Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#163051) RetepNyaraB válasza ggeleven (#163048) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Igen néztem én is. Rém igénytelen táskácskák, nagyon ratyi rögzítéssel. Nem lennék meglepődve, ha az első huplinál félre fordulna. Szóval maradtam a csíkszeműeknél, Roswheel ingyen szállíccsa :K

ui.: Aldiban megvettem a tetves vezeték nélküli sebességmérőjüket, ami egy kalap szar, vagy én fogtam ki a hibásat. Bárhova, bárhogyan teszem megszakad, nem mér, kikapcsol, k@rvannya :W

(#163050)@ nekem jelenleg Kellys fold70 van. Picit olcsóbb és könnyebb, mint az Abus. Azt se fogják levágni egyszerűen, ellopni meg mindent el lehet, ha akarják.
Mindenesetre én a hajtogathatókat preferálom mostanság: hosszabb, mint egy hasonló képességű U lakat és nagyságrendekkel könnyebb. Cipeltem 2,5 kilós Abus láncot is a kormányon, ellenségemnek se kívánom.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#163052) Hasaggymeg válasza KicsiPaszuj (#163039) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ökölszabály,hogy a kerékpár értékének ~10%a legyen a biztonság,ugyanakkor kis hazánkban az van amit ivana is mond,ugyebár.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#163053) ivana válasza KicsiPaszuj (#163050) üzenetére


ivana
Ármester

Én szerencsére nem, céges bringa tárolóban a wilierem már-már olcsónak számít és senki sem köti le.

De tényleg, ha folyamatosan kötni kell oda vegyél valami beatert, csak idő kérdése, hogy valaki elvigye.

(#163054) ggeleven válasza RetepNyaraB (#163051) üzenetére


ggeleven
őstag

Nekem is occó kínai van és imádom. Max arra jó az aldis, hogy addig legyen valami, amíg ideér Kínából igazi! :DDD

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#163055) KicsiPaszuj


KicsiPaszuj
tag

Ne ijesztgessetek, egy napja van meg a kecske, és már azon agyalok, hogy acélvázasat kellettvolna venni.

...mert abba lehetne áramot vezetni.

"Andrish, Andrish! Sztaffold meg a wipszeket!" -Ratamon

(#163056) cettlee


cettlee
őstag

jelentem hogy menet kozben a rezonancia megszunt az uj big apple gumiktol. eddig rücskös volt.
lezarni en abus steel o chain valami 2kg acelsodronyosat vettem, ha olyan helyre megyek akkor taskaban cipelem. 30k ft es ezt max flex viszi el.

[ Szerkesztve ]

(#163057) Hasaggymeg válasza KicsiPaszuj (#163055) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az alu is jól vezeti. :DDD

cettlee...hát az roppant érdekes lenne ha a gumiktól hallgatott volna el. :U...vagyis most csak éppen nem rezegteti valami,de a fricskára továbbra is cincog?

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#163058) cettlee válasza Hasaggymeg (#163057) üzenetére


cettlee
őstag

ha pöckölgetem akkor ugyanolyan, semmin nem változtattam csak a gyári tough tom-ot cseréltem big apple-re. menet közben néma csend van 60 km/h ig.

(#163059) gabro0 válasza rétisün (#163040) üzenetére


gabro0
őstag

Kár hogy nem az eredeti villája van bent, az előző képen észre se vettem. Amúgy tetszik, jó kis városi cirkáló, gondolom oda szántad. Nem lett nagy egy kicsit? A nyereg eléggé előre van tolva.

(#163060) robee19 válasza Hasaggymeg (#163052) üzenetére


robee19
tag

Eddig sosem volt lakatom, mert nem szoktam ott hagyni a bringát sehol. De az előbb sétáltam az erdőben a családdal és egy fatörzs alatt találtam egy ilyesmit, kinyitva, így be is állíthattam a saját kódomat 😁

link

[ Szerkesztve ]

(#163061) KicsiPaszuj válasza Hasaggymeg (#163057) üzenetére


KicsiPaszuj
tag

félek az aluváz pont ott kezdene olvadni ahol a biciklitolvaj :))

"Andrish, Andrish! Sztaffold meg a wipszeket!" -Ratamon

(#163062) Zsohi válasza cettlee (#163058) üzenetére


Zsohi
őstag

A videóról nem igazán látom, de mintha center lock adaptert használnál, lehet az a laza.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#163063) Hasaggymeg válasza cettlee (#163058) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

...és 60 fölött? Döcöghetsz mától hatvannal mindenhol.;]

(#163060) robee19 ...ezután se hagyd ott sehol. :D

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#163064) Tuvix


Tuvix
tag

Melyik a jobb (kevésbé rossz)? Ha kicsit koszos láncra teszek kenést, szemekre egyesével csepegtetve, vagy ha nem teszek kenést és úgy használom?
Brigéciolban szoktam mosni a láncot, de nincs kedvem minden nap megcsinálni.

(#163065) arcitec válasza Tuvix (#163064) üzenetére


arcitec
addikt

Ez most komoly? Vagy troll... vagy álmodom ... :Y

[ Szerkesztve ]

(#163066) ivana válasza Tuvix (#163064) üzenetére


ivana
Ármester

Naponta semmiképpen nem kéne kenni, még ha esőben mész egy normális olaj 2-3 teljes napot kibír. Véleményem szerint kimosni nem szerencsés, én mindig vékony olajjal kenem.

(#163067) cettlee válasza Tuvix (#163064) üzenetére


cettlee
őstag

én 100km-enként lefujom wd40-el. ha nagyon mocskos akkor lefujom wd40-el aztán letörlöm, utána ujra bewd40ezem :D esőben nem bringázom

(#163068) ivana válasza cettlee (#163067) üzenetére


ivana
Ármester

A WD40 nem olaj, hanem tisztító szer. Utána kend olajjal is, ez nem tesz jót neki.

(#163069) xy.zsolt válasza ivana (#163066) üzenetére


xy.zsolt
őstag

No no....pl a MUC-OFF c3 Dry lube 1 órát sem bír ki esőben. Azt kenheti naponta ha minden nap esőben teker.....bár én akkor nem olyat használnék :)

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#163070) rétisün válasza gabro0 (#163059) üzenetére


rétisün
veterán

nem érzem nagynak, mondjuk az outi(k) után amúgy sem szokaztlan a nyújtózás a bringán. szerintem megy mégkicsit hátrébb a nyereg, de majd eldől, eddig még nem sokat mentem vele.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#163071) Tuvix válasza arcitec (#163065) üzenetére


Tuvix
tag

Biztos félreértetted...
A nem teszek rá kenést azt úgy értettem hogy plusszba, csak használom amíg tart az előző.
Tehát minden kenés előtt le kell-e pucolni a láncot teljesen, vagy elég ha letörlöm a ráragadt port és csepegtetek rá?

ivana: Nem kenem naponta, de 100-150 km után aszfalton is zajos lesz, poros földutakon pedig már 10 km után is.

(#163072) Hasaggymeg válasza Tuvix (#163064) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

+arcitec...Bár első hallásra akár trollkodásnak tűnhet,jobban belegondolva nem is olyan értelmetlen a kérdés,ugyanis ha nincs időd/kedved/alkalmad egy megrakódott láncot takarítani,meglehet jobb nem is kenni az adott pillanatban és csak alaposan áttörölni a külsején elérhető szutyoktól,mintsem arra a zsírsárra még további olajat kenni,mint ahogy pl. csak áttörölni annál is jobb mint mondjuk megtakarítani brigéciollal és nem kenni meg utána aztán szárazon hajtani.Terepezésnél komoly gond ez az állandó lánctakarítás,mikor néhány tíz km és pár óra után a legtisztább lánc is csupa homok,vagy sár,ezért megy is a nyűglődés squirtekkel meg mindennel,hogy ezen az "egy óra kerekezés két óra szerviz" dolgon javítsanak.Megmondom őszintén én is ezért használok extrém vékony,így persze nem is nagyon tartós és csendes kenőanyagot,melyet a száraz törlés (,vagy ha idő van akkor a vízzel lecsapatás) után 2x ráfújok a láncra,egyszer messzebbről,hogy oldja a szutykot,egyszer meg közelről,hogy behatoljon és mintegy kimossa a homokot a csapok közül,közben megkenve azokat.Így tart egy láncom 5-6000 km-t.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#163073) Ekevas


Ekevas
csendes tag

Hali.

Hervisbe most akciósak a biciklik.
https://www.hervis.hu/store/Felszerel%C3%A9s/Ker%C3%A9kp%C3%A1rok/MTB-ker%C3%A9kp%C3%A1rok/KTM/Peak-Air-27%2C5%22/p/COLOR-2442369

https://www.hervis.hu/store/Felszerel%C3%A9s/Ker%C3%A9kp%C3%A1rok/MTB-ker%C3%A9kp%C3%A1rok/KTM/Peak-Disc/p/COLOR-2442618

Megérik az árukat? A drágábbik jobb is azzal a plusz 100ezerrel?

Ajánlottátok a dechatlonos bringát is pár oldallal előrébb.
https://www.decathlon.hu/mtb-kerekpar-xc-050-ltd-29-id_8548144.html

Ezek közül melyik lenne a jobb választás.
Vagy ha tudnátok ilyen 200-250 ezres árban valamit ami jobb, akkor szivesen fogadom az ötleteket.
Esetleg a cube-ok?
https://www.testbike.hu/velemeny/mtb/cube-aim-race-29

Valamint kezdőként olyan kérdésem lenne még, hogy az 1x10-11 áttételes váltok mennyire alkalmasak városi tekerésre? pörögnie kell rendesen a lábnak ha haladni akarok? Ha inkább városban használnám jobb választás lenne a 3x8 és társai?

Köszönöm előre is a segítséget.

(#163074) Hasaggymeg válasza Ekevas (#163073) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A Decas oda-vissza veri az összes többit innen...persze nem éppen városi felhasználásra találták ki,de akkor is,a 30/11 városba is elég,csak bírd hosszan kitekerni.Még egy pürgetősnek nem nagyon nevezhető 75 csapással percenként is 28km/h ami még itt a "nagy" Budapesten sem egy hosszan tartható sebesség. Egy alföldi városba ugyanakkor nagyon erőltetett megoldás lenne,kábé verébre ágyúval,nem oda való. :(

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#163075) 6030D válasza Hasaggymeg (#163072) üzenetére


6030D
Ármester

A keddi tekerés közben gondoltam erre, hogy inkább nekiállok ritkábban kenni, akkor szépen kidolgozza magából a dzsuvát. A Squirt úgyis ken akkor is, amikor megjön a hangja. Nemrég elkezdtem féktisztítós ronggyal átpörgetni kenés előtt a láncot, de szerintem felesleges macera, csak csillog a lánc. ;]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#163076) Hasaggymeg válasza 6030D (#163075) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Kenés után megtörlöd,így elvileg tiszta,mégis rakódik mert a mozgás kidolgozza a résekből a kenőanyagot,az meg szedi magába a szutykot Ha azt letörlöd attól még marad a csapok között valamennyi,valameddig ami kenjen.Sógorom amolyan kulacshordó volt anno és segédkezett a szerelőnek a "nagyok" kerékpárjait karbantartani,ő is mondta,hogy soxor ha nem volt idő,csak áttörölték száraz ronggyal a láncot,majd aztán egyszer kenték,máskor nem,esetektől függően.Törlés az mindig volt.
Nekem van ilyen is,mely a vékony,száraz időre való olajokhoz tartozik,csendes és elvileg kevésbé szedi a szutykot,de annyira elszoktam a lánctörléskor keletkező zsírsártól,hogy már ez is sok nekem. :DDD Ha hosszú,előreláthatóan akár esős útra mennék ahol közben nem kenhetem,akkor kenném azzal.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#163077) Ekevas válasza Hasaggymeg (#163074) üzenetére


Ekevas
csendes tag

Miskolci vagyok, de kb. 10km mire kiérek a bükkbe. Addig meg teljesen sík terep. Lenézek holnap a dechatlonba megnézni mi van itt nekik Miskolcon raktáron.

(#163078) haiiro_o válasza 6030D (#163075) üzenetére


haiiro_o
tag

Én squirtet vagy mit használok már vagy 3 hónapja. Ezek szerint feleslegesen kentem minden menet után rá? Általában kb 30 km-ert szoktunk menni erdős/sáros/poros részeken és a végére már hangosodik a láncom. Vagy ne foglalkozzak vele? Az is lehet, hogy sokat teszek rá mert elől a lánctányéron ilyen gyurmás/takony szerű ragacs van mindig. :F

(#163079) Tuvix válasza Hasaggymeg (#163072) üzenetére


Tuvix
tag

Köszönöm :R

(#163080) jjeahh válasza haiiro_o (#163078) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Squirtnak van hangja, meg kell szokni. Azzal, hogy gyakran kened elveszti a legnagyobb előnyét, a tiszta hajtást. Próbáld ki, hogy alaposan lemosod a láncot, fogaskoszorút, mindent, majd 100-150 kilóméterenként kened úgy, hogy a lánc oldalára ne jusson, így nem lesz ragacsos, sőt, teljesen elfelejtheted a láncmosást és a szutykot. Mindez persze terepre igaz, aszfalton nem figyeltem mennyit tart a láncon.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#163081) haiiro_o válasza jjeahh (#163080) üzenetére


haiiro_o
tag

Én eddig 2-3 menetenként teljesen letakarítottam.. most kísérletezek vele mennyit is kéne rátenni, de már épp hogy teszek rá és így is ragacsos lesz valamiért :(

(#163082) Hasaggymeg válasza Ekevas (#163077) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Miskolcon?! Ott kötelező a 29".os MTB! :K Méghogy városba kell!Pfff...irány a Szinva völgye! :D

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#163083) jjeahh válasza haiiro_o (#163081) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Minimális szutyok mindíg lesz rajta, de nem lesz fekete trutyi az egész hajtás és nem gyűl a végtelenségig, mert öntisztító. Kb. úgy kell hozzáálni, mint a gumihoz, azt sem sikálod minden poros tekerés után a bütyköket és nem várod el, hogy újszerűen tiszta legyen, de ha sáros, azt lemosod róla. A hajtás wax-al sem lesz teljesen makulátlan, mert a lánc amikor lenyomja magáról, fekete, de nem lesz vastagon zsírsáros, mint olajjal és a fogaskoszorú közé sem rakodik be a trutyi. A squirt másképp viselkedik, hozzá kell szokni a hangjához, ki kell tapasztalni mennyi kenés az ideális, én amióta rájöttem, azóta egyáltalán nem mosom a láncot és a fogaskoszorúm is nagyjából tiszta. Nem rakok rá amúgy keveset, szal csepegtetek rá bőven, de ritkábban és vigyázok, hogy a lánc oldalára ne jusson. Ja és muszáj megvárni, hogy megszáradjon, mert ha kenés után azonnal tekerek, nem ér semmit.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#163084) haiiro_o válasza jjeahh (#163083) üzenetére


haiiro_o
tag

Akkor próbálkozok még, bár elég gyorsan fogy. Lassan rendelni kell még belőle.

(#163085) 6030D válasza jjeahh (#163083) üzenetére


6030D
Ármester

Én is valahogy így, annyi, hogy nem csepegtetem, hanem hajtás közben húzok rá egy vékony csíkot, majd utána a két ujjam közé szorítva is megtekerem, hogy eloszlassam. Az ujjaimat kicsit eltolva rakom, így a lánc ott is megtörik kicsit S-ben, hogy jobban bemenjen a csapok közé.
Én néha kenem indulás előtt is (amikor úgy rakom le, hogy lesz bringamosás, de mégse), ken az akkor is, csak egy része elhullik feleslegesen, ezért jobb megvárni, hogy megszáradjon.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#163086) jjeahh válasza 6030D (#163085) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja, rosszul fogalmaztam, én is csíkot húzok, az ujjaimmal simogatást viszont gyakran elfelejtem :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#163087) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Jé, lejárt a tilalom, mától nálunk is lehet kitöltött papírral tekerni! :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#163088) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Sziasztok! Felesegem ragja a fulem bicaj ugyileg... Egy varosi/trekkinget szeretne, boltbajaros, hatulra menne a gyerekules, amivel vihetne a babat is. Nem kell nagy futasra gondolni, heti 20km max. Oda van a Vintage bringakert...
Ezt nezte ki: Vintage Vesta Estilo
Abbol is csak agyvaltos, szerintem a 7 sebesseges agyvaltost, szabadonfutos. Mennyire jo vagy nem jo egy ilyen? Ebben a kategoriaban nem vennek agyvaltoson kivul mast, hogy oszinte legyek, ismerve mennyit ernek az olcso fogaskereksoros valtorendszerek.

Meg nezte a Gepida Albion 200 vagy 300 -ast...
Ezeknek eleg pocsek a valtorendszere...

Kellys Arwen Dutch 460, azt is agyvaltoval.

Ezzel kb. be is lottem az arkategoriat... Lehet ennyiert ertelmes bicajt kapni, ami nem esik szet par honap alatt?
Tenyleg csak ilyen altalanos celo, jol kinezo bicaj kellene. Van neki egy elso telos karbonvazas XC -je, amit ugy epitettem neki, de arra nem rakunk sarvedot, meg gyerekulest csomagtartoval.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#163089) arcitec válasza Tuvix (#163071) üzenetére


arcitec
addikt

Nem kell azt kenegetni. 200-300km -km után tisztítom én. Persze ez függ attól, hogy miféle a terep , por sok van-e. Többnyire országúton tekerek, földút akkor, ha az jön szembe. Volt már de akkor tetőtől talpig minden csupa por volt mintha a sivatagot jártam volna.Ekkor full generál tisztítás kell. Dechatlonban kapható - viszonylag megfizethető - tisztító, lánc mosó, amit vízzel kell eltávolítani. Száradni hagyni, majd erre való olajjal szemenként kenegetni , megjáratni, majd a felesleget letörölni. Ezt elég ha rongyal finoman áttörlöd. Többféle olaj van nedves körülményekre, olcsóbb drágább, lehet választani. Én a jobb minőséget használom
[Holmenkol] több éve meg van és még bőven van benne. Az ideálistól lehet eltérni, de az
nyilván valóan csökkenti az lánc és alkatrészei élettartamát...

[ Szerkesztve ]

(#163090) varsam válasza MPowerPH (#163088) üzenetére


varsam
őstag

Ezekkel egy baj szokott lenni, hogy nem könnyűek. Feleségemnek van egy Csepel Landrider-je, acél vázas, az sárvédővel meg csomagtartóval simán 20kg körül van. Így ha ezt esetleg lépcsőn kell cipelni, az nem biztos hogy egyszerű dolog, pláne ha még ott a gyerek is mellette. Szóval ezt fontoljátok meg, hogy kell e emelgetni a bringát bármikor is, mert könnyen nyűg lehet.

(#163091) MPowerPH válasza varsam (#163090) üzenetére


MPowerPH
félisten

Elvileg nem kell, itt videken nem sok lepcso van. Emelkedo viszont elofordul, azert lenne jo egy jobb agyvaltos.

Egyebkent neztem a sulyt, sokkolo. A karbon mtb -je 9kg. :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#163092) Hasaggymeg válasza 6030D (#163085) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Megtörni a láncot én is szoktam.Mindig a belsejét fújom,kenem,majd miután másodszorra is ráfújtam és jó néhányszor megforgattam, a külsejét-oldalát kezdem először törölni,megemelve a rongyba tekert ujjamon a láncot alul,így kényszerítve azt,hogy átfutva a rongyon megtörjön ujjamon.Végül aztán törlöm a megkent oldalt is,vagyis a lánc kerekekben kapaszkodó oldalát.Egy alapos kenés,váltókkal és becsúszókkal együtt ~10-15 perc,de ha sietek és váltókat nem kenem,akkor a "töröl-fúj-forgat-fúj-töröl" 5 perc alatt kész....és gyakran ez van,mert vagy elfelejtem megkenni a vizezést követő száradás,esetleg egy menet után,vagy hamarabb megyek mint számítottam és így gyorsan kenni kell.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#163093) varsam válasza MPowerPH (#163091) üzenetére


varsam
őstag

Ami még probléma tud lenni, az a gagyi fék, a nagyon alap tourney váltók, szóval agyváltóval valószínűleg jobban jársz ahogy írod is, illetve a diós kormányszár. Esetleg egy normális gumi hogy ne kapjon hetente defektet (a Csepel gyári Kenda gumijai ilyenek voltak, mint a papír. Kapott defektvédős Schwalbe-t és azóta nem volt vele gond). Szóval az alap cuccokat lehet többször kell majd után-állítani, hogy ne bosszantsák a párod, de amúgy kényelmesek, szépek, lehet őket szeretni.

(#163094) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

érdemes teflonos bowdent venni vagy csak vakítás ez is? mondjatok egy megbízható márkát....pl BBB oké?

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#163095) MPowerPH válasza varsam (#163093) üzenetére


MPowerPH
félisten

Akkor esetleg a kontras fek jobb megoldas lehet?

Ez tetszik neki, a kosarral es szoknyavedovel egyutt. Csak ez lancvaltos.

3 sebesseges cs. 7 sebesseges agyvalto kozott jelentos a kulonbseg? Foleg minosegbelire gondolok itt.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#163096) jjeahh válasza arcitec (#163089) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Terep teljesen más, mint országút, egy montit nem lehet mindíg nagygenerálozni sem ahányszor poros, sőt, ősszel még ez az állapot is teljesen mindennapos... a téli havas tekerésekről ne is beszéljünk :DDD . Lemosom, újrawaxozom a láncot és működik. Félévente szétszedem a bringát, több gondozást nem kap.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#163097) ivana válasza xy.zsolt (#163094) üzenetére


ivana
Ármester

Teflonos a bowdenház szokott lenni. Bowdenből én sima rozsdamentes, köszörült jagwire-t használok. Annál szerintem nem kell több.

(#163073) Ekevas Én már egy ideje nézegetem az XC50-et, de még nem láttam belőle se a Dunakeszi, se a csömöri dekában nem volt soha. De tény, hogy kb. felesleges is összehasonlítani a többivel amit linkeltél, ezerszer jobb.

[ Szerkesztve ]

(#163098) murlock


murlock
csendes tag

Sziasztok!

Kerékpár vásárlás előtt állok, amit SZÉP kártyával szeretnék elsősorban lebonyolítani. (Visszaolvasva láttam, hogy a KerékpárCity-nél (honlapjuk is megerősített benne) fel tudom használni kerékpár vásárlásra. (vírus miatt megmaradt az összeg, a szabim meg eltűnt..)
Arra már rájöttem, hogy a CrossTrekking / Trekking kerékpár típusok állhatnak a legközelebb a tervezett felhasználásra, így a segítségeteket szeretném kérni, hogy az elérhető kínálatból van e olyan kerékpár amit használtok, vagy esetleg jó véleménnyel vagytok róla és érdemes lehet megvenni?
Linket csatoltam a választékról :) [CrossTr] [Trekking]
Árban az elképzelés 100 - 150 ezer forint körül lenne. (ha kicsit alatta, fölötte van az összeg, az nem gond természetesen)
Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget! :R

(#163099) ZolkoW


ZolkoW
őstag

Szóval a Soudal WAX-ról, mert G@ben kérdezte: Nekem 6030D hozott egyszer egy flakonnal, azóta elhasználtam, én sok különbséget nem vettem észre a Squirt waxhoz képest, csak hogy hígabb a kiöntéskor. De én valszeg egyiket sem rendeltetésszerűen használom, hanem túl sokat vagy inkább csak túl gyakran kenek rá, mert összegyűlik a fekete trutymó, és télen a görgő alatt is ott voltak az apró galacsinok leszóródva, de én nem csak lusta vagyok, hanem feledékeny is, így az a biztos, ha kenem :P. Szóval változó, hogy 30, vagy 60, vagy 120 km után kenem -újabban inkább az utóbbi- de nem törölgetem, max ha kifejezetten poros, mint tegnap, akkor lesöpröm egy autómosó kefével, ami a kéziseprű szerepét tölti be a műhelyben. Igaz, hogy fekete, cserébe nem fogja meg a vádlit, ha odaér hozzá. Futásteljesítményről sem tudok beszámolni, nem használtam el még egy láncot sem, amióta waxolok. (Először Squirt volt, aztán elhasználtam ezt a Soudalt, majd most megint Squirt van, mert azt már berendeltem akkor). Én egyébként is az a fajta vagyok, aki tulajdonképpen örül, ha elhasználódik egy kopóalkatrész, mert abból tudom, hogy megyek. Annyit ugye nem megyek, hogy iszonyatos összegeket kelljen költeni kopóalkatrészre, szóval a Strava statisztika mellett ez az, ami kicsit mutatja, hogy biciGliztem :D

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#163100) G@ben válasza ZolkoW (#163099) üzenetére


G@ben
addikt

Köszönöm! Azt hiszem, veszek egyet, mert már unom a lánctakarítást meg utána az olajos trutyi felmosását. :D

[ Szerkesztve ]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.