Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#164651) Zoli133 válasza Maximum1 (#164648) üzenetére


Zoli133
őstag

Remek köszi. Ez itt van a szomszédban :)
Holnap leugrok hátha megtalálják mi van.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#164652) itouchfan válasza 6030D (#164628) üzenetére


itouchfan
senior tag

Én majd a másodikra illetve harmadikra szerintem igen. Beneveztel mind a 4-re? Rövid vagy hosszú táv?

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#164653) 6030D válasza itouchfan (#164652) üzenetére


6030D
Ármester

Mind a 4, hosszútáv. A nevezés már adott volt, csak nem tettem át jövőre. Kíváncsi vagyok milyen lesz, 20 kör, ugyanazon a pályán. :U

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#164654) itouchfan válasza 6030D (#164653) üzenetére


itouchfan
senior tag

Én átírattam a nevezésem jövőre, hosszú távra... Annyira nem vonz ez a körözés. Ha megyek is, a rövid távra, de egy-egy futamkent még elég drága, szóval lehet, hogy egy-egy újra induló marathonra nevezek majd be, azért az csak nagyobb élmény. Azt hiszem például Zselic maraton lesz augusztusban.
Mondjuk egyelőre a 29" monti vásárláson töröm a fejem, nem lenne gond ha nem ezzel a 26"os vasparipaval mennék. Mondjuk nem kifogás, majd meglátjuk melyik lesz. Érdekel a Superior szervezés, szóval majd meglátjuk, egyre elnézek szerintem, de inkább rövid távon, 20 kör nagyon soknak tűnik, még ha technikás is lesz a pálya...

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#164655) vallas


vallas
senior tag

Sziasztok
mennyire elvetemült ötlet, hogy a outi ra hátra 28-s gumit teszek, mert az megmaradt a régi bicóról kb 200 km, ha van benne, és előre pedig veszek egy ugyan olyan fajta csak 25-s gumit, mert az még elfér, de a 28 már nagyon necces... így csak egy gumit kéne vennem, és lecserélhetném a 23-s gumit, amit az én 86-88 kg hoz kicsit kevésnek érzek a mi jó útjainkon....

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#164656) cdl válasza vallas (#164655) üzenetére


cdl
senior tag

Semennyire, nyugodtan. Az egyiken Nekem elöl 23-as van. hátul 25.

(#164657) xy.zsolt válasza vallas (#164655) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Én pont ezt fogom tenni ha elkopik majd a hátsóm

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#164658) xy.zsolt válasza jjeahh (#164595) üzenetére


xy.zsolt
őstag

29es hajtogatható gumi [link]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#164659) Csokicsibesz válasza itouchfan (#164654) üzenetére


Csokicsibesz
tag

26"-al is simán meg lehet csinálni a magyar maratonokat.
Mivel sokat mész, meg jó erőben van vagy, szerintem egész szép eredményeket is el fogsz tudni érni.
Nem akarok hülyeséget mondani, de Eliteben (20-29 korosztály) kb 20-an voltunk tavaly. Az első 5-6 tényleg elég beteg időket ment. A korcsoport első majdnem fele annyi idő alatt teljesítette a távot, mint én.
Miközben én kb. a középmezőnyben meg fele annyi idő alatt mentem le a távot, mint a korcsoportomban lévő utolsó versenyző.
Szóval nem érdemes nagyon beszarni ezektől a versenyektől.

(#164660) Alg


Alg
veterán

Vennem kell tartelék belsőket.
Ha a méret okés, akkor a márka kb mindegy vagy van jelentős különbség?

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#164661) 6030D válasza Csokicsibesz (#164659) üzenetére


6030D
Ármester

Felnőtt a korcsoport, nem? (18-29) :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#164662) cdl válasza Alg (#164660) üzenetére


cdl
senior tag

Lehet Conti, de Én pl Decás belsőket használok, 900 huf kettő.

(#164663) Alg válasza cdl (#164662) üzenetére


Alg
veterán

Conti light race-t néztem pont :K de ez kicsit extrém, baromi drága is meg jó vékony... nézek valam budget megoldást inkább

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#164664) bardi válasza Alg (#164660) üzenetére


bardi
aktív tag

Én annyit szoktam nézni, hogy menetes legyen. Kisebb az esély, hogy letépem. Mondjuk a lidl-ben vásárolt mini pumpával már eleve csökkentettem erre az esélyt, annak van szára, és nem a szelepet ráncigálom. Contin kívül még a CST-ből láttam menetes szárral.

[ Szerkesztve ]

'92 Honda VFR 750

(#164665) Kempetlen válasza Alg (#164660) üzenetére


Kempetlen
tag

Ha jót akarsz, akkor Schwalbe. Azok az országútik esetében pl. baromi jól tartják a nyomást, nem úgy, mint a Contik.

(#164666) vallas


vallas
senior tag

Köszi Srácok,

cdl xy.zsolt :R

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#164667) Hasaggymeg válasza Tothgera30 (#164640) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Enyémen egy lámpával (mely nélkül egész nap túrázni,30-40 km-re otthontól butaság lenne) és egy csengővel (mely elhagyható,de kerékpárúton valamivel mint füttyentés,kiabálás stb.pótólni kellene) van több. :)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#164668) marel09


marel09
csendes tag

Üdv!

A Komoot Premium opcióját próbálta valaki? Elsősorban a bringaspecifikus térkép/útvonalajánló érdekelne, mennyire használható magyarországi viszonylatban?

(#164669) Teasüti válasza jjeahh (#164609) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Úgy emlékszem 19 széles felnid van neked is és rajta 2.25ös tubeless, ugye?
Te milyen nyomáson használod?
Ma kísérleteztem mennyire tudok lemenni.
Hát nem nagyon.
22 psi-vel kezdtem (vhol másfél bar körül), itt már a 78 kilómmal egykerékre emelve is pisszent egyet a gumi. Majd minden padkánál. 100 méter után mentem is vissza fújni bele. Majd megnéztem 2 bar-on. Itt már nem akart lefordulni a felniről, csak kanyarodás közben. Imbolygott végig. Egykeréken azonnal dőlni akart. Dönteni sem lehetett még kis lendülettel se, mert kúszott ki a gumi.
Most felfújtam 2,4-re, itt azért már nem tudom zavarba hozni alacsony sebességen.
Hát érdekes tapasztalatok. Azt hittem 2 bar alatt is tudom majd használni.
Vagy az már csak a plus size kerék kiváltsága?

[ Szerkesztve ]

(#164670) xy.zsolt válasza vallas (#164666) üzenetére


xy.zsolt
őstag

ugyanakkor ebbe futottam most bele...good to know. Szóval nincs mese, amíg 25ös gumi van fent 35kmh felett kell tekernem, hogy az előnyét élvezhessem a 28assal szemben :) Mint ma :DD Viszont még így is áll, hogy hátra mehet a 28as....ott nem akkora a légellenállás hatása mint elöl.....szóval ez lesz a köv kísérletem

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#164671) xy.zsolt válasza Alg (#164660) üzenetére


xy.zsolt
őstag

én is dekást használtam eddig....megfeleltek

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#164672) Teasüti válasza xy.zsolt (#164670) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Az igen! A 3 mm gumiszélességen lehet nyerni pár wattot.
Hány wattot veszítettem ma a két bar körüli 54 mm-es bütykös gumikkal, ha a súlyom alatt kilapult a mintázat és surrogott az aszfalton? ;]

(#164673) xy.zsolt válasza Teasüti (#164672) üzenetére


xy.zsolt
őstag

mások a prioritások....ahogy ennek megfelelően a bringáink is mások. országúton két dolog motiválhat....a minél hosszabb táv és a sebesség fokozása....én utálok 100km felett menni mert edzésként a rövidebb is elég számomra...tehát marad a sebesség fokozása, ott meg számít pl 3watt is, minden watt :)

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#164674) Teasüti válasza xy.zsolt (#164673) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Néha megesik, h el tudok menni egy ilyen surrogó hintalóval egy outisnak. Olyankor nagyon büszke vagyok magamra még ha tudom is, h ő meg valószínűleg már mindjárt lefordul a bringáról végkimerülés miatt. :D

Amúgy hülyeséget kérdezek, de ha edzel akkor nem az lenne a praktikus ha fokozod az intenzitást? Mert akkor a hatékonyság nem releváns.

[ Szerkesztve ]

(#164675) Hasaggymeg válasza Tothgera30 (#164640) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

...meg ami észrevettem képeden,nálad nem szélesebb kormány/rövidebb kormányszár műxik?Milyen hosszú az a stucni?

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#164676) marel09


marel09
csendes tag

Jó reggelt!

Tudom, hogy volt már szó róla, de nem találom. Ez a Decathlonos Rockrider XC 500 350.000 Ft-ért egy jó ár/érték arányú gép, ugye? Mtb fronton egyáltalán nem vagyok otthon, de pár napja szemezgetek vele, tetszik is, meg van a méretemben is...

[ Szerkesztve ]

(#164677) jjeahh válasza xy.zsolt (#164658) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Konkrétan a Smart Sam gumiról volt szó, hogy abból nem létezik 29-es hajtogatós :) .

(#164669) Teasüti: ha szélesebb a felni, stabilabb. Meg lehet a tlready gumiknak más az oldalfala, de ezt már kétlem. Nekem 21mm felnim van és 65 kilóval 1.5 + 1.7 bar-ig merek lemenni.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#164678) xy.zsolt válasza jjeahh (#164677) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Ahh oké 🙂 nem is értettem miért nincs hajtogatható 29 a piacon 😀 Ezt meg csak ugy elém sodorta a net

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#164679) xy.zsolt válasza Teasüti (#164674) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Az intenzitást és a hatékonyságot mire érted pontosan? 90-95 közé próbálom belőni a cad-ot ami egy "konstans" elég intenzív mozgást produkál...síkon is és mászásoknál is. A Watt pedig nálam adott napi állapot-, és hangulatfüggő...ezt többnyire a bemelegítő km-ek alatt döntöm el. Pl Extrém esetben ha ugy érzem akkor megfordulok, haza tekerek 🙂 Váltakozó intenzitású tekerést is csinálok néha, de ez nem prioritás annyira mert nem célom versenyezni és pláne nem bolyban tekerni. Csak az egészségem erönlétem fenntartása a cél.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#164680) jjeahh válasza Hasaggymeg (#164667) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nekem most a Garmin konzolom alján van gopro mount is, amire én a gopro helyett a lámpát rakom fel. Ezt is lehet még fokozni ha csengőt is szeretnék, ugyanis már létezik ilyen konzol gopro mount-al és csengővel, szal 3 az egyben, lehet beszerzek egyet valamikor :D . Így már gyakorlatilag az én kormányomon is csak egy Garmin konzol van, más semmi. Jobb is így, mert annak a csengőnek és külön lámpa konzolnak jó nagy légellenállása lehet, meg nehéz is az a sok cucc. Egyszer ezt is le kéne mérni, hogy csengővel és csengő nélkül mennyi az átlagod ;]
Ezt meg csak neked: [link] :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#164681) szuszinho


szuszinho
őstag

Sziasztok,

Vett, vagy készül venni valaki mostanában Dekás biciklis nadrágot? Kaptam egyet, de kicsi, és nincs meg a blokkja...

(#164682) Because válasza szuszinho (#164681) üzenetére


Because
őstag

Minden esetben próbálni kell.. M-es méreteket hordok az itt a térdemnél megakadt. Viszont nem gond a csere persze ha tudod igazolni a vásárlást.

(#164683) Kempetlen válasza Because (#164682) üzenetére


Kempetlen
tag

M-es méreteket hordok az itt a térdemnél megakadt.

:F Beszélni magyar?

(#164684) szuszinho válasza Because (#164682) üzenetére


szuszinho
őstag

Ez is M-es, de nem tudok belebújni :D
Ezért gondoltam, szerzek egy blokkot, hogy ki tudjam cserélni.

(#164685) parandroid válasza szuszinho (#164684) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ha a dekás klubkártyát is lecsippantottad vásárláskor, akkor a blokk sem kell. Érdemes használni!

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#164686) f4lcon válasza Kempetlen (#164665) üzenetére


f4lcon
őstag

csak megerősíteni tudom, az egyik, ha nem a legjobb hagyományos (nem latex, stb) belsőket a Schwalbe gyártja

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#164687) szuszinho válasza parandroid (#164685) üzenetére


szuszinho
őstag

Nem volt ilyen sajnos.

(#164688) ZolkoW


ZolkoW
őstag

Ez kegyetlen: [link] most 9 ajróért adják a planet-x-en, gondoltam ránézek a gyártónál is. 645 g a 622x32-es méret. Vagy én vagyok elkalibrálva? Amúgy kipróbálnék már valami keskenyebbet, de azt hittem, ezek jellemzően 300g körül vannak :)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#164689) jjeahh válasza ZolkoW (#164688) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Gondolom nem véletlenül van leárazva, ha könnyű kell, akkor valszeg a Terrenokat kéne nézegesd. Nemrég amúgy én is azért mondtam le a Barzo-ról, mert az 57-622 745g, a Schwalbe megfelelője, a Rocket Ron 610g, még a sokkal agresszívebb Nobby Nic Evo is csak 710g... legalábbis a gyártó szerint, mert lemérve csak 690g. Szal inkább vettem Schwalbe gumit megint, pedig szerettem volna már kipróbálni valami mást és a Vittoria szimpi.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#164690) cibus


cibus
aktív tag

sziasztok!
ez a 80ezres canga jó? (az árához képest! ennyit megér?)
köszi :) :R


(#164691) 6030D válasza jjeahh (#164689) üzenetére


6030D
Ármester

Ha a Schwalbenál az EPI az megfelel a TPInek, akkor az csak 67, míg a Vittoriánál 120. Aztán ha inchben nézzük, akkor a 2,25 súlya az elsőnek 610 g a másiknak verizótól függően 660-680 g. Szóval nagy csodákat szerintem egyik sem tud művelni, vagy az anyag lesz vékony / nem olyan sűrűn szövött, vagy nehezebb lesz.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#164692) haiiro_o


haiiro_o
tag

Sziasztok.
Decathlon-os MTB mezek közül jó lehet az [st100] 3500-ért, vagy érdemes megvenni a [all montain] os változatot 6000-ért?
Kellene vennem 1-2 darabot mert most csak hosszú ujjú mezem van.
Illetve szivacsos markolatot honnan érdemes rendelni? :R

(#164693) jjeahh válasza 6030D (#164691) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja, lehet, hogy defektállóbb a Vittoria, bár én a 120 TPI Maxxis után már nem igazán látom értelmét ennek a szabványnak, mert a kétszeres TPI ellenére a Maxxist nagyon könnyű volt kiszúrni. Persze a Vittoria lehet jobb ebben és csak a Maxxis volt sz*r. A méretet azért nem inchben néztem, mert tesztek szerint a Barzo vékonyabb az átlag 2.25" gumiknál, szal igazából a 2.35" felel meg az átlag 2.25"-nek és ezt az 57-622 jelölés is igazolja, szal ha Vittoriát vennék, 2.35" alá nem adnám.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#164694) ZolkoW válasza haiiro_o (#164692) üzenetére


ZolkoW
őstag

Milyen célra kell? Ha csak amolyan "go-to" mez, és nem zavar, hogy csak két kicsi zsebe van, akkor elmegy a puritánabb legolcsóbb is 2500-ért, de én jobban szeretem, ha van egy kicsit több hely benne. Ha végig cipzáros, azt meg méginkább. (jó ég! nekem is inkább csak hosszúak vannak most...)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#164695) Tothgera30 válasza jjeahh (#164649) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Elég nagy kerékpárfüggő vagyok, és a technikai újdonságok mindig is érdekeltek. Jelenleg Scapin Oraklo, Kona Unit és egy Asama 261/264 bringáim vannak. Most nagyon kattogok egy szíjhajtásos SS-en, de nyuszi vagyok megvágni a Unit vázat, meg hát noh... csak egy Unit.

#164667 Hasaggymeg: Másak a nézeteink, több száz km-re megyek lámpa és csengő nélkül, de lényegében egyikre sem volt szükség (kivétel mikor hajnalban/este konvertáltam a lakás munkahely közötti távot). A linkelt képen látható 90mm-es, de 90-100mm-es stucnit, és 720-740mm-ers kormányt használok modern XC-n.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#164696) Sefter válasza cibus (#164690) üzenetére


Sefter
veterán

szerintem NEM
Ilyesmim volt, csak más vázzal (Gepida). A turney váltóval elég sok szívás volt, végül még balesetem is volt, mert váltás közben ledobta a láncot...

Psn ID: sefter_hun

(#164697) haiiro_o válasza ZolkoW (#164694) üzenetére


haiiro_o
tag

Hát ha azt nézzük a hosszú oneil mezemen egy zseb sincs akkor.. :) Bár egy plusz zseb nem lenne rossz zsebkendőnek..
Viszont ujjatlan kesztyű nincs is mtb változatban a decában?
van 2 ujjatlan kesztyűm is de a rendes valamiér sokkal kényelmesebb nekem..

(#164698) cibus válasza cibus (#164690) üzenetére


cibus
aktív tag


Ezt találtam róla
Mit kell nézni, mi a fontos?

(#164699) jjeahh


jjeahh
nagyúr

"Öröm" lehet ezt egy sarazás után lemosni :DD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#164700) ZolkoW válasza haiiro_o (#164697) üzenetére


ZolkoW
őstag

Azért is kérdeztem, hogy mire kell, nekem a testhezálló, zsebes, országútis stílusúak jönnek be, azokat keresem, de ha ilyen AM stílusú kellene inkább, abban nemigen tudok hozzászólni, max hogy tetszik-e :P
Én most kezdek átszokni hosszú ujjú kesztyűre, a honlapjukon nem tudom, mi van, de a fehérvári üzletben legutóbb volt rövid ujjú is rendesen.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.