Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#163651) nmate91 válasza xy.zsolt (#163641) üzenetére


nmate91
tag

Attól függ, milyen featureök mennének fizetősbe facebookon.
Én fizetnék érte, ha pl. azt mondanák, hogy a csoportokat fizetősen lehetne csak használni, mivel nagyjából úgy használom, mint egy fórumot. (+ messenger rész)
Persze nem havi 3-4 ezer, de egy havi 1-1,5 beleférne nekem.

(#163652) 6030D válasza Runner_fxr (#163631) üzenetére


6030D
Ármester

Kár bele az a két luk, főleg az alsó.

xy.zsolt: nekem ha valaki fizet, akkor használok facebookot. :D

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#163653) _Atesz válasza Zsohi (#163635) üzenetére


_Atesz
addikt

Köszi. Mi a baj a rugós Suntour villával?

(#163654) Runner_fxr válasza Hasaggymeg (#163644) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Őt ezzel aligha tudnám bosszantani, nem az ő stílusa. :)
Ez a bringa tetszik most a legjobban a felhozatalból és a paraméterei is szimpatikusak. 29" plusz-os kerekek, 160mm rugóutak.
Bár egy bringa még szóba jöhet, nyáron fogják bejelenteni a legújabb generációs Merida eone sixty-t, az új shimano E8100 pedelec rendszerrel, jó lenne ezt megvárni, de kérdés tudok e addig várni. :)

trialboj: Nem olyan egyszerű az új bringa kiválasztása, sokkal nehezebb ügy mint amikor egy belépő kategóriát választasz, ott kis túlzással majdnem mindegy melyiket, de itt már jelentősebb különbségek vannak geometriában, irányíthatóságban stb.
Illetve most a műhelyemmel foglalkoztam, kevésbé a bringával. Jött egy korrekt vevő, eladtam a meridát.

Ezt így nehéz megítélni, hogy megérte e, de valószínűleg nem adtak volna érte annyit ha egy itt ott kopott bringát árulók. Azért kapott a merida is, estem is vele, sokat védett a fólia, biztos nem úgy nézett volna ki ahogy most eladtam.
Nem húztam le róla mert még szép állapotú volt a fólia.

1-2 évente lecserélem mindig, így nyilván nincs ideje rengeteg km-t összeszedni, szerintem ennek több értelme van, főleg úgy ha valami kedvezményt mindig tudsz az újra. :)
Az biztos, hogy minden karbantartást megkapott, sőt talán többet is mint feltétlenül szükséges.

A meridában nem volt semmi ilyen mókolás, gyári volt a pedelec rendszere. Azzal a géppel csak erdőbe jártam, oda semmi értelme az ilyen fajta tuningoknak.

(#163655) trialboj válasza Runner_fxr (#163654) üzenetére


trialboj
őstag

De akkor most nincs bringád? :U A karanténban a műhelyedet építetted, nem is csapattad az erdőkben?
Fontos kérdés, tudom hogy te hátsó csomagtartón hordod, utoljára legalább is így volt, de az érdekelne, hogy elektromos gépet nem is lehet/szabad tetőn szállítani? A keresztrudak nem bírják, vagy nincs olyan szállító karmantyú ami be tudná fogni a vastag alsó vázcsövet?
-
Stravan használja valaki a privacy beállításban a lakhelyének 400-600 méteres sugarú körben való elrejtését? Állítani akartam rajta pár hónapja, megőrült az oldal, és bármilyen utcát írok be mindig egy 10km re lévő pontra teszi le a kört, írtam nekik de nem válaszoltak. Akkor ez azért lehet mert nem vagyok előfizető, és buktam ezt az opciót?

[ Szerkesztve ]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#163656) tisn válasza tisn (#163647) üzenetére


tisn
addikt

cube sl road race 2019 meg kaphato 330k korul, az 105 es karbon villa elmeletileg.

(#163657) zoli03 válasza trialboj (#163655) üzenetére


zoli03
őstag

A keresztrúd elbírja, a tető is (ha csak a súlyt nézed, hármat is elbír). Inkább a biciklitartó terhelhetősége a kérdéses, meg hogy be tudja-e fogni a vázat, de azt mindegyik tartó leírásában megtalálod.

(#163658) 6030D válasza zoli03 (#163657) üzenetére


6030D
Ármester

Meg hogy fel tudod-e emelni a 22 kg-t a tetőre, majd megtartani 1 kézzel, amíg rögzíted. Vonóhorgos tartókhoz külön kis rámpát is lehet venni, amin felsétáltathatod az ebikeod.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#163659) itouchfan


itouchfan
senior tag

Frissítettem a Stravát, de a leaderbord-nál egyelőre nem változott semmi, látom a top10-et, magamat, meg mondjuk ha valaki más tekerését nézem, őt is, hogy hányadik az adott szegmensek közül.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#163660) xy.zsolt válasza 6030D (#163652) üzenetére


xy.zsolt
őstag

én is csak csoportokban kommunikálok rajta....+ messenger

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#163661) xy.zsolt válasza xy.zsolt (#163650) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Találtam is egy olyan bringát aminek a felszereltsége passzolna a focus izalco race vázamhoz.....32c gumikkal, (városban melóba ingázni...stb) ami szerintem még éppen elférne a villában.
Vélemény???

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#163662) Hasaggymeg válasza 6030D (#163658) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Meg lehet-e földútra menni vele a kerékpárral tetőn,mert mi szoktunk olyant,aztán olyan veszett módon billeg az autó (jó kis pattogós Suzuki SXszét),és tőle a kerékpár is a tetején,hogy gyakran félek letépi a csomagtartót. :F (bár ~13kg,de mégsem íbájk. :D )

Runner... kérdés tudok e addig várni. :N ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#163663) jjeahh válasza Hasaggymeg (#163644) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Még mindíg szép :D . Van benne egy kis spanyolosság, talán ezért tetszik a Berria is.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#163664) 6030D válasza Hasaggymeg (#163662) üzenetére


6030D
Ármester

Lapos autót kell venni, akkor lejjebb a súlypont. :D

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#163665) Somatom válasza 6030D (#163664) üzenetére


Somatom
veterán

Ferrari tetőcsomagtartóval. :D

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#163666) _Atesz


_Atesz
addikt

Kis városomban lenne készleten egy bicaj, erről kérnék véleményt:

Rock Machine Manhattan 90-29 XC (XL vázzal, 29"-os kerékkel)
Ilyen -> [link] , csak a színe eltérő. Gyártói oldalt nem találtam ehhez a bicajhoz.
200k, ingyen üzemelnék be, ki is hoznák, korrekt ősrégi boltos/szervizes.

Van-e valami buktatója a bicajnak, megéri-e ezt az árat, van-e valami tapasztalat a márkával, ilyesmi érdekelne.

(#163667) rétisün válasza xy.zsolt (#163661) üzenetére


rétisün
veterán

eredeti vázával miért nem jó?

jó, hogy pont én kérdezek ilyent, akinél egy napig nincs egyben egy új bringa :DDD igaz, én pont a vázszett miatt veszek bringát.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#163668) flash-


flash-
veterán

Ha van egy megtervezett gpx útvonalam(magyarorszag) melyik program az ami ajánlott arra hogy ez alapján navigáljon kerékpározás alkalmával?
Locus-t megvettem, aszfalton valahogy nem az igaz es csinál félrenavigálásokat.
Mit javasoltok?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#163669) ggeleven válasza flash- (#163668) üzenetére


ggeleven
őstag

Ez kipróbálhatod: Cyclemeter GPS
Pár szó róla: (#160406) ggeleven

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#163670) szkink válasza flash- (#163668) üzenetére


szkink
aktív tag

Nekem [EZ] vált be.

(#163671) D1Rect


D1Rect
félisten

Úgy döntöttem, hogy rászánom magam arra, hogy lewaxoljam a láncot.
Hol érdemes beszerezni hozzá az alapanyagokat?

(#163672) zsocy válasza Somatom (#163665) üzenetére


zsocy
őstag

A ferrari nem új ötlet, a Seasucker meg mindenre is jó. Mondjuk én azért költöttem volna még a bringára, kicsit aránytalan a két járgány ára :)

(#163673) Somatom válasza zsocy (#163672) üzenetére


Somatom
veterán

Jááájjj! Ezért a bringáért legalább nem kár, amikor 300 -nál dob egy hátast. ;]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#163674) Hasaggymeg válasza zsocy (#163672) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az első kereket így is otthon kellett hagyja. ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#163675) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Sziasztok, mivel nem vagyok ász a témában és nem is akarom az időmet erre "pazarolni", ezért kérdezem, hogy a nagyáruházas összeállítások mennyire gázak illetve mennyire túlárazottak:
Konkrétan erre a modellre gondolok, a feleségemnek hobby célra lenne

"in medias res"

(#163676) Hasaggymeg válasza Csabroncka (#163675) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem akarod idődet feleségedre "pazarolni"?! Remélem olvassa! ;] Amúgy meg jobbat,újan,jobban összerakva máshol sem kapsz ennyiért,sőt. :)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#163677) ZolkoW válasza rétisün (#163667) üzenetére


ZolkoW
őstag

most én is ilyesmin agyalok lassan, feleségemnek kinéztem egy Kona vázat, de nem árulják külön :( Nem ragaszkodom a Konához (bár az pont tetszene mindegyikünknek), de a múltkori Kelly's, amit linkeltem, kicsit kevébé adja a méretarányokat, pontosabban az S-es már majdnem rövid, az M-esnek elég nagy az átlépője.. ilyenkor bezzek nem hemzsegnek az aprón sem az S-es 29-es vázak.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#163678) dellfanboy válasza Csabroncka (#163675) üzenetére


dellfanboy
senior tag

sztem annyi penzert teljesen okes. max arra figyelj, hogy amikor megveszed, normalisan allitsak be.

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#163679) Csabroncka válasza Hasaggymeg (#163676) üzenetére


Csabroncka
addikt

Ó nem, elég Hifi buzi vagyok, és tisztában vagyok, hogy a biciklibuziság legalább ilyen ;] szóval nem akarok fél évig keresgélni, az összes kiegészítő és típus hibáival és előnyivel tisztában lenni.

Csak egy normális belépő bicaj kell, ami relatíve jó alkatrészekből van összeválogatva és a nagyáruház az 50ezres bicajt nem 100-ért akarja rám sózni.... :)

"in medias res"

(#163680) Csabroncka válasza Hasaggymeg (#163676) üzenetére


Csabroncka
addikt

és dellfanboy !

Köszönöm, nagyjából erre a megerősítésre és segítségre gondoltam! :R

"in medias res"

(#163681) haiiro_o válasza _Atesz (#163666) üzenetére


haiiro_o
tag

Én nem értek annyira a dolgokhoz mint itt sokan.. de szerintem engedd el ezeket és nézz szét a decathlonban. MTB vonalon [st540 150 körül] elég bestbuy kb.. vagy az felett bármi ami hardtail és kitart a kereted...
Ha rég ültél bringán kb teljesen mind1 mivel kezded első 1-2 menet úgy is szenvedés lesz már 2-3 km-er után is.. aztán majd vagy megtetszik vagy nem..

(#163682) haiiro_o


haiiro_o
tag

Tegnapi szokásos kör után. Le nyomtuk ma is de a többiek sajna elég hamar feladják.. :(

(#163683) Heraldry


Heraldry
tag

Sziasztok! "S" méretben keresek hölgynek MTB-t erdőn-mezőn csapatni. Ezt a kettőt néztem ki:
https://www.jofogas.hu/budapest/Orbea_Satellite_Mounten_Bike_101970107.htm
https://apro.bikemag.hu/apro/genesis-mountain-bike-27-5--39503
Ha nem nézzük az esztétikai dolgokat, melyiket javasolnátok a felszerelés alapján?

Nincs olyan hogy "felhő" csak olyan van, hogy valaki másnak a számítógépe... - "I love the way the Earth rotates... It really makes my day."

(#163684) f4lcon válasza Csabroncka (#163679) üzenetére


f4lcon
őstag

a Deka egyre jobb kerékpárokat árul
a feltételezésed egyébként igaz, a többi nagyáruház jellemzően ipari hulladékokat árul kerékpár megnevezéssel (barkácsok, madaras tecso, társai) de a Deka üdítő kivétel, bármennyire is szúrja ez egyesek szemét.
tetszik a modellben, hogy nem akartak mindenáron egy teleszkópot bele tenni, amitől csak nehezebb lenne és egy év múlva tuti beállna mint a gerely (persze javíthatatlanul, mert ezekhez a belépő kategóriás sz@rokhoz nincs alkatrész, de ha lenne se érné meg a szerviz anyagilag)
a hajtókar kicsit véleményes (ránézésre Prowheel vagy Lasco, és acélból van) és nyilván sokkal kevésbé lenne karbantartásigényes ha ahead rendszerű villa/kormánycsapágy lenne benne, de a többi korrekt.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#163685) flash- válasza ggeleven (#163669) üzenetére


flash-
veterán

Köszi mindkettőtöknek tesztelni fogom :)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#163686) zsocy válasza Csabroncka (#163679) üzenetére


zsocy
őstag

Ó, ha beírnánk a házimozi topikba ilyen igénnyel hogy alapgép kell, panelba, csak halkan halgatnám este a sorozatokhoz, már szétkapnátok darabokra ;]

A Decathlon bringák tényleg jók lettek, alap igényekre talán nincs is most jobb, viszont a szervízük még mindig nem az igazi, érdemes belekalkulálni az árba egy átnézést egy megbízható szerelőnél használat előtt.

(#163687) nvialpha


nvialpha
csendes tag

Van a topiklakók közül valakinek ismerete, tapasztalata a lengyel Kross kerékpárokkal kapcsolatban? Konkrétan a Lea 5.0 2020 29-es lenne, az adott keretben asszonypajtásnak ez tetszett meg. Rövidebb, hosszabb túrázgatásokra vennénk, 40+ vagyunk.

(#163688) cech19960320


cech19960320
tag

Na voltam a boltban.
A Merida Crossway 10-V egészen tetszik. 150k-ért milyen vétel? Montanat ajánlottak még, azok kb 30k-val olcsóbbak, de ahogy néztem mindenből egy kategóriával rosszabb, és a váz is érezhetően nehezebb

(#163689) 6030D válasza zsocy (#163672) üzenetére


6030D
Ármester

A Ferrari céges, a bringát meg saját zsebből kellett megvenni. ;]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#163690) trialboj


trialboj
őstag

6030D Főnök úr, lehetne egy gyors kérdésem?
Karantén okozta 2 hónapos üresjárat után, mi a leggyorsabb módja az állóképesség visszaszerzésének? Hosszú távot mennék(nálam ez 60-65km), de nem tudok, 2 óra után olyan éhes vagyok a festést felmarnám a vázról, hiába csokizok közben, többször megállok pihenni.
Nyilván egekben a pulzusom, hiába mászok óvatosan. November óta, nem voltam ekkora karikán, de azért télen sem hagytam ki 2 hónapot egyhuzamban. Most erőltetni kellene a hosszabb mászásokat, vagy pont hogy kerülni és minél lassabban mászni alacsonyan tartva a pulzust, mert az segít visszanyerni a formám? Utóbbira tippelnék, így is csinálom, de hátha lehet okosabban.

Továbbra sem akarok csúcsokat döntögetni, de 60km/1000 szint, alap kellene legyen, éhezés meg komoly fáradtság nélkül, ezt a szintet szeretném elérni még mielőtt jön a második hullám és visszatoloncolnak ismét a lakásba.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#163691) xy.zsolt válasza rétisün (#163667) üzenetére


xy.zsolt
őstag

mert van egy focus izalco race carbon vázszettem parlagon :)

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#163692) _Atesz válasza haiiro_o (#163681) üzenetére


_Atesz
addikt

Amit linkeltél egyel gyengébbnek tűnik, azért köszi. Az lesz, amit kinéztem. Vettem kiegészítőket is.
Amúgy szobabicajt tekergettem, szóval annyira azért nem lesz idegen. Igaz rendes drótszamarat már nem tekertem úgy 25 éve.
Köszi mindenkinek a segítséget.

(#163693) metrion válasza f4lcon (#163684) üzenetére


metrion
aktív tag

Egy baj van, mától az XC 50 és XC 100 20-30 ezerrel drágább. Lehet más bringák ára is változott. :W Feltehetőleg a Covid miatt...

(#163694) ivana válasza metrion (#163693) üzenetére


ivana
Ármester

Szimplán a forint miatt.

(#163695) tisn


tisn
addikt

eddig nem is lattam, hogy a decaban van fittness bringa is

https://www.decathlon.hu/orszaguti-kerekpar-rc-500-id_8543912.html

velemenyek?

akkor szerintem elengedem a cube road pro-t, ez is tetszik, es jonak tunik

(#163696) ivana válasza tisn (#163695) üzenetére


ivana
Ármester

Ugyan ennyi koskormányos verzióban... Akkor már miért nem kossal?

(#163697) Hasaggymeg válasza metrion (#163693) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

...lehet keresletnövekedés is benne van,de a forint is gyenge. :(

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#163698) tisn válasza ivana (#163696) üzenetére


tisn
addikt

kover vagyok, sokat jarok varosban, fontosabb, hogy gyorsan tudjak fekezni, mint hogy fekve tekerjek (ami nincs is tervben :D) 20-35 kozott (amig el nem loptak) outim volt, par eve fittnessel jarok (courier dt) jobban bejon a testhelyzet.

(#163699) itouchfan válasza trialboj (#163690) üzenetére


itouchfan
senior tag

Ugyan nem 6030D vagyok, de beleböfögök... szerintem elsőkörben kerüld a nagyon kemény, hosszú mászásokat (ahol nem tudod lenn tartani a pulzust), inkább síkon, lankásabb terepen menj, tényleg túrázósan. Heti 1x meg lehet küldeni a hegyeket is, de utána legyen pihinap, regeneráció. Szerintem pár hét és egy alap kondi vissza fog épülni, nem kell parázni.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#163700) gabro0 válasza parkr (#163636) üzenetére


gabro0
őstag

Én is használtam, van pár mentett útvonalam is szépen megtervezve. Egyelőre működik a többi dolog is, de ezek után tényleg nem tudom mi értelme lesz a Strava-nak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.