dögöljön meg az összes retkes WG-s!

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#206102) wwenigma válasza peterson79 (#206090) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Na nagy budos pacinak a himbilimbijet. Hogy kaparjon ossze sebzest az ember amikor 3 perces csatak vannak, olyan szintű bot retard csapattársakat kap maga melle es olyan randomot? :W

90%+ hatekonysaggal jottem a 3. istentudjamibe, nem tudtam még felkaparni magam az 5öös védett szintig és vagyok valami 20%-on.
Remelem egyszer megkapod te is rohadt nagyon hamar az ilyeneket. :W

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#206103) kchryss


kchryss
addikt

Tessék az előző 6 csatám. 5 vereség 1 győzelem. 4 vesztesben simán top5 voltam egyben top1 a győztesben meg top3. Szóval 5 vereség 1 győzelem -> +3 stráf
Hiába kapom meg az idiótákat, pont azért lehet így is haladni mert a sok idióta mellett nagyon könnyű top5-ben lenni. Ha ennyire fos csapatokat kaptok akkor mi akadályoz meg benne hogy a sok idiótát megelőzzétek? :F
Elárulom csakis az egyéni teljesítmény.



szerk.
Következő csata megint sima vereség megint sima top1 vagyis 7-ből 6 vereség +4 stráf.

[ Szerkesztve ]

(#206104) jano_77 válasza kchryss (#206103) üzenetére


jano_77
nagyúr

Áruld már el pls, hogy a folyamatos vesztes csatákkal hogy tudjunk haladni, sráfot szerezni?!? Ahhoz minden vesztes csatában elsőnek kellene lenni a csapatban, de azt azért ne mond nekem, hogy Te mindig első vagy!?!? Azzal meg rohadt mód ki vagyok segítve, ha benne vagyok az első 5-ben, de csak az első kap sráfot! Illetve kivételes esetben a gyökér EBR még akkor is kap, ha 2-ik lesz a csapatban. Hiába volt ebben a csatában is 2.5K dmg és 2 killem, csak 3-ik helyre volt elegendő! 2 napja nem tudok tovább jutni a DIV2-5 védett szintjéről, mert egyfolytában veszítünk! Még a nyerésre álló csatát is elbukjuk, mert ebben az esetben kerül hozzánk egy AFK, aki nem csinál egész csatában semmit és még vagy 3-4 totál homály, akik sikeresen elveszítik azt az előnyt, amit a csapat másik része megszerzett, de elbukott, mert akik harcolnak, azok ugye kapnak is pofont a másik féltől! :W :o :O
Nekem 5 csatám volt ma - ennyire futotta az időből, de ha lenne még időm sem mennék többet ezt a hányást - és 3 vereség, 1 döntetlen (ami ugye szintén vereség) és 1 győzelem, amiben sikerült szerezni 1 sráfot a 2.6K dmg és 2 killemmel! Nem volt elegendő az első 3 hely egyikére. :(

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#206105) kchryss válasza jano_77 (#206104) üzenetére


kchryss
addikt

Egyrészt nem minden csatád bukta mert látom, hogy 50,33% győzelmi arányod van benne.
Másrészt 56%-os a stráfszerzési hatékonyságod ami ehhez a wr-hez nagyon pocséknak számít. Ez azt mutatja hogy rengeteg győztes csatában maradsz stráf nélkül amiről csak te tehetsz.
Látod én haladok előre úgy is ha csak 1x nyerek 7-ből. :P

Nem kell minden vesztesben elsőnek lenni. Elég top5-nek lenni hogy ne ess vissza és néha néha elsőnek lenni hogy haladj is.

Ja a miheztartás végett. Nekem 49% a győzelmi arányom. Vagyis több idiótát kapok mint te. Mégis haladok, mert 80% felett van a hatékonyságom és 2k felett az átlag sebzésem. Vagyis többet kihozok kevesebb győztes csatából mint te. Szóval csak oda kell tenni magad és akkor simán lehet haladni akkor is ha szopat a wg.

[ Szerkesztve ]

(#206106) Dewri


Dewri
aktív tag

Továbbra sem értem, hogy a tesztszervert minek indítják el, mikor pont tesztelésre alkalmatlan. Full tier10/full gold lőszer. Mit lehet így tesztelni a gold lőszer átütésén kívül?? Már egy tier nyolcassal sem tudok bemenni, mert nem rak be, nemhogy kisebbekkel. És a gold miatt nem kapok valós képet a páncél erejéről, a szögek használatáról, mivel minden mindenhonnan belövi (igaz, hogy lassan a rendes játék is ilyen, szóval...).

Legalább a teszten kivehetnék a goldot és rakhatnának be valami botos pályát, hogy aki tényleg megnézne többféle tankot mindenféle tierben, annak legyen rá módja. Én pl kipróbálnék olyan ágakat, amiket még el se kezdtem, hogy lássam milyen, de így nem lehet (maximum youtube videókat nézhetek, de azok meg általában válogatott top körök az adott járművel, így szintén nem adnak valós képet...). Pedig azt gondolnám erre való a tesztszerver, nem a t10 goldos ökörködésre, amire 10 éve használják...

(#206107) kchryss válasza jano_77 (#206104) üzenetére


kchryss
addikt

Na pont most fejeztem be a 2. divíziót. Úgy mentem rajta végig hogy egész nap szopón voltam idióta csapatokkal.
48,78% a győzelmi arányom ami siralmas (egyébként ez rajtam is múlott mert voltak bőven csaták amiket én dobtam el), vagyis rosszabb csapatokat kaptam mint te. Mégis elég volt 123 csata az első 2 divízió kivégzéséhez. Te 153 csatánál jársz 50,33% wr-tel vagyis az mm alapján amiket kaptál már rég a div1-ben kéne tolnod neked is.

wwenigma fórumtársnak 50,83% felett a wr-je. Ő sem panaszkodhat.

Dobinak 47,88% 2k átlag sebzés mellett, ő részben jogosan sír.

Argh! 47% wr, ő is jogosan sírhatna mégis csak egyszer láttam panaszkodni.

peterson79 fórumtárs meg mehetne lottózni is. 57% wr-je van. Ehhez képest mondjuk az a 46%-os stráf hatékonyság érthetetlen.

Aki meg tényleg minden nap jogosan telesírhatná a fórumot az hulp01 fórumtárs. Neki 500 csata után 44% a wr-je rankedben vagyis ő aztán tényleg a létező összes fogyatékost megkapja a nyakába.

(#206108) wwenigma válasza kchryss (#206107) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Kezdd el te is megkapni a retard tarsakat és a -25% rng-t aztán majd utána térjünk vissza erre mikor a redline sniping sem segít előre jutni. :U Az utolsó divizioig érdekes módon 90+% volt a stráfszerzesem....

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#206109) peterson79 válasza kchryss (#206107) üzenetére


peterson79
őstag

Egyáltalán nem érthetetlen az a 46%, nekem ennyi a tudásom illetve ennyire begörcsölök az akarástól. Elmennek mellettem a meccsek és csak néha tudok jó teljesítményt nyújtani.
Arra is fognám, hogy nincs szerencsém, de itt sok minden összefügg. Nem tudok jól célozni és többnyire lepattanó vagy nem sebző találataim vannak. Eléggé frusztráló és próbálok kikecmeregni belőle, egyelőre nem sok sikerrel. Tegnap még arty-val is próbáltam, második lettem vele....
Ráfekszek jobban a T100lt-re, azzal többet sikerült alkotni eddig, legalábbis úgy érzem. Ja, és lehet továbbra is a kevés gold használat ami még beleszólhat, de már egyre többet lövök azzal, mert egyszerűen máshogy nem megy.

(#206110) peterson79 válasza wwenigma (#206102) üzenetére


peterson79
őstag

Nem tudom hol jársz, milyen div és rang, de nálam már a többség sárga és zöld színű az xvm szerint, szóval nem annyira tudatlanok, ellenük kellene szintén sárga, már majdnem zöld tudással játszanom, de nem sikerül. Ez csak rajtam múlik...

(#206111) wwenigma válasza peterson79 (#206110) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nem az a probléma hogy sárga vagy zöld van az oldalamon, azzal van baj hogy a másikon nincs. Csaták jelentős része 3 perces, nyilván azért mert szar vagyok.

De megoldottam, 60TP full HE aztán bekaphatja mindenki, amíg elhullik a csapat én osszelovom ami kell. Majd ha helyreáll a privát MM, váltok tankot.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#206112) hulp01 válasza kchryss (#206107) üzenetére


hulp01
senior tag

Hú köszi, ez hasznos infó volt. Akartam is már kérdezni, hogy hol lehet ezt megnézni, mert érzésre tényleg ez van. És sajnos sírok is eleget itt a fórumon. Vicces, hogy amikor azonos xp-m van egy csapattárssal, akkor is én vagyok az, aki pont kicsúszik az első ötből. Tegnap este feladtam a batchatet, mert csak az egy helyben toporgás ment, ha nem lenne védett a hetes szint, már újra a selejtezőben lennék. Aztán váltottam Pattonra, és azzal elég jól adta. Több olyan csata is volt, hogy sikerült a vereséget stráfvesztés nélkül megúszni. Gondoltam az első stráfvesztésig játszok, aztán nézek inkább egy filmet. 6 stráfot sikerült is javítani, aztán jött a vesztés és vége. De a teljes hétvégét kihagyhattam volna, és akkor most rank 9-en lennék :). De azért vicces, hogy 44%-os winrate-je randomban kiknek van? Nekik a wn8-uk 100 körül lehet. Mióta újrakezdtem tényleg messze nem játszok olyan jól (vagyis inkább szarul), de a winrate-em így is 50% körül alakul. Rankeden, amikor az első két lövés lepattanik illetve felfüggesztés az ebr-be majd egy sárga track dmg nélkül a tvp-be, akkor tudom, hogy azt a kört el kell engedni. Ja, és sajnos nincs se progettom, se tvp-m, se obj430u-m, se obj277-em. Az stb-1 helyett meg én hülye a wz-t vettem meg. Már nagyon bánom. De tudom, egy jó játékos az én meglévő tankjaimmal is simán lehozná.
Mivel nincs prémium fiókom, a T34-gyel meg ha nem muszáj inkább már nem játszok, ezért nem használok prémium lőszert. És így azért az esetek nagy részében muszáj célozni, ami elég nagy hátrány. Tudom, a prémium lőszer se visz át mindent, mindenhol, de azért könnyebb úgy.

[ Szerkesztve ]

(#206113) Argh! válasza kchryss (#206107) üzenetére


Argh!
aktív tag

Ezt hol tudom megnézni hogy kinek mennyi a ranked WR?

(#206114) Razermazer


Razermazer
őstag

Sziasztok

Van itt köztetek olyan aki regelt és használja a pwnwin nevezetű csodát?
Gondoltam hogy némi haszna is legyen a wot al töltött időnek, némi goldot keressek, regelnék de halott az oldal! másnak sem megy?
Vagy már nem is létezik az oldal utolsó bejegyzések 3 évesek akkor ez dead

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#206115) jano_77 válasza peterson79 (#206109) üzenetére


jano_77
nagyúr

Én nem lövök goldot. Szerintem szánalmas, aki csak azzal tud érvényesülni.

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#206116) vJokka válasza Argh! (#206113) üzenetére


vJokka
aktív tag

Garázsban, a játékos statisztikájánál jobb felül át kell váltani rankedre:

"I'm Gonna Sine Yo Pitty on da Runny Kine!"

(#206117) jano_77 válasza jano_77 (#206115) üzenetére


jano_77
nagyúr

Jaaaa, és úgy nem lövök goldot, hogy kredit lenne rá bőven. Nincs mire elköltsem.

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#206118) BloodRay válasza jano_77 (#206115) üzenetére


BloodRay
veterán

Mivel engem 90%-ban prém lőszerrel lőnek így ha úgy adódik én is nyugodtan betöltöm. Kiélezett helyzetben nem mindegy hogy mini weakspotot kell e épp célozgatnom míg az ellen kapáslövésekkel szétszed, vagy sem.
Imádom akik agyérgörcsöt kapnak csata után/közben mert kaptak prémlőszeres lövést. :DDD
Nálam se az az alap persze, félreértések elkerülése végett...

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#206119) dualface válasza kchryss (#206107) üzenetére


dualface
tag

Az én winratem is jól példázza miért nem sírom tele a fórumot :D

(#206120) Dobi 562 válasza jano_77 (#206115) üzenetére


Dobi 562
addikt

Jajj, 2020- ban már gáz ez a kijelentés. Még 2014 környékén mikor csak goldért lehetett venni akkor talán megállta volna a helyét.

Elég sok jármű van ami a gold ammo köré van balanszolva, gyenge átütésű alaplőszerrel valamint vannak helyzetek ahol tölteni kell ha nem akarsz hátrányban lenni. Magas tierben megy a gold spam, hátrányban leszel sok szituációban nélküle. Valamint gondolom nem kell ragozni miért jobb például APCR- t lőni AP helyett ( nagyobb pontosság, átütés).

Én elfogadom az álláspontod, hogy te nem használsz gold lőszert de leszánalmasozni valakit ezért... A csapattársaim szerencsére nem szoktak panaszkodni mikor lehozom a csatát a végjátékban gold spammel túlerő ellen. :DDD

(#206121) Archman 3


Archman 3
tag

Sziasztok. 1 év kihagyás után újrakezdtem. Gondoltam rankedbe szerzek kötvényt mert csak 1000 kell a patriot-hoz. Most a wg vagy azt akarja hogy haggyam abba megint vagy csak egyszerűen bot lettem. Viccet félretéve. Egyszerűen nem értem mit csinálok rosszúl. Persze nincsenek meta tankjaim. Gyors kihúztam obj 277-et csak sajnos azzal se jobb a helyzet. Szerintem én ezt elengedem.

(#206122) peterson79 válasza jano_77 (#206115) üzenetére


peterson79
őstag

Szánalmas vagy sem, ha valamit el akarok érni benne - mármint még ennél is többet, mint a Div 2- akkor muszáj vagyok Premium lőszert is tolni a csőbe. Nem nagyon szeretem Én sem, gyakorta rakok HE-t inkább, hogy azzal legalább csipkedjek, ha már máshogy nem megy. Volt egy csata ahol szegény SQ ellenfelet ezzel kergettem az őrületbe, inkább vissza is vonult a helyszínről, megunta, hogy 1-200 HP-kat leszedek róla :) Pedig, ha kitartóbb, akkor rájön, hogy alapvetően nekem gyorsabban fogyna el a HP, mint neki, de szerencsére nem volt túl tapasztalt játékos.
Most megnéztem a stajaimat és az 1200-as átlagsebzés az roppant gyenge. Bár ebbe talán az is benne van, hogy sokat megyek light-al, ott pedig nem arra hegyezem ki értelemszerűen, hogy sebezzek...

(#206123) kchryss válasza Archman 3 (#206121) üzenetére


kchryss
addikt

1500 átlag sebzéssel 48-51% wr között szoktak lenni általában. Szóval kijelenthető hogy szívatós mm-et kaptál.
Ugyanakkor azt is látni hogy a stráfszerzési hatékonyságod a wr-ednél alacsonyabb vagyis egyéni hibák is szerepet kapnak.

(#206108) wwenigma
"Kezdd el te is megkapni a retard tarsakat és a -25% rng-t aztán majd utána térjünk vissza erre mikor a redline sniping sem segít előre jutni. :U"
Ha olvastad volna amit írtam akkor tudnád hogy megkaptam őket, sőt többet mint te mégis haladtam. Nem érzed az ellentmondást abban hogy azért panaszkodsz mert olyan sok gyenge játékost kapsz csapattársnak miközben a gyenge játékosokat simán előznöd kéne csapaton belül?

(#206115) jano_77
Érdekes hozzáállás ez a prém lőszer nélküli játék rankedhez. Mi értelme még külön szopatni magad főleg mikor kredited lenne rá? Ez elvileg a játék kompetitív játékmódja, logikus hogy mindenki a lehető legerősebb összeállítással menjen csatába. Ráadásul ha mondjuk egy IS-7-tel alap lőszerrel lövöldözöl a szuperhevikre akkor azzal a társaid is hátrányba hozod.
Mondom ezt úgy hogy én is alig lőttem prém lőszert, sőt ruszki szerveren konkrétan 1-et sem lőttem. De ennek nem ilyen lovagias erkölcsi okai vannak hanem az hogy a progetto-val játszom nagyrészt azzal meg alap lőszerrel is simán hozom a 2k feletti sebzést mert egy gyors tankon sokszor az alap apcr hatékonyabb mint a prém heat. Ha heavy-vel megyek be (kranwagn, 60tp) akkor nem sajnálom tölteni a goldot.

(#206116) vJokka
Épp meg akartam jegyezni hogy milyen hasonló a ranked statod az enyémhez amikor rájöttem hogy én vagyok a képen. :DDD

És a végére egy ranked életkép. Először 6-an voltunk a fészekben, de a bc inkább visszagurult:

(#206124) Argh! válasza kchryss (#206123) üzenetére


Argh!
aktív tag

Nekem mit mondanál a WR meg sebzéssel és stráfszerzési hatékonysággal kapcsolatban? Nekem az ilyen összefüggések kinaiul vannak ;)
Én TVPvel megyek és szintén prémium ammo nélkül. Én F2P játszok mióta megy a WOT. :D

(#206125) ollie válasza kchryss (#206123) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az a baj a prémium lőszerrel, hogy megöli a tudást a játékban, így a kompetitív mód pont hogy nem azt fogja megmutatni, hogy ki mennyire jó játékos, mert csak betöltöd a prémiumot, és célzás nélkül szórod mindenkire. Ez a játék pont az ilyen dolgok miatt egyre jobban arcade játékká alakul, a WG minden erejével azon dolgozik, hogy minél kisebb legyen az eltérés a jó és rossz játékosok között. Töltsd be a goldot, vagy yolózz az ellenség közé az EBR-rel,ülj be az artyba, ülj be az OP tankodba, amit csak golddal tudnak átlőni (ez is csak az eszement játékot erősíti), stb., semelyikkel sem kell gondolkoznod, csak nyomogasd az egérgombot. Persze üzleti szempontból érthető, mert a játékosok 90%-a nem akar gondolkozni (vagy nem tud) játék közben.

[ Szerkesztve ]

***

(#206126) Archman 3 válasza Argh! (#206124) üzenetére


Archman 3
tag

Persze vannak egyéni hibák is nem vagyok unikum játékos, de érdekes randomba el tudok lövöldözni és a győzelmek is jönnek. Amúgy Archman_1 néven futok ezt elfelejtettem leírni. Ha megnézed a statom akkor látszik hogy elég nagy a kontraszt. Főleg amióta újrakezdtem.

(#206127) jano_77 válasza kchryss (#206123) üzenetére


jano_77
nagyúr

bizonyára ez a csata is miattam ment el 0:15-re - NULLA : TIZENÖT!!!!!! - mert egy balfék módjára játszottam. Igazán nem tudom, hogy mit lehetne még tenni, hogy a rendszer jobban értékelje a "munkát", de kezdem tényleg elengedni ezt a szart! :O :W

Gyűlölöm az ilyen előre eldöntött csatákat! Akkor is ha mi nyerünk! :W

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#206128) vJokka válasza kchryss (#206123) üzenetére


vJokka
aktív tag

Ismerősök közül talán csak Te vagy aki rankedezik. Egyébként egész hasonló a statunk, kicsivel gyengébbek a számaim. Stibivel sokat toltam az első sorban, aminek köszönhetően becsúszott jó pár busztó csata. A célom, div2-t az első napokban elértem, azóta nem is játszottam, de ahogy olvasom a fórumot, lehet jobban is jártam :DDD. Hétvégém lesz egy kis időm, lehet majd megpróbálok div1-be felmenni, csak bírjam idegekkel. Eddig ezt sikerült összekaparni:

"I'm Gonna Sine Yo Pitty on da Runny Kine!"

(#206129) dualface válasza Dobi 562 (#206120) üzenetére


dualface
tag

" Valamint gondolom nem kell ragozni miért jobb például APCR- t lőni AP helyett ( nagyobb pontosság, átütés)."

Hú, ezt így szerintem ne írd így le, mert vannak itt kevésbé tapasztalt/játékmechanikát kevésbé ismerő játékosok is és ez marhára félrevezető...

(#206130) Barret001 válasza jano_77 (#206127) üzenetére


Barret001
addikt

Egy megoldás lenne erre.Felezni a csapatlétszámot,hogy legyen valami beleszólása egy jó játékosnak a végkimenetelbe. 1 vs 15 felállásban ez szinte nulla.

(#206131) Dobi 562 válasza peterson79 (#206122) üzenetére


Dobi 562
addikt

En meg az eletben nem lottem annyi repeszt mint a ranked alatt, SC-ben felesben APCR es HESH van keszenletben de volt mar, hogy csak repeszt lottem, hull down heavykkel bontogattuk egymast. :DDD

(#206132) KisApám


KisApám
addikt

Ez azért már tényleg csalás... 3 mark-ért.

Röviden, ha jól kivettem:
például (pár példát látni a videóban): 3-an szakaszban egyik oldalon, ha összejön, 3 másik barátjuk a másik oldalon szakaszban. A másik odalon lévő 3 barát engedi magát lövetni, ha vakon is lő rájuk a 3 markra hajazó barátjuk, mondják neki, hogy találat, és lövetik magukat tovább.

(A 40RCE klánból - pl. ha az EBR 105-öket nézzük, player rating - az első 4 helyen állanak a játékosaik spot alapján... fura nem?)

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#206133) Dobi 562 válasza dualface (#206129) üzenetére


Dobi 562
addikt

Mi benne a felrevezeto? Nagyobb az APCR kezdosebessege, laposabb a roppalyaja, gyorsabban repul, ergo pontosabb. :F

(#206134) Dobi 562


Dobi 562
addikt

A rankeddal kapcsolatban:

Mivel mar csak 6 nap van hatra es meg csak a div 1 rank 5-ig jutottam, igy valoszinu nem lesz eleg idom, hogy a Kampfpanzer 50t-re osszeszedjem a kotvenyt.

Egyebkent megneztem a tankonkenti statomat es ha visszagondolok a tegnapi napra akkor vilagos, hogy a Progetto 65-el rontottam le, a 20 vereseg zsinorban is nagyreszt azzal a tankkal jott ossze. 62 csata rankedban 2400 atlag sebzes es 42% win, eleg szanalmasan fest. Viszont randomban is borzaszto gyozelmi aranyt produkalok a tankkal: 163 csata, 2800 atlag sebzes es 48% gyozelmi arany. Ez arra enged kovetkeztetni, hogy nem jol hasznalom a tankot, valoszinuleg a helyzetfelismeresem nem jo. Nem tudom, majd elkezdek nezni visszajatszasokat.

(#206135) jano_77


jano_77
nagyúr

gondoltam beülök egy retek clickerbe és majd ontom fentről az áldást! Artyval mégis mi a szerepkör lényege?!? Mert egyetlen sebző találatomra nem adott csillagos értéket ez a szar!?! :F
Arról nem beszélve, hogy hozza a játék a random színvonalat artyval vagyis SEMMIT nem talál el, de még véletlenül sem max mellette és splash-ből sebez vmicskét! :W :O

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#206136) Dobi 562 válasza jano_77 (#206135) üzenetére


Dobi 562
addikt

Kabitasra menj es a killekre, azokra adja az xp-t nagyon! kabitasod alatt ha sebzik a tankot, ugy ertem.

[ Szerkesztve ]

(#206137) dualface válasza Dobi 562 (#206133) üzenetére


dualface
tag

Nincs olyan hogy kezdősebesség. Minden lövedék fix sebességgel rendelkezik (itt a játékban). Attól, hogy gyorsabban repül a lövedéke a pontossága tök ugyanaz, a laposabb röppálya is mindegy, mert a wotban nem kell fölé/alá céloznod.

Az igaz, hogy az APCR gyorsabb emiatt gyorsan mozgó tankokat könnyebb eltalálni vele, de ennek a pontossághoz nincs köze, ezért írtam főleg, hogy félrevezető.

Valamint azért, mert sok olyan eset is van, hogy a gold APCR nem jobb mint az AP.
Például 500 méter vagy afölött az APCR gold nagyobb alap átütése annyit romlik, hogy nem lesz jobb az átütése, mint a normál lőszernek, cserébe a normalizációja szarabb.

(#206138) Dobi 562 válasza dualface (#206137) üzenetére


Dobi 562
addikt

Ok, ezt biztos meg fogjak erteni jobban a kezdok ahogy te leirtad.

Egyebkent meg mindig pontosabb az APCR mint az AP ha ugyanazon agyu ket lovedekerol beszelunk.

[ Szerkesztve ]

(#206139) dualface válasza Dobi 562 (#206138) üzenetére


dualface
tag

Nem fogják jobban érteni. De félre sem vezetem őket, azzal, hogy azt mondom, hogy mindig az APCR a jó választás...

Na mindegy, úgy látom ez nem ment át mire akartam kilyukadni.

(#206140) jano_77 válasza Dobi 562 (#206136) üzenetére


jano_77
nagyúr

Aha, ahhoz az kellene, hogy a csapat azt lője, akit stunolok. ez kb ugyan az mint light-al spotolni! Hiába való művelet.
Ez előtt a csata előtt - a sok vereség és a borzalmasra sikerült csatákat követően (1000 sebzést nem tudtam elérni a legtöbben :((( ) azt mondtam, hogy copjál le retek WG!
és jött ez a csata:

Ebben csak az a szörnyű, hogy nem igen csináltam semmit másként, mint a többi csatában, csak itt bementek a lövéseim és nem pattantak le! :U

Illetve az ilyen mókusok hogy a fészkes fenébe tudnak eljutni a DIV2-be?!? :Y :F

és persze az ilyen mókusok mindig hozzám kerülnek és nem az enemyhez! :W

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#206141) peterson79


peterson79
őstag

hali,

az alábbi képen a legutóbbi csatám. A jobb alsó rész a lényeg, bejelöltem.

A 774 XP az az 50%-os tank bónusz XP-ből van, ugye?

Mivel olyan tankról van szó aminél nem kell már a tankot fejlesztenem, ebből most minden a legénységre lett átkonvertálva?
Akkor a statisztikánál miért 6034 XP-t kap a legénység? (gondolom minden tagja)

(#206142) ollie válasza peterson79 (#206141) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A 774 a personal reserve bonus, ami épp 50%, igen, de gondolom ugyanezt értetted ez alatt. Ha be van kattintva a gyorsított képzés, akkor igen, ezt a legénység kapja. Azt viszont nem tudom, hogy mindegyik legény ennyit kap-e, vagy elosztja egyenlően köztük.

***

(#206143) peterson79 válasza ollie (#206142) üzenetére


peterson79
őstag

Igen, angolul az és tank XP van aktiválva, nem legénységi.

Már többször kérdeztem ezt itt, de ez most megint nem tiszta, hogy miért ír mást a mod ami fel van rakva. Nekem jó, mert így több jön, nem csak a 4023, hanem még azt szorozza, már ha tényleg jó a mod és a számítási képlete.

(#206144) Dobi 562


Dobi 562
addikt

Megint vereseg, vereseg hatan.

Div 1-ben:

Murovankan elmegyunk a varazserdohoz 6-an, a maradek 9 az 1-2 vonalon kozepig elmegy majd megall. Az ellenfel odajon 10+ tankkal a varazserdobe es vegigmegy a csapaton.

Himmeldorf: 2 medunk ment fel a dombra, en a banant tartom Super conquerorral, egy Kranvagn es Obj 277 tarsasagaban, a tobbiek a sineknel kempelnek, az ellenfel attolja a dombot es hatulrol megol mindenkit.

Berlin: 6 medunk es az EBR kempel a sarokban 3 tank elleneben, kozepet nem figyeli senki, az ellenfel medjei bejonnek a heavy duhongobe kozeprol es siman nyernek.

Serene Coast: 6-an megyunk a dombhoz, a tobbiek elmennek a 9-es sorra kempelni, az ellenfel 10 tankkal attolja a dombot rajtunk es lemeszarolja kempereket.

Erthetetlen, hogy alapveto taktikakat nem ismernek a jatekosok es az meg inkabb, hogy mindig hozzam kerulnek, az ellenfel meg ketszer annyi tankkal tudja tolni a kulcspoziciokat. Egyszeruen nem ertem. :F

[ Szerkesztve ]

(#206145) Dobi 562


Dobi 562
addikt

Es itt be is fejeztem a rankedet. Egyedul tartom az oldalt es a tobbi med akik eddig A6-ban kempeltek, elmenekultek ahogy megjelent a 60Tp, igy kozepen siman bejott a batchat es obj 140 .

Ez mar nem szorakoztato csak kinlodas, itt kell abbahagyni. Div 1 rank 5- ennyire futotta.

[ Szerkesztve ]

(#206146) kchryss válasza Argh! (#206124) üzenetére


kchryss
addikt

Most nem vagyok játék közelben hogy megnézzem, de kiszámolhatod magadnak. Kb egyformák vagyunk játékerőben. Tvp-vel előző szezonban nyomtam sokat a progetto-val felváltva. 2k átlagsebzés azzal is könnyen összejöhet prém lőszer nélkül is.
A stráf hatékonyságot kiszámolhatod magadnak. Alap hogy minden győztes csatában top10-nek kell lenni, ha ez nem jön össze az csak a te hibád lehet. (Nyilván nekem is volt több ilyen csatám de mind a saját hibámból és ezeket minimalizálni kell.) Vesztes csatáknál mondjuk minden tizedikben kéne elsőnek lenni. És akkor már csak a szorzós csaták maradtak, itt mondjuk 4-5 szorzós csatából 1x kéne top3-nak lenni minimum. Ezek teszik ki a stráf hatékonyságot. Szóval 150 csatánál és kb 50% wr-nél, mondjuk 16 bónusz csatával számolva az első két divízióban 75 + 75/10 + 12 + 4x3 = kb 106 stráf kéne minimum ami 70% hatékonyság. Ez a minimum ami egy 2000 körüli wn8-as játékostól kéne. És akkor még van egy mutató amit nem jelez a játék, de elég fontos, hogy a vesztes csaták hány százalékában leszel top5 és mented meg a stráfot. (Én 85%-on vagyok hatékonyságban, elég sok szorzós csatám volt ami 4 stráf lett).

Ha teljesen gold nélkül nyomod akkor ajánlom SirFoch korábbi adásait. Ő eu és ruszki szerveren is végzett a rankeddel és mindegyiket prém lőszer nélkül csinálta ha jól tudom.

(#206125) ollie
Ebben sok igazság van. Én magam örülnék egy olyan rankednek ahol a reward tankok mellett a prém lőszer is bannolva lenne. Szívesen játszanék úgy.
Már írtam korábban egy szerintem jó ötletet amivel feldobhatnák a játékot. Hearthstone-ban minden héten van egy brawl nevezetű játékmód ahol 4-5 napig a normáltól eltérő szabályokkal lehet játszani. Wot-ban is lehetne mondjuk minden olyan héten amikor épp nincs ranked, frontline, steelhunter, kampány egy ilyen 4 napos játékmód ahol minden héten új szabályok vannak. Lehetnének például ilyen hetek:
- csak prém lőszer nélkül lehetne játszani
- 0% rng lenne
- csak bizonyos tankokkal lehetne játszani
- 10v10
- arty nélkül
- április elseje körül 15v15 csak artyval vagy csak td-vel vagy csak light-tal

(#206147) jano_77


jano_77
nagyúr

Ez való nekem a tier9, itt érzem igazán jól magam és ezek a tankok fekszenek is.
AMX 30 Prot Tank ÁSZ - 5310 dmg, 5 kill, Nagy kaliber

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#206148) ollie válasza kchryss (#206146) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szerintem teljesen ki kéne venni a prémium lőszert a játékból, de persze ahhoz rebalancolni kéne minden tankot, és nagyon soknál kellene tényleges weak spotokat létrehozni (és jó pár tanknak emelni kéne az alap penjét). Egyrészt úgy tényleg lenne értelme heavy tankkal játszani, másrészt visszajönne a játékba a taktikázás.

[ Szerkesztve ]

***

(#206149) Dobi 562 válasza ollie (#206148) üzenetére


Dobi 562
addikt

"... másrészt visszajönne a játékba a taktikázás."

Az utobbi evek fejlesztesi pont azt celozzak, hogy a jatek minel egyszerubb legyen, az egyre rosszabb atlag jatekos is boldoguljon. A taktikazas visszahozatalaert soha nem fognak egy ilyen lepest meglepni. Sajnos.

(#206150) ollie válasza Dobi 562 (#206149) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én azt nagyon jól tudom. Valszeg tizedére esne a játékosbázisuk, így a bevételük is, ha a gondolkozás felé terelnék a játékosokat.

***

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.