Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#164351) itouchfan válasza Hasaggymeg (#164347) üzenetére


itouchfan
senior tag

Én a mai szűk két órából kb másfélet mentem esőben... Amivel nincs is gond, de ezeken a szar utakon (JH) felidegesítettem magam... Jó idő + rossz út vállalható, rossz idő + jó út semmi gond, de a rossz idő + rossz út az kicsit túlzás.. országútival persze.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#164352) 6030D válasza Hasaggymeg (#164347) üzenetére


6030D
Ármester

Itt felváltva süt a nap és próbál esni, de nem esik...

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#164353) jjeahh válasza 6030D (#164345) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Kb. 50%-ban viccvót, nekem sincs tetkóm, mondjuk a dús szörzettől nem biztos látszana ;].
Szíjas = szálkás
Nomád = bikepacking terepen :D

(#164347) Hasaggymeg: itt két hétre esőt jósólnak, igaz csak délutánokra, de terepezni így már nem igazán lehet, blokkolja a kerekeket a sár.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#164354) itouchfan válasza 6030D (#164352) üzenetére


itouchfan
senior tag

Az normális, de itt egyszerre süt a nap és esik az eső, ma már harmadjára ;] :Y

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#164355) atee_13


atee_13
őstag

Üdv!

Elgondolkodtam bringa vásárláson. Totál laikus vagyok nem is tudnám pontosan mit keresek valami jó ár/érték arányt nézek pár 10 ezer forintért akár használtan is a jófogáson, mert ott most van ingyen háztól házig opció. Annyira kellen kb, hogy a jóidőben városban csak kis utak lennének akkor ne kelljen beindítani az autót, ha esetleg valami olyat sikerül kifogni akkor meg lehet valami kis földutas kiruccanás esetleg benne lesz, de ez nem annyira prioritás, mert ha lesz akkor is csak minimális.

Találok valahol olyan oldalt ahol a látott bringát le tudom csekkolni, hogy kb mennyi lehetett újkorában vagy milyen vélemények vannak róla? Van pár amit megtalál a google de sok van ami totál homály találatügyileg. A testbike.hu-t nézem de amikre eddig rátalált azok 10-20 évvel ezelőtti vélemények voltak.

(#164356) ZolkoW válasza jjeahh (#164353) üzenetére


ZolkoW
őstag

na ilyenkor kell felpattintani a 33-as cyclocross külsőt! :)
Azt hittem, a szíjas az azt jelenti, hogy bőrövet hord. Mert ez legalább passzolna rám. és szakállas is vagyok, bár az a borostától a hipszterig tartó skálán a borostához van közelebb.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#164357) itouchfan


itouchfan
senior tag

Csokicsibesz nem te mentél ma előttem át keresztbe János hegyen, az aszfalt útat keresztezve a Piroson lefelé, fekete mezben? :B

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#164358) Jester01 válasza ZolkoW (#164346) üzenetére


Jester01
veterán

A borúton? (Nem mi voltunk, csak kérdezem :N )

[ Szerkesztve ]

Jester

(#164359) xy.zsolt válasza jjeahh (#164353) üzenetére


xy.zsolt
őstag

A "szíjas"-t én sem tudtam hova tenni :)
Amíg nedves az út és van esély rá, hogy esni fog én sem tekerek....nem ér annyit, hogy emiatt kelljen totál tisztítani. Holnap is lesz nap

Szerk
napsütés van de most is esik pont annyira hogy biztos ne száradjon fel az út

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#164360) jjeahh válasza ZolkoW (#164356) üzenetére


jjeahh
nagyúr

És fussak vele a vállamon? Inkább futok bringa nélkül :DDD

xy.zsolt: ezek szerint ez ilyen csíki vagy erdélyi szleng :D .
Híg sár és víz engem nem zavar, ha zavarna, télen szinte elő sem venném a bringát és nem az ősz lenne a kedvenc évszakom, viszont amikor a kereket blokkolja, azt utálom :( . Na meg pont ez a blokkolós sár csúszik a legjobban. GMBN-es srácokat nem is értem, ők szinte mindíg vastag ragadós sárban tekernek :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#164361) ZolkoW válasza Jester01 (#164358) üzenetére


ZolkoW
őstag

azaz, én Csókakő-Csákberény között félúton jöttem ki az útszűkület jelzőtáblánál.

Egyébként igyekszem figyelni, hogy a komorságot megtörje egy-egy színes alkatrész, a kék kormányvégdugó sajnos el volt akkor fogyva... (arról a túráról származik a kép)

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#164362) Csokicsibesz válasza itouchfan (#164357) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Voltam ma JH-en, kb dél körül. Egy fekete kék hosszú mez volt rajtam (a kék csak az ujjánál van). Szóval látok rá esélyt, hogy én mentem át ott.
Egyszer mehetnénk egy közös kört. Pár napja írtam is, hogy van-e valakinek kedve de nem volt rá jelentkező.
Stava alapján látom, hogy te jó sokat mész JH-en, én sajnos annyira nem vágom azt a részt. Jó lenne tanulni pár ösvényt arrafelé is :))

Más: Toobee is kérdezett korábban GPS-es computerekről, de nem jött rá válasz.
Megkérdezem én is: esetleg egy nagy kerékpáros computer fan nincs a topicban? A nagy home office világban hirtelen nekem is lett időm bringázni (remélem marad így a helyzet), viszont kezdem unni, hogy ugyanazokat a köröket megyek.
Van olyan computer amiben van offline térkép, vagy tud kapcsolódni telefonhoz és képes elnavigálni? Tehát kijelölök mondjuk menet közben egy pontot és megtervezi nekem az oda utat, majd mondjuk a vissza utat is?

(#164363) Toobee válasza Csokicsibesz (#164362) üzenetére


Toobee
veterán

Én jönnék, csak még nem kaptam vissza a tagomat (garis ügylet). Úgy látom az 530 Edge a minimum, ami navira is okés. Dobogókő + Prédikálószék túrát azzal nyomtuk le, nem sokszor kellett gondolkodni, hogy most merre kéne menni. Plusz nagyon tetszett, hogy szólt a nagy mászások előtt, mutatta hány darab van összesen, mennyi az emelkedés stb. Nagyon jól be lehetett osztani az erőt. Rose-on most 315 EUR az MTB Bundle. Zergének írtam, hogy támogatnám a magyar vállalkozásokat, de nem szeretnék ennyiért adni.

https://barbieripnk.hu/

(#164364) jjeahh válasza Csokicsibesz (#164362) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Jobb Garminokkal lehetséges, de amire eltervezed az utat rajta, a nap lemegy. Jobb inkább otthon tervezni, pl. a Komoot-on, letöltöd a megtervezett útvonalat, felrakod a Garminra és végignavigál rajta.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#164365) Hasaggymeg válasza ZolkoW (#164349) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

...ehhez egy cicanadrág borotvált meg természetesen becsatolt lábakkal és máris partiban vagy velük sebességben. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#164366) gabro0 válasza Csokicsibesz (#164362) üzenetére


gabro0
őstag

Azt hiszem mindegyik Garmin tud olyat hogy megállsz, előveszed a telefont, készítesz egy tracket valami programmal, feltöltöd és végignavigál rajta. Ez 1-2 nagyobb eltévedésen kívül nem túl praktikus.

Amit szeretnél azt hiszem csak a drágábbak tudják, tehát ezt a 'ránagyítok a térképre és navigálj ide' dolgot, 830-tól felfelé talán :F

[ Szerkesztve ]

(#164367) ggeleven válasza atee_13 (#164355) üzenetére


ggeleven
őstag

Iszonyú nagy a választék és sokszor még egy népszerű és utakon sokat látott most kapható bicóról is alig találsz véleményt, max ilyen fórumokon. Van, amihez csak 30mp-2 perces reklámot láttam és csak az alkatrészekből lehet kiindulni, hogy milyen lehet. Illetve a szokásos netes értékeléses probléma: sokan csak akkor írnak kommentet, ha valami hibás/sz*r és az elégedett felhasználó nem fog billentyűzetet ragadni és írni róla magasztaló hozzászólásokat. Ha meg kikerül az értékesítésből mondjuk egy 2017es évjárat akkor meg teljesen elvesznek a kommentek is az inaktivált termékoldalakkal. Youtube kor előttről meg sajnos pláne nem fogsz semmit szinte találni.

Inkább az lenne a kérdés, hogy MTB típusú vagy országutis vagy mi érdekelne? Illetve magasság/súly még fontos lehet (már ha jól is akarsz esetleg haladni a bicóval és nem csak úgy gurulni erőlködve).

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#164368) robaGB10


robaGB10
tag

Montira 30mm széles külső gumi megfelelő lenne csak aszfaltra? Esztétika nem szempont. A cél a könnyebb haladás lenne balaton körüli túrázáskor.
Jelenleg egy 50/584-es hutchinson cobra van rajta

(#164369) hardline


hardline
senior tag

Újra kérdeznék.
A Romet Mustang M2 bringáról kérdezném a hozzáértőktől, hogy mi a vélemény róla? Éri az árát? Heti max 100km aszfalt/beton(90%) és földút/kavicsos(10%) út lenne a felhasználási terület, ezért akartam inkább crosst, de a rendeléseimet visszamondták, az árak meg jelentősen emelkedtek. Vegyem/ne vegyem?

(#164370) Hasaggymeg válasza itouchfan (#164351) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az a baj,hogy ráadásul hideg is van.Amint beborul ekezd fújni a szél mint állat,lemegy a hőmérséklet 15°C alá (!) majd szakad a hideg eső.Az este 8 körül már csak 10-11°C volt,ami vizesen roppant kellemetlen tud lenni. :(

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#164371) ggeleven válasza Hasaggymeg (#164370) üzenetére


ggeleven
őstag

Ingyen biciklistérkép (Felső-Ausztria), magyar címre is küldik
https://www.oberoesterreich.at/fb-radkarte.html
#akció

(#43706) alpenwetter

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#164372) gabro0 válasza xy.zsolt (#164359) üzenetére


gabro0
őstag

Itt felváltva esik az eső, süt a nap és villámlik. Most éppen süt a nap, dörög és villámlik :D

(#164373) Toobee válasza ggeleven (#164371) üzenetére


Toobee
veterán

Aki igaz magyar, az rendeljen belőle, de soha ne használja. Nehogy maradjon az osztrákoknak ;]

https://barbieripnk.hu/

(#164374) Csokicsibesz válasza Toobee (#164363) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Néztem az 520-at, 820-at használtban. De annyira azért nincsenek jó árban és ilyen 4-5 óra használati időt írnak rá, ha megy gps. Az annyira nem baráti.

Újonnan néztem, hogy az 530 és a Bryton 860 teljesen egy árban van. De ilyen összehasonlító teszt nincs sehol, pedig szerintem szükség lenne rá. Simán lehet, hogy az egyik többet tud a másiknál és máris megvan a kategóriában a best buy.

gabro0 : próbáltam már komoot-al és túratérképpel is menni, de nekem nem adta ki az élmény. Folyamatosan a telefont nézegettem, hogy merre kéne menni. Simán +30-45 perc volt csak a telefon nézegetés meg az út keresgélés.

(#164375) Tothgera30 válasza Csokicsibesz (#164374) üzenetére


Tothgera30
Ármester

A 860 érintős, emiatt ahogy nálam is, szerintem elég sok usernél kiesik. Kesztyűben nehézkes kezelés, laggol, áhhh... csak felidegesítene.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#164376) 6030D válasza Csokicsibesz (#164374) üzenetére


6030D
Ármester

Ha nem kell, hogy jelezzen kanyar előtt, elég, ha látod, hogy az úton vagy, vagy sem, illetve milyen utak vannak melletted, akkor odaadom a Polar V650-et kipróbálni, aztán ha tetszik, akkor beszélünk róla.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#164377) Napfénysüti válasza gabro0 (#164372) üzenetére

Nálunk tűrhető idő volt, mentem is délelőtt egy karikát. Mondjuk a szél az fújt rendesen meg időnként beborult de nem esett.

Més que un club!

(#164378) Alg válasza ggeleven (#164371) üzenetére


Alg
veterán

:R :C

Útvonal: nekem van egy nagyon alap Garmin túraGPS-em (Dakota 20), azt használtam már többször bicajon. Baromi buta szegény de pont kellemes méret, ceruzaelemes szóval ha lemerül a sarki közértben "feltöltöm" vagy viszek pótelemet. Távot tud mérni, meg itthon megtervezett útvonlat + persze a rátöltött térképet gyönyörűen mutatja. Arra jó hogy ne a telefon akksija merüljön OSMAnd/Locus/Bikemap/egyéb alkalmazással. Ja, rezisztív kijelző, megy kesztyűben/vizesen/bottal is.

Logolásra meg ott a régi jó Fenix2 barométerrel a karomon.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#164379) Tomi_Sci válasza gabro0 (#164372) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Kiválasztottam az Időkép radar alapján egy órás idősávot, amikor nem volt közel vihar, elindultam egy város körüli sprintre, erre majdnem fellökött a szél. Szégyenszemre mentem egy 5 perces karikát aztán vissza haza :O

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#164380) ggeleven válasza Alg (#164378) üzenetére


ggeleven
őstag

Nagy összegben mertem volna fogadni rá, hogy neked tetszeni fog. :D

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#164381) jjeahh válasza Tothgera30 (#164375) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Használtál már érintős Garmint hosszabb távon, vagy csak feltételezed, hogy idegesítene? Mert simán lehet, hogy tényleg idegesítene, de az is, hogy nem, engem pl nem zavar annyira, sőt, a laggolással együtt is előnynek érzem az érintőkijelzőt. Igen, 2020-ban gáz, hogy okostelefonhoz hasonlítva akadozik, ugyanakkor semmit nem kell rajta csinálnod, amit egy okostelón szoktál, csak ráböksz néha a túlméretezett menüben erre-arra, még bazivastag dupla téli kesztyűben is működik. Személy szerint engem jobban zavarnának a gombok, mint a lag.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#164382) atee_13 válasza ggeleven (#164367) üzenetére


atee_13
őstag

Inkább a MTB lenne a szimpatikusabb. 177 cm / 80 kg vagyok. Jóállapotú használt is érdekelne de olyan 30 max 40 ezernél többet nem szánnék rá.
Milyen vonalon lenne érdemes keresgélni mi az amit érdemes lenne megnézni akár képen akár a leírásban?

(#164383) Maximum1 válasza hardline (#164369) üzenetére


Maximum1
őstag

Aszfaltra nem venném, inkább keresgélj még.
Van itt nekik ha ez a bolt játszik.

(#164384) Tomi_Sci válasza robaGB10 (#164368) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Szerintem az az átlag 650b felniszélességre ajánlható minimum alatt van. Nem fog nagyon rácuppanni, szóval kanyarban csak óvatosan.

Amúgy gondolom nem 30+-os átlagokat mész, inkább egy széles semi-slick köpenyt vennék. Pl. Schwalbe Hurricane, olcsó, viszonylag könnyű, ballonos, és haladós.
Nekem is itt ajánlották, a CX bringám előtt ezzel a mountin kerültem Balatont a bringaúton, kényelmes volt és gyors.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#164385) Napfénysüti válasza jjeahh (#164381) üzenetére

Garmin Edge 510-esem van talán lassan 5 éve. Ez is érintős de sose volt vele gondom. Oké nem egy sebességbajnok az érzékenysége de simán vállalható. És ez azért már egy két generációval korábbi modell.

Més que un club!

(#164386) Maximum1 válasza Alg (#164378) üzenetére


Maximum1
őstag

Nekem is Dakota volt, lecseréltem Etrex 35 re, sokkal jobb a kijelzője, főleg bringázás közben.
Egyébként a legtöbb Garmin megy powerbankról is.

Az én tapasztalatom az hogy ha track-et töltesz a navira csak azt látod merre vagy, nem szól semmiért, se kanyar, se letérés.
Viszont a csiganyálas Fenix5 öm szól ha elágazás jön de az is csak 30x, ennyi a limitje, az útról való letérést mindig jelzi.

(#164387) jjeahh válasza Napfénysüti (#164385) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nekem az 510 nagytesójának a butított verziója van, Touring Plus :D . Lehet meglepődnél te is, de pl. a 820-as sokkal jobban lagzik és lassabb, érzéketlenebb, mint a régi 810/Touring, szal simán lehet, hogy az 510-nél is lassabb. Kíváncsi lennék a 830 ebben fejlődött-e, a 820 nekem úgy tűnik, hogy túlságosan le lett butítva (kijelzőméret, lag, gyakran sz*r gombok), hogy aztán a következő generációval legyen amin javítsanak :F .

Maximum1: nálam a Touring Plus mindíg szól, de gyakran teljesen idióta irányba akar letéríteni, mivel párszor felidegelt, kikapcsoltam ezt a ficsőrt rajta. Most épp azon vagyok, hogy valamikor újra kipróbálom, mert lehet, hogy azóta valamelyik szoftverfrissítés megoldotta.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#164388) nexus6


nexus6
aktív tag

még mindig agyalok az egyenes kormány és kos között... hobbi tekerésnél talán elég lenne az egyenes is, meg úgyis meg lehet állni útközben folyékony kenyér tankolásokra.
ami érdekes hogy a nagytúra (trek 920, kona és társai) gépeken mind egyenes vagy trekking kormányok vannak. persze nekem a kos alkatrészek drágasága is egy fő ellenpont. tudom savaztak már valakiket a szarv miatt, de az mennyire lehet más fogás alkalmanként? meg a bullhorn-t néztem még, de arról annyira kevés infó van. arra rá lehetne tenni egy egyenes kormányos váltó-fék kombót? időfutamosoknál olyan fékkarokat látok csak a végén...

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#164389) Csokicsibesz válasza 6030D (#164376) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Köszönöm a felajánlást! Ezzel szerintem majd élni is fogok!

(#164390) Maximum1 válasza jjeahh (#164387) üzenetére


Maximum1
őstag

Mint tervezed az utat?
Az Etrex csak akkor mutatja ha rajta tervezek, de én külső forrásból szoktam rárakni úgy meg nem mutatja.
Lehet ki van nálam kapcsolva? :F nem jöttem még rá hogy kell bekapcsolni.
A Fenix csak akkor mutatja ha connecten keresztül küldöd rá.

[ Szerkesztve ]

(#164391) jjeahh válasza Maximum1 (#164390) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Komoot-on szoktam, de lehet máshol is, a lényeg, hogy tudj kimenteni gpx-et. Aztán bedugom laptopba usb-n a Garmint és a belső tárhelyre felmásolom a Garmin\NewFiles mappába a fájlt. Innen ő áthelyezi a Courses mappába és működik... az mondjuk fura, hogy ha a Courses mappába rakom, vagy a memóriakártyára, akkor nem megy. Nem próbáltad még ezt a módszert? Vagy nálad így sem működik?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#164392) RetepNyaraB válasza ZolkoW (#164312) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ezt kiegészíteném egy adott szakasz végigtekerésével. Mennyivel több kalóriát éget a lapos kerék? Ha egyáltalán.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#164393) Tothgera30 válasza jjeahh (#164381) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Átmenetileg használtam, nagyon távol állt tőlem. Nekem az 510 is emiatt esett ki, mert kényelmetlen használni. De ugye mindenki másképp vélekedik erről. Eddig az 520 volt az etalon, de adok még esélyt a konkurenciának is.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#164394) Teasüti válasza ZolkoW (#164312) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Fentebb írtam, hogy haver dombon lefele legurult engem alacsony nyomású tubeless 27,5 gumikkal.
Én 26-os 3,5 barra fújt belsős gumikon voltam.
Azóta nem szenvedek kemény gumival, teljesen felesleges a prosztata masszázs, ha még aszfalton sem vagyok előnyben.

(#164395) xy.zsolt válasza Teasüti (#164394) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Mert a TL, TLR guminak nagyon kedvező a gördülési ellenállása.....de mint ezt itt megtudtam én ezt úgysem érezhetem....csak placebo ;]

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#164396) Locutus


Locutus
veterán

Capriolo Level 9.2-ről mit hallani?

Nyilván nem csilliárdos bicaj, de kb mennyit érdemes egy ilyenért adni használtan, ha műszakilag amúgy nincs gondja?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#164397) itouchfan válasza Csokicsibesz (#164362) üzenetére


itouchfan
senior tag

Akkor te voltál.

Igen, olvastam, csak direkt nem írtam, tudtam hogy zűrös lesz a hetem (vizsgák, meló) és nem tudnék fix időpontot megbeszélni. Jövő hét második fele jó lehet, írj majd privátot (vagy írok én ha jó). :R

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#164398) sbi85g


sbi85g
csendes tag

Hali sziasztok.

Korabban elloptak a bringamat es ideje a nyer kozeledtevel egy ujat szerezni.
Remelem esetleg tudtok segiteni benne.

- Atlagos hasznalatra nezelodok, foleg varos esetleg egy kicsi foldut amin szoktam kozlekedni. Szoval szerintem a trekking kategoriarol lenne szo.
- Arkategoriaban szeretnek nem menni 150ezer forint fole.
- Meret 57-60as vazmeret (21-23"). (magassagom 189cm, belso labhossz 86cm)

Amiket eddig osszeszedtem es okos informacionak tuntek:
- merevvillas, agyvaltos kerepar vagy ha nem agyvaltos lehetoleg kazettas hatso agy
- valto tekinteteben keruljuk el a Shimano Tourney kategoriat a felette levok mukodhetnek (nyilvan Deore lenne a tuti de nem biztos ez az az arkategoria) / agyvaltos eseten meg Nexus 8 es kornyeke?

Ami eddig szimpatikusnak erzodott de nem vagyok tul hozzaerto:

https://www.bicajozz.hu/spd/NE1841121024/Neuzer-Courier-DT-fitness-kerekpar-feher-kek-54-cm
https://www.bicajozz.hu/spd/NE1631031014/Neuzer-X-Street-ferfi-varosi-kerekpar-fekete-19

Illetve nem kifejezetten zarkozom el a hasznaltaktol sem ha jo allapotban vannak:
https://www.bringapiac.hu/hirdetes/114313/Pegasus_7sebagyvaltos_agydinamos_28_60cm.htm
https://www.bringapiac.hu/hirdetes/114361/Cannondale_fitness_hidrfek_full_Deore_ujszer.htm

Talan ezek tuntek megfelelonek. De nyitott vagyok barmely mas opciora. Otletek vagy hozzaszolasok?
Barmi segitsegnek orulok :).

Balint

(#164399) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Szétszedtem. Kónuszcsapágy. Hogy lehet erről a kazettatestet leműteni?

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#164400) robaGB10 válasza Tomi_Sci (#164384) üzenetére


robaGB10
tag

Decás gumit néztem ki, ami a leírás szerint 27,5ös montikhoz való. Ezért is gondoltam, hogy akkor elvileg passzolnia kéne méretben a szintén decathlonos rockrider-re.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.