Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#205701) Rellind válasza phoenix1989 (#205700) üzenetére


Rellind
senior tag

A nulla support itt érezhető volt nálam is tegnap. Rankedben főleg artyval mentem, tényleg odafigyeltem arra hogy ahol megy a fight oda csapjak. Persze egy kósza light vagy med majdnem mindig levadászott mert volt egy kis folyosó ahol bejöttek.... Volt vesztes csata amiben első lettem.... :U

(#205702) Pug válasza phoenix1989 (#205700) üzenetére


Pug
veterán

Nem stat alapján lesz valaki gyökér....

BTW enegem Ranked-ben eddig csak unicum lökött ki, eddig vagy 3-szor...

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#205703) Dobi 562 válasza Macka (#205697) üzenetére


Dobi 562
addikt

Nincs itt semmi manipulacio, erolteted a Pattont de nem megy vele a jatek. Toltal vele 17 csatat 1500 atlagsebzessel es 29% gyozelmi arannyal es ez huzta le a wn8-ad.

https://wotlabs.net/eu/player/Mokonc

Adj magadnak tobb idot, hogy megismerd a tankot, nezzel rola videokat, visszajatszasokat hogy hasznaljak a jobb jatekosok.

[ Szerkesztve ]

(#205704) dualface válasza kchryss (#205685) üzenetére


dualface
tag

Az biztos, hogy jót néztem, de az elképzelhető, hogy lemaradtam valami top magyar klánról, akik 5 éve mindenben az élen járnak :D Mióta nem klánozok azóta nem követem annyira a dolgokat. Nemzetközi fronton is annyi változás volt az elmúlt 5 évben...Valahogy az unikum klánok 2-3 évnél nem bírják tovább együtt. Feloszlanak, újra rendeződnek, fele brigád új klánt indít, stb.
Magyar oldalon ott a Zwack, amit most ha jól látom megint erős, de náluk is volt egy komolyabb szétesés, meg anno lehetett hallani egy csomó belső furkálódásról, aminek amúgy sokszor tapasztaltuk is eredményét: kampányon meg cw térképen is rendszeresen előzte meg őket a VTEPS, pedig mi többnyire zöld játékosok voltunk, egy-két lila és kék kivétellel, náluk meg ugye mindig sok volt az unikum szintű játékos.

Ja és nagyon igazat adok az FC kérdésben, mert egy jó FC, meg a jó taktika sokkal többet számít mint maga a játékos. Pont ezért szerettem a klános csatákat, mert teljesen más mint a random, pörgősebb, izgalmasabb. És kurva jó érzés, amikor CW-n elversz egy OM, EFE-X, CSA, 9-TDE full lila csapatot zöld/kék játékosokkal, mert épp húztunk egy olyan taktikát, amire nem számítottak és skillből se tudták megfogni. Nyilván ilyen 10ből 2-3 volt, de máig jó emlékek.

(#205705) 3 válasza Macka (#205697) üzenetére


3
senior tag

A májusi mélypont és a júliusi csúcs között 8 WN8 a különbség, vagyis 0,2% az eltérés, ami tökéletesen mutatja, hogy tényleg ugyanúgy játszol...

Ha a moderátor indokolja a döntését, korrektül tegye. Vicc.

(#205706) e-newsee válasza hulp01 (#205695) üzenetére


e-newsee
addikt

Valamennyire büntetni kell a vesztes csapatot, elvégre valahol a játékosok egyéni teljesítménye határozza meg a csata kimenetelét. De azzal én sem értek egyet, hogy csak az első kapjon stráfot. Én az első 3-nak adnék 1-et, aztán a következő 5-6 ne kapjon semmit, a maradéktól mehetne a levonás.
Vagy úgy kellene, hogy mind a 30 játékost együtt kezelni. Mindenkinek kiszámol egy alap XP-t a rendszer, majd a győztes csapat mondjuk kap egy maximum 1,5-ős szorzót, aztán az összes játékost így rangsorolni. Így lenne olyan, hogy hiába győztes, de ha alig tett hozzá a csatához, akkor még így is hátrébb kerülne, mint a vesztes csapat nagy része. Aztán mondjuk az első 5 kapna 2-t, a következő 10 1-et, a következő 8 nem kapna semmit, a maradéktól meg lehetne levonni, tök mindegy, hogy győzött, vagy sem.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#205707) jano_77 válasza e-newsee (#205706) üzenetére


jano_77
nagyúr

Szerintem az elképzelésed tökéletes, de a WG biztosan nem foglalkozna vele - mint ahogyan többnyire nem szokott a játékos véleményekkel, hiába jó ötleteket dobnak fel. :(

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#205708) hulp01 válasza e-newsee (#205706) üzenetére


hulp01
senior tag

Ez jó ötlet, hogy együtt kezelje mind a 30 játékost. A vesztes csapatban lévők valószínűleg úgyis kevesebbet sebeztek és tettek hozzá a csatához, szóval valószínűleg a végén lesznek. Most a stráftól függetlenül normál csatában is rohadt idegesítő, hogy ha az első háromban vagy a vesztes csatában, akkor is jó eséllyel kevesebb xp-t kapsz, mint a győztes csapatban az, aki nem csinált semmit. Bár ha nagyon jó vagy, akkor ad valami plusz xp-t, ami azért már nem rossz. Na most a rankedben ez duplán szívás, mert nemcsak nem mész előre, hanem még visszább is kerülsz. Vicces lenne ez randomban (-xp). :)

De igen, egyetértek janoval, a wg immunis a jó felvetésekre. Ez a győztes mindent visz valahogy beakadt náluk, mint az artyk imádata.

[ Szerkesztve ]

(#205709) Argh!


Argh!
aktív tag

Na megint előkerült az igazságtalan rendszer amit én is emlitettem már párszor :D
Azért van igy hogy a bénáknak is legyen siker élményük, ezen soha nem fognak változtatni :D

(#205711) Dobi 562 válasza #40993792 (#205710) üzenetére


Dobi 562
addikt

En szerettem mindharom terkepet ezek kozul. :K

(#205713) Dobi 562


Dobi 562
addikt

Hogy a f@szomba lehet ennyire nem latni a palyan?! :F

Hagyta a Jagdtiger, hogy a Phase 1 meg a Comet belfankelkeljen minket a nyilt mezon es lefarmoljon engem meg a Tiger II-t.

Full hp-n bebujt a szikla moge es nem lott amig mi meg nem haltunk.

(#205714) Macka válasza Dobi 562 (#205703) üzenetére


Macka
veterán

Nem csak azzal szopok, hanem az összes többivel is a héten.

(#205715) Dobi 562 válasza #40993792 (#205712) üzenetére


Dobi 562
addikt

Foleg ha felhagynanak azzal a gyakorlattal, hogy teli szorjak a kezdokoroket meg a palyak szeleit bokrokkal a kemperekenek. Mar lassan nem fog kelleni billentyuzet sem a jatekhoz...

(#205716) ollie válasza Dobi 562 (#205713) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az átlag TD játékos ilyen.

***

(#205717) jano_77 válasza #40993792 (#205710) üzenetére


jano_77
nagyúr

Tegyék vissza Dragon Ridge mapot is, szerintem nagyon jó kis térkép volt, nem is értettem miért kellett kivenni anno! :F :N

(#205713) Dobi 562: sajnos randomban rengeteg ilyen játékos van, hogy konkrétan leszarják, hogy mi van a másikkal! Hiába tudná lőni az enemy-t és mondjuk ezzel távol tartani a bajba jutott csapattárstól, leszarja és akkor foglalkozik csak vele, amikor már nincs már és Őt veszélyezteti az enemy. :U :o

MÁS:
Egy ki segítséget kérnék. Hogyan tudom azt megcsinálni, hogy a képen látható - ha jól emlékszem akkor egy WG Fest-es skin-hez hasonló bármilyen Előre összeállított festéssel együtt a felrakott matricák megjelenjenek!? Hiába próbáltam bárhogyan, nekem csak a festés látszódik, a feltett matrica nem. :F :(
https://prohardver.hu/dl/upc/2020-07/13/269474_wcupmfzfir8n5akk_mm.jpg

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#205718) Dobi 562 válasza jano_77 (#205717) üzenetére


Dobi 562
addikt

Csolatassal nezte a T71 helyet, ahol be volt utoljara spottolodva. Mikor tudtam, hogy jonni fognak lentrol az ellenfel neheztankjai akkor direkt kertem tole uzenetben a segitseget meg pingeltem, hogy eszrevegye de meg csak arra sem fordult. Nem is vette eszre, hogy ott van az orra elott a Phase 1 meg a Comet csak amikor elkezdtek ot loni...

A nyilt mezon az orra elott zsiros celpontok es teljesen vakon van... Az egyik legjobb DPM-el rendelkezo TD-vel... sikerult neki kiosztania 1500 sebzest mikor mar mindegy volt. De ha nem laggol az agya, akkor nyerunk es neki meg konnyu 3-4k sebzese lehetett volna.

[ Szerkesztve ]

(#205719) Pug válasza Dobi 562 (#205718) üzenetére


Pug
veterán

6 kör IS-3A-val, 6 kör tier 10-ben, nem baj, jó az MM, az a lényeg... :DDD

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#205720) Macka válasza Pug (#205719) üzenetére


Macka
veterán

1 hónapja ilyen fős megint a T8 mm. Előtte sokkal többet volt csak T8 csata. Nem tudom, mit variáltak megint.

(#205721) jano_77 válasza Macka (#205720) üzenetére


jano_77
nagyúr

Ez azért fura, mert tier9 járgánnyal meg legtöbbször TOP-ra tesz és most ugye fut a Rangsorolt csaták, ami elvileg elviszi a tier10 tankok nagy részét. :F :U

SteelHunter nyeremény skinek
Ugyan az a kettő csak más tankokkal mutatja be.

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#205722) jano_77


jano_77
nagyúr

EZ vajon milyen acc lehet!? Kimondottan a CW - Metal Wars eventre hozták létre!? :F
Mondjuk akkor sem értem, hogyan lehet csak egyes egyedül az Obj.277 tank az acc-on!? Vmiből ki kellett fejlesztenie vagy tévedek? :F :U

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#205723) ollie válasza jano_77 (#205722) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Randomban csak azzal játszott, a többivel főleg skirmish módban.

***

(#205724) e-newsee válasza jano_77 (#205722) üzenetére


e-newsee
addikt

A többi játékmódban játszott mással is. Szerintem a prém tankokkal kihúzta free XP-ből a 10-es tankjait.
De az szinte biztos, hogy ez egy "verseny acc".

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#205725) Macka


Macka
veterán

Azért ez nem normális, hogy ennyi a light. Az EBR-eket nem nerfelni kellene, hanem kivenni, ahogy van.

[ Szerkesztve ]

(#205726) Argh!


Argh!
aktív tag

Fél éve nem játszottam, mi lett a prémium ammo damage nerf-el? El van már felejtve? :D

(#205727) ollie válasza Argh! (#205726) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Már hónapok óta nem hallottunk róla.

***

(#205728) Pug válasza Macka (#205725) üzenetére


Pug
veterán

Yepp, a játék legnagyobb cancer-je a kerekesek....

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#205729) Dobi 562


Dobi 562
addikt

Ma volt idom jatszani Rankedet 2 teljes orat, el is ertem a Division 3 Rank 7-et. Ma Progetto-val veszitettem srafot ketszer is, de Super Conquerorral nagyon adta, ott meg a ket vesztes csataban is kaptam srafot. :)

Szerintem tier 10-et nem is fogok jatszani randomban csak rankedban, legabbis amig rendbe nem teszik az MM-et.

Ezt a rankedet tolnam egyebkent de sajnos olyan a beosztasom hogy amikor lehetne akkor dolgoznom kell...

[ Szerkesztve ]

(#205730) peterson79 válasza Dobi 562 (#205729) üzenetére


peterson79
őstag

Grat, mondtam, hogy Neked menni fog könnyedén. felét nem akarod átadni? Esetleg játszani az Én accountommal is? :D

(#205731) phoenix1989


phoenix1989
őstag

ennek a rankednek az egyéni teljesítményhez semmi köze. még hogy azt jutalmazzák ugyan ugyan. itt csak és kizárólag a csapaton múlik minden. hiába mész te akármilyen jó kört szart sem kapsz érte mert ha buksz akkor buksz. kiszenvedtem az első 10 szintet de ma 4 óra alatt nem jutottam előre. ugyan ott vagyok a második első szintjén.

(#205732) e-newsee válasza phoenix1989 (#205731) üzenetére


e-newsee
addikt

Olvastad dobi hozzászólását? Pont azt ecseteli, hogy csak kétszer veszített stráfot. És ő jó játékos. Szóval azért az, hogy semmi köze hozzá, az nem igaz. Te is jó játékos vagy, de lehet, hogy jobban rágörcsölsz.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#205733) phoenix1989 válasza e-newsee (#205732) üzenetére


phoenix1989
őstag

ha értelmezted is amit írt akkor ő nem szopott folyamatosan hanem 2 veresége volt a többi win. próbáld meg 40/40 vereséggel. a kvalifikáció után én is győztem kb 7 csatát egyhuzamban fel is pattantam 7. szintre utána meg szivtam végig mire nagy nehezen elértem a 10et , most pedig csak vereség és ott vagyok ahol indul a második .

(#205734) kchryss válasza jano_77 (#205717) üzenetére


kchryss
addikt

Stílus - Festés - Matrica:
Sajnos jelenleg az előre elkészített stílusokra nem lehet matricákat, emblémákat, feliratokat rakni. Ez elég nagy hiányosság, szerintem ha lehetne rájuk rakni akkor sokkal többen vásárolnának matricákat, emblémákat és feliratokat is.
A jövőben szerintem megoldják majd hogy lehessen, de most nem ez a prioritás (fontosabb elcseszni a progetto-t és a felszerelés rendszert ;] ).

Pedig például az évfordulós boltban egész jó matricákat lehet vásárolni. Mégis alig látni belőlük a csatákban, mert általában a kész stílusokat használják a játékosok és arra nem lehet feltenni.
Ez a troll fej például jól mutat a kukáskocsin: [kép]
Mailand mondja is, hogy illik a tankhoz: [2:58:58]

Na de hogy azt is megválaszoljam amire kíváncsi vagy vagyis hogy a fórumtárs hogyan rakta fel:
Van a wg fest 2018 stílus, erre nem lehet feltenni: [kép1] [kép2]
És a tankrewards csapata lekoppintotta ezt a stílust 9 db-os álcafestésként, na erre fel lehet tenni a dolgokat: [kép]
A kolléga nyilván ez utóbbira rakta fel a matricát.
Vannak egyébként az álcafestések között is már ilyen különlegességek
például a focisat is lekoppintották: [kép]
vagy nekem nagyon bejön a holdas is: [kép]

(#205735) kchryss


kchryss
addikt

Na skill4ltu tegnap végre 3 markolta a chieftain-t. :C
Biztos estek kicsit az elvárt értékek, mert most lett vége a kampánynak és sok új játékos szerezte meg a tankot. Minden esetre szép etapot ment vele skill, 22 csata 6500 kombi átlagban. :)

[link]

(#205736) jano_77 válasza kchryss (#205734) üzenetére


jano_77
nagyúr

Köszi a magyarázatot. :R

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#205737) phoenix1989


phoenix1989
őstag

ez az xp adogatás is elég érdekes. kranvagen sebez 1400-at 390 felfogott és 507 assistra 601xp-t én light tankkal 2400spotra és 800 sebzésre 566xp. nem azért de a szerepkörömet jobban betöltöttem mint a heawy mégis kevesebb xp jár? azért ez elég vicces.

(#205738) galervin93


galervin93
őstag

4-5k sebzésekkel vesztes csatában sráf vesztés, lol. :DDD Vicces ez a mód is na. Fogalmam sincs mi ez a kvalifikáció itt az elején, csak belenéztem pár meccs erejéig, egy fokkal jobbak a csaták mint randomban, de szokás szerint vicces az xp-számítás.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#205739) peterson79 válasza phoenix1989 (#205737) üzenetére


peterson79
őstag

Ezt szerintem soha senki nem fogja megfejteni, de például tegnap elnézve Mars stream-jét, igazat kell neki adjak abban, hogy a kill még mindig markánsan beleszámít az XP-be..
Rengeteg killje volt, szerintem csatánként minimum egy, de lehet nem jól emlékszem és azt hiszem 22 stráfot gyűjtött a 20 selejtező meccs alatt...
Bődületes eredmény szerintem...

(#205740) 3 válasza kchryss (#205734) üzenetére


3
senior tag

Az új pride matricákat minden stílusra fel lehet tenni.

Ha a moderátor indokolja a döntését, korrektül tegye. Vicc.

(#205741) 3 válasza e-newsee (#205706) üzenetére


3
senior tag

Ha már igazság, akkor tessék azt a játékost is jutalmazni, aki egy percig sebzés bevitele nélkül tartott fel öt ellenséges tankot...

Ha a moderátor indokolja a döntését, korrektül tegye. Vicc.

(#205742) e-newsee válasza peterson79 (#205739) üzenetére


e-newsee
addikt

A rossebet! Volt olyan csatám, ahol Progival volt 5 killem, 3,7k sebzés, 2-3 spot, és második lettem. Előttem egy EBR végzett 4k sebzéssel, 2 killel, és 2k körüli assisttal. Nálam minden spotnál és killnél ott figyelt a csillag, ami annyit tesz, hogy a saját szerepkör szerint használtam a tankot, így elvileg extra XP-t kaptam azért is. A végén nekem valami 900 valahány XP-m lett, neki 1100. Még ha ő többet is kap, ám legyen, de ennyivel?

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#205743) 3 válasza e-newsee (#205742) üzenetére


3
senior tag

A sebzést kihagytad. Minden sebzésednél ott szerepelt a csillag? Ha az EBR közelről lőtt 4k-t, és elvitt jó néhány első spotot is, akkor XP-ből és szerepkör-pontból is többet kap.

Ha a moderátor indokolja a döntését, korrektül tegye. Vicc.

(#205744) kchryss válasza e-newsee (#205742) üzenetére


kchryss
addikt

Az xp nagy része az eredeti alap xp, a szerep xp aránya kicsi. Ezzel a rendszerrel adtak egy szart a pofonnak. Mivel az eredeti xp számítás egy fos így amíg az benne van a képletben addig megmaradnak ezek az igazságtalan esetek.

(#205745) phoenix1989 válasza kchryss (#205744) üzenetére


phoenix1989
őstag

Magyarul maradj hátul campelj sebezz minél többet is lopd a killeket. :))

(#205746) e-newsee válasza kchryss (#205744) üzenetére


e-newsee
addikt

Tudom, hogy az eredeti is egy rakás car, csak arra reflektáltam, hogy a kill számít a legjobban. Amúgy nekem sem az volt a furcsa, hogy többet kapott, mert oké, nekem nem volt sok assistom, és az 5 killhez arányaiban a sebzés sem sok, csak az, hogy ennyivel többet.
Abban igaza lehet 3-nak, hogy közelről lőhetett az EBR, mert Tundrán voltunk, és az nem az a 90-nel száguldós, messziről lövöldözős map.
Annak viszont annál jobban örülök, hogy végül nyertünk (igaz, necces volt), és nekem is komoly szerepem volt benne.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#205747) Macka


Macka
veterán

Én nem tudom, de remgeteg a félkegyelmű nymorék. Ma másodszor lőnek ki úgy, hogy a csapattársam kitol a picsába.

(#205748) Black_Sheep válasza kchryss (#205685) üzenetére


Black_Sheep
tag

Én inkább úgy fogalmaznék, hogy a VTEPS-es régi gárdából aki indult a tankért, az megszerezte. Nekem 3 kampányom volt, a Vk-t 2 accra csináltam meg, a T23E3-at behúztam probléma nélkül, a következő kampányt kihagytuk, mert lefarmoltuk Európát a kampányon vitézkedő lila klánok távollétében, az Obj. 907-et egy nyaraló klántársnak kihúztam, magamnak már nem sikerült. Abban a kampányban az indulók közül kb.15 játékosunk maradt le tankszerző helyről. Mindezt úgy, hogy erősségre kb. 3. - 4. helyen álltunk a magyar klánok között.
Nem volt sok nyígás, nem volt sok feszültség. Most nem tudom, mi a helyzet, de Jano posztja alapján azért van változás. Sajnálom, hogy így alakult.

(#205749) jano_77 válasza Black_Sheep (#205748) üzenetére


jano_77
nagyúr

A többiek elmondása alapján ez az event zajlott le a legkevesebb feszkóval.

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#205750) hulp01


hulp01
senior tag

Fú de elbaszott egy xp számítási rendszer van a rankedben. Mindketten IS7-ben. Nagyjából ugyanott voltunk. Ő 1100 sebzést csinált, én 2600-at, de neki volt két killje. Assist dmgem is több volt. Nem sokkal utánam döglött meg ő is, és baszki ő simán benn volt a nem levonósban, én meg pont nem. Ez egy vicc. Ja, persze, hogy vesztettünk. Közelharcban voltam én is, szóval nem távolra lövöldöztem, jött a csillag mindig.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.