Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sidaries


Sidaries
őstag

Jó volt olvasni a cikksorozatot. Nem is tudtam, hogy ezek a kártyák léteznek.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#2) O_L_I


O_L_I
őstag

Szomorú történet.
Nekem még annó volt egy Trio64-em aztán a Voodoo mellett egy VirgeDX is, majd kicsit később egy Diamond féle Savage 4 pro-m 32Mb-s. Azt hozzá kell tennem hogy mire nekem S4-em lett addigra már nem nagyon voltak gondok vele, ha jól emléxem a TNT1-emet cseréltem le rá és jó biznisznek tűnt (bár akkor még kicsi voltam és befolyásolható)

[ Szerkesztve ]

(#3) copin


copin
őstag

Chrome 440 gtx most nagyon megérné, csak a boltokban ilyen nincs, internetről meg nem rendelek semmit (pláne külföldről).

(#4) eziskamu


eziskamu
addikt

Ezen kártyák meghajtóprogijai most milyenek, mert régen sok gond volt az s3 meghajtójival (főleg a savage család). Nem is a sebességre gondolok, hanem a stabilitásra, dvd és blue-ray lejátszó szoftverekkel való kompatibilitásra (hardveres videó gyorsítás).

Mondjuk én még nem találkoztam olyan driverrel sem az Nvidia sem az Ati részéről, amivel meg lettem volna elégedve (pedig kártyám is sok volt mindkét részről, valamint nem is szoktam játszani, inkább a tv tuner kártyákkal és videólejátszással kapcsolatban észleltem kisebb hibákat). Vagy csak szar progikrat használok, amik hol az egyik, hol a másik driverre érzékenyek :)

(#5) Yutani válasza eziskamu (#4) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ha nem vagy megelégedve az NV vagy ATI meghajtókkal, akkor az S3 meghajtóitól garantált és maradandó agykárosodást kapsz! :DDD

#tarcsad

(#6) eziskamu válasza Yutani (#5) üzenetére


eziskamu
addikt

:DDD
Amúgy hacsak a 2D-t nézzük, az Intelnek mostanában elég jó driverei vannak. Igazából 2D alatt észre se vettem, hogy integrált vga (a 945-ös int vga-ja), és szoftveres HD felbontású lejátszás során mintha még kevésbé akadozott volna a kép ugyanazon procival és alaplappal, egy ATI x1300-hoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#7) gliskard


gliskard
senior tag

köszönet a 3 részes cikksorozatért. Jó lenne ilyen összefoglalókat olvasni a PH-n is, nem csak hihetetlen teljesitményü usb hangszórókról.

Gratula és köszönet!

(#8) Yutani válasza gliskard (#7) üzenetére


Yutani
nagyúr

Én köszönöm, hogy időt és energiát szántatok az elolvasásra! :R

Figyelmetekbe ajánlom korábbi két cikkorozatomat, amelyet fent most belinkeltem.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#9) Yutani válasza eziskamu (#6) üzenetére


Yutani
nagyúr

A munkahelyi gépemben i945 chipsetes Intel alaplap van, de szerintem a VGA egy nagy f*s. A flash-es weboldalakat nem képes zökkenőmentesen görgetni... A korábbi gépemben a 64 bites X300SE sokkal jobb volt. :W

#tarcsad

(#10) luw2win válasza copin (#3) üzenetére


luw2win
őstag

Mert miért nem rendelnél? Sokkal olcsobb, pláne külföldről,
Ati 4870 225$ az 50k helyett az meg azért megéri akár hogy is nézzük és nem annyira hullanak ezek a mai cuccok mint régebben

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#11) eziskamu válasza Yutani (#9) üzenetére


eziskamu
addikt

Driver frissítés sem ártana, na meg az se mindegy milyen prockó van benne. Az enyémben 2 magos 1,8 GHz-s E2160-as "Core2 származék" volt. Azért még az NFSU2 is elfutott vele 800*600-on alacsony beállításon.

[ Szerkesztve ]

(#12) MaSzKa


MaSzKa
senior tag

szép cikk
sok meló lehett :C

(#13) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

A többszereplős piac sajnos nem nagyon fog megvalósulni. Az nVidia kezében nincs meg a megfelelő eszköz, hogy versenyképes legyen az Intel Larrabee-vel, vagy az AMD Xenos leszármazottakkal. Amint belépnek ezek a termékek a piacra a High-End szegmenst feladják a zöldek.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#14) krystman


krystman
őstag

Eszméletlen jó írás lett! :) Ennyire részletesen még nem olvastam az S3-ról! Grat az íráshoz! :)

(#15) Yutani válasza MaSzKa (#12) üzenetére


Yutani
nagyúr

Köszi! Bizony volt vele munka rendesen, elég sokáig írtam ezt a 3 részes cikket: források felderítése, fordítás, írás, szerkesztés. Menet közben több hónapra parkolópályára tettem, és csak mostanában vettem elő újra. Amikor elkezdtem, a Chrome 400 sorozat még be sem volt jelentve, de az utolsó részbe már azt is bevontam természetesen.

#tarcsad

(#16) Realradical


Realradical
őstag

Ez a cikksorozat is mehetne a wikire, hoztad a megszokott minőséget. :R

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#17) Yutani válasza Realradical (#16) üzenetére


Yutani
nagyúr

Köszönöm az elismerést!

#tarcsad

(#18) Neovenator


Neovenator
senior tag

:R

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#19) McKane


McKane
senior tag

Emlékszem, a régi Fujitsu-siemens notiban (amilo li1705) is egy Via-S3 vga volt..
chrome9 HC vagy mifene.. :D
amire nekem kellett,azt vitte. a koleszban még colin2 és colin3 házibajnokságokat rendeztünk az üres időnkben. persze a bajnokság mindig osztott képen ment. :))
De semmi gond nem volt, 1280x800-ban közepes részletesség mellett vitte az osztottképernyőn. Igaz windows XP volt rajta..
szóval a régi,kellemes emlékekért hálás vagyok az S3, vagy most már VIA-nak. :C :R

Üdvözlettel: McKane

(#20) fasirTTT


fasirTTT
őstag

kár hogy ez a cég már nincs a 2 rivális nvidia és ati között... pedig biztos máshol tartanánk most vga-k terén

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.