Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#206501) KISDUCK válasza popey37 (#206497) üzenetére


KISDUCK
addikt

A helyet lehet cserélni büntetés nélkül. Az ingyen van ha csak sorrendet váltasz pl.: 1. venti 2. rammer 3. stabi ha ezt meg akarod változtatni hogy 1. rammer 2. venti 3. stabi az ingyen van. Lehet variálni a sorrendet mint lőszer kiosztásnál vagy fogyó cikknél.

[ Szerkesztve ]

(#206502) e-newsee válasza KISDUCK (#206495) üzenetére


e-newsee
addikt

Szerintem azért, mert csak az olaszoknak piszkálták a felszereléseit. Az orosz vasak csak paraméter nerfet kaptak.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#206503) galervin93 válasza Silverr (#206500) üzenetére


galervin93
őstag

Ne.

---

Első pár meccs alapján tényleg kaotikusabb lett a dolog, elsősorban a felderítés. Az hogy most egy tank 9 helyett 8.5 alatt tölt annyira nem zavar, eddig is 1-2 másodperccel kevesebb idővel számoltam, de az hogy nem tudom ki-mikor-honnan szpottol (amit eddig elég jól be lehetett lőni), na az kellemetlen. De pl. ha beülök a felpimpelt Manticorbe, ami közel 600 méterre lát, kapja ezt az új parancsnoki bizbaszt, hát a fűszálat is kiszpottolom vele. Lesz még ezért károgás, és sajnos jogos is lesz.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#206504) popey37


popey37
addikt

standart B 13,7 alatt tölti az első löszert? menjenek a kurva anyjukba, mi a franc ez? artyt csinálnak az összes tankból?

mondom én, hogy el kell adni az accot gyorsba.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#206505) peterson79 válasza inferno88 (#206494) üzenetére


peterson79
őstag

Na de lehet, hogy van olyan cucc amit érdemes felrakni. Gondolok itt pl. a super heavy spall liner, azaz a repeszpáncélra. Maus-on amúgy is rajta volt, elég vonzónak is tűnik, hogy maradjon. De más tanknál? Van még egy valami, most nem tudom mi az, de teszteltem pár variációt. Őszintén szólva majd az okosokra hallgatok, QB, Skill, Dezgamez és majd esetleg pár magyar streamer. Nekik nagyobb belátásuk van, mivel egész nap ezt nyomják.
Szerintem hamarosan jönnek az elemző videók, ajánlások stb.

(#206506) jano_77 válasza peterson79 (#206505) üzenetére


jano_77
nagyúr

Én abban bízom, hogy Skill majd update-eli EZT a táblázatát.

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#206507) Barcelona95 válasza peterson79 (#206505) üzenetére


Barcelona95
tag

Én elsőre azt mondanám, hogy ezek az új felszerelések leginkább a lightoknak kedveznek.
A többi osztály működésébe nem igazán szólnak bele szvsz, de a lightok spottolási lehetőségeit nagyon megdobja.

Szeretek élni - és ez sok időt elvesz.

(#206508) Balesz1899


Balesz1899
aktív tag

Az ilyen felszerelés-cseszegetés helyett foglalkozhatnának olyan jelentéktelen dolgokkal is, mint az XP rendszer. Vicc, hogy vesztes csatában lövök 5k felett, a kombinált majd 6 ezer, de kevesebb xp-t kapok, mint az a kb végig afk bot, aki egy lövést sem ereszt el, 0 spotja van, de abban a kegyben részesül, hogy a győztes oldalra osztja be a WG istene...ez így szerintük rendben van?

A lúzer:

A győztes hadvezér:

Ezt bírta csinálni a csatában azért az xp-mennyiségért:

Tudom, nem a pár xp a lényeg. De ha a rankedben meg tudják csinálni, hogy a vesztes csapat jobb teljesítményeit díjazzák (nyerhetsz sráfot, de még akár az is, hogy nem veszítesz), akkor itt miért nem? Az ilyeneknek nem adnék semmit, aki meg a rossz oldalra kerül, de teljesít, az kapja meg kb a győztes csapat közepének megfelelő xp-t. De az, hogy egy, a csapatában legkevesebb xp-t kapó afk alá pozícionál be a csapatomban top sebző/top xp-szerzőként, szánalmas.

[ Szerkesztve ]

(#206509) peterson79 válasza jano_77 (#206506) üzenetére


peterson79
őstag

Szintúgy :)

De olyan is jól esne, hogy kipróbálta így is, meg úgy is és igazából mindkét verzió jó, de mondjuk más szerepkört tölt be.

Dezgamez pl. csinált feltörő kost az Obj.268v4-ből. Leginkább funolni jó, de azért nem egy elvetélt ötlet :)

#Barcelona95: lehet, hogy most a light-oknak lesz a legnagyobb nyereség, de nem látom kizárva, hogy születhetnek eretnek megoldások amik egyvalamire jók, de arra nagyon :)

[ Szerkesztve ]

(#206510) peterson79


peterson79
őstag

Na, tessék. Obj 430U. Van rajta Optika, vert.stab és rammer.

Most ebből melyiket vegyem el és melyiket tegyem be helyette, hogy egy kis bónuszt kapjak? Egyáltalán bónusz ez?
Vagy nem látok elég messzire vagy nem töltök elég gyorsan vagy jobban szétesik a célzó és cserébe 5 helyett 6%-os ventilátor, vagy 3 dolog amik annyira nem tűnnek hasznosnak..esetleg az Improved Rotation Mechanism amivel csak 7,5%-ot vesztek a célzásból, de gyorsabban forog a tank és a torony is..ez mondjuk jónak tűnik..szerintetek?

(#206511) peterson79


peterson79
őstag

Hoppá, lehet nyerni napi küldivel Demount Kit-et!

(#206512) sanya53


sanya53
aktív tag

Az összes periszkópom eltűnt, nálatok meg van?
Sehol nem találom őket.

(#206513) ChristianID válasza sanya53 (#206512) üzenetére


ChristianID
tag

nem lehet, hogy csak 1 volt, amit vmi mod. automatikusan berakott az aktuális tankhoz?

...Only when the last tree has died and the last river been poisoned and the last fish been caught will we realise we cannot eat money....

(#206514) Dobi 562


Dobi 562
addikt

A WG megritkitotta a tech tree-t, hogy egyszerubb legyen a jatek az uj jatekosok szamara. Majd nemsokkal ezutan behozza ezt az uj felszereles-rendszert. En se cikket nem olvastam rola, se videot nem neztem, nekem ez atlathatatlan egy kicsit. Pedig en mar jo par eve tolom a tankjatek.exe-t. :DDD

(#206515) sanya53 válasza ChristianID (#206513) üzenetére


sanya53
aktív tag

Na meg van az összes. Csak nem sok mindenre megyek vele.Mert csak 8-as tankoktól tudom használni a hetesektől visszafelé meg kell venni minden tankra külön. A villám vagdosná meg ezeket a híres fejlesztőket. Már megint a pénzkörül forog minden.

(#206516) kchryss


kchryss
addikt

Random csatáknál órási változás szerintem nem várható az új felszerelésektől. Eddig is úgy volt érdemes felszerelni a tankokat, hogy a lehető legtöbb helyzetben megállják a helyüket és ezután is.
Egy lightot szerintem továbbra sem érdemes csak felderítésre kigyúrni. Kaphatsz városi pályákat és sokszor a spotját sem lövik az embernek.
Klános csatáknál viszont érdekesebb lesz a dolog. Ott előre lehet tudni melyik pálya lesz és eleve mindenkinek megvan a feladata. Ott lesznek majd olyan összeállítások amik csak egy pályán csak egy feladat elvégzésére lesznek optimalizálva.

(#206517) peterson79 válasza kchryss (#206516) üzenetére


peterson79
őstag

Egy gyors kérdés ha már feltűntél.

Centurion mk 7/1. Mi a péket vegyek el tőle, hogy a Ventilátort feltegyem? Optika, töltő vagy vert.stab?
Egyáltalán elvegyem? Lehet meg sem éri az a +1%...

(#206518) Met


Met
nagyúr

Ha átdobom a másik slotba a felszerelést (ahova "való") akkor aranyért cseréli vagy leszerelő készletért?
Van mindkettő, de örülnék ha az utóbbit használná el.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#206519) peterson79


peterson79
őstag

harmadik meccsen Prohorovka és meg is csináltam az LT-15-öt kitüntetéssel.
Felszereléseim: Commander's Vision System első helyen az extrák miatt, Fejlesztett Venti és Optika. 12713-at kukkoltam össze :) Izgi meccs volt, mert a végén marha közel kellett menni...

[Replay]

(#206520) peterson79 válasza Met (#206518) üzenetére


peterson79
őstag

Cserélni tudod a cuccokat a slotokban, ha van valami ott és mást akarsz berakni, akkor ajánlja fel, hogy leszerelheted Kit-el vagy aranyért.

így tudod megnézni pl, hogy ha beraksz "dedikált" felszerelést, akkor az mennyivel ad többet. Jobbra is mutatja a statisztikákon.

[ Szerkesztve ]

(#206521) ollie válasza peterson79 (#206519) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Grat!

***

(#206522) ollie


ollie
MODERÁTOR

Epic tier 10 platoon, persze, hogy nem volt esélyünk.

1. 28k játék, 41% nyerési ráta (2 lövés, az egyik sem talált, még csak nem is lepattanó volt az egyik legpontosabb t10-es ágyúval, és közelharcban halt meg)
2. 4k játék, 42,6% nyerési ráta (1 lövés, nem talált)
3. 24k játék, 44% nyerési ráta (1 lövés, nem talált)

A másodikra nem haragszom, mert mégis csak új játékos, de hogy a másik kettő ennyire el tudja b@szni mások játékát, az durva.

[ Szerkesztve ]

***

(#206523) Met válasza peterson79 (#206520) üzenetére


Met
nagyúr

Természetesen rossz slotban van a töltésgyorsító, gondoltam felcserélem.
De ha kérdezi hogy aranyat vonjon vagy kit-et akkor ok.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#206524) ollie válasza Met (#206523) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én cseréltem kettőt, és nem kérdezett semmit, csak cserélt, ebből arra következtetek, hogy ingyen volt. Azt meg sem tudom nézni, hogy mennyi demount kitem van jelenleg (legalábbis nem találom).

***

(#206525) #65537792 válasza Met (#206523) üzenetére


#65537792
törölt tag

Ha bármi olyan van, hogy kell neki gold vagy demount kit megkérdezi.

(#206526) peterson79 válasza Met (#206523) üzenetére


peterson79
őstag

Felcserélni lehet, ahhoz nem kell semmi. Milyen tank ez amúgy?

(#206527) kchryss válasza peterson79 (#206519) üzenetére


kchryss
addikt

Wow! Az szép hozzájárulás. Túlteljesítetted rendesen a küldetést. :D
Grat!

Centi 7/1-hez nem tudok tanácsot adni. Még nem néztem meg az új felszerelés rendszert. Én mindent úgy fogok használni egyelőre ahogy eddig, olyan nagyon nem lőhetek ezzel mellé. Aztán ha már letisztult a meta és lesz felszerelés akció akkor beállítom a dolgokat.

(#206528) jano_77


jano_77
nagyúr


Na beléptem - reggel már lefutott a frissítés - és rögtön az AMX30 - ezzel zártam tegnap - gondoltam gyorsan megnézem a felszereléseket, hogy mi is van most. Szerintetek a 3-ik slot, amire azt írja, hogy FELDERÍTÉS! oda vajon miért írja azt, hogy az optika - ami egyébként szerepel a FELDERÍTÉS cuccok között - nem felel meg a helynek?!? :F :U
Valamint azt sem értem, hogy a Stabilizátorra miért írja szintén, hogy nem felel meg a slotnak, pedig a stabi a TŰZERŐ-höz tartozik!? :F

szerk: a töltésgyorsítót, hiába teszem az első slotba, nem ad többet mint eddig, a töltésem ugyan annyi marad mint eddig!? Rosszul értelmeztem vmit? :F

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#206529) phoenix1989


phoenix1989
őstag

[link] elég laza kör volt :)

(#206530) Argh! válasza jano_77 (#206528) üzenetére


Argh!
aktív tag

Csak az első slot a speciális, látod alul a kis ikont. 2. 3. slotba ne akarjál bonuszt

[ Szerkesztve ]

(#206531) ollie válasza jano_77 (#206528) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A 3. slotra nem írja, hogy felderítés, az általános slot. Csak az első specializált.

***

(#206532) jano_77 válasza Argh! (#206530) üzenetére


jano_77
nagyúr

Nem bónuszt akartam, ott azt nem értem, hogy miért írja, hogy nem megfelelő cucc, mikor a Stabi a TŰZERŐ-höz, az Optika pedig a FELDERÍTÉS-hez tartozik vagyis éppen azokba valók lennének!?

Az első slot pedig ami bónuszt kellene adjon, a töltésgyorsítóhoz - bounty és nem sima - nem ad többet mint eddig adott! :(

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#206533) ollie válasza jano_77 (#206532) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De azok nem tűzerő, meg nem felderítés slotok, ezt honnan vetted?

***

(#206534) jano_77 válasza ollie (#206531) üzenetére


jano_77
nagyúr

vagyis tök mindegy, hogy miket rakok a 2. és 3. slotba!? A lényeg csupán az elsőnek a kategóriájára és ne foglalkozzak, hogy mit ír ki, mikor egérrel ráállok?

Benéztem, hogy a cucc neve alatt írja, hogy Kategória: Tűzerő (erre gondoltam, de közben rájöttem, hogy ez a cuccra vonatkozik. Benéztem :((( )
Ettől függetlenül, nem kellene jobbnak lennie a töltés időmnek akkor ha az 1-esben van, mint ha mondjuk a 3-ba tenném a töltésgyorsítót?!? :U

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#206535) Argh! válasza jano_77 (#206532) üzenetére


Argh!
aktív tag

AMX 30 med tank, annak a mobility az első slot.
Első slotok:
Heavy tanks Survivability
Medium tanks Mobility
Light tanks Scouting
Tank destroyers Firepower
SPGs Firepower

[ Szerkesztve ]

(#206536) jano_77 válasza Argh! (#206535) üzenetére


jano_77
nagyúr

Köszi, ez hasznos :R

Amúgy abban biztos vagyok, hogy az AMX30-am 7 sec alatt töltött be. Most 7.14 ír ugyan azzal a kombóra, akkor lesz csak 7 alatt, ha felteszem az 1-be a Ventit. :F :U

Ollie: próbálj meg leszedni egy Ventit vagy bármit, ami fizetős és rögtön feldobja, hogy mennyi leszerelő KIT áll rendelkezésedre vagy gold!

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#206537) Dobi 562 válasza peterson79 (#206517) üzenetére


Dobi 562
addikt

En mar egy ideje az osszes medium tankomon lecsereltem az optikat ventilatorra. Altalaban nincs ertelme spottolgatni vagy sznajperkedni, menni kell kulcspoziciokba ahol kozelharc van vagy kozep tavolsagrol tamogatni a fronton levoket es mindket esetben tobb segitseg a venti.

Ha jol emlekszem a Centi 7/1-nek gyenge a dpm-je is, ezert is inkabb a ventit tennem ra.

(#206538) jano_77 válasza Dobi 562 (#206537) üzenetére


jano_77
nagyúr

Végjátéknál azért nagyon nem mind1, hogy Téged vesznek észre vagy Te veszel észre enemyt előbb! Legtöbb streamer is azon az állásponton van, hogy a legfontosabb a játékban a látótáv, hogy Te láss meg előbb ellenfelet, mintsem fordítva. :U

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#206539) kchryss


kchryss
addikt

Buffolt E100-at próbálta valaki? Milyen lett? Mennyire használható?

(#206540) Elcan


Elcan
tag

Sziasztok!

Jól látom, hogy az összes előzőleg levett periszkóp (bino) 1-es szintű lett? Tehát fel sem tudom pakolni tier8 alatti lightokra td-kre?
Ugyanígy az összes leszedett álcahálóm 2. osztályú lett.

(#206541) peterson79 válasza kchryss (#206539) üzenetére


peterson79
őstag

Mentem két kört vele, még a nagy ágyúval használom. A vert. stab helyett Improved Hardening Class 1-et tettem rá. Nem tűnik rossznak, de ennyiből nem sok a különbség.
Majd próbálgatom, de annyi minden van most, hogy nem tudom jut-e rá idő :)

(#206542) Dobi 562 válasza jano_77 (#206538) üzenetére


Dobi 562
addikt

wow! ezt nem is tudtam! en altalaban nem jutok el a vegjatekig. dupla szemforgatos emitkonnal nyomatekositom: :U :U

:D

Akiket mostanaban neztem, Sirfoch Leo1-en ventit hasznalt, Kajzoo konkretan azt mondta o csak Bathcat-re tenne optikat minden mas mediumon a ventit reszesiti elonyben. Annialator STB-1-en es Leo-1-en ventit hasznal. Circon Leo-1-el rankedezett es ventit hasznalt nem optikat.

Az en jatekstilusomba jobban illik a venti, a vegjatekban sincs gondom. Leirtam a velemenyem, mindenki dontse el maga mi passzol a jatekstilusahoz. Ovatos/red line kemp jatekstilushoz en is az optikat tennem fel.

[ Szerkesztve ]

(#206543) peterson79 válasza Dobi 562 (#206537) üzenetére


peterson79
őstag

Centurion szerintem nem egy közelharcos fajta, nagyon sérülékeny. Ammo rack rendszeres és driver is eléggé sérülékeny. De azért megpróbálom, hátha.

(#206544) peterson79 válasza jano_77 (#206538) üzenetére


peterson79
őstag

Engem is ez aggaszt. De akkor mit? vagy semmi változás, jó ez ahogy van?

(#206545) Dobi 562 válasza kchryss (#206539) üzenetére


Dobi 562
addikt

Az nincs meg, de a "nerfelt" Progetto 46 lila felszerelesekkel nagyon adja. Meg az EBR 75 is, amihez nem mert a WG hozzanyulni.

Na erre a Progetto-ra konkretan ratettem a lila optikat mert jobbat nem talaltam ki hozza es igy 516 meter latotavval spottol rendesen.

Holnap majd eloveszem a buffolt E-75-ot is, kivancsi vagyok ra nagyon.

(#206546) vJokka válasza kchryss (#206539) üzenetére


vJokka
aktív tag

Tankelitet néztem délután, próbálgatta a buffolt/nerfelt tankokat. Az alig beforgatott toronyfrontját elég nehezen tudta beütni 340-es HEAT-el https://www.twitch.tv/videos/699939919?t=2h7m18s

"I'm Gonna Sine Yo Pitty on da Runny Kine!"

(#206547) Dobi 562 válasza kchryss (#206539) üzenetére


Dobi 562
addikt

Kajzoo eppen most jatszik vele: https://www.twitch.tv/kajzoo

[ Szerkesztve ]

(#206548) jano_77 válasza Dobi 562 (#206545) üzenetére


jano_77
nagyúr

Laci esetleg Standard B-van ugye, jól emlékszem? Miket raktál rá, milyen felszereléseket?

T67:
Volt rajta optikám, amire most azt írja, hogy nem kompatibilis, mert át lett konvertálva magasabb tierű járművekre vagyis kell vennem egy újat 200K-ért!? Ez most komoly, hogy belekényszerít a retek WG felszerelés vásárlásba azokra a tankokra is, amik fel vannak szerelvényezve, ha teccik, hanem?!? Ezek tényleg megtehetnek mindent?!? :W :O
Ha fent hagyom a jelenlegit, akkor lesz vagy nem lesz hatása? Illetve a következő frissítéskor a rendszer így is, úgy is leszedi és beteszi a garázsba. :o :(((

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#206549) kchryss válasza Dobi 562 (#206547) üzenetére


kchryss
addikt

Kicsi pötyögtetővel használja. Én alfa párti vagyok általában. A dpm túlértékelt paraméter.

(#206550) jano_77 válasza kchryss (#206549) üzenetére


jano_77
nagyúr

Épp elcsíptem Mars egyik csatáját, ahol 3-as szakaszban voltak Manival és még vkivel és Ők is azt mondták, hogy az E100 most már a kisebb löveggel kell használni. Láttak egy E100 az enemynél, aki a naggyal használta és rajta mosolyogtak, hogy lemaradt a hírekről.

Viszont nekem elég volt. Nem mentem egy csatát sem, de beleuntam a felszerelésekbe, illetve abba, hogy ez a retek WG egy csomó tankra most rákényszerít, hogy új felszereléseket vegyek, mert amik eddig rajta voltak, át lettek módosítva, nem kompatibilisek! Hogy jön ehhez ez a szemét cég?!? Elmehetnek anyjukba! Gondolom a hivatalos fórumon feleslegesen küldenénk el őket az anyjukba!? :F :W :o :O

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.