Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#163751) bardi válasza haiiro_o (#163750) üzenetére


bardi
aktív tag

Igen, biztosan van beállítások fül a kamerában, ahol megapixelt lejjebb lehet venni.

'92 Honda VFR 750

(#163752) Toobee


Toobee
veterán

Hasaggymeg kálváriáját követve én is szétkaptam a CB pedálomat, nekem egy Stamp 2-es van.

https://barbieripnk.hu/

(#163753) baandii


baandii
senior tag

sziasztok!

tudnátok ajánlani bevált, megbízható boltot budapesten ahol egyedi bringát építenek. egysebességes városit szeretnék minimalista stílusban 1-2 színből össze rakva, egyedi kiegészítők megválasztásával (markolat, agy stb színek). a csepel royal-okat nézegettem a kész bringák között de jobb lenne ha minden alkatrésznek olyan színe lenne amilyet én szeretnék :)

a válaszolóknak előre is köszönet!

(#163754) BaLee válasza f4lcon (#162716) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Megrendeltem ezt a pumpát amit ajánlottál 5990Ft-ért, két napig semmi, majd bekamuzták, hogy náluk nem volt raktáron de magasabb áron meg tudják rendelni és felemelték 10k-ra. :D

Vettem inkább egy műanyag Giyo-t helyben, komolytalan ez a Maxbike.

(#163755) Maximum1 válasza gabe77taylor (#163709) üzenetére


Maximum1
őstag

Én is trekkingről váltottam koskormányosra, még ismerkedem vele, de nem bántam meg.
Ilyen hosszútávokat akarsz menni akkor jobban jársz a kossal.
A kinézett bringák is jófélék, Meridának dicsérik ezt a geometriáját, az idei már mást kapott.
Jobb a féke és a váltása mint a Cube-é.
A Cube a féke gyengébb és a gumik vackok rajta az egyből cserés.
Ha teheted nézd meg mindkettőt, amelyik tetszik azt vedd, műszakilag mind2 rendben van.
De ha mégis eltudod engedni ezeket és nyitott vagy az újra akkor valami koskormányost keres, sajna ott a hidraulikus fékkel szereltek +100ezer a most kinézettekhez.
Ja és majd elfelejtettem! Gravel kell Neked!
Cube Nuroad
Kross Esker
Kellys Soot
Decatlon Gravel
300-400 ezer közt van a bovdenes fék, 400-500 ezer a hidraulikus

(#163756) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Üdv Szaktársak!
Kormányt cseréltek a bringán de a szakinak nem volt jó napja, többek között teljesen kuszán rakta fel a váltó bovdeneket és a hidraulikus tömlőket.
A kérdés, hogyan tudom bontani a hidraulikus tömlőn levő gyors-csatlakozót ami a kormánynál van? Shimano rendszer.
Ezekről van szó.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#163757) Maximum1 válasza baandii (#163753) üzenetére


Maximum1
őstag

Lónyai utca, én nem voltam náluk de a környéken vannak ismerősök és Ők istenítik.

(#163758) itouchfan válasza 6030D (#163703) üzenetére


itouchfan
senior tag

Azért ma ment egy pár emelkedős résztáv.. ;]

[ Szerkesztve ]

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#163759) vallas


vallas
senior tag

Köszi a tippeket a beesett csavarra, villát kiszedve kijött.. :R reszeltem bele anyát, és kétkomponensű epoxyval beleragasztottam, most köt...

A projek carbon villámat festékmentesítettem....

a mászásról, amiről beszéltetek, meg eszembe jutott egy haverom... 51x mert fel a zalaegerszegi tv toronyhoz...

ezt a posztot másodszorra írom... :W

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#163760) jjeahh válasza vallas (#163759) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ez nagyon beteg :Y

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#163761) vallas válasza jjeahh (#163760) üzenetére


vallas
senior tag

:DD :DD :DD :DD

az... valóban

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#163762) mrst3ph3n válasza vallas (#163761) üzenetére


mrst3ph3n
csendes tag

Azt hiszem ő sem százas:
[link]

:C

(#163763) concret_hp


concret_hp
addikt

shimano országútira milyen 11seb lánc a legtutibb?

dura ace megéri a + pénzt az ultegrához képest? 23 vs 31 eur, vagy egy kmc 26 ért?

vagy másegyéb? tartósságra megyek :U

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#163764) vallas válasza mrst3ph3n (#163762) üzenetére


vallas
senior tag

:DDD :DDD :DDD

néha kicsi a kerítés....

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#163765) I3u11it


I3u11it
csendes tag

https://www.facebook.com/marketplace/item/248344106236187/
Szemezgetek ezzel a bringaval, valaki tudna velemenyt mondani? Meger ez ennyit?

(#163766) 6030D válasza itouchfan (#163758) üzenetére


6030D
Ármester

Néha kell erősíteni is. :DD Privátba kell raknom a Stravát, nem lehet sunyiban edzeni... :P

vallas: Ajánlom neki az Everestinget.

mrst3ph3n: :O :R

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#163767) rétisün válasza vallas (#163759) üzenetére


rétisün
veterán

nekem kb 7 km a tv torony, de ezt nem vállalnám :D

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#163768) itouchfan válasza 6030D (#163766) üzenetére


itouchfan
senior tag

Kéne, nekem is csak egyelőre még a szombati kört érzem... nincs izomlázam, nem is volt, de kicsit merevek az izmok :D bár a tegnapi 65 full sík, regeneráló (120 átlag pulzus) nagyon jól esett... kinézek valami emelkedőt aztán nyomok egy montit :K

MrStephen: ez elmebeteg :U :R

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#163769) gabe77taylor válasza Maximum1 (#163755) üzenetére


gabe77taylor
újonc

Elegge megszoktam az egyenes kormanyon a szarvaknak a fogasat. Koskormanyost idaig meg nem probaltam komolyabban. Irtad hogy nem bantad meg es egyenlore meg ismerkedsz vele. Elmeletben eljatszottam mar en is tobbszor a gondolattal, de gyakorlatban nincs ugyebar tapasztalatom rola hogy mennyi ido lenne "atszokni". A szeles fogas mindenkeppen kene szerintem, viszont nem tudom elkepzelni hogy mennyi ido utan fognam tartosan alul is egy ilyesmi kormanyt. Lehet mar sokan atestek ezen es tulspirazom elmeletileg!? Par het vagy honap es vigyorognek magamon utolag hogy ettol tartottam? :)
Egyebkent volt egy porckorongserv mutetem korabban, igy ezert is tartok tole, a (sokkal) melyebb fogas illetve a masfajta ules poziciotol. Igy is a derakam szokott leginkabb elfaradni egy hosszabb menetnel.

Szoval a gravel kategoria nyero lehet igy is szerinted? Idaig csak ugy tekintettem rajuk hogy a kormanyuk illetve az ulespozicio rajtuk kb feluton lehet egy trekking/fitness es egy orszaguti kerekpar kozott. Lehet ismerkedes celjabol erdemes lenne kikolcsonoznom egyet probakeppen egy hosszabb karikahoz.

(#163770) robee19


robee19
tag

Valaki vállalná, hogy elkészíti nekem outira? 😁 link

(#163771) Zsohi válasza concret_hp (#163763) üzenetére


Zsohi
őstag

[link]

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#163772) parandroid válasza rétisün (#163767) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nálunk itt a falu mellett a 880m magas Feldberg, a minap egyszer már felmentem. :D Az utolsó 11 km-es szakaszon 600 m-t emelkedik, épp nézegettem, hogy itt is csináltak már everestinget, de nekik valami 9 óra alatt meglett. Amúgy nem tudom, mi a rosszabb, kisebb táv, de meredekebb emelkedő, vagy hosszabb ösztáv, de lankásabb terep? Szerencsére ez nekem egy darabig nem téma, én az egy mászástól is kivoltam, mint a liba. Több, mint egy óra kellett ahhoz az utolsó 11 km-hez, a szegmens-rekord valami 22 perc, de egy futós hölgy klubtárs épp ma csinálta meg 46 perc alatt. :DDD

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#163773) Because válasza gabe77taylor (#163769) üzenetére


Because
őstag

bár nekem csak "lazább" bicós ismerőseim vannak, de alul senki se fogja tartósan csak ha sprintel és komolyabb ereszkedésnél, hogy fékhatás is legyen. a hood-ot fogják vagy ha kicsit kényelmesek is akarnak lenni az egyenes részt.

[ Szerkesztve ]

(#163774) itouchfan válasza Because (#163773) üzenetére


itouchfan
senior tag

szembeszélben azért jól jön, hőgy le tudsz fogni a dropra is (tartósan)... legalábbis aki nem mazochista, az szerintem le fog fogni. :K

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#163775) kenguru99 válasza Because (#163773) üzenetére


kenguru99
aktív tag

"alul senki se fogja tartósan"
"hogy fékhatás is legyen"
Ez a legnagyobb bajom a koskormánnyal. Hogy rendes fékhatás legyen, ahhoz alsó fogásban kell rámarkolni a karokra. Felülről fogva max. 50%-ot tudok. Az alsó fogás viszont egy városi forgalomban vagy akár terepen, baromi kényelmetlen. És ahogy írtad is kb. senki sem használja így tartósan.

(#163776) Maximum1 válasza gabe77taylor (#163769) üzenetére


Maximum1
őstag

Az ismerkedés tart cirka 900km óta, széles kormányt soha nem szerettem, annál fárasztóbb szerintem nincs.
Lent ritkán fogom, ahogy Because is írta, viszont ha ott fogom sokáig másnap fáj a nyakam, gondolom ott még gyenge az izom nem szokta meg.
Derékfájás ezen a bringán még nem volt, semmim nem fáj rajta, 60-90 km-eket szoktam menni fele terep fele aszfalton.
Amit írtál szerintem a gravel jó lehet, én is kihoztam egyet tesztelni és utána vettem, nem mondom hogy tökéletes bringák de kényelmesek és gyorsabbak egy trekkingnél, nekem ez volt a lényeg.

kenguru99
Nekem hidraulikus van és fentről is blokkol, alsófogásban /droppból/ 1 újjal blokkol, lefele menetben meg droppban szoktam lejönni úgy a legszélesebb a fogásod és stabilabban tudod tartani a kövek közt is.

[ Szerkesztve ]

(#163777) Hínár929 válasza D1Rect (#163671) üzenetére


Hínár929
tag

Szia,

Én is most szántam rá magam, ezt sikerült beszerezni, Soudal. A tisztításhoz az Obi-ban vettem benzint, brigéciolt (D-3) és denaturált szeszt.
Itt a mágus :K

(#163778) D1Rect válasza Hínár929 (#163777) üzenetére


D1Rect
félisten

Persze, oz cycle ihletett meg még tavaly, de eddig inkább nem foglalkoztam a dologgal.
Csak közben lett egy kukába való edényem, aztán lehet most rászánom magam.
Eddig évente párszor szedtem le a láncot és mostam át.

Kíváncsi vagyok, hogy neked, hogy sikerül a waxolás.

[ Szerkesztve ]

(#163779) gabe77taylor válasza Maximum1 (#163776) üzenetére


gabe77taylor
újonc

En szinte csak aszfalton tervezem egyebkent hasznalni. Ebbol kiindulva, valamint az egyenes kormanyos multam es az elerheto nagyobb sebesseg mint cel jott nalam a fitness bringa kategoria gondolat.
Amint lesz ra lehetosegem kikolcsonzok es megyek majd egyet gravel bringaval, aztan utana lesz gyakorlati tapasztalatom is vele. Annyira nem surgos a bringa csere, gondolkodhatok rajta boven.
Koszi szepen az infokat.

(#163780) Hasaggymeg válasza Toobee (#163752) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ugyanúgy néz ki. :U Amúgy néztem miért nem csúszik fel a tengelyen a pedáltest a hajtókarig és hát a rögzítőcsavar a pedál végében tartja helyén. :) Látom kapott a tied is követ,aszfaltot rendesen.A szegecseket menetragasztóztad? Enyémek ki/be tekeredtek,így szépen beragasztottam őket.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#163781) Jester01 válasza gabe77taylor (#163779) üzenetére


Jester01
veterán

Én több mint 50000km óta nyúzok egy egyenes kormányos gépet aszfalton. A többiek persze engem is piszkálnak, hogy mikor cserélem már le koskormányra de már annyira megszoktam. Kátyúkon, oldalszélben kifejezetten jó a széles fogás. Belülre meg feltettem két kormányszarvat így van még egy plusz pozícióm is.

Jester

(#163782) INTELligent válasza Maximum1 (#163776) üzenetére


INTELligent
senior tag

Honnan hoztál ki tesztbringát? Csak mert nekem is mozgatja a fantáziámat egy gravel :).

Mondjuk ma magamat meglepve 29errel (ráadásul hátul nem a legkisebb fogaskeréken + 3kg biciklizárral megpakolva) mentem 40km/h-t egy kis szakaszon, aztán nem is hajtottam agyon magam - meg le kellett lassulnom idő előtt, mert település + csengőre is lassabban reagáló megfontolt kerékpárosok kerültek elém).

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#163783) 6030D válasza D1Rect (#163778) üzenetére


6030D
Ármester

Ha edénynél arra gondolsz, hogy tűzön melegítés, akkor ez nem az a wax, ezt nem kell olvasztani.
Ha meg takarításhoz edény, akkor egy bármilyen csavaros tetejű cucc a legjobb (nag, krémes tégely, nagy kupakos üdítős flakon), amibe belehajtogatható a lánc és lezárva rázogatható. De mostam már mosdókagylóban is, igaz garázsban, nem a fürdőszobaiban.

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#163784) D1Rect válasza 6030D (#163783) üzenetére


D1Rect
félisten

Én üres tejes dobozban szoktam mosni, igen közben láttam, hogy ez a wax nem az a wax.

(#163785) Hasaggymeg válasza haiiro_o (#163748) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én csak körbe szoktam kicsit vágni a széleit,elmentem,aztán máris sokkal kisebb. :F (Hülyévéj P30 lájtos)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#163786) jjeahh válasza INTELligent (#163782) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Tegnap, mint eddig is, 29er montival simán tartottam a tempót aszfalton a hasonló edzettségű cx-es haverommal, ahogy anno egy évig a crosstrekkinges haverinámmal is, terepen viszont esélyük sincs ellenem, ha így nézem és hozzáadom még azt, hogy általában a cx, gravel, cross bringák az xc-khez képest túlárazottak, nem sok értelmét látom már egy gravelnek vagy crossnak felénk (cx-nek még igen egy gyors gumival, csak az áruk mehetne lejjebb), gravel-nek szerintem csak két nagy előnye van, a súly és aszfalton a koskormány, de crosstrekkingekről még ezt sem mondhatom el. Viszont ha ár szerint hasonlítjuk össze, akkor talán súlyban sincs nagy különbség, egy rendes felszereltségű hidraulikus fékes gravel áráért már egészen komoly hasonló súlyú (10-11kg) xc-t kapni. Persze nézőpont és terep kérdése is, ha csak könnyű terepen van használva kevés mászással, fontos a koskormány és hajlandó az ember ráfizetni, akkor más, meg ugy-e ott van a divat, gravellel mostanság menőbb képeket lehet postolni instára :D . Haverinám is amúgy most épp gravelt szeretne, hiába magyarázom neki, hogy nálunk a terep túl rázós és meredek gravelezni, már beleszeretett... nekimontinemkell megint, mert az kőnehéz, outi sem, mert az csak aszfalton jó és legyen piros! :DDD . Mondtam már neki, hogy hasonló áron xc is lehet könnyű és piros is, de már vége, ahogy anno Woody Allen is mondta: "csak a szív hangja számít" :D . Ha sok sík murvás út lenne, akkor persze lehet másképp állnék a témához, de körbe vagyunk véve hegyekkel.

peterkeT: juj, a múltkor én is hasonlóan jártam, 3 futó emelkedőn majdnem utolért, bele kellett tapossak rendesen, hogy ne maradjak szégyenben :DDD .

Hasaggymeg: nem csak a cb pedálok ilyenek, a ht-m pedáltestje sem csúszik fel a hajtókarig, pár napja én is meglepődtem amikor kíváncsiságból szétszedtem. Rongyosra van használva de még mindíg nem kotyog egy tized millimétert sem, lehet egy haveromnak ajándékozom, szerintem túléli majd a bringáját :D . Érdekes, hogy egyelőre a pd-m520 sem kotyog, pedig a shimano platformpedálok ha jól tudom erről híresek :F

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#163787) trialboj válasza itouchfan (#163699) üzenetére


trialboj
őstag

+ a többiek akik válaszoltak.
Ok, lehet ott hibáztam akkor hogy péntek óta (mióta újra szabad erdőben csapatni) minden nap szúrtam neki, és nem volt pihinap. 3 napja ugyan oda mászom fel, és a tegnapinál már éreztem hogy semmi erőm nincs, az előzőekhez képest, hamarabb lassultam, és váltogattam vissza, eddig tartott a felhalmozott lendület :DD
-
jjeahh - A HT pedálnál nem az van hogy nem lehet szétszedni? nekem volt vele gondom, pár hónap/fél év után kotyogni kezdett éreztem is tekerés közben, megkérdeztem itt is, azt mondtátok, nem lehet szétkapni, 1 csavar van a tengely végén azt megszorítottam és azóta jó. De lebontani nem tudtam a tengelyről a pedáltestet.
Hasaggymeg-nek volt valami problémája a csoda kék pedáljával? Ha nem kotyog, semmi baja nincs, akkor is szét kell szedni a pedált? Az nem olyan mint a számítógépben a RAM, örök élet +2 nap garancia, max ha eltöröd kell lecserélni.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#163788) parandroid válasza jjeahh (#163786) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, nem, ez most bicajjal volt, amúgy hobbitriatlonos a hölgy, csak a futós csoportból ismerem. Csak azért érdemes, mert futásban nem kimondottan erős, 2 óra körüli félmaratont tud, ami nekem egy alsó-közepes intenzitású hosszú edzés szokott lenni, de biciklin meg egy 11 km-es mászáson 15 perccel gyorsabb nálam. :DDD Persze én most nulla formában vagyok (3-4 hónap teljes szünet után 3 hete kezdtem tekerni, ami nekem eleve új mozgásforma), ő meg nagyon is formában van, ahogy követem straván. De legalább látom, hova lehet fejlődni. Majd egyszer. :U

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#163789) Toobee válasza jjeahh (#163786) üzenetére


Toobee
veterán

Haverinád szerintem azt várja már, hogy mikor kapja meg a kis pirosodat ;]

https://barbieripnk.hu/

(#163790) jjeahh válasza trialboj (#163787) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Teljesen nem szedtem szét, csak amíg tudtam. De nem is kell, tökéletesen műkszik, ezek szerint neked is csak a csavar lazult le.

Toobee: elképzelhető, de amíg engem nem érdekel ilyen szempontból, addig mindegy :D . Bringaügyben szerintem megint mellé fog nyúlni... érdekes hogy nem tanul a hibájából, pedig lassan évente cserél gépet.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#163791) xy.zsolt válasza gabe77taylor (#163769) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Nem kell feltétlenül az a kormányt nonstop lent fogni....csak ha gyorsabban akarsz menni vagy pofaszélben tekersz. Foghatod amúgy felül az fvk-t is de akkor az alkarod legyen párhuzamos az úttal....nekem amúgy ez a fogás a legeredményesebb. Nyilván ehhez is ugyanúgy hajolni kell ahogy az alsófogáshoz. Ezért írtam azt a megosztó posztom nemrég, hogy ha nem használ valaki ilyen testhelyzeteket azoknak pénzpazarlás a fvk-s outi groupset....helyükben inkább használnék fitness bringát a kormány végein szarvakkal. De ez csak az én véleményem....mindenki azzal teker amivel akar.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#163792) 6030D válasza xy.zsolt (#163791) üzenetére


6030D
Ármester

Én sajnos nem azzal tekerek, amivel akarok(/nék), hanem ami van. :DD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#163793) Napfénysüti válasza xy.zsolt (#163791) üzenetére

Én is legtöbbször a fékváltókart fogom, inkább lejtőn szoktam alul fogni meg ahogy írtad erős ellenszélben. De ettől függetlenül nagyon hasznos hogy van háromféle fogás a kormányon.

Més que un club!

(#163794) itouchfan válasza 6030D (#163792) üzenetére


itouchfan
senior tag

De országutiznál egyébként? Amúgy is, vagy csak montira edzés céljából?

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#163795) ZolkoW válasza gabe77taylor (#163769) üzenetére


ZolkoW
őstag

Én is szinte csak pofaszélben fogok lent, meg esetleg, ha látom előre, hogy qrva hosszú lejtő van, netán terepen főleg, és akkor nagyobb is a fékhatás, meg nem is félek attól, hogy ráterhelem minden súlyomat a fékváltókarokra. Szerencsére a BB7-ek felülről is eleget fognak, de akkor is észrevehetően jobb a fékhatás lentről. (meg úgy van beállítva a FVK, hogy nagy lejtőn még lefele is csúszik róla a kezem)
Az orszűgútik között is, de főleg, mióta léteznek a gravelek, óriási szórás van ám a fejcső magasságában! Itt pár centi is számít, de egy versenyzős fejcső 10 centi körül lehet (legalábbis montin 9 cm körülig lemennek, outin igazából nem néztem), míg egy Merida Silexé -ezt most ellenőriztem- 160-tól 240 mm-ig :Y megy! Én is csak szokom a pozíciót, felfelé álló stucnival, és egy centit már lejjebb vittem a kezdetinél, amivel tavaly ilyenkor használtam (volt már lejjebb, de olyan gyorsan nem áll át a nyakam, bár csak mostanában figyelek rá, hogy valóban nyújtsak picit..)

Szóval összefoglalva: az országúti kormány sem jelent feltétlenül mély kormányfogást, de nagyon vázfüggő. Értelemszerűen 10 centi magasítót nem célszerű a villanyakra pakolni, akkor inkább olyan vázat kell venni, ami nem annyira görnyedős.

A gravel kormányok egyébként valahol félúton vannak a rendes országúti, és az egyenes között, csak nekem nem annyira vált ez be - ha többet használnám terepen, akkor lehetne létjogosultsága, de a hoodot fogva nekem jobban bejön, hogy párhuzamosak a kézfejeim, nem áll ki. És ezeknek jellemzően alig van dropjuk, mondjuk 125 helyett ~80.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#163796) 6030D válasza itouchfan (#163794) üzenetére


6030D
Ármester

Viccnek szántam, nyilván rajtam is múlik. De igen, vennék országútit, de csak azért, hogy a montis edzések aszfaltos részein ne a montival kavarogjak. Maga az outis nézet (gyorsabb leszek, több fogás, meg ilyenek) nem érdekel. Aztán lehet, hogy megszeretem, majd kiderül.
Montiból meg kipróbálnék egy fully xc-t. :D

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#163797) D1Rect válasza xy.zsolt (#163791) üzenetére


D1Rect
félisten

Én szinte csak aszfalton tekerek, de 20-30km után az egyenes kormány egyszerűen kényelmetlen.
Nem elviselhetetlenül rossz, de jó lenne másik fogás pozíció.
Ezért lett outi végül, gondolkodom a gravel-en, de úgyse nagyon megyek le az aszfaltról.

(#163798) gabe77taylor válasza Jester01 (#163781) üzenetére


gabe77taylor
újonc

Ismeros, lehet sok egyenes kormanyos gepet hajto tulajnak vannak hasonlo cimborai, ahogyan peldaul nekem is. :)
Anno meg 2000ben kb raultem, gurultam vele par szaz metert, meretben jonak tunt es elhoztam a mostanit. Utodat meg ennel azert lehet hogy megfontoltabban valasztanam majd ki. Az sajnos tuti hogy nalam a szuk keresztmetszet a derek tema (mindig az farad el es faj legjobban nagyobb etapoknal), viszont kb zero tapasztalatom van azzal kapcsolatban hogy mas kategoriaval ez lehetne-e a mostaninal jobb, vagy pedig megszivatnam magam es meg rosszabb lenne a helyzet. Haladni meg azert szeretek :) Gondolom sokszor ez egyeni is, beallitas meg sok egyeb dologtol is fuggo temakor. Na meg peldaul a dokik is mas-mas velemenyen tudnak lenni, altalaban nem csak magaval a bringazassal kapcsolatban, hanem azon belul az ilyesmi reszletekkel is hogy kinek mi javasolt/egeszseges hosszu tavon.

(#163799) jjeahh válasza 6030D (#163796) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ismerős nemrég kapott egy hasonlót, úgy én is elfogadnám, de ha én kéne válasszak, engem elijesztene az a magas felsőcső, valahogy nem tetszik. Anno emiatt a BMC sem tetszett, de az újakon már jobban lejt az a cső.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#163800) Because válasza D1Rect (#163797) üzenetére


Because
őstag

aszfalton szinte sose fogom át a markolatokat, a kézfej külső részét pihentetem a kormányon, ezt tudom bent a váltóknál vagy szélesen. van amikor a tenyerembe helyezem a kormányvégeket így nekem egyenes kormányon is több "fogásom" helyzetem van :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.