Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#205401) kchryss válasza notika77 (#205396) üzenetére


kchryss
addikt

Ha nem veszít a bokor az álcájából lövés után a tank akkor is veszít. Így a "Bokorban lövés után nem villansz fel, ha egyébként nem spotolnak ki" állításod lehet hogy ebben a konkrét szituációban igaz, de általánosságban nem.
A bokor viszont jobban számít mint a tank saját camo-ja így általában kicsi a különbség. Például ha egy bokor mögött lévő IS-7-et veszünk és egy T100LT-t akkor az IS-7 alapból 207m-ről spotolódna, nem átlátszó bokros lövés után kb 260m-ről, átlátszó bokros lövésnél viszont már 440m-ről világítana.

(#205402) ooloo válasza Barret001 (#205400) üzenetére


ooloo
őstag

Minden 20.-30. csatára lehet azt mondani , hogy kiegyenlített .... a többi mészárszék . Zömében 4-5 perces csaták tetemes veszteségi különbségekkel . Amúgy éjjel nehezebb ász kört gurulni .... a gyerekek ilyenkor már kergetik az álmaikban az angyalkákat . :DD

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#205403) notika77 válasza kchryss (#205401) üzenetére


notika77
senior tag

Ezt valóban nem írtam le explicite.

(#205404) popey37 válasza ooloo (#205402) üzenetére


popey37
addikt

ez még hagyján, de amikor zsinorban 5 csatán keresztül a tier8-as tankok lemészárolják a tier 10-ket, na az a durva. a tizesek elbujnak valahova hátra és utána egyesével mennek az ellen elé. ez ellen nem tudsz semmit tenni, dezertálás és következő csata.
5x nulláztam a balfék csapat miatt egymás után.
elmennek egy oldalra és beállnak kempelni egy csomóba, jön a szpotter, és jön az atry áldás, csata ideje 4 perc max.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#205405) phoenix1989 válasza notika77 (#205396) üzenetére


phoenix1989
őstag

nem rejtette el a tankot? akkor ilyen bokor ez ? xD ugyan már eddig még a bokor takar a kidöntött fa takar most meg már a bokor sem takarja el? érdekes hogy mindig van valami jó magyarázat. van aki bele megy a bokorba kilóg a tank eleje lövöldöz és senki nem veszi észre én meg bokor mögé álok és nem takar el a bokor ez elég nevetséges. [link] itt is kispotoltak pedig nem látszik át a bokor. igen ige tudom a második bokor igen de a tankom tornya az mögött van ami nem , és nemrég még az ilyen esetre is amikor kinn volt az elc oldala azt irtátok hogy az nem száít mert nincs ott spotpont akkor ez most hogy is van? senki nincs a közelembe mégis kivillanok mozdulatlan td vel full camoval és bokor mögött ami nem látszik át.

(#205406) notika77 válasza phoenix1989 (#205405) üzenetére


notika77
senior tag

Itt egyértelműen túl közel álltál a bokorhoz (<15m) és a bokor nem adott álcát lövés után.
Menj már ki egy parkba és nézz körül a bokrok táján. Némelyik olyan mint egy betonfal és nem látsz át rajta. Némelyik messzebbről teljesen átlátszik, de ha közel mész hozzá és egy levél a szemed előtt van mégis kitakar mindent ami mögötte van. Némelyik mögött látod, ha elmegy a villamos, de ha megáll akkor elveszted és nem tudod kivenni, mi a van a bokor mögött. Van hogy egy nagy agancsos, 2-300kg-os szarvas van a bokorban, de nem látod csak annyit, hogy a bokor mozog.

Nem igazán értelek. Majdnem 60k csatád van, a WN8-ad alapján valamit értesz a játékból és mégis ilyen alap dolgokban értetlenkedsz, mint a spotrendszer. Vetted az accountod? Trollkodsz?

[ Szerkesztve ]

(#205407) phoenix1989 válasza notika77 (#205406) üzenetére


phoenix1989
őstag

nem vettem ez a sajátom nem nem trollkodok. nem látszik át a bokor mégis látnak na ná hogy nem értem. mikor mások kilógnak mégsem látja senki őket és ti is azzal jöttök ha nem látsz át rajta akkor takar ez sem látszott át szóval akkor mi az hogy nem ad álcát.

(#205408) hmb válasza Dobi 562 (#205382) üzenetére


hmb
aktív tag

oh.engem siman ugy keresett meg egy hazankfia, hogy a xy pro jatekos fia, es apukaja megengedte higy aranyat meg prem napokat ajandekozzon...csak adjam meg hozza az emailcimet meg az accountjelszot....aztan visszairt, hogy nem jo a kurvaanyadmegbaszom@freemail.hu es a kocsogcsalo12 jelszo.

a valasz az elet a vilagmindenseg meg mindenre...az hogy 42!

(#205409) Thrawn válasza hmb (#205408) üzenetére


Thrawn
félisten

Uh b+ :DDD Ezt van aki beveszi? :D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#205410) notika77 válasza phoenix1989 (#205407) üzenetére


notika77
senior tag

Tényleg nem tudom, hogy milyen tudás hiányzik, hogy megértsd a különböző szituációkban miért történnek vagy nem történnek spot események.

A WG készített pár videót a témában, nem tudom láttad-e már őket:
1. Explaining Mechanics: Visibility System
2. Explaining Mechanics: Concealment - part 1
3. Explaining Mechanics: Concealment - part 2
Ha konkrét kérdésed van, tedd fel. Talán tudjuk rá a választ éa meg is szoktunk írni.

(#205411) Barret001 válasza notika77 (#205410) üzenetére


Barret001
addikt

Széllel szemben pisálsz...

(#205412) Dobi 562 válasza kchryss (#205388) üzenetére


Dobi 562
addikt

Mentalisan majd rakeszulok, nalam egyebkent is a kieges szokott lenni a problema ami abbol fakad, hogy tulzasba viszem a jatekot. Ennek a jele az is, hogy elkezdtek ennyire zavarni a kemperek.

Szerencsere 3 honap utan ma ujra dolgozhattam, itt az Egyesult Kiralysagban lassan oldjak fel a karantent es most mar kevesebb idom van jatszani.

Engem a WN8 resze nem erdekel a dolognak csak maga a tank nagyon tetszik, ezert akarom megszerezni. :)

(#205413) phoenix1989 válasza notika77 (#205410) üzenetére


phoenix1989
őstag

láttam őket de akkor sem értem. hiába mutogatja itt hogy mi van mikor csata közben baromira nem így működik. mint már mondtam vannak kik belemennek a bokorba mégsem látja őket a kutya se pedig az orra elött mennek el meg lövi őket én nemlátok át a bokron látnak. 3 bokor takar látnak. light tank oldalt tartva a löveget menny ki mert ugy spotolsz a nagy lófaszt. még ki se ér a tankom de már villanok és lőnek nyakon. a videóban meg mutogatja vígan hogy oldalt kimész vissza húzodsz és te látod őket téged meg nem. szóval fingom sincs akkor ez most hogy a tökömbe működik mert tök szép és jo ez az egész video meg amit leirtok de sorra mutatom hogy akkor is látnak de azért mégis én vagyok tök hülyének nézve mikozben pontról pontra ugy tetem ahogy mutatja a video meg ahogy mindenki más mondja. a videósok is addig tolatnak mig nem látnak át a bokron lőnek majd visszamennek újra és újra és senki nem veszi őket észre én meg ott van hátrébb állok lövök és már basznak pofán.

(#205414) notika77 válasza phoenix1989 (#205413) üzenetére


notika77
senior tag

Csata közben vannak hasonló élményeim, de ha valami nagyon zavar akkor megnézem a replay-t és ott a látom, mi az amit "izgalmi állapotban" :) nem vettem észre, nem fogtam fel.
Szerintem a spotrendszer a specifikációnak megfelelően működik.

[ Szerkesztve ]

(#205415) phoenix1989 válasza notika77 (#205414) üzenetére


phoenix1989
őstag

nekem a spot rendszer egy örök rejtély marad mert baromira nem értem. na mindegy

(#205416) popey37 válasza phoenix1989 (#205415) üzenetére


popey37
addikt

ajánlom figyelmedbe ezt az oldalt. elég részletesen leírja, hogy mi hogyan müködik:
[link]
én is ebből okosodtam kicsit.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#205417) dokee78


dokee78
félisten

A Tier 8-as Prémium Progetto esetén megmarad a töltés gyorsító?

Mert a [link] - en nincs ott,mint nerfelt egység.

(#205418) notika77 válasza phoenix1989 (#205415) üzenetére


notika77
senior tag

Ha az equipment 2.0-át így bevezetik, ahogy a Sand box-on volt, akkor viszont teljesen kaotikus lesz a spotrendszer és nem lehet majd számolni csata közben szinte semmivel. Akkor majd lesz (szerintem) jogos sírás, most azért lehet és kell is számolni.

(#205419) kchryss válasza popey37 (#205416) üzenetére


kchryss
addikt

De nem értitek amit ír? Tökéletesen tisztában van vele hogy hogyan kéne működnie, látta az összes ilyen videót és érti is. Az a problémája hogy másoknak működik nála meg csal a spot rendszer.

(#205420) phoenix1989 válasza kchryss (#205419) üzenetére


phoenix1989
őstag

ha gúnyolódni szeretnél akkor legalább úgy tedd hogy nem valótlant állítasz. mint már írtam nem értem a működését, szóval kérlek mellőzd a hazugságot a hozzászólásodban kösz.

(#205421) ollie válasza dokee78 (#205417) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Prémium tankot sosem nerfelnek.

***

(#205422) Dobi 562 válasza Dobi 562 (#205412) üzenetére


Dobi 562
addikt

Ja, ma 7 csata utan Alt+F4 csata kozben. Mindenki kempel + oldalankent 2 arty az osszes (!) csataban. Szuntetet kell tartanom.

(#205423) tomic


tomic
addikt

[link] Azt lehet tudni,hogy a 430-on mit alakítanak át?
Most lett meg és eddig nagyon bejött.

(#205424) Barcelona95 válasza dokee78 (#205417) üzenetére


Barcelona95
tag

A Pantera-tól sem veszik el.

Szeretek élni - és ez sok időt elvesz.

(#205425) popey37 válasza ollie (#205421) üzenetére


popey37
addikt

ezt cáfolnám. hivatalosan nem, de meg lehet nézni a skorpió G-t. elég szar mostanában.
és ez csak egy példa

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#205426) kchryss válasza phoenix1989 (#205420) üzenetére


kchryss
addikt

Nem gúnyolódásnak szántam, akkor sokkal szarkasztikusabban fogalmaztam volna és jeleztem volna a mondat végén ennek megfelelő hangulatjellel.
Komolyan nem értem minek linkelgetik neked ugyanazokat a videókat és tutorialokat már sokadszorra mikor már 100x leírtad hogy láttad/olvastad őket és mindent úgy csinálsz ahogy azokban van csak nálad nem működik.

Ha a látótáv és álca értékek alapján spotolódsz egy bokor mögött amikor nem kéne annak két oka lehet csak:
1) szarul álltál be a bokorba
2) bugos az a bokor

(#205427) ooloo válasza popey37 (#205404) üzenetére


ooloo
őstag

A hétvégén nem egy olyan kört mentem , ahol a saját csapatom átlag wéennyóca 3000-3500 volt . Az ellen toronymagasan jobb értékelésű volt megspékelve 4-5 zűd és hupi lila játékossal . Papírforma szerint nekünk reszeltek ... és láss csodát . A csaták fényes győzelemmel zárultak szinte az első 5 perc letelte előtt .

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#205428) e-newsee válasza kchryss (#205426) üzenetére


e-newsee
addikt

És biztos van olyan eset is, amikor valaki harmadik fél spotolja, mondjuk passzív spottal egy másik bokorból, amelyik irányban már nincs meg bokor bónusz.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#205429) e-newsee


e-newsee
addikt

Ezek az évfordulós tokenek, amiken álcát és matricákat lehet venni, átvihetők lesznek a következő szakaszra, vagy el kell költenem?

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#205430) ooloo válasza e-newsee (#205429) üzenetére


ooloo
őstag

átviheted

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#205431) kchryss válasza e-newsee (#205429) üzenetére


kchryss
addikt

Már a 4. szakasz jön. Eddig át lehetett vinni, gondolom most is.
Matricákból is bővülni szokott a bolt de az előző szakaszosakat is lehet vásárolni folyamatosan. Egyedül a spéci camo stílusok olyanok hogy csak az adott szakaszban vásárolhatóak.

(#205432) notika77 válasza kchryss (#205431) üzenetére


notika77
senior tag

Még nem írta senki, de lehet majd venni Defendert (252U) a 4. szakaszban! ;]

(#205433) Balesz1899 válasza ooloo (#205427) üzenetére


Balesz1899
aktív tag

Átlag 3000-3500 wn8? Egy ilyen csapat kit nem verne el?

Vagy Te is a personal ratingről beszélsz, mint valamelyik nap a másik fórumtárs. A kettőt nagyon ne keverjük már.

(#205434) ooloo válasza kchryss (#205431) üzenetére


ooloo
őstag

Melyik spéci álcastílusra gondolsz ? Nekem engedné vásárolni az 1. - 2. felvonás összes álcastílusát (is).

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#205435) e-newsee válasza ooloo (#205434) üzenetére


e-newsee
addikt

Pont ezt akartam kérdezni, nekem is engedi a 3 speckó tankra valót, és a mapokból összerakottat is, az összes szakaszból.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#205436) ooloo válasza Balesz1899 (#205433) üzenetére


ooloo
őstag

Pardon .... elírás történt . A helyes érték kb 700-800 wéennyóc .

e-newsee : Elbizonytalanodtam .... a sárkány nem szokott tévedni . :U

[ Szerkesztve ]

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#205437) e-newsee válasza ooloo (#205436) üzenetére


e-newsee
addikt

Pedig most úgy néz ki. ;]
Amiket kapni lehetett csomagban az adott tankkal együtt, azokat meg lehet venni tokenért az évfordulós boltban. Az első szezonét is.
Vagy nem ugyanarról az álcáról beszélünk.
Amúgy most 252U (pucér Defi), Rhm. Skorpion (pucér Skorpi G) és a táras prém Strv lesz a választék.
[link]

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#205438) ooloo válasza e-newsee (#205437) üzenetére


ooloo
őstag

Na ja ... Ő is csak ember . Habár néha élő lexikonnak gondolom . ( :R :R :R )

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#205439) 3 válasza phoenix1989 (#205405) üzenetére


3
senior tag

Javaslat: amikor hasonló visszajátszást osztasz meg, a hozzászólásban jelöld meg a kérdéses eset időpontját.

Ha a moderátor indokolja a döntését, korrektül tegye. Vicc.

(#205440) kchryss válasza e-newsee (#205435) üzenetére


kchryss
addikt

A nagyon spéci stílusokat hot tog és társai megvettem az összeset még a szakaszok vége előtt. Azokat csak egyszer lehetett megvenni aztán eltűntek a boltból. Mivel nem láttam őket később a boltban gondoltam nem lehet venni, de akkor tévedtem. Szóval akkor a tokenek is megmaradnak meg az áru is így akár az event végéig lehet várni a vásárlással.

(#205432) notika77
Ja Object 252U, Skorpió és Strv m/42-57 stílusok jönnek most. A skorpió stílus nekem úgy tűnik mint ha régebben csináltak volna több tervezetet a festett skorpióhoz most meg eszükbe jutott hogy nézd má itt van amit akkor leselejteztünk rakjuk be most ingyé.

[ Szerkesztve ]

(#205441) ollie válasza popey37 (#205425) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem nerfelték.

***

(#205442) 5-ös kezelő válasza Barret001 (#205400) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Erre céloztam, olyan volt, mint a kiképzőben a gyakorló csata. - Ránéztem kíváncsiságból a WN8-amra, hát, lesújtó. Egy-két tankot leszámítva égő vörös. Talán a KISZ-es múltam miatt. :)

(#205443) hulp01 válasza ollie (#205421) üzenetére


hulp01
senior tag

Ez a T34-re is igaz? Mert az 5-6 év kihagyás után elővéve az első gondolatom az volt, hogy ez ennyire szar nem lehetett. Anno mentem vele 2500 csatát (akkor még nem szórták így a prém napokat) és ennél sokkal jobbra emlékszem. Akkor sem volt gyors, de most olyan, mint egy vemhes bálna. És szerintem a célzásidőt és a pontosságát is nerfelték. De azt is elhiszem, hogy csak az emlékek szépültek meg, és soha nem kapott semmilyen nerfet.

(#205444) ollie válasza hulp01 (#205443) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Több éve még nerfeltek pár prémium tankot, a T34 jó példa erre, gyakorlatilag egy tier 9- es heavy-t tettek majdnem változtatás nélkül tier 8-ra, az utána lévő hetekben többször is nerfelték. Kapott nerfet a Type 59 és a Super Pershing is, de ezek is 5+ éve voltak. Aztán ha jól emlékszem, épp a Super Pershingnél kérték egy csomóan vissza az árát a nerf után. Na, azóta nem nerfelnek prémium tankot.
Amúgy az elmúlt 5-6 évben nem változott a T34, elment mellette a meta. Az elmúlt években kaptunk rengeteg gyors tankot, tele van a játék villámgyors medekkel, és még gyorsabb lightokkal, a kerekesekről nem is beszélve.

[ Szerkesztve ]

***

(#205445) Dobi 562 válasza popey37 (#205425) üzenetére


Dobi 562
addikt

Nem kellett valtoztatniuk a Scorpion G-n, a meta valtozott mellette es ez nem tett jot neki.

Egyreszt teli van a csapat TD-vel: egymas elol veszik el a jatekosok a sebzest
Teli van a csata lightokkal: nehezebb a jatek, felspottolodas gyakran insta death
Kerekesek: sok van beloluk, nehez oket eltalalni, nagy atutesu repeszt tudnak loni, gondolom ezt nem kell reszletezni
A jatek felgyorsult, sokszor ha tul ovatos az ember es a piros vonalon varja az ellenfelet akkor veget er a turbocsata sebzes nelkul.

Majd 1000 csatam van a Skorpion G-vel, elo szoktam venni neha-neha, tapasztalatbol mondom, hogy nem nyultak hozza.

(#205446) xFreex válasza tomic (#205423) üzenetére


xFreex
aktív tag

Gyengítik a kupolák páncélját és a lövegkezelést.
Az előzetes bejelentések szerint ...

- This one is a live one. - BULLSHIT! You're lying. - Let the zone take me if I am...

(#205447) ollie


ollie
MODERÁTOR

Most olvastam, hogy a Pagan Online kap egy patchet, mellyel végleg kiveszik az online részt. Mindenki, aki megvette a játékot, kap egy hét ingyen prémiumot meg 1 tankot a WoT-ban (plusz 1 hajót a WoWS-ban). Több részletet nem közöltek.

***

(#205448) hulp01 válasza ollie (#205444) üzenetére


hulp01
senior tag

Na jó, de ha az első pár hét után nerfelték, akkor én már azzal játszottam le azt a rengeteg csatát. Mondjuk nem vettem, hanem valami eventből van meg és most már akkora szükség sincs rá, szóval annyira nem zavar. Sokkal könnyebb creditet szerezni mostanában. Frontline-ban td-ként egész használható, sok lóvét hozott.
Amúgy ez a nem nerfelünk prémium tankot a wg-nél azért vicces, mert nem arról híresek, hogy olyan jól sikerül nekik elsőre belőni a balance-ot. Lásd type 59 hordák anno. És szerintem a Progetto sem a legjobban balance-olt tank.

(#205449) Dobi 562 válasza hulp01 (#205448) üzenetére


Dobi 562
addikt

A Progetto 46 sokkal erosebb tier 8-ban mint a Standard B 9-ben van a Progetto 65 10-ben. De megis a tech tree tankokat nerfelik. :C

(#205450) Pug


Pug
veterán

Az oly régóta lebegtetett E100 buff-ból lesz még valami, vagy kb felejtsem el?

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.