Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#163501) trialboj válasza Runner_fxr (#163301) üzenetére


trialboj
őstag

Szomorú hogy nem lehet javítani, de igazából én sem szívesen matatnék a fékkel, főleg mivel nem is drága egy új fékkar, lehet ezért nincs stockon sehol.
De azért hogy biztosra menjek szórtam rá egy kis lisztet, hogy lássam hol folyik, és hát folyik ez a szar mindenütt, fent is lent is.
A féknyereg is érdekes,, szétszedtem azt is, kiderült hogy van gumigyűrű a légtelenítő csavaron! Így néz ki ha valakit érdekel. Viszont az olaj meg azon a picit lyukon folyik át, amit nem a gumigyűrű zár le, hanem gondolom a féknyeregben a falhoz feszül. Szóval ha itt is ereszt az olaj, akkor a benti részen kopott meg a fal amit azért elég nehéz összehozni, 6 olajcserén van túl. :C
Amúgy ereszti itt is az olajat, most kitakarítottam, picit koszos volt a csavar körül a belseje remélem megoldja.

[ Szerkesztve ]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#163502) Because válasza Jester01 (#163495) üzenetére


Because
őstag

a lényeg, hogy még csak 10 sebességre sincs szükségem (most annyi van) nem is értem ezt a 12 sebis és már lassan 200mm-es tengely, negatívba fűzött kerék dolgot :D

jaja 8-as sor és váltókar van, de 105-re nem költenék, akkor marad egy Sora, köszi!

amit még tudni kell a monti korcsosul, ahhoz vettem a múltkor gravel kormányt, a hosszúkanalas váltók kinézetét pedig utálom :U

[ Szerkesztve ]

(#163503) jjeahh válasza trialboj (#163501) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ezek szerint mégis hasonló a fékünk, ugyanilyen csavart kellett anno rendeljek, már nem is tudom honnan, mert kva könnyen elnyalódott. Amúgy szerintem elég hülyén van kitalálva, ha nem húzod meg rendesen, folyik az olaj, ha meghúzod, akkor esélyes, hogy elnyalod, mert sz*r az anyaga. Jobb lenne, ha a kis lyuk után a csavar hegyén is lenne egy kis gumitömítés. A fékkarod meg durva, hogy ennyire ereszti az olajat, valamit nagyon elcseszhettek a gyárban :F

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#163504) sebgutkopf


sebgutkopf
őstag

De jó volt ez a hétvége! Nagyon élvezetes erdei és ugrós menetek, jó társaságban, így már volt értelme kamerát vinni és egy rövid 3 perces videót lett a végeredmény: [link]

Érdemes 4k-ra állítani a youtube-ot, akkor nem kockás a kép.

[ Szerkesztve ]

(#163505) ggeleven válasza sebgutkopf (#163504) üzenetére


ggeleven
őstag

Oh, nagyon hangulatos lett! :C Jöhetnek még az ilyenek!
Itt voltatok? Bro'Hill Freeride Park Illetve az erdős pálya merre van?

[ Szerkesztve ]

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#163506) ZolkoW válasza sebgutkopf (#163504) üzenetére


ZolkoW
őstag

Végig izgultam, hogy ne akadjon el a kormány a fákban! :DDD

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#163507) Toobee válasza sebgutkopf (#163504) üzenetére


Toobee
veterán

Jó videó lett, kedvet is kaptam BroHillezni.

https://barbieripnk.hu/

(#163508) cdl válasza xy.zsolt (#163500) üzenetére


cdl
senior tag

25000 lenne.
igazán a nyereg lenne a lényeg. Inkább keresek külön.

Intelligent. Küldj egy mail címet.

(#163509) sebgutkopf válasza ggeleven (#163505) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Igen a vége az a Brohill. Az eleje pedig Nagykovácsiban van a Sebestyén domb közelében, már jó ideje épül ez a trail. Az építők elmondása szerint nem lehet durvára építeni, mert Krosskovácsi XC versenyen le kell tudniuk rajta jönniük.
Egyébként az erőforrás szűke ellenére igényes munka. Aki arra jár azt arra kérik, hogy a kanyarokat ne farolja szét senki (vagy építse vissza).

(#163510) sebgutkopf válasza Toobee (#163507) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Végre nem volt szél, így bátran lehetett neki küldeni.
Lent néhányan meg nagyot alkottak a step up-oknál. A srác aki nagyon jól kente a Sátánon ilyeneket nyomott:

(#163511) sebgutkopf válasza ZolkoW (#163506) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Meg lehet tanulni jól kanyarodni rajta :D
Örülök, hogy tetszett!

(#163512) sebgutkopf válasza Zsohi (#163342) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Nem csinálsz semmit rosszul. A saint-ben gyárilag fémes betét van, ami csak az üzemi hőmérsékletet elérve nyújtja a maximális fékerőt. Cserében akkor nagyon fog, kevésbé kopik a betét és jobb a hőtűrése. Ezért DH-ra a fémes betét az ajánlott.
Viszont, ha nincs durván használva soha (csak simogatva van), akkor a fémes betét felülete felüvegesedik és elmegy a fékerő.
Ha nem jársz hosszú lejtőn, akkor resign betétet bele rakva már azonnal lehet kereket blokkolni (akár elől is) és az nem üvegesedik, nagyon erős fék az m820.

Szombaton egymás bringájának kipróbálása során a srác capra-ján pont ilyen m820 volt és műgyantás betét. Nagyon küszködtem vele, mert állandóan blokkolt hátul, elől meg mindig orra akart dobni, alig bírtam adagolni. A finom fékezés fogalma nagyon óvatos ujjakat igényel, brutál rövid az átmenet a tárcsa kontakt pont és a blokkolás között.

(#163513) f4lcon


f4lcon
őstag

van valahol Budapest közelében olyan hely, ami 15-20 perc egybefüggő mászást garantál, és viszonylag könnyen megközelíthető? (értsd: nem fáradok ki mire oda érek :D)
olyan combosabb emelkedő kellene, de nem leküzdhetetlen, hanem amin egy amatőr mint én rendesen kifárad.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#163514) bringasisti válasza f4lcon (#163513) üzenetére


bringasisti
őstag

Széchenyi Emlék út. Csak ha új lánc van a gépen!

BENEFON DELTA--------N8

(#163515) f4lcon válasza bringasisti (#163514) üzenetére


f4lcon
őstag

elfelejtettem - montis terep kellene

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#163516) ggeleven válasza f4lcon (#163513) üzenetére


ggeleven
őstag

Menj fel sokszor a Gellértre. :D Nem tudom belőni az amatőr szintet, de pl 150-200W teljesítménnyel 8-10 perc mászás. Ne a board elejét nézd, ők (hatalmas tisztelettel és mély meghajlással :R ) állatok. Mondjuk ez is csak 4-es kategória, de legalább közel van.
strava Gellért Szerk.: hopp, akkor ez ki is esett. :) Marad a lentin nézelődés vagy várni kell a többiekre.
Vagy csak simán szűrj rá a segment explore-ban a 3+osakra, ha erősebbet/hosszabbat szeretnél. Szerk 2, mert nem volt jó a link. Segment explopre

[ Szerkesztve ]

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#163517) Hasaggymeg válasza sebgutkopf (#163504) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Rövid,érdekes,nem unalmas,egyszóval faxa! :C Ugyanakkor mindig elcsodálkozok mennyire egyszerűnek tűnik így filmen,mégis ha ugratnék egyet így gyakorlás nélkül valószínűleg az lenne nekem egyben az utolsó is. :F

(#163515) f4lcon...a HHH-ra biztos van valahonnan Óbudáról,de nekem az Erzsébet kilátóhoz innen (a H tábla után rögtön az erdőbe) is kell vagy 15-20 perc (még nem mértem :F ) ,hogy toronyirány ,keresztezve az aszfaltos szerpentint,az erdőn keresztül felmenjek.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#163518) haiiro_o


haiiro_o
tag

Sziasztok. kezd elfogyni a squirt-em, bár az elmondásotok alapján eddig rosszul használtam..
Érdemes lehet az 500ml-eset venni szerintetek?
Ha gondoljátok ma majd én is csinálok pár képet nektek. :B

[ Szerkesztve ]

(#163519) Csokicsibesz válasza f4lcon (#163513) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Délutánra összeszedek neked párat, ami szerintem megfelel az elképzeléseidnek Strava linkkel.

(#163520) lajo


lajo
senior tag

Sziasztok,
Két random kérdésem lenne.
Próbáltam visszakeresni, de nem teljesen tiszta a kép. Mi ajánlottab egy olcsóbb GPS-es vagy egy drágább hagyományos computer? Az előbbi a letisztultság miatt jobban tetszene. Egy Sigma Pure GPS alap felhasználásra jó lehet?

Hidraulikus féket bicikliről egyben leszedve hogyan érdemes tárolni, van valami trükkje?
Köszi

(#163521) sebgutkopf válasza lajo (#163520) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Tegyél valamit a betétek közé összehúzás ellen. Ha nincs a gyári fruti, akkor akár jégrkémpálcika, hajtogatott papír, bármi.

(#163522) sebgutkopf válasza Hasaggymeg (#163517) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Egy héttel ezelőtt mi is benéztük az "egyszerűnek tűnik" a videó témát. Gondoltuk megnézzük már azt a híres comment és no comment vonalat. Ugyan videón se tűnt egyszerűnek, ezért számítottunk rá, hogy egyes részeken tolás is lehet belőle.
Azzal kezdődött a nehézség, hogy nagy szárazságtól több centi vastag finom csúszós por fedte a nyomot. Aztán a megjöttek a meredek részek, amiről csak tudtuk hogy meredek, de a videón ugye nem látszik mennyire. Hát nagyon.... nagyon-nagyon... annyira, hogy nem lehet rajta lassítani, mert nincs hozzá elég tapadás. Előttem menő srác elcsúszott, annyit tudtam tenni (megállni nem), hogy kikerültem ne üssem el, de ezzel lementem az útról így inkább oldalra eldobtam a bringát és lefelé immár gyalog tovább szaladva megkapaszkodtam egy fába, hogy meg tudjak egyáltalán állni. Jót röhögtem, de a fő problémára rávilágított. Ezen a részen végül a következő szekcióig én lementem (valaki letolta) majd jött a fejvakarás. Meredek 2 nagy droppal nagyon közel egymáshoz és a 2 drop után 2m-el rögtön kanyar, lassítani nem lehet, csúszik, majd sziklás kanyar rögtön lefelé droppal és újabb azonnali kanyarral, amin kiesve egy kisebb szakadék vár. Külön külön ezek mind megcsinálható dolgok, de iszonyatosan közel vannak egymáshoz. Na erre azt mondták többen, hogy "not today".
Szégyen vagy sem abban a porban megfutamodtunk, csatlakoztam hozzájuk, a hátunkon felcipeltük a bringát és másik nyomon mentünk le. :DDD

(#163523) ggeleven válasza sebgutkopf (#163522) üzenetére


ggeleven
őstag

Na erről kell a videó! :D Az okos ilyenkor elengedi a dolgot.

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#163524) Teasüti válasza trialboj (#163501) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ilyen szar dizájnt még nem láttam légtelenítőcsavarra. Nem alakzárással oldotta meg a tömítést. :F
A japán újra feltalálta ezek szerint azt, ami az iparban mindenhol máshol már olcsón és egyszerűen meg volt oldva évtizedek óta.
Ráadásul jó drága csavar és még szar is. Nem erre szoktam asszociálni a japán minőségből.

Az, h a furat belső fala kopott meg az nem kizárt, ha rossz az anyagválasztás és ne adj isten a csavar keményebb lenne, mint a féktest. De ezért használnak az iparban mindenhol réz légtelenítőcsavart, h ne a nyereg menjen tönkre, hanem a csavar zömüljön be a zsákfurat aljába jobb helyeken.
Ha ezt benézték itt, akkor ez egy tervezett tönkremenetel.

[ Szerkesztve ]

(#163525) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Pfú a tilalom miatt de elszoktam az aszfalttól és a 3.5 barra keményített gummától, szürreális volt folyamatosan síkon tekerve lezárt telóval suhanni :DDD . A terepezések után szinte magától gurult a bringa... érdekes, hogy ha sokáig aszfaltozok, mennyire kínosan nehéznek tűnik utánna a terepezés és ha sokáig terepezek, mennyire egyszerűnek és könnyűnek érzem az aszfaltozást :D . Kell nekem mindkettő, képtelen vagyok elképzelni kizárólag aszfaltozva vagy csakis terepezve a bringázást.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#163526) zsocy válasza jjeahh (#163525) üzenetére


zsocy
őstag

Akkor neked találták ki a gravelt ;] :DDD

(#163527) jjeahh válasza zsocy (#163526) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Cx vagy outi kéne, majd egyszer lehet lesz is, gravel szerintem felénk sehová nem elég jó, aszfaltra létezik olcsóbb/jobb is, az itteni terepre meg nagyon kevés.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#163528) Tuvix


Tuvix
tag

MTB-re többször ajánlottátok belépő szintnek a Decathlonos gépet. Van esetleg outira is valami hasonló?

(#163529) zsocy válasza Tuvix (#163528) üzenetére


zsocy
őstag

A Decás outik közt is van jó ár-érték arányú, de olyan kiemelkedő vagy olcsó mint a montiknál nincs. Sajnos outi vonalon nincs olcsó megoldás, "ha új kell akkor fizess" a hozzáállás a gyártók részéről.
A használtak közt viszont vannak jó vételek, vagyis inkább voltak a vírusbringások megjelenése előtt. Most egy kicsit le van tarolva a piac.

[ Szerkesztve ]

(#163530) Csokicsibesz válasza f4lcon (#163513) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Én az alábbi mászásokat ajánlom neked:

1. Az első egy klasszikus a Fenyőgyöngyétől fel a HHH tetején lévő parkolóig. Itt a felfelé vezető út melletti ösvényeken kell menni, eléggé adja magát.
Strava link
Itt még lehet folytatni az utat két felé is a Kilátóhoz:
Strava link
Vagy fel lehet menni a lépcső mellett is a Kilátóhoz, ez szerintem egy technikásabb felfelé:
Strava link

2. A hegy másik oldaláról is fel lehet menni a Kilátóhoz:
Strava link

3. Hárshegyen is van pár szép mászás, egymás után jönnek:
- A Stop Shoptól indul az ösvény felfelé, Strava link
- Ez pedig a teljes szakasz teljesen fel a Hárshegy tetejére, Strava link

4. Jánoshegyre is van egy elég hosszú mászás a Szépjuhásznétől
Strava link

5. Budakeszi erdőben baromi sok van, innen csak ezt emelném ki, ezt külön-külön is meg lehet csinálni. Crosskovácsinak évek óta részét képzi.
Strava link
Innen még fel lehet menni teljesen a Kopasz csúcsra, ahol van a kilátó is. Strava link

(#163531) Because


Because
őstag

voltam Decathlonban, le kellett vásárolni egy összeget így megvettem az első SPD pedálom, Shimano PD-M520, kíváncsi leszek hogy töröm össze magam XD

(#163532) cdl válasza Tuvix (#163528) üzenetére


cdl
senior tag

Ha találsz a használtpiacon Triban 520-at(Sora szett) vagy 540-et(105 szett), szerintem azok is jók lennének. De tényleg nehéz most.

(#163533) lajo válasza sebgutkopf (#163521) üzenetére


lajo
senior tag

Ez volt tervben, de fontos nem elfelejteni, köszi! :)

(#163534) jjeahh válasza Because (#163531) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A Kilimandzsáróra megy? Lehet, hogy hamar megszokod, de ha mégsem, akkor irány a bót vagy valamelyik webshop és vegyél hozzá egy SM-SH56-ot, ideális kezdő stopli, esni tuti nem fogsz vele. Aztán ha megszoktad mehet vissza az 51-es. Nekem bevált ez a módszer, nemrég Dusty Betty is így tanulta meg, neki nem tudom hogyan, de ezzel is összejött az esés :DDD .

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#163535) zsocy válasza Because (#163531) üzenetére


zsocy
őstag

Az M520 még nem is olyan nehezen kezelhető pedál, mindkét oldala csatolható.
A stoplira figyelj amíg nincs gyakorlatod, az sm-sh56 multiangle release a tuti az elején, nekem volt pár pánik-kilépésem, mindig sikerült vele.
Tekerd le minimumra a pedálon a rugót, gyakorolj sokat, és ne feledd, aki nem dőlt még el becsatolva, úgy hogy legalább 10-en nézik a fagyizó teraszáról, az nem is élt még igazán :DDD

(#163536) ivana válasza Tuvix (#163528) üzenetére


ivana
Ármester

Outiban jóval feljebb van a belépő szint, mint montiban. Ilyen 100-150 környékén használtan már elég jók vannak.

(#163532) cdl Ha használt akkor azért jobbak is akadnak ezeknél.

(#163537) Because válasza jjeahh (#163534) üzenetére


Because
őstag

igen azt a bringát "tuningolgatom" várom a megtáltosodást, hogy húzni is fogok tudni a hajtókaron :D

(#163535) zsocy:
csak simán kiesett a pedálom még suliban, akkor volt közönség a boruláshoz XD

[ Szerkesztve ]

(#163538) Segal válasza Because (#163531) üzenetére


Segal
veterán

Az első 2-3 tekerés para kicsit, utána azon fogsz gondolkodni hogy a fenébe tudtál eddig taposó pedált használni :DDD
Én már vissza nem tudnék menni taposóra. Olyan természetellenes ha mégis elkerülhetetlen 1-1 alkalommal :K

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#163539) Teasüti válasza Segal (#163538) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Xc montin spd-ztem. Átjöttem trailbike vonalra és itt most inkább flat pedállal tanulom a technikát. Pár év spd után rá kellett jönnöm biciklizni is alig tudok. :D
De már kezdek ráérezni az egyensúlyra, egykerékre, fel tudom kapni a hátsó kereket is. A bunny hop na az nem megy még, csak a két kerék egyszerre. Spd-vel soha nem tanulnám meg rendesen használni a bringát. De nem mondom, h nem megyek majd vissza, ha már mestere vagyok ezeknek. :)

[ Szerkesztve ]

(#163540) Segal válasza Teasüti (#163539) üzenetére


Segal
veterán

Nyilván nem a trükköket kell spd-vel tanulni :DDD
Bár ha már beleég az agyadba hogy kell kilépni a pedálból akkor taposó pedál esetén is a megfelelő szögbe állítod a lábfejed :))
A kipróbálás volt picit para, meg az első forgalomba való közlekedés, de így sok év után már kb olyan mint a járás. Annál is seggreült mindenki az első próbálkozásoknál, utána meg teljesen természetes dolog. :K

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#163541) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Mennyire elterjedtek manapság ezek a kattogós szabadonfutók?
Csak engem idegesít ez a hang?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#163542) flash-


flash-
veterán

Üdv
van bármi különbség a két féle küllő között?ez a kettő milyen fűzésű? és melyik a jobb? :)
(ahogy nézem 99%ban a trekes-fekete bringa - van a bringákon, ez a "Dupla" vagy hogy hívják csak bianchi és merida..)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#163543) Teasüti válasza Teasüti (#163541) üzenetére


Teasüti
nagyúr

FB link a szar. Itt van youtube-ról: [link]

(#163544) Hasaggymeg válasza jjeahh (#163525) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hát én most elképzelnék egy nulla aszfaltos életet bringámmal. :K

Because...én már törtem is el kezem nagyközönség előtt...aztán felültem mintha misem történt volna és összeszorított fogakkal hazatekertem,majd busszal a sürgősségire. :U Ennek immár...36 éve. :DDD
Teasüti...enyém kábé így szól,de inkább mások hallják,a kerékpáron ülőnek nem olyan hangos. ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#163545) ivana válasza flash- (#163542) üzenetére


ivana
Ármester

A bal oldali spéci minta, ott a felni sem a szokásos, de a 3 keresztre hasonlít. A jobb oldali sima radiál. Amúgy nem a radiál a leggyakoribb, hanem a 3 kereszt. Ami azt jelenti, hogy egy küllő 3 másikat keresztez. 2 keresztet akkor szokás fűzni, ha pont olyan méretű küllő van kéznél, kb. ugyan olyan, mint a 3 kereszt. 1 keresztet nem szokás csinálni. A radiál esetén nem keresztezik egymást a küllők.

A radiál valamivel merevebb. Modern gyári outi kerekek esetén gyakori.

(#163546) flash- válasza ivana (#163545) üzenetére


flash-
veterán

köszi az infót :) hiába "csak a Trek" :DD

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#163547) Hasaggymeg válasza Segal (#163540) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nekem is van egy montis ismerősöm aki sisakot nem hord (!),de megrökönyödik és azt kérdi tőlem "Te még nem becsatolóssal nyomod?!" :D

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#163548) Segal válasza Hasaggymeg (#163547) üzenetére


Segal
veterán

Én sem hordok bukósisakot :DDD
2 kulcscsonttörés után amiből az egyik 3 műtéttel végződött :Y már tökéletesen tisztában vagyok a veszélyekkel, de akkor sem tudom rávenni magam a sisakra :C

[ Szerkesztve ]

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#163549) dbala válasza Teasüti (#163541) üzenetére


dbala
tag

Legjobb hang.
Engem a CX-emen idegesít, hogy nem hallok semmit. A montin DT kerék van, az aránylag szépen szól, de egy 54T Star Ratchet-el még jobb lenne.

(#163550) Napfénysüti válasza Segal (#163548) üzenetére

Pedig azt gondolná az ember két ilyen esés után már éppenhogy jobban vigyázna magára valaki.
Mi a baj a sisakkal?

Més que un club!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.