Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#163701) cdl válasza itouchfan (#163699) üzenetére


cdl
senior tag

+1
sokat menni, alacsony pulzuson.

(#163702) parandroid válasza gabro0 (#163700) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Látod, hogy a haverok, ismerősök, példaképek mit mentek. Én eddig is ezt használtam. Elemzésekre, edzés-, meg útvonaltervekre meg ott a kütyük saját szoftvere. Ahogy eddig is ott volt. Nekem a strava eddig is csak sport központú social media volt, szóval kb semmi nem változik.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#163703) 6030D válasza trialboj (#163690) üzenetére


6030D
Ármester

Ahogy többen is írták, ilyenkor nincs más, mint ismét elkezdesz alapozni, alacsony pulzuson menni.
Az éhezést én külön venném, mert oké, hogy magasabb a pulzusod, ezért több CH-t használsz, de az hogy nincs elegendő a szervezetedben, az csak azért van, mert nem eszel/pótolsz eleget. Tehát arra is érdemes figyelni, illetve hogy egyél, igyál közben is eleget.
Én sem edzek terv szerűen lassan két hónapja, magasabb is a pulzus, sőt, olyan számok vannak, amik eddig nem nagyon :U. Pont tegnap beszéltem az edzővel, hogy ez mi. Azt mondta, csodák nincsenek, eddig minden nap edzettem, megvolt, hogy mikor mit (állóképesség, erősítés, regenerálás, hosszú), most meg kevesebbet is, meg just for fun, szóval gyenge sz*r lettem. :DD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#163704) gabro0 válasza parandroid (#163702) üzenetére


gabro0
őstag

Erre tudok jobbat is mondani. Velük kell menni és akkor nincs mit nézni :D Viccet félretéve értem, ez is egy jó dolog ami biztosan maradni fog az ingyenesben. Én is szoktam nézni merre mennek a haverok, ami akár az útvonaltervezőt is kiválthatja. Elemzésre az elevate eddig is létezett, igaz én nem használom.

(#163672) zsocy: Itt az újabb verzió [link]

[ Szerkesztve ]

(#163705) 6030D


6030D
Ármester

Legyen egy kis tech rész is: szóval a defektemnek az oka tényleg az volt, hogy nem volt benne tej, a szelepmagot kiszedve semmi folyadék nem jött ki (yyeahh, megnéztem január 2 óta van fent a gumi. Illetve valaki kérdezte, hogy lehet megnézni mennyi van benne: ha egy estét áll a bringa, akkor utána hallani a kerékben, hogy lötyög valami, esetleg a profik megmérhetik a kerék súlyát szerelés után, és ezzel kalkulálhatnak). Szerelés közben észrevettük, hogy a vágott lyukon kívül további 3 kis tüske is van a gumiban, de ott nem volt semmi nyomásvesztés, tehát mint mondtam, volt eddig is defektem, csak nem vettem észre. ;) Viszont a szerelő mostanában szerzett OKO X-TREME-t, amiben kis gumidarabok (őrlemény) illetve valami szálak (műszál, gyapot, üvegszál, szőke szőrszál?) vannak, és a tapasztalatok alapján jobban tömíti a vágott lyukat. Szóval ez és a Mitas tej keveréke került bele, ahogy néztem kb 1:2 arányban (tökéletesen keverednek), majd szelepmag vissza, és mivel a gumi maradt a felnin, ezért műhelypumpával fel lett dudálva 3 bar-ig, itt elkezdett kifújni, majd a löttyöt odaforgatva 1-2 mp-en belül összeállt a rendszer. Azóta tartja a nyomást (értsd, kemény). Ennyi, vége, jó a tubeless.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#163706) Mclovin


Mclovin
senior tag

Sziasztok!

Országúti kerékpárra keresek 25 vagy 28 széles gumit, aminek van valami defektvédelme és lehetőleg 400 gramm alatt van. Esetleg tudnátok ajánlani pár külső köpenyt? :R

(#163707) flash- válasza 6030D (#163703) üzenetére


flash-
veterán

apropó alapozás: kevés idő híján (heti 1-2x tudok menni tekerni) mennyire lehet hatásos az hogy az első félórában "hegyi" intervalokat csinálok(dombra fel ,dombra le)és aztán folytatnám síkon alapozó tempóval betartva az alapozó pulzust?
ettől még az alapozás alapozás maradna?vagy az előtte lévő erős hegyi "sprintek" úgymond hatástalanítanák az utána közvetlen letekerendő alapozás hatását?
heti 2 tekerést így tudok elvileg szátbontani hogy hegyi sprint-alapozás, a másik pedig sweet spot..
nem tudom ez így hatásos e? elvileg 3 pulzuszóna lefedve plusz esetleg görgőn még heti 1 HIIT..

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#163708) itouchfan válasza flash- (#163707) üzenetére


itouchfan
senior tag

Ez így nagyon katyvasz...
Alapozz heti 2x (egyikben lehet mondjuk 3x10 perc tempó ha nagyon akarsz), és csinálj egy intenzív edzést, intervallokkal.
Hegyi sprintek az edzés legelején semmiképp se, előtte 20-25 perc bemelegítés legyen legalább, a végefelé kis sprintek (nem 100%, 80-90), rövid effortok, hogy érezze az izom a törődést. Szerintem.
De mondjuk heti 2 edzéssel nem nagyon lehet alapot építeni. Heti 3-4x el kéne menni legalább 1-másfél órára.
De ha kevés időd van, akkor se akarj mindent egyszerre, mert a minden helyett leginkább semmi sem fog kisülni belőle. :N

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#163709) gabe77taylor


gabe77taylor
újonc

Urak, laikuskent kerdeznem. A mostani tobb mint husz eves trekkingemet valtana valami uj bringa majd lassan es szinten eleg hosszu tavra szannam. Elsosorban fitness bringakat nezegetek, meg a kategoria is uj volt szamomra :)
Egy tavalyi Cube SL Road Race 2019-es peldanyt neztem ki, ~330 kornyeken latni tobb helyen is webshopokban. (az idei verzio kb negyvennel tobb, de en olyan nagy difit nem latok koztuk, plusz kepeken a tavalyi talan meg jobban is tetszik) Ebben a ~300-350es arsavban esetleg valami ajanlottabb, ami jobb lenne? Peldaul szinten tavalyi Merida Speeder 500-asbol lattam meg 350ert, de meretemben (184/78 ~ 56os) nem lattam elerhetot belole. Kos kormany kiesik, mert nem latom eselyet hogy megszoknam belathato idon belul ennyi egyenes kormany hasznalat utan. Cel a sebesseg, eronleti edzeseknek (is) szant zomeben 50-100km-es utak, de ha derekam/fenekem birna akar Balcsi karika is.
Elore is koszi a segitseget.

(#163710) Csabroncka válasza f4lcon (#163684) üzenetére


Csabroncka
addikt

Voltunk kint a méret miatt, meg is rendeltem. Pár alap dologgal azért tisztában voltam (mi jó ha van és mi nem - ezért is tetszett)

Most pont azt néztem, hogy az otthoni Acélvázas Hauser-en (középiskolásként kaptam) is nagy generál kellene. egyrészt vázfestés, a két kerék, bár a csapágyat megcsináltam a hátsó javíthatatlan, kotyog. Szóval "nagyon sokat" kellene költeni rá (gyakorlatilag a váz maradna) és ez nagy dilemma számomra - nem a szereléssel van gondom szerszám és a készség és kedv is megvan/lenne hozzá.

zsocy: ;] (itt nem láttam külön belépő topikot)

"in medias res"

(#163711) Антей válasza nvialpha (#163687) üzenetére


Антей
tag

Ha neki az tetszik, akkor azt kell megvenni, különben majd hallgathatod. (nálam is a feleségem választott). 150k körül sztm nagyjából egykutya, de n vok szakértő. A feleségemnek(51) és nekem(55) is a tavalyi modell van (tom, h női, de még így kényelmesebb is talán), és ha jól néztem, akkor cs a váz formája változott, minden más ua. Mentünk velük elég sokat mindenféle utakon (erdőn-mezőn keresztül is) bajuk még n volt, kivéve a pedált, nálam az n bírta. A teló n 1 nagy durranás, a fékek jók, a váltók is teszik a dolgukat, a lánc hamar hallható, ha n pucolod; a bowdent rögzítő biszbaszok potyognak, de a gyorskötözőt már feltalálták. Sztm defekttűrő gumit mindenképpen vegyél rá, a gyári n 1 nagy was ist das. 1ébként a mie(i)nk így néz ki majdnem* teljes túra-díszben.
*majdnem: a csomagtartóról hiányzik 1-2 fólia sör...

(#163712) ivana válasza Csabroncka (#163710) üzenetére


ivana
Ármester

Az ilyenektől én megszabadultam, soha többet.

(#163713) nvialpha válasza Антей (#163711) üzenetére


nvialpha
csendes tag

Köszönöm!
A nyereg alatt mi az vastag valami? A bolti képeken olyan nincs.
Az a tavalyi széria különbsége?

(#163714) Hasaggymeg válasza 6030D (#163703) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

gyenge sz*r lettem...mennyire,már mehetünk is egyet együtt valamikor? :DDD

(#163711) Антей...az a műszerfal nagyon állat,van ott kamerától medvespray-ig minden! ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#163715) Антей válasza nvialpha (#163713) üzenetére


Антей
tag

N, az 1 rugós nyeregcső, azt utólag vettük, így annyira n rázza szét a hátsónkat.

(#163716) nvialpha válasza Антей (#163715) üzenetére


nvialpha
csendes tag

Köszönöm!

(#163717) ZolkoW


ZolkoW
őstag

Jujj,meg sem osztottam (ortodoxok ne figyeljenek) :
akikkel szombaton voltam bringázni, közülük az egyik srác ilyet teker. 1x12, egyeneskormány :) van egy fullkarbon Meridája is, de azt mondta,azóta rá sem ült.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#163718) 6030D válasza itouchfan (#163708) üzenetére


6030D
Ármester

Valahogy így, ha egy tekerésbe kell a laza meg az erős is, akkor mindenképpen a végén legyen az erős.

Hasaggymeg: ha megvársz, mehetünk. :))

ZolkoW: méterre veszi a láncot, hogy elöl/hátul felmegy az 50 fogra? :DD

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#163719) jjeahh válasza haiiro_o (#163682) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Hány km/szint lett? Szép bringa amúgy, de az ilyen képeket a hegy tetején kell lőni, lehetőleg sároson ;]

6030D: idén január óta? Az azért durva, én is kaptam pár defektet, de még mindíg az a tej van benne, ami a télen kiszolgált.

Heraldry: nálam nem műkszik az egyik linked

ZolkoW: 50/50T-vel a váltó hogy nem törik le? :DDD

Más, ha már képek, szokásos tőlem is. Hugival futottam is egyet reggel, de mivel lassú még, nekem majdnem regeneráló futás volt, így nem volt elég... :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#163720) Sefter


Sefter
veterán

sziasztok!

Csak nem akar ez össze jönni nekem... :(
2019-es bringák gyakorlatilag elfogytak, 2020-as gyártásúakból pedig nem igen lehet rendelni a koronavírus miatt...marad a raktáron levő készlet.
350-400e ft között nincs használható új bringa a méretemben 4 bolt kínálatából
Már ott tartok, hogy megveszem EZT
Karbon váz mennyire kényes? Nehezen törik?

Psn ID: sefter_hun

(#163721) haiiro_o válasza jjeahh (#163719) üzenetére


haiiro_o
tag

A szokásos kör mostanában csak 20-22 km 650m szint körül.. ez már elég kevéske sajnos, de egyedül meg nem akarok messzebbre menni őket meg nehéz rávenni.

(#163722) Jester01 válasza ZolkoW (#163717) üzenetére


Jester01
veterán

Na akkor mégis lehet ilyet is, nem (csak) én vagyok a hülye :C
Nekem elég lenne a 42 hátra.

Jester

(#163723) nmate91 válasza Sefter (#163720) üzenetére


nmate91
tag

(#163724) cech19960320 válasza cech19960320 (#163688) üzenetére


cech19960320
tag

Kipróbálás után is jónak érződik, ég és föld a régi bringámhoz képest :D
Igaz ahogy látom, a váltó (Altus) mögé egy kategóriával az általatok minimum ajánlott alatt van, de olyasmi felszereltség amit ajánlottatok 200-220 fele volt a boltban. Sajnos nincsenek elárasztva választékkal a koronavírus miatt.. A környéken meg nincs sok kereskedés, kipróbálás nélkül pedig semmit nem vennék :D

(#163725) Hasaggymeg válasza ZolkoW (#163717) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nagyon vere(n)ti a fickó! :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#163726) ZolkoW válasza ZolkoW (#163717) üzenetére


ZolkoW
őstag

Elöl 52T, de mondta, hogy akar egy 48-ast a helyére.
Gondolom, hogy működik amúgy... :)
Én múltkor ráfizettem a 118 szemes láncra, hogy maradjon karkötőre való :D
Ennek meg gondolom jó rövid a láncvillája, ha már a pizzaszeletelők nagyok.
A fő bringája egy karbon Cube, elég komoly cuccokkal (XX1, DT villa), pár éve azzal nyomul, és ha alatta bírja az ütés-vágást, akkor alattam örök élet lenne.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#163727) Toobee válasza 6030D (#163705) üzenetére


Toobee
veterán

Mi szoptunk ma a tubeless-szel. Elvált a Maxxisban a kevlár a gumitól. Dobtunk bele egy belsőt, azt persze kivágta. Nálam is volt még egy, azt kapta meg a gép, meg a lyukasból vágtunk darabokat, hogy legyen, ami védi. Gyök2-vel lejöttünk jobbára aszfalton, pedig lett volna még lehetőség mókázni. Ezt leszámítva jó kis túra volt: Dobogókő, Prédikálószék.

https://barbieripnk.hu/

(#163728) hardline


hardline
senior tag

Giant Talon 29 bringáról mi a vélemény? A márka úgy általában jónak számít?

(#163729) jjeahh válasza haiiro_o (#163721) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nekem is pont ilyen körök voltak mostanában a tilalom miatt, hosszabbra nem akartam elszökni, nehogy elkapjanak. 20-22 kilóméterhez a 650m szint nem kevés, ezek szerint feléd is van amit mászni :D . Azt, hogy a haverok nem akarnak menni átérzem, általában így vagyok én is ezzel :( . Most szerencsére feloldották a tilalmat itt is, így ha egyedül is, de tekerni fogok hosszabbakat. Legalábbis aszfalton biztos, terepen a rengeteg pásztorkutya miatt nem merek, ma is megtámadtak :W

Toobee: ez elég komoly kör lett, az elején azt hittem, hogy a Conti Trail King szakadt szét. Az ilyen defekt sajnos belsővel is szívás, az egyetlen amivel elviselhetőbb lett volna, az talán egy Air Liner vagy valami hasonló cucc.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#163730) Sefter válasza nmate91 (#163723) üzenetére


Sefter
veterán

Nincs már sajna (nem rendelhető csak S váz)
Viszont a carbon cube-ot megkapnám 450-be...vázzal lehet szopás?

Psn ID: sefter_hun

(#163731) Toobee válasza Sefter (#163730) üzenetére


Toobee
veterán

Jó lesz az Sefti, nyomjad a karbont! Hifizel még?

https://barbieripnk.hu/

(#163732) Toobee válasza jjeahh (#163729) üzenetére


Toobee
veterán

Igen, valamilyen insterten le lehetett volna hozni így is (azokra gondolok, amik adnak egy alap "nyomást", ilyen 0,8-1 bar körül).
A Trail Kingekkel nagyon meg vagyok elégedve. Ha továbbra is ilyen jól teljesít, a következő is Conti lesz, csak valamelyik agresszívebb mintájú.

https://barbieripnk.hu/

(#163733) nmate91 válasza Sefter (#163730) üzenetére


nmate91
tag

Updatelhetnék ezeket a készleteket, én is nem egy ilyenbe futottam bele. Sootért most megyek, az 6 nap alatt lett meg, izgi :DD

(#163734) Sefter válasza Toobee (#163731) üzenetére


Sefter
veterán

köszi!
Nem, csak a társaság.. :)

Psn ID: sefter_hun

(#163735) haiiro_o válasza jjeahh (#163729) üzenetére


haiiro_o
tag

itt szerencsére nem támad meg semmi. rókákat meg szarvasokat szoktam látni.. multkor vaddisznót is láttuk ahogy beszalad a bokrok közé.. állítólag van medve is de senki nem látta még..
És igen elég szép köröket lehetne menni, de egyedül hamar elmegy a kedvem.

(#163736) 6030D válasza Toobee (#163727) üzenetére


6030D
Ármester

Fain. Vágás volt, vagy mitől?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#163737) nmate91 válasza haiiro_o (#163735) üzenetére


nmate91
tag

Én múltkor 200 méterre a falu szélétől találkoztam anyadisznóval, 4 kismalac társaságában. 30-40 méterre lehetett, szerencsére ellenkező irányba ugrott meg. Szépen elkezdtem visszafele sétálni, futott egy kört, aztán másik irányba elment. A vaddisznó is elég para tud lenni.

(#163738) Toobee válasza 6030D (#163736) üzenetére


Toobee
veterán

Viszonylag sík részén gurultunk, aztán egy fémes hangot hallottam. Megálltunk, nem láttunk semmit egyik bringán se, a következő pedálfordulatnál már teljesen lapos volt a hátsó. Idő volt, mire felfogtuk, hogy miért engedi a tejet :D

https://barbieripnk.hu/

(#163739) xy.zsolt válasza ZolkoW (#163717) üzenetére


xy.zsolt
őstag

na, valami hasonlón töröm én is az agyam a carbon vázamhoz :) bár hátra a max 42T is elég lenne bőven

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#163740) 6030D válasza Toobee (#163738) üzenetére


6030D
Ármester

Írj egy mailt a beszerzési forrásnak, hogy rendben van-e ez így?!

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#163741) Toobee válasza 6030D (#163740) üzenetére


Toobee
veterán

Hála az égnek nem én jártam vele így. De lassan tényleg el kell mozdulni a DD-s oldalfalak felé, mert ezekkel a kikönnyített gumikkal előfordul, hogy megszopjuk.

https://barbieripnk.hu/

(#163742) jjeahh válasza haiiro_o (#163735) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Jó neked, irigyellek, ott én tekernék terepen egyedül is, mint állat :D . Itt minden tele van medvés hírrel, szal rengeteg van és Menaság felé már állítólag a farkasfalkák is támadnak, de ennek ellenére a vadak a legkisebb probléma :( . A juhászok komoly állami támogatást kapnak, ezért hihetetlenül elszaporodtak a nyájak és sajnos rengeteg idióta fiatal állt pásztornak, akiknek fogalmuk sincs hogyan is kéne űzni ezt a szakmát. A régi öreg juhászok tudták, hogy csak néhány közepes termetű fajkutya alkalmas erre és ők anno be is tanították őket, hogy a nyájat tereljék ahogy kell. A mai fiatal pásztoroknak lövésük sincs erről, ők azt hiszik minél több, minél nagyobb és agresszívebb kutya a megoldás, de sajnos ezek már nem a nyájat védik-terelik, hanem kilóméterekre otthagyják őket és támadnak mindenre ami mozog, főleg turistákra meg bringásokra :( . Mivel Románia, természetesen törvény sem kötelezi a juhászokat kb semmire, szal igazi maffiává nőtte ki ez magát, azt csinálnak amit akarnak.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#163743) rétisün válasza xy.zsolt (#163691) üzenetére


rétisün
veterán

mekkora? 3 hete megvettem volna :U csak találtam a Rose-t....

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#163744) 6030D válasza Toobee (#163741) üzenetére


6030D
Ármester

Ja, jó, felfogtam, és párosítottam a bringákat és a gumifeliratokat...

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#163745) haiiro_o válasza jjeahh (#163742) üzenetére


haiiro_o
tag

Keress rá térképen somoskőújfalu-ra van mit nézni a környéken szerintem :B

(#163746) xy.zsolt válasza rétisün (#163743) üzenetére


xy.zsolt
őstag

54es M, de nem adtam volna el mert karambolos volt és javításra szorul....a cég aki csinálja örökgaranciát ad rá. Azt mondták "ne izguljak mert nem ma kezdték a szakmát" és erősebb lesz mint eredetileg, de én akkor sem adnám el másnak....jó lesz az nekem :D Valami ütős festést is ki kellene találnom rá....mert ugye festeni is kell a javítás után....erre is megvan az megfelelő ember már.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#163747) jjeahh válasza haiiro_o (#163745) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha jól látom kisebb 600m hegyek vannak, de egészen körbevesznek pont mint felénk, nagyon szép hely és ki lehet tekerni a világból is végig terepen :D . Szal biztos b*romi jókat lehetne ott is montizni. Hogyhogy nem lepted el eddig hegyi képekkel a topikot? :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#163748) haiiro_o válasza jjeahh (#163747) üzenetére


haiiro_o
tag

csináltam párat de telefon mindig 5mb feletti képeket csinál. szerkesztgetni meg nem volt kedvem.. majd kitalálok már rá valamit.

(#163749) parkr válasza haiiro_o (#163748) üzenetére


parkr
őstag

lehet amúgy állítani a képek méretét :)

(#163750) haiiro_o válasza parkr (#163749) üzenetére


haiiro_o
tag

fényképezés előtt?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.