Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90669) Zsolt74 válasza Runner_fxr (#90654) üzenetére


Zsolt74
senior tag

A múlt hétvégén az ismerősömmel elmentem bicajozni, ő egy gagyi áruházas össztelós bicajjal jött.
Egyenesben volt hogy elment ,mert én próbáltam 26km/h-nál nem gyorsabban menni, felette ha csak egy minimálisat is emelkedik az út nem tudok úgyse sokkal gyorsabban menni, akkor meg minek erőlködjek feleslegesen.
Én nagyrészt csak 1-es rásegítési fokozatban mentem, csak a végén kapcsoltam a brutál emelkedőn 2-es fokozatra.
De így is könnyedén feltekertem az iszonyúan köves emelkedőn 8-9km/h-val.
Kipróbáltam hogy milyen tolni, de inkább visszaültem a bicajra mert úgy sokkal könnyebb volt mint gyalog(pedig a bicajt nem is kellett tolnom mert nyomtam a gombot az meg ment fölfelé 5km/h-val).
Szinte teljesen felesleges a 3-4-es fokozat, ha csak nem akar valaki még gyorsabban felmenni az emelkedőkön, persze sokkal jobban merítve az akku-t.
Több mint 3 órán ár bicajoztunk(jó azért néhányszor megálltunk) de így is 50% maradt az akkuban.

Azért kíváncsi lennék egy Bosch motoros bicajra, hogy azon, milyen a rásegítés.
A Brose ha nem nyomom erősen neki, visszaváltok ,és tartani tudom a 80-as pedálfordulatot, akkor nagyon erősen segít még 1-2-es rásegítési fokozatban is(mert úgy érzékeli hogy gyenge vagyok és jobban kell neki segítenie), viszont ha mondjuk csak 40-50-es pedálfordulattal mennék akkor úgy gondolja hogy jó erőben vagyok és nem kell annyi segítség.

Zsolt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.