Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bacsis


bacsis
Közösségépítő

UP! :)
Első felvetés, hogy mikor legyen? 2 időpontot tudnék javasolni: 2022 Május 21-22 vagy 2022 Június 11-12.

Tapasztalataim: nagyjából leírtam a bejegyzésbe. Mindenki 120%-on dolgozott, kb esélytelen, hogy egyénileg bárki is űberelje magát. NE mis biztos hogy szeretném... De persze csapatként még tudunk hova fejlődni :)

(#2) frescho


frescho
addikt

Május az időjárás szempontjából talán jobb. Júniusban lehet megfőnénk a tornateremben.

Akarunk tematizálni? Elődadást, vagy még inkább vezetett bemutatót tartani? Mondjuk az lehetne, hogy minden 2. órában indul egy körbejárás ahol bemutatjuk a gépeket, konzolokat kb 30 percben.

https://frescho.hu

(#3) flymi válasza frescho (#2) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Májas szerintem is jobb. Ha kell fűteni még mindig vihetünk hősugárzókat és be is lehet takarózni, viszont a hűtés nem kivitelezhető. Még akkor sem ha elviszem az összes hűtőmet. :N
Jó ötlet, támogatom a tárlatvezetést. :K Akár óránként is vagy szerintem jobb ha nem kötjük időponthoz, hanem ha összegyűlt az ajtóban egy kisebb csoport akkor lehet indulni.
5.BRSZK-n volt alkalmam helyettesíteni ideiglenesen bacsist amíg a tévésekkel volt elfoglalva, az ajtóban elmondtam a beérkezőknek mit hol találhatnak. Egy óra után elkopott és kiszáradt a szám. :DDD Pedig ez csak térbeli tájékjoztató volt, semmi extra sztorizás.

Jövőre szeretnék visszatérni a cpu hűtőimmel, bár a számuk nem igazán gyarapodott jelentősen az utóbbi 2 évben. Viszont szeretnék kirakni melléjük még pluszban néhány félkonfigot (6-7 darabra gondoltam) amik szintén csak a látványvilágot gazdagítanák (Jetway P4X400DAP, Soltek SL-85DR3-CL, Néhány Abit deszka, ilyesmikre gondoltam, bennük a kedvenc vga kártyáimmal és természetesen hűtőkkel, rammal.). Ez max plusz egy asztal.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#4) bacsis válasza frescho (#2) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Nem, nem akarunk előadást tartani... Abból mindegyikőnkből 2 kellene... minimum...
A körbejárás 2 óránként jó ötlet. lehet is felírni a todo listára... Nézzük az órát, eltelt 2 óra, oké akkor indul egy tárlat vezetés... MAjd elóbégatom magam, hogy TÁRLATVEZETÉÉÉÉÉS AKI AKAR GYÜJJÖN!!! aki bújt-aki nem, elindulok, végig viszem a népet, majd lepattintom a következő kiállítónak, ő is végig viszi a népeket, majd pattintja tovább a népet. Így kb a tárlatvezetés mindenki szekcióján az adott emberből kb erős 10 percet vesz ki... Ez még jó is lehet, mert most mit csinálunk? jön 3 fő, segítünk, magyarázunk. MEgint jön 3 fő, megint segítünk magyarázuink és mondjuk el ugyanazt... 2 tárlatvezetés között persze továbbra is ez lenne, de talán mérséklődne a terhelés, mi is jól járunk, az emberek is, mert ők meg kapnak egy teljeskörű körbevezetést..

(#5) frescho válasza bacsis (#4) üzenetére


frescho
addikt

Nem nézzük, hanem meghirdetjük. Mondjuk minden páratlan órában. Így nem 10-kor amikor még csak szállingóznak az emberek lenne. 11,13,15...

https://frescho.hu

(#6) CocooN-z válasza flymi (#3) üzenetére


CocooN-z
őstag

A Bejáratnál fogadást lehetne pl round-robinban, egymást váltva, hogy ne sanyi fulladjon bele, és Ő se maradjon le a kiállításról. Valamint szerintem egymásnak is tarthatnánk egy kis tárlatvezetést, ill. tisztelet köröket, mert én- és szerintem sokunk nem jutott el a másikhoz érdemben.

Ami biztos, h nekem is több idő kell az építésre/bontásra, de így is sok segítséget kaptam amit utólag is köszönök.

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#7) Eastman


Eastman
őstag

Lehetne börze az udvaron, sátrak alatt.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#8) Alpi.


Alpi.
addikt

Atari ST in daily use since 1985 to run campground | Boing Boing

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#9) hege8888


hege8888
aktív tag

A tárlatvezetés/kísérés nagyban fog függeni attól, hogy hány olyan segítő is lesz, akit ilyenre be lehet osztani.

A növekedést viszont nem tudom lehet-e még fokozni, mennyi pad maradt az iskolában kihasználatlanul?

Amit CocoonZ felvetett, hogy az egymásra szánt idő.. nos, ha csak pár órára is, de ilyet szeretnénk, akkor szerintem picit jobban kéne kihasználnunk az időnket.. Vagy hogy is fogalmazzam meg.. szóval, akkor tényleg úgy érkezzen mindenki, hogy a bepakolás/szerelés mellett legyen erre is elkülönített fix időintervallum.
Jó, én könnyen dumálok, mert nem vittem semmit, meg ott voltam már csütörtök kora délután.. De kívülről láttam az érkezéseket.. volt aki szépen komótosan bepakolt, meg volt, aki tényleg késő este jött, és nagyon feszített/feszült tempóban került be a cucc.. nyilván munkahely, család, stb..
Szóval ha ilyet szeretnénk, akkor tényleg legyen valami idősáv, hogy gyerekek, péntek 16ig pakolás, utána ismerkedős lazulás..

Sátorra van-e sansz ismét? Az tök jó volt, hogy ha valakinek tele volt a feje a csarnok-zajal, oda kijöhetett kicsit ejtőzni.. meg ha eső lesz, akkor jól is jönne, hogy mégis tető van a fejünk felett, aki csak ki akarja szellőztetni a fejét.

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#10) bacsis válasza Eastman (#7) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Igen, ezt én is kitaláltam már... De egyelőre ez kérdéses, mert nincs asztal...
ÉS akkor ez egyúttal válasz volt Hege-nek is..
Szóval.. több asztal fogyott mint amennyit használhattunk volna.. Fel lett használva további 2 pingpong asztal is, ami nem is a miénk volt. azt úgy fű alatt csináltuk saját szakáll(am)-ra
De persze erre is van megoldás: Lehet bérelni asztalokat... elég sokan foglalkoznak vele...
Annyi, hogy ha ilyen terveink vannak, akkor egyre jobban zsebbenyúlós a dolog, és itt már nem oldhatom meg a Polgármester úr felé baráti hátbaveregetéssel...

(#11) puttputt válasza Alpi. (#8) üzenetére


puttputt
őstag

Időutazás, oda-vissza, Bacsis 30 év múlva? :D Amúgy nagyon szimpatikus, profi, tartós cuccot rakott össze, az már biztos. Ez is aranyos megjegyzés: "He really likes the speed of the machine over new computers."
Bár végül is ez az, amikor valaki tudja, mennyire akarja kihúzatni a gépet, mi a szükség. Ő biztos nem tervezne felül egy architektúrát..
Mondjuk érdekes hogy semennyire se portabilis a tartalom, biztos volna valami kéz alatti átjátszó vagy konverter, nem? Vagy emulátor.

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#12) Alpi. válasza CocooN-z (#6) üzenetére


Alpi.
addikt

A tárlatvezetést / bemutatást egymásnak én is szorgalmaznám. Eséllyel nekem van a legkevesebb infom a kiállított dolgokkal kapcsolatban, ezt vállalom, de nekem az első BRSZK-m és Frescho hosszas "előadása" a kiállított dolgairól, illetve a fejlődésükről azóta is egy nagyon jó emlék és élmény. Főleg, hogy rendületlen állta a kérdéseimet is, amik nem lehettek kifejezetten erősek, mégis mindre kaptam választ sőt sokkal többet is ! :R
Én ezt személy szerint kifejezetten pozitívan fogadnám !

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#13) Eastman


Eastman
őstag

[link] ? :D

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#14) joghurt válasza frescho (#2) üzenetére


joghurt
addikt

(Rövid) tárlatvezetésre biztosan lenne igény. Mik vannak, azokban mi a pláne stb. Laikusként nem biztos, hogy feltűnik. Egy kis történeti evolúciós útvezető: innen-ide.

Aztán akit jobban érdekel valami, ottmaradhat kérdezősködni.

Részemről még akár a sátras maketteknél is szívesen meghallgattam volna, melyik mit tud, miért ezek vannak a közismertebb típusok helyett stb.

A tej élet, erő, egészség.

(#15) frescho


frescho
addikt

A kritika és a közönség igénye meghallgatásra került :), így a tárlatvezetős kör azt hiszem felkerül az étlapra. A részleteket meg majd kitaláljuk.

Ami még eszembe jutott. Lehetne csinálni valamelyik nap egy vitát, gépekkel megtámogatva. Z80 vs 6502, Intel vs. Motorola, vagy PC vs. Amiga. Mondjuk ehhez készülni kell, de érdekes lehet.

https://frescho.hu

(#16) joghurt válasza frescho (#15) üzenetére


joghurt
addikt

"A fekete sarokban a ZX Spectrum, a drappban a C-64. Gong!" :DDD

A tej élet, erő, egészség.

(#17) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Srácok! Még mielőtt nagyon elmélyednénk itt a dolgokban!
Hege-vel már beszéltem róla tegnap... Bármit lehet, amit csak akarunk, de csak szépen sorjában!
Az egyik és legfontosabb: Pénzt kell szereznünk. Idén vastagon megbukott a támogatás formája... Szóval ha bárkinek van ismerőse vagy tippje, kit tudnánk beszervezni szponzornak, ne tartsátok vissza magatokat...
...A Hedon sör amit kaptunk... 800Ft... 50 üveggel kaptunk... Akárhogy is de ők pl akkor 40 rongyal támogattak minket hogy kirakjuk a molinójukat... NAhh szóval nem kell nagy dolgokra gondolni de ilyesmit nagyon jó volna szervezni...

(#18) Rozisoft_Bp válasza bacsis (#17) üzenetére


Rozisoft_Bp
tag

Írjunk egy zsarolóvírust, ami átváltja CGA, na jó legyen EGA módba a windows 11-et, ha nem fizetnek az áldozatok... 😃😃

(#19) bacsis válasza Rozisoft_Bp (#18) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

:C :C :C
Nap kommentje :R

(#20) joghurt válasza Rozisoft_Bp (#18) üzenetére


joghurt
addikt

Vagy a kirakott kb. 50 (pontosan mennyi is?) gép közben bitcoint is bányászhatna.

A tej élet, erő, egészség.

(#21) Eastman válasza joghurt (#20) üzenetére


Eastman
őstag

...legalább egyet. :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22) bacsis válasza joghurt (#20) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Nagyon alá lőttél :) 120 gépünk biztosan volt ;)

(#23) hege8888 válasza bacsis (#22) üzenetére


hege8888
aktív tag

Én mielőtt elküldtem a vászon+projektor agymenésem Neked, gugliztam egy kört..
Dobott fel pár projektor/vászon témával foglalkozó céget ... Őket megkérdezni?

A másik vonal: frescho-Levitől tudom ,hogy Ők minden évben vmi suli-projektet nyomnak, és szervezkednek..
Lehet, hogy a fiataloktól is el kéne lesnünk vmi (megkérdezni őket), netán be is vállanának minket... ?

Illetve mi lehetséges? Adnak molinót, és kirakjuk, vagy adnak vmi videóanyagot, és az menjen egy monitoron, vetítőn?

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#24) bacsis válasza hege8888 (#23) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Molinó, röpi anyag, kitelepülès, akármi jöhet :)

(#25) hege8888


hege8888
aktív tag

Ha van róla listád, hogy kinek ment mail, illetve megadnád privátba a levél sablonját, akkor napközben gályáznék vele, hogy írkálok erre-arra.

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#26) mrdozer válasza bacsis (#24) üzenetére


mrdozer
csendes tag

Sziasztok!

Időpont: 2022 Május 21-22 - én is ezt találnám jónak, a marketinget megindítva már márciusban, folyamatosan fokozódó megjelenéssel. (Székesfehérvári Média Centrumon keresztül ebben tudok segíteni)

Tárlatvezetés: én idén csak egy napot voltam, mindenkinek köszönöm a segítséget ebben is, én is aktívan résztvállalok szívesen ha csinálunk beosztást meg fix időpontokat (minden órában és félórában vagy hasonló).

Vásár: igazából szerintem jó ötlet és ez segítené a pénzügyi dolgokat is, mert aki árulni szeretne annak előre regisztrálnia kell és un. asztal pénzt fizetne két napra. (azért az árusokat szűrni kell)

Belépőjegy? Ez a VIP jegy pl. nekem tetszett!

"Csak kétféle ember létezik. Vevő és eladó."

(#27) bacsis válasza mrdozer (#26) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

...A vásárhoz egy dolog... tegyük fel, hogy megcsináljuk, és mondjuk lehet csapatni a betonos őpályán, az autósokat majd átrakjuk máshova... Hova, jó kérdés, de tegyük fel, meg tudjuk oldani... oké... Be tudnánk rakni mennyi, 20-30 árust? NA és mennyit lehetne tőlük kérni helypénznek? 2-3ezer Ft-ot? Ebből jó ha 80-100ezer Ft ha összejönne... nem vagyunk ki a vízből.. Persze pont 80-100ezerrel több mint a semmi, cserébe ugrik a teljes parkolónk/kültérünk...
És van még egy nagyobb gond! Nincs asztalunk!!! Hova pakoljanak? a földre?

(#28) Eastman válasza bacsis (#27) üzenetére


Eastman
őstag

Nincs piactér Fülén? 1-2 km-el távolabb?

Kapolcs is több helyszínes. :D (Kocsma?)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#29) mrdozer válasza bacsis (#27) üzenetére


mrdozer
csendes tag

Sziasztok!
Jó lenne ha egy térben maradna minden vagy jól behatárolható területen.
Az iskola épületben is lehetne teret használni ha velük meg lehetne beszélni, a termekben vannak asztalok is. A mostani tornaterme elég szellősen volt berendezve ennél ott is elférne több asztal (ha szükséges sörpadot én is tudok szerválni illetve ennek bérlése sem nagy költség). Egy asztalért minimum 4eFt-ot kérnénk (előre online kéne jelentkezni, ennek lebonyolításában tudok segíteni).
Ami még eszembe jutott, a szombati napon lehetne "retro gépek éjszakája", ahol különbőző bajnokságok lennének rendesen e-sport szerűen közvetítve: Wizard of War, Diana bluster (bomberman), DOOM, vagy amit kitalálunk, erre lenne nevezési díj előre és a helyszínen (a VIP pl ezt is tartalmazhatná). Én szívesen csinálnék kvíz játékot is ehhez kivetítőm meg minden megvan (a díjakat felajánlásból biztosítanánk, én magam is tennék felajánlást).

Sokat gondolkodok, hogy én is szervezek Székesfehérváron retro rendezvényt, időm eddig
nem nagyon volt rá, de most talán lesz, annak tapasztalatit is felhasználhatjuk majd.

"Csak kétféle ember létezik. Vevő és eladó."

(#30) hege8888 válasza bacsis (#27) üzenetére


hege8888
aktív tag

Még nem is ez a baj, szerintem.. hanem az, hogy az árus úgy fog kistandolni, ha napi X ezer FT bevétele azért meglegyen, hogy Ő se legyen aznapra veszteséges.. Namost a látogatószámot tekintve.. oké, a büfés elvolt, de szerintem túl sok potens vásárózóra én nem mernék tippelni.
Inkább az, hogy legyen börze-cserebere..

Kéne szporikat találni, akik kb kipengetik a csarnok árát, oszt slussz + amit beszéltünk, hogy belépőjegy.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#31) Eastman válasza hege8888 (#30) üzenetére


Eastman
őstag

Inkább az, hogy legyen börze-cserebere...

Olyasmi, igen. Jó érzés maradhatna mindenkiben, nincs eladási kényszer. Kapolcs is elkezdődött valahol, mostanra az egész település részt vesz benne. A suli, ha lehet, az asztalaival és egy (két) termével lehetne vajon csak börze hely?

Nyilván nem a ballagás előtt. Milyen távol van egymástól a két lokáció?

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#32) Eastman válasza hege8888 (#30) üzenetére


Eastman
őstag

...mármint, ha nyitott rá. :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#33) frescho válasza mrdozer (#29) üzenetére


frescho
addikt

A retró gépek éjszakája nem rossz ötlet, csak a sok pakolás, meg egész napos terelgetés után kinek lesz rá ereje? Az is fájó lehet, hogy kimarad belőle mindenki aki kisgyerekes vagy más miatt nem tud maradni. Azt viszont lehetne, hogy kicsit korábbra tolni, hogy beférjen mondjuk este 7-8-ig. A kvízt meg lehetne az egész elé tenni. Már csak ember kell hozzá. Mint ötletgazda meg is csinálhatnád :)

https://frescho.hu

(#34) bacsis válasza Eastman (#31) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

A Fülei iskola már nem üzemel... Szóval hely lenne... Asztal továbbra sincs...

(#35) mrdozer válasza bacsis (#34) üzenetére


mrdozer
csendes tag

Sziasztok! Nem akarom tulvállalni magam, de két fix vállalást teszek:
Én a kvízt bevállalom, megcsinálom. Az asztal kérdésben is tudok megoldást, van egy hely ahonnan 10-15 bankettasztalt el tudok hozni, ehhez csak a dátumot kell ugy igazítanunk hogy a rendezvény szervező cég saját dátumaival ne essen egybe, ezt ők már év elején tudni fogják.
A börze tök jó ötlet.
Az éjszaka inkább a felnőteknek szólna direkt gyerekek nélkül. :))

"Csak kétféle ember létezik. Vevő és eladó."

(#36) bacsis válasza mrdozer (#35) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Nekem vannak feltételeim, ki mit hogy vállalhat...
A feltételem, az hogy ez nekünk is BULI! ÉS nem akarom hogy bárki megzsakadjon, vagy ne érezze jól magát... annyit nem ér az egész.. Szóval csak gy vállald be ha nem érzed tehernek, és mellette továbbra is szórakozásként/hobbiként tekintesz rá :)
Az asztalt írjuk fel egy esetleges talán listára... jól jöhet még...
A börzét nagyon át kell gondolni, hova tesszük őket.. iskolába esetleg? valamelyik teremben? Vagy a füves részre a csarnok mögé? mindenféle jöttmentet nem kéne beengedni bőrzézni... Szal ezt olyan helyen kellene hirdetni, ahol tudjuk hogy normális emberek vannak...
Az éjszaka qrva jól hangzik. Azt kell tudni 1: van-e rá igény, 2: Oké megcsináljuk.. mármint ki is? Az hogy letolunk 72 órát folyamato kb kivitelezhetetlen.. Olyan ember kell aki vágja az összes gépről a stájszt...

(#37) mrdozer


mrdozer
csendes tag

Ha nem is vágom az összes gépről a stájzt (majd kitanítotok) ah egyszer elkezdek beszélni nehéz lelőni! :D És szívesen is beszélek ha van akit érdekel a mondókám. A kvízt pedig konkrétan szórakoztat! :D

"Csak kétféle ember létezik. Vevő és eladó."

(#38) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Nagy a csönd fiúk. Január-február, itt a nyár és a következő buli ideje!
Ha már tudtok közelebbi időpontot mindenképp értesítsetek, h tudjak előre szabit kérni. Már persze ha áll még a meghívás kiállítóként.
Sajnos sok új hűtővel nem gyarapodott a gyűjtemény. Egy Phononic HEX 2.0 ami említésre méltó és két dobozos Thermaltake vízhűtő. Viszont van olyan amiből már több egyforma is van, példàul lett összesen négy Cooler Master V10 (ebből kettő sajnos "herélt", de jó lesz modding alapnak, gondoltam lefestem a burkolatot és teszek bele más színű ledes ventiket, h feldobjam/frissítsem kicsi a külcsínyt) két V6GT, két Auras CTC-868.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#39) mrdozer válasza flymi (#38) üzenetére


mrdozer
csendes tag

igen, kéne a fix időpont!

"Csak kétféle ember létezik. Vevő és eladó."

(#40) flymi válasza mrdozer (#39) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Ha jól informáltak akkor a szeptember is képben van. De majd a főni megmondja.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#41) hege8888 válasza flymi (#40) üzenetére


hege8888
aktív tag

Nem, az csak egy felvetés volt részemről, hogy úgy esetleg könnyebben el lehetne kérni az Önkormányzat sátrát, (legutóbb úgy volt ott, hogy ottmaradt az előző hétvégi falunapról) ha ragaszkodnánk hozzá...
Szal, bocs mindenkitől, ha az félrevezető infó volt.. :U

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#42) flymi válasza hege8888 (#41) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Majd a főnök jelentkezik és informàl minket szerintem, az a biztos.
De nyithatunk egy brszk találgatós topicot is. :D

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#43) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Nahh skaccok... Én azt mondom, hogy szép lassan lehet ötletelgetni..
Első és legfontosabb az időpont: Én azt mondom legyen június 25-26.
Azért ide raknám, mert ekkora már vége a sulinak, nálunk ballagás, gyereket le kell tudnom... Kezdődik a nyári szünet... Előtte azért nem tartanám, mert fax tudja mennyi sok buzi szabálynak kell még a covid miatt megfelelni.. papíron így is kellene továbbra is kártya, arra is ki kel ltalálni vlaamit ha nem oldják fel azt a szabályt, hogy tudnánk megkerülni.. PErsze semmi illegális, nem célunk a törvények megkerülése, hanem inkább csak élni a kiskapuk adta lehetőségekkel...
Szóval ki mit mond? :))

(#44) flymi válasza bacsis (#43) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Deal.
Írtam privátot is, de még egyszer boldogat! 🍻

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#45) hege8888 válasza bacsis (#43) üzenetére


hege8888
aktív tag

Otthon előadom a G.Ov.-nek a hétvégén... Esetleg megkérdezni a kurrens más kiállítások teamjeit, hogy ne fussunk bele olyasmibe, mint az ősszel a ReGamExcel. Május 14-15 lesz Szegeden, ezt tudom.

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#46) frescho válasza bacsis (#43) üzenetére


frescho
addikt

Legyen így Főnök!

https://frescho.hu

(#47) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Foglalkozik itt valaki hobbi 3d nyomtatással? Szerintem a vga gyűjtőket érdekelné pár száz darab kártyatartó...
Én is befizetnék 1-2 tucatra ha valaki megcsinálja vagy tud valakit aki már hallott róla, h az ismerőse már látott olyat képen. ;)
Na meg is találtam közben egy cikket, amiben erről esik szó. Nem pont ugyanilyenre gondoltam, olyan 25-30°-ban legyen megdöntve benne a kártya. Inkább skiccelek ide egy csúnyát:

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#48) frescho válasza flymi (#47) üzenetére


frescho
addikt

Azt fel merem ajánlani, hogy megtervezem és 1-2 minta darabit kinyomtatok szigorúan ingyen. Már csak azért is, mert nekem is jól jöhet. A tervekkel meg már lehet bérgyártatni. Azzal érdemes tisztában lenni, hogy a megszokott tárgyasztal 20cm körül van, én 350-ig tudom simán nyomtatni, de az sem túl hosszú.

A rajzot kicsit méretezd be és azt is, hogy ebben hogyan állna a kártya. Ha jól értem, valamiért meg akarod dönteni balra. Ez miért jó? A cikkben nem így van döntve és végig be van vágva.

Szerk: lécből fűrésszel sokkal gyorsabban meg lehet csinálni. Körfűrész is akad, szóval lehet jobban járnánk azzal.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#49) flymi válasza frescho (#48) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Áhá! Mintha rémlett volna valami, h neked van ilyen kütyüd, de mérget nem vettem volna rá.

lécből fűrésszel sokkal gyorsabban meg lehet csinálni. -> Abban nincs semmi munóka.
Nem mondom, h nem lehet olcsón házi barkáccsal összehozni akár még kartonpapírból is...

A skicc, ha lehet ezt annak nevezni oldalnézetből van. Bocs ha nem jött le... A kártya "hátrafelé" dőlne. Így ha egy asztalra van téve, akkor fentről jól látszik az eleje. De persze lehet egyenes a bevágás is, ízlés kérdése.
Csak egy kis műanyag darabra gondoltam ami kábé ?5-7 cm? hosszú és olyan 1,5-2 cm széles és ugyanilyen magas. Ennek kábé a közepén lenne egy 25-30%-ban döntött bevágás ami picit szélesebb, mint a nyák vastagsága és kellően mély ahhoz, h stabilan tartsa a vga-t. Egy kártyához így elképzeléseim szerint két darab kéne vagy eleve növelni kellene a méretet. De ez csak az én ötletem...
Érdekes lenne kiszámolni mennyi lenne darabja.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#50) frescho válasza flymi (#49) üzenetére


frescho
addikt

A leírásoddal két baj van. Az első, hogy feltöltődik a másik, hogy a műanyag könnyű. Ezért ha beleraksz egy nehezebb kártyát, mondjuk bármit ami már hőcsöves, akkor az nem lesz stabil, mert nincs elég felülete, hogy ne boruljon fel. Ha meg akkorát csinál az ember, akkor meg sok helyet visz el. Na meg ahhoz, hogy látszódjon kell hely a kártyák közé. A "léc" azért jó, mert a nagy felület miatt nem borul el, csak csavaró erő hat a slot résznél rá, de azt meg bírja. Asztali körfűrésszel 18-as rétegelt lemezből szépet lehetne csinálni. Azt meg le lehet fújni, olajozni, pácolni, lakkozni ízlés szerint.

Akkor már inkább valami tartó szerűen kellene, ha ncsomtatni akarod. Mint egy telefon tartó. Valami ilyenre gondolnék: [link]

https://frescho.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.